Militairen van bezettingsleger weer twee weken in Velsen Mejuffrouw A. J. Donkers zonder transfersom naar Den Haag Vrachtauto veroorzaakte filevorming Auto gestolen in IJmuiden Erbij Weinig buit bij veel inbraken on in open envelop zonder postzegel opsturen naar Umaider Courant Antwoordnummer 416 - Haarlem B.R.C. Kennemerland blij met wielerronde van Beverwijk 8-jarig jongetje brak been bij aanrijding y|| w J IJmuider Courant TAL VAN OUDE BEKENDEN IN ENGELS KAMP Woensdagmiddag 5 september in binnenstad J. V. Suurmond geïnstalleerd als bibliotheekdirecteur CARILLONKLANKEN Openbare hoorzitting voor afgifte van hinderwetvergunning 4 5 197 3 3 AUGUSTUS V R IJ D A G IJMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) o.a„* c. Waardering Voor moderne Rustperiode COIFFURES BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? r. m. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. Tel. 1 50 20 Dameskapsalon N O O Y VAN RIXEL zo’n drukker wrg; xbo- A.s. zaterdag in de weekend bijlage VELSEN. „Hoe zou het be stuur van de bibliotheek zich op stellen als er op gebied van biblio thecarissen een transfersom op ta fel moest komen. Welk bedrag zou er dan voor juffrouw Donkers ge ëist moeten worden”? Duidelijk met de miljoenendribbel van een be kend voetballer uit Amsterdam in het achterhoofd, vroeg de voorzitter van het bestuur van de Openbare Bibliotheek in Velsen, de heer J. Nuyens zich af, toen hij donderdag middag in het filiaal Zeewijk de directrice van die bibliotheek, me juffrouw A. J. Donkers met loven de woorden uitzwaaide. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De Engelse militai ren ingedeeld bij het Second Squa dron 2 Division Signal Regiment, gelegerd in het Duitse Bunde heb ben hun jaarlijkse kamp op het ter rein achter landgoed Beeckestijn weer betrokken. De kwartierma kers zijn woensdag aangekomen, de hoofdgroep arriveert vandaag in de loop van de dag. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Woensdagmiddag 5 september zal de oude binnenstad ongetwijfeld door duizenden mensen bezocht worden, als daar de wieler vereniging BRC Kennemerland de wielerronde van Beverwijk van start laat gaan. De actieve Beverwijkse vereniging is weer present op hetzelfde parkoers (Wilgenhoflaan-Huiderlaan-Oostertuinen-Galgenweg), waar vijf jaar geleden de vorige ronde werd verreden. Integer - - - ÖW" Plr ADVERTENTIE len en. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Adrac cse- per; Jan ibus lard laas Jan rvik; dzee; fren, zrac- l. M. werkers een nieuwe fuif in het vooruit zicht gesteld. VELSEN. De nacht van woensdag op donderdag heeft de Velsense recher che redelijk werk veschaft. Er waren toen maar liefst zes inbraken, waarvan de Velsense politie ons hedenmorgen op de hoogte stelde. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Uit de Kanaalstraat is woensdagavond een grijze volkswagen personenauto gestolen. De auto stond daar geparkeerd. Het kentekennummer van de auto is 96-82 AF. Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden 58 ?tus uzee, dam; 1 Ni- ssbo- hgia, ence; ence, evns, ourg; :owe; Flix- iden; ’ors- f 9,30 f27.— room, rims- ueen; •iese- burg; >ssoa, San Fe- ernd, •dam, 'maandabonnee Daarna kunt u mij noteren eU 'kwartaalabonnee 'Doorhelen wet met verlengd wordt. MMUMM UBMUBUBUM jok; 'ijk; I. P. r en en ager H. D. frey van L J. H. B. Al- ilas; d. De politie heeft toestemming verleend en werkt momenteel plannen uit om op woensdag 5 september enkele verkeers technische maatregelen in de oude bin nenstad te nemen. De wielervereniging verwacht, nu de politie meewerkt, dat het gemeentebestuur snel de definitieve toestemming tot het laten verrijden van de ronde zal geven. „Wij kunnen niet M. cweg iger, W. Piet 1 S. i, M. daal, G. eras, rhilt- 8, F. tooy, isser ;ers- <ar- J. t>ort, 1 M. bur- n G. t 21, rijk, I. C. de (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het kruispunt van de Heerenduinweg en de Kruisberglaan, vond donderdagmiddag een aanrijding plaats tussen een achtjarig jongetje dat op