Achtste titel Salaris wordt niet doorbetaald LEO CANJELS NA KRITIEK OP voor Hage STAANDE VOET ONTSLAGEN Winst Brigitha ARGO-LAGA WON HERKANSING ACHTEN Vakkundige winst Wiersma KSH-DAMTOERNOOI FEL VAN START Wielerselectie Netzer weer RECORDPRIJZEN VOOR DRIEJARIGEN voetballer Derby zonder grote favoriet Timman verloor Vollebregtjes geen bedreiging Cruyff Van Werkhovens al zeker van ■u I de titel Dudok van Heel en Aegir voldeden aan verwachting van ’t jaar 11 ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1973 Perplex bezien - - f z s I s (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) THEO KLEIN. het toen een -X- Harm Wiersma: vakkundig Jeugdgroep (allen Nederlanders): 2. 2. 1. ïeedse I het Leo Canjels: „Ze kunnen hier geen kri tiek verdragen.” twee i i stede, de en tegen n be- ag en 'ittan- n Bel- Duits- slavië. /akije, Rus osten daag): Zwit- irgen): Brit- ije en „Hij heeft daarvoor toen al een ver maning gehad”, aldus de woordvoerder van Brugge, „in het contract van Can jels staat een clausule dat hij zich van kritiek op de leiding van de club moet onthouden. Dat heeft hij niet gedaan, Lido Buitenzorg (rijder: Martin Ver- gay), Lenie Bloemlust (Hennie Grift), Lonely Star (Jan van Dooyeweerd), Lady Heleen V (Cees de Leeuw), Lady (Sjeng Hendrickx), Lord Faune (Harrie Pools), Leonard (Leo Schoonhoven), Lidy du Bois (Wim Duivenvoorden), Lento H De Argo-Laga combinatie bereikte als laatste ploeg de finales door na aanvan kelijk felle strijd toch nog zeer overtui- Het damestrio bestaat uit Keetie van Oosten-Hage, die gisteren voor de acht ste keer kampioene op de achtervolging werd en de sprintsters Minnie Brikhof en Willy Kwantes. (derde hale finale) en Van Enst, Nereus (Tweede halve finale). Indeling finales: Vier met stuurman: (twee inschrijvin gen, direct naar finale) Okeanos en Du- dok van Heel. Twee zonder stuurman: ProteusEre- tes (winnaar tweede voorwedstrijd), Ne reus 1 (herkansing), Willem III (eerste voorwedstrijd). Skif: Nelissen, Proteus-Eretes (Win naar eerste halve finale), Punt, De Laak Vier zonder stuurman: Laga (winnaar tweede voorwedstrijd), Argo (herkan sing), Asopos (eerste voorwedstrijd). Gallant Way-prijs: 1. Joke Signal 2. Jan de V 3. Joseva Carbonari Outs: Jolly Bird. Janky Buitenzorg-prijs: 1. Koncorde 2. Looper T 3. Killing Feet Outs: Koba Roodnoot. Fernandel-pri j s RENNEN Jeugdprijs 2e afd.: 1. Gerard 2. Coven WASSENAAR. Het Derby-week- einde op de renbaan is zonder meer groots. Zaterdagmiddag twee klassieke rennen: de Clingendaalren voor tweeja rigen en de Diana-prijs voor driejarige merries. De Derbywinster Queen of Ro ses S moet hierin niet de minste moeite hebben om haar ongeslagen record t e kunnen handhaven. De nieuwe kampi oen van de Nederlandse dravers, Jojo Buitenzorg, treedt aan in een koers voor vijfjarigen, die bedoeld is om twee paar den te kiezen voor het internationaal kampioenschap dat op 1 september op de Belgische baan Sterrebeek wordt ver reden. Indien Jojo niet springt, wordt de selectie een optreden zonder problemen. Om de tweede plaats zal de strijd bij zonder hard zijn tussen Gouden Zweep- winnaar Jello, Joke en Josje W. is uit oetbal berei- ie. In n ook peeld. /eerde f voor tegen week etwij- voor iteur- alle kanten aanhankelijkheidsbetuigin- gen