TERREUR VAN TURKEN EN VAN DAMES Haven A. DONKER een bankwerker NU NOG VOOR DE OUDE PRIJS! Machinefabriek C. Maters B.V. - Beverwijk ZÜNDAPP BROMFIETSEN Shoebar Wilms Floet Plein 1945 83 Machinefabriek „IJMUIDEN” B.V. 6 K? Bedrijfspersoneel gevraagd SLUITINGSTERMIJN KRAAYEVELD IN DONKEY SHOT K( vanaf 9.95 Molenaar V R H DAG AUGUSTUS 1 7 VR 1973 Velsen-IJmuiden Beverwijk Chantage Moreel In en om Haarlem Mild Gearmd LUIDSPREKERS nr. 1 42 82 Bedreigingen Constructiewerkplaats CONSTRUCTIE-PLAATWERKERS LASSERS Alle schoen- reparaties klaar terwijl u wacht of winkelt Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te Velsen Huishoudelijk personeel gevraagd Montage-afdeling MONTEURS en BANKWERKERS MACHINEFABRIEK „IJMUIDEN” B.V Mechanische werkplaats DRAAIERS - FREZER en BOORDER Agenda De drie Gratiën van 4 (Van een onzer verslaggeefsters) de getuigenbank Rijksweg u.: opleiding *vA/WWWt/WWWWWWWWV> Tel. 16728 of 12688. Havenstraat 22-28 - Tel. 02510-26991 a. 69 Telefoon IJmuiden '■‘‘V Engelmundusstraat 28 hoek Willemsbeekweg plaatsen, bij voorkeur met enige technische opleiding en/of ervaring. Leeftijd tot ca. 30 jaar. In een persoonlijk gesprek zullen wij U gaarne informeren over de goede verdiensten en de uit stekende sociale voorzieningen in ons bedrijf. Bent U geïnteresseerd? Neemt U dan even schriftelijk of persoonlijk contact op met onze personeelsafdeling (toestel 150 of 220). Aank. ’s zat. en en Mel- Perso- Hoofd- (Binnenkort van 80 tot 100 duurder) PROFITEER VAN DE LAGE PRIJS BIJ Het eerste woord van mr. Van Cra- nenburgh in zijn pleidooi: de „Turkse terreur”. Dat woord bezigde de officier de vorige keer, toen deze zaak door niet verschenen getuigen geen doorgang kon vinden. Het stond dan ook volledig in de Mr. Van Cranenburgh zei dat zijn cliënt steeds geld op tafel moest leggen om de verhouding draaiend te houden. Zij is hem trouwens nog 600 schuldig. Hij zei dat hij verdacht geadviseerd had buiten de stad te gaan wonen, dat deze dat had gedaan, maar dat de vrouw hem prompt na was gereisd.” Hij zag ook nog een element van chantage. Deze mensen zijn immers uiterst kwetsbaar door een mate van rechtsongelijkheid als buiten lander en volgens hem speculeren dit soort vrouwen daarop. Hij verzocht de uiterste clementie. De rechtbank doet 30 augustus uit spraak. Ge afgei ruim verd men: SF zal 1 tieg< gade De Gevr. huisi. Gevr. verkoopster van plm. 17 jr. Drogisterij Parfume rie van Zweeden, Schoter- weg 30. H'lem-N. Tel. 023- 261629. In ons modern bedrijf met goede werksfeer, waar de bekende SIHI-pompen worden gefabriceerd, kunnen wij in enkele productie afdelingen „II besel huizi nu 5 huizi situs here bove het waai Dat toen vaar IJmi kwal tuati IJ stan Daal ze n de i voor verk som ning niet gen terui talie om 1 IJm: M< zittel geen Wan lijks teru; vooi huis, plaa of e< nen, nem Hi nqg ning won „Hel de k te g; Oud leefl voel groo te b won luist 1 me pri m; va In hi; Ot wc hij ke ror zo; GROENTJES [LUIDSPREKERS verschijnen DAGELIJKS in meer dan 75.000 gezin nen. f 1,75 per regel met een minimaal aantal te berekenen regels van 5 (2 koloms annonces f 3,50 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 5). In Haarlems Dagblad (bijna 63.000 gezinnen) alleen is de prijs f 1.10 per regel en in IJMUIDER COURANT en BEVERWIJKSE COURANT (12.000 gezinnen) alleen f 0,70 per regel. Verder zijn de condities