Verensgingsnieuws Zege Kooistra in concours Umuiden en VSV in IJC-finale bij Hoogovens Wenckebachstraat moet plaats maken voor nieuwbouw PEN-centrale Ophalen van huisvuil op 3 september Auto’s gestolen in Velsen Jongetje kreeg beenfractuur door ankerring op Lievendaal Gouden idee pi MAATWERK OP REISGEBIED Dansen is plezier voor twee! Dansen in ’t ritme van deze tijd! Al dansend leer je! i ÉB .<’i F VOORLICHTING VOOR INWONERS VAN VELSEN-NOORD Kort Umondnieuws Nieuwe records bij handboogschieten reisagenten wordt nu lid van de VVD’ I 1 5 IJMUIDER COURANT MAANDAG AUGUSTUS 2 7 19 7 3 Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk Heemskerk Zorgvuldig Veisen-Noord Geluidshinder 9 DANSCENTRUM Zijlweg 49, Haarlem Tel. 32 69 06 :- ÏATA VELSEN-NOORD Ten ge volge van de reeds lang noodzake lijk gebleken uitbreiding van de PEN-centrale in Veisen-Noord, heeft de directie daarvan moeten besluiten naar nieuwe bouwterrei nen om te zien. Hierbij is het oog gevallen op de omgeving van de huidige Wenckebachstraat, zodat het grootste deel van de woonhui zen in deze straat moet worden „geamoveerd”, het moderne begrip voor sloop en afbraak. Op het vrij gekomen terrein zal dan een groot gebouw verrijzen met een techni sche installatie, waarmee in de be hoefte aan koelwater dient te wor den voorzien. Het ligt in de bedoe ling deze nieuwe installatie in het jaar 1980 in gebruik te stellen, met welke plannen de betrokken be woners van de Wenckebachstraat inmiddels al door de directie op de hoogte zijn gebracht. I ■I fj - SS hühï: Sa f. - A? n 1- Santpoort- >y y, Geo- i, Huijgens- Huijgens- I ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van onze stadsredactie) de op (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) o, r; Voor het front van de Centrale Ideeën Commissie feliciteert de heer De Jonge (rechts) de heer Bos met zijn gouden ID- onderscheiding. KENNEMERLAAN 25 UMUIDEN - TEL. 1 67 41* Umuiden en VSV spelen woensdaga vond in het sportpark Driehuis de finale, terwijl Stormvogels en Waterloo om de derde prijs strijden. Beide ontmoetingen beginnen om half zeven. Ingebroken. Bij het zwembad Vel- serend in Santpoort is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Er wordt een bedrag van 150 gulden ver mist. VELSEN. In de Doornberglaan is in de nacht van donderdag op vrijdag een Mercedes personenauto gestolen. Het kenteken van de auto is 72-82 VZ. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in de Ahornstraat een Opel personenau to gestolen. Kenteken: 06-91 AX. boksen en Ossendorp- r, b n, a, o, f, s Van Tuyllweg 4 VELSEN-Z. Tel. 02550 - 1 54 24 le d, s e i en 96, (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een vijfjarig jongetje, dat vrijdagmiddag bij het anker op het grasveld van het Moerbergplantsoen aan het spelen was, kreeg de ring van dat anker op zijn linker bovenbeen. Door de Ongevallendienst is hij met een been fractuur naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Zeg. weet je ’t al? Vrijdag 14 september starten onze clubs. Ontzettend leuke luitjes hebben daar al voor ingeschreven. Jij kunt ook nog mee doen. Voor diverse groepen (van scholier tot boven 20 jaar) kunnen deelnemers zich nog opgeven. Dait wil zeggen, dansles 1973 betekent dansen (Ieren) op de plaatjes van NU. Alle moderne dansen van NU in dit seizoen! Hetgeen betekent (eerst even inschrijven jongelui) in september doe je ook mee aan onze 28 „fijne” danslesavonden. Iedere zaterdag en zondag een fijne gezellige dansavond in onze „CLUB SEVEN”, aanvang half negen - r, a, i; a. 1, s, 1. n j, 1, VELSEN. Maandagmiddag 3 sep tember zal het nieuwe bedrijfscomplex van de reinigingsdienst aan de Amster- damseweg officieel worden geopend. In verband met deze gebeurtenis zal er die dag uitsluitend ’s morgens huisvuil wor den opgehaald. De bewoners van de wijk, waar de huisvuil-ophaaldienst ’s maandagsmid- dags pleegt te komen, dienen er dus rekening mee te houden dat op 3 sep tember de vuilniszakken reeds in de morgenuren en dan vooi’ alle zeker heid 's morgens vroeg buiten moeten worden gezet. Volgens Ir. Van Eyndhoven stelt de directie een dergelijke interesse bijzon der op prijs. Vandaar dat reeds is beslo ten deze bijeenkomsten voortaan elk jaar te herhalen en wel in de tweede helft van augustus. Dit om zoveel moge lijk openheid te betrachten tegenover de omwonenden die tot dusver weinig in de gelegenheid zijn geweest ook het inte rieur van het bedrijf eens te bezoeken. Voor zover nodig kan op deze wijze de onderlinge verstandhouding slechts wor den verbeterd. Een foto van de bijeenkomst in de kan tine van de PEN-centrale, met achter de „forumtafel” de ingenieurs A. Mulder, F. H. M. van Eyndhoven en F. van der Jagt. IJMUIDEN. Een hoogtepunt in de geschiedenis van Hoogoven’s ideeënbus vormde de uitreiking van het eerste In de eerste rubriek voor junioren, die hindernissen kregen van van 80 tot 100 cm werd door de jury vooral gelet op de stijl. De uitslag van deze rubriek: 1. M. Elberse op Demiria, 2. R. Wisse op Tamara, 3. P. Smidt van Gelder op Robert. In de tweede rubriek voor senio ren ging het om de tijd waarin het parcours werd afgelegd. Winnaar werd mejuffrouw W. Kooistra op Kiparis. 