Experiment van Dolle Mina duurt tot mei '74 Kritiek op de KNMG Heidemij Bestraffing vergiste zich bijna twee ton Eenden stierven van de hitte Baader-Meinhof-bende houdt gemoederen in West-Duitsland ook nu nog bezig i Sacharov eist vrije emigratie uit Rusland Weer minder passagiers op Zestienhoven TH’s bezorgd over toeloop studenten ii iliifi Franse marine praait Canadees dit II ni F J) El Medici boter op hoofd Belangstelling neemt sterk af N B ZATERDAG 1 8 AUGUSTUS 1973 SH In Amsterdam Sei f Bankovervallen Er gaat niets boven de universitaire titels drs/mr/ir Kring utrechtse (Van onze redacteur in Bonn) BONN. Eenzame opsluiting in gevangeniscellen heeft niet verhin derd dat de kernleden van de Baader-Meinhof-bende steeds weer de aandacht op zich konden vestigen. Hoezeer zij bovendien het onderwerp zijn gebleven van ene onaangename discussie tussen extreem-linkse intel lectuelen en de verantwoordelijke rechterlijke instanties, blijkt deze dagen op een heel merkwaardige manier uit een strijd over het hoofd van Ulrike Meinhof. Tekenend in combinatie met uw praktijkervaring. „Nationaal-socialistisch” Huwelijksbootje Onderzoek Ombudsvrouw werkt vrijwiiig META VAN BEEK ■i bv van ADVERTENTIE He ter. zich afgei verli wate IJsse meet spaa stort die i het opee re rr ding dat zal i al z drijt vraa Ee mini men nieu terie met van ring andt Hij vraagt zich af, waar medici het recht vandaan halen, patiënten gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel te ver wijten, bijvoorbeeld ten aanzien van het oneigenlijk gebruik van de sociale voor zieningen, „als zij zelf boter op het hoofd hebben”. Lissabon Locarno Londen Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich Istanboel Las Palmas Tunis 28 29 27 27 30 24 26 30 22 30 21 30 30 29 28 28 31 28 25 28 24 31 27 24 25 27 31 26 29 25 32 Mi 28 29 29 25 27 23 37 uur uur uur uur anders niet of nauwelijks terecht kun nen. In 1962 is de toen 28-jarige journaliste geopereerd aan een tumor in de herse nen. Deze kon niet geheel worden weg genomen. Vrienden en familieleden heb ben beweerd dat Ulrike Meinhof an de operatie psychisch opvallend veranderde. Omdat medische controle later uitbleef, is nogal eens de vraag gesteld of de als zeer intelligent beschouwde vrouw wel licht door de tumor geestelijk ontwricht raakte. Het Bundesgerichtshof heeft een hoog leraar, prof. Hermann Witter, aangetrok ken om dit te onderzoeken. Dat kan zonder toestemming van de betrokkene alleen gebeuren als de methode volstrekt onschadelijk is. Prof. Witter wil „szintografisch” vast stellen hoe het met de tumor staat. Hij moet daarvoor radioactieve stof in de hersenen van Ulrike Meinhof brengen- Dat alles zou ongwaarlijk zijn. Met zo’n Bij de Heidemij was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Dat alles terwijl de betrokkene zelf het onderzoek absoluut weigert. Uit het Haagse huis vgn de oud- directeur van het Delftse museum „De Prinsenhof” is voor twee a drie ton antiek gestolen. De inbrekers sloegen hun slag toen de bewoner met vakantie was. Er verdwenen onder meer prachtig Delfts aardewerk en twintig schilderijen, waaronder werk van Mauve, Tholen en Breitner. Madurodam heeft gisteren de mil joenste bezoeker ontvangen. De gelukki ge was de 28-jarige mevrouw G. Buiten» hek-Buls uit Deventer, die met haar man en twee kinderen voor de eerste maal aan dit „Nederland-in-zakformaat” een bezoek bracht. De familie kreeg enkele geschenken, alsmede een rondlei ding door Madurodam. De Nede voirs de v hand den i is ei men vraai word Me bezoi terbe deze en t pogir nog i Ve gevo1 dert, neen dat 5 bedri jaart state zijn aan toch dt ne vl he m pi n< nnw wnw nw wnw wnw n wnw windstil wnw wzw wnw windstil o ozo nw nnw z nw zzo o zzo n windstil nw windstil zo o n