In zomer minder aanvragen bij „Help een Speliade op dinsdag Inbreker werd op heterdaad betrapt kermis Slechte zondag voor Disselköter bezeten e van de honkbalsport Akrides tegen Metropolitano Twee inbraken in Beverwijk Goede afloop van botsing I Kale huur van honderdveertig gulden voor bejaardenflats Zeewijkplein Èw! Ea I il Handje” Verenigingsnieuws o® DJlmanj] 1 t <M> ■o yl i tuoBaiiB Zaterdagmiddag een zonnig begin van de kermis bij de Beverwijkse Sporthal, die hier tot en met donderdag blijft staan. Maar zondag liet het weer het volledig afweten. Het bleef maar regenen, tot in de avond. Voor de kermis werd hst een sofdag. Later in de avond kwam er wat jeugd en wat ouderen benutten de ker mis als aanleiding om die dag toch nog even buiten te zijn en een wandelingetje te maken naar het kermisterrein, maar de ware stemming kwam er niet meer in. Strandweer is voor de kermis niet ideaal, maar slechter dan zondag kon het nauwelijks. Vandaag laat het weer zich beter aanzien. Dinsdagmiddag is de spe ciale „kindermiddag” en donderdag avond omstreeks half tien wordt het slot-vuurwerk ontstoken. h" i MZ maandag WIJK-HULPDIENST IN BEVERWIJK EIGENLIJKE BOUW BEGINT NIET VOOR TOESTEMMINGEN BINNEN ZIJN T T 31-jarige pitcher op Zeewijk gehuldigd SB ilia -5 I i T “T LI T! 5 AUGUSTUS 197 3 6 - wwamêr Kort IJmondnieuws “1 f ‘1 7 Schuifwand •i F Vel sen-IJmuiden Dienstencentrum UZ J 4 I FF Velsen-Noord •- I - ”1 sif - F®. Beverwijk Heemskerk I* t w.. I i t ?t. AAPK WR uur: (Van een onzer verslaggevers) The (Van een medewerker) (Van een medewerker) de 19 n Huijgens- (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- 3 ie in n 19 en i en van •hal- n 10 raat van raak sen- zoe- uur; □ark huis Jan Aan de kant van de Ster-flat komt een groot dienstencentrum, dat ook voor De indeling van zowel het standaard type woning als van de aangepaste flats. IJMUIDEN. Voor de wedstrijd te gen ABC, werd zaterdagmiddag op het honkbalterrein Zeewijk de pitcher van Starko-Birds. Nico Dosselköter gehuldigd ter gelegenheid van zijn 350e wedstrijd. De 31-jarige werper van Starko-Birds, voorheen Terrasvogels, staat nu al voor het zeventiende seizoen op de heuvel en dat was voor het bestuur van de vereni ging aanleiding om hem en zijn vrouw eens danig in de bloemetjes te zetten. Bij het gebouw komt een parkeer ruimte, die aansluit op de parkeerruimte van de Ster-flat. Voor het gebouw komt een beperkte parkeerruimte voor invali de bejaarden, zodat deze dichtbij de ingang hun auto kwijt kunnen. i.i. de op IJMUIDEN-OOST. Jeugdgebouw „De Spil”, Meeuwen laan 2, 9.30 uur: film „Opzij voor de brandweer” en 14.00 uur: kin- dervolksdans. ensr- >end 21 15 n in DINSDAG 7 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg 19-21.30. veg uto er- der De >r 7 n alv« 2 en en 96, )m- de -zig 'en. 12- den §en er- itie :ht, 8. rolstoelgebruikers gemakkelijk te berei ken is. In de centrale hal is een buffet geprojecteerd en aanliggend een keuken, zodat voor bijzondere gelegenheden deze ruimte gebruikt kan worden voor het geven van recepties en feestjes. Aan de hal grenst ’n biljartkamer met voldoende ruimte voor het plaatsen van twee bil jarts. Verder komen hier in de aangren zende ruimten drie kamers die onder meer door een bej aardenwij kwerker, therapeut, pedicure, dokter en dames- éis In de rechtervleugel van het complex worden op de begane grond drie wonin gen aangepast voor bejaarden die van een rolstoel gebruik moeten maken. Het Zeeweg Ziekenhuis heeft hiervoor gead viseerd. De deuren zijn breder dan nor maal, de gang is verruimd en de berging in de woning is achterwege gelaten. De laatste ruimte is benut voor het aan brengen van toilet, wasbak en douche, eveneens aangepast aan het gebruik voor een rolstoel. De berging van deze wonin gen wordt ondergebracht in de ruimten voor algemene dienst. In de slaapkamer is