s Grote deelname draverij in Heemskerk s 1 Programma koninginnefeesten op 5 september toentmede Industriebond NVV peilde stemming onder bedrijfsleden van Hoogovens Afkoelingsperiode bij ,KIC’ I 41 i I ,w( NIEUW BENOEMDE COMMISSIE ZOEKT NAAR MOGELIJKE OPLOSSING zijn schoonmoeder te kopen bij IJmuiden-Oost IJmuiden-West Driehuis Veisen-Zuid Zaterdagavond eerste K.G.Y.-dienst in seizoen Stertocht en taptoe 20 uur: Start op diverse punten in Velsen voor een stertocht door drumbands en harmonie- en fanfa rekorpsen, met als eindpunt sport park „Schoonenberg”. Hier begint om 20.30 uur een grote taptoe on der leiding van dirigent J. Groot. Een en ander om 20 uur voorafge- Santpoort-Zuid Johan is terug, niet waar wel waar, hij was vandaag in Haarlem om een bontmantel voor Santpoort-Noord Velsen-Noord Pers mocht blijven F il 29 AUGUSTUS 1973 4 Vertrouwen Geen andere plek Ondernemingsraad Overplaatsing fcft on iet oo de f WOENSDAG F ke ee Mi H( va vo ee: ge 1; (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De kloof die ont staan is tussen de verschillende groeperingen die zich bezig houden met vakbondswerk in de IJmond, met name tussen de Bedrijfsleden groep bij Hoogovens en het hoofd bestuur van de Industriebond van het NVV, resulteerde dinsdagavond in een vergadering in De Schouw in Velsen-Noord. Daar werd aan het slot van de door vele honder den bezochte bijeenkomst besloten tot de benoeming van een onpar tijdige commissie van negen per sonen, die moet gaan onderzoeken op welke wijze de ontstane con flicten kunnen worden opgelost. Daarover moet dan advies worden uitgebracht aan het hoofdbestuur van de Industriebond. Deze commissie, waarvan de leden dinsdagavond onmiddellijk met instemming van de gehele ver gadering zijn benoemd, krijgt de grieven die momenteel in de socia listische vakbeweging in de IJmond aan de orde zijn op schrift naar aanleiding van de gemaakte opmer kingen tijdens de vergadering. De commissie heeft daarnaast ook de taak een volgende vergadering, die moet dienen om weer dichter bij een oplossing van de impasse te komen, voor te bereiden. F -IBIS •Jri s F (Van onze correspondent) 'i (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Voor de kortebaan- draverij, die op donderdag 6 september over een afstand van 300 tot 325 meter wordt verreden, hebben 46 paarden in geschreven. Heel anders dacht men in de vergade ring over de bedrijvenmedewerker van de Industriebond in de IJmond, Car van 11 uur: Sporthal „Zeewijk”, film voorstelling voor de leerlingen van kleuterscholen in IJmuiden-West. 9-10.30 en 10.45-12.15 uur: Stads schouwburg, vertoningen van de film „Circus op stelten” voor de jeugd van vier tot twaalf jaar. 9-15.15 uur: City theater, vijf film voorstellingen met „Tom en Jerry” voor de leerlingen van de lagere basisscholen in IJmuiden-West. 9.30-12 uur: Puzzeltocht op de fiets voor de jeugd van zeven tot zestien jaar. 10.30 uur: feestterrein Aagtevonk- laan, beoordeling van versierde rij- Jan de Jong zegde toe deze motie aan het hoofdbestuur door te zullen geven, 11.30 uur: Stratingplantsoen, of het plein van de Watervlietschool: pop pentheater „Flop”. 