Slippende auto GEWAAGD CONCERT TER over vangrail AFSLUITING TOER-IN Fanfarekorps „Wilielmina*' maakt al driekwart eeuw muziek Sonna M Agenda Padvinders in Engeland Tumult in lar Ongenode visite hartelijk ontvangen Auto gestolen in IJmuiden in De Mei N KI® VOOR ALLE VLIEGREIZEN '1 SUBLIEM ORGELSPEL VAN WIM SEVINGA Inbraak in Santpoort Waarom munitie in Noord-Holland? Koninklijke onderscheiding voor amateur-nusici Inbraak in bowlingbar Automobilist reed tegen lantaarnpaal MOEIZAME OVERTOCHT Inbreker werd o» heterdaad betrajt wordt nu lid van de VVD 4 5 AUGUSTUS MAANDAG 20 1973 Bestuurder gewond GS vragen minister reisagenten Velsen-I Jmuiden r if I DE VAN DE FIJNPROEVER KLINKKLARE JONGE JENEVER met KWALITEITS CERTIFICAAT IATA DE KUYPER EXPORT” II •im- In beperkte mate verkrijgbaar in stenen ot aardewerk kruik, voorlopig zonder prijsverhoging In en om Haarlem BEVERWIJK ft. I fe 4- !S ‘11 g 1 ADVERTENTIE nc (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslagevers) 20 u.: 21.15 19 14. u.: en SANTPOORT. „Naast de meest uit gebreide en veelzijdige grammofoonpla tenverzameling bij ons thuis, hoe be langrijk die ook kan zijn voor de ont wikkeling van de muzikale smaak en kennis, zal toch altijd onaangetast blij ven de grote waarde van het zelf musi ceren. Natuurlijk heeft in Velsen daarbij de muziekschool met zjjn speciale cur sussen voor blazers een belangrijke taak. Maar zeker niet minder belangrijk is het werk van de harmonie- en fanfarekorp sen voor onze muzikale ontwikkeling.” (Van een onzer verslasevers) UITGEEST. Een echtaar uit Be verwijk en een echtpaar ui Leiderdorp, die zaterdagavond bij vrhden in de Kooglaan in Uitgeest op Isite waren, zullen zich dit bezoek nogang kunnen herinneren. Van de twee ojbezoek zijn de dames werden namelijkdoor een of meerdere insluipers de badtassen met respectievelijk een bedrag van ƒ200,-, een rijbewijs en toiletartiken gestolen. bij het korps speelt, de zveren waren voor dirigent J. Groot en de heren A. Wiedijk, W. Groot, J. vanEs, H. Bou- man, A. v.d. Werf en H. Meer. De speld- van der Werf en H. Meije De speldjes jes gingen vergezeld van ’roorkonde, die zo de heer Visser met [rote nadruk verkondigde beslist eenplaatsje bo ven het bed moest krijger! De tweede week was men de gast van een Engelse padvindersgroep die met vele excursies en een boottocht over de Thames voor de nodige afwisseling zorg de. Na een gezamenlijke feestavond miste men de boot in Harwich en de padvin ders konden toen pas tien uren 1 ater vertrekken. Maar die reisperikelen deden geen afbreuk aan het geslaagde kamp in Engeland. KENNEMERLAAN 25 IJMUIDEN TEL. 16741* Van Tuyllweg 4 Velsen-Z. Tel. 02550- 15424 n johgJL le 1, le e i. n t. el is n is S (Van een onzer verlaggevers) IJMUIDEN. In de acht van don derdag op vrijdag is in de Spaarnestraat een voor de deur van de eigenaar gepar keerde personenauto gestolen. Het be treft een witte Opel met kenteken 55-81 AV. BEVERWIJK. De Engelandvaarders van de M’Hale Panzi-Groep zijn weer thuis na hun veertiendaagse reis. Op de heenreis hadden verschillende leden met zeeziekte te kampen, want er stond zo’n harde wind, dat de boot twee uren te laat in Engeland aankwam. Daar werd men ontvangen door de 2nd Streatham Hill Christchurch Group. De volgende dag ging de groep naar Wales en ook deze reis, die vijf zes uren in beslag zou nemen vergde tien uren. De kampplaats bleek te liggen op een prachtig grasland, omzoomd door bomen en hier werden de reizigers opge vangen door „Ginger” van den Berg, de oprichter van de Beverwijkse groep die vele jaren hopman is geweest. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 54-jarige Haar lemmer is zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op rijksweg 9. De man is met gebroken ribben en een gebroken wervel in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de kruisweg Statinns- weg-Minister van Houtenlaan reed vrij dagavond omstreeks tien uur een 28- jarige inwoner van Diemen met zijn personenauto tegen een lantaarnpaal. De man kreeg letsel aan voorhoofd en kin. De auto werd geheel vernield. Zo sprak wethouder H. van der Werff, toen hij het Santpoortse fanfarekorps „Wilhelmina” geluk wenste met het 75- jarig jubileum. „Wilhelmina”, dat getuige de wat som bere inleidingswoorden van de voorzitter van het korps, (die sprak van een aan wezige „down” bij Wilhelmina) een wat moeilijke zoekperiode naar jong talent meemaakte, vierde het jubileum zater dagmiddag met een receptie op het landgoed Spaarnberg. Het was daar ook dat wethouder Van der Werff voor de g eerste maal optrad als loco-burgemees- ter van Velsen. Wethouder Van der Werff schetste in kort bestek hoe „Wilhelmina” die drie kwart met voor- en tegenspoed door kwam. Met kleine sprongen vanaf de oprichting gaf hij een haast chronolo gisch overzicht van de bestaansperiode van het korps. Zo tipte hij even aan hoe „Wilhelmina”, opgericht in jaar dat prinses Wilhelmina haar regeringsperio de begon, destijds een mars hield ten bate van de strijdende boeren in Trans vaal. Dat was bij de gelegenheid dat koninging Wilhelmina Paul Krüger ont ving. De heer Van der Werff overhandigde tenslotte de voorzitter van Wilhelmina de erepenning van verdienste, toegekend door H. M. de Koningin en voegde daar ook de gelukwensen van Velsens ge meentebestuur aan toe. Een blije toespraak was er ook onder ander van de heer C. Visser, tweede voorzitter van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Samen met zijn collega van het gewest Noord- Holland deelde hij zeven zilveren en één gouden insigne uit. Het gouden was voor de heer W. Schipper, die reeds 43 jaar Na op de eerste dag het kamp goed te hebben opgezet ging men de volgende dagen verschillende excursies maken, onder meer naar het kasteel Carnar von in Carnarvon. Ook beklom de groep de hoogste berg van Wales, de Snowdon, althans enkele leden, want de meeste konden vanwege de warmte de moed niet opbrengen. Aan zee vond men weer verkoeling. Met een oud stoomtreintje werd de volgende dag een tocht naar de Slate-leisteenmijnen gemaakt. HEEMSKERK. Het oude Neder lands hervormde kerkje te Heemskerk is een van de weinige oude gebouwen die Heemskerk als zichtbaar bewijs aan een lang verleden bezit. Daarom is het een gelukkige gedachte van de Gemeen schapsraad geweest deze kerk als mid delpunt van een aantal „toer-in” evene menten nuttig te gebruiken. De afslui ting van deze evenementen vormde za terdag het concert dat gegeven werd door de sopraan Riet Vleugelers, de bas Jaap Petersen, de trombonist Gerrit van Slooten en organist Wim Sevinga. men zich bedenkt dat Wim Sevinga orgelwerken speelde waarbij de compo nist duidelijk een groter orgel voor het geestesoor heeft gehad dan het kleine Knipscheer-orgel (uit 1875) van de Her vormde Kerk, met zijn weinig mogelijk heden (pedaal, één manuaal, ongeveer 8 stemmen) en zijn soms hinderlijk klep peren van het mechaniek, dat overigens weer goedgemaakt wordt door de prach tige toon. Tegen 10 uur stelde o gastvrouw voor even de bovenverdiepig te bezich tigen. Toen de drie echtpam weer be neden kwafnen, bleken inslipers van de gelegenheid gebruik te heben gemaakt om de twee in de woonkaier achterge bleven handtassen te steler In Lambeth werd de groep op het raadhuis ontvangen door de vrouwelijke burgemeester van die stad, die het zeer zinvol vond, dat de contacten met de Beverwijkse padvinders nu al jaren worden gecontinueerd. De Beverwijkers kregen een schildje van de stad. In dit verband mogen onder meer genoemd worden het prélude et fugue van Saint-Saëns, waarbij de beide voca listen en de trombone aan het slot van de fuga voor de noodzakelijke duidelijk heid zorgden door enige stemmen te versterken; voorts de variaties van Sweelinck over „Wie gaat mee over zee”, en vooral het „Chant héroïque” van Langlais, een geladen stuk muziek vol flitsen en flarden van geweld en on macht, verzet en angst, kwelling en leed, door Wim Sevinga zo subliem gespeeld dat men zich niet kan voorstellen dat zoveel emoties aan de beperkte moge lijkheden van het orgel ontlokt kunnen worden. Als solist vertolkte de organist voorts nog een kerksonate van Mozart, twee delen uit een zeer virtuoze orgelsymfo- nie van Widor en eigenlijk ook twee koraalbewerkingen, van David en Bach, over „Wachet auf”, waarbij trombonist Gerrit van