Ontgoochelde Leijn Loevesijn vluchtte Knieblessure had uitstel gerechtvaardigd PIJNEN Grauwe middelmaat op circuit van Zandvoort Okker klopte O rant es in finalepartij Topscorers Dameshockeyteam start redelijk Oranje-selectie WK hockey niet gewijzigd GOUDEN MEDAILLE VOOR GESTUURDE VIER Roeisters consolideerden hun positie Ook NEC won niet van RKC in cijfers NOOIT MOETEN DOEN” Zilve „DIT HAD IK Keeiié MAANDAG 27 AUGUSTUS 13 1973 Raadsel r r Helemaal maf I René Pijnen (links), Hugh Porter en Ferdinand Bracke tijdens de huldiging van de beroepsachtervolgenrs. t t PETER HEERKENS (Van onze sportredactie) (Van een hockeymedewerkster) f tl k 5 a 1) 1 Bijzonder sterk roeiend behaalden de p l 3 t t t r ti t n t t t a e TORONTO. Tom Okker is weder om een slordige veertigduizend gulden rijker. Gisteren won hij in de finale van het herenenkelspel van de open interna tionale kampioenschappen van Canada in Toronto van de Spanjaard Manuel Orantes. De setstanden waren 6-3, 6-2, 6-1. (Van onze sportredactie) g n i band van de velg schoot, heeft dr. Schattenberg zich de mogelijkheid van uitstel wel gerealiseerd. Door de com plexe situatie durfde hij echter geen risico te nemen, omdat hij meende dat het overrijden reglementair op dezelfde dag plaats had moeten vinden, wat ech ter niet het geval is. i. t, maal aansprakelijk meer voor zijn beslis sing, die overigens hoe dan ook een blunder was- Pijnen: „Nu ik alles eens rustig heb verwekrt, spijt het me enorm dat ik niet aan uitstel dacht. Maar ja, ik lag door de zenuwen hele maal met mezelf overhoop. Toen ik voor de tweede keer startte, zat ik verdwaasd op m’n fiets. Ik wist amper wat ik deed. Ik had tevoren zó in spanning gezeten, dat ik in elk geval wilde afrij den. Dat had ik natuurlijk nooit moeten doen”. Alleen in de eerste set was Orantes in staat tegenspel van redelijk niveau te bieden. Daarna kreeg de Spanjaard last van hevige maagpijn en verknoeide hij keer op keer zijn anders toch zo sterke service. Okker liet zeer sterk tennis zien. Hij speelde accuraat en groeide naarma te de partij vorderde naar een steeds betere vorm. Het publiek werd wild enthousiast toen Okker in de tweede set zijn suprematie zo hooghartig onder streepte, dat hij tijdens het spel tijd vond een grote, oranje vlinder te verja gen die hem kennelijk hinderde. De Nederlander had de finale bereikt via een overwinning op de Australiër John Newcombe in de kwartfinale (7-6, 6-2) en op de Colombiaan Ivan Molina in de halve eindstrijd (6-3, 6-7, 6-1). Het Nederlands kampioenschap voor tennisleraren is dit weekeinde in Voor burg behaald door Marian Laudin uit Den Haag. Hij versloeg in de finale Frans de Kort met 6-0, 6-4, 6-3. Samen met Hemmes won Laudin ook het her endubbel. Betty Stöve en Francoise Durr heb ben zich geplaatst voor de finale dames- dubbelspel van een internationaal ten nistoernooi in Newport. De Nederlands- Franse combinatie won in de halve eindstrijd van Julie Anthony en Mona Schallau (beiden VS) met 7-5, 6-4. AMSTELVEEN. De twaalf ontmoe tingen die dit weekeinde voor het toer nooi om de wereldbeker hockey zijn gespeeld, hebben het vrij hoge totaal van 41 doelpunten opgeleverd. Voor de absolute uitschieter zorgde Nieuw-Zee- fand, dat zijn beide eerste wedstrijden met gering verschil had