Na hardnekkig conflict bij de Nicols Catcher" Van der Sluis de amro bank Oud-Ripperda ontmoet RCH Pinguïns-EDO voor lijfsbehoud Toernooien DCO om Krom-bekers I Nipte overwinning VSV tegen Schoten hoog tempo gespeeld. De bezoekers speelden vooral in de eerste helft tech nisch iets beter en namen dan ook na twintig minuten spelen door de van Stormvogels weergekeerde Ebbeling een 0-1 voorsprong. In de tweede helft was er meer evenwicht en kreeg oud-inter nationaal Henny van Nee een goede kans op de gelijkmaker, maar hij ver zuimde om te schieten. Bij Schoten kre gen doelman René Jacobs, Frank Meij- erman en Marcel van Luik uit de eigen jeugd een kans en zij deden het lang niet slecht. Al<¥ H-2/O Flamingo’s-Foresters: draw SIZO voor oefenduel naar Marken El0/ 32/o rt E NS AT IP! 5 21 20 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1973 tol E r Op Amro Spaarboekje en Amro Rentespaarrekenlng (was 4%). Het spaargeld is direct opvraagbaar. M.i.v. 1-9-1973. Op Amro Spaar-Plus-Rekening. (Ongewijzigd). De Spaar-Plus-Rekening is een nieuwe spaarvorm voor de serieuze spaarder, die graag een hogere rente ontvangt, maar toch direct over zijn geld wil beschikken. Retourrente 1 over het opgenomen bedrag. P.S. U kent toch ook de andere voordelige Amro spaarvormen? De Amro Zilvervloot-Rekening 6% rente, (ongewijzigd), voor 15- t/m 20-jarigen, waarop het Rijk als extra-premie 10% over het gespaarde bedrag plus de rente geeft. En de twee Amro Spaarbiljetten: het 2-jaars Spaarbiljet, dat u nu koopt voor 877,53 om er over 2 jaar 1.000,- voor te krijgen, het 8-jaars Spaarbiljet, waarvoor u nu 5.300,- betaalt en dat over 8 jaar 10.000,-waard is. Op Amro Spaarrekeningen met vaste looptijd. Voor spaarders die vooruit weten dat hun spaargeld een bepaalde periode onaangeroerd kan blijven. De rente wordt dan gedurende de looptijd niet meer gewijzigd. En dat is nu extra aantrekkelijk. Spaarrekening met vaste looptijd van 2 jaar: 7!4% (was 7%). Met vaste looptijd van 3 jaar: 77?% (was 71/4%). Met vaste looptijd van 4 jaar: 7%% (was 772%). Met vaste looptijd van 5 jaar: 8% (was 772%). M.i.v. 1-9-1973, dus van kracht voor alle stortingen vanaf 16-8-1973. Op Amro Spaarrekeningen met opzegtermijn. Voor spaarders die niet meteen over hun spaargeld hoeven te beschikken en daardoor een aantal maanden tevoren het benodigde bedrag kunnen opzeggen. Spaarrekening met opzegtermijn van 3 maanden: 5% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van 6 maanden: 572% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van 1 jaar: 6% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van 2 jaar: 7% rente m.i.v. 1-9-1973 (was 6%%). 1 5%-7% MU 71%-8% ■‘.f- - 'll T (Van een medewerker) er werd t Mid- (Van een medewerker) week geling) (Van onze cricketmedewerker) den, aan 31 Amro verhoogt de rente op spaarboekjes. pers, pers, pers, pers. 1118 t2 IR ie HAARLEM. Langzaam maar zeker gaan de beslissingen in de softbalcompe- titie zich aankondigen. Komend weekend strijdt Terrasvogels tegen DSS voor be houd van de titelkansen. DSS uitgescha keld voor de titel, zal zich willen revan cheren voor de twee nederlagen, die eerder dit seizoen tegen de Birds geleden werden. Terrasvogels, dat na de dubbele k n V 47. 