INBRAKEN OM AAN Dure hobby’s leidden Haven DRUGS TE KOMEN tot diefstallen JACK’S Foto - Shop brandstichting voor krijgsraad Geheel gratis Onbegrijpelijke black-out verdachte bij ernstig verkeersongeluk w van praag verbouwt e van praag Beverwijker voor EXPOSITIE massief eiken ^Jrijetoegang^ Burgerlijke stand STUNTPRIJZEN VAN ANDEREN ZIJN VOOR MIJ EEN GILLER! ALLÉÉN BIJ MIJ MEUBELFABRIEK OISTERWIJK^ 2 s 1 In verband hiermede zijn wij ALLEEN a.s. maandag DE GEHELE DAG GESLOTEN Geen stappen tegen NS-functionaris in kwestie Lenny Kuhr Kort IJmondnieuws f. 5 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 V MARKTPLEIN 44-IJMUIDEN-TEL. 1 55 01 Consultatiebureau Clementie SCHOUWTJESPLEIN 5 TELEFOON 32 55 22 Het adres waar alles goed goedkoop is! En u ruimschoots kunt parkeren. BOETE EN ONTZEGGING GEËIST c. HEEMSKERK Slaap g' re w 1c VELSEN cU zi. ur kx di V( ui vc gr te na lo< de re ee w be ZWART/WIT OF KLEURENFILM 4 4’ Geen twijfel Frappant ADVERTENTIE Een dubbelganger in de duinen (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Donderdag in IJmuiden aangekomen (Van onze stadsredacgie) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE Vrijdag aangekomen. i ÜIT> V ZO Maar: hoe was het gebeurd? De ver- di Pi b( m vt d£ kon. De teleurstelling deed hem naar de hard-drugs grijpen. Er was sprake van LSD, en van spuiten. Een merkwaardig geval vond ook de officier, mr. Schilder, met maar twee zo’n dubbelganger dan ook nog eens dezelfde duinpan uitzoekt. Ti dj bi ki hi Er di Rr vc te bs dc k« V2 h< br gi dc de hi GEBOREN: T. E. Zwemmer-Huigen, d; A. L. Kap- pert-Blijdorp, d; A. M. Wessel-Rutte, z. er zo kx vc ka Gt ex is de pl M gr m voor vader en zoon 01 V v; L z< II P h bi v b hi T rc h v Ii 4 HAARLEM. De één was bezeten van motoren, de ander van auto’s. „Dure hobbies” vond mr. Vink, president van de rechtbank gisteren dat voor de twee verdachten voor hem, 22 en 21 jaar oud, beiden uit Haarlem. Omdat ze geld no dig hadden voor die hobbies hadden ze in maart en mei ingebroken. Ze stalen fotocamera’s, lenzen en verrekijkers, en suède jassen en pantalons, wat een to taalwaarde van zo’n 25 mille vertegen woordigde. Overigens is het grootste deel ervan alweer terug. Mr. Vink vond dat de heren echt wel op het dievenpad waren gegaan waarbij de jongste de leiding had gehad. Hij raadde ze aan om in plaats van te gaan stelen maar beter te sparen, en dan maar wat minder uit te gaan. „Of het één of het ander” stelde hij. Donderdag uit IJmuiden vertrokken. Vola, Rotterdam; Pointe de Beuzee, Brest; Amelie Chrisphorsen, Rotterdam; Iscew, IJmuiden, Stettin; Ned Lloyd Ni ger, Duinkerken; Vanguard Midlesbo- rough; Annetta, Rotterdam; Thiringia, Antwerpen; Canis, rotterdam; Helience; Duinkerken; Vechtstroom. Hull; Faience, Poole; Kariba, Bremen; Thomas Stevns, IJmuiden, Konsoer; Helioo 2, Hamburg; Arona, Helsinki; Zaanstroom, Felextowe; Marieke, Waterford; Troup Head, Flix- borough; Diorit, Flixborough. Dit was een dertigjarige Rotter dammer, die in een stuk verboden duinterrein in Zandvoort had gewan deld in 1971. Twee keer volgens de duinwachter, één keer volgens hem zelf. De eerste keer zou dan in juli zijn geweest. Toen hield de duin wachter een man aan die zijn naam en adres in Rotterdam opgaf. Naar later bleek was dit een fictieve naam, was althans deze man