v< Derde overwinning voor basketbal- Ff REDELIJKE OEFENPARTIJ LEVI’S as Strijd tegen schadelijk uitlaatgas verscherpt Kamoen schotvaardig voor EDO in duel met Zaandijk WOC-tennistoernooi Sterke start behoorlijk gevorderd van Flamingo’s RCH na winst 1 Aurora-series NIEUWE KADETT IN NAJAAR Raak Nicols-Sparta Pakistan speelt in Bloemendaal op SVJ nog op eerste plaats Tromp niet blij met „missionarissen" Volvo-zetel opgewarmd dht Paul Alessie op weg naar revanche DUEL VOOR WOENSDAG INGELAST H DONDERDAG 16 AUGUSTUS 19 73 20 Nieuws in 't kort Op de 45ste internationale autotentoonstelling in Frankfurt zal deze nieuwe Opel Kadett ongetwijfeld belangrijk nieuws zijn. Be gin september zal Opel het nieuwe model introduceren. Deze fa- brieksfoto toont de vierdeurs-sedan. Er komt ook een tweedeurs- uitvoering op de markt. w kent rech groo Tilb kwa van Exct nau' Boodschap nummer één Te hoog (Van onze sportredactie) Dompeling: Nog niet erg uit de verf. (Van onze tennismedewerker) (Van een medewerker) on on zij dan weer enige hoop gaan koesteren. (Van onze sportredactie) de d Minister Vorrink (Volksgezondheid en Milieuhygiëne) zal over enige tijd met maatregelen komen, die de verontreinigende werking van uitlaatgassen moeten bestrijden. Daarmee is deze minister een duidelijke stap verder ge gaan, dan de zichzelf op de voorgrond plaatsende Kruisinga, die weliswaar veelvuldig sprak over luchtverontreiniging, maar er tot nu toe niets tegen deed. Hoewel de verkoop van fietsen toe neemt, neemt het gebruik vooral in de stedelijke gebieden af. Het ontbreken van fietspaden is hiervan zeker mede de oorzaak. De fietser is nu eenmaal kwetsbaar in het verkeer en het zal de verkeersveiligheid ten goede komen als hij beschikt over een soort eigen baan. De uitbreiding en aanleg van fiets- en bromfietsrou tes zal daarom worden gestimuleerd. Hl GE? (stra 3000 van Her. en f gers vlag F (0-1 pen Zw< derl en in t wij< inzf spel f FO bel Du toe afs dn Do dei Wi m va SF 1-1 scho toesi de i van dror Vole nog obst VI rech Een ven, ten geld V) (1-0 nmf toes Nan van VOOi mor Var (str 55O< gen de Het F (0-1 Bol 4501 stri ene len Ro< na, t Fo Ex 1 tot de zei Herman Kamoen: Schotvaardig. H/ erin dage verli Veen klopi van FC sleet oene Zwol loos, ven; VI in ai v< ti g< tc v h k g a d t< nisch zijn er nadelen aan deze laatst» oplossing verbonden. Er treedt onder meer een vermogenverlies van circa 10 percent op bij gebruik van vloei baar gas. Bij de oudste jongens zijn de finalis ten de bekende Eelke Westra, die club genoot Peter Groeneveld versloeg, en Paul Alessie die dus hardop weg is naar zijn revanche voor de districtskampioen- schappen. Bij de meisjes gaat de eindstrijd tus sen Ingrid Maitimo en de winnares van de partij GroeffBoelhouwer. Ze zullen in dat geval de relatieve achterstand van acht tot vier punten kunnen terugbrengen en met nog een wedstrijd tussen beide ploegen in het .verschiet en met de woensdag te spelen wedstrijd Raak Nicols-Sparta, kunnen (Van een medewerker) HAARLEM. Het naar de eerste klasse van het amateurvoetbal gepromoveerde EDO heeft gisteravond in een oefenwedstrijd tegen derdeklasser Zaandijk duidelijk gewonnen: 5-1. Met vier goals had Herman Kamoen een belangrijk aandeel in de zege. Maarten Koper bleek bij Zandvoortmeeuwen (tweede klas), dat met een score van 6-1 op winst bleef tegen Onze Gezellen (vierde klas), nog productiever en nam vijf doelpunten voor zijn rekening. Bij de rust was het nog dubbelblank. HAARLEM. Het teamverband van de rondtoerende Amerikaanse West Coast Selection was gisteravond in de Ken- nemer Sporthal beduidend beter dan dat van tegenstander Levi’s-Flamingo’s. Ze ker in de tweede helft, toen coach Egon Steur van