de fiets reed, en een personenauto, bestuurd door een 37-jarige inwoner uit Andijk. Het jongetje verleende geen voorrang aan de automobilist. Hij viel en brak zijn linker onderbeen en is naar het Zeewijk ziekenhuis overgebracht. De nieuwe directeur van de Velsense Bibliotheek is de heer J. V. Suurmond geworden, Hij is donderdagmiddag door de heer Nuyens geïnstalleerd. De heer Suurmond sprak eveneens zijn waarde ring uit voor juffrouw Donkers. „Er is gezegd dat je kort hier gewerkt hebt, maar aan dat korte van die periode hecht ik niet zoveel waarde, als we zien wat je allemaal in die tijd gedaan hebt. Daarom wil ik je van harte bedanken. Je manier van werken die je in Velsen ten toon gespreid hebt, dwingt bewondering af. Je hebt altijd ieders plaats in het bedrijf erkend, gestimuleerd en iedereen gecoached. Je was tussen je medewer kers”, sprak de heer Suurmond jr. Op een dergelijke bijeenkomst, waarin een directrice afscheid neemt en een directeur benoemd wordt, worden veel vriendelijke dingen gezegd. Dat gebeurde ook hier en over en weer werden ca- deau's gegeven. Want juffrouw Donkers ontving niet alleen vele stoffelijke blij ken van waardering, maar had voor haar opvolger een zeer persoonlijk ge schenk meegebracht en ook de leden Mejuffrouw Donkers had volgens de spreker altijd op de bres gestaan voor het personeel van de bibliotheek, en gevochten voor huisvesting en materiële voorzieningen. Dat personeel zelf had trouwens al eerder op een besloten feestje afscheid genomen van zijn direc trice en daarbij was het bijzonder gezel lig toegegaan. In elk geval heeft juf frouw Donkers al haar vroegere mede- VELSEN. Op woensdag 15 augustus aanstaande, om 11 uur ’s morgens, zal op het stadhuis een openbare hoorzitting gehouden worden benodigd voor het af geven van een hinderwetvergunning voor een machinaal houtbewerkingsbe- drijf aan de Groeneweg. Officieel wordt dit in de stukken aangekondigd met: „voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor machinale houtverwerking, annex opslag en verkoop van houtmaterialen en aanverwante materialen aan de Groeneweg 51 te IJmuiden.” De admini stratieve stukken liggen momenteel ter inzage. Tot 10 augustus is het mogelijk schriftelijk bezwaren bij het college van B. en W. in te dienen. De aandacht van de bewoners wordt er op gevestigd dat zij slechts dan tot beroep gerechtigd zijn, indien zij op de hoorzitting zijn verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Hoe druk men het ook had met het opzetten van tenten, in geen geval mocht de keuken vergeten worden. Naast de talrijke braad- en bakovens ontbraken in deze veldkeuken evenmin de koel kasten. VELSEN. Het wekelijkse concert op de beiaard van de stadhuistoren in Velsen zal zaterdag in verband met de vakantie van stadsbeiaardier Hein de Ligt, worden verzorgd door Henk Her zog, stadsbeiaardier van Den Haag. Van 16-17 uur zal Henk Herzog het volgende programma ten uitvoer brengen: 1. Pre ludium 1, Matthias v.d. Gheijn; 2. Sara bande met variatiet, P. Peeters; 3. Drie volksliedjes: a. Wij klommen op hoge bergen, b. Daar zou een meisje gaan halen wijn, c. Wek op dat herte zijn; 4. Twee walsen, Frans Schubert; 5. Barca rolle, J. Offenbach; 6. Donauwellen, J. Ivanovici; 7. Twee volkliedjes, a. Ik weet een rein kasteel, b. Ik zeg adieu; 8. Improvisatie, Henk Herzog. Het personeel van de Bibliotheek toonde zich in een brief die door een der medewerksters werd voorgelezen, inge nomen met het besluit dat de heer Suurmond hun nieuwe directeur gewor den was. Tevens schijnt het bibliotheek personeel te werken in de genoeglijke sfeer waarbij schalkse plagerijen moge lijk zijn. Daarvan getuigde het cadeau voor Suurmond, die een groot katten liefhebber is: twee stenen katten voor zijn directiekamer, om de afwezigheid van zijn levende lievelingen te compen seren. Ook juffrouw Donkers uitte haar be wondering voor de heer Suurmond: „Ik heb bewondering voor de wijze waarop je de zaken aanpakte. Je bent een van de meest integere mensen die ik ken, al valt dat