Scholen, ziekenhuis en gemeente schaakmat gezet bij aankoop Missiehuis Aanhangwagen schaarde in Sportbeoefenaar kan in Velsen NEUWS Velsertunnel niet meer gekeurd worden Stof in de IJmond Haven Visclub ’t Karpertje in jubileumzonnetje gezet (Van een medewerker) Kort IJmondnieuws Bureau voor Medische Sportkeuring opgeheven A. SCHAPER WERD KONINGSVISSER 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 Onderhandelin p -4 Geen lesruimten Knap spel Overleg Toezeggingen Op de stoep RECEPTIE IN CAFE SPORT Volstrekte noodzaak T ragisch DRIEHUIS De nieuwsgeving over het Missiehuis aan de Driehuizer- kerkweg neemt langzamerhand de vorm aan van een feuilleton. Sinds de eerste geruchten vorig jaar over een eventuele verkoop aan de Koninklijke Marine is een stroom van berichten over acties en reacties losgebroken. Het hoogtepunt werd bereikt nadat de gemeente bekendmaakte een deel van de grond te hebben aangekocht voor de bouw van een verpleeghuis voor demente bejaarden. Een buurtcomité ontketende tegen deze plannen een actie. Later maakte het oudercomité van het Ichthus-College zich on gerust over de vestiging van de Marine in het Missiehuis. Veel inwoners van Driehuis begonnen zich inmiddels af te vragen waar om het niet mogelijk was het Missiehuis voor de gemeente te behouden, iets waarmee veel partijen gebaat zouden zijn. Het gemeentebestuur, maar ook het Ichthus-College werd zelfs verweten te laks te zijn geweest bij de verkoop van het Missiehuis. De ware toedracht geeft een heel ander beeld en laat zien dat van alles geprobeerd is om te verhinderen dat de Marine het massale complex aan kocht. De manipulaties rond deze geruchtmakende verkoop lijken bijna op een wildwestfilm, waarvan het zeker de moeite waard is in een vrij uitvoerig artikel als dit de inhoud weer te geven. D------ -- Daarnaast is het meer dan Interessant te zien welke groeperingen in Velsen achter de schermen bij deze zaak betrokken zijn geweest en op welke wijze. Marine heeft een knap spel gespeeld TON KORS JR. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De verkoopruimte van Van Praag-kleding op het Marktplein in IJmuiden heeft thans een royale uitbrei ding ondergaan, hetgeen mogelijk werd door het bijtrekken van het naastgele gen pand dat voorheen door de Raiffei senbank werd ingenomen. Dit gaf een oppervlaktewinst van 120 m2. Van deze gelegenheid heeft men tevens gebruik gemaakt de zogenoemde „eilandetalages” weg te nemen, waardoor het gebouw in zijn geheel een imposanter aanblik kon worden verleend. en nam zelf genoegen met klassen in het Missiehuis. De directeur van de IJmond- mts nam hierna plaats in het bestuur van de Stichting Onderwijsbelangen. Bij de Rijksgebouwendienst in het Haarlemse Florapark hadden de volgen- BEVERWIJK. Dinsdagavond heeft visclub ‘t Karpertje in café Sport een receptie gehouden ter gelegenheid van het veertig jarig jubileum. Enige leden van de immer actieve vereniging wer den gehuldigd. Zij kreeg er de lucht van dat wij een kort geding wilden aanspannen. Eerst VAN DE GEIJN „kopen via nderwijsbelangen” VAN SCHAIK ...„op de stoep met toezeggingen op zak” RUTTEN „krankzinnige zaak” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Sportbeoefenaars in Vel sen die of omdat zjj aan wedstrijdsport gaan doen, of omdat zij het onzekere voor het zekere willen inruilen, zich aan een sportkeuring willen laten onderwer pen. zullen zoals het er op dit moment uitziet, niet meer in hun eigen gemeente terecht kunnen. Met ingang van 1 sep tember heeft het Bureau voor Medische Sportkeuring Velsen namelijk de steto- scoop aan een spijkertje gehangen voor wat die keuringen betreft. Het is de afdeling Sportzaken grote ernst er alles aan te doen om voor de dreigende inpasse een oplossing te zoe ken. Daarvoor moet eerst contact opge nomen worden met wethouder