kruimels Saskia Joke, jonge colleg en die wethouder interviewden Agenda een Sympatia 73 van start „AOW-sprookje ambtenaren moet verdwijnen” Prinselijk paar verdiepte zich in overloopzaken I i Henry Blackmon zingt bij jeugddienst Mat Reijnders exposeert bij voor Hoogovens Zwemmen bejaarden siiiai OP WERKBEZOEK IN NOORD-HOLLAND i Originele kledij van De Zwervers gehonoreerd WOENSDAG 22 AUGUSTUS 197 3 4 W (Van een onzer verslaggevers) Velsen-IJimiiden Kamerlid Laban In en om Haarlem 1 Fancy Fair verzocht Hartelijk bedankt Sociale woningbouw Buurgemeenten HAARLEM De eerste dag van het werkbezoek van prinses Beatrix en prins Claus werd gekenmerkt door grote verscheidenheid aan in drukken. Naast een bezoek aan de Sint Adelbertabdij in Egmond- Binnen, waar een dienst van de contemplatieve monniken werd bij- gewoond, kreeg het prinselijk paar tijdens de lunch de actuele pro blematiek van de overloop of af- zuiging, om met gedeputeerde mr. J. Roelse te spreken voorgescho teld. TWEE PARMANTIGE meisjes stapten ongeveer een week ge leden onze redactie binnen. Het waren Saskia Maas en Joke Oort- huysen, allebei tien jaar en leer lingen van de vijfde klas van de John F. Kennedyschool in Zee wijk. „Zou het mogelijk zijn dat wij iemand interviewen?”, vroeg Saskia. „Dat zouden we nou zo graag eens willen. Gewoon een bekend iemand en kan dat dan in de krant komen?” Nou dat kon, voor een keertje dan, dach ten wij. Jongerensociëteit „De Ark" heropend Medewerking voor Beverwijk De Mei biedt weer „elck wat wils" J:: i - 1 L A z (Van onze Haagse redactie) 1 21.30 HENRY BLACKMON De commissaris had bij de ontvangst ’s morgens op het provinciehuis al aan 3 i s 1 i c i Dokter K. Hogganvik van het zieken huis Debre Tabor in Abessinië 'onder zoekt in de open lucht een patiënt die zojuist is binnengebracht. Zondagavond 26 augustus aanstaan de heeft in de „Nieuwe Kerk” aan de Kanaalstraat in IJmuiden de eerste jeugddienst van dit seizoen plaats. Per traditie zal de bekende Ameri kaanse negrezanger Henry Blackmon aan deze jeugddienst zijn medewer king verlenen. ,Niet imes de sa- 5 s i 5 1 I C h I a s c r v s 1 t li t d c 1 t r v 1 2 Als redactie vonden we dat zulke eerste schreden op het journalistieke pad beloond moesten worden met een klein stukje ruimte. Saskia Maas zei ons: We hebben al een heleboel ver halen geschreven en iedereen die ze leest vindt ze altijd goed.Ikwil later ook schrijfster worden en daarom wil ik er zo gauw mogelijk mee begin nen. Daarom maakten we een afspraak met deze twee zeer jeugdigen in de journalistiek. Eensgezind gingen zij op weg naar het stadhuis op zoek naar de ambtenaar voorlichting in Velsen, Jan Dooijes. Daar werden zij onthaald op een glaasje limonade, vroegen hem honderd uit en kwamen via zijn bemiddeling terecht bij de wethouder van Financiën en Cultu rele zaken, de heer H. van der Werff. Hier volgt het verslagje dat Joke en Saskia van dit gesprek maakten. uur: uur: Ja: Bestuur en leden van de jongeren sociëteit „De Ark” aan het Kerkplein in Velsen-Zuid hebben de zomer maanden benut met het opknappen van het interieur en een gedeeltelijke vernieuwing van het meubilair. Op deze wijze kan het gebouw weer wekelijks worden opengesteld, met als eerste data vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus, van 20.30 uur af. Tevens wordt nu reeds een optreden van het cabaret Ivo de Wijs aangekondigd en wel voor vrijdag 7 september. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Grote Markt), dond. 15.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Wij, Joke Corthuysen en ik Saskia Maas moeten op 16 augustus voor de krant een interview afleggen met de voorlichter. Toen we daar kwamen zei de voorlichter: Ik denk dat het leuker is om een wethouder te inter viewen. Nou? Dat vonden we ook goed, maar zouden we U ook mogen interviewen? De voorlichter vond het goed dus deden we dat. We gingen op weg naar de wethouder. Bij de wet houder aangekomen. Hier volgt ons interview. Vraag: Wilt u ons vertel len van uw beroep en hoe lang u dit al doet? Antwoord: Ik ben hiermee begon nen 18 januari. Maar je noemt dit werk een beroep? Ik zei ja en de wethouder vroeg waarom? Nou, ik neem aan