Inbrekers namen medicijnen mee Wethouder C. Ockeloen kreeg wensen handtekeningen aangeboden en Auto slipte en werd wrak Beverwijkse drieling heeft nu zekere overlevingskansen SVIJ werkt hard en enthousiast nieuwe kleedaccommodatie aan Ingebroken in bibliotheek ZEEWIJKBEWONERS WILLEN VEILIGER HEERENDUINWEG Eind oktober officiële opening 5 4 IJMUIDER COURANT 1973 WOENSDAG 1 5 AUGUSTUS niet af Gevonden voorwerpen Opklapbed Nog Moederbrigades (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De aanvankelijke verslagenheid van het Beverwijkse echtpaar Hoogeland-Damhuis na de conclusie van het gynaecologisch team van het Wilhelminagasthuis in Amsterdam, dat mevrouw Hoogeland in verwachting was van een drieling, is nu omgeslagen in een groot gevoel van geluk. Dit geluksgevoel wordt nog verhoogd door de wetenschap, dat de lichamelijke toestand van de op maandag 9 juli geboren drie zonen dusdanig is verbeterd, dat zij de couveuse konden verlaten. Bovendien worden de overlevingskansen van het drietal behoudens onvoorziene om standigheden zeker geacht. Belevenis ■t -ai F/ ..gp fc: X X (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Echtpaar Hoogeland dolgelukkig :e in Ir t s t (Van een medewerker) de en 3 r i r 1 e o Huiden. Bij de voetbalvereniging Velsen is men druk in de weer om een nieuwe kleedaccommodatie neer te zetten. Vier weken geleden werd de schop ter hand genomen en vakmensen staan ver baasd over het reeds bereikte resultaat. Langs de gehele achterzijde van de tri bune wordt een bouwwerk voltooid, dat een voorbeeld kan zijn voor vele andere amateurverenigingen. ingeroepen, welke instelling toezegde ter plaatse poolshoogte te zullen komen ne men teneinde advies uit te brengen. Wij weten niet of al onze wensen wel uitvoerbaar zijn, maar het is gevaarlijk, zeker voor de kinderen in deze jonge nieuwe wijk van IJmuiden”, zo werd er aan toegevoegd. In het gesprek met wethouder Ocke loen kwam ook naar voren de wense lijkheid van een veilige oversteekgele- genheid nabij het Zeewijkplein, waarbij gewezen werd op de aanvankelijke plan nen om daar een brug over de weg te plaatsen voor voetgangers- ts n ir ie n n rt ig ■r n n n :e te k ir :e ;e n is i d a. h Eind oktober hoopt men de officiële opening te verrichten. Hoe dit zal gebeu ren staat al vast, het wordt een wed strijd tussen de bouwers onderling, want deze zijn allen spelend lid. Zij mogen dan als eersten gebruik maken van dit geweldig stukje vakwerk. Hoe is men op het idee gekomen om zoiets aan te vangen? De heer Sneekes, bestuurslid van Velsen zegt hierover: „Twee jaar geleden al is het plan ont staan, maar vanwege de financiën is het toen op de lange baan geschoven, totdat we een nieuw bestuur kregen. Deze leden besloten om tot de bouw over te gaan. Er is een bouwcommissie ingesteld en de mensen, J. Wittebrood, G. Geuzen broek en H. van der Nieuwendij k, kre gen volledig mandaat om het plan te gaan verwezenlijken.” Om een dergelijke accomodatieverbe- tering door een particuliere onderneming te laten doen zou teveel van de kas gaan Met name de hoge huren spelen be grijpelijk een grote rol in deze proble matiek; momenteel betaalt het echtpaar namelijk een huur van 22,- per maand. Voorlopig denken de heer en mevrouw Hoogeland deze moeilijkheid te omzeilen door het plaatsen van een opklapbed in de woonkamer, zodat de bovenverdieping helemaal vrijkomt voor de kinderen. Bij alle problemen heeft zich nog een andere moeilijkheid voorgedaan. Toen de heer en mevrouw Hoogeland eind juli met hun auto naar Amsterdam gingen om hun kinderen in het WG op te zoeken, geraakten zij betrokken bij een verkeersongeval. De auto werd totaal vernield, hetgeen wel een touwtrekken tussen de twee verzekeringsmaatschap pijen tot gevolg zal hebben. Mevrouw Hoogeland liep bij het ongeval een lich te hersenschudding, inwendige kneuzin gen en een gescheurde knieschijf op. Het bijna 2-jarig zoontje Mark kreeg een gescheurd botje in de hiel. Het ongeval leverde mevrouw Hoogeland een verblijf van twee weken in het WG op, terwijl zij tot 7 oktober met haar been in het gips moet blijven. Ondanks alle problemen echter zien de heer en mevrouw Hoogeland de toe komst met vertrouwen tegemoet. Met inzet van alle krachten zullen zij geza menlijk proberen de moeilijkheden het hoofd te bieden en te overwinnen. 