Amateurs werken aan Fanfarella Enka Orgelconcerten de bourgeoisie van door A. de Klerk ban UIT. Hallo, hallo. Denk even mee, win1000gulden monze augustus-ronde De verborgen, charme Amsterdamse agenda 61 11 JUBILEUMVOORSTELLING IN OPENLUCHTTHEATER KUNSTKRING-SEIZOEN VOOR HEEMSTEDE FILMS IN HAARLEM concerten De Waag Drie orgel* Exposities 5 s 13 DONDERDAG 16 'AUGUSTUS 19 73 12 f er v Muziek en toneel Weet u’t? Dan voor i september uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- metk met®. Precies als hieronder. Merken zonder® tellen niet mee! Bij uw antwoord ook een Enka slag- zinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met 1000 gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. Bioscopen Opgelet. Wat ligt er op het aaurecht? Neenee,niet gauw gaan kijken! Denk es even aan Enka. U zegt Enka spons? Nou, niet gek/t lijkt erop. Maar dan heel plat en in allerlei frisse kleurtjes en met wafeltjes die ervoor zorgen dat het Enkaflex uhding goed afneemt en makkelijk schoonspoelt enzo. Nou/t is geen Enka zeem, geen Enka vloerdoek, geen Enka Wissewaswat dan wel? Weet u’t niet? Jammerjammer. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag. fee p I volle f 9 Charles in the 11 11 9 riem >n). dvan die Je en ertelt. let i naar /an .020) an ik met Haar- onder van den Reinalda, bovendien I&^hard Burton en Joey Hea therton. exposeert café De Het werken in een openlucht theater is erg wisselvallig. Stonden de spelers en zangeres van Fanfarella vorige week te repeteren onder paraplu’s (zie foto), deze week benaderde de temperatuur die van het Ita liaanse vissersplaatsje dat in Fanfarella tot leven komt. IN DE WAAG speelt zaterdag avond 18 augustus de groep Luke Warmwater, een als „lek ker gezellig” gekenschetst ge zelschapje uit Calif ornië. Het bestaat uit drie jongens en een meisje, dat virtuoos viool moet spelen en ook zingt. Ze brengen folk, benevens country and western. De groep heeft zijn muziek onlangs op een plaat vereeuwigd. Concertgebouw (Van Baerlestr.) geen uit voeringen. Oude Kerk (Oudekerksplein): 21 augustus, 20.15 uur: Orgelconcert door Jan Jongepier. 28 augustus 20.15 uur: Orgelconcert door Bert Matter. Stadsschouwburg (Leidseplein)Donderdag en vrijdag 20 uur: Paul van Vliet. 18, 19 en 20 augustus gesloten. Dinsdag 21, woensdag 22 augustus, 20 uur: Ned. Operastichting: Jo hann Strauss: „Die Fledermaus”. Carré (Amstel): Vanaf 1 september, dagelijks 20 uur (beh. zondag en maandag) Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.) t. e. m. 30 asgostus, 20.15 uur: Internationaal Folkloristisch Danstheater o. 1. v. Ferdinand van Altena en Gerard Bitter. Kleine Bellevue (Leidsekade)Iedere avond (beh maandag) vanaf 22 uur: Live Jazz door het Arnold Klos trio en optreden van Loeki Knol. Oktopus (Keizersgracht); vrijdag 17 aug. 20.30 uur: Cx Ztenema-Oktopus: korte éxperi- mentele filnas van de Belgische filmer Ro land Lethem. 22.30 uur: Bande de Gons. CINEMA PALACE prolon geert „West Side Story”, de uit stekende musical. En heeft in de matinees voor de kinderen „Aladin en de wonderlamp”. In de nachtvoorstellingen een ta melijk bekende western „Hang em hoog”, met Clint Eastwood. FRANS HALS heeft een ou de western van de plank ge haald „De twaalf veroordeel den”, over boeven die iets ge vaarlijks maar goeds moeten VOOR DE KINDEREN geeft het Amsteltoneel zaterdagmid dag 18 aug. om half drie een voorstelling van „Pierrot valt van de maan”. De scholen zijn al begonnen, maar het open luchttheater heeft deze leuke voorstelling met opzet na de vakantie geprogrammeerd om de kinderen die weg waren toch nog een openluchtvoorstelling in Bloemendaal te bezorgen. MARIJKE grafiek in zeten door haar middelmatig heid en door haar macht om van die middelmatigheid de maatstaf aller dingen te maken. In Studio tijdens de matihees van zaterdag en woensdag voor de kinderen „Pippi Langkous” en zondagochtend weer de