verloren, door Japan, dat opvallend zwak voor de dag komt, met 81 in de pan te hakken. India en Nederland kwamen respectieve lijk tegen Kenia en België tot de helft van die produktie. En over zijn prestatie: „Ik ben toch wel tevreden met die zilveren medaille. Qua prestatie, niet wat de verdiensten betreft. Daarvoor telt bij het maken van de contracten alleen de eerste plaats. Het gaat me veel centen kosten dat ik hier niet won”. Dat gold dan met name de toerwagen- race tot 1300 cc. waarin Gerrit de Vries met zijn BMC Mini in Nationale races weinig opvallend) een uiterst spectacu lair duel uitvocht met de Duitse NSU- rijder Willi Bergmeister. De Vries, regel matig op drie wielen, pakte de NSU in de laatste ronde en finishte met twee meter voorsprong op de tweede plaats. Winnaar werd Henri van Oorschot die al in de vierde van de viertentwintig te verrijden ronden verlost werd van de concurrentie van Hans Deen (die zijn Alfa met kortsluiting langs de baan moest zetten) en zijn race plichtmatig voortzette, Hoe plichtmatig bleek na af loop toen Van Oorschot Deen toevoegde :- „Jij hebt geluk gehad; nu heb je ten minste banden en benzine gespaard”. Hans Deen heeft inmiddels van Autodel- ta een tweede uitnodiging als fabrieks- rijder gekregen voor de races op het Franse circuit Paul Ricard. Of hij van die uitnodiging gebruik zal maken is twijfelachtig. Deen: „Er is ook een For mule drie-race waarin ik misschien met een GRD uitkom. Ik ben namelijk door Hoogenboom (tevens sponsor van Roelof Wunderink; red.) uitgenodigd om vol gend jaar een volledig Formule Drie- seizoen te draaien.” De grauwe middelmatigheid van het geheel werd nog enigszins opgeheven door de race van de grote toerwagens, niet alleen omdat Nico Chiotakis einde lijk weer eens won maar vooral omdat Rob Slotemaker zijn rentrée maakte: een weinig geslaagde weliswaar (hij ein digde in de achterhoede) maar dat lag meer aan de auto (een standaard-Alfa, ingeschreven door Hans Maasland) dan aan de opvallend snel van zijn brand wonden herstelde Slotemaker, die eigen lijk volgend jaar pas op het circuit had willen terugkeren. Slotemaker: Het gaat al heel aardig, alleen kan ik nog moei lijk zitten en lopen. Ik moet gewoon kijken hoe het zich verder ontwikkelt. Ik heb deze wagen van Maasland aange boden gekregen en ik zal er ook de resterende nationale races mee rijden”. De belangrijkste uitslagen zijn: For mule Vee (tot 1300 cc) (15 x 4.260 km): 1 Schramm (Wdl) Kaimann 15.51.2 min (147.112 km.u.) 2. Steenbergen (Ned) Kai mann, 3. Scharmann (Wdl) LSK, 4. Wiessned (Wdl) Karringen, 5. Jaap Luy- endijk (Ned) Karringer. Snelste ronde: de Saint Hubert (Bel) Celi 1.41.0 (150.627 km.u) Toerwagens en Gran Turismo’s (tot 1300 cc) (24 x 4.260 km) 1. Van Oor schot (Ned) NSU tt 45.46.0 (132.965 km.u) 2. De Vries (Ned) Austin, 3. Bergmeister (Ned) NSU tt snelste ronde: Deen (Ned) Alfa Romeo 1.51.0 (137.057 km.u.) Toerwagens en GT:’s (tot en boven 2000 cc) 24 x 4.260 km-u) (Boven 2000 cc) 1. Chiotakis (Grie) Porsche 43.06.1 (141.190 km.u.) 2. Janssen (Ned) Datsun. Tot 2000 cc: 1. Liane Keyzer-Engeman (Ned Ford Escort BDA 43.46.4 (139.020 km. u.) Snelste ronde Chiotakis 1.44.5 (145.582 km.u.) Keyzer-Engeman 1.47.0 (142.181 km. u.) scheidsrechterlijke beslissing nodig om