hetzelfde als boven vermeld. Alle rubrieksadvertenties kunnen zowel over 1 kolom als over 2 kolommen breed worden geplaatst. Bij afgifte aan loket en contante betaling f 1,75 korting voor een Groentje Luidspreker, f 1,10 voor een Groentje en f 0,70 voor een Luidspreker. De teksten dienen 2 dagen vóór plaatsing om 4 uur in ons bezit te zijn, die voor maandag en dinsdag dus vrijdag vóór 4 uur. Wij aanvaarden generlei aansprakelijkheid terzake van schade van welke aard ook, ontstaan door het niet, niet tijdig of onjuist plaatsen van advertenties. Klachten over de uitvoe ring van telefonisch opgegeven advertentie-opdrachten of over fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever, kunnen door ons niet worden geaccepteerd.J HEEMSKERK. Zaterdag 25 augus tus zal de groep Kraayeveld in het jongerencentrum Donkey Shot optreden. Deze van origine Beverwijkse groep is al enkele malen met succes naar het cen trum gehaald. Gevr. erv. metaaldraaier. Goed loon en soc. voorz. Opn. in het bedr.pensioenfonds, rieskostenverg. Mach.fabr. Tekoma B.V., Kanaalweg 3-5, H’stede, tel. 023-282262, na 18.00 u. 023-284127. De toorn van de raadsman kwam vooral op het hoofd neer van één van hen, die haar bevalligheden eens schonk aan een Turkse buitenlandse werkne mer. Dat schijnt ze trouwens, tot onge noegen van de raadsman, nog steeds te doen, na een korte onderbreking rond het feit waarvoor de Turk hier nu terecht stond). Op een avond in maart had hij zijn mes tegenover haar getrok ken, in de Anegang. Wat hij ontkende. Hij had, zo zei hij zelf, de drie dames op die avond ontmoet, maar wat zij voor een mes hadden aangezien, was volgens hem niet meer dan een zakdoek geweest. Bovendien had hij dat mes nooit uit zijn regenjas kunnen trekken, want die had hij niet aan. Wél had hij de vrouw een klap gegeven gaf hij toe. Vomar cash en carry-H’stede vr. voor dir. vleeswaren verkoopster, bij voorkeur m. erv. Nadere inl. over loon, werkt., vak. bij de chef slagerij, dhr. Leenknegt. Binnenweg 149, Heemstede. Tel. 023-280046. Na 19 uur 02550-17257. in de passage naast Albert Heijn. Parkeerplaats achterzijde. KENNEMERLAAN IJMUIDEN Gevr was, ’s avonds 6-10 uur. tevens flinke werkster gevr. 1 a 2 ochtenden p.w. Joegosl. Restaurant „Bel grado,” Zuiderkruisstr. 66- 68 IJm. Tel. 18277. meisje voor de af- ’s avonds 6-10 flinke Gevr. volslagen en aank. meubelmaker of f(jn tim merman. Beerkens Keu kens B.V. Tel. 023-320743 - b.g.g. 023-370846. Voor het verz. v. de in- en uitgaande goederen zkn. wij een accurate magazijnbediende. Wilt u hier meer over weten bel dan de hr. Van Rooijen, tel. 023-258391 tst. 11 Woninginrichting ’t Binnenhuis, Julianapark 58-62, HTem. Merck, Sharp Dohme B.V. vraagt voor haar moderne geneesmiddelenverpakkingsafd. enige meisjes, leeftijd 1830 jaar. Werkt. 8.0016.45 u. m. onderbr. door de gebr. pauzes. M. reeds gem. vak.afspr. houden wij rekening. Soil, alleen na tel. afspr. tel. 023-319330 tst. 2251. Zwanenburg zelfbediening vr. jongeman, 1718 jr. als winkelbediende o.a. voor de groente-afd. Inl. S’poor- terstr. 