Zo wordt de heilige koe gewassen... I J HZ Jl r 9 2 2 AUGUSTUS 1973 M r-- -AA 1 0-1 .013 .971 .212 607 DAAR KOMEN ZIJ AAN, de mannen, de vrouwen, de kinderen gewapend- en bepakt en bezakt met emmers schuimend water, zachte borstels en tuinslangen. Voorbereiden is tenslotte het halve werk. Driftig steekt men de armen uit de mouwen en begint met vochtige sponzen en doeken over de meer of minder glanzende huid te wryven. Het is niet eenvoudig om aan de straat te werken, want de concurrentie is groot. Maar met een onbedwingbare lust, die de arbeid licht maakt, wordt het vuile plaatwerk, dat een wild zwijn de borstels zou doen te berge rijzen, gereinigd. Eren zwoegt men daar alleen langs de straatkant, want wat gij alleen kunt doen, roep daar geen hulp van anderen bij! Zonder moeite komt men er niet. Het water stroomt over broeken en overalls, het vrouwelijk geslacht blijft charmant en vindt nimmer rust. Daar, langs de stoeprand, komt zwetend een gigantisch werk klaar dat de mannen en vrouwen timmeren immers aan de straat veel gepraat ver oorzaakt. Als men de wielen smeert, dan rolt de wagen en de wagen wel gepoetst is half gereden zo gonst het door de hersens van de poetsenden. Waagt gij uw borstel, ik waag mijn zeep, schreeuwt een kind tegen de hurkende buurman. Tenslotte glanst hjj, glimt hij, schittert hij. De vogel kent men aan zijn vlerk en de werkman aan zijn automerk, heeft een wijsgeer opgemerkt. Het is waar prachtvol voertuig op vier wielen waar alle ellende om begon: De automobiel.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9