niet in het Rotterdams bevolkingsregister te vin den. In oktober hield de duinwachter naar zijn zeggen dezelfde man aan, die nu een andere naam opgaf. Dit was deze Rotterdammer. Maar, zo stelde deze, „er moet een dubbelgan ger van mij rondlopen, want ik ben alleen in oktober daar geweest”. Vreemd vond de duinwachter, dat Wel zijn, zoals de afdeling voorlich ting in Utrecht het besluit van de direc tie toelichtte, de bestaande voorschriften nog eens onder de aandacht van het personeel gebracht. De directie is overi gens wel van mening, dat de betrokken functionaris een beoordelingsfout heeft gemaakt; hij zou de ernst van de ver wonding van Lenny Kuhr zij liep een gebroken neus op hebben onderschat en hebben gedacht, dat zij slechts een bloedneus had opgelopen. HAARLEM. Tegen de NS-man die eind mei verzuimde door te geven aan de spoorwegrecherche dat Lenny Kuhr op het station in Haarlem door enkele jongens was aangevallen en daarbij een verwonding aan haar neus opliep, zullen geen disciplinaire maatregelen genomen worden. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Op 28 juni gebeurde er een wonderlijk en onverklaarbaar ongeluk op de Noordzeekanaalweg. Een automobilist reed richting Velsen, ging opeens erg naar links, schampte daarbij een vrachtwagen die hem verder kon ontwijken en botste toen frontaal op een wagen daarachter. Zelf liep hij een hersenschudding op, de bestuurster van de andere wagen werd ernstig gewond: een hersenbeschadiging, een gebroken rechter en linker bovenbeen, alsmede een kapotte knie en een gebroken bek- kenhelft. „Gelukkig”, zei iedereen giste ren in de rechtszaal waar de automobi list van 34 jaar uit Santpoort terecht stond, gelukkig was er geen dode te betreuren geweest, hoewel dat makkelijk had gekund op deze manier. BEVERWIJK. Bij een binnenbrand In de nacht van 7 januari in de R.K. Heilige Hartschool werd voor f 25.000 gulden schade aangericht aan lesmateri aal, gordijnen en wat dies meer zij. Brandstichting was de oorzaak .zoals nog dezelfde nacht kon worden vastgesteld omdat de dader ter plekke werd gegre pen. Na onderzoek door een psychiater verscheen de Beverwijker gisteren voor de Arnhemse krijgsraad; ten tijde van het gebeurde maakte de jongeman na melijk als kanonnier deel uit van het leger, waaruit hij toen werd ontslagen. HAARLEM. Een 21-jarige Haar lemse verpleger stond gisteren terecht omdat hij in mei een auto had gestolen en ook in een winkel aan de Krocht had ingebroken. Met de auto wilde hij naar Amsterdam, maar het bleef beperkt tot rijden naar de Amsterdamsevaart. Bij de winkel stal hij 800. Bovendien hield hij daar en in andere winkels in de omge ving flink huis. Zo erg, dat mr. Vink opmerkte echt geschrokken te zijn van de foto’s. En ook de officier van justitie mr. Van der Valk Bouman sprak van een enorme ravage, voor duizenden en duizenden guldens schade. Beiden konden zich nog wel indenken dat je gaat stelen om aan geld te komen, maar de vernie lingen daaromheen vonden ze zinloos. De officier eiste 7 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk tegen hem. Heit een hield echter wel ten nauwste verband met het ander. Geld had de jongen nodig om drugs te kopen, en onder invloed daarvan richtte hij in een roes de vernielingen aan. Als verpleger haalde hij in een Haarlemse inrichting