Haarlem: wel tovenaar” Barry Leibowitz: ZO GOED SPEEL IK HAARLEM - N.A.C. Levi’s verloor Vierde toernooi om Loos-trofee Van Nispen nu tegen VSV om Richardson jubileert Pakistani scoorden acht keer tegen enthousiast Bloemendaal Zege Van der Horst Oefenduels DIO 25e oude kunst en antiekbeurs H.S.R. Ted Hessling is de schrik al te boven museum het prinsenhof delft opnieuw: 101-82 Peys, geen Nieuwenhuijs „Zilveren Tulp” I NOU OOK WEER NIET” ro Welke jonge vrouw I' Al Scheenbeenbreuk streep door rekening IMationale-NedeHanden ZA ZATERDAG AUGUSTUS 1 8 1973 10 Ruwer „■t J Weekdagen van 10.00-17.00 uur Zondags van 13.00 -.17.00 uur Bovendien dinsdag- en donderdagavond van I9.00-22.00 uur. J - 30 aug. t/m 19 sept. 1973 - EERSTE iJMUIDER MARKIEZENFABRIEK KvanVEEIL MABlCEZa^ONNESCWERMBf RaiUIKewTuXAFl-taJALOUZIBEN - DE WEDSTRIJD BEGINT OM HALF DRIE —ra voor fair play in verzekeringen Barry Leibowitz: „studie voorop” (Van onze sportredactie) (Van onze honkbalmedewerker) pi" li Sami (derde van rechts) scoort het tweede doelpunt voor Pakistan. ADVERTENTIE L (Van onze sportredactie) van 1 ADVERTENTIE (Van onze wielermedewerker) ADVERTENTIE (Van een medewerker) De competitie in de Eredivisie bergt di)t seizoen vele verrassingen in zich. Zondag jl. hebben er zich al enige geopenbaard en daarbij viel het op, dat bij acht van de negen gespeelde wedstrijden de uitslagen van weinig krachtsverschil getuigden. Iedere week kan men dus iets spectaculairs verwachten, óók bij de morgenmiddag te spelen wedstrijd die de roodbroeken gelegenheid biedt de eerste winst punten binnen te halen. En daar zal natuurlijk alles aan worden gedaan, zelfs wanneer de thermometer tegen de 30 graden C zou aanwijzen. „Attractief voet bal onder alle omstandigheden” dat is het parool, waaronder HAARLEM het nieuwe seizoen is begon nen en waarmee het een belangrijk aandeel in de te verwachten reeks (leuke) verrassingen hoopt te ver werven Het spreekt vanzelf dat de Pakistani, die ter voorbereiding op de strijd om de wereldbeker al een forse Europese toernee achter de rug hebben, te sterk waren voor de Bloemendaalse formatie. Bloemendaal stelde zich weliswaar enthousiast te weer vooral de zestienjarige doelman Jan Nederlof deed uitstekend werk maar die inzet kon niet verhinderen dat Hessling: „Maar achteraf bezien kun je zo’n blessure beter aan het begin dan aan het eind van een seizoen oplopen- Het is trouwens de eerste keer dat ik echt ernstig geblesseerd raakte. Natuur lijk is het een klap, maar dat blijft het altijd. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 „Het gaat er daar wel wat ruwer aan to edan hier in Europa”. Zelf is hij niet HAARLEM Ted Hessling is de eer ste schrik alweer te boven. Maandag kwam de achttienjarige Haarlem-speler, die dit seizoen een A-contract kreeg, volkomen gedesillusioneerd terug van de twaalfdaagse trip die hij met het Neder landse voetbalteam naar de Koninkrijks* spelen in Paramaribo maakte. Die neer slachtigheid was te verklaren: Hessling, in Paramaribo uitgeroepen tot de beste speler van het (oernooi, arriveerde met een in gips gestoken scheenbeen in de ouderlijke woning. er lit vl vc m w 1 1 j-'rj liefst wonende centrum stad Tempelierstraat/v. Eedenstraat, heeft tijd en natuurlijk ook zin ons kantoor schoon te houden en om circa 10 uur ’s morgens de koffie te verzorgen. Overige nodige werktijden kunnen geheel zelf geregeld worden. Hebt U belangstelling, Ifom dan even naar ons kantoor. v. Eedenstraat 7, Haarlem of Bel 0 23 - 31 91 20 en vraag toestel 34. va te vo H< 01 (Van een medewerker) HAARLEM. Op verschillende fron ten gaan „Haarlemse” clubs zondag weer aan de slag in de oefenwedstrijden of toernooien om zich te prepareren op de nieuwe competitie. Van Nispen houdt zijn derde wedstrijd van het nederlaag- toernooi om de Zilveren Tulp met