4950,- 4350,- 4650,- 3950,- 3950,- 2500,- 1400,- 1300,- 1100,- goede I taal nog niet zo goed aankon. Daar heb ik een enorme terugslag van gehad”. Ondanks het goede en constante spel van Schoten dit seizoen (Van der Sluis: „Die twee nederlagen tegen Terrasvogels, dat is gewoon een psychologische kwes tie. Wij waren toch wel de sterkste van deze klasse. Iedere werper had met dit team kampioen kunnen worden”) is het de vraag of Schoten zijn eventuele plaats in de hoofdklasse (indachtig ook de ervaringen met HCK) zal kunnen voornamelijk door toedoen van Henny Wijkhuizen die in deze periode 3 wickets nam voor slechts 1 run. Free Foresters 171 all out. Flamingo’s scoorden hierna in een snel tempo nog 161 runs voor het verlies van 5 wickets. Lubbers 18, Ver meulen 28, Beekman 24, Bouwman 28, Rijkens 23, Van Rijn 25 not out. De Foresters probeerden het nog wel maar toen er zes wickets waren gevallen werd waarmaken. Ook Van der Sluis heeft daar zijn twijfels over: „D’r zal veel van afhangen of Schoten er in slaagt een aantrekkelijke sponsor te vinden. Daar kan je de begeleiding enorm mee verbe teren en daar trek je ook spelers mee aan. Het is namelijk zonder meer nood zakelijk om meer diepte in de werpers- staf te krijgen en de selectie in zijn geheel moet ook uitgebreid worden. Po sitieve punten van een plaats in de hoofdklasse zijn vooral de toch grotere publieke belangstelling en het feit dat je dan een aantal jongere talentvolle spe lers zoals Horreman en Sievel, kunt behouden”. nederlaag tegen HHC wat aangeslagen lijkt te zijn, kan zich zaterdagavond (half acht) in Santpoort geen misstap meer veroorloven. HAARLEM. Op het veld aan d« Schalkwijkerweg speelt een elftal van oud-Ripperda tegen de oude glorie van RCH, waarvan de meeste spelers deel uitmaakten van de succesvolle ploeg die twintig jaar geleden het landskampioen schap in de wacht sleepte. Bij de oud- RCH zijn onder andere van de partij oud-internationaal Loek Biesbrouck sr.. Jan Koster, Jan Honout, Drees v. d. Brink, Puck de Vos, Dick van Rheenen, Teun Willemink en keeper Dees van Vliet. In het elftal van oud-Ripperda zijn Ko de Kruyff, Bert van Wooning, Frits Dreyer, Jan van Kampen, Wim Strenger en doelman Cor Luk de meest bekenden. Dit treffen tussen de oudgedienden van Ripperda en RCH belooft een tech nisch leuk partijtje voetbal te worden. De aftrap is ’s middags om vier uur. HAARLEM. De wedstrijd Flamin go’sFree Foresters is geëindigd in een tamme draw door het ontbreken van goede batsmen aan de Engelse zijde die de opgave van 239 runs in evenzovele minuten niet konden oplossen. De Fla mingo’s gooiden in een half uurtje ’s ochtends de resterende Engelsen uit, (Van onze sportredactie) HAARLEM. De honkbalmoeheid die zich in 1971 bij de toenmalige Haar lem Nicols-catcher Stee van der Sluis manifesteerde, leek een einde te gaan maken aan een carrière die eigenlijk nog nauwelijks begonnen was. Ofschoon Van der Sluis met de Nicols Nederlands kampioen geworden was in he seizoen daarvoor en hij zich bij de Nederlandse selectie voor de wereldkampioenchap- pen in Columbia bevond (waarvoor h(j zich terug trok toen zijn vrouw in verwachting raakte), daalde zijn interes se tot een minimum toen hij tijdens de seizoensvoorberedingen in conflict raak te met de Nicols-leiding. Van der Sluis wenste namelijk zijn vrouw bij te staan tjjdens de bevalling, die in dezelfde peri ode viel als een traningskamp in Duits land. Bij het begin van de competitie trad Nicols niet meer in contact met hem, Van der Sluis overwoog te stoppen maar vroeg na een honkballoos seizoen overschrijving aan naar Schoten-Ruca- nor, echter onder het uitdrukkelijk be ding nooit meer te willen catchen. De impasse werd opgeheven door de toen malige Schoten-coach Gerrit Nanne, die Van der Sluis omvormde tot wat hij nu is: de werper die Schoten-Rucanor naar de hoofdklasse zal «noeten brengen. Van de twee klassen verschil viel in de eerste helft van de strijd tussen Velsen en Onze Gezellen niet veel te bemerken. De Haarlemmers gaven