een twee meter glazen wand geprojecteerd, zodat de be woners in dit vertrek uit de wind van de zon kunnen genieten. Het bouwteam heeft rekening gehouden met het feit dat Zeewijk nogal winderig is. Door deze oplossing is het mogelijk dat de bejaar den toch beschut „buiten” zitten. De balkons hoeven dan uitsluitend dienst te doen voor onderhoud, onder andere voor het zemen van de ramen. Ook in ver band met de sterke wind zijn geen buitengalerijen gepland, maar midden gangen met aan weerszijden flatwonin gen. Pitcher Nico Disselköter wordt ter ge legenheid van zijn 350ste wedstrijd door zijn ploeggenoten in de bloemen gezet. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Door de Beverwijkse hulpdienst „Help een handje” worden nog steeds regelmatig diensten verleend, al lijkt in de zomer de behoefte aan hulp minder groot te zijn dan in de overige maanden. De meeste aanvragen komen uit oud- Beverwijk, meer dan uit de nieuwe wij ken Oosterwijk en Meerestein. Auto gevonden. De grijze personen- nauto die vorige week werd vermist (VW, kenteken 26-92 AF) is terecht. De auto verdween uit de Kanaalstraat in IJmuiden. Hef complex zoals dit aan het Zeewijk plein gebouwd zal worden. Aan de linkerzijde staat de Ster-flat. In het lage woonblok rechts op de begane grond de drie aangepaste woningen. Boven op deze vleugel is een zogenoemde verjaar- dagkamer voor bewoners die daar een verjaardag of een receptie willen geven. feMSAlKÖÜ T (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken bij garage Drogtrop, nabij het voormalige Beijnes-complex. Men verschafte zich toegang doos een ventilatorhuis uit de muur te halen en door het gat te kruipen. Vermist worden tien a vijftien gulden wisselgeld, acht autoradio’s en aan aantal auto-accessoires. In de nacht van zaterdag op zondag brak men via een raam in bij de firma Klein aan de Ambachtstraat 22. Bij deze sigarettengroothandel werden vijftien tot twintig dozen met elk tien sloffen siga retten ontvreemd. Een bouwteam onder leiding van wet houder Ockeleon heeft in samenwer king met aannemer en architect de plannen in nog geen jaar rond gekregen. De commissies van bijstand voor de volkshuisvesting en voor sociale zaken zijn inmiddels accoord gegaan. Het object bestaat uit een woonblok met vijf verdiepingen aan de zijde van de Sterflat en een blok met drie woon lagen, grenzend aan de Bellatrixstraat. De twee delen zijn met elkaar verbon den via een centraal trappenhuis en de liften. De flats hebben een woonkamer met een lengte van drie meter vijftig en een breedte van vijf meter veertig. De slaap kamer is twee meter zeventig bij vier meter veertig. De keuken tenslotte is twee meter veertig bij twee meter der tig. Om het verkeer tussen de woonka mer en de keuken voor de bejaarden te vergemakkelijken, zal geen wand tussen beide ruimten worden aangebracht, zo dat een open keuken ontstaat. Nico Disselköter, bij de insiders be kend als een zeer uitgekookte werper, heeft niet alleen zijn verdiensten in deze tak van sport, ook op het voetbalveld is hij geen onbekende. In de jaren 1961- 1969 was hij vaste keus in het eerste elftal van de voetbalvereniging EDO uit Haarlem. Honkbal vindt hij echter een enorme fijne sport. Hij is er zo bezeten van dat het voor hem geen bezwaar is om iedere keer tussen zijn woonplaats Assendelft en IJmuiden op en neer te reizen. Disselköter: „Dat komt natuurlijk niet alleen omdat ik zo gek ben van honkbal, maar de stemming in onze ploeg is altijd zo goed dat ik er niet aan (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De flats voor bejaar den aan het Zeewijkplein gaan een kale huur doen van honderdveertig gulden. Per maand komen bij dit bedrag dan nog eens vijftig gulden voor verwar ming, water en service kosten, zodat de totale kosten nog geen tweehonder gul den bedragen. Een zeker voor nieuw bouw