2. M. Hendrick op India. 3. D. van Bremen op Rebel. Het jachtconcours met hindernissen van 1.15 meter tot 1.30 meter kwam op naam van mevrouw Webber op Sunny- Boy in een bijzonder snelle tijd, 2. D. Batenbrug op Caroline, 3. W. de Vries op I.Q DINSDAG 28 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30u. zelfde reden wordt ook in de schoor steen een geluidsdemper aangebracht, terwijl men met het stoken van Hoogo ven- en aardgas luchtverontreiniging hoopt te voorkomen. Interessant was ook de mededeling van ir. Van Eyndhoven over het niet- opheffen van het „kolenpark” bij de centrale. Men is hier namelijk van me ning dat de olie voor brandstof steeds meer een onzekere aanvoerbasis zal gaan vormen, terwijl de voorraad aardgas ook niet onuitputtelijk is gebleken. Daarom houdt men bij de centrale wel degelijk rekening met het feit dat over enige tijd toch weer tot het gebruik van kolen moet worden overgegaan. Al zullen hier ongetwijfeld de nodige problemen op het gebied van transport en milieuvervuiling aan zijn verbonden. Na deze interessante bijeenkomst in de kantine volgde nog een rondleiding door de centrale, waarbij de deelnemers door deskundigen steeds de gewenste voorlichting werd verstrekt. DINSDAG 28 AUGUSTUS Velserbad. Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Openluchtzwembad De Heerenduinen. Geopend van 10 tot 18 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, Umuiden, tel. 10715. Een en ander werd zaterdagmorgen in de grote kantine van de PEN-centrale meegedeeld door de directeur, ir. F. H. M. van Eyndhoven tijdens een informa tieve bijeenkomst, waar alle omwonen den van de centrale in Veisen-Noord voor waren geinviteerd. Tot grote vol doening van ir. Van Eyndhoven hadden vele „buurtbewoners” van deze uitnodi ging gebruik gemaakt, terwijl hij uit de aanwezigheid van wethouder C. Ocke- loen tot zijn vreugde de nodige belang stelling van het Velsense gemeentebe stuur meende te mogen afleiden voor het doen en laten van de PEN. IJMUIDEN. Onder bijzonder goede weersomstandigheden werd gisteren op het ruitersportcentrum Lievendaal een concours hippique gehouden. Drie ru brieken kwamen deze dag aan de orde, alsmede een concours d’éiégance. MAANDAG 27 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek, Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19-21 u. DINSDAG 28 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u., op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Cor-show. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30-17.30 u. gouden ideeëninsigne, de ideële beloning voor een inzender die drie keer een voorstel heeft ingestuurd dat met vijf honderd gulden of meer is gehonoreerd. In tegenwoordigheid van de Centrale Ideeën Commissie speldde bedrijfsdirec teur jhr. ir. B. de Jonge de heer A. J. Bos uit IJmuiden deze onderscheiding op. De speld en een bedrag van f 600,- verdiende de heer Bos door zijn voorstel om de messen van de mengers in de Dolomietsteenfabriek, waar hij als op zichter werkzaam is, te vervangen door hard-stalen messen. De duurzaamheid blijkt met de nieuwe messen aanzienlijk te zijn verlengd, terwijl bovendien de onderhoudskosten lager zijn. Reeds eer der had de heer Bos beloningen ontvan gen van f 1.100,- en f 2.000,-. Dezelfde middag werd het aantal dra gers van de zilveren ID-onderscheiding met twee uitgebreid. De heren J. H. Rumpff uit Oudorp en N. A. J. Smits uit Heemskerk, beiden werkzaam bij walsenslijperij 3, scoorden met hun in zending in de ideeënroos en ontvingen uit handen van de heer De Jonge elk een bedrag van f 1.200,-. Beide heren hadden voorgesteld een apparaat te con strueren dat het afstellen van de walsen op de walsenslijpbanken aanzienlijk ver eenvoudigt. De nieuwe uitvoering bete kent een arbeidsbesparing en een verbe tering van de ergonomische werkom standigheden. Het hoogtepunt van de middag was het concours d’éiégance, waar het ging om gratie van paard en ruiter, aankleding, gang van het paard en originaliteit, me juffrouw Roosendaal op Kingson be haalde de eerste prijs en de wisselbeker; tweede werd R. Wisse op Tamara: derde R. Mususe op Ziko. De prijs voor de origineelste combinatie ging naar M. Wisse op Sheila, die een uitbeeldin gaf van de bekende Pippi Langkous. MAANDAG 27 AUGUSTUS Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u. DINSDAG 28 AUGUSTUS. Hulpdienst Help een Handje. Van Maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 u.