dat er veel geld mee wordt verdiend, dus is dat in mijn ogen een beroep maar ik kan me voorstellen dat u het een hobby noemt. Precies ik noem het ook een soort hobby". VRAAG: Zou een vrouw uw werk kunnen doen? Antwoord: O, ja hoor, misschien kunnen ze dat wel beter dan mij. In Hilversum is er een vrouw die dit doet dus waarom hier niet. Het onderhoud bij wethouder H. van der Werff op het stadhuis van Velsen. V.l.n.r. voorlichtingsambtenaar Jan Dooijes, Saskia, Joke en wethouder Van der Werff. Prinses Beatrix stelde de vraag of tegelijk met de woningbouw voldoende aandacht wordt besteed aan scholen bouw en andere voorzieningen, noodza kelijk in nieuwe woongebieden. Drs. De Wit lichtte toe dat gestreefd wordt naar tijdige voltooiing van dit soort voorzie ningen. De commissaris der koningin mr. F. J. Kranenburg merkte op dat, nu de grenswijzigingen eenmaal een feit ge worden zijn, er voor Alkmaar alle reden is met de buurgemeenten om de tafel te gaan zitten om gemeenschappelijke pro blemen te bespreken. Hij noemde het bijvoorbeeld moeilijk denkbaar dat de buurgemeenten parasiterend op Alkmaar georiënteerd zouden blijven zonder een deel van de lasten van de voorzieningen mee te dragen. BEVERWIJK. Het tamboer- en majorettenkorps van De Zwervers boekte in Krommenie tijdens een concours van drumband Kunst en Vriendschap een aardig succesje. De jury kende het Be- verwijkse korps de prijs toe voor de meest originele kledij van de deelne mende korpsen. De prijs was door radio Veronica beschikbaar gesteld. De Uit geesten Harmonie behaalde met 131,6 p. en 15-6 p. voor de maitre de eerste prijs. Deze harmonie won tevens de wisselbe- ker. De Heemskerkse kunstschilder Mat Reijnders zal van zaterdag 1 septem ber tot 6 oktober exposeren in het bedrijfsrestaurant van Hoogovens. Op 1 september kunnen genodigden ’s middags van vier tot zes uur te recht, op de andere dagen de werkne mers van Hoogovens tijdens de ope ningsuren van het restaurant. Vervolgens stond een bezoek aan een ruilverkavelingsobject in Zuid-Schar- woude op het programma, discussie met jongeren in de jeugdboerderij „Ojee” in Schagen en tenslotte werd de gasten een blik gegund in proefboerderij „Prof. dr. J. M. van Bemmelenhoeve” in de Wie- ringermeer. In Medemblik werd de nacht doorgebracht aan boord van het jacht „Piet Hein”. Hoofdconducteur Van Dijk, die on langs voor de laatste maal op het traject HaarlemIJmuiden van de Nederlandse Spoorwegen, zijn laatste rit maakte, dankt al zijn collega’s voor de hartelijke wijze waarop zij zijn afscheid vierden. Het werd voor hem een onvergetelijke het prinselijk paar meegedeeld dat het provinciaal bestuur meent dat de pro vincie juist goed van maat is, met stede lijk gebied en platteland, en dat daarin een atal kleine gewesten goed passen. Voor Alkmaar zag hij nog niet direct een gewest in aanbouw, maar hij meen de dat wel in die richting gedacht zou kunnen worden. Ook vroeg hij drs. De Wit te streven naar grote differentiatie in woningbouw en niet, zoals in Heer- hugowaard is gebeurd, vooral in de pre- miesector te bouwen. Alkmaar zou ook huizen moeen bouwen voor de ites min der draagkrachtigen, sociale woning bouw. In het „Velserbad”, Briniostraat 13 te IJmuiden bestaat nu gelegenheid voor boven 65-jarigen om eens per week te zwemmen voor 0,50 per keer. De zwemtijd is bepaald op dinsdag- octhend van 9 tot 9.30 uur. Voor het eerst op 4 september. Deze aktiviteit gaat uit van federatie bejaardenzorg Velsen in menwerking met de Dienst Lichame lijke Opvoeding, Sport- en Jeugdza ken en Rekreatie. zDeelnemers raden wij aan hun huis arts tevoren te raadplegen. De zwemmers kunnen zich rechtstreeks bij het Velserbad vervoegen. Door de stichting „Invaliden Hulp verleningsdienst” in IJmuiden wordt thans weer een fancy fair voorbereid, waarvan de opbrengst is bestemd voor de aansachaf van een rolstoel- ambulance. Over datum en plaats zullen nog nadere mededelingen wor den verstrekt. Het bestuur van de stichting ver zoekt nu de inwoners van Velsen voor deze fancy fair enige geschikte artikelen af te staan, zodat deze on derneming opnieuw een succes zal worden. Op de zaterdagen 25 augus tus en 1 september worden