88S88®l' Zes dames en een heer uit Zeewijk bo den wethouder C. Ockeloen dinsdagmid dag handtekeningen en een lijst met wensen aan, betrekking hebbend op de verkeersveiligheid nabij de Heerenduin- weg/Kruisberglaan. genoeg geen animo van de zijde der moeders zou bestaan. Wethouder Ocke loen wees toen op de verantwoordelijk heid van de moeders voor hun kind en op het feit, dat elders in de gemeente tal van moeders zijn, die dit verantwoorde lijkheidsgevoel wel hebben. Tenslotte werd afgesproken over enige weken contact met elkander te maken om op deze zaak nader terug te komen. Wel verklaarde de wethouder zich een warm voorstander voor het in het leven roepen van zogenoemde „moederbriga- des” die de taak van klaar-overs op zich nemen zoals op tal van andere plaatsen in de gemeente. Van de zijde van een der scholen had een van de moeders vernomen, dat dit laatste nauwelijks re aliseerbaar zou zijn, omdat daarvoor na- (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In het filiaal van de Centrale Openbare Bibliotheek Velsen te Santpoort, aan de Wüstelaan, is in de nacht van maandag op dinsdag ingebro ken. Men kwam het gebouw binnen door een glasruit te vernielen. Er wordt een bedrag van vijftig gulden vermist. laten weten geen eengezinswoning voor het jonge gezin beschikbaar te hebben. In een brief aan de heer Hoogeland schrijft burgemeester J. G. S. Bruinsma wel begrip te hebben voor de omstan digheden van het echtpaar, maar over te weinig eengezinswoningen te beschikken, voor welk soort woning bovendien te veel aanvragen op medische en sociaje gronden. Wel zegt burgemeester Bruins ma in de brief toe te trachten een zo laag mogelijke flat te vinden. Juist in het bewonen van een flat met vier jonge kinderen zien de heer en mevrouw Hoogeland de grootste moeilijkheid. Een eveneens in de brief door de burgemeester gegeven advies om zich tot zijn werkgever - Hoogovens - te wenden heeft de heer Hoogeland ook opgevolgd. Hieruit kwam een aanbod voor een wo ning in de in aanbouw zijnde Alkmaarse wijk Huiswaard, welk aanbod echter door de heer Hoogeland is afgeslagen door onder meer de hoge huur en de onaantrekkelijkheid van de wijk. SANTPOORT. Bij twee percelen naast elkaar aan de Harddraverslaan is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Bij het eerste perceel, een woning, wordt een transitorradio en een bedrag van 325 vermist. Bij de woning daarnaast werd de garage opengebroken en het dashboardkastje werd geforceerd. Daaruit verdwenen enige medicijnen. vraag rijst of die verlichting wat zal opleveren. Ook het verzoek om praatpa len is een zaak, waarover nog geen beslissing is genomen. Aanleiding tot deze vorm was een telefoontje van een van de dames met het politiebureau- Doel van het telefoon gesprek was te informeren of er niet wat meer controle op de snelheid van de auto’s op de Heerenduinweg kon plaats hebben. Hierop werd geen antwoord verkregen, waarna de dame informeerde wat zij dan moest doen om tot een veiliger situatie ter plaatse te komen: „handtekeningen inzamelen of iets an ders?” vroeg zij. Het antwoord was „gaat u maar handtekeningen inzamelen, dat lijkt ons wel het beste”, aldus vernam wethouder Ockeloen van de initiatief neemsters toen zij dinsdagmiddag een bezoek aan zijn kantoor in het stadhuis brachten. De zes dames, een heer en enige kinderen werden in alle openheid ontvangen. Zij kregen allereerst de gele genheid om de lijst met 189 handteke ningen aa nte bieden en hun verlangens tevens verlangens van een aantal be woners van Kruisberglaan en Scheiberg- laan kenbaar te maken. Deze waren: inensievere snelheidscon trole (de zandauto’s gieren de bocht door); stoplichten op het kruispunt Heerenduinweg/Kruisberglaan; verlich ting op de verlengde Heerenduinweg en praatpalen langs de kant van dit wegge deelte om bij eventuele ongevallen di rect hulp te kunnen inroepen. De dames erkenden geen verkeersdes- kundigen te zijn, reden waarom ook de hulp van Veilig Verkeer Nederland is VELSEN. Op de Amsterdamseweg ter hoogte van de Ruigoordweg