Nieuw-Zeeland na een strafbully naast Nederland te brengen. Eerder had José Poelmans voor Nederland een dergelijke mogelijkheid ongebruikt gelaten. Boven dien had met name Marja Hagemans een aantal uitstekende mogelijkheden gemist. Rietje Küper na afloop: „Als je zoveel kansen laat liggen verdien je ook niet te winnen”. jaar door de nu wegens langdurige ziek te uitgeschakelde Ingrid Dusseldorp ver overd, in Nederlands bezit te houden mocht niet worden verwacht. De vijfde plaats die zij echter zaterdag in de halve finales behaalde was zonder meer te leurstellend. De dubbelvier-conmbinatie DDS/Pro- teus-Eretes, zaterdag in de sterkste her kansing met een derde plaats net uitge schakeld, revancheerde zich zondag door een overduidelijke zege in de kleine finale. De overmacht van Rusland was ook nu zeer groot. Voor de zeventiende maal ging de Zilveren Molen - de eeuwige wisselprijs voor het succesvolste land bi.i de dameskampioenschappen, in 1954 door de Nederlandse roeibond beschik baar gesteld - naar de Russinnen. Slechts in 1966, 1969 en 1970 wisten de Oostduitsen de Russische hegemonie te doorbreken. MOSKOU. Nederland heeft zijn positie van sterkste Westeuropese natie bij het damesroeien met succes verde digd. De afvaardiging naar de Europese kampioenschappen in Moskou heeft overduidelijk bewezen dat het goud, zil ver en brons dat vorig jaar in Branden burg werd behaald, niet bij toeval is veroverd. Dat de sterke Nereus-De Am- stel-Orca-combinatie goud won bij de gestuurde vieren lag in de lijn der verwachtingen. Overduidelijk had de ploeg zich immers de sterkste getoond in de series van vrijdag. Minder zeker was men in het Nederlandse kamp over de mogelijkheden van Andres Brasik-Visser en Hellie Klaasse bij de dubbeltweeën. In de series was de RIC-formatie niet verder dan een vijfde plaats gekomen, via de herkansingen werd zaterdag door een tweede plaats nog juist de eindstrijd bereikt. WAALWIJK Eredivisieclub NEC heeft zaterdagavond in Waalwijk met 0- 0 gelijkgespeeld tegen de amateur-eer- steklasser RKC. Afgelopen woensdag kwam NAC tegen RKC tot hetzelfde resultaat. Sparta won in Leidschendam -iet 5-2 van RKAVV, FC Den Haag in lorkum met 3-1 van Unitas. NAC klop- -* de tweedeklasser Middelburg met 4-2. enoord heeft in Vlaardingen een ternationaal voetbaltoernooi voor spe- ers van 16 t.m. 19 jaar gewonnen. In de finale werd Wormatia Worms (W-Dld) met 2-0 verslagen. De ontmoeting tegen de Verenigde Staten had, zoals te verwachten viel, een uiterst nerveus karakter. Trainster Riet je Küper: „Het spelen voor zoveel pu bliek (de belangstelling was zaterdag opvallend groot) was voor de meesten een totaal vreemde ervaring en dat is uiteraard va ninvloed geweest”. Neder land was vooral door de agressieve rushes van middenveldster José Poel- Nederlandsen het zilver achter de sterke Russinnen Olga Klinisjeva en Elena An tonova. Het goud en het brons brachten Nederland, vorig jaar tweede na de Rus sinnen, een derde plaats in het landen- klassement. Slechts Rusland - met drie maal goud en eenmaal brons ongenaak baar - en de Oostduitsen, die goed waren voor een eerste en twee tweede plaatsen, waren succesvoller dan de Ne derlandse afvaardiging. Onder slechte weersomstandigheden heeft de Nederlandse vier met stuur- vrouw zijn