Serie van vallen en opstaan Puzzel ®db iè OPTIMISME EN MOEDELOOSHEID F ROND JEUGDIGE RECIDIVISTEN Puzzel MIE Duyker niet w te stuiten IN DE VISHAL GROEN&Co KnelpteD m wegen MIE voorde zekerheid... I i J5 fff Gevonden voorwerp Lawaai Spaarndam Rijbewijs Gehandicapten Wateraanslag IJMUIDEN XEUKEAfS B.V Zeepostverzending 11 AUGUSTUS VRIJDAG 17 1 97S a Tö show r). trict Centrale Verwarming IDEAL-Standard Gasketels Hopeloos Klassiek 7 5 6 4 3 2 13 12 11 10 9 17 14 s 20 18 (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE i25 24 29 26 37 [36 35 31 [39 45 44 43 48 46 53 54 52 [59 57 56 165 64 61 70 69 66 72 Puzzel nummer 33 r»*» i. eigen verhuur fflBM LEZERS LEZERS (Van onze wielermedewerker) I. BUIS-BUSS, Haarlem J. HOOGEWOUD, Haarlem. rit urloon, en G. SMIT, Spaarndam. 1 7308028 staken I I KENNEMERLAAN 159-165, IJMUIDEN (bij Marktplein, telefoon (02550)—11428—10770, s avonds alleen na afspraak Geopend: maandagmiddag t.m zaterdag van 8-18 uur i aantal ende leiding Haarlem Cronjéstraat 26 IJmuiden Marktplein 50 Make up voor uw woning Dezer dagen werden wij verblijd met de aanslag van het Hoogheemraadschap Rijnland en wel voor een bedrag van 70,38 dus alweer hoger dan vorig jaar. Geleidelijk aan beginnen deze aanslagen toch wel dermate hoog te worden dat daar m.i. tegen geprotesteerd moet wor den. In 1966 bedroeg de aanslag nog 9,89 om in het jaar daarop te stijgen tot 31,01. Dit is zo doorgegaan tot wij nu ca. 600 meer moeten betalen dan in 1966. Volgens het Hoogheemraadschap komt dit door het vele vuile water dat tot schoon water moet worden omge werkt. Van genoemd bedrag is 56,61 bestemd voor de heffing waterkwaliteit. Ik vraag mij nu af indien de verlen ging van het rijbewijs één maand na de vervaldag wordt aangevraagd of dan de voud en de stilte niet meer in „onkruid”-plukkers-, n het 0.-4- siding. 9,- irigen. - 171847 Ik vraag mij af of het billijk is dat wij moeten opkomen voor hen die het water vervuilen en dit afvoeren op de vaarten en kanalen van het Hoogheemraadschap. Van het aangeboden afvalwater is ca. 30 afkomstig van de industrieën en 70% van de huishoudelijke aard. Nu zal men met de industrieën wel tot een overeenstemming kunnen komen om de afvoer van vervuild water tegen te gaan, doch met het huishoudelijke afvalwater zal dat niet zo gemakkelijk zijn. Doch waarom brengt men de kosten van zui vering van dit huishoudelijke afvalwater dan niet in rekening aan de steden en dorpen die dit water afvoeren? Zij zijn de grote vervuilers en niet wij, die er nu voor moeten opdraaien. De belangrijkste belemmeringen op de 'Nederlandse wegen zijn, volgens infor matie van rijkspolitie en ANWB: datum van aanvraag wordt aangehou den, dus de aanvangsdtum later wordt, of wordt de datum dan wel aansluitend op de vervaldatum aangehouden. Al met al vind ik het een vreemde zaak, om het maar netjes te houden. L. C. RICHTERS, Haarlem. Inhakend op het ingezonden stuk van de heer J. A. van der Meij in uw blad van 8 dezer wil ik u mijn ervaring met geestelijk gestoorden vertellen. Een paar weken geleden was ik met mijn man in hotel-restaurant Roozendaal in Over- veen. In de serre zat een twintigtal van deze mensen en ik wil nadrukkelijk vast stellen dat zij absoluut geen steen des aanstoots waren voor de overige bezoe kers. Integendeel, wij allen kunnen een voorbeeld nemen aan deze mensen wat hun optreden betreft. Deze