laag te noemen bedrag, waarmee het gemeentebestuur veel bejaarden van dienst hoopte te zijn. Velsen heeft goede hoop dat door het beschikbaar stellen van redelijk goedkope flats voor bejaar den andere goedkope woningen in de gemeente vrijkomen. Wanneer precies met de bouw van het complex begonnen kan worden, is nog niet helemaal zeker. De gemeenteraad moet op 16 augustus toestemming geven voor de bouw terwijl het vereiste „geen bezwaar” van de provincie elk moment op het stadhuis kan binnenkomen. Tot nu toe zijn uitsluitend voorbereidende werkzaamheden verricht, zoals het egali seren van de grond. De komende dagen worden werkketen geplaatst en hekken opgezet, allemaal werk dat vast gedaan wordt om na het binnenkomen van de toestemmingen zo spoedig mogelijk te beginnen met het heien van de eerste palen. J: VELSEN. Een inwoner van Tuinderstraat betrapte zondagavond heterdaad een man die. in zijn woning alle laden en kasten doorzocht. Er ont stond een vechtpartij, waarna de dader wist te ontsnappen. Er kon nog niet worden Vastgesteld of er iets wordt vermist. Ingebroken. In een woning in de Helmstraat in Velsen is ingebroken. Er werd een ruit vernield. Het is niet bekend of er niets wordt vermist. HEEMSKERK. Een verkeersonge val op de Rijksstraatweg, waarbij 4 auto’s betrokken waren, is zondagmiddag bijzonder goed afgelopen. Een 22-jarige automobiliste uit Beverwijk liep slechts licht letsel op. Haar auto werd evenwel totaal vernield. De Beverwijkse reed met hoge snel heid in de richting Castricum en merkte bijlkaar een voorgesorteerd staande auto en een daarachter zo goed als stilstaande auto te laat op. Zij zwenkte om de twee wagens heen en kwam daarbij in bot sing met een tegenligger, welke bestuurd werd door een 57-jarige Heemskerker. SANTPOORT. IJmond MTS, Roos en Beeklaan 4, 9.30 uur: kindervolksdans en 14.00 uur: handenarbeid. Don Boscoschool, Willemsbeekweg, 9.30 uur: kamp. Diegenen die niet mee gaan niaa het kamp kunnen creatief bezig zijn in de Don Bo scoschool. k, Hè ZEEWIJK Duin en Denneschool. Dennekop- zaal. 9.30 uur: muziek, spel en beweging en 14.00 uur: natuuront- dekkingstocht. ley- sdag 19.30 j P. ’510- VELSEN-NOORD. Buurtcentrum „De Mei”, Geel- vinckstraat 28. 8.30 uur: Flevohof. F herenkapper gebruikt kan worden. Voorts heeft, het centrum een garderobe en twee toiletten, waarvan één geschikt voor het gebruik van rolstoelpatiënten (Het gehele centrum is trouwens aange past voor dit soort bejaarden). Het re- creatiezaaltje tenslotte heeft een L- vorm; de beide lange zijden zijn onge veer twaalf meter. IJMUIDEN. Vanavond speelt basketbalvereniging Akrides een wed strijd tegen een team van het uit Barce lona afkomstige CB Metropolitano. De wedstrijd die tot stand gekomen is met medewerking van Eurosportring wordt gespeeld in de Zeewijk-sporthal en be gint om 20.00 uur. De hulpdienst helpt vaak eenmalig, maar in enkele gevallen ook soms we kenlang. Regelmatig wordt hulp geboden bij wandelen met invaliden (in hun wagentje), boodschappen doen voor zie ken en bejaarden, bij bezoek aan zieken, bij vervoer van bejaarden naar fa milie in het ziekenhuis of elders, naar familie in het ziekenhuis of elders, oppassen bij zieken of bejaarden als de huisgenoot boodschappen moet doen en soms ook in de vorm van wat praten, de weg wijzen naar een bepaalde instantie en dergelijke. Gezinshulp valt uitdrukkelijk niet on der „Help een handje”. Daarvoor zijn de speciale instellingen voor gezinszo. g, waarvan de adressen regelmatig in onze rubriek „Medische verzorging” zijn te vinden. Zo nodig probeert de hulpdienst wel de enkele dagen te overbruggen tussen de aanvraag voor gezinszorg en het tijdstip waarop de gevraagde gezins hulp beschikbaar is. Tot de hulpdienst kan men zich wen den via de vele wijkmedewerkers, van wie de adressenlijsten op vele plaatsen in de stad hangen, of bij de volgende wijkhoofden: Centrum: mevr. Dekker, Romerkerkweg 61 a, tel. 27201Populie renlaan en omgeving: mej. Oosterhoff, SLUISWIJK Buurthuis „De Brulboei”, Kanaal straat 28. 