windstil z ono w z nnw ono nno ono nw o Veemarktplein 35, Utrecht, be! mj 030 - 94 06 41 of 94 08 42. G van gate ken* pres scht van bep; „1 mee wil wag waê ons* E Wa te spr< bij ban zoe N de doe me< dit bar re te va di< ZO’ dr tn be za 1 Ne da Re nu ko pli o o o o o 0.1 o o o o o o o o o o o o o o o o o o 20 o o o o o o o o o o o o o o MOSKOU De vrijheid om te kun nen emigreren moet een „absolute voor waarde” van de westelijke landen zijn voor de toenadering tussen oost en west. Dit heeft Andrei Sacharov, lid van de Russische Academie van Wetenschappen, „vader van de waterstofbom”, en een van de belangrijkste dissidenten in de Sovjet-Unie, onlangs tegen bezoekers uit het Westen gezegd. Het Kremlin, aldus Sacharov, moet iets stellen tegenover het profijt dat zij van de ontspanning zal trekken. En dit moet in de eerste plaats de vrije emigratie uit de Sovjet-Unie zijn. De ombudsvrouw zal op maandag tot en met vrijdag van 19-22 uur telefonisch bereikbaar zijn. Daarnaast kan men haar ook schrijven. Iedere eerste dinsdag van de maand houdt de ombudsvrouw van 20-23 uur spreekuur in het Haagse theater „In' de Steeg”. De Russische geleerde wees er echter met nadruk op dat 'de kwéstie van de vrije emigratie maar een ondereel vormt van een veel groter vraagstuk, namelijk „het isolement van de Russen ten op zichte van de buitenwereld” dat op zijn beurt verband houdt met de „politieke onderdrukking”. Sacharov verklaarde dat men in krin gen van de dissidenten op het ogenblik verschillende mogelijkheden overweegt om de aandacht van de westelijke lan den op de kwestie van de vrije emigratie te vestigen. In het bijzonder wil men tot actie overgaan tijdens de conferentie over de veiligheid in Europa. Meta van Beek, die dit werk geheel vrijwillig doet, is overdag bedrijfsmaat schappelijk werkster bij de gemeentelij ke sociale dienst in Den Haag. Met haar „ombudswerk” zal zij maandag 20 au gustus beginnen. Werkende vrouwen (en ook mannen) die met andere problemen dan alleen in hun werksituatie zitten, kunnen ook bij haar terecht, maar meestal geeft ze die de raad naar de betreffende instelling te gaan die haar voor dat probleem het beste lijkt. Ze doet het werk overigens niet alleen, want ze wordt omringd door een team van vijftien vrijwilligsters, allen „Wer kende Wijven”. Bovendien zijn er deskundigen die be strijden dat de methode van onderzoek gegarandeerd veilig is. Enkele tientallen uiterst linkse, geëngageerde artsen stel len in een protest vast dat hier iets herleeft van de nationaal-socialistische traditie. Er is gesproken over „mens experimenten op politiek vervolgden” onderzoek zou kunnen worden bereikt dat Ulrike Meinhof ontoerekeningsvat baar wordt verklaard. Dat zou natuurlijk bij de rechtervleu gel van de Duitse politiek niemand zin nen, maar ook aan de linkerzijde moet men er helemaal niets van hebben dat Ulrike Meinhof zo aan een proces ont komt. Daarmee zou immers de hele beweging van de „Rote Armee Fraktion” praktisch als het werk van een geestelijk gestoorde aan de kaak worden gesteld. ROTTERDAM Het verkeer op de luchthaven Rotterdam is in de eerste zes maanden van dit jaar opnieuw terugge lopen. Zestienhoven registreerde in die periode 7.234 luchtreizigers (bijna 3 pro cent) minder dan in het eerste halfjaar van 1972. Het vrachtvervoer gaf een ster ke daling te zien. Er werd bijna 900.000 kg goederen minder aan- en afgevoerd. Het lijn dienstverkeer verloopt bevre digend, maar het ongeregelde vervoer loopt sterk terug. Als oorzaak hiervan wordt door de bedrijven op Zestienho ven genoemd de te korte startbaan en de kwaliteit van het baandek, dat met de dag slechter wordt. In de afgelopen drie jaar is het ver keer op de luchthaven gestadig afgeno men. Bereikte het vliegveld