deze arti kelen afgehaald. Men kan zich hier voor in verbinding stellen met het secretariaat van de stichting: Zeeweg 265, IJmuiden, telefoon 36663. De overloopdiscussie in het Alkmaarse stadhuis, waarvan we gisteren al de toespraak van gedeputeerde mr. Roelse publiceerden, bleef beperkt tot een toe lichting op de bestaande plannen, die in uitvoering zijn. Burgemeester drs. R. J. de Wit ging uitgebreid in op de rol die Alkmaar is toebedeeld in de opvang van bevolking en werkgelegenheid uit het zuiden van de provincie. Hij wees hier bij onder meer op het feit dat de grenzen van zijn stad sinds 1 oktober 1972 zijn verruimd en dat Alkmaar daardoor de taakstelling in het kader van de overloop in het eigen grondge bied kan realiseren. Het grootste deel van de uitbreiding van Alkmaar zal worden gerealiseerd in Alkmaar-Noord, een gebied van 580 hectare. Hier is plaats voor circa 12.000 woningen. De taakstelling geeft 17.000 woningen tot 1980 aan. Woningbouw zal behalve in noord ook in de Bergermeer en in de voormalige gemeente Oudorp worden uit gevoerd. Honger in Afrika, lepra in Azië, „wildvuur” in Brazilië, oogziekten in Egypte, overstromingen in India, aardbe vingen in Peru dit zijn slechts enkele voorbeelden van leed en nood in de wereld van vandaag. De strijd lijkt vaak hopeloos, maar vaak ook blijven mis deelden en ontredderden niet zonder hulp. Een van de organisaties die in de frontlinie staan, is de Medische Advents- zending. In de rampgebieden helpt zjj waar zij kan met haar ziekenhuizen, klinieken, melaatsenkolonies, medische schepen en vliegtuigen, met haar welfa redepots. DEN HAAG. Het „sprookje” van de premievrije AOW-AWW-uitkering voor ambtenaren moet uit de wereld worden geholpen. De personeels-advertenties van overheidsinstellingen waarin als „lok middel” wordt meegedeeld „geen inhou ding premie AOW-AWW” geven de niet- ambtenaren aanleiding te denken dat overheidspersoneel wordt bevoordeeld. Dat stelt het Tweede Kamerlid Laban (PvdA) in schriftelijke vragen aan mi nister De Gaay Fortman van Binnen landse Zaken. Zit er een vrouw in de gemeente raad?, zei Joke. Ja, huisvrouwen. Maar misschien gaan er later meer vrouwen dit werk doen. Wanneer praat u met de burge meester? vroeg Joke. Op maandag middag. Welke dingen heeft u of gaat u openen? Ik heb een keer een tentoonstelling geopend die heette "Flevum en de Romeinen in Velsen”. Op 1 september ga ik de kunstmarkt openen en zater dag ga ik het fanfarekorps Wilhelmi na toespreken, omdat ze 75 jaar jubi leum op die dag hebben. Die groep komt uit Santpoort. Laatste vraag. Van welke politieke partij bent u? Ik van de CHU, de Christelijke Historische Unie. Schey- Velserweg 2). Geopend op woensdag tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Het Kamerlid vraagt, of de minister niet met hem van mening is dat van een „misleidende voorstelling van zaken” kan worden gesproken. In de adverten ties wordt, aldus de heer Laban, niet vermeld dat geen looncompensatie wordt gegeven en daarom de salarissen van overheids- en daarmee gelijkgesteld per soneel ongeveer 2.500 per jaar lager liggen dan bij overeenkomstige functies in het particuliere bedrijfsleven. Mededelingen als „aow-aww-premie voor rekening van het rijk, de gemeente, het ziekenhuis, de universiteit, de werk gever” of „geen inhouding premie aow- aww” zouden niet meer in de personeels advertenties moeten worden opgeno men, vindt de heer Laban. Ook dit kunstwerk zal door Mat Reijn ders tentoongesteld worden. wikkeling, te helpen. Dat gebeurt zonder aanziens des persoons. Ook in onze omgeving bieden de ze- vende-dags adventisten in de komende tijd huis-aan-huis een brochure aan met een overzicht van het werk dat dit genootschap doet. Door deze brochure (prijs één gulden) te kopen, helpt u mee de nood te lenigen. Door een bijzondere maatregel worden de kosten van de brochure niet van de opbrengst afge trokken, zodat deze voor 100 percent aan het doel ten goede komt. Het hoofdkantoor van de Medische Adventszending is gevestigd in Bosch en Duin (post Bilthoven), Biltseweg 14. Te lefoon 030-784280; giro 17797. Voor de actie in deze regio is verantwoordelijk de heer A. C. Balk, Rijnegomlaan 23, Aerdenhout, telefoon 023-242941. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: wisse lende expositie van moderne kunst uit eigen bezit van het museum tot en met 9 sept. Iedere zaterdagavond extra geopend van 20.30 tot 22.30 u. tot en met 8 sept. Zondag 13-17 u. ma. tot en met za. 10-17 uur. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy. Permanen te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met zaterdag 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend dl. tot en met za. 10-12.30 en 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Ultleen-kunst met kooptegoed. Eigentijd se Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkle den, kleinplastiek. Geopend dinsd. tot en met vrljd. 13-17 u.. zat. 11-17 u. en dond.avond V.ö- 22 uur. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Ttot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Geopend van ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 en 14-17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemstede). Oude Hollandse molens, maquette waterstand, oude stoomgemaal enz.). Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 u„ zond, gesloten. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr.). Ten toonstelling grafische tekeningen van Robert Smit. Geopend di. tot en met za. 9-18 u„ tot en met 30 augustus. Galerie Mare (Wolstr. 18). Zomertentoonstel- hng met werken van Kees van Dongen, Herbert Chagall en Kees Max, tevens collectie bodemvondsten tot en met 5 septeber. Perma nente expositie beelden van Nic. Jonk, goua ches van Ans Wortel, Joop v.d. Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend dl. tot en met za. 10-17 u„ zo. 14-18 u. Galerie El Lotus (Pieter Klesstraat 13). Te keningen van Lies Bossinade. Keramiek van Joris v.d. Berg en Jayne Vast. Petit Cabinet: Schilderijen van Viviënne Yacco. Polyester plastiek van Otto C. Heuve- link. Geopend 12-17 u. Dond. 16-21 u. Zond, en n aand gesloten. T.m. 26 augustus. DIVERSEN Stadhuis (Gr. Martk). Vrijd. 15.30 u.: Com missie Financiën Kennemerraad. (Begroting en beleidsnota 1974). Provinciehuis. (Dreef 3). Vrijd. 14 u.: Com missie Ruimtelijke Ordening. Politiebureau Heemstede. (Cruqulusweg). Dond. 20 u.: Hoorzitting Plan Blnnenweg- Bleekersvaart. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Tot 22 aug. Elke woensdagavond 19.30-20 u. „Een half uur woord en muziek”. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman, dinsdag 10-12 u. e«i vrijdag 14-16 u. De Waag (Spaarne 29). Geopend woensdag, donderdag en zondag 20-21 uur. Elke derde dondrdag v.d. maand litteraire werkwinkel. Stadspuzzeltocht van VW-Haarlem (Station splein). Dag. geopend 9-21 u., zo. 11-13.30 en 17-20 u. rondvaart Hemmes (Gasthuissingel bij de Houtbrug tel. 310504-334810), afvaarten 10, 12 14 en 16 uur, ’s avonds door Groenendaal en Haarlem. Steadskweektuln (Kleverlaan 9). Woensdag 14-16 u., za. en zo. 10-12 u. en 14-16 u. bloemen- en plantenshow, kassen. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge- lenzangseweg bij Oase). Tentoonstelling pro jecten „Flora in de duinen” en „Het leven en werken van de bij”, t.m. okt. Elke zondag 13 uur- natuurwandeling onder leiding van een gids. Geopend elke zo. 10-16 uur. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak t.o. Watertoren Zeeweg, Oveveen). Dagelijks geopend 9-17.30 u. en zo. 9-12 u. Thijsse’s Hof (Mollaan naast Pannekoeken- hulsje. Bloemendaal), vogel- en plantentuin. Geopend ma t.m. zat. 9-12 en 13-17 uur, zo. 9- 12 uur. Hrarlem Bowling (Orionweg 440). Geopend ma. t m. vrijd. 