10 uur: Plantsoen Van Tuyllweg, straattekenwedstrijd voor alle leef tijden, aansluitend blaasslaan. De Jong maakte de vergadering wel duidelijk dat de overplaatsing van Car van Wijngaarden niets te maken had met de huidige conflicten, doch dat het bij de Industriebond een normale gang van zaken was dat jonge bedrijvenmede- werkers mede voor hun eigen ontplooi ing. regelmatig worden overgeplaatst. Martij n structurering en reglementering van het bedrijfswerk bij Hoogovens ge stalte zou moeten geven. Bij al deze kritiek werd het wel duidelijk, dat het niet zozeer de werkzaamheden van deze tienkoppige commissie waren, waarover de kritiek losbarstte, doch vooral het feit dat deze mensen niet democratisch gekozen waren, doch aangezocht waren door de gewraakte districtsbestuurder. kv de ve aa zij ki: ki: (Van een onzer verslaggevers) I vei Col stu W. TJi rej lijl int hu doi pe I inx de h thi toe lok va: uil ne va stl lar Ve hel wil set ste poi stl' op: we 1 eei eig gir eei de de ne vo ov on mi o' g< IT TT t€ V g P n a a d g e b v P z V ge ko op ui da bi; pi ge ke ge w; dc ve hi br Vc v; D st O' d Barteljonsstraat 5 Haarlem VELSEN. De feesten ter gele genheid van het vijfentwintigjarig re geringsjubileum van koningin Juliana op woensdag 5 september zullen in Velsen om 8.30 uur worden ingezet met muziek op de toren van het stadhuis. Uitvoerenden zijn beiaardier Hein de Ligt en een aantal koperbla zers van de stichting „Muziekschool Velsen”. Het verdere programma voor deze dag luidt als volgt: dels heeft de heer J. Lempers in de jeugdcommissie de plaats van de zeer actieve voorzitter A. van der Aar inge nomen en zal het clubblad. Kick-Off voorlopig worden geredigeerd door de heer R. de Die le Clerq met behulp van de heer C. Klooster. Op een vraag uit vergadering of daarmee ook de pers bedoeld werd antwoordde hij bevestigend. Daarop eiste de vergadering dat de pers de bijeenkomst zou mogen bijwonen, hetgeen toen werd toegestaan. Voorzitter-gespreksleider Jan de Jong deelde de vergadering tenslotte mede dat aan de commissie van tien verzocht zou worden de opgedane kennis over te dra gen aan de nieuwe benoemde negen vakbondsmensen die gaan onderzoeken op welke wijze een einde kan komen aan de conflicten waarmee het NVV- vakbondsleven in de IJmond nu te kam pen heeft. Ook Bedrijven werker van de Indus triebond NVV, Car van Wijngaarden woonde de vergadering bij. Desgevraagd sprak hij tot de vergadering: „Voor mij is er geen andere plek dan Velsen. Als het bondsbestuur besluit mij over te plaatsen, dan worden psychologische wetten met voeten getreden. Een nieuwe medewerker hier in mijn plaats heeft minstens een jaar nodig om precies te wetën hoe de situatie er hier voórstaat”. Hij kondigde op duidelijke wijze aan dat hij geen bondswerk meer zou verrichten wanneer zijn overplaatsing naar elders niet ongedaan zou worden gemaakt en eiste dat hij het werk waarmee hij in de IJmond was begonnen ook tot voldoe ning van elke betrokkene zou kunnen afmaken. 14 uur: Grasveld, naast Brederode- school, eerst diverse spelen om prijzen voor kinderen van zes tot en met elf jaar, daarna voor de leeftijden van 12 tot en met veer tien jaar en tenslotte voor vijftien jaar en ouder. 20 uur: „De Mei”, feestavond voor volwassenen, kienen en optreden van mevrouw Bakker-Breed, voor- drachtskunstenaresse in Westfries kostuum. VELSEN-NOORD. Onder zeer gro te belangstelling van de leden heeft de voetbalafdeling van de sportvereniging KIC in Velsen-Noord dinsdagavond in de kantine op het sportpark Roos wijk haar buitengewone ledenvergadering ge houden, als vervolg op de op 15 augus tus gehouden algemene vergadering, waarin wegens de controverse tussen het algemeen bestuur en de jeugdcommissie van KIC-voetbal het zittend bestuur het niet langer verantwoord achtte om aan te blijven. onmiddellijk uitsluitsel en eiste een stemming. Deze wees uit dat de overgro te meerderheid van de aanwezigen Van Wijngaarden in de IJmond wenste te houden. Dat betekent niet dat er al een beslissing daaromtrent gevallen is, aan gezien het hoofdbestuur daarover slechts een besluit kan nemen. 