gehandicap ten hadden veel schik onder elkaar en gedroegen zich uitermate correct. Wat is geestelijk gestoord? Zij wij niet allen in deze rottijd geestelijk gestoord? Wij met onz eafgunst, jaloezie en haat onder el kaar. En praat niet over vergeven. Wij als ouders hadden ook een of meer van deze gehandicapten in ons gezin kunnen dit in dronkenschap gepleegde feit toch geen inbraak genoemd mocht worden. „Voor hetzelfde geld waren we de sloot ingereden”. „Had het maar gedaan”, zei mr. Vink. „Het had misschien verfris send gewerkt.” Beiden betuigden om he thardst dat ze niet van plan waren om weer fout te gaan, en in ieder geval het overmatig drankgebruik wat in te tomen, met re- classeringshulp. De officier vond het nutteloos om op de voorwaardelijke straffen die beiden nog hebben, weer één te stapelen. Van die diverse voorwaarde lijke straffen zou hij geen ten uitvoer legging vragen voegde hij eraan toe. Hij vroeg zes maanden tegen elk. Beide raadslieden, mr. Boers en mr. Thijsen belichtten de achtergronden van hun cliënt, neerkomend op de genoemde „serie” van omstandigheden. Ze vonden ook dat men de straf moet beperken om een ingezet reclasseringswerk door te kunnen doen gaan, kortom: het „op staan” meer te bevorderen. Mr. Thijssen tekende hierbij nog aan dat steeds meer recidive betekent steeds minder accepta tie door anderen, inclusief een constante confrontatie met het verleden bij sollici taties en dergelijke. Wat zou kunnen uitlopen in een „self-fullfilling prophe cy”: kiezen voor crimineel gedrag omdat dat van je verwacht wordt. van de onzekere tapijt- zoeker is er gelukkig "tapijt en gordijn", waar de kollektie zo apart, en de prijzen zo zeker zijn. Spaarndam is een mooi dorp en trekt in de zomer veel toeristen. De mensen worden uitgenodigd Spaarndam te be zoeken, vooral op de zaterdagen als er kunstmarkt is. Men komt met de auto en parkeert voor zover er plaats is op de dijk, waar het op diverse plaatsen is toegestaan. Als er dar geen plaats is of als men geen deuken riskeert, parkeert men op dat gedeelte van de Grote Sluis waar geen huizen staan. Hier is nog wel enige ruimte en men hindert er geen verkeer. Hier geldt echter voor beide zijden van de rijbaan een parkeerverbod. Men vindt dan ook bij terugkomst het bekende gele briefje onder de ruitenwis ser en het bezoek aan Spaarndam is lang zo leuk niet meer. Als ik goed ben ingelicht, zou de rijbaan smaller gepro jecteerd zijn en moest er ruimte zijn voor de doorgang van brandweer, politie enz. Deze ruimte zou er niet zijn, als er auto’s geparkeerd zouden staan. Nu ech ter de rijbaan tot aan de acht parkeer plaatsen voor de dertien bewoners aan merkelijk breder is dan oorspronkelijk de bedoeling was, namelijk bijna acht meter, is er ruimte genoeg voor door gang van eventuele brandweerwagens enzovoort en is het parkeerverbod mijns insziens overbodig. Ik zou willen advise ren dit verbod zo spoedig mogelijk op te heffen, desnoods voor één zijde van de weg. De politieagent deelt hier aan de lopende band bekeuringen uit, als of niet in opdracht, maar ook hij zou toegestaan. Als er dan geen platas is of volgens zijn eigen verklaringen graag anders zien. SPAN VISSERS: EB 28 UK 200 f 11-200,-, UK 78 UK 107 f4 200,-, UK 135 - UK 145 f 1.600,-, U K196 - UK 234 f 3.500,-. Enige weken geleden vond mijn doch tertje van 12 jaar een portemonnaie in de bus (lijn 90) waar