54„ H’lem, tel. 023-251590. delden gemoedelijk gearmd door de Ane gang. Waar toen opeens de confrontatie met de Turk volgde: „Ik bleef verbouwe reerd staan, sprong achter m’n vriendin. Toen hij dat mes trok” verhaalde het slachtoffer. „Daarna vloog ik weg en kreeg nog een stomp tegen m’n hoofd”. Maar dat was, ondanks het politieon derzoek, nog niet het einde van de verhouding. Die ging vrolijk door tot op de dag van heden. „Ik zou het daarom wel op prijs stelllen als u wat clementie zou tonen” zei de vrouw schroomvallig. „Weet u dat hij getrouwd is, en voor zijn vrouw in Turkije steeds geld over maakt?” informeerde de officier. „Jawel, dat zijn ze allemaal”. Wat de officier weer aanleiding gaf te denken dat ze toch wel met meer Turken omgang had. Zijn opmerkingen over het huwelijk legde de vrouw naast zich neer met een „Hollanders doen net zo”. Na haar kwam de tweede vrouw ten tonele die de vorige verklaring op de letter beves tigde alleen had zij geen mes, maar „iets blinkends” gezien. „We liepen wel te lachen, maar niet om hem hoor”, zei ze geruststellend. De vriendin van de Turk had gezegd dat de derde vrouw zich wel wat provocerend had gedragen. Gevr. in klein verpleegte huis verpleeghulp voor el ke zaterdag en zondag van 14-17.30 uur beginnende 1 september. Verpleegtehuis De Meerle, Duinweg 16-18, Santpoort-Zuid nabij tati- naar de heer Van de Dool Ir. voor zijn beschaafd De president van de rechtbank vroeg de dames om hun mening te geven. Twee van hen kwamen aan het woord, van de derde werd afgezien. Slachtoffer, fier rechtop staand voor het hekje en zo te zien toch niet voor een kleintje ver vaard, vertelde met een milde blik in de ogen hoe dit drama in zakformaat zich wei had afgepeeld. Iets lijdzaams van de trots van het slachtoffer-zijn maar ook een zuiver gevoel voor dramatiek lag in haar woorden, die ze ter verhoging van de spanning doorspekte met een regel matig „he” en „moet u eens luisteren”. Het speet haar nu allemaal zo, zei ze, dat dit gebeurd was, dat ze naar het politiebureau gestapt was... Ze had een verhouding met de Turk, al een maand of zes, zeven voor het gebeurde. Een vrijheidsdrang en behoefte om ook met haar vriendinnen uit te kun- nep gaan deed haar die verbreken, maar alles in den minne, zodat ze elkaar nog regelmatig zagen. Ja, knikte ze, ”ja, hij heeft me wel eens bedreigd, gezegd dat hij me zou knippen”. Met éen mes, bedoelde hij. Hij had altijd een mes bij zich, dat hebben alle Turken.” „U bent goed op de hoogte” vond de officier, mr. Van der Valk Bouman, „had u wel eens meer omgang met Turken?” Lichte ver ontwaardiging. „Ik ontmoette natuurlijk wel eens vrienden van hem, en ging wel eens Turks eten. Ze hebben altijd mes sen bij zich, als ze ruzie krijgen kun je erop rekenen dat ze die trekken’. „Drui pend van het christenbloed” fantaseerde de officier. HAARLEM. „Er is wel het een en ander gebeurd voordat deze drie Gratiën in de Anegang tegenover mijn cliënt kwamen te staan”. De woorden van advocaat mr. Van Cranenburgh klonken zwaar en dreigend door de rechtszaal waar hij, zelf een mythologische figuur gelijk met wapperende toga en grijze baard, beschuldigingen om met Homerus te spreken aan de haag zijner tanden liet ontsnappen aan het adres van de getuigen. De drie gratiën, drie godinnen van de bevalligheid op latere leeftijd, leken inderdaad even onder zijn met kracht gesproken woorden ineen te krimpen op de getuigenbank door zoveel strenge rechtvaardigheid. Vrijdag aangekomen schepen: Texaco Oslo, Brunsbuttel; Tor Belgsa, Gotenborg; Piranha, La Caruna; Yewfo- rest, Swansea; Neptunus, Antwerpen; Trident, Rotterdam, Antwerpen; Mathil de, Karlsham, Zaandam: Odabo, Sas var Gent; Asperity, Sunderland; Magula, Karlstad; Huberna, Karlstad, IJmuiden; Yewhill, Swansea. Voor onze winkel te Haar lem hebben wij plaats voor flinke actieve verkoper Vrij van militaire dienst, leeftijd 18 tot 23 jr. De kastenspecialist. Gr. Hout straat 158, Haarlem. Telef. 