10 uur: Vlaghijsen op het parkeer terrein aan de Bloemendaalse- straatweg, gevolgd door een ver sierde optocht over „Uit de historie van Nederland”. Muzikale mede werking door fanfarekorps „Wil helmina”. Route (onder voorbe houd): Bloemendaalsestraatweg, Van Dalenlaan, Van der Bergh van Eysingaplantsoen, Pastoorsstraat, Wynoldi Daniëlslaan, Laurillard- laan, Clarionlaan, Harddraverslaan, Wynoldi Daniëlslaan. Wüstelaan, Duinweg, Vinkenbaan, Duinlustpark- weg, Bloemendaalsestraatweg. Van Dalenlaan, Rusburglaan, Bloemen daalsestraatweg. Met betrekking tot de toekomstig te kiezen ondernemingsraad bij Hoogovens werd eveneens een motie ingediend en aangenomen. Deze hield in dat men zou wachten met het indienen van een lijst van kandidaten voor de ondernemings raad tot dat de Afdelings Contact Com missies (ACC) en de Bedrijfs Contact Commissie (Het feitelijke bestuur van de Bedrijfsledengroep van Hoogovens dat tot ergernis van vele leden daarvan door het bondsbestuur nimmer officieel is erkend) weer goed kunnen functioneren. Gematigd, maar ook heftig werd er gesproken door de interruptiemicrofoons. Zei de ene spreker dat de verschillen op zichzelf niet zo diepgaand waren omdat het eigenlijk zo was dat overtuiging en uitgangspunt van alle partijen overeen kwamen, zo spraken anderen weer van meningsverschillen die zo groot zijn, dat men op korte termijn niet tot elkaar zou kunnen komen. Veel kritiek werd Ook geleverd op de zogenoemde commissie van tien, een groep vakbondsleden uit IJmond, die op Dit zijn onder andere voor de 300 meter: Keizerin Myria, Kimberly Kid J., Karoline, Koentje Dartel en Lyrana. Voor de 305 meter staan als deelnemers genoteerd Ireland, Jaap Eden, Jubar Oaktree, Irish Kennedy, Jewelprise, Ivar Wilkes, Interest, Junibes B., Ideal Prise, Junior Heather, Izanto, Je t’aime, Jessie Bond en Joris Hagheweyde. De paarden Hetty Hanover, Gregor Hollyrood, Gitte Norton, Hans Holandia, Haroldine, Hup, Gloriant, Ganymedes, Henriot Hanover, Germania, Hors L. en Hideaway komen uit op de 310 meter. Voor de afstand van 315 meter zijn aangemeld Fupny Guy, Furie, Hannibal, Frans Williams A., Ivonne Hanover, Gravin Rita W., Hatsy, CH van Rood en Noot, Godfried van S., Eros Kinley, Juweeltje Carlos en Handy Mac. De paarden Extase, Ekster S. en Edelscott Six lopen tenslotte 320 meter. Voor deze draverij, die zoals gewoon lijk op de Marquettelaan gehouden wordt en die om 2 uur begint, is aan totaal een bedrag van f3.750,- aan prij zen uitgeloofd. De eerste prijs bedraagt twee mille en de tweede prijs f 900,-. Voorts is er nog een prijs te winnen van f 450,-, terwijl er bovendien nog één prijs van f200,- en twee prijzen van f 100,- beschikbaar zijn. Het belooft weer een spannende mid dag voor de liefhebbers van deze sport te worden. Als kanshebbers kunnen wel licht worden aangewezen Ireland, Jewel prise, Hannibal, Ivonne Hanover. Ju weeltje Carlos en Hasty. Als outsiders kunnen mogelijk genoemd worden Edelscott Six en Extase. De middag van 6 september zal Ieren of in deze „prog nose” ook maar een schijn van waarheid ligt. Dit besluit illustreert hoezeer het de vakbondsleden ernst is dat de nu be staande situatie waarin verschillende groepen binnen de bond elkaar over en weer de ergste verwijten naar het hoofd slingeren, zo spoedig mogelijk wordt ge normaliseerd. De kersvers benoemde commissie, die het vertrouwen geniet van alle bij de conflicten betrokken partijen, is samen gesteld uit de Industriebondleden Van de Berg, Meinderts, Van der Ham, Rijns, Lastdrager, Duiker, Hooyinga, Knippen en Dantzig. Het spreekt vanzelf dat een vergade ring zoals die van dinsdagavond niet zonder krasse verwijten verloopt. Zo werd van de zijde van de Bedrijfsleden groep Hoogovens het districtsbestuur en ook het