aloude „King Kong”.' en Paula Mollenvanger van „Kennemerland”. Een plezierige bijkomstigheid vormde de toe zegging van het Haarlems ope- rakoor „Bep Ogterop” zijn le den voor de figuratie beschik baar te stellen, waardoor regis seur Van den Boogaard in staat wordt gesteld een aantal tafe relen de fleurige allure van een operette te verlenen. Met als solisten Ida Bartelsman, so praan; Jan Bronkhorst, tenor en Gerard Grasman, bas. Beide regisseurs willen van deze voorstelling tevens een fraai en boeiend schouwspel maken, waarvoor de plaats van handeling trouwens tal van mogelijkheden biedt. „Fanfarel la” speelt zich immers af op het marktplein van een klein Italiaans dorp, zodat een regis seur met enige fantasie het to- heelgebeuren met een pittores ke entourage kan omgeven. En in dit opzicht wenst Jac ques van den Boogaard zich allerminst onbetuigd te laten, zodat zijn regieboek vele aan wijzingen bevat voor grappige massa-scènes, waar menige ori ginele vondst bij kan worden opgemerkt. Ook zal de nodige aandacht worden besteed aan kostuums, decors en belichting. Door dit alles menen wij een feestelijke jubileumvoorstelling Winnares juni-ronde: SwT /X Mevrouw G. Boulonois-Busink, Bi Kleyn Barlaken 2, Heiloo. Slagzin: j. De Enka-vloerdoek: het grondbeginsel Bi BH BI BB van een goede schoonmaak. opknappen om hun vrijheid te verdienen. In de nachtvoorstel lingen „Ben en Charly”. LIDO HEEFT Chen’s karate- klappen vervangen door „De duivel hale je”, waarin op meer gebruikelijke wijze wordt ge knokt. Maar dan wel door Terence Hill en Bud Spencer, di edit keer niet als cowboys maar als piraten te zien zijn. De slapstick blijft hun succes formule. DE HEEMSTEEDSE Kunst kring organiseert voor leden 4 toneel, en drie muziekavonden en bovendien nog drie gratis avonden. De kring haalt de le den naar de Haarlemse stads schouwburg voor drie van de vier toneelavonden. Alleen „Slippers” met Mary Dressel- huis en Guus Hermus wordt nog in de aula van het Coorn- hertlyceum gegeven. De kring organiseert speciaal busvervoer naar beide zalen. Met dat „Slippers”, destijds een kassucces van toneelgroep Centrum, wordt het program ma van de Heemsteedse Kunstkring geopend: op 19 ok tober. Het Amsteltoneel speelt „Valstrik voor een man alleen”, een klassieker onder de to- neelthrillers. Henk Elsing geeft een cabaretavond. En in een vrije produktie met Guus Os ter, Ellen Vogel en Fons Rade- makess wordt „Private lives” van Noel Coward opgevoerd. De drie concerten worden ge geven door Abbie de Quant fluit en Edwart Witsenburg harp; vervolgens door Bob van Asperen clavecimbel en Peter Doberits cello en tenslotte door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest met concertmees ter Gijs Beths als solist. De „gratis avonden” bestaan uit U kunt mij noteren ais abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. per maand, per kwitantie f 9.30 V per kwartaal, per giro/bankf 27.-^ ►Haarlems Dagblad ►Umuider Courant HAARLEM. Albert de Klerk geeft volgende week dinsdagavond 8 uur en donderdagmiddag drie uur in de Grote of St. Bavokerk en orgelconcert. Dins dagavond speelt hij werk van enige oude Spanjaarden, van Walther, J. S. Bach en Scarlatti en tenslotte modern werk van Distler en Jehan Alain (Litanies). Don derdagmiddag staat op het programma werk van Sweelinck, Buxtehude en Bach, vervolgens drie oude Franse werkjes en een stukje van een orgelwals van Mozart. Vervolgens speelt De Klerk de bijbelse sonate „De strijd tussen David en Goli ath” van Johann Kuhnau en besluit hij met de sonate da Chiesa van Hendrik Andriessen. De concerten zijn gratis. DE ORGANIST WIM Wijnen uit Utrecht geeft op zondaga vond 19 augustus om half ne gen een concert op het Willi- brordusorgel in de kathedraal St. Bavo aan de Leidsevaart. Hij is een van de jonge orga nisten die hun muziekstudie bekroonden met een heel goed eindexamen aan het Instituut voor