zijn diploma, daarna was hij elders werkzaam. Daar werd hij op de laatste dag van zijn proefperiode ontslagen. Oor zaak was dat hij stickies rookte: „In mijn vrije tijd”. Daarna werkte hij via een uitzendbureau met demente bejaarden, iets waar hij echter helemaal niet tegen- ADVERTENTIE Door het huis van bewaring en mede dankzij hulp van een consultatiebureau is hij nu van de drugs af. Hij wil weer in de verpleging gaan werken, en, zoals zijn raadsvrouwe opmerkte, hij kan een nieuwe cursus gaan volgen in augustus, maar daar moet hij dan wel de kans toe hebben door het vonnis. Nadat ze dan ook zijn persoonlijke problemen uiteen had gezet, alsmede de invloed van de drugs in het geheel vroeg ze om onmid- dellijke invrijheidsstelling. Na zich in de raadkamer teruggetrokken te hebben kwam de rechtbank met het besluit dit niet te doen omdat men de zaak daar voor te ernstig achtte. Utspraak 16 au gustus. gezicht had hij blijkbaar de man meteen herkend. Hij was inderdaad homofiel zei hij mr. Vink, maar de reden van zijn duinwandeling in ok tober was eerder de natuur dan an dere zaken. gradaties: de zwaarste, het hoogst roeke loze, onachtzame rijden, wat wijst naar bewuste schuld, en de lichtere vorm, van aanmerkelijke onoplettendheid, wat tendeert naar onbewuste schuld. In dit Haarlemse geval was de zwaarste vorm ten laste gelegd, hetgeen mr. Jager be twistte. Volgens hem was hier sprake van een handeling in een ogenblik van afwezigheid, de onoplettendheid. En aan gezien dat niet ten laste gelegd was concludeerde hij tot vrijspraak op dit punt. Natuurlijk bleef dan het tweede, sub sidiaire feit over, de verkeersfout door plotseling naar links te rijden. Dat kon niet betwist worden. Over de strafmaat zei de raadsman, dat de ontzegging bij zonder hard aan zou komen en hij bepleitte die weg te laten of voorwaar delijk te maken. De uitspraak is 16 augustus. ONDERTROUWD: C. P. van der Meer en A. J. M. van den Beidt; E. J. Kochendörfer en C. A. G. Koks; R. J. de Rooij en K. H. Overderp; B. Scholts en J. C. Beuneman; J. B. van Balen en S. M. Morcus; D. Dortmundt en H. M. IJff; A. J. J. van der Meijden en I. C. M. Grönloh; D. R. Siebeler en W. C. Hilberts; R. Bonke en G. M. Bierenbroodspot; B. J. Brouwers en A. G. M. van de Pieterman; E. de Graaf en J. J. Bottelier; L. J. Heij en M. M. Brouwer; J. C. F. Argeloo en I. J. Wanneer u een zwart-wit of kleurenfilm inlevert, krijgt u bij aflevering van de foto's een Mr. Brons vond die eis niet zo onrede lijk, maar vroeg nog wat meer clementie en een verkorting van het onvoorwaar delijk deel. Hij legde uit dat die motor- hobby van zijn cliënt ook iets was om bij een bepaalde groep te horen. Oor zaak van het gedrag van zijn cliënt, de jongste, was volgens hem ook dat hij zich wat ontheemd hier voelde, en bo vendien in een soort concurrentiepositie met zijn broer verkeerde, die altijd net iets beter was dan hij in alles, De andere raadsman, mr. Cohen, ver telde hoe moeilijk hij contact had kun nen krijgen met de andere verdachte, en hij dacht dat dit gebrek tot contacten leggen misschien een achtergrond was van het gebeurde, zodat hij ging stelen uit een soort onvrede. Hij legde een zeer gunstige brief van de werkgever over, waar zijn cliënt ook kan blijven werken. Maar, zo zei hij de jongen is zelf toch erg bang voor