titel behaald. Het regende en de temperatuur kwam niet boven de twaalf graden. Fel heeft de Nereus-De Amstel-Orca-combinatie moeten strij den. De ploeg van Dynamo Kiev nam snel de leiding, tot grote vruegde van de duizenden supporters die naar de nieuwe baan bij Moskou waren getrokken. Hal verwege de race namen de Nederlanders de leiding over om die niet meer af te staan. Toch heeft een finishfoto moeten (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Een kleine vergelij king maakt snel duidelijk waarom de MSC Langenfeld zijn wedstrijden op het circuit van Zandvoort onder de noemer „Junioren-trofee” laat verrijden. Toine Hezemans liet vorige week in de Vier Uurs-race met een drie-liter BMW een tijd van 1.36.3 afdrukken, een vrijwel identieke wagen (niet in fabrieks- maar in Alpina-tuning) in de handen van de Duitse rijders Grohs en Müller kwam niet verder dan 1.45; een verschil van bijna negen seconden per ronde, oftewel een vol recht einde. De conclusie is duidelijk: de Duitse rijders zijn van een tweede of nog mindere garnituur. De vergelijking kan aangevuld worden met talloze anderen, allen indicatief voor de kwaliteit van dit evenement dat gered werd door de aanwezigheid van een aantal Nederlandse toprijders. DEN HAAG. De bondscoaches dr. Fadrhonc en Van der Hart hebben in principe dezelfde selectie geformeerd voor de tweede wedstrijd tegen Ijsland, die woensdag in Deventer zal worden gespeeld. De zestien spelers zijn: Van Beveren (PSV), Schrijvers (FC Twente), Suuurbier, Hulshoff, Krol, Neeskens, Gerrie Mühren, Haan, Cruyff, Keizer en Rep (allen Ajax), Schneider en Van Hanegem (beiden Feyenoord), René v.d. Kerkhof en Jeuring (beiden FC Twente) en Brokamp (MVV). Maandagavond zal het elftal worden samengesteld. De bondscoaches willen de aankomst af wachten van Ajax uit Cadiz, alvorens tot de definitieve samenstelling te komen. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Lejjn Loevestfn, twee jaar geleden wereldkampioen op de sprint en in 1972 vierde, heeft zjjn ontgoocheling over het niet bereiken van de halve finales gedemonstreerd met stilzwijgen. Hij weigerde te reageren op zjjn nederlaag tegen Luigi Borghetti die hem tjjdens de kwartfinales in drie ritten uitschakelde en dook, zonder dat iemand hem kon volgen, onder in San Sebastian. Met Lejjn Loevesjjn was Nederland zjjn grootste favoriet voor het sprintnummer kwjjt, nadat Klaas Balk eerder via de herkansing van de kwali ficaties werd gewipt door de Japanner Riyoji Abe. Tegen Borghetti had Balk in de serie geen enkel verweer. De herkansing tegen Madarame won hij vlot uit wiel, maar met Abe in de baan maakt hjj een enorme rekenfout door de Japan- nr veel te ver voor zich uit te laten gaan. Balk: „Gewoon fout. Hjj liep ineens omhoog en daar rekende ik niet op”. De uitschakeling van Balk betekende voor hem in ruim vijf minuten het droeve einde van twee maanden intensieve voor bereiding. Balk somber: „Dat is nu de topsport. Keihard”. De inzinking van de zoveel belovende Nederlandse sprinter bereikte een nieuw dieptepunt in San Sebastian, waar titelhouder Robert van Lancker temidden van de Italianen de halve finales gaat betwisten. Met Borghetti, Turrini (die Ketting uitschakelde) en Cardi (winnaar over Johnson) is Italië plotseling weer