Kerkmuziek te en die o.a. her en der én in de nieuwe St. Bavo (tijdens de vakantie) con certen geven. De toegang is f 1,25 en CJP-houders betalen drie kwartjes. Wijnen speelt de symphonic no 2 opus 20 van Louis Vierne; een driedelig werk KV 594 van Mozart en twe edelen uit „FAscension” van Olivier Messiaen. HET VIJFENTWINTIGJA RIG bestaan van het Bloemen- daalse Openluchttheater wordt I hier vrijdag 24 augustus ge vierd met een groots opgezette I vertoning van „Fanfarella”, welke speelse komedie van Jan Het is niet de enige vorm waarin Bunuel, levenskrachti ger en ironischer dan ooit, de spot drijft met het burgerdom dat, vertegenwoordigd door het zestal maaltijd-zoekers, in hun lafheid en oppervlakkigheid en leugenachtigheid te kijk wor den gesteld. Bunuel is ditmaal weer goed op dreef en hij is bijzonder inventief in het vin den van aspecten die hij iro nisch verborgen charme van de bourgeoisie noemt. Een film om niet te missen, ook al door zijn luchtige toon, zijn grappen en onverwachte situaties, maar vooral door de bijna beschaaf de en soms surrealistische wijze waarop Bunuel zijn afkeer toont voor een groep burgers die hem altijd dwars heeft ge- GALERIE EL LOTUS,n de Pieter Kiesstraat 33 in Haarlem toont vanaf vandaag tot 26 augustus tekeningen van Lies Bossinade, keramiek van Joris van de Berg en Jayne Vast, schilderijen van Vivienne Yac- co en polyester plastiek van Otto C. Heuvelink. Behalve op zondag en maandag is de gale rie open van 12 tot 17 uur, donderdag van 16 tot 21 uur. Het lekker eten behoort on getwijfeld tot de bescheiden ge noegens en de film laat dan ook ettelijke malen een gezel schap van oppervlakkige niets nutten vergeefs afgaan op een dineetje dat om de een of andere reden geen doorgang kan vinden. Of de gastvrouw heeft zich vergist in dé datum van de invitatie, of de eigenaar van het gerenommeerde restau rant is juist overleden, óf gast heer en gastvrouw bedrijven net de liefde als de gasten bin nen komen en willen zich niet laten storen in hun liefdesspel, óf men zit plotseling aan tafel op het toneel van een _L_ schouwburg. LUXOR HEEFT EEN griezel achtige film op het program ma, die zijn bijzonderheid ont leent aan het feit dat Richard Burton meedoet benevens een achttal schone jonge vrouwen, onder wie sterren als Raquel Welch, Vima Lisi en Nathalie Delon. Burton speelt een blauwbaard in de gedaante van een Oostenrijkse baron die zijn zes vroegere vrouwen op aller lei wijzen vermoord heeft en als wassenbeelden opgezet in een koelhuis van zijn kasteel- Hij is opnieuw getrouwd en de laatste vrouw ontdekt haar in gevroren voorgangsters bij toe val. Dan volgt het verhaal, hoe elke vrouw aan haar einde kwam door de kogel, de guil lotine, verstikking, verdrinking, een valk en een neerstortende kroonluchter. Tevens wordt verklaard waarom; al die vrouwtjes waren nogal neuro tisch en daar kon de blauw- baardbaron niet tegen. Hij komt om bij een overval in de stad, nadat hij de laatste vrouw levend heeft opgesloten in het koelhuis. En niemand weet dat. Een film waaraan Burton mis schien voor zijn lol, maar eer der om snel veel geld te ver dienen heeft meegedaan. Een curiositeit. Alhambra I (Weteringschans): „Everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 tin 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): David Niven in „What’s up doc”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15. en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Calypso (Marnixstr.): Yves Montand in „Cesar en Rosalie”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16. 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Charles Bronson in „De kille verrrader”, toeg. 18 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. mldd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nleuwendijk): „De wellustige ver leidsters”, toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): „Begrafenis met dodelijke afloop”, toeg. 18 j. Dag. 9.30. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag dag. 9.15, 11.15, 13.30. 15.45, zo. 11.15 uur enz. „50 jaar Disney tekenfilms”, toeg. a.l. Elke avond 19.15 en 21.30 uur „Liefde is slechts een woord”, toeg. 18 j. City (Leidseplein): „De bloedwraak van de zwaardvechter”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.)Sean Connery in „Goldfin- ger”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Jack Lemmon in „Irma la Douce”, toeg 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora Amstelstr.)„De 13 zonen van de gele draak”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Krlterlon (Roetersstr.): „Jimi Hendrix”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.45 en 22 uur. STUDIO IS WEER terug op het pad van de betere film. De enige „art-house”-bioscoop van Haarlem toont „De charme dis- cret de la bourgeoisie” van Luis Bunuel. Het is venijnige met veel humor gemaakte visie op de bourgeoisie die zich onder alle omstandigheden de kleine genoegens van het leven niet laat ontgaan. duo Bud Spencer en Terence Hill. In de nachtvoorstellingen „Sex a la Minute”. een vertoning van natuurfilms; een uitvoering van Die Lustige Witwe door het poppentheater van Bert Brugman en een le zing over historische landhui zen langs de Vecht; alle drie in het Coornhertlyceum. Voor nadere informatie en aanvrage van abonnementen kan men terecht bij het secre- tariaa aan de Franz Schubert- laan 7, Heemstede OKX politiek café De Geus in de Kleine Houtstraat. VRIJDAGMIDDAG OM half een kan men naar de Waalse kerk op het Begijnhof in Haar lem om te luisteren naar een „pauze-concert” door drs. Wil Dekker uit Utrecht. Hij speplt werk van De Macque, Pachel bel, Rossi, Boyvin, Bach en Muffat. De toegang is gratis, maar er is een collecte na af loop ten bate van de restaura tie van de Waalse kerk. In de ruimte onder het orgel kan men een kop koffie drinken. FEIKE ASMA, de bekende organist, geeft op vrijdag 17 augustus in de Grote of St. Bavokerk weer een concert, ge organiseerd door de Orgelkring Haarlem en Omgeving. Hij speelt Deuxième Choral van Hendrik Andriessen, Passacag- lia in c-moll van J. S. Bach, Grande pièce symphonique van César Franck, een koraal van Alex Guilmant en de fantasie over het koraal „Ein feste Burg ist unser Gott” van Max Reger. Leidseplein Theater (Leidseplein): Bronson in „Once upon a time west” toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Lu\or (Nleuwendijk): ,,De tien stalen vin gers”, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo. wo. midd) 15.30. 19.15 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): Dolle liefdesavontu ren van drie apothekersdochters”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur,'zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater Bud Spencer in „De genade”, tveg. 1" J. uur, za. 13.30, 16, 19.15 e* Rialto (Ceintuurbaan) 20 uur. Roxy (Kalverstr.)Monique van „Turks Fruit”, toeg= 18 j. en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk)Lisa karate vrouwen”, toeg. 15.45, 19 en 21.30 uur. zo. 13.30 en 15.30 uur „De avuniuic Alice in wonderland”, toeg. al. Elke av 19.15 en 21.45 uur ,,Le charme discret la Bourgeoisie”, toeg. 18 j. The Movies (Haarlemmerdijk): „Fat city”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, za. alleen 22 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Liza Minnelli in „Cabaret”, toeg. 18 j. Dag. ‘14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. vr. za. nacht 00.15 uur. Tuschinski (Reg. Breestr.): „Een slippertje met allure” toeg. 14 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. ROXY TOONT „Azen zijn troef’, weer een aflevering uit de eWstems van het Trinity- Rembrandtplein) duivel kent geen toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 - 3. 