hoofdbestuur van de Industrie bond NW een houding verweten, die samenwerking met de bedrijfswerkers onmogelijk maakt. Het hoofdbestuur werd een te aarzelende houding verwe ten ten aanzien van het bedrijfswerk bij Hoogovens. Maar bij de vergaderden moest vooral districtsbestuurder Jan Martijn het ontgelden en verschillende malen werd met luide bijval zijn ver trek geëist, al kwamen sprekers er voor de interruptiemicrofoons wel voor uit dat Martijn zich in het verleden voor het vakbondswerk zeker verdienstelijk heeft gemaakt. Het informatiebulletin vermeldt de komst van dokter Albert van den Heu vel, secretaris-generaal van de Ned. Her vormde Kerk, naar Beverwijk. Hij zal tijdens de viering op 27 oktober het woord voeren. Op 31 oktober is hij present op de najaarsvergadering van de KGY om, voortbordurend op de viering van de 27ste, met de aanwezigen van gedachte te wisselen. 19.3# uur: City theater, filmvoor stelling voor de leden van de Oranjevereniging „IJmuiden-West” met vertoning van Louis de Funès in de klucht „Zo gezegd, zo ge daan”. 30-23 uur: Praatkuil. Zeewijkplein. gelegenheid tot dansen, met mede werking en onder leiding van disc- jockeys van het PEN-jeugdcen- trum. Wijngaarden. Van Wijngaarden die een betaald vakbondswérker is, heeft van het hoofdbestuur van de Industriebond NVV reeds enige tijd geleden overplaat sing naar Drente in het vooruitzicht gekregen. De bedrijfswerkers van Hoog ovens willen hem echter niet missen. Juist nu deze conflictsituatie is ontstaan willen zij steun van en advies Van Wijngaarden niet ontberen. Daarom werd er tijdens de vergadering een mo tie ingediend, ook al had voorzitter Jan de Jong, hoofdbestuurder van de Indus triebond aan het begin van de avond gezegd dat er geen moties ingediend konden worden. Deze motie hield in dat men eiste dat Car van Wijngaarden in dit district voor de Industriebond werk zaam zou blijven, gezien de huidige situatie waarin het bedrijfswerk bij Hoogovens zich thans bevindt. wielen en autopeds. Bestemd voor kinderen tot zeven jaar. 19.30 uur: Dr. Schaepmanlaan, plein katholieke school, start lam- pionoptocht om prijzen voor kinde ren tot twaalf jaar. Muzikale me dewerking op een boerenwagen door de accordeonvereniging „IJ- muidens Roem”. 20.30-24 uur: Feesttent Aagtevonk- laan, kaas- en wijnfeest. BEVERWIJK. Zaterdagavond 1 september hervat de Kritische Gemeente IJmond haar vieringencyclus in de Vre- devorstkerk aan de Laan der Nederlan den. Deze eerste viering, waarin tien kinderen gedoopt worden, is tevens de start van allerlei groepen en activiteiten. 13.30-15.30 uur: straat, naast Plein Geelvinck- buurtcentrum „De Een en ander hebben wij in ons blad reeds uitvoerig vermeld. Inmiddels was de gisteravond gehouden statutaire ver gadering belegd voor de verkiezing van een voorzitter, tot dusver de heer A. Wisse, en een nieuw bestuur. Echter is direct na de voor KIC fatale bijeenkomst een bemiddelingspoging on dernomen om de grote vereniging niet te duperen door het voorval dat een lid van de jeugdcommissie en jeugdleider naar een andere voetbalvereniging was overgestapt en desondanks als zodanig toch wilde aanblijven. De demissionaire voorzitter, de heer A. Wisse opende deze nieuwe bijeenkomst met de mededeling zich strikt te houden an de beide agendapunten, waarop de uit de heren A. Prinsen en W. Mol, oud-Kinheim-KIC-leden als bemidde- lingscommissie, die nog een neutraal derde lid zal aantrekken, hun standpunt ten aanzien van het gerezen geschil met de noodlottige gevolgen openbaarden. Aangezien KIC met 550 leden en meer dan driehonderd jeugdleden tot de grote verenigingen mag worden gerekend en bovendien ook het kantinebeheer van ivloed op de financiële gang van zaken is, meende deze commissie een afkoe lingsperiode aan te gaan ten einde de vereniging in haar geheel door te lich ten, evenals de structuur van bestuur en j eugdcommissie. Overeengekomen werd na ampele be spreking dat de afkoelingsperiode zal gelden voor ongeveer drie tot vier maanden, waarin het bestuur en de jeugdcommissie zich onverkort zullen handhaven om nadien opnieuw en na gereedgekomen overleg een nieuwe le denvergadering uit te schrijven. Inmid- 9 uur: luiden van kerkklokken. 