Th. C. Witte, die aanstaande maandag terug komt van vakantie. Voorts wordt nu een snellere afleve ring van de gekochte kleding bevorderd door een nieuwe transporteur, een ver binding tussen de eerste etage en de benedenverdieping. Op deze wijze kun nen de aankopen snel naar de centrale inpakafdeling worden vervoerd. Destijds heeft men door het installeren van een stoeltjeslift ook reeds aan de service aan minder valide cliëntele gedacht. Zangavond. Zondag 2 september is er weer een zangavond van de Volle Evangelie Gemeente in gebouw „Baria” aan de Patriciuslaan in Santpoort. Deze bijeenkomst, welke om 19.30 uur begint, is vooral bestemd voor gasten, zodat elke belangstellende zich voor deze avond als geïnviteerd kan beschouwen. Ook het interieur is geheel vernieuwd, met als gevolg een betere afscheiding van de diverse afdelingen. Ook werd gelijkvloers een moderne ruimte inge richt, aangeduid als „Young man”, waar mee de voormalige boetiek kon worden vervangen. zeven uur ’s avonds. Bovendien verkeer den we in een veel moeilijker situatie dan de Marine. Dat is een hiërarchisch opgebouwde instelling waar een kleine groep mensen kan beslissen. Wij moes ten bijna elke dag weer ruggespraak houden met onze besturen. „De achtergrond is natuurlijk dat er moeilijk een dokter te vinden is voor dit werk”, aldus Sportzaken, „En door de drukte van de artsen die zich er wel mee bezighielden is er al een lange wachttijd ontstaan. Iedereen moet als het goed is om de twee jaar gekeurd worden, hier was dat al uitgelopen tot vier jaar. Als u weet dat er zo’n veer- tienduizend sportbeoefenaars in deze ge meente zijn, dat komt neer op bijna een kwart van de totale bevolking, dan be grijpt iedereen dat een sportkeuring in de gemeente zelf van groot belang is”. Het euvel vond zijn oorzaak in het plotseling scharen van de aanhangwa gen, waar de bestuurder volkomen ver keerd op reageerde. In plaats van gas te geven, begon hij namelijk te remmen, waardoor de trekhaak brak en de lading door de schok over de tunnelvloer werd verspreid. Na ongeveer een uur was de hutspot van vis, zand en cement door de brandweer, met behulp van personeel van Rijkswaterstaat weer opgeruimd. In een brief aan de besturen van sportverenigingen in de gemeente wordt namens de Stichting Bureau voor Medi sche Sportkeuring Velsen belicht hoe dat zo gekomen is. Daarin staat onder meer te lezen dat de artsen, die zich voor sportkeuringen 8 „Terug tot God”. Met als thema „Terug tot God” begint zondag 2 sep tember om 17 uur in het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat in IJuiden een speciale bijeenkomst met muziek, zang en getuigenissen. Voor deze „blij samenkomst”, onder leiding van een aantal jonge plaatselijke officieren uit Apeldoorn-Zuid, worden alle belang stellenden hartelijk uitgenodigd. VELSEN. Dinsdagmorgen om kwart voor negen werd het verkeer in de oostbuis van de Velsertunnel onge veer een uur gestagneerd, doordat de aanhangwagen van een personenauto lijn lading verloor. Deze bestond uit vijf kisten vis, twee zakken zand en twee kisten cement. Het niet doorgaan van de aankoop van het Missiehuis door de Stichting Onder wijsbelangen heeft inmiddels de IJ- mond-mts voor grote moeilijkheden ge plaatst. Hoewel een vervanging werd gevonden voor de lokalen die niet meer van het Ichthus-College gehuurd konden worden (de toegezegde ruimte in het Missiehuis was namelijk niet voldoende voor de scholengemeenschap zelf, zodat het college de eigen klassen weer be trekken moest) bleef de mts zitten met een extra toeloop van leerlingen. Het bollencomplex van Nijssen was nog niet beschikbaar, er waren zes loka len tekort. De mts-ers stonden letterlijk op straat Er zijn allerlei oplossingen gezocht, toen de gemeenten Velsen ten slotte het oude reinigingscomplex aan de Velserduinweg