f 160 in bleek te zitten. De eerlijke vindster meldde haar vondst meteen bij de chauffeur. Deze vroeg haar naam en adres en ging met de portemonnaie naar het kantoor bij het station Haarlem. Na een week infor meerde ik bij de NZH of de beurs was afgehaald. De toen dienstdoende functio naris zei mij dat de portemonnaie reeds dezelfde dag was afgehaald door de eigenaar. Op de vraag of er geen be dankje af kon voor mijn dochter, kreeg ik een verbijsterend antwoord. Deze man zei me letterlijk het volgende: „Meneer, u moet goed begrijpen dat uw dochtertje hier helemaal niets meer mee te maken heeft. De portemonnaie is in de bus gevonden en valt verder geheel onder de verantwoordelijkheid van de NZH”. Als ik dit goed heb begrepen, betekent dit, dat als er eventueel een beloning wordt gegeven, die dan auto matisch terecht komt bij de NZH. De echte vinder staat in dit geval geheel overal buiten. Allen de grote NZH is de eerlijke vinder. Het minste wat de NZH volgens mij had kunnen doen was toch een klein bedankje doorsturen (naam en adres waren bij de NZH bekend) naar het kind dat eerlijk was. J. MOSTERMANS, Bloemendaal. ging (afk); 43. boom; 45. inktvis; 47. deel van een etmaal; 49. mannelijk dier; 51. soezerig; 52. rijgsnoer; 54. muziekdrama; 55. sluis; 57. godheid; 58. boom; 60. beest; 63. plaats in Duitsland. 64. sport term; 67. op dit ogenblik; 69. persoonlijk voornaamwoord. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in on« bezit te zijn. Inzendingen per post s.v.p. als volgt adresseren: Damiate Pers B.V., postbus 18, IJmuiden. Oplossing puzzel nummer 32: Horizon taal: 1. arabier; 6. rakelen; 12. les; 13. ze; 15. ra; 16. K.R.O.; 17. km.; 18. vervelend; 22. e.o.; 23. man; 24. ooi; 25. ork; 27. ade; 29. eer; 31. ren; 33. rad; 35. arno; 37. emmer; 39. rete; 40. geen; 41. vaan; 42. ier; 43. de 44. ja; 45. atm.; 47. lade; 49. rose; 51. stil; 53. rappe; 56. tram; 58. pon; 59. S.E.R.; 60. ons; 62. ida; 63. gil; 65. ido; 67. log; 69. r.r.; 71. koraalrif; 74. na; 75. gat; 77. o.i.; 78. o.a.; 79. rug; 80. edelman; 81. bepaald. Verticaal: 1. Alkmaar; 2. rem; 3. as; 4. irene; 5. eer; 7. are; 8. kanon; 9. l.k.; 10. ere; 11. noorden; 14. leo; 18. /a; 19. vorm; 20. lire; 21. dr.; 23. mengeling;26. krenterig; 28. dr.; 30. eendere; 32. erva ren; 34. at; 36. oeral; 38. ma; 39. raast; 46. asperge; 48. op; 50. smaragd; 52. aria; 55. pool; 57. ad; 59. sloom; 61. sliep; 64. ik; 66. dam; 68. of; 70. rad; 72. ria; 73. roe; 74. nul; 76. te; 79. ra. Pas in de slotfase van de strijd kwam er door een vlucht van Chris Duyker, Jan Aartsen, Fred van Tongeren en Jan Diekema enig leven in de brouwerij. Toen de sterke Duyker nog eens demar reerde, kon alleen Van Tongeren zijn wiel houden. In het beslissende sprintje kon hij het Duyker echter niet lastig maken. Horizentaal: 1. Lawaai; 5. gewoonte; 9. waaronder (afk); 10. spook; 12. per me ter (afk); 14. elektrisch geladen deeltje; 16. geestelijke; 17. bos; 18. uurwerk; 20. kleur; 21. vlinder; 24. kinderverzorgster (ouderwets); 26. stofmaat; 28. ten laatste (afk); 29. godsdienst (afk); 30. persoon lijk voornaamwoord; 31. verbinding; 33. berg; 35 maand; 37 vervoermiddel; 38. interest; 39. voormalig russische heerser; 40. onbepaald voornaamwoord; 41. ieder; 43. Europeaan; 44. beteuterd; 46. frans onbepaald voornaamwoord; 47. lidwoord; 48. jongensnaam; 50. eigen opname (afk); 51. het