FINS Morgen straat theater Amsterdamse agenda NIEUW SEIZOEN MET VASTE DIRIGENT het gehooi m co Twee jongenskoren geven concerten TENT OP GROTE MARKT HAARLEM De Waag Orgeltocht kuiken in In Lisse Pop9 jazz en open lucht Maximov uit Russische schrijversbond gezet 13 AUGUSTUS 197 3 DONDERDAG 9 TOEGANGSKAARTEN VERKRIJGBAAR IN I I I VAKANTIEVREUGDE f VOOR DE KINDEREN ZATERDAG 11 AUGUSTUS Muziek en toneel Bioscopen T entoonstellingen I n V T 9 0 0 families NPO ligt goed in HAARLEM: volksliedjes, o.a. van Westindis- che huize. Het koor telt drie solisten die ook elk aan bod zullen komen. Het koor komt in Haarlem via de Orgelkring Haarlem en Omgeving. Het Werktheater is geen on bekende in Haarlem. Het heeft al verschillende voorstellingen gegeven in de Toneelschuur en ook tijdens hun jaarlijkse zo- mertournee door ons land zijn Het NPO heeft alle leden van het orkest vereeuwigd op twee pagina’s in de fol der voor het nieuwe seizoen. Grandioze feestshow met een levensgrote CALIMERO In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal organiseren Haarlems Dagblad, de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant een feestelijke kindervoorstelling op Van links naar rechts Peter Faber als quizmaster en Yo- lande Bertsch, Hans Man in ’t Veld, Shireen Strooker en Cas Enklaar als de familie Koudijs. HIILEGOM: IJMUIDEN: BEVERWIJK: BLOEMENDAAL: Aan de loketten van het Openluchttheater. (Alleen kaarten van 4, een quiz tussen Koudijs en Spaan. MOSKOU (AFP). De Russische schrijver Vladimir Maximov, onder meer auteur van het boek „Zeven dagen van de schepping”, is uit de Russische schrij versbond gestoten. Zijn werk zou anti- Russisch en anti-socialistisch zijn. Het lijkt erop dat Maximov het slachtoffer is geworden van het strenger optreden van de Russische autoriteiten nu er. onder meer via de Europese veiligheids- conferentie sprak eis van een grotere ontspanning met het Westen. Het koor dat te gast is bij de jongens van de Koorschool van de kathedraal, zingt eerst oud- Engelse motetten, vervolgens werk van de componisten Har vey en Purcell en tenslotte een aantal werken van moderne Engelse componisten. De drie blokken zang worden afgewis seld met orgelspel van Jona than Rennert. Het geheel staat onder leiding van George Gu est. ZATERDAG BEGINT om elf uur in Den Hoorn op Texel de laatste orgeltocht, die dit keer onder leiding staat van Jan Jongepier. De orgelliefhebbers die zelf met hun auto dus naar Texel moeten staat een mooi tochtje te wachten die van de NH kerk in Den Hoorn leidt via de NH kerk in Oosterend, de katholieke kerk in Den Burg naar de NH kerk in dezelfde plaats. De kosten bedragen 5 per persoon; kinderen en CJP- ers half geld. ze voorheen in Haarlem ge weest. De groep is drie jaar oud en keerde als een van de eerste toneelgezelschappen in ons land het geijkte toneelproduktiepro- ces de rug toe. Als eerste op dracht stelden zij zich het on derzoek naar de functie van de toneelspeler in deze maatschap pij. Dat kwam neer op het zélf vinden en uitwerken van idee- en die in toneelvorm wat te vertellen konden hebben over het leven van vandaag de dag. Haarlems Dagblad, Grote Houtstraat 93. Soendaplein (Noord) Californiëplein 17 (Schalkwijk). Haarlems Dagblad in het V.V.V.-kantoor. IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427. Beverwijkse Courant, Zeestraat 18. DE HAARLEMSE BIOSCOPEN bieden weinig nieuwe dingen. De vakantie duurt nog even, zodat de kinderen nog goed aan hun trekken komen. Niet alleen in Cinema Palace, maar nu ook in Luxor waar de laatste echte Walt Disney-te- kenfilm draait „Pinocchio”, het verhaal van het tot leven rakend houten mario- netje, dat zijn neus ziet groeien als hij jokt. Ook voor mensen met last van jeugdsentiment betekent Pinocchio een aardig weerzien. In Cinema Palace wordt de West Side Story geprolongeerd; een wat kitscherig uitgevallen moderne versie van het Ro meo en Julia-verhaal, zich afspelend in de arme Westkantbuurt van NewYork, waar Puertoricaanse en blanke clans elkaar naar het leven staan. Goede ope- rettezang en vooral uitstekende dansen De voorstelling begint om HALF DRIE. Tegen inlevering van deze advertentie