pas na lange tijd te ontdekken, omdat je je nu eenmaal hult in zwijg zaamheid. Aanstaande zondag om twee uur be gint een kinderparty, gedurende welke de jeugd van Velsen en IJmuiden door de soldaten wordt beziggehouden en ont haald. Maar tussen alles door, wordt de dienst niet uit het oog verloren. Het plan bestaat om met zelf-meegebraehte boten een landing op het strand te maken, terwijl een andere groep als verdedigers zal fungeren. Dit zal dins dagnacht plaats hebben. Zoals eerder gemeld in deze krant, vertrekt mejuffrouw Donkers naar Den Haag om bibliothecarissen te gaan oplei den, nadat zij in Velsen drie jaar direc trice geweest is. De heer Nuyens hield een zeer lange toespraak, die voor de direct bterokke- nen bij de bibliotheek zonder twijfel hoogst interessant was. Hij schetste de moeilijkheden rond de fusie van de twee in Velsen aanwezige bibliotheken (1970) en tekende daarbij aan hoe slagvaardig mejuffrouw Donkers zich in deze pro blematiek getoond had. Naar aanleiding van de intensieve pe riode van drie jaar waarin mejuffrouw Donkers aan de biblitoheek leiding gaf, meende de spreker: „Er zal nu getempo riseerd moeten worden, er zal een kleine rustperiode moeten komen”. Waarna hij opmerkte dat de vertrekkende directrice meer werk verzet had. dan misschien medisch verantwoord was. Zo tipte hij nog even juffrouw Donkers’ veelzijdigheid aan door te memoreren hoe versteld de bestuurscommissie destijds wel gestaan had, toen de directrice zomaar met zelf vervaardigde bouwtekeningen voor het filiaal Zeewijk op tafel was gekomen. Richard Nixon blijft weigeren om met de senaatscommissie over de Watergate-affaire te praten. Nixon negeert die commisie volkomen. Draaien we de tijd vijfentwintig jaar terug. Was er een senaats commissie voor de staatsveiligheid en democratie. Actief lid daarvan: ene Richard Nixon. Hij was één van de felste ondervragers in de twijfelachtige heksenjacht van McCarthy. Hoe Nixon was als lid van die senaatscommissie wordt door Arnold Willinck in Erbij verteld. Een nieuwe vorm van recreatie is: uit de stad naar het boerenland, met het gezin logeren bij een boer en daar mee helpen op het land. Ook in Erbij. Cees Straus had een interview met de popmusicus Brinsley Schwarz voor Erbij. Theo Klein sprak met een nu langzamerhand belangrijk man in de Nederlandse paardesport Harry Pools. Op de gezins- pagina een verhaal over de felle feministen in het Amsterdamse Vrouwenhuis, die daar geen man toelaten, zoals de fotograaf hoogst persoonlijk ondervond. Het terrein bood gisteren en ook van daag nog een wat verwarrende aanblik, zij het dat met het vorderen van de uren een duidelijke planning naar voren kwam en het tentenkamp toch steeds duidelijker tekening begon te krijgen. Veertig man zijn voor de hoofdgroep uitgekomen om alles in orde te brengen voor deze volkomen self-supporting groep gasten. Allereerst werden de ten ten voor de manschappen opgezet, daar na volgden die voor de officieren. In de loop van de ochtend verrezen vandaag de grote kantine-tenten voor de officie ren en de manschappen, met daarbij ook een film-annex-televisie-en-muziektent, want ook een grote geluidsinstallatie behoort tot de uitrusting. Ofschoon een groot aantal manschap pen voor het eerst in Velsen komt, zijn er ook toch nog tal van oud-gedienden. zoals de leidinggevende figuur van de kwartiermakers Bill Baldwin, die hier voor de vierde keer komt en zoals kapitein Michael Block en luitenant Gordon Shipley. Majoor David Jolly, eveneens een goede bekende in Velsen, is overgeplaatst naar een ander onder deel in hetzelfde kamp in Bunde. Zijn plaats is ingenomen door majoor Bob Mansfield, die vrijdag met de hoofd groep arriveert. Majoor Jolly zal niette min één dag overkomen. Gedurende de twee weken welke de Engelse militairen hier blijven, staan diverse sportwedstrijden op het pro gramma zoals voetbal tegen de politie, volleybal tegen de brandweer, korfbal tegen de Pino’s en hockey tegen Straw berries, met misschien ook nog een ju- do-ontmoeting. Daarnaast