tro- feehouder VSV als tegenstander. Ook de resultaten van de reserves tellen mee. De Zilkenaren zullen het na eerder van DIOS en WH te hebben gewonnen, ditmaal heel wat lastiger krijgen. Pakistan, dat vooral in de tweede helft sterk speelde, met 8-0 won. De doelpunten werden keurig over twee helften verdeeld en kwamen achtereenvolgens op naam van Tanvir Dar (straf- comer), linksbinnen Sami (2x), Laeeq, Tanvir Dar (strafcor- ner), Laeeq en Sami (weer tweemaal). Tegen het ten opzichte van vorig jaar stérk verjongde Bloemendaal werd vooral dui delijk, dat de uiterst beweeglijke en zeer taalvaardige Sami tijdens het wereldbekertoernooi in Amstelveen een straffe mandekking nodig heeft en dat het alom gevreesde strafcor- ner-kanon Tanvir Dar, ook al miste hij dan twee strafcorners, nog altijd een uiterst nuttig wapen van de Pakistani is. Bloemendaal, dat zich sinds kort bezighoudt met de voor bereiding op het nieuwe seizoen, had zich moeilijk een nutti ger „sparring-partner” kunnen wensen Staten geboren en grootgebracht. Twee jarr geleden ging hij er weg toen hij trouwde. „Het peil van het Amerikaanse basketbal is uiteraard niet te vergelijken met dat in Europa. Kinderen van zes jaar beginnen er al mee en er zijn talloze beoefenaars. Bovendien word je zelf ook altijd beter als je voortdurend tegen sterke tegenstanders speelt”. Die gelegenheid heeft Leibowitz ruimschoots gehad tijdens zijn studie „physical edu cation” (vergelijkbaar met een CIOS- opleiding) en daarna als beroepsspeler in de New York Nets en de Pittsburg Pipers- Hij was twee jaar prof en speel de in die tijd vijf competitiewedstrijden per week. bepaald het type van de ruwe bonk. Hij is slank gebouwd en is meestal spelma ker. „Ik hou ervan met de bal te spelen wat niet wegneemt dat ik een vechters- mentaliteit heb. BLOEMENDAAL Een groot aantal hockeyliefhebbers (ongeveer 1000) heeft gisteravond de kans waargenomen het gerenommeerde elftal van Pakistan, vorig jaar winnaar van het Olympisch zilver achter West-Duitsland, aan het werk te zien tegen eersteklasser Bloemendaal. Aan de Schalkwijkerweg neemt Rip perda het zich in zijn derde wedstrijd van het nederlaagtoernooi op tegen de hoofdstedelijke tweedeklasser Zeeburgia. Eerder won Ripperda met 2-1 van TYBB en kwam tegen RCH niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Als voorwed- strijd spelen de dames van Ripperda en ZFC een wedstrijd. Het naar de derde klasse gepromoveerde DCO neemt met vier elftallen deel aan een toernooi van DEM in Beverwijk, dat vorig jaar door de Haarlemse club werd gewonnen. Vierdeklasser Schoten neemt deel aan een toernooi van Zaanlandia. Het naar de derde klasse gedegradeer de Hoofddorp speelt op eigen veld vriendschappelijk tegen het eveneens in de derde klasse spelende ADO’20 uit Heemskerk. Vader Hessling: hoe verschrikkelijk heeft in ieder geval hij ervan leert hoe over een tegenslag Maar wat dat betreft Hij popelt alweer om aan de slag te kunnen”- De studie staat voorop en als hij daarin mee kan komen is het zijn be doeling om de gehele vierjarige oplei ding in Bloemendaal te volgen. Levi’s zal hem die periode graag in de ploeg houden want aldus Fijneman (en Leibo witz lacht weer) „hij is een van de beste Amerikaanse spelers in Europa”. (Van onze sportredactie) LISSE. De Nederlandse basketbal- kampioen Levi’s Flamingo’s heeft ook de laatste in de serie van vijf wedstrijden tegen de Amerikaanse West Coast Selec tion verloren. In Lisse gingen de Haar lemmers gisteravond met 101-82 ten on der. Topscorers voor de Amerikanen wa ren Frankin (29), Drollinger (27) en D. Baker (21). De meest produktieve spelers van Levi’s: Leibowitz (22), Akerboom (13) en Hugo Harrewijn (12). Dat Is te bescheiden van de Ameri kaanse Israëliër (hij beschikt over twee paspoorten) want alle kenners waren het erover eens dat