(Amstelstraat 44: 15-17.30 u. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- Willemsbeekweg 15.30-17.30 u„ 177, Veisen-Noord, meegedeeld dat de nieuwbouw uiterst t men ver- de turbines hier omstreeks In ge- VELSEN Op de velden van het sprtpark Driehuis werden zaterdagmid dag de voorronden afgewerkt van het voetbaltoernooi voor veteranen met als inzet de IJmuider Courant-beker. Het organiserende IJmuiden en bekerhouder VSV kwamen als poulewinnaars uit de strijd en mogen het woensdagavond in de finafe tegen elkaar opnemen. SANTPOORT. In het zaterdag ge houden Brederodetoernooi handboog schieten (FITA-ronde) zijn bij de dames twee nieuwe Nederlandse records geves tigd. Carry Floris deed dit met 1181 punten en Hellen Wardenaar tweede plaats met 1135 punten. Laatst genoemde vestigde een nieuw Neder lands record op de 70 meter: 282. Bij de heren werd Jan van Drunen eerst met 1184 punten, 2. Theo Vermeu len 1182 punten, 3. Frans van Drunen 1145 punten. In poule I kwam Umuiden in zijn eerste wedstrijd tegen Velsen niet verder dan een 11 gelijkspel en bleef daarna zowel tegen Sotormvogels (10) als SVIJ (2—0) aan de winnende hand. Stormvogels mocht in de strijd met Umuiden twee strafschoppen nemen, maar kon daaruit geen winst puren want doelman Burger wist beide elfme- tertrappen te keren. VSV wist in poule 2 alle drie zijn wedstrijden tegen Waterloo (10), Terrasvogels (20 en Tweede Jeugd (31) te winnen. Wat de Wenckebachstraat betreft maakte ir. Van Eyndhoven nog bekend dat deze „operatie” met de meeste zorg vuldigheid zal worden behandeld. Hij vroeg hiervoor bij de betrokken bewo ners reeds nu het nodige begrip, vooral omdat het straks uit technologische overwegingen niet langer meer verant woord zal zijn in de onmiddellijke om geving van een gebouw met een derge lijke omvangrijke technische apparatuur een woonbuurt in stand te houden. Ir. Van Eyndhoven verzekerde even wel dat men zal streven naar een zo bevredigend mogelijke oplossing van de hieraan overmijdelijk verbonden proble men. Het ligt dan ook in de bedoeling van de directie voor deze bewoners op korte termijn en speciale bijeenkomst uit te schrijven, waar de te nemen maatregelen in volledige openheid kun nen worden besproken. Na deze inleiding werden de aanwezi gen tot het inwinnen van nadere infor matie in de gelegenheid gesteld, welke vragen behalve door ir. Van Eyndhoven ook nog werden beantwoord door ir. A. Mulder en ir. F. van der Jagt. respectie velijk adjunct-directeur produktie en ad- junct-directeur nieuwbouw. Hierbij kon onder meer worden vernomen dat in verband met het bestellen en de plaat sing van apparatuur voor de nieuwbouw reeds i n 1975 met de a fbraak van de Wenckebachstraat een aanvang moet worden gemaakt. Voorts werd nog thans ondernomen bevredigend verloopt, zodat wacht dat 1.1. april 1974 stroom kunnen leveren, verband met het voorkomen van luidshinder worden de wanden van het ketelhuis voorzien van een speciaal ge luiddempende constructie. Volgens ir. Van Eyndhoven „een dure liefhebberij”, omdat deze wanden in totaal een opper vlakte van 10.000 m2 beslaan. Om de- MAANDAG 27 AUGUSTUS Velserbad, Briniostraat, Umuiden 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale vestiging, Plein 1945, Umuiden, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Noord, 19-21.30 uur. De Ring, 19.30-21.30 uur conditietraining in gymzaal, school, Wijk aan Zeeërweg, Umuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. Openiuchtbad „De Heerenduinen”. Heerenduinweg, geopend van 10 tot 18 uur. tienerbibliotheek, IJmuiden-Oost, filiaal Wijkerstraatweg x<<, vt.ocii-i,UM.J, 19-21.30 u.j filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West 19-21.30 u. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, Umuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer bergplantsoen 2, Umuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Sporthal „Zeewijk”, 18-23 uur: Bad mintonclub „IJmond”. Gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining boksvereniging „Manly Sport”. -- s- 1 i 'Wi ..u' HfiiUi": --i'O it- Ki® - I ’-iipjü ''M.S, M c f 'I ag F

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5