ontving. Canjels: „De spelers hebben me verwonderd opgebeld. Er is zelfs een supportersclub die een actie voor me gaat voeren. Maar daar heb ik nu niets meer aan. Er is geen sprake van dat ik nu nog in Brugge zou blijven. De ver trouwensrelatie die een trainer toch met zijn bestuur moet hebben, is volledig zoek. Wat ik nu ga doen weet ik nog niet precies, het zal niet makkelijk zijn om zo kort voor de competitie nog werk bij een andere club te krijgen. Misschien ga ik wel een tijdje wat anders doen”. Het ontslag van Canjels komt op het moment dat de Bredanaar zijn club klaar leek te stomen voor een doorbraak op internationaal niveau. Voor het eerst zouden de Brugse supporters hun FC in de EC 1 kunnen volgen. De eer om dat karwei te klaren zal nu echter een ander ten deel vallen. Canjels had giste ren nog wel een onderhoud met de heer De Clerck, voorzitter van Brugge. „Daarin heb ik hem mijn standpunt nog eens duidelijk gemaakt”, aldus Canjels, „na afloop zei hij: jammer dat ik dit niet van te voren geweten heb. Want nu is het te laat....” Op het woelige water werd het een felle strijd en bij enkele deelnemers waren in de tweede wedstrijd sporen var vermoeidheid zichtbaar. De koplo pers mochten hun concentratie geen ogenblik laten verslappen en Sjoerd en Erik Vollebregt maakten ook op dit gebied veel indruk. Twee keet verwier ven zij de eerste plaats. De eerste maal ging de strijd hoofdzakelijk tegen Kees van der Vlugt, de volgende keer deden ook Van Werkhoven en Van Pagee mee in de strijd om de winst. Beide keren toonden de wereldkampioenen dat zij met harde wind de situatie volkomen meester zijn. Ook de Japanners vielen op, van hen immers werd verwacht dat In de andere halve finale kwamen de nummers 1 en 2 van het nationaal sprintkampioenschap tegen elkaar uit: Willie Kwantes en Minie Brinkhoff. De 17-jarige Willie Kwantes had vrijwel geen moeilijkheden met Minie Brink hoff, die een paar honderd meter voor het einde werd ingelopen. Aegir, gesteund door de sterke noord westenwind, zorgde in de eerste serie voor de beste tijd. De Groningers leid den van start tot finish en voltooide hun race na 5 minuten 53.32 seconden. Ne reus heeft de ploeg geen moment kun nen bedreigen. ondag rlaag- irman pres- Vole- thuis- ir de t zon- k bij derde t zijn zijn e klas gvoet- legom tegen lerde- gaat n. De arvan geste- 'tallen Srme- Uitslag: Wiersma (Ned)Rabatel (Fra) 2—0, Kuyken (Zwi)—Barrow (VS) 2—0, Smith (VS)—Andreiko (Rus) 02, Lefeb vre (Can)Cazemier (Zwi) 02, Baba Sy (Senegal)Gordijn (Ned) 11, De Jong (Ned)De Ruiter (Ned) 11. ca. Die clubs kunnen we in het Europa Cuptoernooi ook weer tegenkomen. In dergelijke wedstrijden kan je twee din gen doen. Je kaarten allemaal op tafel leggen, zodat de tegenstander precies weet wat hij aan je heeft, of het publiek bedriegen”. Desondanks zullen de genoemde wed strijden toch doorgang vinden. Het be stuur van FC Brugge duldt geen kritiek, zelfs niet als dat het technisch beleid, dus het werk van de trainer zelf, be treft. Hoewel Leo Canjels, die de klap gisteravond nog niet helemaal verwerkt had, beweert geen andere reden voor het ontslag dan het genoemde interview (..Waar ik nog steeds pal achter sta”) te kunnen vinden, mieende een lid van het dagelijks bestuur van de vereniging (die