Leibowitz een van de beste spelers van het toernooi was. Hij speelde aan het slot ervan dan ook mee in het All Star team. In de Oostenrijkse hoofdstad kreeg Leibowitz naar eigen zeggen een goede indruk van het Neder landse basketbal; nu na een paar wed strijden met het Haarlemse team waar deert hij de Nederlandse kampioen ho ger dan Hapoel Tel Aviv waarin hij nu uitkomt. Leibowitz woont en werkt pas twee jaar in Israel. Hij werd in de Verenigde ve: re< ric na de va sp< iru Ki zoi de tO( kr W( Ri no ve de ni' 6e di va sii (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. In de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen, tegen NAC, kan Haarlem wel weer be schikken over de van een „zweepslag” herstelde Gerrit Peys, maar niet over Tonnie Nieuwenhuijs, die tegen FC Twente een kuitblessure opliep. Boven, dien is Dries Boshard nog niet beschik baar. Ik heb niet verloren voordat de wed strijd voorbij is, tenzij je in de laatste drie minuten ingaat met een achter stand van dertig punten of zo. Daarom vond ik het woensdag ook vervelend dat ik er met di ehoofdwond uit moest. We hadden al twee keer van die West Coast Selection verloren en ik dacht dat we toen een goede kans hadden te winnen”. Gemiddeld genomen was hij in zijn amateurtijd goed voor een kwart van de totale score per ontmoeting, bij de profs nam hij zo’n vijftien procent voor zijn rekening. Om studieredenen wil hij nu uit Israel weg. Omdat naar zijn zeggen daar geen goede mogelijkheid is verder te studeren voor fysiotherapeut stond een verblijf in Europa op zijn verlanglijstje. „Het is allemaal erg toevallig maar Steuer zag mij in Wenen en vandaar dat ik bij Levi’s terecht ben gekomen”. Deze week was een van de eerste bezoeken daarom ook gericht aan de Opleidingsschool voor Fysiotheraphie in Bloemendaal. Hij kreeg daar alle medewerking toegezegd maar werd er tevens voor gewaar schuwd dat vooral de beginperiode wel- eens zwaar zou kunnen zijn. „Het bas ketballen en studeren moeterj mogelijk zijn maar ik zal behoorlijk moeten aan pakken, waar ik overigens niet bang voor ben- In de tijd dat ik nog in Israel ben ga ik meteen een cursus Nederlands volgen, dat lijkt me het verstandigste”. Maandag vertrekt Leibowitz weer naar Israel omdat hij in de nationale ploeg meedoet aan de Europese kampi oenschappen die in september in Barce lona worden gehouden. Begin oktober komt hij dan voor Levi’s spelen. Dat is althans de bedoeling want formeel ge zien moet hij nog toestemming krijgen van de Israëlische bond. Nu zijn studie- papieren echter in orde zijn levert dat waarschijnlijk geen problerhen meer op. HAARLEM. Het Zilveren Club- toernooi van de Alkmaarse vereniging AFC’34 biedt de HVB-eersteklasser DIO dit weekeinde een uitstekende gelegen heid de selectie te testen. Tegenstanders van DIO in dit toernooi zijn AFC’34, Ripperda en Vitesse ’22. Op 26 augustus worden, eveneens in Alkmaar, de win naars- en verliezersronden gespeeld. De uit deze wedstrijdenreeks definitief gese lecteerden zullen dan op 2 september in Schalkwijk uitkomen tegen HVB kampi- Ik had vorig jaar gehoopt op een contract voor dit seizoen en er ook hard naar toe gewerkt. Als je dan inderdaad een contract krijgt, stel je je wel iets anders voor dan dit. Mijnheer Hughes heeft me in ieder geval verteld, dat ik een speciale behandeling zal krijgen”. Op nog twee andere fronten dreigde de breuk in zijn scheenbeen voor Ted Hess ling minder prettige consequenties te krijgen. Vader Hessling daarover: „Hij zou maandag aan zijn eerste jaar op het CIOS in Overveen beginnen. Dat leek helemaal fout te gaan. Maar de KNVB, die zich evenals Haarlem van zijn zeer goede kant heeft laten zien, heeft toege zegd voor vervoer te zullen zorgen naar Overveen. Ted zou dezer dagen boven dien rijexamen moeten doen, maar dat kan natuurlijk niet. Maar