bij onderstaande adressen kunt u toeganskaarten kopen tegen de gereduceerde prijs van 3, (Normale prijs f 4, Telefonisch kunnen k geen kaarten worden gereserveerd. Het Werktheater is een zeer gedemocratiseerdde coöperatie ve vereniging, die bestaat uit Peter Faber, Helmert Wou denberg, Mar ja Kok, Joop Ad miraal, Shireen Strooker, Hans Man in ’t Veld (voorheen To neelschuur), Rense Royaards, Yolande Bertsch, Daria Mohr, Herman Vink en Cas Enklaar. LIEFHEBBERS VAN de zang van jongenskoren kunnen deze week hun hart ophalen. Er zijn twee uit het buitenland in Haarlem te horen. Vrijdaga vond 10 augustus zingt het Bri tish Columbia Boys Choir uit Canada in de Grote of St. Ba- vokerk. Op maandagavond 13 augustus zingt het St. John’s College Choir uit Cambridge in de kathedraal St. Bavo aan de Leidsevaart. De organist en koordirigent Donald Forbes, een van de or- gelgrootheden in Canada, richt te in 1968 het British Columbia Boys Choir op, waarmee hij het jaar daarop meteen al veelvul dig op tournee ging en met succesvolle concerten in Euro pa, Canada en de VS. In 1971 is het koor in ons land geweest en dat verblijf is zo goed be vallen dat men nu terug is. Feike Asma heeft het koor steeds met raad en daad bijge staan. Overigens zal niet Asma maar de organist H. van Vliet tijdens het concert enige solo’s op het Chr. Müllerorgel spelen. Het koor zingt vrijdagavond een aantal motetten, o.a. van Engelse componisten maar ook van Bach en Da Palestrina. Vervolgens een Gloria van Vi valdi en tot besluit een aantal MORGENMIDDAG om half een begint het Werktheater uit Amsterdam een enorme rood- wit-blauwe tent op te bouwen op de Grote Markt. Daaronder geven de spelers een heel pro gramma van acrobatiekkunsten, liedjes, korte schetsjes, com mentaar op actueel nieuws en IN HET OPENLUCHTtheater verschijnt zaterdagmiddag 11 augustus om half drie het kui ken Calimero meer dan levens groot op het toneel om de kin deren te vermaken. Het praat zelf met het jeugdig volkje. DE DUTCH SWING College Band geeft op dinsdagavond 14 augustus een concert in het Openluchttheater. Dat is een vaste prik en de vele liefheb bers van traditionele jazz, die perfect wordt uitgevoerd, zul len niet verzuimen. NA VOLKSDANSEN en ope rette wordt vrijdag 10 augustus in het Openluchttheater Bloe mendaal aandacht aan popmu ziek geschonken. De Haarlemse groep Barrel Organ speelt dan wat de musici zelf omschrijft als „zware-orgel-pop”, in de stijl van Procol Harum, Emerson, Lake and Palmer en Weather Report. Barrel Organ, de groep werd nog niet zo heel lang geleden opgericht, heeft inmid dels een grammofoonplaat ge maakt en trad op voor de tele visie. Op de foto zien we Men no Veenendaal (slagwerk), Ernst Oosterveld (organist) en Niek van der Ree (basgitarist) tijdens de plaatopnamen. Gita rist Paul Raaymakers ontbreekt op de foto. Concertgebouw (Van Baerlestr.): geen uitvoe ringen. Oude Kerk (Oudekerksplein)14 augustus, 20.15 uur: Orgelconcert door Jaap Zwart. 21 augustus, 20.15 uur: Orgelconcert door Jan Jongepier: 28 augustus, 20.15 uur: Orgelcon cert door Bert Matter. Stadsschouwburg (Leidsevaart): .t.e.m. vrijdag 10 augustus, dagelijks 20.15 uur: Hoofdstad Operette ,,Im weissen Rössl”. Dinsdag 21. woensdag 22, vrijdag 24, zaterdag 25, zondag 26 en dinsdag 28 augustus, 20 uur: Ned. Operastichting: Johann Strauss „Die Fleder- maus”. Zaterdag 11 t.e.m. dinsdag 14 augus tus, dagelijks 20.15 uur: Internationaal Fol kloristisch Danstheater. Carré (Amstel): T.e.m. 12 augustus, 20.15 uur: Herman van Veen. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.) T.e.m. 11 augustus, dagelijks (beh. zondag en maandag) 21 uur: Paul van Vliet: „The truth behind the dykes”. 12, 13 en 14 augustus gesloten. 