om een of andere duistere reden onbe kend wenst te blijven) gisteren al te vermelden dat ook de kritiek die Canjels enige tijd geleden al leverde in het be stuur hoog was opgenomen. daarom kunnen wij hem nu op staande voet ontslaan. Wat Canjels in de inter views in de Belgische bladen zei, was ronduit kwetsend voor het bestuur. Hij noemde ons amateurs en hobbyisten Wij vonden het niet nodig om hem daar vooraf over te horen. Het stond allemaal duidelijk genoeg in de kranten. De zaak is voor ons hier mee afgedaan. Ik denk niet dat Brugge zich nu zelfs nog verplicht voelt om de heer Canjels zijn salaris nog verder uit te betalen. Brugge gaat voorlopig met De Wit ver der. Of hij definitief als opvolger van Canjels aangewezen zal worden, weten wie nog niet. Over die zaak zullen we ons nog nader beraden. Zondagavond zal in Haarlem ons elftal in ieder geval geleid worden door Jacques de Wit”. Cat 3. African Boy Outs: Bebe-Boo. Jleugdprijs le afd.: 1. Stromklee Jock 3. Gaily Outs: Right Light. Jeugdprijs 3e afd.: 1. Jamberdeen Gallantry 3. Dauphine Outs: Sir Wessel.. Ondanks de drukkende warmte is er de eerste dag toch fel strijd geleverd. Van de zes partijen eindigden er slechts twee in remise. De zege van Andreiko op Smith vormde zonder twijfel het hoogtepunt van de openingsronde. Het was een partij, die grote overeenkomsten vertoonde met het duel dat beide spelers vorig jaar uitvochten in het wereldkam- pioenschapstoernooi. Wederom liet de Amerikaan zijn tegenstander het gehele centrum en bepaalde zich tot operati onele acties langs de bordrand. Andreiko oefende echter een geweldige druk uit en Smith werd tegen het eindspel ge noodzaakt tot een stukoffer in een laat ste poging tot remise. De ex-wereldkam- pioen speelde het eindspel echter su bliem af en liet zich de overwinning niet ontglippen. Harm Wiersma, bij ontstentenis van Ton Sijbrands (de wereldkampioen wil niet gestoord worden in zijn individuele voorbereiding op de titeltweekamp tegen Andreiko) de „eerste Nederlander” in Hoogezand, stuitte op grote tegenstand van Rabatel. Deze jonge Fransman ging zeer onbevangen te werk. In een inge wikkelde middenspelstand kreeg Wiers ma echter toch een goede greep op de positie van ztfn opponent. Zeer vakkun- Leo Canjels was gisteren na het ope nen van de beruchte brief met stomheid geslagen. „Ik was net van plan om vandaag de zestien spelers voor de wed strijd tegen Haarlem te gaan selecteren. Maar dat was al niet meer nodig. Ik hoefde de middagtraining niet meer te leiden”, aldus Canjels die gisteren al van „Ik heb”, vertelde hij, „in een inter view in Het Nieuwsblad (later werd het artikel geplaatst in De Standaard, red.) kritiek geleverd op de gang van zaken bij FC Brugge. Ik heb het bestuur verweten dat het amateuristisch te werk gaat. Brugge voert geen profbeleid. Dat blijkt uit veel dingen. Ik heb al eens eerder kritiek uitgeoefend op het feit dat wij oefenwedstrijden moeten spelen tegen nationale kampioenen van andere landen, zoals Atletico Madrid en Benfi- AMSTERDAM Voor de grootmeester- groep van het IBM-schaaktoernool zijn vrij dagmorgen de twee afgebroken partijen uit de elfde ronde uitgespeeld. De uitslagen zijn Kavalek (VS)Timman (Ned) l—o, Smejkal (Tsj.