dat wacht wel”. Voor Hessling, die het als honkbal ler bij Schoten (waar hij ook zijn voet balcarrière begon) tot het Nederlandse B-team bracht („pas twee jaar geleden heb ik na lang beraad definitief voor voetbal gekozen”) is het opbrengen van het nodige geduld voorlopig een eerste vereiste. In de voorhoede heeft Pepe Fernandez zijn plaats moeten afstaan aan Jimmy Cardno, die vorige week tegen FC Twente in de basisopstelling ontbrak, omdat hij niet voor honderd procent fit was. De kans bestaat overigens, dat Fer nandez op het middenveld geposteerd wordt- Andere kandidaten voor de nog open plaats naast Peys en Vosmaer zijn Feteris, Huyg en Van der Aar. De opstelling van Haarlem is: Lelie veld; Wentink, Hoeben, Marijt, Van Dui venbode; Peys en Vosmaer; Wetzel, Cardon en Van den Berg. De opstelling van NAC is nog niet bekend. Trainer Wullems kan ieder geval niet beschikken over routinier- aanvaller Ad Brouwers. Hij liep vorige week in de thuiswedstrijd van de Breda se club tegen AZ’67 een hersenschudding op. Telstar moet het in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles stellen zonder de geschorste Jaap Zwaan. Fred André, de gevolgen van een rugblssure te boven, speelt in zijn plaats. Het team van Rab, dat met de 2-2 tegen Sparta een veelbe lovende start had, ziet er als volgt uit: Van der Meeren, Driessen, André, Van Essen en Bischot; De Wit, Helling en Van Egmond; Willim, Van Kooten, Cou perus. HAARLEM. Acht renners wisten het in de vijfde rit van De Kampioen’s nazomercompetitie, die weer in het Van der Aartsportpark werd verreden, tot een ronde voorsprong te brengen. Van hen sprong Jo Brink in de slotfase weer weg en die aanval konden alleen Jan v.d. Horst en de broers Hans en Henny van Leeuwen pareren. In de eindsprint bleek Van der Horst de rapste. De uitslagen: amateurs: 1 J. v.d. Horst, 2 J. Brink, 3 Hans van Leeuwen. Nieu welingen: 1 G. de Drijver, 2 P. v.d. Knoop, 3 P. Hoogland. Aspiranten: 1 R. van Waard, 2 M. van Dellen, 3 M. Plui- mers. Bij de jeugdklasse zegevierden Hans Smit (A), Ab Harren (B) en Rinus de Bond (C). De negende rit van de „Deze blessure, ook voor hem, het voordeel dat hy zich mentaal moet heenzetten. zit het wei goed. HAARLEM. Hamilton Richardson speelt vandaag zijn 250-ste competitie wedstrijd voor Sparta. De Rotterdamse club heeft aan deze speler, die in Neder land voor geen andere club uitkwam, enorm veel te danken. Vanaf zijn komst bij Sparta groeide deze club van een middelmatige hoofdklasser tot regelma tige kampioenskandidaat. In de periode die Richardson voor Sparta uitkwam, werd Sparta zeven keer kampioen van Nederland, welke prestaties voor een belangrijk deel te danken waren aan de grote slagkracht en het geweldige verde- digingsvermogen van deze speler. Hoe men bij Sparta Richardson weet te waarderen, zullen bestuur en spelers bij de huldiging, die plaatsvindt voor de wedstrijd Sparta-Feyenoord, laten blij ken. Bloemendaal krijgt aan de Bergweg bezoek van het eerste en tweede elftal van Meervogels en HBC gaat met vijf elftallen naar Heiloo om daar de strijd aan te binden met het eveneens in de derde klas spelende HSV. Het naar de tweede klasse gestegen RCH kruist in Leiden de degens met tweedeklasser LFC, terwijl Onze Gezellen naar Uit geest trekt om ht op te nemen tegen USVU. Beide ploegen zijn vierdeklasser. TYBB houdt zijn senioren en jeugd zondag bezig met onderlinge sixes. Zandvoortmeeuwen (tweede klas) speelt zaterdag in de vooravond in de badplaats tegen eersteklasser Hollandia. Aan vang vijf uur. Een combinatie van Ripperda en het in de eerste klasse van de afdeling Haarlem KNVB spelende DIO nemen zondag in Alkmaar deel aan het Zilveren Club-toernooi van AFC’34. DIO moet in zijn voorronde aan de slag tegen de organiserende club en Ripperda treft Vitesse ’22 als tegenstan der. Een