gelijktijdig losbranden; 53. reus achtig beeld; 56. slok; 59. oosterse titel; 61. stuk grond; 62' systeem; 65. duits persoonlijk voornaamwoord; 66. ambts halve (lat. afk); 68. draagvat; 70. in persoon (afk); 71. nors; 72. soort schip. Verticaal: 1. soort groente; 2. insekt; 3. diktongige hagedis; 4. onderricht; 5. utrechts stedelijk orkest (afk); 6. kle dingstuk; 7. deel van de bijbel (afk); 8. heldendicht; 9. papieren windsel; 11. et cetera (afk); 13. familielid; 15. deel van het dak; 17. vod; 19. huisdier; 20. elasti citeit; 22. soort aardewerk; 23. deel van de mond; 24. projectiel; 25. soort kwarts; 27. plaats in Noord-Holland; 30. meisjes naam; 32. vreemde munt; 34. deel van het oor; 36. wandversiering; 37. broei- plaats; 40. opgewekt; 42. omroepvereni- „UiiiYi uiu -piimivci o—pi irkivuiui aou- cu tee-vee-cultuur. Wij denken met al ons materiële heel wat te zijn, maar zijn we in onze hang aan het stoffelijke en luidruchtige niet erg bekrompen? Zou het hoogtepunt van onze beschaving niet reeds voorbij zijn? Het hoeft niet. De tee-vee en de pick-up zijn geweldige uitvindingen. We moeten er alleen nog mee weten te leven. Lief zijn voor de buren en jezelf. HANS OOTEMAN. Haarlem De ellende met de twee andere heren die daarna ook met bekende namen in de rechtszaal kwamen, jongens van 20 en 24 jaar, begon ook na een vrijlating (ditmaal eind juni) in een café. Zij forceerden een autoraampje en reden met de wagen naar Amsterdam, met de bedoeling om hem later weer terug te zetten. Zover kwam het niet: bij een controle op de terugweg werden ze aan gehouden. „Triest, zo niet hopeloos”, vond de officier, ditmaal mr. Van der Valk Bouman, dit alles waarvoor ook weer diezelfde achtergronden golden. Hij vond het ook nog levensgevaarlijk om met drank op achter het stuur van de (gestolen) wagen te gaan zitten. Zijn eis: drie maanden tegen elk. De reactie van de jongste: de kolder. Zijn raadsman, mr. Van Cranenburgh merkte op dat gevangenisstraf juist nu doodzonde zou zijn, omdat zijn cliënt bezig is een goed reclasseringscontact op te bouwen. Hij weet het gebeurde aan balorigheid en vroeg een straf gelijk aan het voorarrest, eraan toevoegend dat „zitten” met dit weer een dubbele straf Leiden-AIphen aan den Ryn-Bodegraven Wegens werkzaamheden zullen op de ze rijksweg van maandag 7 uur tot vrijdag 16 uur stremmingen kunnen ontstaan aangezien op een aantal plaat sen afzettingen van een gedeelte van de rijstrook zullen plaatshebben. Het verkeer wordt ter plaatse van de afgezette rijstrookgedeelten door middel van verkeerslichten geregeld ook 's nachts. Er is een aftellende snelheid tot 50 km. per uur, een inhaalverbod en een stopverbod. BEVERWIJK. De Beverwijkse ren nersclub Kennemerland hield op het par cours in de Wijkermeer voor de vetera nen een rit voor het Zoutman-klasse- ment en die werd weer eens gewonnen door Chris Duyker. Hij is bij de „oudjes” van de rood-blauwe club een klasse apart. Klaverblad Oudenrijn In verband met verhieuwingswerk- zaamheden aan het centraal viaduct van het klaverblad Oudenrijn moet het ver keer uit beide richtinggen op het wegvak Vianen-Amsterdam rekening houden met een snelheidsbeperking van 70 km per uur alsmede een inhaalverbod voor vrachtauto’s ter hoogte van dit klaver blad. Hierdoor zal vooral tijdens de spitsuren filevorming en vertraging ont staan. Het verkeer uit de richting ’s Herto- genbosch