de oefenwedstrijd gebruik maakte om al zijn spelers in te zetten bleek dat duidelijk en bezorgde die fac tor de Ambassadors (zoals de groep Amerikanen het liefst genoemd wordt) uiteindelijk de overwinning: 88-96, na een voorsprong voor rust voor de Haar lemmers van 48-43. HBC (derde klas) en SDW (eerste klas) kwamen in de eerste helft ook al niet aan scoren toe. De bezoekers waren iets meer in het offensief geweest, maar de achterhoede van de thuisclub waarin de van RCH overgekomen Nico Kesselaar het niet slecht deed hield de zaak goed dicht. Een combinatie van derdeklasser Ripperda verloor op eigen veld met 4-0 van het in de eerste klas van de afde ling Haarlem KNVB spelende Spaarne- stad. De gasten namen in de eerste helft Een van de meest praktische oplos singen zou de recirculatie van uit laatgassen kunnen zijn. Daarbij ont staat weliswaar enig verlies aan ver mogen maar de meerkosten zouden niet hoger hoeven te zijn dan 1 procent. Tenslotte nog dit: ook al be reikt men door bepaalde eisen een vermindering van de schadelijke emissie, de voortgaande uitbreiding van het autopark zal op den duur deze vermindering compenseren. Daar om ziet het er naar uit, dat in de nabije toekomst de gestelde eisen re- verklaringen en gezang) en aandacht daarvoor dwingen zij af door goed inge speeld veelal winnend van land naar land te gaan. Hun zegereeks voerde door Joegoslavië, Italië en België en eerder deze week ging Levi’s twee keer tenon der (met respectievelijk tien en vier door oud-wielrenner Gerard Krom en de bekende honkballer Jan Dick Leurs, die van OWO is overgekomen, een 0-2 voorsprong. Ondanks goed werk van keeper Gerritsen wist Spaarnestad in de tweede helft door Bert Joris en Jan Hansen (ex-Ripperda) de winst te ver dubbelen: 0-4. Ripperda kwam zelfs niet aan het redden van de eer toe. Alhoewel Ko Joon met een schot tegen de lat bepaald pech had. Behalve Jan Dick Leurs en Jan Hansen waren ook Tim mermans (DSOV) en Van Gulik (DSK) nieuwkomers bij Spaarnestad. Bij de landskampioenen deden de twee aanwinsten Leibowitz en Dompe- ling mee, van wie de eerste zich een balkunstenaar toonde. In het basis-vijf- tal met Akerboom, Kales, Kip en Hugo Harrewijn maakte hij een overtuigende indruk maar logischerwijs ging er in de combinatie weleens het een en ander mis. Leibowitz was minder snel en wendbaar dan je van een speler met zijn lichaamsbouw zou mogen verwach ten maar daar leek een pijnlijk linker bovenbeen de oorzaak van. In de tweede helft moest de Amerikaan met een bloe- In de categorie 15-16 jaar zijn de finalisten bij de jongens Derk Wiersma en Hans de Vilder. De als nummer één geplaatste Eric Bent werd door een schoonheidsfoutje van de organisatie én door Derk Wiersma verrast. De meisjes finalisten zijn hier Marjet Krijger en Jolies Hessie. In de categorie 13-14 jaar moeten de halve finales nog worden gespeeld en bij de jongsten zijn Walter Bent bij de jongens en Elmira Povel en Edith Lambeck bij de meisjes de finalis ten. De finales van de jeugd zullen zater dag van 9.00 en 12.30 uur worden ge speeld, waarna ’s middags de beurt is aan de veteranen en de Park-finales. Een grote publieke belangstelling zou, vooral voor de jeugd, een stimulans zijn. Dat de jeugd die stimulans kan ge bruiken blijkt uit de resultaten van de nationale jeugdkampioenschappen. Be halve Hans Schmidt (bij de jongste jon gens derde) en Irene Kuiper, die vierde werd bij de meisjes 13-14 jaar, wisten de andere zeven deelneemers uit ons dis trict niet veel te bereiken. Lex Loehuis, Mariette v. Gerven en Derk Wiersma wisten nog wel wat te winnen, maar Raymond Lembeck, Eric Bent, Marjet Krijger en Mathide Goos moesten erva ren dat de oudere jeugd in de