-SD—Marovlc (J-Sl) 14—14. De stand Is nu: 1-3: Petrosjan (Rus.), Kavalek (VS) en Planlc (J-Sl.) allen 9 pnt.; 4-5: Spasski (Rus) en Szabo (Hong) 8, 6-8 Timman en Donner (beiden Ned) en Marovlc (J-Sl) 714, 9. Rlbll (Hong) 7, 10-11. Andersson en Smejkal (Tsj.-Sl) 614, 12. Radulov (Buig) 6. 13-14. En- klaar en Ree (belden Ned) 514, 15. Quinteros (Arg) 5. 16. Langeweg 414. Twee met stuurman: ProteusEretes (Winnaar tweede voorwedstrijd), Nereus- Triton (eerste voorwedstrijd), Aso posDie Ley the (herkansing). MEDEMBLIK Joop en Robert van Werkhoven zijn, met nog een wedstrijd voor de boeg, reeds zeker van de Neder landse zeiltitel in de 470-klasse. Hun zwaarste tegenstanders, de broers Volle bregt, behaalden op de vijfde zeildag op het Ijsselmeer onder Medemblik twee schitterende overwinningen, maar zij konden door hun diskwalificatie van woensdag d e Van Werkhovens in het algemeen klasssement niet meer bedrei gen. Omdat de vierde zeildag wegens windgebrek was verloren gegaan, wer den er twee races gezeild op vrijdag. Het Ijsselmeer was overnacht veranderd van een vlak in woest water. De wind haal de kracht vijf. DEN HAAG. De sportcommissie van de KNWU heeft vier professionals, drie dames en tien amateurs aangewezen voor de strijd om de wereldkampioen schappen op de baan, die op 22 augustus in San Sebastian (spanje) begint. Aange wezen zijn de drie kampioenen bij de professionals, stayer Cees Stam met gangmaker Joop Stakenburg, achtervol ger René Pijnen en sprinter Leijn Loe- vesijn plus Klaas Balk, tweede in het sprintkampioenschap. dig buitte de Friese crack behaalde voordeel uit: 20. De amateurploeg wordt gevormd door stayer Gaby Minneboo (gangmaker Joop Stakenburg), de sprinters Rinie Lang- kruis, Gerrie Fens en Ton Raaymakers, van wie de eerste twee ook op de tandem zullen rijden. Langkruis is ook ingeschreven voor de 1000 meter tijdrit. Schuiten en Ponsteen rijden de persoon lijke achtervolging en behoren eveneens tot het zestal waaruit de ach’tervolgings- ploeg zal worden samengesteld. De vier andere kandidaten voor deze ploeg zijn Peter Nieuwenhuis, Nico Rinkel, Ad Dekkers en Jan Breur. BRUGGE. Als de Belgische kampi oen FC Brugge zondagavond in Haarlem aantreedt tegen de voetbalclub Haarlem, dan zal Leo Canjels niet meer op de bank zitten. Gistermorgen werd de Ne derlandse oefenmeester, die Brugge in het afgelopen seizoen naar de eerste titel sind jaren voerde, per aangetekend schrijven meegedeeld dat hij met on middellijke ingang ontslagen is. Zijn plaats wordt voorlopig ingenomen door hulptrainer Jacques de Wit. Canjels, die kort geleden nog een contract voor twee jaar tekende, is zoals het officieel heet „om disciplinaire redenen” ontslagen. Wat dat precies inhoudt, lichtte hij gis teravond zelf toe. Fernandel-prijs: 1. Kamo Quick. 2. Kabbes du Bois 3. Icarus Outs: Komtes- se D. Derby L: 1. Lady 2. Lento H 3. Lord Faune Outs: Lido Buitenzorg. Leo Engebertprijs: 1. Acrobate L 2. Henri Buitenzorg 3. Gunnar Dear Outs: Flamingo Six. Ironie-prijs: 1. Karei Duke 2. Keen Speed 3. John Areta Outs: Isard H. (Wim Velis), Lantoni H (Piet Zandt), Linda (Tom Kooyman), Lou Hagheweyde (Jan de Leeuw), Lolo Buitenzorg (Peter Koppejan), Letino Quick (Jan Wagenaar) en Lex Areta (Rees v.d. Lubbe) zij bij zwaar weer moeilijk zouden kun nen meekomen. De Japanners bleven echter