023-312981. Café-Restaurant Het Karrewiel, kop Zeeweg nr. 3, Bl’daal a. Zee, tel. 023-257325, vr. voor dir. indiensttred. serveerster of kellner en afwashulp voor de weekends. Heijnis vraagt automatieken mnl personeel voor de dag of avondverkoop. TJ kunt tel. een afspraak maken met dhr. C. J. Heynis, tel. 023-310606. Gevr. vlot werkende le kapster. Goed loon met va- kantieafspraken wordt rek. gehouden. Dameskapsalon G. P. Waasdorp, Bl.’daalse- str.weg 144, Santpoort-Z. Tel. 023-378520. Attentie scholieren. Heb je nog vakantie, wil je nog bijverdienen, dan kun je bij de Hema filiaal Schalk wijk komen soil. v. hulp- verkoopster. Wij geven je een goed uurloon. Inl. pers, afd. Tel. 023-383150. Welk actief beschaafd meisje vanaf 18 jaar wil komen werken in Heynis House grill-restaurant? Wij bieden u afwisselend werk en een goed salaris. Sollici tanten gelieven telefonisch een afspraak te maken met mevr. Heynis tussen 18-21 uur tel. 023-316020. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20.00 uur en zaterdag 19.00 en 21.15 uur „Niet voor de poesen.” Stadsschouwburg, 20.00 uur „Cabaret. Wij zoeken voor onze vrij- etijdskledingzaak en teen- erboetiek een besch. en in telligente le verkoper (ca. 25 jr.. Ervaring i.d. mode en vrijetijdskledingbranche vereist. Gegadigde dient in het bezit te zijn van tex- tielbrevetten, rijbewijs en moet een mulo ofgel.waar- dige opl. hebben genoten. Bij gebl. geschikth. is ver der promotie niet uitgesl. Voor onze afd. confectie en herenmode zoeken wij een intelligente leerling verko per. Happy-Go-Lucky,Zijl straat 54, 8Haarlem, Tel. 023-317601-310791 na 18 ook 310939. Hotel Roozendaal te Over- veen vr. A. Café-restaurant kelner evt. part-time; B: Fl. meisje voor huish. werkz.hed. van 8 tot 17 u. C: Jongeman om opgeleid te worden in het buffet. Tel. 023-326710. Ter zake. Op elf maart kwamen de drie vriendinnen uit Zandvoort en wan- Spierings Staalwerken B.V. Pijpkade 36, Beverwijk. Tel. 02510-26641 vr. con- structiebankwerkers, plaat- C.O. 2 lassers, walser, eigen vervoer van af HTem en omg. Inl. op bovengenoemd adres. Opgaven moeten uiter lijk binnen zijn vooi plaatsing op krant. In de eerste plaats vroeg hij zich af of het zo gezegd was, in de tweede plaats vond hij het, als het ware gezegd nogal eenzijdig. De officier hielp hem uit de droom: hij had het woord gebezigd, maar'bedoelde niet verdachte, noch alle Turken, maar dié Turken die de vrouw achteraf lastig gevallen hadden met be dreigingen. Mr. Van Cranenburgh wilde het over een heel ander soort terreur hebben. „Die van dames van een bepaald soort die van deze mensen gebruik ma ken door hun lichamelijke geneugten aan te bieden en deze mannen uit te kleden, lichamelijk en financieeel. Waarbij ze inspelen op de behoefte aan gezelligheid. Dat vind ik een veel misse lijker vorm van terreur”. En, evenals de officier zijn woorden wat afzwakkend: „Waarmee ik niet wil zeggen dat dat voor iedereen opgaat die banden met een buitenlandse werkne mer heeft” Mr. Vink, nu de heren van openbaar ministerie en verdediging zo veel