andere districten door veel grotere trainingsfa- ciliteiten ver voor liggen. Na de rust bleek het hogere tempo van SDW doorslaggevend en het kwam door twee doelpunten van Goedhart tot een 0-2 overwinning. Zijn eerste goal kwam voort uit een kopbal, de tweede uit een listig hakballetje. punten verschil). Egon Steuer, coach van de Haarlemmers: „Vergeet daarbij niet dat wij pas twee conditie- en twee taaltrainingen achter de rug hebben.” Toch toonden de landskampioenen zich lange tijd een gelijkwaardige tegen stander. Via 8-8 en 22-22 pakte Levi’s vijf punten voorsprong bij de rust (48- 43). Vooral Vooral Kees Akerboom (25 punten) en Leibowitz (20 p) en nieuwe ling Hugo Harrewijn (10 p.) droegen aan de score bij. Na rust vielen er echter nogal wat gaten in de verdediging van de experimenterende Steuer-equipe waarin nu ook Emile Hagens en Jaap Sluijk opereerden. De nog niet geheel fitte Ruud Harrewijn speelde eveneens korte tijd mee. Vooral Bill Boyd, een gave technicus, en de lange mannen Ralph Drollinger en Doag Oxsen profiteerden ervan. Tot 70- 70 kon Levi’s de stand in evenwicht houden maar het onzuiverder schieten van de Haarlemmers (in de tweede helft slechts zestien treffers uit 36 doelpogin gen) bracht de basketzendelingen toch weer nieuwe winst: via 80-83 de eind stand van 88-96. Levi’s, dat het nog zonder Hank Smith moet stellen, ontmoet de Amerikanen deze week nog in Lisse en Den Helder. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. De Flamingo’s zijn in hun tweedaagse strijd tegen de Free Foresters zeer sterk van start gegaan. Aanvoerder Chris van Schouwenburg werd door zijn Engelse collega naar de wickets gestuurd, een opdracht die hij met plezier uitvoerde. De Engelse bowle- ry was beslist niet imponerend. Alleen Griffiths moest met voorzichtigheid be handeld worden en al spoedig raakten Beekman en Vermeulen ingespeeld. Beekman scoorde een prima 42, Bouw man liet enigszins teleurstellend slechts 18 runs noteren maar Vermeulen bleef doorgaan. Met de lunch was de stand 146-3. Na deze pauze werd het tempo nog wat opgevoerd en Vermeulen be reikte zijn eerste honderd. Geen gewel dige inning, maar wel erg nuttig, on danks enige gemiste vangkansen. Om drie uur kon Van Schouwenburg sluiten op 248-3. Griffiths was verreweg de beste Engelse bowler 5-67 en Huins bowlde 3-55. Het antwoord van de Fo resters was lang niet zo goed als dat van de Flamingo’s. Wel scoorde Leemhuis, de Nederlandse Free Forester, een goede 42, waarin hij ook tweemaal eenvoudig werd gemist en Silcock bleef met 59 not out. Het einde van de eerste dag kwam op 158-6. Luining bowlde goed en lang en nam twee wickets. De overigen gin gen naar Van Rijn, Lubbers, Wijkhuizen en Rijkens. BLOEMENDAAL. Het nationale hockeyelftal van Pakistan, dat afgelopen zondag al in Nederland arriveerde met het oog op de strijd om de World Cup, die volgende week vrijdag in Amstel veen begint, speelt vrijdagavond om zes uur met zijn sterkste ploeg tegen het eerste herenteam van Bloemendaal. De ontmoeting wordt op het terrein van Bloemendaal gespeeld. Van het team Pakistan maakt o.a., na een gedwongen afwezigheid, de befaamde strafcorner specialist Tanvir Dar deel uit. Zandvoortmeeuwen en Onze Gazel len kwamen voor 150 kijkers tot een aardige partij voetbal. In de eerste helft was er van de twee klassen verschil nog niet veel te merken Vlaar (Spartaan) schoot een keer voor de thuisclub tegen de paal en de rust brak dan ook aan met dubbelblanke stand. In de tweede helft nam de thuisclub het heft in handen en kwam door een hattrick van Maarten Koper en een doelpunt van Vlaar aan een 4-0 voorsprong. Tien mi nuten voor het eindsignaal wist De Wit tegen te scoren: 4-1. Maarten Koper schoot nadien nog tweemaal raak voor Zandvoortmeeuwen (6-1), waarbij zijn laatste trerfer uit een penalty werd gescoord. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND/HAARLEM. De vereni ging Aurora houdt zondag 19 augustus haar seriewedstrijden voor senioren en junioren. Dit jaar is men weer in staat een seriedag te houden, want het com plex aan de Vergierde weg is opgeknapt. In afdeling I komen drie eerste klas- sers uit: BEP (Purmerend), Groen Geel (Wormer) en Spangen (Rotterdam). De organiserende vereniging Aurora com pleteert deze zeer sterke afdeling. Ook in de overige klassen is men er in geslaagd een goede bezetting te krijgen: Afdeling II: Hoger Op, Nieuw Flora, Olympia en Roda. III: Aurora 2, Biko, Oosthoek, Watervliet. De wedstrijden be ginnen om 10.00 uur. Hierbij moet evenwel worden aangete kend, dat Raak Nicols woensdag waar schijnlijk vier, maar in elk geval twee spelers (Boudewijn Maat en Daryll Southwick) zal missen. Coach Ben Tromp is het er dan ook helemaal niet mee eens, dat deze wedstrijd is ingelast zonder zijn voorkennis. Hij meent, dat het Nicols-bestuur zich niet bij deze inlassing had mogen neerleggen, ook al omdat er nu sprake kan zijn van een onjuiste invloed op een eventuele strijd om de bovenste plaats in poule A tussen Sparta en Feyenoord. HCAW en Storks kunnen elkaar dit weekeinde definitief op de laatste plaat sen in de respectieve poules drukken. Dit is het geval, wanneer beide teams een wedstrijd van hun dubbel winnen, wat bepaald niet uitgesloten moet wor den geacht. dende hoofdwond het veld verlaten toen hij een elleboog in zijn gelaat kreeg. Eric Dompeling is een veel soberder speler; hij kwam wat minder uit de verf hoewel hij met zijn kracht vooral in de round een aantal uitstekende dingen deed. Overigens blijven Levi’s en BS Leiden het over het aantrekken van Dompeling oneens. De Haarlemse club beweert nog altijd dat de Amerikaanse Nederlander zijn keuze pas na aankomst zou maken. Leiden-coach Rob de Wit (met concurrerende collega’s Janbroers en Perrier op de tribune) even stellig: „Telefonisch heeft hij ons beloofd in Leiden te gaan spelen. Het bestuur van mijn vereniging is zelfs al bereid getui gen van die belofte uit Amerika te laten overvliegen. Dompeling heeft mij boven dien vorige week maandag per telefoon zijn excuses voor de gang van zaken aangeboden.” Dat basketbal voor de Ambassadors naar hun zeggen pas op de tweede plaats komt was in het veld niet merk baar. Het studenten team van de Ameri kaanse Westkust reist door Europa om hun geloof in Christus uit te dragen (wat in de pauze gebeurde via korte De maatregelen die minister Vor rink op het oog heeft, zullen ingepast worden in het kader dat EEG voor dit soort regelingen heeft ontworpen. In vrijwel alle Europese landen, ook in Nederland, behoort koolmonoxyde tot de voornaamste schadelijke emis sies uit de uitlaat. Koolmonoxyde (CO) ontstaat door onvolledige ver branding. Het verbindt zich gemakke lijker dan zuurstof met de haemoglo- bine in het bloed en bij grote concen traties krijgen de organen onvoldoen de zuurstof. Op den duur kan dit fataal zijn. De GGD in Amsterdam heeft over de verspreiding van koolmonoxyde door het verkeer eens een rapport opgesteld, waarbij men op 34 meet punten verspreid over de stad, 758 waarnemingen heeft gedaan. Uit dit onderzoek bleek onder meer dat bij een hoge verkeersintensiteit tussen hoge bebouwing de concentraties ho ger waren dan elders. Geen opzienba rende conclusie, al is het goed, dat dergelijke zaken eens worden onder zocht en vastgelegd. Zonder dit soort onderzoekingen, waarmee onder meer ook Shell en de Vereniging van art- sen-automobilisten zich bezighielden