BEZWAREN TEGEN RIJKSWEG 16 TIJDENS HOORZITTING TOEGELICHT Show met taptoe besluit jubileumfeesten sportpark „Schoonenberg in Agenda FIER LJEPPEN OVER Jubilarissen bij SLOOT PARALLELWEG Inbrekers betrapt Hoogovens Verenigingsnieuws më ife DJhmimfl Marijke Verhoef exposeert Boumans tekeningen van I-1 I - ZEVEN KORPSEN EN DRUMBANDS Woensdagmiddag 5 september Dimitri van Toren naar Donkey Shot in Heemskerk „VARIANT 4 FUNEST VOOR BEVERWIJKS SPORT- EN RECREATIEGEBIED” 7 DINSDAG 28 AUGUSTUS 1973 6 (Van een onzer verslaggeefsters) Urgentie Sport taboe Heemskerk Verontrusting 99 Combinatie Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) Actiegroepen I- Wijk aan Zee ISr" '«J Van de tafel VELSEN De festiviteiten ter gelegenheid van het zilveren re geringsjubileum van koningin Ju liana zullen woensdag 5 september in Velsen worden afgesloten met een stertocht en een spectaculaire taptoe in het sportpark „Schoonen berg”. Hier wordt door zeven plaatselijke drumbands en muziek korpsen aan deelgenomen, een en ander georganiseerd door de cultu rele stichting „De Velser Gemeen schap”, in samenwerking met het overkoepelend comité van Oranje verenigingen en de werkgroep „Mu ziek”. Velsen-Noord BEVERWIJK Tijdens een maandagmiddag in het vrijetijds centrum „De Slof” gehouden hoor zitting hebben de indieners van be zwaarschriften tegen één of meer varianten van de aan te leggen rijksweg 16 tussen Hoofddorp (secundaire weg 21) en Assendelft (rijksweg 8) gelegenheid gekregen hun bezwaren toe te lichten. De voltallige commissie van Overleg voor de Wegen van de Raad van de Waterstaat was aanwezig om de be zwaren aan te horen. Deze commis sie bereidt een advies voor, dat door de minister van Verkeer en Water staat aan de Raad van de Water staat is gevraagd inzake het betref fende gedeelte rijksweg 16. Velsen-IJmuiden Beverwijk Beverwijk Stichting „Centrum-Comité Koninginnedag” OPERACONCERT NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST dirigent RENATO SABBIONI soliste CHRISTINA DEUTEKOM sopraan Programma met werken van Mozant, Verdi en Donizetti V. j Sporthal vrij Huygens- Huygens- is Een taptoe in het sportpark „Schoonenberg" levert altijd een kleurig en spec- (Van een onzer verslaggevers) u.: „IJ- i/WWI (Van een onzer verslaggeefsters) WWW MB Al deze korpsen starten om 20 uur op diverse punten in Velsen, om zich met muziek langs verschillende routes naar het sportpark te begeven. Hier zal een grote taptoe worden uitgevoerd, onder muzikale leiding van dirigent Jan Groot, waarbij regie en lichtregie worden ver zorgd door de heren G. en E Kamkes. In Beverwijk kwamen uiteraard in hoofdzaak de bezwaren tegen de moge lijke varianten van het weggedeelte aan de noordzijde van het Noordzeekanaal ter sprake. „Aan de westzijde van Beverwijk ma ken Hoogovens en de wegenaanleg elke uitbreiding van sport- en recreatiegebied onmogelijk. Daarom is die uitbreiding volledig aan de oostzijde gepland (omge ving Vuurlinie, Aagtenbos, etc.). Er is al een gedeelte aangelegd, maar er moeten daar nog minstens twintig sportvelden bijkomen. De omgeving leent zich daar uitstekend voor een recreatiegebied met bos, visvijvers, etcetera. Sportraad ernstig bezwaar tegen variant 4, die het dichtst langs Beverwijk is geprojecteerd, met ten noorden van het kanaal een bundeling van de rijksweg 9 en het aan te leggen gedeelte rijksweg 16, met als consequentie een gecompli ceerd verkeersknooppunt bij de aanslui ting van rijksweg 16 op rijksweg 9. „IJmond”, „Zeewijk”: 18-23 uur. Velserbad, Briniostraat: 6.30 - 8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. HMB telde bij op 1, •bou- Weel. ster- WOENSDAG 29 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstrapt 4a: 14.30-17.30 en 19-21 u. ieuwe ■n om en in ƒ13. suc- teers- Tel. '1BA- igelet! g be- met erwijs bres 3, jiu- ioele- k aan nt. en poort. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Centrale Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, volwassenen en tieners: 14.30-17.30 u. en 19.00-21.30 u. tel •s Morgens was reeds een dergelijke hoorzitting in TToofddorp gehouden en on 30 augustus is er nog een volgende in 'em. Ir. F. J. de Vos meldde, dat als meest dwingende urgentie voor de aanleg van dit gedeelte rijksweg 16 wordt gezien de nieuwe oeververbinding(tunnel). Verwacht wordt at de keuze van het tracé nog wel enige tijd zal vergen. De tunnelbouw zal volgens ir. De Vos zeker een jaar of zes a zeven duren en aan sluitend daarop wordt het werk gefa seerd. De heer De Vos liet weten, dat variaut 4 het gunstigtst wordt geacht wat de fasering betreft. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zaterdagavond treedt in het centrum „Donkey Shot” de zanger Dimitri van Toren op. Deze in Breda geboren zuiderling wordt de nes tor van het Nederlandse luisterlied ge noemd. Zijn laatste hit „He kom aan” staat momenteel hoog in de Top- 40. Wat de doortrekking van rijksweg 16 naar het noorden en naar het zuiden betreft merkte ingenieur De Vos op: „Daar ligt nog zoveel problematiek. en „Daarom bepalen we ons nu tot het urgentste gedeelte met de tunnel”. springen (fier Ijeppen). De wedstrijden worden gehouden ’s middags van 4 tot 5 uur op een terrein aan de Parallelweg tegenover het ijsclubveld. tussen Rijkswaterstaat en Ned. Spoorwe gen. Ir. De Vos repliceerde, dat het aanleggen van spoorwegen geen zaak is van Rijkswaterstaat en dat de bestaan de spoorverbinding door de Velsertunnel onderbezet is. Als één van de vele bezwaren van de aktiegroepen bracht mej. Guinée even eens naar voren dat er nog niets bekend is over de aansluiting naar het noorden en naar het zuiden en voorts wees zij op de toekomstige situatie in de Haarlem mermeer, waar het aantal verkeers slachtoffers toch al zo hoog ligt. „Als er dan toch een weg moet ko men, zoekt u dan zoveel mogelijk com binaties met bestaande wegen”. „Zou men kiezen voor variant 4, Iaat men dan de weg nog iets westelijker leggen, zodat niet het Beverwijk.se sport- en recreatie gebied worden aangetast, maar het indu strieterrein”. Variant 4 ontneemt de stad Beverwijk evenwel elke mogelijkheid van uitbrei ding. De spoorbaan is toch al zo’n handi cap voor het verkeer (vooral van de jonge kinderen) naar het recreatie- en sportgebied. Als die weg er volgens vari ant 4 komt, zou Beverwijk voor het sport- en recreatiegebied nog meer naar het oosten moeten, maar dan wordt de afstand met de stad veel te groot”, aldus de heer Vessies. Deze taptoe begint om 20.30 uur, om 20 uur reeds voorafgegaan door een show, te verzorgen door de majoretten- pelotons „Dandy” en „IJmuiden”. Van deze show met taptoe zal door de „RU- AZ” (Radio Uitzending Afdeling Zieken huizen) voor de patiënten van het Zee- wegziekenhuis een rechtstreekse reporta ge worden verzorgd. De voorzitter van de commissie was het wel met de heer Vessies eens, dat Beverwijk voor uitbreiding van het sport- en recreatiegebied volledig is aan gewezen op de oostzijde. „Maar bij de aanleg van de weg wordt natuurlijk wel rekening gehouden met de bereikbaar heid van dat gebied (onder de weg door of er overheen)”. MMVI fuitse met sinds laar- (023). Café aarkt nnAAA elsjes terug u nu kan orden wer- npak- briek. lur of elefo- 38321. Naar aanleiding van het vurig pleidooi van de heer Vessies opperde het com missielid ir. E. J. de Vos (hoofddirecteur- ingenieur van Rijkswaterstaat Noord- Holland) voorzichtig, dat er bij de keuze van variant 4 dan misschien een com pensatie zou moeten worden gezocht voor het Beverwijkse sport- en recrea tiegebeuren, maar waar men die zou moeten zoeken werd er niet bij verteld. Namens een verontruste groep bewo ners in de natuurgebieden van Zaan streek en Alkmaardermeer stelde de heer Jonker een kernvraag aan de orde die maar steeds niet aan de orde mag komen. De voorgestelde plannen alle varianten houden namelijk op bij rijksweg 8 (Uitgeest-Zaanstreek), maar het is duidelijk dat de weg welke variant men ook kiest naar het noorden moet worden doorgetrokken. Alle varianten