de gevaarlijkste concurrenten van de Nederlandse titelfavorfeten. De broers Van Werkhoven noteerden 2-3, hetgeen voldoende was om de Japanner Komatsu en Vollebregt de kans te ontnemen. De Kaagzeilers Vollebregt hadden de pech dat zij na veel geharrewar bij een controle na de derde race op woensdag werdén uitgesloten van hun tweede plaats omdat zij geen peddel aan boord hadden. De Van Werkhovens, die de titel niet meer kunnen verspelen na de uit slagen van vrijdag, hebben besloten za terdag wel in de vor hen overbodige zes de wedstrijd te zeilen. De uitslagen van vrijdag zijn: vierde wedstrijd: 1. Vollebregt, 2. van Werkho ven, 3. Van der Vlugt, 4. Komatsu (Jpn), 5. Nomyia (Jpn), 6. Hugon (Zwe), 7. Scholten (Wdl), 8. Van Pagee, 9. Ganse- man, 10. Van Vianen; vijfde wedstrijd: 1. Vollebregt, 2. Van der Vlugt, 3. Van Werkhoven, 4. Komatsu, 5. Van Pagee, 6. Nomyia, 7. Otami, 3. Shozaki (alle drie Japan), 9. De Jong, 10. Van Paridon. De stand na de voorlaatste wedstrijd is: 1. Van Werkhoven 8,7 pnt., 2. Komat su 24,7 pnt., 3. Vollebregt 26,4 pnt., 4. Van der Vlugt 28,4 pnt., 5. Nomyia 32,7 pnt., 6. Van Pagee 33 pnt., 7. Leenaarts 51.7 pnt., 8. Otami 53 pnt.. 9. Shozaki 56.7 pnt., 10. Van Vianen 60 pnt. gend de herkansing van de achten te winnen. Na 1000 meter verdrong de Wagenings-Delftse coalitie de Nereus- Triton equipe van de eerste plaats en roeide daarna die ploeg nog op meer dan een volle lengte achterstand. De uitslag van de herkansing van de achten, de winnaar gaat over naar de finale, is: 1. ArgoLaga 5 minuten 56,82 seconden, 2 NereusTriton 6.00,43, 3. Nereus 6.02,93, 4. Njord 6.13,54. Het besluit van Johan Cruyff om eerst wel en daarna niet naar Barcelona te gaan heeft duidelijk gemaakt hoe hoog de conflictsituatie tussen de Ajax-vedef te en zijn medespelers gerezen is. In het gunstigste geval is dit moment van een status quo situatie sprake. Enerzijds is Cruyff erin geslaagd om zijn prestige te herstellen. Zelfs de spelers hebben met stomme verbazing kennis genomen van de astronomische bedragen die Barcelo na bereid was voor Cruyff te betalen. Anderzijds kan Cruyff het zich moeilijk permiteren om opnieuw een prestatief zelfde zwak seizoen af te leveren als het afgelopen jaar. Los van zijn blessures die tot deze gedeeltelijke terugval heb ben geleid zal de spelers-oppositie tegen de figuur Cruyff en zijn enorme ver diensten dan toch weer toenemen en is een volgende „Barcelona-affaire” verre van denkbeeldig- Vooral die nevenver diensten zetten veel kwaad bloed. De anderen moeten vaak veel harder wer ken om Ajax aan de top te houden, een facet waar Cruyff met zijn reclame ook van profiteert, dan de blessure kwetsba re Cruyff, uit angst voor een vroegtijdi ge beëindiging van zijn carrière, vaak doet. De onrust in de selectie zal daarom blijven sluimeren. Ook daarom was de Ajax-leiding voor het eerst serieus be reid om over een transfer van Cruyff te praten. Hoe enorm het good willverlies en de woede van het thuisfront ook was geweest. Drie miljoen is tenslotte niet gering. Hoeveel vriendschappelijke wed strijden moet Ajax hier eigenlijk voor spelen? Ajax en Cruyff hebben echter voor de gunstige oplossing van dit mo ment gekozen en de brokken weer ge lijmd. De vraag is alleen voor hoe lang. ZATERDAG: De tips: Henri Buitenzorg-prijs: 1. Loes Areta 2. Loek Areta 3. Little Hadie Outs: Lord G. Felix-prijs: 1. Marko van Echten 2. Mira Anjo 3. Mona Outs: Marcel Regina. Ilina-prijs: 1. Karola v. Gonny 2. Ka- tinga M 3. Kampiko T Outs: Kind Bui tenzorg. Hoss Westlandia-prijs: 1. Jodney B 2. Stara Woelwater 3. Jumilla Outs: Indra. Selectie kampioenschap der 5-jarigen: 1. Jojo Buitenzorg 2. Jello 3. Joke Outs: Jacob R. Iliya Kuryakin-prijs: 1. Komiek Oli vier 2. Kapoer du Bois 3. Kwik v. Outs: José Hollandia. Ivonne Mac-prijs: 1. Jungfrau W. 2. Gay 3. Hispano Outs: Ike Buitenzorg. Immer Wieder-prijs: 1. Kolja T 2. Ilexide Hanover 3. Indus Thar Outs: Jonathan. In de 49ste Derby, die zondagmiddag met een recordprijzenbedrag naar de historie zal worden gedraafd, zijn vijf tien paarden aangebleven. Dit grote aan tal zal de favorieten nauwelijks of niet in moeilijkheden kunnen brengen omdat de tot de figuratie gedoemden in het tweede gelid achter de auto moeten starten. De beriphten uit de over het gehele land verspreide entrainementen blijven zonder enige uitzondering opti mistisch, zelfs zo dat nu ook al Lydia du Bois met de Derby-debutant Wim Dui venvoorden tot de mogelijkheden wordt gerekend. In tegenstelling met andere jaren is er geen enkele uitgesproken favoriet. De meningen zijn zo sterk ver deeld, dat verwacht mag worden dat een vijftal paarden op de toto een even grote aanhang zal vinden. Van de vele trainers, die geënqueteerd werden over deze Derby gaan de meeste stemmen naar Lady, Lento en Lord Faune, doch de verschillen zijn zo gering dat het op papier min of mieer een dead-heat zal worden. Zou dit in de praktijk ook het geval zijn, dan zou dit voor het eerst in de Derby-geschiedenis zijn. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: AMSTERDAM De Dudok van Heel-Asopos combinatie en Aegir heb ben zich, overeenkomstig de verwachtin gen vrijdagmiddag direct geplaatst voor de finale van de achten bij de Neder landse roeikampioenschappen voor heren op de bosbaan. De Breda's-Leidse combi natie. gevormd door de vier met stuur man van de kadetten van de KMA en de vier zonder van Asopos, die zaterdag beiden in hun categorie al uitkomen in een eindstrijd, heeft de Nereus-Triton- ploeg met „veteraan” Maarten Klooster man op de hem vertrouwde slagplaats, alleen op de eerste kilometer de illusie gelaten door te kunnen dringen tot de eindstrijd. Daarna liep de ploeg zeer snel weg. Na 15 meter was het verschil al zes seconden. Aan de finish was die marge uitgebouwd tot twaalf en een halve seconde. OUDENBOSCH Voor de achtste maal in successie heeft Keetie Hage op de Oudenbosche wielerbaan het natio naal kampioenschap op de achtervolging gewonnen. In de finale versloeg de Zeeuwse Willie Kwantes, de 17-jarige nationale kampioene op de sprint. In de halve finales rekende Keetie Hage eerst af met Gré Donker, die al na 1800 meter werd ingelopen. De Zwitser Kuyken vond een zeer goed spelende Barrow tegenover zich, die lange tijd de balans in evenwicht kon houden. Toen beiden in tijdnood geraakten vond de Amerikaanse kampi oen niet de juiste voortzetting. Kuyken speelde zich toen bekwaam naar winst. Ook de Canadese titelhouder Lefebvre gaf aanvankelijk goed partij tegen Caze mier (Zwitserland), die eerst tegen het einde de „houdgreep” kon aanleggen. Baba Sy (Senegal) en Gordijn speelden een aantrekkelijke partij, waarbij geen van beiden in het klassieke spelgenre kansen gaf. De Jong had tegen De Ruiter na een flankspelpartij wel een voordelig eindspel bereikt, maar De Rui ter verdedigde zich secuur: 11. Dubbel-twee (twee inschrijvingen, di rect naar finale)Nereus, Skadi. Achten: Aegir (winnaar eerste voor wedstrijd), Dudok van HeelAsopos (tweede voorwedstrijd), ArgoLago (winnaar herkansing). MÜNCHEN. Günther Netzer, on langs van Borussia Möchengladbach overgegaan naar Real Madrid, is gekozen tot voetballer van het jaar in West Duitsland. Volgens een enauête van het sportblad Kicker werd Franz Becken bauer van Bayern München tweede. Ook vorig jaar behaalde Netzer deze titel. LOS ANGELES. Enith Brigitha heeft tijdens internationale zwemwed strijden in Los Angeles de finale 100 meter rugslag gewonnen in 1.07,78, bijna negentiende seconde boven het Europees record van de Hongaarse Andrea Gyar- mati en zeventiende seconde boven haar persoonlijk record. In de series zwom Enith Brigitha 1.08,08. BuurkeBrouwers 02, Hylkema Clerc 11, KeizerWinter 02, Lam mertsv. d. Meerendonk 02, Wierenga Hofstee 02, MulderCapelle 11. Er is nog steeds geen technisch rap port over het wrak van de bolide van de op Zandvoort verongelukte Brit Willi amson. Fighting Mack bokst op 4 september in Wenen tegen de Spanjaard Antonio Torres. Piet van Katwijk zegevierde in de derde etappe van de Ronde van Rijnland Palts. De Joegoslaaf Ljubojevic leidt met zes punten in het interzonale toernooi in Petrópolis. Tom Okker heeft in het toernooi van Louisville verloren van de Spanjaard Munoz: 3-6, 6-4. Na de 1ste dag van de Europese Davis Cupfinale is de stand tussen Rusland en Roemenië gelijk: 1-1. De KNZB vaardigt ook een dames- ploeg op de 4 x 100 meter wisselslag estafette af naar de wereldtitelstrijd. Daartoe zijn Alie te Riet en Annette Segaar aan de equipe toegevoegd. De Nederlandse meisjesploeg op de EK juniorenbasketbal heeft de eerste zege behaald. België werd met 47-28 verslagen. Hoofdgroep: Mej. Nieuwenhuizen (Ned)—Van den Hoek 0—2, Slaby (Bel)— Pershad (Sur) 02, Kandane (Ceylon) Bruch (Ita) 02, Jansen (Ned)Badiali (Ita) 02, Mensonides (Ned)Gregoire (Bel) 0—2. Karin prijs: 1. Kinley’s Speed 2. John ny Baker 3. Hertog Cavaljos Outs: Idool Vredenhof RENNEN Clingendaalren: 1. Fieldmaster. 2. Royal Daffodil 3. Witska Outs: Wunder- bar. Diana-prijs: 1. Queen of Roses S 2. Lady Wiepke 3. Chestnut Lizzy Outs: Chamuska. ZONDAG Gallant Way-prijs: 1. Joke Signal HOOGEZAND Het zevende inter nationale KSH-damtoernooi is gisteren in tegenstelling tot de traditie met slechts één Russische deelnemer van start gegaan. Alleen Andris Andreiko zal trachten in deze wedstrijd de eer van de Sovjet-Unie als damnatie hoog te hou den. Na afzeggingen van Tsjegolef en Koeperman heeft namelijk ook jeugd wereldkampioen Nikolai Metjanski het laten afweten. Te elfder ure heeft men toen de Franse kampioen Jean-Pierre Rabatel uit de hoofdgroep naar de ere- groep gepromoveerd. Rabatels plaats werd Ingenomen door de Belg Michel Gregoire, die zich bereid verklaarde spoorslags van Luik naar Hoogezand te reizen. /WW "M ■SM 'M&S'. WiSS» MM» wss»

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11