krijgt één rijstrook op de hoofdbaan en één rijstrook op de rij baan voor het tegemoetkomend verkeer door middel van een doorsteek in de middenberm. Deze laatste rijstrook is voor vrachtwagens verboden. Het verkeer uit de richting Amster dam behoudt twee rijstroken op zijn rijbanen waarvan de linker rijstrook niet bereden mag worden door vracht verkeer. Op de rangeerbanen zal het verkeer ter plaatse van de weefvakken met ver keerslichten worden geregeld. Deze maatregelen gelden tot ongeveer 16 november 1973. Door de politie wordt extra controle gehouden op de ingestelde snelheidsbeperkingen en inhaalverboden. Rijksweg Utrecht-Ede-Arnhem In verband met reconstructiewerk- zaamheden aan de zuidelijke rijbaan in de gemeente Ede wordt het verkeer, ingaande 20 augustus 1973, afgewikkeld over vier versmalde rijstroken. Het ver keer in de richting Utrecht krijgt twee rijstroken op de noordelijke rijbaan. Het verkeer in de richting Arnhem krijgt één rijstrook op de noordelijke en één rijstrook op de zuidelijke rijbaan. Voor de linker rijstrook in beide rich tingen geldt een maximum breedte van 2 meter. Er is een inhaalverbod voor vrachtauto’s en een maximum snelheid van 70 km per uur. Rijksweg Gorinchem-Breda In verband met herstelwerkzaamheden aan de rij-ijzers van de brug over de Merwede is voor elk der verkeersrich- tingen, ook ’s nachts en in de weekends, slechts één rijstrook beschikbaar. Ter plaatse zullen de bekende ver keersmaatregelen gelden: maximum snelheid 70 km. per uur en algemeen inhaalverbod. De werkzaamheden duren tot half oktober 1973. Het verkeer moet hier tijdens de ochtend- en avondspitsu- ren ernstig rekening houden met file vorming en vertraging op de aanvoerwe- gen naar het verkeersplein Gorinchem, dat vlak ten noorden van de brug over de Merwede ligt. De uitslag: 1 Chris Duyker, 2 F. van Tongeren, 3 J. Diekema, 4 H. Agterberg, 5 H. van Zanten. HAARLEM. Bij enkele zaken hing gistermiddag in de Haarlemse rechtszaal een sfeer van „goede bekenden onder elkaar”. Dat gold met name voor de rechtbankpresident mr. Vink en de ver dachten die elkaar wel meer in dit strijdperk hadden ontmoet. Een zeker optimisme, maar ook een zekere moede loosheid heerste aan beide kanten. Meer malen verzuchtte mr. Vink: „Houd je nu eens aan je woord, stop er dan radikaal mee.” Vaak hoorden we van de kant van de jongens de problemen die levensgroot voor het opscheppen lagen. Groot waren de zaken niet waarvoor ze hier stonden, twee aan twee beide zaken hadden niets meer met elkaar te maken dan dat het dezelfde soort ver dachten waren. Je zou een lijstje kun nen maken van de elementen die in deze zaken een rol speelden, bij de een wat meer dan de ander, maar toch vrij essentieel en door vrijwel alle raadslie den aangevoerd. Dan kom je op de mislukte pogingen om werk te krijgen, de afwijzing door de maatschappij, het terugvallen in drank, de verveling en te weinig mogelijkheden tot recreatie voor hen, op een enkel goedwillend clubhuis na. Het is een serie van vallen en opstaan van jeugdige verdachten, met de reclas sering met zweet in de handen als helper en soms als hulpeloze toeschou wer. Antwoorden genoeg op deze proble men. Mr. Vink gaf er enkele: minder drinken, werk („het is niet goed dat de maatschappij afwijst, maar wel begrij pelijk”). Hij toonde naast deze opmerkin gen die zo moeilijk in de praktijk te