ontbreekt de basis voor het nemen van maatregelen. Want ofschoon in Europa de luchtverontreiniging ver oorzaakt door het verkeer tot nu toe geen schade aan de menselijke ge zondheid heeft toegebracht, is het zaak om deze schade in de toekomst te voorkomen. Daarom heeft de EEG reeds enige tijd geleden een aantal voorschriften opgesteld. De eisen die in deze voorschriften zijn hervat, ko men globaal neer op het volgende: het koolmonoxyde gehalte mag niet meer bedragen dan 4,5 procent, de hoeveelheden afgegeven koolmonoxy de en koolwaterstoffen mogen tijdens de proef die het voertuig ter goed keuring ondergaat, niet hoger zijn dan bepaalde maxima, die op hun beurt weer samenhangen met het ge wicht van de auto. Deze eisen zouden in de verschil lende Europese landen op twee data van kracht worden: op 1 oktober 1970 voor stationair draaiende moto ren en een jaar later voor motoren onder rij-omstandigheden. In Frank rijk en Duitsland zijn ook inderdaad wetten aangenomen, die deze voor schriften van toepassing verklaren. In ons land heeft men tot nu toe de EEG-voorschriften niet ingevoerd. In tussen hebben wel verschillende Eu ropese autofabrikanten vanaf 1970 in hun modellen diverse modificaties aangebracht, die de auto’s aan de EEG-eisen aanpasten. Na de metingen van de Vereniging van Artsen-Automobilisten bleek, dat ongeveer tweederde van het aan tal auto’s in ons land meer dan 4,5 procent CO in het uitlaatgas had. Op zich is deze te hoge emissie eenvoudig te verhelpen. Een kwestie, van carbu- rateur-afstelling. Maar dat wil niet zeggen, dat ook tijdens het rijden een teruggang van de CO-emissie wordt bereikt. Daarvoor zijn con structieve wijzigingen nodig. Nu steeds meer landen maatregelen tegen schadelijke emissies aankondigen, mag worden verwacht dat de auto concerns voor zover zij dit niet reeds hebben gedaan vrij spoedig deze constructieve wijzigingen zullen doorvoeren. Daarvoor bestaan ver schillende mogelijkheden. Een naver- brander door middel van luchtinjec tie, een katalytische naverbrander, een recirculatie van uitlaatgassen en eventueel de toepassing van vloeibaar gas als brandstof. Tegen dit laatste zijn inmiddels bezwaren gerezen van de overheid, onder andere in verband met het explosiegevaar. Ook tech- HAARLEM. Het WOC-toernooi is inmiddels vrij ver gevorderd. In het toch wel centraal staande jeugdtournooi is men in alle klassen tenminste tot de halve finale gekomen. De 1974-modellen van Volvo heb ben onder meer steviger bumpers, een veiliger plaats voor de benzine tank, een waarschuwingslampje voor een defecte verlichting en nieuwe stalen portierlijsten. Andere nieuwe voorzieningen zijn: voor de 144 Grand Luxe en de 164 E-serie be- stuurderszetel met ingebouwde ver warming en een nieuw inspuitsys- teem voor brandstof. De gewijzigde bumpers vormen de grootste blikvanger voor de Volvo- modellen van volgend jaar. Ze zijn hoger geplaatst en zwaarder uitge voerd en zijn voorts steviger aan de carrossierie bevestigd. Dit alles in verband met de Amerikaanse eisen die ook voor importwagens gelden. De bumpers van de nieuwe Volvo zijn in staat botsingen tot een snel heid van 5 km per uur zonder schade aan verlichting, carrosserie enz. op te vangen. Eveneens uit veiligheidsoverwegin gen werden de aluminium portierlijs ten vervangen door stalen lijsten, die nu aan de portieren zijn gelast. Hier door ontstaat een stijver geheel, waardoor de carrosserie meer stevig heid krijgt. Een nieuw ventillatie- systeem maakt de ventilatieruitjes overbodig. De benzinetank is in de gewijzigde modellen geheel geschei den van het interieur gemonteerd. Volvo heeft dan ook eindelijk de telescopische stuuras ingevoerd. Ten slotte nog een technisch