goed partij en als Vosse en De Wit met hun schoten wat fortuinlijker waren geweest, hadden zij zelfs een voorsprong kunnen nemen. Het bleef voor rust dubbelblank. In het kwartiertje na de rust liep Velsen door een hattrick van Paul v. d. Hulst en een frommelgoaltje van Uylenbroek die van OG naar Velsen overging tot 4-0 uit. De verdiende eer tenslotte gered door Vosse: 4-1. Het in de vierde klas zaterdagvoetbal spelende SAC speelde uit tegen een combinatie van landskampioen Noord- wijk en verloor daarvan enigszins onfor tuinlijk met 4-2. Een gelijkspel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Nadat de Noordwijkers een 4-0 voor sprong hadden genomen (rust 2-0) kwam SAC door Beun en Steenbergen tot 4-2 terug. Door de invallende duisternis liet de scheidsrechter acht minuten korter spelen en daarmee ontging SAC de kans op en beter resultaat. Koploopster HHC gaat zondag in Den Haag op bezoek bij een weer compleet Vodo SC. Hoewel Vodo SC voor de Haarlemse ploeg geen eenvoudige opgave is, moet HHC spelend in de vorm van de laatste weken toch in staat geacht wor den de punten uit de Residentie mee naar de Spaarnestad te nemen. In de degradatiepoule richt alle aandacht zich op het duel tussen de Pinguins en EDO in Heemstede. Een reeds veilig Bloemendaal gaat op bezoek bij UW. In de eerste klasse, waar allé beslissingen reeds gevallen zijn, ruimt Aktie ’68-Kinheim het laatste treffen op. Tegen Westerkwartier in Den Haag, moet de Kinheimploeg het seizoen winnend kunnen afsluiten. Als de weergoden de organisatoren van het Onze Gezellen seniorentoernooi aanstaande zondag gunstig gezind zijn, dan belooft dit traditionele en groots opgezette evenement een groot softbal- festijn te worden. De meer dan zestig ploegen, die zondagochtend om tien uur de degens met elkaar kruisen, zullen rond vier uur ’s-middags aantreden voor de finalewedstrijden. Van der Sluis: „In een honkbalboek van Hoogenbosch stond een omschrij ving van het ideale type van een wer per. Dat beantwoordde helemaal aan mijn postuur. Nanne heeft mij de gele genheid gegeven mezelf om te vormen en is ook steeds vertrouwen in mij blijven stellen”. Een vertrouwen stellen”. Een vertrouwen dat bepaald niet be schaamd werd: bij de eerste zes wed strijden die Van der Sluis wierp, waren vijf no-runzeges. Schoten werd echter geen kampioen, Nanne werd d e laan uitgestuurd en Van der Sluis vroeg op nieuw overschrijving aan, nu naar RCH, een overschrijving die, tot woede van RCH, op het laatste nippertje werd inge trokken (ook de overgang van Van der Sluis naar Nicols v oltrok zich op de sluitingsavond van de overschrijvingspe- riode). Waarom? Van der Sluis: „Gerrit Nanne was een harde trainer, een soort Michels. Mij lag dat wel, maar de ande re jongens wilden hem weg hebben. Ik ben van mening dat spelers zich moeten aanpassen aan een coach, niet andersom, dus wilde ik ook weg. Bij RCH bleek het echter in die tijd bestuurlijk niet zo te kloppen en omdat ik geen zin had om een beetje te gaan rommelen ben ik toch maar gebleven”. Onder leiding van de nieuwe coach Hil van Maren, ontwikkelde Schoten zich tot de meest constante ploeg van de eerste klasse, welke verdienste van Van Maren door Van der Sluis volledig wordt erkend: „Hij begeleidt individueel maar heeft toch tegelijkertijd een enor me teamgeest weten te scheppen. Dat spreekt mij vreselijk aan omdat ik dat bij de Nicols gemist heb. Daar was een groepje rond Boudewijn Maat en een groepje rond Beidschat. Als je je daar niet bij aansloot dan stond je er naast. Dat heeft mij toen ook kapot gemaakt, vooral ook omdat ik die snelle ontwikke ling die ik bij