beschikbaar stelde. Dit moest toen binnen enkele dagen voor het geven van onderwijs worden aange past. De mts-ers krijgen daar momenteel les in een omgebouwde kantine, garages, barakken en kantoortjes. aan het bureau verbonden hadden, zich door overdrukke werkzaamheden ge noodzaakt zien hun actieve medewerking aan de sportkeuring per 1 september te beëindigen. Vanaf die datum worden daarom geen keuringen meer in behan deling genomen en zijn kandidaten voor een sportkeuring aangewezen op Medi sche sportkeuringsbureau’s in de omge ving van Velsen, zoals in Beverwijk, Haarlem of Heemskerk. Ik moet zeggen dat het voltallig ge meentebestuur en met name wethouder Ockeloen alle moeite heeft gedaan om de partijen bij elkaar te brengen en elkaar te houden. Eigenlijk tot ieders verbazing lukte het. Via banken kregen we toezeggingen voor een bedrag van 2,5 miljoen. We konden als het moest zelfs honderdduizend gulden meer betalen. De avond voor de dag dat het ultima tum aan de Marine afliep, verbleef de pater-econoom van de Tilburgse vereni ging in Driehuis. Van Schaik: „Een hele avond hebben Van de Geijn en ik toen op hem ingepraat opdat hij de volgende dag niet zou verkopen, maar volgens het agreement ons eerst een tegenbod moest laten doen. Achteraf kregen we de in druk dat hij niet zo gelukkig was met het feit dat via de Stichting Onderwijs belangen het Zeeweg Ziekenhuis ten to nele werd gevoerd voor de aankoop van grond. VELSEN. Zaterdag hebben 26 leden van de hengelsportvereniging Velsen hun zevende wedstrijd voor de zomer competitie gevist. De koningstitel werd gewonnen door de heer A. Schaper met 594 centimeter. In totaal werden 411 bovenmaatse vissen gevangen. De uits lag: 1 A. Schaper 594 p, J. Pieterse 582 p, A. Jansen 571 p, R. Bosma 540 p, P. Woord 508 p, F. v. Lingen 440 p. werd begonnen het Zeeweg Ziekenhui» los te weken. Binnen enkele dagen ver vaardigde een architect een maquette van deze buurt met het Missiehuis, de school, de noodlokalen en de grond. Hierop was een volledig verpleeghuis ontworpen in vier bouwlagen en er werd gezegd: „Kijk maar: het gaat precies. Hier kan het Zeeweg Ziekenhuis bou wen, de Marine kan zich vestigen in het Missiehuis, het Ichthus-College kan op de benedenverdieping en de IJmond- mts kan met toestemming van' de ge meente onderdak vinden in de opge kochte bollencomplexen van Nijssen. Het Zeeweg Ziekenhuis en de gemeen te vroegen bedenktijd om de zaak te bestuderen, terwijl Van de Geijn en ik constant aandrongen op een snel besluit voor een kort geding. De Ziekenhuisraad gooide tenslotte roet in het eten. Deze raad verbood ineens het ziekenhuis de aankoopkosten door te berekenen in de verpleegprijs en zei tegen de directie dat voor het ziekenhuis alleen de grond interessant was en niet het gebouw. Het Zeeweg Ziekenhuis moest wel loshaken en het spel was uit. Er was geen basis meer voor een kort geding, eenvoudig omdat heel de financiële basis was weg gevallen”. de dag de onderhandelingen plaats tus sen de Vereniging en de Marine. Ik zag de partijen naar binnen gaan en ben toen maar voor de deur blijven staan. Van de Geijn was er ook en als die econoom naar buiten zou komen, konden we onmiddellijk een tegenbod doen en vragen of hij meeging voor het onderte kenen van het voorlopig koopcontract. Ik stond met alle toezeggingen op zak. We hebben daar anderhalf uur ge staan en toen de man naar buiten kwam, zei hij tot onze stomme verba zing: „Er is verkocht, maar met de schoolbelangen is rekening gehouden. In het koopcontract is bepaald dat U de benedenverdieping mag gebruiken”. Na de eerste teleurstelling is onmid dellijk overwogen of er tegen de vereni ging uit Tilburg een kort geding aange spannen kon worden wegens onrechtma tige daad. Er waren mondelinge toezeg gingen gedaan en er bestond een brief waarin de