slipte in de nacht van maandag op dinsdag een 26-jarige Velsenaar met zijn personen auto. De man kreeg geen letsel. Het wrak van zijn auto is door een kraan- wagen afgevoerd. De 25-jarige moeder beseft, door het feit dat zij de baby’s nog niet bij zich heeft, wellicht nog niet volledig, dat de drie jonge wereldburgers haar bloedei gen kinderen zijn en zowel zij als haar man zien nog wel de nodige problemen in het verschiet, maar dat neemt niet weg, dat de jonge ouders dolgelukkig zijn. Zij concentreren zich nu op het moment, dat de drie knaapjes het Am sterdamse ziekenhuis kunnen verlaten en verder in de ouderlijke woning aan de Boeweg 51 kunnen opgroeien. Wanneer dit ogenblik zal zijn aange broken, is nog met geen mogelijkheid te bepalen. De kinderen, die nu in speciaal verwarmde bedjes liggen, maken het weliswaar bijzonder goed, maar van naar huis gaan is voorlopig nog geen sprake. Jeroen, die als eerste geboren werd, weegt nu 2200 gram. Het middel ste jochie, Remco, is 100 gram lichter. Patrick, die bij zijn geboorte 1700 gram woog en het meest met ademhalings moeilijkheden te kampen heeft gehad, is ook nu met 2300 gram nog het zwaarst. Mevr Hoogeland, die op of omstreeks 7 september zou moeten bevallen, werd in de laatste week van juni op advies van de verloskundige, mejuffrouw A. M. De wethouder verklaarde blij te zijn met de eerlijke mededeling van de be zoekers uit Zeewijk, dat zij geen ver- keersdeskundigen zijn en waardeerde het, dat men zich nu gericht heeft tot deskundige instanties. Wel vroeg hij zich af waarom de dames niet eerder op een spreekuur van hem of een van de ande re wethouders zijn gekomen om de wen sen kenbaar te maken. Een verzoek of een brief van een eenling krijgt in Velsen zeker evenveel aandacht als een brief met 189 handtekeningen. De Heer enduinweg is duidelijk nog niet geheel gereed. Dat zal wel september/oktober worden. En ook dan nog betekent dat niet, dat er dan niets meer aan veran derd kan worden. Openbare werken en de politie buigen zich nu reeds over een eerdere brief van de dames, waarin de wensen kenbaar zijn gemaakt en waarin de aanbieding van de handtekeningen werd aangekondigd. Zeer beslist zijn er plannen om de rijweg af te scheiden van de wandel- en fietspaden, maar het groen kan eerst na september worden geplant. De gemeente is tevens graag bereid om nader over die plannen met de initiatiefneemster en -nemer te praten. Bot, in het Roae Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen wegens onder meer een veel te hoge bloeddruk en andere moeilijkheden. De medici in Be verwijk konden niets ontdekken en de aanstaande moeder werd naar het WG overgebracht. Een in dit ziekenhuis ge nomen röntgenfoto wees uit, dat me vrouw Hoogeland in verwachting was van een drieling, door welk feit het echtpaar in eerste instantie fel geschokt was. Er was immers slechts op een gezins uitbreiding met één kind gerekend; er stond dan ook maar één baby-uitzet klaar. Bovendien zou de huisvesting in de leuke, maar kleine woning aan de Boeweg de nodige problemen met zich meebrengen. Ook de financiële kant van het geval baarde de jonge ouders zorgen, .terwijl zij zich er terdege van bewust waren, dat de verzorging van de drie baby’s ongetwijfeld nogal wat moeilijk heden zou opleveren in het begin. Desondanks waren de heer en me vrouw Hoogeland dolgelukkig, toen op 9 juli de drieling geboren werd. De moei lijke eerste levensperiode van met name Remco en Patrick zorgde voor veel spanning en deed hen vaak de hoop verliezen, dat zij hun spruiten zouden kunnen behouden. Het feit, dat vandaag toestemming werd verleend het drietal te laten fotograferen en dat zij vandaag ook voor de eerste maal hun kinderen mochten vasthouden, is voor de jonge ouders een enorme belevenis geweest. Naast de vreugde en de blijdschap om de zekere overlevingskansen van de ba by’s kent het echtpaar toch ook de zorgen voor de toekomst. Met name het huisvestingsprobleem zien de heer en mevrouw Hoogeland levensgroot op zich afkomen. Het huisje aan de Boeweg is te klein voor een gezin met vier kinderen, terwijl de gemeente Beverwijk heeft vergen, daarom wordt een groot gedeelte door zelfwerkzaamheid