water in de wijn van hun bewerin gen hadden gedaan: „laten we toch op passen niet tezeer te generaliseren”. Donderdag aangekomen schepen: Botonia, Delfzijl, IJmuiden; Vecht stroom, Hull; Deneb, Fiborgtangen; Fe- rocia. Par; Frines, Bremen; Borkumer- sand, Canada, Velsen; Libelle, Blexen; Veritas, Grimsby, IJmuiden; Sambre, Par, IJmuiden Imke Whitby; Constan ce, Fawley; Gladonia, Goole; Gazelle, Boston, Zaandam; Trojan Service, Cont Plat IJmuiden; Erik, Bremerhaven; Clau de, Vlissingen; Iliade, Ostermoor; Gena- F, Whitby, IJmuiden; Slesvig, Baltimore; Bioscopen Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.IS u ..Halleluja voor een paar vuisten”. 20 u.: „Cabaret”, 23.30 u.: „Je geeft je... of ik "Luxor6 Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Bllly Jack”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. Star, vraagt voor spoedige indiensttreding konstruktie- bankwerkers en lassers. Aanmelden: Egmondstr. 2, IJm. Tel. 13254 en 13872 (richting Strandweg) na 18 uur: Tel. 16728 of 12688. werkers Kunstnijverh.huis Andréa Gr. Houtstr. 163, HTem, tel. 023-312623. zoekt verk. of 1.1. verk. Mondei, of schrift, soil, aan bovenst, adres. Begijnenstr.23-25 Tel.23288 Beverwijk Gevr. werkster, donderd. of vrijd. 4 a 5 u. Mevr. Ver mande, Olga v. Götschlaan 3 Santpoort-Z (vlakbij H’lem-N), Tel. 023-376083. Werkster gevr. v. 2 ocht. p.w. Mevr, Schröder, Lau- rillardlaan 22, Santpoort- Zuid. Tel. 023-377734. De Kijkgrijp vraagt voor haar groentenmagazijn aan de Kooymanstraat in Vel- sen-N. een flinke jongeman van 17 jr. Aanm. bij de personeelsafdeling Leegh- waterweg 7 Velsen-N. Tel. 02510-27545 toestel 23. De officier van justitie wilde in zijn requisitoir de hele zaak maar los zien van entourage en morele bespiegelingen. Voor hem was het bewijs geleverd dat de verdachte zijn vriendin met een mes bedreigd had, vooral omdat daar ook al bedreigingen aan vooraf waren gegaan. „Als mevrouw zo’n deskundige op Turks gebied is, misschien weet ze dan ook wel waarom ze dan allemaal zo jokken?” vroeg hij zonder antwoord te verwach ten. Want ontkennen, dat was hem al meer opgevallen, deden ze allemaal. De raadsman zou hem er later op wijzen dat wanneer je opgroeit in een rechts sfeer als in Turkije ontkennen je met de moedermelk wordt ingegoten. „Ik geloof wel dat dat toestanden zijn waar Kemal Ata Türk zich in zijn graf over zou omdraaien”, aldus mr. Van Cranenburgh, die erop wees dat ons strafrecht toch maar zeer humanitair is, met vele be kentenissen om daar beter van te wor den. De officier kon zich overigens wel voorstellen dat verdachte getergd door de giechelende dames met zijn zuidelijk temperament zijn zwaard, in casu een mes, had getrokken. „En daar moet je dan blijkbaar op verdacht zijn bij Tur ken” zei hij bogend op de zojuist ver kregen informatie. Bij alle begrip voegde hij wel de waarschuwing dat zoiets hier niet kan, en vroeg 200 en een maand voorwaardelijk. Donderdag vertrokken schepen: Elly Fram, Belfast; Tinnes, Simonsvik, IJmuiden; Roerdomp, Rothe Say, IJmui den; Dominence, Gainsborough; Gabbro, Flixborough; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Voreda, Londen; Marinella d'Amico, Bergen: Germania, Wisbech; Sovietskiy Pogranichnik, Antwerpen; Cometa, Swinamunde; Gunvor Brovig, New York; Markborg, Delfzijl; Frank furt, Hamburg; Arctic Raider, Hull; Roelof