Marine door Tilburg op deze toezeggingen gewezen werd. Volgens de advocaten van de Stichting Onderwijs belangen was er voldoende reden om een kort geding aan te spannen, waar voor bij de rechtbank in Haarlem een datum werd gereserveerd, namelijk 21 april. De voorzitter de heer A. Schoo kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Het was de vice voorzitter de heer F. van Dessel die zich allereerst verheugde in de aanwezigheid van vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de Alge mene Nederlandse Hengelaarsbond. Een der oudste leden de heer J. Pools kwam met een pracht verhaal naar voren uit de begintijd van de jubileren de visvereniging. Men begon met een 28 leden die met moeite 12 cent contributie in de week op tafel konden brengen. Men viste in de Fortgaten en pachtten wat vis water van de NS voor 20,- per jaar. Van het eerste uur af was de huidige penningmeester de heer J. „Banditenstreiche”. Het Velsense operettegezelschap „V.I.D.E.S.” heeft zijn repetities eveneens weer hervat. Deze worden elke maandagavond van 20 tot 22.30 uur gehouden in het verenigingsge bouw aan de Abelenstraat in IJmuiden- Oost. Met Gert Willems als regisseur is Franz von Suppé’s operette „Banditen streiche” in studie genomen, welke om streeks april in de Velsense Stads schouwburg zal worden opgevoerd. Er is in het koor nog plaats voor een aantal zangliefhebbers, waarbij vooral heren bijzonder welkom zullen zijn. voor. Door deze afspraak hoopten we dat bij verkoopplannen toch nog door ons actie gevoerd kon worden om tijdig geld te krijgen. Inmiddels huurden we een deel van het gebouw voor het geven van les”. In augustus 1971 huurde het college in het Missiehuis meet leslokalen. Het deed dit ten behoeve van de IJmond-mts, die eveneens een klassentekort had. Tilburg wilde echter geen huurcontract met de mts. Het Ichthus-College ontruimde toen eigen noodlokalen voor de IJmond-mts Vorig jaar werd plotseling bekend dat de Vereniging Missiehuis serieus in on- derhandeling was gegaan met de Konink lijke Marine. Rutten: Onze scholen zijn toen bij elkaar gaan zitten om te bere kenen wat we met rijkssubsidie jaarlijks aan huur konden opbrengen. Ons voor stel was de verkoop niet door te laten gaan en dan als huur het renteverlies van Tilburg te betalen. Na veel rekenen kwamen we tot een bedrag van honderd duizend gulden. Tilburg zei échter dat één ton te laag was en rekende voor dat jaarlijks twee en een halve ton gevraagd moest worden”. Van de Geijn: „Inmiddels waren we in februari, maart van dit jaar gekomen en als schoolleiding stonden we voor de vraag waar we op mochten rekenen voor hét schooljaar 1973-1974. De vraag was of we het huurcontract konden verlengen. Tilburg zette de Marine toen voor het blok door een ultimatum te stellen, dat op 15 maart afliep”. Rutten: „Daarna is het allemaal ra zendsnel gegaan. We kwamen op het idee het complex samen met andere belanghebbenden te kopen en daarbij dachten we allereerst aan het Zeeweg- Ziekenhuis. Deze instelling was volgens ons gebaat bij de grond, waarop later gebouwd kon worden. Van Schaik heeft toen dit voorstel bij het bestuur en de directie van het ziekenhuis aangekaart”. Rutten: „De hele zaak is eigenlijk krankzinnig. Als je bedenkt dat die Ma rine nog verschillende grote terreinen beschikbaar heeft met heel wat lege gebouwen. De vliegbasis Valkenburg bij voorbeeld wordt niet gebruikt en heeft zo ontzettend veel lege gebouwen, waar» van de revalidatiedienst gemakkelijk ge bruik kan maken. Het is eigenlijk een vreemde zaak dat deze dienst persé in Driehuis moet gaan zitten”. Air-conditioning in het gehele pand en verder een algehele herziening van ver lichting en decoratie verleenden deze uitbreiding een fraaie finishing touch, waarover de eigenaars tijdens de dins dagmiddag gehouden receptie terecht