in 1971 een record aantal passagiers, dat boven de half miljoen lag, vorig jaar waren dit er niet meer dan 424.012. In de eerste zes maanden van dit jaar maakten 237.728 mensen van de luchthaven gebruik. In dezelfde periode vorig jaar waren dat er 244.962. (Van onze correspondent) UTRECHT. De belangstelling voor de technische hogescholen in ons land neemt sterk af. Het aantal aanmeldingen voor nieuwe studenten blijft bij de TH’s in Delft, Eindhoven en Twente duidelijk achter bij dat van vorig jaar. Ook toen was er echter al sprake van een dalende tendens van het aantal inschrijvingen van nieuwe studenten. Deze achteruit gang valt des te meer op, nu de aanmel dingen voor de universiteiten ongeveer gelijk blijven aan vorig jaar, of zelfs hier en daar het aantal eerste jaars van vorig jaar overtreffen. tot hun uitsluiting is het tenslotte toch ook niet gekomen. Tenslotte is er de slechte ervaring met het uitsluiten van advocaat Schilly, die een boodschap uit De PPR-kamerleden Jansen en Van Gorkum hebben staatssecretaris Klein van Onderwijs en Wetenschappen hiero ver vragen gesteld. Hoewel de TH- Twente deze berichten als „volkomen uit de lucht gegrepen” bestempelt, zijn ze toch wel tekenend voor de situatie waarin de technische hogescholen zijn geraakt. Zij hebben al enkele jaren met een, ten opzichte van de snel groeiende universiteiten, relatieve daling van de studentenaantallen te maken. Daardoor is bijvoorbeeld aan de TH-Twente een overcapaciteit ontstaan, met name bij de afdeling chemische technologie. Het be stuur van de TH-Eindhoven beraadt zich op het ogenblik over de oorzaken van de teruggang in de belangstelling. De TH-Twente rekent voor dit jaar op 140 tot 150 eerstejaars. De TH had de laatste jaren een gemiddelde aanwas van zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. Zd. Limburg zw. bew. half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbew. onbew. Economie, Accountant, Rechtsgeleerdheid. Algemeen universitair toelatingsexamen. Nu verlaagde toelatingseisen. Openbare vrijblijvende Informatie bijeen komsten, waarop de cursusmethode en examenfaciliteiten worden uiteengezet en uw vragen worden beantwoord. Maandag 20 augustus 20 uur Amsterdam, Krasnapolsky, Dam. Dinsdag 21 augustus 20 uur Utrecht, Jaarbeurs, achter CS. Woensdag 22 augustus 20 uur Rotterdam, Bouwcentrum, Stationsplein. Donderdag 23 augustus 20 uur Eindhoven, Cocagne, Vesdijk. Zaterdag 25 augustus U uur SNEEK De Heidemij Nederland wordt voorlopig niet meer uitgenodigd bij onderhandse aanbestedingen in Sneek. Oorzaak is het feit dat de maat schappij bij de aanbesteding van 750 meter riool in de Friese stad met een goedkope prijsaanbieding uit de bus is gekomen, die later op een foutieve bere kening bleek te berusten. De Heidemij kwam met een aannemingssom van 574.900 gulden, exclusief B.T.W. Dit be drag was 180.700 gulden onder de daarop volgende inschrijver en het lag ook ver onder het begrotingsbedrag. Meinhof, Baader en hun kameraden worden verdedigd door advocaten die politiek-ideologisch in hun kring passen. Ze gebruiken alle wettelijke mogelijkhe den om hun opgesloten „Genossen” bij te staan. Er zijn tal van aanwijzingen dat in de advocatenpost, die buiten de cen suur valt, boodschappen naar buiten zijn gesmokkeld en vermoedelijk ook contact tussen de verschillende cellen wordt on derhouden. Bij graafwerkzaamheden op de vlieg basis Twente is het wrak gevonden van een Spitfire. Vermoed wordt dat men in brokken van het Engelse jachtvliegtuig nog het stoffelijke overschot van de vlieger zal aantreffen. Volgens Meta van Beek zelf gaat het er vooral om te bemiddelen wanneer de werkende vrouw moeilijkheden heeft met of in haar werksituatie. „De bedoe ling is wanneer de vrouw bij mij