detail: het nieuwe benzine-injectiesysteem op de Volvo 140-serie werkt volgens het vacuüm-principe. Het systeem meet de hoeveelheid aangezogen lucht en stelt daar de hoeveelheid brandstof op af, die wordt ingespoten. Het sys teem van Volvo kan in de toekomst worden aangepast aan de eisen die ter voorkoming van luchtverontreini ging worden gesteld. Wat de verwarmde bestuurdersstoel betreft: zodra de binnentemperatuur onder de veertien graden Celsius komt, zullen elementen in rug en zitting de zetel „opwarmen” tot 26 graden Celsius. Een thermostaat zorgt ervoor, dat de verwarming zich dan uitschakelt. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Feyenoord krijgt het komende weekeinde de laatste kans om nog in de buurt van Sparta te komen. Het zal dan wél de dubbel tegen de landskampioenen tot een goed einde moeten brengen. Sparta, dat uitkomt zonder de met vakantie zijnde Jonkers, toont de laatste tjjd een zekere matheid in zijn spel en als het zich daarvan tegen Feyenoord niet heeft ontdaan, dan hebden de Zuid-Rotterdammers een kansje. In het treffen tussen EDO en Zaan dijk, waarvan zo’n 450 toeschouwers ge tuige waren, hadden de gastheren tech nisch het beste van het spel en namen door twee doelpunten van de schotvaar- dige Herman Kamoen en een van Wim de Jong (FC Den Bosch) een 3-0 voor sprong. Rob Groot wist nog voor rust tegen te scoren. Voor de tweede helft werden Han Fransen en Henk Ketting bij de thuisclub vervangen door Hans Koster en Freek Eynsbergen. EDO bleef ondanks deze mutaties de beter spelende ploeg en liep door Kamoen tot 4-1 uit. Theo .Blurn werd daarna door de scheidsrechter naar de kleedkamer ge stuurd, omdat hij een tegenstander een zet had gegeven en Theo Koenekoop werd nadien om moeilijkheden te voorkomen door trainer Dobi Peters uit de ploeg gehaald. Met negen man spelend wist EDO door Kampen toch nog tot 5-1 uit te lopen. HEEMSTEDE. In het voetbalkam pioenschap van Heemstede, waarvoor de belangstelling gisteravond met zo’n tweehonderd kijkers niet groots was, kwam titelhouder RCH tot zijn derde overwinning in successie. De Racing ze gevierde ditmaal met 3-2 over SVJ en mocht daarmee niet eens ontevreden zijn. Het treffen tussen RCH en VEW, dat een punt minder heeft en gistera vond niet in actie kwam, moet zaterdag middag de beslissing brengen. RCH heeft aan een gelijkspel voldoende om de titel te prolongeren. Heemstede dwong Spaar- nevogels een 1-1 gelijkspel af en kwam daarmee tot zijn eerste winstpuntje in dit toernooi. Ondanks de hoge temperatuur kwa men RCH en SVJ tot een spannnende en leuke partij voetbal. De Racing was welfswaar niet op volle sterkte, maar kwam toch met een aantal eerste elftal- spelers uit. In de eerste helft was RCH iets beter en nam door Gerard Tervoort en Jos Bisschops een 2-0 voorsprong. Vijf minuten na de hervatting haalde Breems voor SVJ tot 2-1 op. Zes minuten voor het eindsignaal kwam RCH door een treffer van Frans van Item vrijwel in veilige haven: 3-1. SVJ gaf zich nog niet gewonnen en amper een minuut later verkleinde Sjors Menes, die na een seizoen WH is terug gekeerd, de achterstand tot 3-2. Een tweede doelpunt van Menes werd daar na afgekeurd en daarmee ontging SVJ de gelijkmaker. Spaarnevogels speelde iets beter dan Heemstede en nam na een half uur spelen verdiend door Bert van Dongen een 1-0 voorsprong. Toen een doorgebro ken speler van Heemstede nadien werd gevloerd, kon Van Poecke nog voor rust uit een strafschop de balans in even wicht brengen: 1-1. Hoewel Spaarnevo gels het laatste kwartier met tien man moest spelen, zag Heemstede geen kans om de nummerieke meerderheid uit te buiten. UK W

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 20