volbracht. ’s Avonds van half zeven totdat het donker wordt en op de zaterdag is de volledige bouwploeg keihard aan het werk. Overdag heeft de 76-jarige heer Wittebrood senior de leiding. Hij is één van de oprichters van de vereniging en heeft ook al meegeholpen de allereerste kleedkamers neer te zetten. Dat is nu zo’n 51 jaar geleden, en de kosten van dat onderkomen waren slechts 25 gulden. De heer Wittebrood is erg blij dat hij nu opnieuw aan een bouwwerk mee kan helpen en iedere dag is hij te vinden op het Velsen terrein. Waarom heeft men nu besloten dit te gaan doen? De heer Sneekes: „Er zijn een paar bijzondere redenen. Ten eerste bleek de bestaande bestuurskamer veel te klein. Wanneer er acht mensen in waren dan was het al stampvol. Ten tweede het gebrek aan kleedruimte op de zondag en vooral wanneer het eerste elftal een thuiswedstrijd speelde. Ten derde een groot tekort aan bergruimte en ten vierde maar zeker niet de minste, het gemis van behoorlijke toiletten voor de toeschouwers. Dit is nu allemaal terug te vinden in het nieuwe gedeelte IJMUIDEN. De bewoners van twaalfhoogflat aan de Kruisberglaan van de beide flats aan de Scheiberglaan zijn ongerust over de verkeerssituatie welke is ontstaan na het doortrekken van de Heerenduinweg naar het strand. Een recent ongeval dat een zoontje van een der bewoners overkwam deed die ongerustheid alleen maar toenemen en men zocht naar middelen om op een officiële plaats de gevoelens duidelijk tot uiting te doen komen. Dit resulteerde in een handtekeningen-actie en een bezoek aan wethouder C. Ockeloen dinsdagmid dag om daar de handtekeningen en een pakketje met verlangens aan hem te overhandigen. achter de tribune”. De gemeente Velsen heeft zijn welwillende medewerking hieraan verleend, omdat zij het nut ervan inzagen. Zij zijn zelfs nog verder gegaan, want langs het sportpark wordt een serie parkeerhavens en een rijwiel stalling aangelegd. Een kijkje bij de nog niet geheel voltooide accomodatieuitbreiding levert het volgende op. Werkelijk uniek in deze gemeente zijn de overdekte toiletten voor het publiek. De heer Sneekes is hier bijzonder blij mee. „De toeschou wers moesten altijd maar naar de bosjes langs de spoorlijn, dat is toch geen houdbare zaak.” Verder twee ruime kleedkamers, een ballenhok, een grote bestuurskamer met keuken en een berg ruimte. Dit alles beslaat een oppervlak te van 125 vierkante meter en alles is in dezelfde stijl gehouden als de bestaande kantine. „In alle openheid en met gebruikma king van het gezond verstand kan het niet anders of wij worden het eens”, aldus de wethouder, die verder toelicht te, dat Velsen geen enkel stoplicht heeft, maar dat niettemin deze gemeente sta- x tistisch gezien veiliger is dan welke andere gemeente van gelijke grootte wél met stoplichten- Bij stoplichten namelijk ontmoet men het gevaar van hard rij dende automobilisten, die net nog het dranjelicht willen passeren. De vraag of er verlichting kan komen kon hij niet bevestigend beantwoorden, ook al omdat de kosten daarvan op tweehonderddui zend gulden worden geraamd en dan de Van 28 juli tot en met 10 augustus zijn bij de politie de volgende voor werpen als gevonden aangegeven. Gouden ring, viskist, portemonnee, kat, sleutels, tas met sportgoed, hon- deriem, bril, kanarie, geldbuidel, spanningsmeter, handschoenen, lip penstift, horloge, geruit kinderjasje, badstof babycape, corduroy kinder- jack, hond, speciebak, rozenkrans, fo torolletje, tas met gereedschap, tas met inhoud, regenbróek met daarin gerold een trui, zwembroek en hand doek, pukkel met zwemspullen, vul pen, vest, paar kinderschoenen met sokken. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kan men bij het hoofd bureau van politie inwinnen. Het kruispunt Heerenduinweg/Kruis berglaan/Scheiberglaan, dat dinsdagmid dag in de kamer van wethouder Ocke loen ter sprake kwam. Niet gesproken werd over op de hoeken van Scheiberg laan en Kruisberglaan geparkeerde auto's en vrachtauto’s, die niet alleen het uitzicht belemmeren ,maar in ver band met het autobusverkeer de veilig heid daar in gevaar brengen. i - 4 ffiüi X XX-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5