verwezenlijken zijn, veel begrip voor de jongens, „het is moeilijk om weer berg- opwarats te gaan”. PRIJZEN. Per 1 kilogram: gr. tong 10.71-10.25, grm. tong 10.29-9.87, kim. tong 10 54- 10.04, tong 1 9.64-9.10, tong 2 9.32-8.10, zalm 8.63-7-49, tarbot 10.08-9.65. Per 50 kilogram: kabeljauw 2 162-95, kabeljauw 3 142-95, kabeljauw 4 112-90, kabeljauw 5 101-71, schelvis 3 52-37, schol 1 113-100, schol 2 142-95, schol 3 112-90, schol 4 101-71, schar 49-26, wij ting 3 52-32, wijting 4 44-27, tarbot 326- 218, tongschar 127-71, haring 44-31.50, makreel 66-23, pilchards 23-22 BESOMMINGEN. De jeugdklassers reden in het sport park Adrichem en daarbij kwamen Leo de Vries (A), Ruud Boomsma (B) en Rik Klardi (C) tot overwinningen. De ama teurs en nieuwelingen van Kennemer land kwamen niet in actie, want zij zijn volop aan het trainen voor het nationale clubkampioenschap op de weg en het Zilveren Molen-toernooi. Klassiek waren ook de situaties, „het bekende liedje van gaan stappen”, zei officier van Justitie, mr. Schilder, veel te veel drank, een misstap en daarna een hoop berouw. In de eerste zaak ging het om twee jongens van 19 en 23 jaar, die in mei met hun wagen de deuren van een zaak in elektrische artikelen in Schalkwijks winkelcentrum „openreden”. Diverse artikelen werden gestolen en daarna werd en passant ook nog een auto meegenomen. Dat alles nadat ze allebei pas een half jaar geleden vrij waren gekomen. Eén van hen, de jong ste, met veel vuur: „Het was daarna nog nooit zo goed gegaan”. Hij vond zelf dat In haar epistel over het Zandvoortse circuit stelde mevrouw Schafer vorige week, dat bij het verdwijnen van het circuit ook het helse lawaai van de baan zou zijn. Het gevolg: de ramen kunnen weer open en we kunnen elkaar weer verstaan. Mevrouw Schafer heeft hier mee een zeer belangrijk punt aange roerd. Een punt dat veel mensen helaas niet zien en, wat nog erger is, niet willen zien. Want wanneer we over milieuverontreiniging spreken, denken we vaak slechts aan vuile lucht e.d. Maar de geluidsoverlast laten we maar al te vaak links liggen. En dat getuigt van kortzichtigheid. Het lawaai namelijk tast onze geest aan en is daarom onze grootste milieuverontreiniger. Want niet alleen in Zandvoort, maar overal wonen mensen die bij warm weer niet buiten kunnen zitten en de ramen gesloten moeten houden omdat buurman-lief zo nodig met zijn radio in zijn tuintje wil spelen; of omdat al die brommers en auto’s langs het huis razen. En overal wonen mensen die niet durven klagen wanneer zij dag-in dag-uit in het ge dreun van de pick-up van de buren moeten leven. Gevolgen: neurotische mensen, slapeloosheid e.d. Ik praat maar niet over vliegtuigen, want daar is al genoeg over gezegd. hebben. Gun deze mensen toch hun uitje, waar ze zo van genieten en wees vriendelijk voor hen. Laat ze althans het gevoel hebben er bij te horen. Zij mis sen toch al veel meer dan wij normale mensen. Wat wordt er door ons nog gelachen? Toch zeer weinig en waar is toch de humor gebleven, ondanks alle leed dat wij persoonlijk op welke wijze dan ook meemaken? Bij deze wil ik even inhaken op het ingezonden stuk „Vernieuwing rijbewijs” in uw blad van 10 augustus. Mij is nl. hetzelfde overkomen. Mijn rijbewijs was geldig tot 25-4-’71. Aange zien toen werd gezegd dat verlenging tijdig moest worden aangevraagd i.v.m. de vele te verwerken aanvragen heb ik dit uiteraard