Holweda, Harlingen; Vecht stroom, Hull; Canis, R’dam; Comtesse, Le Havre; Zaanstroom, Felijtowe; Eva Witte, Goole; Ferocia, R’dam; Sambre Uttersum, IJmuiden; Libelle, Hamburg; Bertha Morgenroth, Kopenhagen, IJmui den; Soknavik, Bremen, IJmuiden. Schoonmaakbedrijf Blan ken BV Beverwijk, vraagt met spoed een aantal schoonmaaksters voor het schoonhouden van div. nieuwe kantoorgebouwen in de IJmond, voor och tend- en avonddienst. Inl.: Tel. 02510-33373, mevrouw Visser. Gevraagd flinke inpaksters boven 18 jaar. Wij werken op free-lance basis in 2 ploegen nl. van 6-15.15 uur en vanl3.30- plm. 23.15 uur, inclusief reistijden. Ook huisvrouwen kunnen voor 3 weken of langer worden ingeschakeld. Hoge ver diensten. Gezellig werk! Bel eens voor een afspraak tussen 16-18 uur. Tel. 023- 334368. MAANDAG vrijdag 16 uur DINSDAG vrijdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur DONDERDAG dinsdag 16 uur VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur Tevens vragen wij leerlingen ter opleiding in bovengenoemde vakken voor het Bemetel-diploma, vooropleiding L.T.S. Wij bieden afwisselend werk in een goed ingericht bedrijf onder gun stige voorwaarden. Kom eens praten, of schrijf ons om meer inlichtingen 1e Industriedwarsstraat 4 - Postbus 28 - IJmuiden - Tel. 02550-12748 Sametin B.V. vr. jongelui liefst met l.t.s. opleiding voor afdeling automaten draaierij. Bij gebleken ge schiktheid opleiding tot au tomatensteller. Hoog loon en prettige werkkring, Aanmeld aan de fabriek Bloemendaalsestr.weg 60. Santpoort. Tel inl. 023- 377505 ’s avonds 023-378915. Gevr. ervaren construettiebankwerker. Goed loon en soc. voorz. Opn. in het bedr.pensioenfonds, reiskosten- werg. Mach.fabr. Tekoma B.V., Kanaalweg 3-5, H’stede, tel. 023-282262, na 18.00 u. 023-284127 of 322643. Gevr. winkelmeisje. Weg. het steeds groter wordend assortiment en daardoor snelle omzetstijging. Het is gezell. werken bij Heems Hobby Centrum, Kanaalweg 9, H’stede, waar de klant nooit zo’n erge haawt heeft, omdat er zoveel moois te zien is. voer ’t Roode Hert in Oud-Velsen, voor dir. pittige jongeman, culinair ingesteld, v. zo’n 20 ons bedr. in te zetten, goede toekomstper- ons welkom ond. tel. Lid RIJN-SCHELDE-VEROLME-Groep Wij zijn gespecialiseerd in het vervaardigen van zware lieren voor supertankers, booreilanden en bevoorradingsschepen. In verband met de vele opdrachten hebben wij plaatsingsmogelijk heden voor medewerkers in de volgende afdelingen: Vrijdag vertrokken schepen: Deneb, R’dam; Aerdënburg R’dam; Tor Ireland, Gent, Zaandam; Constance, Noordzee; Diogenes, Bremen; Mobil Lubchem, Theems; Frinnes, Flixborough. DIVERSEN Museum Beeckestljn”, Rijksweg Velsen- Zuld, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus expositie van staalplastieken. In het noordelijk koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwljnen. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, dagelijks geopend (behalve zaterdag en zondag) van 9.30 uur tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 Of 91022 Stadhuis Velsen, Plein 1945. dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-dorp, dagelijks van 13 tot 17 uur en zondags van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur tentoonstelling Flevum en de Romeinen in Velsen. Ook elke donderdag van 19.30 tot 22 uur. Centrale Bibliotheek, fototentoonstelling over de Lappen, te bezichtigen