15 t.m. 30 augustus, dage lijks 20.15 uur: Internationaal Folkloristisch Danstheater o l.v. Ferdinand van Altena en Gerard Bitter. Klein Bellevue (Leldschekade): Iedere avond (beh. maandag) vanaf 22 uur: Late Night Performance. Live Jazz door het Arnold Klos trio en optreden van Loeki Knol. Oktopus (Keizersgracht): Maandag 13 augus tus, 20.30 uur: Open werkgroep voor jazz muzikanten o.l.v. Herman de Wit. Woens dag 15 augustus, 20.30 uur: Concert: De Gebr. Janssen en Paul Termos. IN DE ST, AGATHA-kerk in Lisse speelt zaterdagavond 11 augustus de bekende dirigent en organist Charles de Wolff. Hij begint zijn programma met werken van Max Reger, die 100 jaar geleden geboren werd in het Beierse Brand. Vervolgens speelt hij een koraal van César Franck en twee delen uit La Sainte Trinité van Olivier Mes siaen. De Wolff besluit het con cert met vier werken van Bach: o.a. voorspel en fuga in e klein en passacaglia en fuga in c klein. Het volgende concert wordt gegeven op 25 augustus door de Rotterdamse organiste Jet Dub beldam en begint ook om kwart over acht. van Jerome Robbins, die destijds een openbaring waren. Voor de jeugd in deze bioscoop vrij dagmiddag „Als mijn wagentje eens kon praten”, zaterdag „Mickey Mouse jubi leert”, zondag „Donalds Duck en zijn vriendjes”, maandag „Laat je niet in de boot nemen” en dinsdag en woensdag alweer Walt Disney tekenfilm „Peter Pan” over het eeuwig jonge elf en jonge tje. In de nachtvoorstellingen van Palace „Festival” een registratie van het optre den van een aantal popgroepen. In Frans Hals „De meedogenloze afre kening”, een spannende film met veel gevechten. In de vrijdag- en zaterdag- nachtvoorstellingen „Big Jale”, een wes tern. Lido prolongeert de Hongkong karate film „Chen slaat er op los”.' Studio prolongeert „De eend en de Cadillac” met Bourvil en Louis de Funès en Roxy toont nog steeds „The Canterbury Tales” van Pasolini. In de nachtvoorstellingen en vanaf maandag in Roxy „Love Swe dish Style”, de gebruikelijke sexfilm. In Studio zondagmorgen elf uur voor de liefhebbers nog eens „King Kong”, een Gouwe Ouwe, die nog steeds niets van zijn spanning verloren heeft. wsssSss berg, Herman Krebbers, Ingrid Haebler, Theo Olof, Ursula Benz. Vandernoot dirigeert vier van de zes dinsdagavondconcerten. Hij combineert de eerste sym fonie van Brahms met het vi oolconcert van Beethoven; de 8ste van Bruckner met een pia noconcert van Mozart, de Ze vende van Beethoven met een rapsodie van Rachmaninof en voorspel en liefdesdood van Wagners Tristan und Isolde; en Le Sacre van Strawinski met een pianoconcert van Mozart en een ouverture van Rossini. Shapirra dirigeert een pro gramma van Berlioz, Paganini en Tsjaikofski (de 6e). Willem van Otterloo dirigeert een Haydn-symfonie, de Symphonie Espagnole van Lalo en La Mer van Debussy. De zeer succesrijke landen- serie (altijd een volle zaal) telt vier dirigenten. Vandernoot combineert Corelli, Vivaldi met De Falla; vervolgens Mozart De uitstoting van Maximov is officieel bekendgemaakt in een artikel van het blad Literatoernaja Gazeta. Maximov zou „Zeven dagen van de schepping” en een ander werk van hem „De Quarantaine” in de anti-Russische uitgave Possev hebben gepubliceerd. concert (te spelen door Theo Olof) werk van Heppener en Hindemith. Willem Frederik Bon leidt het orkest in zijn eigen werk en verder in Ca priccio van Strawinski en stuk ken uit een balletsuite van Sa muel Barber. HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest introdu ceert een nieuwigheid bij zijn abonnementenseries. Men kan nu voor f 5 extra een gecombi neerd abonnement krijgen voor de concerten uit de serie C (tamelijk moderne muziek) en twee voorstellingen van toneel groep Centrum in de Stads schouwburg, nl. op 26 oktober en 19 april. Het Frans Halsmu seum zal tijdens enkele concer ten uit de serie C in de bijzaten van het concertgebouw een ex positie inrichten van Haarlemse hedendaagse schilders. Door de koppeling toneel, muziek en beeldende kunst hoopt men de belangstelling voor eikaars ter rein te bevorderen. Alhambra I (Weteringschans): Burt Rey nolds in „Everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask”. Toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 u„ zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans) Barbra Strei sand in .What's up doc”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnlxstr.) David Niven in „55 dagen in Peking”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Calypso(Yves Montand in „Cesar en Rosalie”, toeg. 18. j. Dag. 13.45, 16, 19.30 en 2.