op top- sterkte vertegenwoordigd in een toernooi waarin het na de periode Maspes, Giardoni en Beghetto lange tijd ontbrak. AMSTELVEEN. Ties Kruize heeft zich dankzij zijn hattrick tegen België aan het hoofd van de topsco- rerslijst genesteld. Kruize, die in to taal viermaal scoorde, moet de eerste plaats delen met de Spaanse strafcor nerspecialist Juan Amat. Drie doel punten werden gescoord door: Day man (Nieuw-Zeeland), Mohammad Azam (Pakistan) en Srishanmugana- than (Maleisië). Wat dat betreft kwam voor Leijn Loevesijn de klap nog venijniger aan. Bezig aan een moeizame strijd om terug op topniveau te komen liet hij zich twee keer verrassen door Borghetti, die hij in de eerste manche met klein verschil geklopt had. „Loevesijn”, wist zijn adviseur Jan Derksen, „is tegenwoordig mentaal gauw aangeslagen. Ik snap er niets van. Zo sterk als hij vroeger reed, zo zwak gaat het nu door zijn zenuwen”. In zijn tweede rit tegen Borghetti zijn onbe grijpelijke fout de kop te nemen en toen hij op volle snelheid lag verzuimde hij naar boven te sturen, de aloude truc om een tegenstander aan het wiel uit ba lans te brengen. Commentaar van Loevesijn: „Ik snap het zelf ook niet”. In de Belle (voor Loevesijn nerveus begonnen door twee lekke banden tegelijk) liet hij zich door Borghetti verrassen toen er nog driekwart ronde te rijden was en de Italiaan met een flitsende duik onder Loevesijn doorschoot. Het enige Nederlandse lid van de internationale jury, Wim Jeremiasse: „Het was voor mij een compleet raadsel dat er niet om uitstel werd gevraagd. Ik stond bij wijze van spreken al op het briefje te wachten, want ik zag meteen dat Pijnen flink in de vernieling zat. Onbegrijpelijk dat dit niet gebeurde." Dokter Schattenberg: „Ik wilde hem zo snel mogelijk weer op de fiets hebben omdat ik dacht dat hij in ieder geval dezelfde avond weer moest rijden en dat zou voor hem helemaal geen doen zijn geweest omdat hij na die klap op zijn rechterknie onvermijdelijk een reactie van stijfheid zou krijgen. Over langduri ger uitstel heb ik eerlijk gezegd niet gedacht, maar daarover zou op dat mo ment ook geen diagnose over te maken zijn geweest. Zo kort na de val was het niet te zeggen of de genezing een dag of twee weken ging duren. Daarom vond ik direct opnieuw starten het beste. Pijnen zelf trouwens ook”. Na het gebeurde bleek de Westbra- bander door zijn versuffing niet hele- Spektakelstuk van het afgelopen week end was de 3-0 overwinning van Au stralië (twee doelpunten van sterspeel- ster Annette Dombrowski) op West- Duitsland. Aan de top van de ranglijst mag een interessant duel worden ver wacht tussen Nederland, Australië en Engeland. De stand: Australië 2-4 (10-0), Enge land 2-3 (10-4, Nederland 2-3 (4-2), Nieuw-Zeeland 2-3 (4-2), België 2-2 (3- 4), West-Duitsland 2-1 (3-6), Verenigde Staten 2-0 (2-5), Frankrijk 2-0 (1-14) AMSTELVEEN. Het Nederlandse dameshockeyteam is verdienstelijk van start gegaan in het achtlanden-jubi- leumtoernooi in Amstelveen, dat als „te genhanger” van het wereldbeker-toer- nooi voor heren fungeert. Zaterdag won Nederland de openingswedstrijd tegen de Verenigde Staten, gisteren slaagde het taaie Nieuw-Zeeland erin de wereld kampioenen een 1-1 gelijkspel af te dwingen. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Keetie Hage heeft op het nummer achtervolging voor dames de zilveren medaille veroverd. De Nederlandse vedette van het dameswlel- rennen moest ,niet voor het eerst, in de finale haar meerdere erkennen in de Russin Kamara Garkouchina, die een winnende tijd liet noteren van 4.01.60 en daarmee drie seconden sneller was dan Keetie Hage. De Engelse Beryl Burton veroverde het brons. (Van onze sportredactie) SAN SEBASTIAN. Volgens de internationale wielerreglementen mag de jury van een wereldkampioenschap geruime tjjd uitstel verlenen voor het overrijden van een wedstrijd aan een gevallen renner die een medische verklaring overlegt. René Pijnen, finalist tegen Hugh Porter op de achtervolging, had zo’n bewjjs onmiddellijk kunnen krijgen na zijn smak tegen het beton door een leeglopende voorband, maar zijn zenuwen waren zó op hol, dat hij er geen moment aan dacht. Daarbij kwam een interpretatie van de reglementen door dr. Schatten berg, de bondsarts, die in de veronder stelling verkeerde dat overrijden op de zelfde avond moet gebeuren en die ach teraf toegaf dat de blessure aan Pijnen’s naar buiten gedraaide rechterknie ern stig genoeg was om een verzoek tot uitstel te rechtvaardigen. In de paniek rond de lekke band en de val kwam het er niet van, vooral omdat René Pijnen zelf per se wilde rijden (baancoacn Frans Mahn: „Hij had geen zin in uit stel”), wat hem een eerlijke kans op goud kostte. Met 6.02,97 tegen 6.12,47 maakte Hugh Porter (voor de vierde keer wereldkampioen) hem genadeloos af. Toen René Pijnen dat later nog eens naging, kon hij zich wel voor het hoofd slaan. „Ik heb,” zei hij, „na een onrusti ge slaap de hele nacht liggen piekeren- Het was verschrikkelijk stom om geen uitstel te vragen. Maar ja, de dok ter was bang dat ik een stroeve knie zou krijgen. Ik voel me nu al een stuk beter Had ik niet meteen weer hoeven te rijden, dan was die wedstrijd heel anders verlopen. Ik zeg niet dat ik Porter dan had verslagen, maar het was dan in ieder geval een heel wat gelijker wedstrijd geweest. Dat weet ik zeker.” In het koortsachtig overleg rond een kreunende Pijnen, die bij een voor sprong van 40 meter na 2,5 ronden ten val kwam omdat hij de controle over zijn stuur verloor toen zijn voor- mans en de inzet van linksbuiten Tanja van Oosterhout, diverse malen gevaar lijk. De Amerikaanse defensie verkeerde nogal eens in paniek en zag zich ge noodzaakt een aantal strafcorners te veroorzaken. Uit twee daarvan knalde Toos Bax Nederland naar een 2-0 voor sprong. Dorette Woltring zorgde, nadat Amerika tot 2-1 was teruggekomen, voor het derde Nederlandse doelpunt Tegen Nieuw-Zeeland was er van ner vositeit in de Nederlandse gelederen geen sprake. De Nieuwzeelandse dames hadden de handen vol aan de energieke Nederlandse acties, waarin de belang rijkste bijdragen werden geleverd door absolute uitblinkster José Poelmans, die met name in de eerste helft schitterde. Een rush van José Poelmans, die uit mondde in een strafcorner, was de inlei ding tot de Nederlandse openingstreffer. Strafcornerspecialiste Toos Bax vuurde raak. Nieuw-Zeeland kwam uitstekend terug. Toch was er een aanvechtbare beslissen over de toewijzing van goud en zilver. In de slotfase kwam Oost-Duits- land, eveneens winnaar van een serie, sterk