komt, haar eerst een richtlijn te geven wat ze precies moet doen en naar welke instan tie ze eventueel kan gaan. Lukt dat niet, dan kunnen ze weer terug komen, waar na wij zelf gaan helpen. We willen ech ter de werkende vrouw eerst zelf een duwtje geven om iets te ondernemen”, aldus Meta van Beek. De ombudsvrouw is in het leven ge roepen omdat er volgens Dolle Mina een duidelijke behoefte blijkt te bestaan aan een onafhankelijk persoon waarbij wer kende vrouwen gehoor kunnen vinden voor hun problemen, waarmee ze ergens Een Zuidvietnamese sergeant schopt een soldaat nadat die by zijn „commandant" had geklikt en niet had willen werken aan de aarden wallen van een Zuidviet- namees fort in Tsjoeong Tsjen, een pro- vincie in de Mekong Delta. In dit gebied wordt al sinds het ingaan van het be stand hevig gevochten tussen de rege ringstroepen en de Vietcong. Groningen, Het Tehuis, Lutkenieuwstraat. Maandag 27 augustus 20 uur Zwolle, Odeon, Blijmarkt Aanvraag studiegids 1973/74 Eerste Nederlandse Open Universiteit ko. UTRECHT. „Waar kaas is zijn de ratten”, concludeert dr. J. T. Buma deze week in het blad „Medisch Contact” naar aanleiding van de zaak van de Eindhovense Röntgenologen die vorig jaar ruim zes ton teveel hebben gedecla reerd bij de ziekenfondsen. de cel van Gudrum Enssling zou hebben gesmokkeld. Het Bundesverfrassungsge- richt maakte die beslissing ongedaan. Springers „Die Welt” meldde gisteren: „Allang loopt het opsporingsapparaat van de politie weer op hoge toeren. De spits van een criminele ijsberg is waar genomen”. De „Bildzeitung” in een alar merende kop: „Tereurbevelen uit de cel en de bende brandt, rooft en schiet verder”. „Der Spiegel” citeert ambtena ren van het Bundeskriminalamt: „Het is duidelijk dat wij voor een nieuwe erup- tiefase staan”. AMSTERDAM De grote hitte van de afgelopen dagen is er de oorzaak van dat vooral in de siergrachten in de buitenwijken van Amsterdam een Krpte sterfte onder de eenden valt waar te nemen. Deze'sterfte wordt vooral veroor zaakt door een bacteriegif, afkomstig van de bacteriesoort „clostridinum botu- Uum”, die van nature in water en bo dem voorkomt. Deze bacterie vermeer dert zich echter alleen onder zuurstoflo ze omstandigheden, vooral bij een wa tertemperatuur van meer dan 20 graden Celsius en in het bijzonder in kadavers- Gezonde eenden kunnen via vliegenlar- ven met het door de bacterie gevormds gif besmet worden. De afdelingen beplantingen en bagger- werken van Amsterdam zijn nu begon nen met het verwijderen van de dode eenden, de enige doeltreffende manier om uitbreiding van de eendensterfte te voorkomen. De bevolking wordt ver zocht daarbij een handje te helpen. Hoe wel het gif voor de mens niet gevaarlijk is, wordt het toch aangeraden de dode dieren niet met blote handen aan te pakken om mogelijke besmettingen van andere aard te voorkomem Zieke eenden gemakkelijk waar te nemen symptomen zijn opvallende ver lammingsverschijnselen en ademhalings moeilijkheden kunnen soms worden gered door ze enige dagen in schoon water te houden en ze geforceerd te laten drinken en eten. Ook wil Dofle Mina (met haar om budsvrouw) de mentaliteit en de maat- Eveneens moet een van de resultaten van het „Werkende Wijven Plan” zijn dat een vrouw die halve dagen werkte niet zonder meer op straat gezet kan worden. Eén van de Dolle Mina’s: „De meeste vrouwen hebben dan geen enkel recht meer. Ze krijgen nog gedurende drie maanden uitkering en dan houdt alles op. Ze verliezen dus op die manier hun rechtspositie.” Er loopt een onderzoek tegen vier advocaten die vroeger samenwerkten met de in Berlijn opgesloten Horst Mah ler. Eén van hen, Hans-Christian Ströbe- ler, zou de auteur zijn van een rond schrijven aan een groep „Liebe Genos sen”, die zo