gedurende de openingstijden. tijdelijk werk? weken tot 6 beschikbaar? Hoogovens Hoogovens vraagt meisjes van 17 tot 25 jaar ter oplei ding tot kwaliteitscontro- leuse bij het vertinnings- werk. Geen lopende hand werk. Dagdienst: ’s zatr- dags vrij. Goede salaris- en arbeidsvoorwaarden. Vrij vervoer. Met vakantieaf- spraken wordt rekening gehouden. Inl.Personeels voorziening, Hoofdkantoor 2, Wenckebachstraat, Vel- sen-Noord (maandag t.m. vrijdag van 8.30-17.00 uur), telefonisch 02510 (Bever wijk) 94000. Advies en uitzendbureau Schenk B.V. Herengracht 84 Leiden vraagt construc- tiebankwerkers, machine bankwerkers, constructie- lassers, pijplassers. pijp- monteurs. ongeschoolden. Soil, dag te Leiden Tel. 01710-32655. Bovendien don derdagavond van 19-20 uur, Oranjekade 21, Haarlem. opleiding voor het driejarig diploma geeft vrijstelling voor het officiële Middenstandsdiploma). Alleen toelating tot de 2e en 3e klas is mogelijk. b. opleiding voor het vijfjarig diplome voor bezitters van Mulo- en Mavo- diploma’s) c. Associatiecursussen voor Nederlandse, Franse. Duitse en Engelse Handels- correspondentie d. Associatiecursussen voor Boekhouden en M.B.A. e. boeken geheel of gedeeltelijk in bruik leen f. lesgelden volgens rijksregeling (max. 100,per jaar) g. ruime parkeergelegenheid Aanmeldingen en lichtingen bij a. de school, Platanenstraat 50 te IJmui den, telefoon 02550-15262 o de directeur R Otten, Huis te Wissen laan 31 te Santpoort, tel. 023-377452 'Gevr. in eerste klas slage rij een nette winkeljuf frouw en een jonge slager. Goede voorzieningen en prettige werksfeer. Tel. 02550-15140. Wij zkn. voor tot 30 jr., beschaafd optreden. Passend in onze sfeer en ons team, bereid zich geh. voor >- Voor de juiste medewerker zijn er spectieven. Uw dir. reactie is 02550-11174 of 15797. Hema B.V., filiaal Schalkwijk. Wij vragen 3 enthousiaste verkoopsters voor diverse afdelingen die graag in een mod. bedr. willen werken, die graag in teamverband willen werken, die graag de klanten willen helpen, houden v. een fijne sfeer, leeft. 55.tot ca..22 jr. Wij bieden: een goed salaris; 7 pet. vak.gratificatiie, 4 pc kerstgratif15 pet. korting op aankopen, 18 tot 20 dgn. vak compens. voor gew. zaterdagen; 40-urige w.wk. Om de zat. vrij. Inl. Hema B.V., tel. 023-333150. kok of leerl. kok Konstruktie-bedrijf o -a zond. vrij. Resü 1 taurant Fluks, Gr. Houtstr. 21, HTem. Tel. 023-323931. nette hulp in de v -.1 maandar' t n. vrijdag van 9 tot 12 uur. Mevr. Hnoff, Schelde- straat 91-93 IJm. Zoekt u Bent u maanden Kom dan bij werken. U kunt direct be ginnen en per dag opzeg gen. Het gaat om fabrieks werk voor mannen van 18- 50 jaar. Goede salaris arbeidsvoorwaarden, denHoogovens, neelsvoorziening. kantoor 2, Wenckebach straat, Velsen-Noord, Tel. 02510-94000. DIVERSEN Poppentheater Merlijn. (Hasselaersplein 35). zat 14.30 u.: „Avonturen van Rikkie en Slingertje. Poppentheater MIJko. iPeuzelaarssteeg 4). Zat. 14.30 u.: „Het eigenwijze slakje.” Holland Nautichal (V.d. Werfstr., Haarlem- N.). Zondag 14 u.Draaiorgelmuzlek. Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23). Tot 22 aug. elke woensdagavond 19.30-20 u. „Een half uur woord en muziek." Zat. 10.30 u.Excursie" door de kerk o.l.v. Th. A. Delleman. Slingerproef van Foucault. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr) 15.30 en 20 u.: The West Side Story”. 