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan) Terence Hill in „De vier vuisten de lucht in”, toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. tnidd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk) „3x2 is Sex”, toeg. 18 j. Doorl. voor. dag. 13, 14.45. 16.30, 18.15 20 en 21.45 uur. - Cineae Damrak (Damrak) „Begrafenis met dodelijke afloop”, toeg. 18 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur zo. 13.30 uur. enz. Cineac (Reg. Breestr.). Ochtend en middag. Dag. 9.15, 11.15, 13.30, 15.45, zo. 11.15 uur enz. „50 jaar Disney tekenfilms”, Toeg a.l. Elke avond 19 en 21.30 uur Charles Bronson in „Casa Nostra”, toeg. 18 j. Rljksmuseum (Stadhouderskade): Tot 2 sep tember „Vroege Italiaanse prenten”. Geo pend dagelijks 10-17 uur, zon -en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Tot eind augustus uitgebreid overzicht van de eigen collectie Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur, zater dag 9.30-17 uur, zondag 13-17 uur. Museum Fodor (Keizersgracht): T.e.m. 9 sep tember affiches van Amsterdamse grafische ontwerpers (uit eigen collectie) o.a. Barve- llnk, Buijs, Crouwel, Guntenaar, Sandberg, Van Toorn. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zondagen 13-17 uur. Amsterdams Historisch Museum (Kalverstr.): T.e.m. 30 september, „Amsterdam - die grote stad” (1578-1795). Geopend dagelijks 9.30-17 uur, donderdagen bovendien 19-21.30 uur, zondagen 13-17 uur. DE WAAG BLIJFT zijn zo- merprogramma volhouden. Op zaterdag 11 augustus zingt en musiceert een Amerikaans echtpaar (Bill en Kathy uit Tucson Arizona) dat gitaar en autoharp speelt en moderne folk zingt onder het pseudo niem Lackey and Sweeney. Ze hebben pas een plaat gemaakt en deden in de States ook radio en tv-werk. ZEER ENGELS is het koor uit Cambridge dat maandaga vond in de kathedraal een con cert geeft. In Haarlem is al bekend het Kings College Choir; het koor van het St. Johns College is zijn naaste concurrent. Beide colleges lig gen in dezelfde straat van Cambridge en het ligt voor de hand dat beide koren met el kaar wedijveren. Het koor van St. John’s College treedt de laatste jaren steeds meer naar buiten en heeft al tientallen platen gemaakt. De abonnementsprijzen va riëren van 20 tot 50. Een passepartout voor 18 concerten in Haarlem kost f 65. Het plaatsbespreken begint op 16 augustus voor houders van vas te plaatsen. Daarna volgt een bespreekschema waarvoor men zich het beste kan inlichten bij het Concertgebouw, Lange Be- gijnestraat 13 in Haarlem, tel. 320994 of bij het NPO tel. 319248. Het NPO geeft een aar dige folder uit waarin alles uit voerig staat. City (Leidseplein) Dolle liefdesavonturen van drie apothekers dochters” toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.) Sean Connery In „Goldfin- ger”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan Kirk Douglas in „Spar- tacus”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 19.45 uur. Flora (Amstelstr.) „Fred, het mooiste stuk van het leger”. Toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur. zo. 13.30. 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.) „Le silencieux”, tg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.30 en 22 uur vr. za. ma. 00.15 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein) Charles Bronson in „Once upon a time in the west”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Luxor (Nieuwendijk) Wang Yu in „De tien stalen vingers”, toeg. 18 j. Dag 13 (beh. zo. wo. midd.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg Breestr) Marlon Brando „Last tango in Paris”, toeg. 18. j. Dag. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk) „De Wellustige ver leidsters”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtpleln) „De 13 zonen van de gele draak”, toeg. 18 j .Dag. 14.15 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan) Julie Andrews In „The sound of music”, toeg. a.l. Dag. 14 en 20 uur. Roxy (Kalverstr.) Monique van de Ven in „Turks Fruit” ,toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk) Lisa Lu in „De 14 karate- vrouwen”, toeg .18 j. Dag .13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion) Elke middag 13.30 en 15.30 uur „De avonturen van Alice in wonderland”, toeg. a.l. Elke avond 19.15 en 21.45 uur: „Le charme dlscret de la Bourge oisie” ,toeg. 18 j. The Movies (Haarlemmerdijk) „Fat city”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Tuschinski (Reg. Breestr) George Segal in „Een slippertje met allure”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 en 15.45, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht) Liza Minnelli in „Cabaret”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 unr zo. 13.15, 15.45. 