zullen het gebied naar het noorden ernstig aantasten. „Bij de keuze van één der varianten dient men rekening te houden met de consequen ties van die keuze wat betreft de door trekking naar het noorden” en „Het vervolg van het te kiezen tracé moet eerst worden vastgesteld voordat men een juiste keuze kan doen”, aldus de heer Jonker, die evenals degenen die daarop tijdens de eerder gehouden infor- matie-avond met nadruk hadden geat tendeerd, van de voorzitter te horen kreeg, dat het vervolg van de weg naar het noorden (en ook naar het zuiden toe voorbij Hoofddorp) niet aan de orde is. BEVERWIJK. Rond half drie van nacht heeft de Beverwijkse politie twee Heemskerkers, 27 en 35 jaar oud, op heterdaad betrapt op de binnenplaats van de firma Strijker in de Peperstraat. De mannen hadden drie versterkers, twee cassetterecorders en twee stereo- pick-ups bij zich. Ook in de Vondelschool aan de Zweedselaan is vannacht ingebroken. Uit bureauladen wordt een geldbedrag van in totaal 201,- vermist. Aan deze taptoe wordt medewerking verleend door de drumband „Schulpen en Meerweiden” uit Velsen-Noord, de harmonie „Soli”. uit Driehuis, de drum band „Voorwaarts”, de harmonie „Wil helmina” uit Santpoort, de drumband „De IJmondtrekkers”, de „IJmuider Har monie” en het trompetterkorps van de christelijke gymnastiekvereniging muiden”. Die vraag werd nog eens zeer nadruk kelijk herhaald door mej. I. Guinée van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, die het woord voerde namens zeven aktiegroepen in het gebied van Hoofd dorp tot Alkmaar, die tijdens een geza menlijke vergadering een groot aantal bezwaren tegen het betreffende gedeelte rijksweg 16 hebben geformuleerd. Vol gens deze aktiegroepen is de noodzake lijkheid van die nieuwe weg onvoldoen de geargumenteerd, terwijl een alterna tief in de vorm van openbaar vervoer en railvervoer helemaal niet is overwogen. Zij signaleerden onvoldoende overleg Een woordvoerder van de PvdA in Westzaan uitte zijn voorkeur voor de door de heer Vessies gewraakte variant 4 aan de noordkant en voor tracé 2 aan de zuidkant van het Noordzeekanaal. Deze combinatie zou door al bestaande tracé’s zoveel mogelijk te volgen de geringste ingreep betekenen, ook ten noorden van rijksweg 8. Een woordvoerder van een groep ver ontruste inwoners van Uitgeest, Assen delft en een deel van de Zaanstreek legde in een toelichting van hun bezwa ren tegen de varianten 1, 2 en 3 de nadruk op de doorkruising van de stilte- gebieden rond het Alkmaardermeer en hij stelde de vraag aan de orde of men eigenlijk wel een nieuwe weg moet aan leggen. naar het westen te verleggen (door het industriegebied). De voorzitter gaf als zijn persoonlijke mening, dat de ver keerssituatie in Hoofddorp inderdaad bijzonder moeilijk zal worden. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, jeugd en tieners: 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort-Noord, Wüstelaan 79. Volwassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, volwasse nen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 uur, Zeewijk, Zeewijkplein IJmuiden. Vol wassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Openluchtbad De Heerenduinen, ge opend van 10 tot 18 uur. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1. Spreekuur volgens afspraak. Velserbad. Briniostraat: 6.30-8, 14-15.15 en 21.30-22 uur: gemengd zwemmen. DINSDAG 28 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 19-21.30 u. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 14.30-17.30 en 19-21 u. taculair schouwspel op en wordt dan ook geregeld door velen bekeken en beluis terd. Zoals de taptoe op de foto die hier enige jaren geleden door de IJmuider Harmonie werd verzorgd. Enkele commissieleden gingen uitvoerig in op haar bezwaren. Gesteld werd, dat het technisch onmo gelijk is gebleken variant 4 nog verder DINSDAG 28 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, nr. 8-12. 