zijn er bezoe ken aan de vishal, de sluizen, een ont vangst door de burgemeester dinsdag op het stadhuis en een bezoek aan een brouwerij in Amsterdam. De toegang tot het ruim een kilometer lange parkoers in de binnenstad is gra tis. Kennemerland moest hiermee vol doen aan een wens (of eis) van de politie, die meende, dat als het een gesloten parkoers zou worden er teveel verkeerstechnische maatregelen moesten worden genomen. De wielervereniging voldeed aan de politionele wens, maar zag zich toen geplaatst tegenover een probleem, dat veel zwaarder woog. Ken nemerland organiseert de ronde ter gele genheid van het veertigjarig bestaan en wil natuurlijk graag iets goeds brengen. Daarvoor is een groot bedrag nodig, ongeveer 2200,- en dat geld kon Ken nemerland gewoon niet opbrengen. De organisatoren rekenden voor honderd procent op de entreegelden, maar toen de politie dit plan torpedeerde, zat Ken nemerland met de handen in het wieler- haar. Gelukkig was de Beverwijkse Sport raad bereid een bedrag van 200,te schenken, de Vereniging Koninginnedag t (op 5 september wordt het 25-jarig rege ringsjubileum van Koningin Juliana ge vierd) gaf een bijdrage van 750,-. Ken nemerland had nog iets in kas en verder hoopt de wielervereniging op de komst van gulle sponsors en op een fikse opbrengst van de verkoop van program maboekjes. De NZH, aldus mejuffrouw Niesten, gaat akkoord met een routewijziging van de busdienst, die normaliter door de Huiderlaan voert. Ook de bewoners van de straten, waarin de ronde wordt ver reden, hebben, zo heeft Kennemerland onderzocht, geen bezwaar tegen de wed strijd van nieuwelingen, amateurs, zoge noemde A-renners en veteranen van Kennemerland. Volgens mejuffrouw Niesten zullen woensdag zeer zeker Ab Geldermans, Coentje Niesten, Ton Hof land (momenteel woont hij in het Bra bantse plaatsje Etten-Leur), Aad Kuil man, Jan Groot en Dirk de Ruiter aan de meet verschijnen. ten. Bij de aankomst van de fotograaf schalde een sergeant: „Iedereen moet lachen. Dit is een bevel”. Een van de eerste taken van de kwar tiermakers was het opzetten van de ten- meer terug”, aldus secretaresse me.j. C. Niesten. „De ronde staat in een grote belangstelling bij amateurs en nieuwe lingen”. De voorzitter van de bestuurscommis sie, de heer J. Nuyens ~drukt mejuffrouw Donkers de hand. Op de achtergrond de nieuwe directeur van Velsens biblio theek, de heer J. V. Suurmond. van de bestuurscommissie had zij gul bedacht als haar persoonlijke blijk van waardering. Ingebroken werd in de kantine van walserij Oost op het Hoogoventerrein. Er werd een gat in een ruit gemaakt om binnen te komen. De buit bedroeg slechts 140. Enkele tientjes meer waren er te halen in het restaurant van Hoogovens, dat ook onverwacht bezoek kreeg, daar verdween f 168,—. In het Vispaleis aan de Breedband- weg werd eveneens een kraakje gezet, of daar iets wordt vermist kon nog niet worden vastgesteld. Bij de Algemene Werkplaats bij de Staalhaven werd ook ingebroken door een gat in een ruit te maken. Er werd een melkautomaat vernield, waaruit 24,verdween. Ook inbrekersactiviteiten waren er bij Calpam Nederland C.V., aan de Dok- weg, waar alle vertrekken werden doorzocht. De brandkast die niet op slot was, bevatte echter niets. Er wordt niets vermist. Slechts vijftien gulden kon worden buitgemaakt bij Calpam Gas b.v., waar eveneens een kraak gezet werd. Daar werd in de kantine alles doorzocht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de oostbuis van de Velsertunnel reed donderdag omstreeks 17.00 uur een vrachtauto achterop een rijtje van drie stilstaande auto’s. Het ongeluk veroorzaakt een aanzienlijke filevorming op rijksweg 9. Hoofdïnspeeteur A. J. Wijnstroom van van de gemeentepolitie Velsen, is deze week bevorderd tot hoofdinspecteur ambtenaar le klas. De bevordering gaat niet gepaard met een functiewisseling. De hoofdinspecteur is hoofd Algemene Zaken en heeft als specialiteit verkeers zaken in de gemeente. W ua...—„lurr.’

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5