Nichols meemaakte men- (Van een medewerker) HAARLEM. Voor een paar hon derd toeschouwers speelden Schoten (vierde klas) en VSV (derde klas) gister avond op het veld aan de Geusevesper- straat in Haarlem-Noord een oefenwed strijd en daarbij bleven de gasten met een score van 1-0 netaan op winst. In het sportpark Driehuis kwam Velsen (tweede klas) tot een 4-1 overwinning op Onze Gezellen (vierde klas). Alle doel punten werden in de tweede helft ge scoord. Paul v. d. Hulst kwam tot een hattrick. Ondanks de warmte werd er door Schoten en VSV toch in een tamelijk Van der Sluis: „Ideale postuur voor een werper”. Van der Sluis, vijfentwintig nu, is zonder meer bereid bij de komst van een terke werper („ik hoop altijd nog op de komst van enkele oud-Schotenaren als we promoveren”) weer als catcher te gaan optreden ofschoon die positie vol gens hem zwaar wordt ondergewaar deerd: „Een pitcher wordt altijd in de watten gelegd maar catchen is eigenlijk veel zwaarder; in een training moet je wel een uur op je hurken zitten. Maar als bijvoorbeeld een Beenders bij Scho ten zou komen, dan ging ik er zo weer achter. Ik voel me echt niet de grote werper, de man die het wel even zal maken”. de deur dicht gedaan. Huins scoorde een bekwame 46 en Silcock kwam wederom af met 36 runs. Tegen het einde van de wedstrijd vielen er nog twee wickets maar veel maakte dat niet meer uit. Rijkens 3-19 en Wijkhuizen 2-30 waren wederom de beste bowlers. Het fielden van,de Flamingo’s was van uitzonderlij ke klasse met een vang van Lubbers als hoogtepunt. HAARLEM. De clubs uit de Haar lemse contreien in het zaterdagvoetbal zetten zaterdag hun oefencampagne voort met het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden. De nieuwe tweede klasser SIZO gaat op bezoek bij Marken, waarmee het in de vorige competitie in een felle strijd om de titel en promotie was gewikkeld. Een pleit dat SIZO wist te winnen. Marken nam het verlies sportief op en nodigde tijdens de kampi- oensreceptie van SIZO de Hlllegomse club uit voor een revanche. En dat gaat dan nu gebeuren. Ook de reserves spelen tegen elkaar. IJmuiden (tweede klas) speelt zaterdag voor het eerst thuis tegen derdeklasser Flora Boys uit Amsterdam-Noord. Een sparring partner die het de IJmuidena- ren niet gemakkelijk zal maken. Derde klasser Kennemerland gaat naar Wor- merveer en neemt daar deel aan het Karnemelk-toernooi van Blauw Wit W. H.t naar de derde klas gepromoveerde Halfweg neemt het thuis met vier elf tallen op tegen de hoofdstedelijke vier deklasser KMVZ. De Haarlemse vierde klasser SAC neemt het in De Zilk op tegen het naar de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal gepromoveer de Van Nispen. HAARLEM. Door de Haarlemse voetbalvereniging DCO worden in het komende weekend weer de jeugdtoer- nooien om de Henk Krom-beker gehou den. Eerst komen zaterdag de pupillen aan bod en zondag zijn de junioren aan de beurt. Op beide dagen wordt er de hele dag gevoetbald. De B-pupillen bijten zaterdagmorgen om kwart voor negen de spits af en daarna beginnen om een uur de A- pupillen aan het karwei. Deelnemende verenigingen zijn ADO ’20 (Heemskerk), Beverwijk, NAS (Halfweg), THB (Haar lem) en het organiserende DCO. In beide groepen nemen deze clubs met twee elftallen deel. De C-junioren beginnen zondagmorgen om kwart voor negen aan de strijd en de B-junioren om een uur ’s middags. Aan de strijd wordt deelgenomen door THB, NAS, ADO ’20, DWS (Amsterdam) en DCO. Ze nemen in elke groepe met twee elftallen deel. De velden van DCO zij ngelegen aan de Belgiëlaan in Schalk wijk. V

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 21