10-12.30 u. (volwassenen). Voor tieners: 14.30- 17.30 u. Centr. Jeugd- en tienerbiblio theek, Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 u. Santpoort-Noord: volw., tieners en jeugd 14.30-17.30 u. Fil. Velsen-Noord: volw. en tieners: 19.00-21.30; jeugd: 19.00 - 20.30 Zeewijkplein: volwassenen, tieners en jeugd: 19.00-21.30 uur. Openluchtbad De Heerenduinen, ge pend van 10 tot 18 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordusstraat 102, IJ muiden, spreekuur van 9.30- 12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1, spreekuur volgens afspraak. Telefoon 12464. Boksvereniging „Manly Sport”, gym zaal Moerberg. Comitéschool, Kerkstraat 19.30 - 21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining. Badmintonclub „De minister heeftalleen advies ge- vraagd over hef gedeelte van Hoofddorp tot Assendelft”. En: „Als de noordelijke doortrekking aan de orde komt krijgt de bevolking daar gelegenheid bezwaren in te dienen”, aldus commissievoorzitter L. Lynden van Sandenburg, die daarmee opnieuw het probleem uit de weg ging, dat de keuze van één der varianten tot rijksweg 8 wel bepalend is voor het verdere verloop van de weg en dat de varianten 1, 2 en 3 een groot natuurgebied tussen Alk maar en de Zaanstreek zullen aantasten. De Beverwijkse oud-wethouder J. Vessies maakte namens de Beverwijkse DINSDAG 28 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers. Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7- 18.30 u„ opzondag 10-17.30 u.. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Ge opend op werkdagne van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-Sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Vertierentstraat.20 u. Cor-show. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers. Kerkweg. Geopend op werkdagen en zaterdag van 7-18.30 u. op zondag van 10-17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Ge opend op werkdagen van 10-12.30 u. en 14-17 u., op zaterdag en zondag van 10- 12 en 14 -17 u. Progress-Sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u.; Ruysdaelstraat 7: 14.30-17 u. Dit antwoord bevredigde de heer Ves sies geenszins: „Die weg met alle aan- en afvoerwegen doorsnijdt de zaak fi naal. En Assendelft is voor onze jeugd te ver weg. Houdt u zich alstublieft aan het tracé zoals dat in het streekplan is aangegeven”. De Friese vereniging Us Memmetael heeft de organisatie van deze specifiek Friese sport op zich genomen. Vanaf een springschans met ruime aanloop moet over een 7 meter brede sloot gesprongen worden naar een eilandje, waar een jury haarfijn de lengte van de sprong vast stelt en noteert. Elke deelnemer of deel neemster springt 3 maal en de verste sprong telt voor het eindklassement. Wie in het water belandt, krijgt applaus van het publiek, maar voor de prijzen is die sprong ongeldig. Door „Koninginnedag” worden prijzen (in waardebonnen) uitgeloofd van f 60 F 30 en F15. Personen boven 15 jaar kunnen gratis meedoen. In de morgen uren van 10 tot 12 krijgen de deelne mers gelegenheid tot „inspringen”. Op het ijsclub terrein aan de overkant van de Parallelweg wordt tijdens de pauze door de brandweer een spuitbal- wedstrijd gehouden, waarvoor „Konin ginnedag” een vat bier heeft uitgeloofd. Voor het publiek is de toegang tot beide waterspektakels geheel gratis. Men kan zich voor het polstoksprin- gen laten inschrijven tot dinsdagavond 4 september 8 uur bij: W. L. Wagt, Lesse- straat 216, Heemskerk, tel. 36951; me vrouw Handgraaf, Olmenstraat 22, Be verwijk, tel 28134; G. Bonnema, Laan van Blois 34, Beverwijk, tel. 24071. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 20 uur: James Bond in „Goldfinger”. DIVERSEN Museum „Beeckestljn”, Rijksweg, Velsen- Zuld. Diverse stijlkamers,dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. In het park (steeds geopend) tot 31 augustus exposi tie van staalplastleken. In het Noordelijk Koetshuis expositie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulen museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend, van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. ■C.' I /ïjB Van vrijdag 31 augustus tot en met zaterdag 29 september exposeert Galerie Bou mans tekeningen van Marijke Verhoef. Marijke Verhoef, die gebruik maakt van ver schillende technieken (potlood, gouache en collage), studeerde aan de Academie voor Industriële Vormgeving te Eindhoven en aan de Vrije Academie te Den Haag. Zij exposeerde eerder in Voorschoten, Leiden, Barcelona, Den Haag en Grenchen (Zwit serland). Marijke Verhoef zegt over zichzelf en haar werk: „De dingen die mij bezighouden zijn de thema's die ik verwerk: de kleine dingen om mij en de grote wereld daar omheen; in het kleine is het grote aanwezig”. De expositie in Galerie Boumans, Bree- straat 122, is dagelijks uitgezonderd zondag en maandag van 9 tot 18 uur ge opend. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Bij Hoogovens zullen volgende maand veertig personeelsleden hun 25-jarig dienst jubileum vieren. Het zijn: M. Alderliefste, elektrotechnische en instrumenttechnische dienst sector staal; J. W. T. Tobias, Cemij-bedrijf en nieuwbouw; M. J. van Doesburg, Cemij- bedrijf en nieuwbouw; D. Nagelhout, ovenbouwkundige dienst; G. B. van Roon, technisch bureau; allen uit Vel sen-Noord. C. J. Smit, koudbandwalserij 1; H. Boom, werktuigkundige dienst technisch bureau; F. van Galen, werktuigkundige dienst centrale werkplaats; G. Stein- voord, bouwkundige buitendienst; D. T. J. Vrijhoef, werktuigkundige dienst sec tor ijzer; J. Gieliam. walserij west: N. P. Zielschot, speurwerk en ontwikkeling; F. Burger, bedrijfsadministratie sector kali- berwalserijen; allen uit Beverwijk. C. Amse, nieuwbouw-projectmanage- ment; G. Niemeijer, werktuigkundige dienst centrale werkplaats; A. Prinsse, Mekog-technisch bureau; J. Groen, nieuwbouw; A. Aberson, railvervoer; G. J. Dompeling, railvervoer; D .Blanken, Mekog-technisch bureau; allen uit IJ muiden. A. A. Bodewes, nieuwbouw-project- voorbereiding; uit Wijk aan Zee. J. A. Molenkamp, blokwalserij 3; H. Bol, huishoudelijke dienst; J. N. H. Rijs, werktuigkundige dienst mobiele vaklie den; W. Bos. elektrotechnische en in strumenttechnische dienst; H. W. de Boer, bedrijfsinstrumentatie sector IJzer; P. Ros, bedrijfsinstrumentatie; A. Goos, huishoudelijke dienst; allen uit Heems kerk. A. Stoel, personeelszaken - oplei dingen; uit Velsen-Zuid. J. van Swig- chem, speurwerk en ontwikkeling; uit Santpoort. C. J. van Duffelen, bouwkun dige buitendienst; uit Haarlem. A. Fran sen, personeel en organisatie; JoV .nk bouwkundige buitendienst; beiden uit Uitgeest. J. Kippersluis, Mekog-produk- tie; uit Akersloot. J. P. Groot, financiële administratie; uit Castricum. J. M. T. Jacobs, elektrotechnische en instrument technische dienst; uit Alkmaar. A. Zwart, Mekog-elektrotechnische afde ling; uit Egmond aan Zee. J. W. van der Ploeg, algemene dienst; uit De Zilk. J. Warmerdam, blokwalserij 1; uit Nieuw- Vennep. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De 13 zonen van de Gele Draak, 19.30 u.: „Angelique, de markiezin der engelen”. Luxor Theater(Breestraat.) 19 en 21.15 „Goldfinger”, TENTOONSTELLINGEN. Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. BEVERWIJK. Een van de meest spectaculaire evenementen, die op woensdag 5 september onder auspicieën van de vereniging Koninginnedag wor den georganiseerd, is het polstokver- WOENSDAG 29 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend van 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 uur. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 14-17 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 14.30-17 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: 14.30-17 u. CONCERTGEBOUW HAARLEM woensdag 5 september 1973 20.00 uur ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. door het Entree ƒ7,50, ƒ10,en ƒ12,50 (a.i.). Kaartverkoop en plaatsbespreken aan het Concertgebouw, Lange Begijnestraat 13, van 10 - 15 uur, telefonisch 32 09 94 van 12 - 15 uur. -■

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7