week later komen de winnaars en verliezers tegen elkaar in actie. Alle vier clubs nemen aan dit toernooi met vier elftallen deel. beker, door de Haarlemse Raceclub Ex celsior op het Industrieparcours verre den, leverde een zege op voor Wim Koene. De uitslagen: amateurs: 1. W. Koene, 2 P. Roosen, 3 H. Pasen. Vetera nen: 1. B. Scouten, 2 J. Hooft, 3 H. Oudshoorn. Aspiranten: 1. P. Zandvliet, 2 R. Groffen, 3 H. Cornet. Bij de jeugd wonnen Nico Wegkamp (A), Marco Stol voort (B) en Dick Zandvliet (C). In de negende zomeravondrit van Excelsior om de Vos-beker op het Industriepar cours was Ron Smit de sterkste. Hij won met een ronde voorsprong. Uitsla gen: amateurs: 1 R. Smit, 2 G. Koekoek, 3 S. Fleetwood (Eng.). Veteranen: 1 J. Hooft, 2 H. Oudshoorn, 3 A. van Ek. Aspiranten: 1 F. Dreyer, 2 P. Zandvliet, 3 H. Cornet. Bij de jeugd zegevierden Nico Wegkamp (A), Marco Stolvoort (B) (Van onze sportredactie) HAARLEM. Volgens Egon Steuer, coach van Levi’s/Flamingo’s, is hij een enorme publiektrekker die twee maal zoveel techniek heeft als Bill More. En als je Martin Gijneman public rela tions man bij de landskampioen basket bal mag geloven, werd hij tijdens het kwalificatietoernooi voor de Europese Kampioenschappen dat zich in We nen afspeelde, „de tovenaar” genoemd. De man in kwestie, de Israëlische inter national Barry Leibowitz, grinnikt erom als hij het hoort. „Zo goed ben ik nou ook weer niet”. Afgelopen week was er voor Ted Hessling geen reden om zijn depressie te overwinnen. Tot gisteren heeft het er namelijk naar uitgezien, dat zijn (rech ter) scheenbeen opnieuw zou moeten worden gezet- Zover hoeft het echter niet te komen. Hessling: „Ik hoop dat het gips er over een week of vijf, zes af kan en dat ik dan weer voorzichtig met de training kan beginnen. Er is me verteld dat ik tegen het eind van het jaar weer volop aan de slag kan. Daar hoop ik dan maar op”. De scheenbeenbreuk van Hessling deed zich voor in de wedstrijd Neder landSuriname, waarin de Nederlandse formatie de overwinning in het toernooi veilig stelde. „Twintig minuten voor het einde ging ik in voor een tackle. Nor maal doe ik dat met mijn linkerbeen (zijn sterkste, Hessling is linkervleugel- verdediger, red.), maar nu met zijn rech ter. Ik kwam klem te zitten en kreeg een schoen tegen mijn scheenbeen. Toen was het gebeurd”. Pikant detail: „In een eerder stadium van de wedstrijd, na tien minuten, brak de FC Den Haag-speler Tscheu La Ling (zo bleek pas later) een kuitbeen. Hess ling: „Daaruit krijg je misschien de indruk dat het een harde wedstrijd was, maar dat was echt niet zo. Het waren gewoon twee ongelukkige botsingen”. Voor Hessling had die voor hem fatale botsing wel tot gevolg, dat hij een seizoen waar hij zich veel van voorstel de uiterst onfortuinlijk begon. (Van een medewerker) ZANDVOORT. Voor de vierde keer wordt zondag door Zandvoortmeeuwen op de velden aan de Vondellaan het Engel Loos-toernooi voetbal voor A- en B-junioren gehouden. Er nemen zes clubs met elk twee elftallen aan dit toernooi deel. De fraaie trofee moet verdedigd worden door RVC. Eerder was deze in het bezit van AFC en DCO. De zes deelnemende clubs zijn: AFC (Amsterdam), DHL (Delft), RVC (Rijs wijk). Uithoorn, Xerxes (Rotterdam) en Zandvoortmeeuwen. Ze doen zowel bij de A- als B-junioren met een elftal mee. Er wordt in beide groepen een halve competitie gespeeld zodat elke ploeg vijfmaal in actie komt. De club die tot de beste prestatie komt de resultaten van groep A en B worden bij elkaar geteld krijgt voor een jaar de Engel Loos-trofee in zijn bezit. Er is aan het toernooi ook weer een sportiviteits- prijs verbonden. Het toernooi begint zondagmorgen al om half tien. Alles bijeen moeten er dertig partijtjes van tweemaal een kwartier worden afgewerkt.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10