19.15 en 21.45 uur. met Johann Strauss en tenslot te Glinka met Tsjaikofski en Borodin. Pesek dirigeert het „franse” concert met werk van Bizet, Ravel en Franck. Shapir ra dirigeert Smetana, Dvorak, Bartók en Kodaly en Katlewicz doet Mendelssohn, Beethoven en Schumann (4e simfonie). De moderne serie begint elk concert met een symfonie van Haydn. Opvallend is het con cert waarop sopraan Marilyn Tyler en de bariton Henk Smit stukken zingen uit de opera Wozzeck van Alban Berg. Zes orkeststukken van Webern gaan hieraan vooraf. Vander noot dirigeert dit concert even als het concert waarin het vi oolconcert van Van Hemel wordt gecombineerd met werk van Chausson, Sjostakowitsj. Pesek dirigeert werk van Haydn, Hindemith, Ran en Ja- nacek. Shapirra combineert Haydn met Bartók en Proko-, fieff. Hans Kox dirigeert behal ve Haydn en zijn eigen viool- het Haarlemse concertge bouw concerten in Velsen en Beverwijk, Den Helder, Enk- huizen, Heiloo, Amstelveen, Alkmaar, Hoorn, Zaandam en andere Noordhollandse plaat sen. Het is het eerste seizoen sinds twee jaar dat het NPO weer een vaste dirigent heeft. Het is Andre Vandernoot uit Antwerpen die al vaak met het orkest gewerkt heeft en tot groot enthousiasme van de mu sici. Hij geeft in totaal echter minder concerten dan gebrui kelijk was onder zijn voorgan ger Henri Arends. Het NPO blijft gebruik maken van een flink aantal gastdirigenten. Be- halve vertrouwde NPO-dirigen- ten als Katlewicz, Pesek en Shapirra zien we de naam van Willem van Otterloo, die één concert komt dirigeren. Elk concert is voorzien van een solist(e) uit de gebruikelij ke internationale stal. Vaste gasten zijn o.a. Daniel Wayen- De formule van de program mering van het NPO blijft in hoofdzaak dezelfde: een klas sieke serie, een populaire en een moderne serie. Wel valt op dat zowel de klassieke als de moderne serie de kant op gaan van populaire, dat wil zeggen de bij velen goed in het gehoor liggende muziek. In de serie A is het „ijzeren repertoire” door spekt met music-for the-milli- ons-werk van 19e en 20ste eeuwse componisten, zoals Tsjaikofski, Rachmaninoff, Strawinski (Le sacre du prin- temps) en Debussy (La Mer). De serie C nauwelijks of geen avant-garde. Eigentijds-Neder- lands zijn vier werken: een stuk van Heppener, een viool concert van Hans Kox, een vi oolconcert van Oscar van He mel en het stuk Aforismen van Willem Frederik Bon. Zowel Kox als Bon zullen het NPO dirigeren bij hun eigen werk. De „landenserie” telt trouwens ook al tamelijk veel 20e eeuws werk. Op een geraffineerde manier gaan de series meer op elkaar lijken. Nieuw is dat het orkest twee zondagse koffieconcerten zal geven en een drietal theecon- certen waarvan een op nieuw jaarsdag. Het NPO verzorgt verder weer een Beethovency clus en een groot aantal bege leidingen van koor- en oratori- umconcerten en geeft behalve De groep maakt dus zelf zijn „stukken”, die meestal bestaan uit een reeks geïmproviseerde scènes naar aanleiding van be paalde ideeën. Zo hebben ze een project gemaakt over de vrouwenemancipatie, over situ aties in de psychiatrie en zijn nu bezig aan scènes over crimi naliteit. Regelmatig doet de groep aan straattheater; dat ge beurde o.a. bij de Olympische Spelen in München, waarheen het Werktheater door CRM was afgevaardigd. In september gaat de groep op tournee naar Noorwegen. Elke zomer is het Werktheater een maand lang op straat te vinden. In de afge lopen weken zijn ze opgetreden in o.a. Zwolle, Waalwijk, Hoorn, Enkhuizen, Zeeuwse stadjes. Na drie dagen Amster dam komen ze morgen in Haarlem. ,5>’ C 'w. de SS-- w*-> t

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13