het brandmerk dat deze veroordeling met zich brengt, hij vreest door de collega’s met de vinger te wor den nagewezen. Mr. Cohen vroeg zich af wat de zin was van meer straf dan alleen het voorarrest voor deze jongen die zich bewust is van zijn fouten. „Als het in zijn werk goed gaat zien we hem echt hier niet meer terug”. Beide ver dachten betuigden in hun laatste woord hun spijt. Mr. Vink zei 'te hopen dat hij ze inderdaad niet meer terug zou zien, „je moet je jonge leven niet zo gaan verknoeien”. Uitspraak 16 augustus. Autodiefstal. Een inwoner van Be verwijk heeft gistermiddag aangifte ge daan van vermissing van zijn auto, een Opel uit 1964. De wagen, met een ge schatte waarde van circa f 500, stond op het parkeerterrein van het Sportfond- senbad. Iedereen weg. De burgemeester, de heer drs. J. Reehorst, de wethouder van openbare werken, de heer C. Ockeloen, de wethouder van onderwijs, de heer M. Roessingh, de wethouder van sociale za ken, de heer Th. C. Witte en de wethou der van financiën, de heer H. van der Werff houden op dinsdag 7 augustus 1973, géén spreekuur. De officier van justitie mr. Schilder merkte op dat er wellicht aanpassings moeilijkheden voor beide knapen in het spel waren geweest (het waren buiten landers). Ze hadden geen crimineel ver leden en de reclassering liet zich ook niet ongunstig over hen uit. Hij wilde wel met advies meegaan van een gecom bineerde straf, en kwam zo tot acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Hetgeen betekent dat ze na aftrek van voorarrest nog circa twee rftaanden zou den moeten zitten. De officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman, vond dat men niet moest twijfelen aan de verklaring van deze opsporingsambtenaar en zijn collega diie ook de verdachte herkend had. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, f 20 voor de verboden duinwandeling, f50 voor het opgeven van een valse naam. Waarop de Rotterdammer ge pikeerd opmerkte dat de duinbeambte hem gezegd had dat hij er geen werk van zou maken. De man ontkende echter ooit dit soort suggesties te doen. Strikvraag van de officier aan de verdachte: zei hij dat de eerste of de tweede keer? De man trapte er niet in. „In oktober”, zei hij. Uitspraak op 16 augustus. TAFELS STOELEN WANDKASTEN BANKSTELLEN TV KASTEN DEKENKISTEN Toonzaal AMSTERDAM Leidsekade 102, tel. 020-233917, naast Lido, dus vlakbij het Leidseplein Maandag t/m zaterdag van 9-18 uur ook op koopavonden geopend HAARLEM. Iedereen die de rust van de duinen verkiest boven het drukke strand, weet dat zijn pad vele malen versperd wordt door het be kende bordje „verboden toegang, arti kel 461 wetboek van strafrecht" be nevens vele gestrekte meters prikkel draad. Het aantal mensen onder ons dat ook wel eens de zoete zonde heeft gesmaakt van overtreding van dit gebod ai of niet met gescheurde kle ding door datzelfde prikkeldraad, ge lokt door de idylle van een duinpan netje uit de wind, waar men al of niet alleen kan verpozen, zal wel niet te teilen zijn. Aan de overtreding van de wet belichaamd in de in het groene kostuum gestoken duinwach ter wordt niet zo zwaar getild in dit opzicht, al is het vervelend omhoog te moeten kijken langs die groene broekspijpen en daar de hand met het procesverbaal te zien. Men kan dan voor de kantonrechter komen, en gisteren