14 j. Zat., zon. en woensd. 13.30 u.: „Aladin en de wonderlamp”, a.l. Vrijd. en zat. nachtvoorst. 24 u.: „Hang hem hoog”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplem) 20 u.: „De twaalf veroordeelden”, 14 j. Tevens zond. 14 u.; Vrijd.. zat. 23.30 u.: „Ben en Charly, 18 j. Lido (Houtplein. 14. 19 en 21.15 u.t „De duivel hale je.” 14 j. Luxor (Gr Houtstr) 14, 19 en 21.15 u.. tevens zond. 16.15 u.: „Blauwbaard”, 18 j. Roxv (Kl. Houtstr.) 19 en 21.30 u.: „Azen zijn troef", 14 j. Vrijd. en zat. 24 u.: „Sex a la minuut.” 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 U.: „Le charme discret de la Bourgeoisie”, 18 j. (beh. zat en woen. 14.15 en zond. 14 u.) tevens zond. 16.15 u. Zat. en woen. 14.15 u., zond. 14 u.„Pippl Langkous”, a.l. Zond. 11 u.: „King Kong. a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62'. Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, prentenkabinet: wisse lende expositie van moderne kunst uit eigen bezit van het museum tot en met 9 sept., zondag 13-17 u„ ma. tot en met za. 10-17 uur. Teylers Museum (Spaarne), tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy, Permanen te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met zaterdag 10-17 u. le zondag v.d. maand 13-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Uitleen kunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek. Geopend di. tot en met vrijd. 13-17 u. zat. 11-17 u. en dond. avond 20-22 uur Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Geopend van ma. tot en met vrij. 9-17 ,u„ za. 9-12 en 14-17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemstede). Oude Hollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 u. zon. gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat'. Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr.). Ten toonstelling grafische tekeningen van Robert Smit. Geopend di. tot en met za. 9-18 u. tot en met 30 augustus. Galerie Mare (Wolstr. 18). Zomertentoonstel- llng met werken van Kees van Dongen, Herbert Chagall en Kees Max, tevens collectie bodemvondsten tot en met 5 september: Permanente expositie beelden van Nix. Jonk, gouaches van Ans Wortel, Joop v.d. Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend di. to en met za. 10-17 u., zo. 14-18 u. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstr. 13). Exposi tie tekeningen van Lies Bossinade en kera miek van Joris v.d. Berg en Jayne Vast. Petit Cabinet: schilderijen van Vivlënne Yacco en polyester plastiek van Otto C. Heuvelink. Geopend 12-17 u., dond. 16-21 u. zon. en maan, gesloten. 16 aug. t.m. 26 aug. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Expositie olieverfschilderijen aquarellen van Leon SPierenburg. plastieken en batikwerk van Gerda Spierenburg sieranden van Anit» Schultz, aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeanette Plas. Geopend 14-17 u. en zon. 10-17 u. Wij vragen een net meisje ol een parttime hulp voor onze moderne zuivel- en levensmiddelenzaak Jo Kramer. Pleiadenstr. 108. HTem. Tel. 023-251063. THEATER Openluchttheater Bloemendaal. (Hoge Duin en Daalseweg). Zat. 14.30 u.: kindervoorstel ling: Amsteltoneel „Pierrot valt van de maan." MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Grote Markt): 20 u.: orgelconcert (ten bate van restauratie kerk) door Feike Asma. o u

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 6