Paardekeuring Feestweek Vannacht sloten de deuren Santpoort hotel Royal definitief van Exploitatie niet rendabel te maken j J o r IJMUIDER COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1973 I PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING - S r «- O. - r',ias' -rSI i c tót I j W 1 Het oude dorp Santpoort viert feest (Van een onzer verslaggevers) snd ns- eo- jnd ns- tat- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE het 14- 19- Neem de ringryderij, di eelk jaar in de Hoofdstraat vele duizenden achter de dranghekken brengt om de paar den met hun ruiters of tilburies met SANTPOORT In de Narcissenstraat is vrijdag in he tkader van de feestweek een paardekeuring gehouden. Er waren 61 deelnemers met 75 paarden en pony’s. Twee keurmeesters schatten de paarden op hun waarde. De uitslag is als volgt: AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, tel. 14576 IJmuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land. oed dit en rijs ent. oed :ent aiet nen de der nen :ent tot ma lt. 'er- de eite den de oor rop ■am oer ven iter ;ien 72- ek- ene 48- dijs azie 85- to- 46. Burgemeester J. Reehorst en zijn wet houders wandelden ook de markt over en schepten er genoegen in de oude folklore van Santpoort te zien herleven. „Voor mij is de lol eraf”, aldus de heer Makel. „IJmuider publiek heb ik hier in de zaak nauwelijks gezien. Veer tig, vijftig en zelfs meer procent van mijn cliëntele komt van buiten de ge meente. Kennelijk hebben de IJmuide- naren geen behoefte aan een zaak als deze. Neen, klachten heb ik in de loop der jaren nauwelijks gehad. Nu ja, er is altijd wel eens iets, maar werkelijke klachten kun je aftellen aan de vingers van één hand. Het is zuiver om econo mische redenen, dat ik de zaak ga slui ten. Het is een schip van bijleg gewor den en daarin heb ik verder geen zin. Ik vind het niet erg 14 of 15 uur per dag te moeten werken. Maar voor niets wer ken, nee, daar pas ik voor. Ik heb in de acties gehoord, toen men hier en daar iets van mijn plannen vernam, maar die zijn te weinig in aantal om te blijven doordraaien. elkaar te zien kampen om de hoogste eer. Neem de handicaprace voor paarden en pony’s, of de kortebaan- draverij. Het is heerlijk om dit alles steeds weer mee te maken. Klompenmaker Boom was uipt Scher penzeel gekomen om er zijn oude am bacht te demonstreren: „In drieënhalf uur maak ik een stel klompen, maar dan ben ik wel zo nat als water”. Een aandoénlijk voorbeeld is dit keer het Waterloopleintje van drie kleuters, die met een ouderwets jurk je aan hun liefste smoeltje aan het in dichte drommen voorbijtrekkend pu bliek laten zien. Een lieve oma vraagt een als boertje uitgedost ventje zijn zijden petje op te houden en doet er dan een rijksdaalder in. Alleen die rijksdaalder geeft aan dat we in een Een van l'jmuidens oudste hotels „Royal” is vrijdagnacht gesloten. Een rendabele exploitatie bleek niet meer moge lijk. Een van de aardigste feestweekza- ken is de Oudhollandse Jaarmarkt. Vrijdag was het weer zover. De gehele Hoofdstraat staat dan volge pakt met kraampjes en de verschei denheid van koopwaar en smakelijke hapjes, die daar bijeen gebracht zijn, is dan groter dan waar ook. Zelfs kinderen zijn bij dit marktwezen be trokken. Zij brengen hun eigen spul letjes aan de man, hun oude prenten boeken, of eenvoudige snuisterijen, voor enkele dubbeltjes of kwartjes. IJMVIDEN. Vannacht zijn de deu ren van hotel Royal aan de Kennemer- laan definitief gesloten. De heer Makel, de exploitant, ziet er geen toekomst meer in, daar het bedrijf niet meer rendabel gevoerd kan worden. Dat bete kent dan voorshands het einde van een van IJmuidens oudste hotel.s Althans indien niemand anders komt, die van de heer Mïkel de exploitatie wil overnemen. Het gebouw zelve is eigen dom van Heinekens, welke brouwerij het verhuurt. Wie hierin echter een horeca-bedrijf wil voortzetten, zal echter met de heer Makel moeten onderhande len. Paarden met veulens: le prijs (25) mej. J. Anthonissen. Ie prijs Pony’s stockmaat 1,20-1,50 Sachlawy van Marjo Kleist. Pony’s: (le prijs 40 en beker) voor Mees Visbeen voor het paard Har dy van Pronkjuweel. Grote rijpaarden: le prijs beker en 40 voor paard Boromir van Joke Duineveld. Categorie overige paarden: (40 en beker) Black Boy van Robert v. d. Mey. Als algemeen kampi oen Santpoort 1973 werd aangemerkt het paard Boromir. SANTPOORT Met de jaarlijkse Santpoortse feestweek is het elke keer weer alsof oude kinderboeken tot leven geroepen worden Er her leeft dan een puur dorpse sfeer. Dat wil zeggen dat Santpoort ook eigen lijk door de jaren heen een echt dorp gebleven is. Een dorp dat ook kan uitlopen. En dat is gelukkig. Geen monument zou kunnen uitdrukken hoe plezierig zo’n uiting van het ech te dorpse leven is- Een monument of gedenkteken wordt trouwens pas dan in het leven geroepen, wanneer iets dood is, wanneer het weg is. Alleen de herinnering is nog over. Santpoort komt daarvoor niet in aanmerking. Hopelijk nimmer. „Ik ga nu een baan zoeken in het horeca-vak. Van een eigen zaak heb ik voorlopig in elk geval de buik vol. Met het personeel is alles geregeld, de bon den zijn ingeschakeld en alles is accoord bevonden. Overigens geen kwaad woord over mijn personeel, want dat zou een volkomen onjuist beeld geven”, aldus de afgelopen week enkele positieve re- exploitant. die na twee-en-een-half jaar ..Royal” moet sluiten. Omdat naar zijn mening IJmuiden kennelijk geen behoefte heeft aan een zaak als het type van hotel Royal. duurdere atijd leven dan vroeger. Het was voor burgemeester J. Ree- horstde eerste keer dat hij de jara- markt meemaakte. Samen met zijn echtgenote en zijn wethouders met hun dames, maakte hij een rondgang door Santpoort. Later gebruikte het gezel schap een Oudhollands noenmaal in de Uilebooni. Monique Meuplenkamp, Carolien Ne- lissen en Monique Snoeks waren er met oude spulletjes. René Nelissen en John ny Meidenkamp boden de bezoekers gratis een bekertje limonade aan. Een weids beeld van de Hoofdstraat, waar het verkeer heeft plaatsgemaakt voor feestvierende dorpsgenoten. Een werkelijk ouderwetse poppenkast zqnder echt culturele bedoelingen, maar met glunderende kinderkopjes die van Jan Klaassen niet meer weg te branden zijn. Voor het eerst in de 214 jaar dat de jaarmarkt nu gehouden wordt, mag van het gemeentebestuur de ker mis ook op zondag open zijn. De harddraverijvereniging vond dat zo vriendelijk, dat zij besloot de burge meester een pony te schenken- De burgemeester mocht hem zelf bij handslag kopen op het feestterrein. Hij zal later bepalen hoe de pony in de gemeente een goede bestemming kan krijgen. Ook wethouder C. Ockeloen ver schalkte een smakelijk visje. V Wg I 1 Onverstoorbaar vlecht deze man zijn decoratieve manden van riet, die gretig aftrek vonden.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5