19.15 en 21.45 uur. Julie Andrews in „The sound of music”, toeg. a.l. Dag. 14 en de Ven in „Turks Fruit”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 Lu in „De 14 18 j. Dag. 13.30, Studio K (boven Kriterion(: Elke middag 14, „De avonturen van j avond t de te mogen aankondigen, welke dus is gepland op vrijdag 24 augustus- En omdat het Neder lands klimaat voor een opvoe ring in de openlucht steeds aanleiding is tot de nodige voorzichtigheid, kan bij eventu ele regen de voorstelling tot zaterdag 25 of zondag 26 au gustus worden uitgesteld. Dit alles betekent dat het theater bij voldoende belangstelling ook voor een tweede opvoering beschikbaar is hetgeen, gelet op het enthousiasme van alle me dewerkers stellig loon naar werken zal zijn. JAN VAN DAM Naaykens zich ongetwijfeld bij- zonder voor een opvering in de I openlucht zal lenen. Het stuk wordt gespeeld door een speci- aal voor deze gelegenheid ge vormd gezelschap van lemse toneelamateurs, regie van Jacques Boogaard en Kees terwijl men -zich wist te verzekeren van de me dewerking van het Haarlems operakoor „Bep Ogterop”. Op deze wijze kunnen voor de op voering meer dan honderd spe lers en figuranten worden aan- gekondigd. De keuze van dit stuk is in feite het gevolg van de opvoe ring, die de rederijkerskamer „Kennemerland” uit Beverwijk hiervan destijds ter gelegenheid van zijn honderdjarig bestaan in Wijk aan Zee heeft gegeven. Van deze voorstelling was on der regie van Peter Holland en i Jacques van den Boogaard bij- ronder veel werk gemaakt,-ook ”v?at de fleurtge montering be-. treft, met als resultaten een waarlijk feestelijke vertoning en een enthousiast publiek. Onder deze toeschouwers be vonden zich ook enige relaties van het stichtingsbestuur van het Bloemendaalse Openlucht theater die, toen enige maanden geldeen de viering van het vijf entwintigjarig bestaan ter sprake kwam, niet verzuimden de aandacht op „Fanfarella” te vestigen- Het bestuur gaf de voorkeur aan een opvoering door ama teurs en dat niet alleen omdat het repertoire van de beroeps gezelschappen nu eenmaal zel den een stuk bevat dat zich leent voor een opvoering in de openlucht. Maan ook omdat men in deze kringen nog altijd de beste herinneringen bewaart aan de voorstellingen door amateurs van „Dorp in op stand” en „De prins van Hom burg”. Jacques van den Boogaard uit Haarlem verklaarde zich in principe bereid een dergelijke jubileumvoorstelling voor te bereiden. De zakelijke leiding werd toevertrouwd aan de heer J. J. Abspoel, waarna de finan ciële moeilijkheden konden worden opgelost door garanties van het stichtingsbestuur van het Openluchttheater, de direc tie van het Haarlems Dagblad en het Anjerfonds. Na de geslaagde onderhande- lingen kon Van den Boogaard definitief met de organisatie beginnen. Hij wist Kees Reinal da te strikken voor het assiste ren bij de massa-regie, met als volgende opdracht het mobili seren van een bezetting. Van daar dat in maart de besturen van alle Haarlemse toneelvere nigingen een rondschrijven be reikte, met de vtfaag spelers te willen afstaan voor de jubi leumvoorstelling. De resultaten hiervan waren nogal teleurstellend, omdat zich nauwelijks tien gegadigden meldden. Later bleek dat de meeste spelers zich reeds had den verbonden aan de opvoe ringen van Shakespeares „Win teravondsprookje”, dat onder regie van Peter Lohr in okto ber wordt gespeeld. Hiervoor waren de repetities al begon nen, zodat voor „Fanfarella” in eerste instantie nog slechts weinig krachten beschikbaar waren. Jacques van den Boogaard liet zich niet ontmoedigen en omdat het hem in het wereldje van het Haarlems amateurto neel allerminst aan relaties en vrienden ontbreekt, kon hij na enige persoonlijke benaderingen toch een prima bezetting bij elkaar te krijgen. Onder meer bestaande uit Pieter de Wijn en Frans Spaapen van „De Haar- lemsche Tooneelclub”, Henk van Leeuwen van „Ludamus” f J ADRES: WOONPLAATS: &53' gco.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13