10.30 uur: Valckenhoeflaan, ballon- wedstrijd. 14.30 uur: terrein Wulverderlaan, tussen Kieftendellaan en Valcken hoeflaan: start stratenloop, georga niseerd door de Oranjevereniging „Santpoort-Noord”, in samenwer king met de atletiekvereniging „Haarlem”. gaan door een show door de majo- rettenpelotons „Dandy” en „IJmui- den”. De routes van de korpsen voor de stertocht zijn als volgt: „Soil”: Valeriuslaan, Kriemhilde- straat, Zeeweg, Kievitlaan, Meeu wenlaan, Cederstraat, Minister van Houtenlaan, Tolsduinerlaan, sport park. „Wilhelmina”Driehuizerkerkweg, Feithlaan, Spieghellaan, Genestet- laan, Valeriuslaan, Kriemhilde- straat, Waterloolaan, Minister van Houtenlaan, Tolsduinerweg, sport park. Drumband „.Schulpen en Meerwei- den”: Pontplein, Minister van Hou- tenlaan, Dr. Kuyperlaan, Savorin Lohmanlaan, Thorbeckelaan, Ver loren van Themaatlaan Minister van Houtenlaan, Tolsduinerlaan, sportpark. Drumband „De IJmondtrekkers”: Ostadestraat, Paulus Potterstraat, Velserduinweg, Cederstraat, Minister van Houtenlaan, Tolsduinerlaan, sportpark. IJmuider Harmonie: Abeelenstraat, Platanenstraat, Meidoornstraat, El zenstraat, Fazantenlaan, Zeeweg, Minister van Houtenlaan, Tolsdui nerlaan, sportpark. Drumband „Voorwaarts”: Velser- duinplein, Velserduinweg, Willems- beekweg, Zeeweg, Groeneweg, Mi nister van Houtenlaan, Tolsduiner laan, sportpark. Trompetterkorps van de christelij ke gymnastiekvereniging „IJmui- den”: Raadhuisstraat, Plein 1945, Lange Nieuwstraat, Zeeweg, Lo- rentzstraat, Vlierstraat, Tussen- beeksweg, Platanenstraat, Abelen straat, Sparrenstraat, Groeneweg, Minister van Houtenlaan. Tolsdui nerlaan. sportpark. Mei”, „kreatieve kermis” voor kin deren van vier tot veertien jaar. 14 uur: „De Mei”, grote zaal, uit voering door het bejaardenkoor uit Velsen-Noord. 15.30 uur: Breesaperhof, tweede voorstelling door poppentheater „Flop”. 19.30 uur: „De Mei”, tienersoos met filmvoorstelling (Jean-Paul Bel- monde in „Cartouche”). 8.45 uur: Kennemer Vormingscen trum, Heirweg, start muzikale wandeling door het tamboer- en trompetterkorps „Schulpen-Meer- weiden”. Route Heirweg, Geel- vinekstraat, Verbindingstraat, Uit weg, Wijkertraatweg, Strating plantsoen, Wardenaarstraat, Melk- laan, Breesaperhof. Na een korte show wordt de wandeling voortge zet via Kruisberglaan, Bleijenhoe- velaan, Grote Hout- of Konings weg, Westerwijkstraat, Van Nidek- straat, De Lethstraat, Noorderlaan. In de avonduren volgt nog een muzikale wandeling via de Cor- verslaan naar het terrein van „Van Gelder Papier”. 9.39 uur: Kruisbeeklaan, start wie lerwedstrijd, parcours: Bleijenhoe- velaan, Schulpweg en Breesaper hof. De vergadering van de Industrie bond NVV, welke dinsdagavond was uitgeschreven in De Schouw, droeg oorspronkelijk een besloten karakter. Zo was bepaald door het hoofdbe stuur van de Industriebond. Daarom verzocht bondsbestuurder Jan de Jong aan het begin van de bijeen komst een ieder die geen lid was van de bond en geen werknemer van Hoogovens, de zaal te verlaten. doch de vergadering zelf wilde daarover p: verzoek van districtsbestuurder Jan F A

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4