maakten we iemand mee die tegen het vonnis van de kantonrech ter in beroep was gekomen en voor de meervoudige kamer kwam te staan. Sarno, Grangemouth; Vechtstroom, Hull; Faience, Whistable; Diorit, Grims by; Apricity, Londen; Richmond Queen; Gillian Everard, Londen; Martha Friese- ke, Londen, IJmuiden; Baarn, Hamburg; Siegfried Lehmann, Flixborough; Rossoa, Bremen; Lady Sophie, Le Havre; San Scaldic, Noordzee; C. V. Lightning, Fe lextowe; Cornishbrook, Leith; Bernd, Canvey Island; Rottneros, Rotterdam, IJmuiden. Zomaar ineens, zo vertelde hij de krijgsraad, had hij behoefte gevoeld om in de school brand te stichten. De ver dachte, door de psychiater in lichte mate minder toerekeningsvatbaar geacht, wist er later geen verdere verklaring voor te vinden. Een pyromaan was hij niet en al evenmin had hij een hekel aan de school, zoals president mr. P. E. Kloots nog suggereerde. In een plotselinge opwelling was de brandstichter de school binnengeklau terd. Hij slaagde er in het pikkedonker in een stapel papier te vinden en die in brand te steken. Het vuur dat ontstond vrat al gauw aan de gordijnen en de rest van de inventaris. Het schouwspel van de brand had de Beverwijker, een maal weer buiten gekomen, vervolgens zo doen schrikken dat hij opnieuw de school binnendrong, nu om het vuur te blussen. De hevige rookontwikkeling deed die poging evenwel mislukken. Weer buiten werd de jongeman door de gealarmeerde politie in de kraag gegre pen. Zijn onverklaarbare daad kwam hem voor de krijgsraad op een geldboete van 500 gulden en twee maanden voorwaar delijk met twee jaar proeftijd te staan. Auditeur-militair mr. J. van den Berk hof, die zei geen herhaling te vrezen, had een boete van f 300 geëist. dachte kon zelf geen enkele verklaring geven. Hij had niet gedronken, was niet overmatig moe, had geen kopzorgen die hem af konden leiden, had nog nooit zoiets als een „black-out” gehad. De vrachtwagenbestuurder die voor hem had moeten uitwijken en een wagen die achter de door de slachtoffer bestuurde wagen zat, waren even stom verbaasd. Het woord „slaap” viel zelfs, wellicht was de verdachte achter het stuur inge dommeld. De president van de recht bank, mr. Vink: „Als je op de weg zit moet je toch weten wat er gebeurt. Anders ben je een gevaar op de weg Eigenlijk is er geen andere verklaring dan grote onoplettendheid”. Twee dingen waren derhalve ten laste gelegd: het onbevoegd daar in de duinen lopen, en het opgeven van een valse naam in juli. De president van de rechtbank, mr. Vink vond het wel frappant dat de Rotterdammer zoveel moeite deed (de zaak was zelfs al een keer aangehouden) om zijn onschuld op het punt van die valse naam aan te tonen. Zijn verboden schreden in het duinzand in oktober gaf hij grif toe. Gevraagd naar zijn zekerheid omtrent de identificatie zei de duin wachter nu na twee jaar die verlopen zijn de man nog zonder enige twijfels te kunnen herkennen. Hij had een uitstekend herinneringsvermogen voor het onthouden van gezichten voegde hij er aan toe. Hij had de man herkend aan zijn uiterlijk, en omdat er altijd „een bepaald soort mensen” daar in de duinen rondloopt. Waarmee hij ho mofielen bedoelde. Op het eerste Time, Santander; Main Oro, Narvik; Apricity, Londen, Scalids, Noordzee; Nnamdi Azikiri, Antwerpen; Suffren, Kaapstad; Diorit, Flixborough; Bevrac- kie, Diabas, Flixborough. North