naar voren. De Nederlandse ploeg wist echter Oost-Duitsland nog juist achter zich te houden. De tweede gou den medaille voor Nederland in de ge schiedenis van de Europese kampioen schappen voor dames was een feit. Olga Klinisjeva en Elena Antonova, die zich rechtstreeks plaatsten voor de eindstrijd, hebben Andrea Brasik - Vis sers en Hellie Klaasse geen kans gege- van. De Russinnen leidden van start tot finish overtuigend. De RIC-ploeg heeft voor het zilver van de dubbeltweeën langdurig strijd moeten leveren met West-Duitsland en Bulgarije, dat in de series veel te sterk was gebleken voor de Nederlanders. Voortreffelijk hebben de RIC-roeisters zich vooral in de twee de 500 meter van hun taak gekweten. Dat Margriet Dubbelboer erin zou sla gen de Europese titel bij de skiffs, vorig Hoe slecht René Pijnen zichzelf de baas was, had zijn start bewezen. Zon der om verdeling van krachten te den ken stoof hij op het maximum van zijn kunnen weg. In vergelijking tot zijn eerste race tegen Hugh Porter was hij in twee ronden bijna anderhalve seconde sneller. Pijnen zelf kwalificeerde dat onbeheerste gedrag als: „Helemaal maf”. Zijn aftakeling nam zulke ruineuze vor men aan, dat Hugh Porter („Jammer dat Pijnen dat ongeluk overkwam. Het was nu geen mooie wedstrijd”) op het laatst een seconde per halve ronde won. Pij nen: „Ik heb er nog even over gedacht te stoppen. Zó’n zeer deed die knie. Ik kreeg m’n been amper rond. M’n hele evenwicht was weg. Ik wilde ermee ophouden, maar ineens realiseerde ik me dat je zoiets in een finale niet kunt doen. Dat zou een aanfluiting zijn ge weest.” Voor een zeer opvallende prestatie zorgde de achtervolgingsploeg. Het kwartet Herman Ponsteen-Roy Schuiten- Ad Dekekrs-Peter Nieuwenhuis klopte in de kwartfinales, waarvoor Nederland zich op het nippertje had geplaatst, Oost-Duitsland, dat favoriet was voor het veroveren van de gouden medaille. De winnende tijd was de snelste ooit door een Nederlands viertal verwezen lijkt: 4.26.88 tegen de Oostduitsers 4.27.48. Vanavond komt Nederland in de halve finales uit tegen Groot-Brittannië, dat Rusland uitschakelde. De andere halve finale gaat tussen West-Duitsland en Polen. De Nederlandse tandem Gerrie Fens-Rinus Langkruis veroverde, achter de ploegen van Tsjecho-Slowakije, Rus land en Oost-Duitsland de vierde plaats. Nico Been plaatste zich via de her kansing in de finale voor profstayers, die voor vanavond op het programma staat. Piet de Wo en Cees Stam hadden zich daarvoor reeds geplaatst. De uitslagen: Groep A: KeniaJapan 22, India West-Duitsland 0—0, Spanje—Nieuw Zeeland 21, West-DuitslandSpanje 10, IndiaKenia 40, Nieuw-Zeeland- Japan 8—1. Stand: India 35 (90), West-Duitsland 3—5 (3—1), Spanje 3—4 (63), Nieuw Zeeland 32 (105), Ke nia 3—1 (310), Japan 31 (3—15). Groep B: Nederland—Pakistan 12, EngelandMaleisië 12, BelgiëArgen tinië 2—1, Pakistan—Engeland 2—2, Ar gentinië—Maleisië 1—1, België—Neder land 1—4. Stand: Pakistan 3—5 (8—5), Nederland 3—3 (5—3), Engeland 3—3 (8—6), Malesië 3—3 (5—6), Argentinië 3—2 (2—3), België 3—2 (5—10). Het programma voor dinsdag: Groep A: SpanjeJapan, India— Nieuw-Zeeland, West-Duitsland—Kenia. Groep B: Engeland—Argentinië, Neder land—Maleisië, Pakistan—België.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13