9.30 uur: film ::De laat ste Passagier” en 14.00 uur: muziek spel en beweging. IJMUIDEN-WEST Hervormd Jeugdgebouw, Radar- straat 5. 9.30 uur: kamp of creatief bezigzijn. denk om in de buurt van mijn woon plaats te gaan spelen, et zoals vandaag (er werd verloren van ABC) wordt er wel even gepreet in de kleedkamer, maar dan is het over en heerst er gewoon weer een geweldige sfeer.” Het verrassende element in het honk bal trekt hem het meeste aan. „Je bent nooit zeker van de afloop, vooral niet bij een dubbel. De ene dag win je ,de andere dag krijg je een enorm pak slaag. Het is zo anders dan bijvoorbeeld voetbal, daar wint meestal de sterkste. Neem tien keer Feyenoord tegen Gro ningen, dan zet ik tien keer Feyenoord op winst. Hier ligt het anders, er zijn soms werpers- of catchersprobelmen die het verloop van een wedstrijd kunnen bepalen. Bij honkbal komt het trouwens ook meer aan op de individuele capaci teiten. Daarom trekt het mij meer.” Nico Disselköter ziet terug op zeventien jaar lang geweldig fijn honkbal en hoopt nog zolang het gaat aan deze zomersport te blijven deelnemen. ■ifiüziimimiHlUünKrtiitruiurfUunwimii MAANDAG 6 AUGUSTUS Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. DINSDAG 7 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 20 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad. Kuikenweg. Geopend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: 15-17.30 u. MAANDAG 6 AUGUSTUS Velserbad, Briniostraat, IJmuiden Gesloten tot en met 19 augustus. Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden, 1921.30 u,filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19—21.30 u. De Ring, 19.3021.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in Cultureel Centrum. MAANDAG 6 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u. op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u. op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 7 AUGUSTUS Zwembad Waterakker, Kerkweg. Geo pend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u. op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u„ op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. Bedrijfsongeval. Een 21-jarige werknemer van Machinefabriek Swart kreeg vrijdag een kabel op z’n hoofd. Hij is naar het Zeeweg Ziekenhuis ge bracht. Alcohol. Een 21-jarige automobilist slipte in de bocht van de Broekbergen- laan. in de nacht van vrijdag op zater dag. Hij kwam in een greppel terecht.' De man had alcohol gebruikt. Lijsterbeslaan 42, tel. 25066, Kuenenplein e.o.: mevr. Van Gulik, Peelstraat 13, tel. 28668; Meerestein: mevr. Verhoef, Del- laertlaan 23, tel. 33983; Oosterwijk: mevr. Van Doesburg, Dinkelstraat 5, tel. 34288; H. Mandeweg e.o.: mevr. Van Lieshout, Heemskerkerweg 181. tel. 33649. Algemene inlichtingen bij de heer M. Smit. Zeestraat 81, tel. 24617. nmtinim'rmInJmuAuiimmviaumtntMWfta: i r,i f DINSDAG 7 AUGUSTUS Velserbad. Gesloten tot en met augustus. Openluchtzwembad De Heerenduinen. Van 6.30 uur ’s morgens geopend. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen. Voor lopig alleen dinsdag 912 en 1417 u. in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost, tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 1012.30 u. en 14.3017.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 15.3017.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 1921.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 1921.30 u. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 1920 u. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Bel Canto. Velser operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Ki.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5