Down, Brunsbutel, IJmuiden; Passad 3, Antwerpen; Soknavik, Pors- grunn, IJmpiden; Kungsholm, Hamburg; Hermine, Beai Omeau; Silvia 7, Flixbo rough; Marinex 6, Noordzee. J* i) neotia ws» itiw Vrijdag vertrokken. mogelijke oorzaken: een black-out of slaap. „In ieder geval was het een wijze van rijden die zeer onachtzaam was”. Hij vroeg een boete van 400 en daar bij, ook al had de man zijn auto hard nodig voor zijn werk, ook een ontzeg ging van zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Mr. Schilder had wel begrip voor de onmisbaarheid van het rijbewijs, maar hij vond het geval te ernstig om helemaal geen ontzegging te vragen. De officier, aldus de raadsman, mr. Jager, haalde zijn bewijs alleen uit de uitwendige zaak, het feit van het onge luk, het vreemde rijden. Hij haalde een zeer recent arrest van de Hoge Raad aan, waarin men juist niet meer uitslui tend uit het gevolg de bewezen verkla ring afleidt. Het ging hierbij om de interpretatie van artikel 36, de „grove schuld”. Het arrest splitste dit in twee Wanmaker; J. C. A. Stevens en J. A. M. van Roon; A. van der Steen en A. T. M. Pronk. GEHUWD: E. R. A. P. Webber en M. H. M. Weustink, Driehuis, Driehuizerkerkweg 11, F. P. J. Berk en E. S. Schotvanger, Santpoort, Santpoortse Dreef 150, L. W. Paap en B. Marinkovic, IJmuiden, Piet Heinstraat 36, C. J. Wesseling en S. Stoker, Velsen-noord, Schulpweg 59, M. Verheij en J. A. W. M. Diependaal, Velsen-noord. van Rijswijkstraat 12, G. P. Volmer en D. Kup, Sint Pancras, Lepelaar 35, G. Verschuren en W. Schilt- huizen, IJmuiden, Scheiberglaan 128, F. W. M. van Dooren en L. P. H. van Rooy, IJmuiden, Velserduinw. 171, W. Visser en C. C. M. Jansen, IJmuiden, Lagers- straat 13, J. P. Reehorst en J. S. Kar stens, IJmuiden, Zeewijkplein 28, J. Kiers en J. T. van der Zee, Santpoort, van Dalenlaan 6, P. A. L. Verbeek en M. E. Blinkhof, Haarlem, Ged. Schalkbur- gergracht 48, M. P. van den Oever en G. C. Kropman, IJmuiden, Kompasstraat 21, G. Sloot en H. J. Lamboo, Beverwijk, Pelikaanhof 80, D. ten Berge en E. C. Ellen bijgenaamd Otten, Heemskerk, de Zevenhoeven 80. OVERLEDEN G. Veken, 88 jr., weduwe van Wolde. GEBOREN: Andrea W. d. v. J. C. de Beij en W. P. Kolk; Anneke M. d. v. L. J. Kramer en A. Besse; Natasja d. v. J. A. Slinger en C. A. Burger; Thierry z. v. J. A. Slinger en C. A. Burger; Theo H. F. z. v. H. Uiendorp en L. B. R. Pasma; Dion R. D. z. v. P. O. Galis en K. Burger; Jeffrey G. W z. v. M. G. W. Koomen en A. van der Veen: Mirjam d. v. C. Kools en A. J. A. van Zwol; Jeroen A. L. z. v H. I Nijman en J. Jagt; Maurice z. v. B. Bruggenkamp en J. A. C. Winder: Al bert J. z. v. G. Strating en V. G. Alblas; Alexandra M. M. d. v. I. W. M. v. d. Geest en M. L. Wansink. ONDERTROUWD: Renze Brandsma en Harmke Rook; Jacobus Lormans en Adriana van Dijk; Pieter de Jong en Hendrika Roosdorp. GETROUWD: Hans Severijns en Frederika Werkse- ma; Jan W. Kok en Birgitta Koper; J.ohan Limmen en Adriana Diemeer; Jan A.berkrom en Maria van Heijst; Jacobus C. Talens en Suzanna Bras; Eduard Majoor en Johanna Wecher; Nicolaas Derksen en Gerarda Vijgeboom; Jan Zijlstra en Jacoba L. Troost. OVERLEDEN: Teunis Engelhart, 58 jaar; Jacob Amels, 51 jaar; Engelbertus Heeremans, 18 jaar.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4