van Andreas Baader had kunnen zijn. Het stuk beschreef toekom stige organisatieplannen. In de cel van het bendelid Bernhard Braun werd een stencil gevonden, waarin te lezen viel dat „de strijd tussen mensenrecht en kapitalisme in elk geval op leven en dood moet worden gevoerd”. Na die vondst bij Braun zijn alle cellen onderzocht en alles wat er aan documentatie was (waarschijnlijk ook advocatenpost) is in beslag genomen- De advocaten protesteerden vergeefs, maar schappijstructuur veranderen. Volgens haar wordt de werkende vrouw nog steeds teveel gezien als een tijdelijke werkkracht, die wel weg zal gaan zodra ze in het huwelijksbootje stapt of kinde ren krijgt. Over de achteruitgang van de studen tenaantallen bij de technische hogescho len is de nodige onrust ontstaan- In Twente leiddé dat deze week zelfs tot berichten, dat de TH-Twente van plan zou zijn om in Duitsland studenten te gaan werven. In samenwerking met de universiteit van Groningen zou een cur sus Nederlands voor deze studenten worden georganiseerd. Roel van Duijn, ex-kabouter, en nu PPR-'lid in de Amsterdamse gemeente raad, wil het puin, dat Amsterdam over heeft een nuttige functie geven- Hij wil een puin-archipel in het IJ-meer. Eén van de zo ontstane eilandjes zou voor „blootbaders” bestemd moeten worden. De faculteitsraad van de sociale we tenschappen van de Utrechtse Universi teit wil nagaan of officieel erkende avondopleidingen in één van de studie richtingen binnen deze faculteit moge lijk zijn. Dat kan zijn: psychologie, soci ologie, pedagogie en andragogie. 340 tot 350 studenten. Ook bij de TH- Delft zijn er duidelijk minder aanmel dingen dan vorig jaar. Toen lieten zich nog 1800 eerstejaars inschrijven. Op het ogenblik hebben zich 800 eerstejaars aangemeld. Hoewel dit cijfer nog wel wat zal oplopen, zal toch lang niet het aantal eerstejaars van vorig jaar worden gehaald. Door de TH-Eindhoven wordt een re latieve daling van het aantal aanmeldin gen toegegeven- Het juiste cijfer voor dit jaar wordt echter angstvallig geheim gehouden,. Wel ligt dit volgens de TH lager dan vorig jaar. Toen waren er 900 nieuwe aanmeldingen. Dit cijfer was weer lager dan dat van 1971, toen 1068 eerstejaars zich bij de TH-Eindhoven lieten inschrijven. Over de oorzaken van het teruglopen van de belangstelling voor de technische hogescholen staat nog weinig vast. Wat meespeelt is ongetwijfeld de situatie bij het voortgezet onderwijs, waardoor de invoering van de Mammoetwet dit jaar het aantal eindexamenkandidaten aan merkelijk lager is uitgevallen dan in andere jaren. De oude HBS is weggeval len en het nieuwe atheneum heeft dit jaar nog weinig eindexamenkandidaten afgeleverd. OTTAWA (AFP) Het Canadese mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekendgemaakt dat het Canade se zeiljacht „Greenpeace”, dat voor de kust van het atol Moeroeroa kruiste, uit protest tegen de Franse kernproeven, door een Frans marinevaartuig is ge praaid. Deavid McTaggart, de eigenaar van het zeilschip, zou gewond zijn geraakt bi een vechtpartij tussen zijn bemanning en Franse matrozen. De Heidemij berichtte de gemeente Sneek later over het feit dat de inschrij ving was gebaseerd op een foutieve be rekening en dat zij voor de gunning gepasseerd wenste te worden. B. en W. van. Sneek hadden daarna een gesprek met de vertegenwoordiging van de maatschappij en kwamen tot de conclu sie dat „de gemeente niet willens en wetens van een belangrijke berekenings- fout mag profiteren”. Ook de gemeente raad van Sneek kwam tot die conclusie en heeft het werk voor 755.600 gulden aan de volgende inschrijver gegund. Hiermee volgde zij het advies van haar college op, maar verbond er wel direct de voorwaarde aan dat de Heidemij bij onderhandse aanbestedingen voorlopig uit Sneek wordt geweerd. Nu echter de laatste weken tal bankovervallen zijn gemeld, de vakan tiewoning van de uitgever Springer in brand werd gestoken, een tijdbom werd geplaatst in de auto van prof. Witter (die Ulruke Meinhof wil onderzoeken) en andere misdaden volgens het Baader- Meinhof-recept werden gepleegd, wordt in een deel van de Westduitse pers de indruk gewekt dat Meinhof en Baader vanuit hun cellen en met medewerking van hun advocaten de strijd weer heb ben kunnen aanwakkeren. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Dolle Mina heeft in het kader van haar „Werkende Wijven Pfan” een ombudsvrouw aangesteld. Het gaat om een experiment dat tot 1 mei 1974 zal duren, waarna beslist wordt of de ombudsvrouw, de 53-jarige Meta van Beek, „in de roulatie” zal blijven. VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Opnieuw zonnig en bijna overal droog. Ge matigd warm. Aantal uren zon: 6 tot 14; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempe ratuur: 0 tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 95 percent, kans op een geheel droog etmaal; 90 percent. Normale temperaturen tot 23 au gustus minimum 14, maximum 20 graden. WEERRAPPORTEN Dr. Buma, voormalig huisarts en be drijfsarts, nu onderwijscoördinator aan de katholieke universiteit in Nijmegen, stelt dat de zaak Eindhoven geen op zichzelf staand feit is. Hij is het dan ook niet eens met het commentaar van „Me disch Contact” op deze affaire. „Had het niet op uw weg gelegen, althans een poging te doen in de richting van een aanpak van dit soort miljoenen verslin dende misstanden inplaats van te vol staan met de wat fatalistische constate ring dat het een ingewikkelde zaak is?” zo vraagt hij zich af. Uit de onduidelijkheid van Medisch Contact concludeert hij, dat de Konin klijke Nederlandse Maatschappij tot Be vordering der geneeskunst „deze toestan den met haar gezag dekt en dat vrije jacht op volksgezondheidsgelden mits men niet in handen van de justitie valt mogelijk moet blijven voor wie zich wenst te verrijken ten koste van de volksgezondheidsgelden”. Veel sociaal-geneeskundigen en jonge artsen voelen zich volgens dr. Buma binnen de maatschappij niet meer thuis. Zolang de maatschappij zich niet inzet voor een radicale frontwijziging en een maatschappij „tot bevordering van volksgezondheid en gezondheidszorg” wordt, zal zij de sociaal-geneeskundige sector meer en meer van zich vervreem den. Dr. Buma is zelf geen lid meer van de KNMG. Hij zal graag weer toetreden „zodra de maatschappij zich duidelijk eri consequent garant zal stellen voor de belangen van volk en volksgezondheid en zich distancieert van de kaste van zich verrijkende artsen in uitzonderings posities”. De Haagse chirurg F. Drijber stelt in hetzelfde nummer dat de medische col legialiteit niet mag worden gedevalueerd tot een dekmantel van alles wat eigen lijk niet door de beugel kan. „Als een van onze patiënten zich verrijkt ten koste van een medeburger of de ge meenschap wordt dat oplichting of dief stal genoemd en gaat hij onherroepelijk voor de bijl”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen L2. Llïzz Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrueck Kopenhagen lichtbew. -onbew. zw. bew. zw.bew. half bew. licht bew. zw. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. Casa Blanca licht bew. onbew. onbew. onbew. ZONDAG 19 AUGUSTUS Zon op 05.30 uur onder 19.56 uur Maan op 21.22 uur onder 12.06 uur MAANDAG 20 AUGUSTUS Zon op 05.32 uur onder 19.54 uur Maan op 21.53 uur onder 13.25 uur ZONDAG 19 AUGUSTUS Hoog water 6.35 uur en 18.59 Laag water 2.30 uur en 14.45 MAANDAG 20 AUGUSTUS Hoog water 7.15 uur en 19.42 Laag water 3.09 uur en 15.22

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 2