gedaan. Op het nieuwe door mij ontvangen rijbewijs was de datum van aanvang niet 25-4-’71 dus aansluitend op de vervaldag, maar 22-3- ’71, dus ook ruim een maand te vroeg. Bij een telefonische navraag mijnerzijds bij het betrokken bureau werd mij door een ambtenaar medegedeeld dat hier niets aan te doen was, daar de aanvra gen naar binnenkomst werden afggdaan; hiermee was wat men noemt de kous af. Deze situatie is echter al bijna 2% jaar geleden en het is des te erger nu te constateren dat men hiermee doorgaat en dit dus de gewoonste zaak van de wereld is. Ik heb het idee dat de heer Boelsma en schrijver dezes niet de enige personen zijn die dit is opgevallen en is dit in wezen een verkorting van het rijbewijs van een maand of beter gezegd moet het nieuwe rijbewijs één maand eerder worden aangevraagd, ergo weer meer geld in 's Rijks schatkist. Prijswinnaars puzzel nummer 32: 10.00: C. J. Dekker, Orionweg 99, Haarlem, 7,50: A. v.d. Hoff, Pegasus- straat 2, Haarlem, 5.00: G. Terreehorst, Teslastraat 13, Haarlem, f 10.00: A. Looi- jen, Esdoornstraat 13, IJmuiden, ƒ7.50: G. Wortel, M. K. Hofstedestraat 7, IJ muiden, f 5.00 C. Riedijk, Waalstraat 51B, IJmuiden. KW 81 f 14.500,-, KW 210 f 19.000,-, SCH 171 f22.000,-, VL 34 f 11.500,-, VL 90 f37.900,-, VL 105 f 7.400,-, IJM 18 f8.700,-, IJM 15 f 1.900,-, IJ M23 f3.400,-, ZL 6 f2.300,-,GO 4 f 10.800,-, GO 9 13.200,— GO 21 12, 800—, GO 24 f 11.000,-, GO 26 f 10 000,-, GO 38 f 10.000,-, SCH 65 f2.900,-, SL 6 f 1.8,-, UK 70 f2.100,-, UK 218 f22.000,-, UK 245 f 2.300,-, VD 6 f 2.100,-, VD 9 f 1.100,- VD 15 1.800,— VD 95 f 1 700- VD 89 f7.000,-. VD 115 f 15.900.- IJMUIDEN. De aanvoer bestond don derdag uit: 4.349 kg tong, 1744 kg tarbot en griet, 1750 kisten makreel, 121 kisten wijting, 11 kisten schelvis, 87 kisten schar, 189 kisten kabeljauw, 190 kisten schol, 5 kisten diversen, 7200 kisten ha ring, 2400 kisten pilchards. is. Ook de andtre radasman mr. Borsjé belichtte in het kort de achtergronden van zijn cliënt. Belangrijkste element van zijn betoog was echter: dit was geen diefstal, zoals primair ten laste was gelegd en door de officier bewezen was verklaard, maar joy-riding (waarvoor ook geen voorarrest mogelijk is trou wens). Echter ook dat achtte hij op juridische gronden niet bewezen. In de dagvaarding stond namelijk dat verdachte de auto „gebruikt” had, maar het element dat hij „als bestuurder” de wagen gebruikt had ontbrak. De raads man staafde dit met jurisprudentie, en vroeg ontslag van rechtsvervolging. Uit gebreid ging de rechtbank in raadkamer beraadslagen over zijn verzoek om on- middellijke invrijheidssteiling en dit werd uiteindelijk ingewilligd. De uitspraak in alle zaken is op 30 augustus. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Nienburg (22-8); Au stralië: ms Sydney Express (22-8); Brazi lië: ms Nienburg (22-8); Canada: ms CP Trader (23-8); Chili: ms Diogenes (22-8); Indonesië: ms Hammoni (20-8); Japan: ms Hongkong Express (22-8); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms Eichsfeld (22-8); en ms Taveta (24-8); Ned. Antillen: ms Alkmaar (22-8); Nieuw-Zeeland: ms Atrevida (23-8); Suriname: ms Alkmaar (22-8); Verenigde Staten: ms Sea-Land Exchange (22-8); Z.-Afrika: ms Clan Macindoe (22-8). Velen kennen de kracht van de een- onze prikkeldraad- 15 21 27 33 32 38 51 63 67

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11