Slooten de melodie versterk te. Het leeuwedeel van dit concert kwam daarmee voor rekening van de Heemskerker Wim Sevinga, hetgeen hem wel toevertrouwd is. De uitstekende sa menwerking met Gerrit van Slooten die niet van recente datum is zij verzorg den samen al vele concerten in omge ving en elders stond borg voor het levendige en muzikanteske spel in een tromboneconcert van Marcello, dat Ger rit van Slooten met zijn kenmerkende warme en gevoelige toon in het adagio en met een krachtige aanpak in het laatste deel zonder ergens romantisch te zijn prachtig presenteerde en voor twee delen van een concert (KV 412) van i ui i IN»* 'TC ct jl] Mozart, waarin hij zijn rituositeit ten toon spreidde in het lichu<etig gespeel de, bewegelijke rondo. Sopraan Riet Vleugeler muntte voor al uit door haar gevoede en warme, van inzicht getuigende oordracht van twee negro-spirituals var zeer verschil lend karakter: een schrijrnd „Were you there when they crucifiedmy Lord?” en een simpele doch zeer rrlodieuze „The story of Noah”. Haar g.voelige voor dracht en „vakmanschap bleken even eens in de duetten metlaap Petersen (o.a. Aria uit cantate 80 an Bach, duet uit „Le nozze di Figaro”) Als solist liet Jaap Pe'rsen zich ho ren in een aria uit d Messias van Handel en hij daalde die af in „diesen heiligen Hallen” van Mozrt. Het concert trok een -voor Heems kerk zeer redelijke belangstelling, hetgeen voor de uitvoereden maar ook voor de organisatoren altid dankbaar is. Wederzijds: het publiek was dankbaar voor dit uitstekende conctr. ?ït Leendertz Op de eerste verdieping was eveneens vrijdag een partijtje aardewerk en goe deren opgeslagen, doch de brandweer zag geen enkel verband tussen een toen eventueel achtergelaten sigarettenpeuk en het vuur van zaterdagnacht. Met vier lagedrukstralen en één hogedruk- straal werd de brand aangevallen en geblust. Maar toen het bevel „inrukken” kwam, maakte de dageraad zich alreeds kenbaar. Op de foto de ladderwagen met manschappen in actie bij de vuurbestrij- ding. Het programma dat zij ten gehore brachten leek zeer gedurfd als men niet alleen in aanmerking neemt dat hier negro-spirituals een orgelbegeleiding kregen, dat de orkestbegeleidingen van aria’s uit opera’s (Mozart) op het orgel werden vertolkt, maar vooral ook als THIS IS TO CEtTIFY THAT (Nun een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de bowlingboerderij aan de Vrijburglaan. De ongenode gasten hebben een sigaret ten- en een speelautomaat gekraakt. THE RO £7Tl'i (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Ongenode gasten zijn binnen geweest in een perceel aan de Vinkenbaan in Santpoort-Zuid. In de nacht van donderdag op vrijdag ver schafte men zich toegang door met be hulp van een ladder door een niet afge sloten raam naar binnen te gaan. Er werden diverse vertrekken doorzocht. Of er iets vermist wordt is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. De tieners wordt zaterdagavond 25 augustus in het buurtcentrum „De Mei” een drive-in- show aangeboden met medewerking van „Sound M” uit Haarlem, die al twee maal eerder met succes naar Velsen- Noord kwamen. Er worden platen ook op verzoek gedraaid door de twee vaste DJ’s, Peter Scarborough en Don Stolkwijk- Laatstgenoemde was nog niet zo lang geleden de vaste disc-jockey van „Lake-House” aan het Beverwijkse Meerplein, nu „Opus II”. De Sound M-drive-in-show is al ont staan in 1969. Er werd gestart met een beginkapitaal van 2000, maar nu verte genwoordigt het materiaal een veelvoud van dat bedrag. Men werkt met 36 luidsprekers (in acht boxen), een aantal koptelefoons, twee platenspelers, ruim 200 langspeelplaten, 400 singles, 210 jing les, 40 cassettes, 20 kilometer geluids band en voorts met een lichtshow en een vloeistofdiashow. Het programma begint om acht uur. Het materiaal van de Sound-M-drive-in- show. In verband met inbrake: die de afge lopen tijd gepleegd zijn heft de Velsen- se politie vrijdag een 19 en een 16- jarige Velsenaar aangehouen. Eveneens werd een 25-jarige man uit deze ge meente aangehouden op vedenking van verduistering. f»ESDV4 b» HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de minister van Defensie