13-02 u. Zat. en zond. 11.30-02 u. Zat. en zond, jeugdbowlen 11.30-13.30 u. Midgetgolfbaan (Oosterhoutlaan, Haarlem). De bas-bariton Blackman, en be- roepsconcertzanger werd in Noord- Carolina (V.S.) geboren- Hij studeerde aan de Shaw-Universiteit in Raleigh, Noord Carolina en behaalde zijn graad aan de Howard Universiteit Washington, D.C. in 1951. Nadat hij drie jaar lektor was geweest aan de Shaw Universiteit en hij een zeven maanden durende wereld-tournee had gemaakt (hij maakte deel uit van het gezelschap dat „Porgy and Bess” uit voerde), vestigde Henry Blackmon zich in Europa. De negerzanger bekleedt op het ogenblik de functie van muziekdirec teur van de Amerikaanse „Protestant Church” in Den Haag. Hij is eveneens verbonden aan de „American High School” in Den Haag, als muziekle raar. Ondanks zijn drukke werk zaamheden heeft Henry Blackmon veel concerten in Europa en Amerika gegeven. De Amerikaanse zanger zal zondag worden begeleid door Koos Bons, or ganist van de Gereformeerde Kerk te Maassluis. De dienst die om 19 uur begint, staat nder leiding van domi nee J. M. D. van de Berg. Hij zal spreken over het onderwerp: „Voor jou: meer dan drie miljoen”- BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20.00 voor de poesen”; donderdag 20 Bonds, Goldfinger. DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. In het park staalplastieken. In het Noordelijk Koetshuis tot 19 augustus expositie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Nooid Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945. dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur telefoon 19000. Oude raadhuis, Velsen-Zuid, donderdag 20-22 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen”. Gelukkig worden er vermeldenswaar- dige successen geboekt. In Afrika wordt met vereende krachten de honger een halt toegeroepen. In sommige gebieden is de toestand aanmerkelijk verbeterd. De voedselnood daar is vrijwel opgelost door een internationale geest van sa menwerking. In andere gebieden echter, zoals nu weer in de Sahara, worden miljoenen mensen door de hongerdood bedreigd. Zoals elk jaar in de nazomer is de wereldactie van de Medische Advents zending voor de wereldnood weer be gonnen. Voor de 51ste keer. Sympatia 73 moet in ons land 275.000 opbrengen. Gevoegd bij de resultaten van vele an dere landen komen zo weer de middelen beschikbaar om ettelijke miljoenen mensen die de dupe zijn geworden van BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u..Halleluja voor een paar vuisten”, 20 u.: „Cabaret”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: ..Spelletjes voor ontrouwe echtparen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize beeck, van 14 BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „The West Side Story”, 14 j., dond. 15.30 en 20 u.: „De Tien geboden”, a.l. Zat., zond., woens. 13.30 u.: „Sebastiaan en zijn trouwe hond Belle”, a.l. Vrijd. en zat. nachtvoorst. 24 u.: „Hang hem hoog”. 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 20 u.: „De twaalf veroordeelden”, 14 j. Don. 20 u. (tevens zond. 14 u.): „Muiterij op de Bounty”, 14 j. Vrijd. en zat. nachtvoorst. 23.30 u.: „De wraak van Fu Man Chu”. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De duivel hale je”, 14 j. (tevens zond. 16.15 u.). Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Blauwbaard”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14,30, 19 en 21.30 u. „Azen zijn troef”, 14 j. Dond. 14.30, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No”, 14 j. Vrijd. en zat. 24 u.: „Dracula’s lastige vampiervrou- wen”. 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le charme discret de la Bourgeoisie”, 18 j. (behalve za.t, zond, en woensd. 14.15 u.). Zat. en wons. 14.15 u., zond. 14.00 u.: „Pipi gaat van boord”, a.l. Zond. 11 u.: „King Kong”, a.l. Het bestuur van het buurtcentrum „De Mei” aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord heeft de inschrijving weer opengesteld voor de verschillen de activiteiten, welke in het komend seizoen zullen worden ondernomen. En deze verscheidenheid is allerminst gering, waardoor zowel de peuters, de schoolgaande en de rijpere jeugd, als de volwassenen en de bejaarden vol ledig aan hun trekken komen. Het programma vermeldt dan ook onder meer een peuterspeelzaal, kleutergym, gitaar-, judo- en balletlessen, een soos voor volwassenen, ritmische da- mesgymnastiek, badminton voor be ginners en gevorderden, klaverj asa vonden en een bejaardenkoor en be- j aardengymnastiek. De aantrekkelijke folder met alle inlichtingen, dus ook het volledige programma, is verkrijgbaar bij de secretaris van „De Mei”, de heer L. Weckseler, Schulpweg 300. Velsen- Noord. m BB D 3b t I - f voor kinderen tot en met 15 jaar.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4