gevraagd of het nu wel nodig is om munitie in hun provincie op te slaan. Ook willen zij weten waarom de IJsselmeerpolders daar niet geschikt voor zijn- De minister had de staten vorig jaar advies gevraagd over de vestiging van munitieopslagplaatsen, maar zij zijn hiermee nog niet gereed gekomen. De planologische dienst van Noord-Holland heeft binnenkort een rapport gereed en daarna willen G.S. nog overleg plegen met de commissie ruimtelijke ordening uit de Provinciale Staten. De Haarlemmer kwam met-zijn perso nenauto uit de richting Alkmaar en geraakte door onverklaarbare oorzaak in een slip. De wagen schoot via de bos schages over de vangrail en kwam in de groenstrook langs de vangrail op de andere rijbaan tot stilstand. De echtgenote van de bestuurder werd eveneens naar het Rode Kruisziekenhuis gebracht, maar kon na onderzoek weer naar huis. De auto wordt door de Beverwijkse verkeerspolitie op eventuele mankemen ten onderzocht. (Van een onzer verslggevers) VELSEN. In de nach van vrijdag op zaterdag werd een 46jarlge Velse naar op heterdaad betrapt ij een poging tot inbraak. De man proberde binnen te komen bij een perceel aande Kerkesin- gel. Hij is door de politie igesloten. HAARLEM. Twee mimen zijn za terdagnacht aangehouden a een vecht partij in een bar aan d Kruseman- straat. De 29-jarige portie van de bar bracht twee bezoekers me een slagwa- pen hoofdwonden toe ndat zij zich provocerend hadden gedreen. Bij de vechtpartij werd ook met-en gaspistool geschoten. Na de ruzie atruimde de politie de bar. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Grote Markt). Dind. 20.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „The West Side Story”, 14 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 20 u.: „De twaalf veroordeelden”, 14 J. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De duivel hale je”, 14 J. Luxor (Gr. Houtstr.) Blauwbaard”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) „Azen zijn troef”, 14 j. BIOSCOPEN City Theater. Maandag 19.00 en 21.15 uur „Niet voor de poezen DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. diverse stijlkamers, dagelijks te bezoeken van 10-12 en van 14-17 uur, zondag alleen van 14-17 uur. Vrijdag 19.30 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus staalplastieken. Pleter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag en donderdag van 12-13.30 uur. Ook na telefonische afspraak 02510-94159 Of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10- 12 uur, tel. 19000. Oude Raadhuis, Velsen-Dorp. Zaterdag en zondag 13-17 uur. Tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen” brandweer in de nacht van zaterdag op zondag bezig geweest met de bestrijding van een op geheimzinnige wijze ontstane brand aan de Bik en Arnoldkade in het voromelige gebouw van „N.V. Hin Vischproducten”Het pand staat al ge ruime tijd leeg, maar zaterdagnacht om streeks één uur werd vuur waargeno men in de eveneens lege woonafdeling van het leegstaande pand. „Een vreemde brand" zo kenschetste de branweer het vuur, want behalve dat zeer duide lijk de brand haar ontstaan moet heb ben gehad in de vroegere woning op de tweede verdieping, kwam men overal in het grote pand brandhaarden tegen. Alle klein van stuk en snel geblust, maar niettemin veel werk verschaffend. Een gerucht als zouden „hippies” er onderdak in hebben gevonden, kon ner gens bevestiging vinden, doch een feit was, dat de achterdeur open stond. Loco-burgemeester H. va der Werff overhandigt de voorzitter <an het fan farekorps de koninklijke oderscheiding, welke „Wilhelmina” als jubileumge schenk ten deel tel. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Halleluja voor een paar vuisten”, 20 u.: „Cabaret”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Spelletjes voor ontrouwe echtparen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.3o tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. 14.30, 19 en 21.30 u. ,,ZTZ.C11 Z/1J11 ViUH x-x j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le charme discret de la Bourgeoisie”, 18 j. INCOKHIRATEO SV ROYAL CHARTER ^z,.. WH 0 Fl!

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5