talrijke complimenten mochten beluiste ren. Het bleek dat het Zeeweg Ziekenhuis nauwelijks van een verkoop aan de Marine afwist. De instelling voelde ech ter wel iets voor de voorstellen. Er kwam snel een gezamenlijk overleg tot stand. Het grote knelpunt was de vraag of het mogelijk was op zeer korte ter mijn financiën vrij te krijgen voor de Stichting Onderwijsbelangen. De scholen zouden gebruik kunnen maken van het lege gebouw en door de aankoop zou het Zeeweg Ziekenhuis grond reserveren voor nieuwbouw ten behoeve van de mente bejaarden. Om het renteverlies van het ziekenhuis te vergoeden (er werd tenslotte voortijds aangekocht) zouden de scholen zoveel mogelijk huur betalen. Tekorten zouden gedurende een jaar door de gemeente op toezegging van wethouder Ockeloen, die ruggespraak hield met verschillende gemeenteraads commissie, aangevuld worden. Rutten: „Die weken zijn enorm span nend geweest. We hadden allemaal o ver volle agenda’s en deze besprekingen konden er nauwelijks bij. Waar je an ders jaren over doet, moest nu in twee weken gebeuren. Er werd bijna dagelijks vergaderd van vijf uur ’s middags tot De voorzitter van de Velser Sport Stichting, de heer G. J Timmermans, zegt over deze zaak: „Uiteraard betreu ren wij het zeer dat het nu zo gelopen is met de sportkeuringen. Een medische Deze dienst heeft bericht, dat van oktober 1970 tot april 1973 het stof- gehalte in de gehele IJmond is afgeno men, behalve in IJmuiden. Het ijzer- en mangaangehalte nam op alle meetpun ten iets toe. Wat het stofgehalte betreft wordt aangetekend, dat de sproei-installatie die de verspreiding van het stof moet tegen gaan pas einde 1972 goed functioneerde en dat men daarna nog problemen kreeg bij hoge windsnelheden. Over de verschillen in de meetresulta ten van de Zaanse Dienst en van Hoogo vens ook daarover was een vraag gesteld wordt regelmatig overleg ge pleegd. De verschillen worden onder meer veroorzaakt omdat de meetpunten anders zijn gesitueerd. Dat de cijfers van Hoogovens en die van de Zaanse Dienst niet in één rap port worden verwerkt vindt onder meer zijn oorzaak in het feit, dat de Hoogo- ven-cijfers over het algemeen pas veel later beschikbaar komen. HEEMSKERK. Naa*- aanleiding van in de juni-vergadering van de raad gestelde vragen hebben B. en W. de Dienst Hygiëne van het Milieu Zaan streek verzocht gegevens te verstrekken over het stofgehalte in de lucht boven de IJmond. Rutten: „Toen is de Rijksgebouwen dienst met de Marine opeens een verdu veld knap manoeuvreerspel gaan spelen. De brief aan de leden van sportvere nigingen besluit met de mededeling dat eventueel reeds gestorte gelden binnen kort zullen worden geretourneerd. Op de afdeling Sportzaken op het stadhuis van Velsen wordt de gang van zaken rond de sportkeuringen als bijzon der onprettig ervaren. Een woordvoerder van deze afdeling zei ons desgevraagd dat zij in tegenstelling tot de sportvere nigingen geen brief hadden ontvangen van de Stichting Bureau Medische Sportkeuring Velsen. Hij noemde het bijzonder tragisch dat de gemeente Vel sen met een inwonertal van vijfenzestig duizend, zijn sportmensen naar een an dere gemeente moeten sturen voor een sportkeuring. Beentjes bij het Karpertje te vinden. Hij behoorde bij de oprichters, maar aldus de heer Pools, men was nooit zo blij als hij mee ging op onderlinge wedstrijden, Beentjes haalde alle prijzen weg. Maar Beentjes was veelal de spil waar alles om draaide. Waardering werd hem nu jegens de vereniging ge bracht door het aanbieden van een bromfiets, terwijl mevrouw Beentjes een koperen ketel gevuld met planten kreeg aangeboden. Wethouder A. Klomp die namens het gemeente bestuur sprak, kon zich nog als de dag van gisteren de eerste jaren van het Karpertje voor de geest halen. Het succes van het Karpertje is aan drie dingen te danken: Talent, arbeid en geluk. Naast een cadeau voor de heer Beentjes werd een foto van het stads kantoor aangeboden. De heer W. Visser sprak namens de Algem. Hengelaars Bond en tevens als voorzitter van het district Noord-Holland. Het Karpertje is een van de weinige verenigingen die nim mer ontbrak bij een vergadering van de Algemene bond of van het district. De jubilerende vereniging werd een voorzit tershamer aangeboden. Voor de heer Beentjes had hij het zilveren bonds insigne, terwijl de heren Pools en Straal de zilvers bonds speld opgespeld kre gen. De bonds penningmeester de heer Th. Adrichem had zoveel banden met de Beverwijkse sportvissers dat hij hen persoonlijk zijn gelukwensen aan kwam bieden. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Diabas, Flixborough; Hele na Scheper, Hamina, Dusseldorf; Loki. Rotterdam; Tor Hollandia, Gothenburg; Gadience, Gainborough; C.V. Staghound, New York; Finreel, Kemi, Velsen; Her mes, Rotterdam; Heidelberg, Rotterdam; Stoer, Rotterdam; Amstelborg, Soernaes. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Aa- se Hoy, Aarhus; Inger Clausen, Harlin gen; Tor Schelde, IJmuiden, Halmstad; Billeborg, Bremen; Timrex, Boston; Nordkyn, Flixborough; Dania, Kopenha gen; Maritta Johan Lervick; Anglia, Dordrecht; Hondsbosch, Zaandam, Bos ton; Pontos, Wismar; Provincia, Rotter dam; Zaanstroom, Felextowe; Leidang, Dundee; Veritas, Stockholm; Jeana E. Londen; Bieszezady, IJmuiden, Stettin; Helle Skou, Gortala. Woensdag gearriveerd: Ardganvel, Rotterdam; Marinus Smits, IJmuiden, Milos; Judith Schulte, Vlissingen; Boy Mathiessen, Flixborough; Aaron, Ar changel. Woensdag vertrokken: Aztiek, Kopen hagen; Diabas, Flixborough; Belman, Cales; Golden Trader, Goole; Hamburg, Londen; Kyokushin, Golf van Mexico. keuring voor sportbeoefenaars is een volstrekte noodzaak, maar het is nu eenmaal zo dat er hier in de gemeente weinig artsen bereid zijn de keuringen te doen. De artsen die dat gedaan heb ben, doen dat al zo’n vijfentwintig jaar en ik kan me voorstellen dat zij zeggen: Laat de jongeren dat nu maar eens doen. Wij van onze kant zullen nog eens proberen of we ergens een oplossing kunnen vinden. De hoofdrolspelers in dit filmachtige verhaal zijn de rector van het Ichthus- College, drs. J. van de Geijn, het be stuurslid van de scholengemeenschap, H. W. van Schaik, en de directeur van de IJmond-mts, A. P. Rutten. De eerste regels voor het scenario werden eigen lijk al in 1969 geschreven, toen het internaat van de paters van het Missie huis sloot en geruchten de ronde gingen doen dat de katholieke congregatie ko pers zocht. Rector Van de Geijn voorzag door de invoering van de Mammoetwet en door de fusie van het vroegere Paulinum en h tePrins Bernhard-College tot de Ich- thus-scholengemeenschap een enorme toeloop van leerlingen. Er waren geen lokalen om deze extra leerlingen op te vangen. Het Missiehuis kon volgens hem uitstekend als schooldependance functio neren (er werden toen al lokalen gehuurd van de paters). Van de Geijn richtte een stichting op, de Stichting Onderwijsbe langen, die tot doel had het onderwijs in Velsen te bevorderen en voor dit doel het Missiehuis met de omliggende grond wilde aankopen. Van de Geijn: „Als schoolbestuur stonden we daar niet sterk genoeg voor, we kregen zelfs geen poot aan de grond, vandaar dat de stichting werd opgericht terwijl in de oprichtingsacte nauwkeurig omschreven werd dat gestreefd werd naar aankoop”. De stichting had echter geen geld voor een optie op het gebouw, hoewel de eigenaresse van het complex, de Vereni ging Missiehuis gevestigd te Tilburg, in een soort gentlemen’s agreement toezeg de dat de stichting op de hoogte gehou den zou worden van alle verkoopplan nen en bij een koopbod het Missiehuis voor minstens eenzelfde bedrag kon overnemen. Van de Geijn: „Tilburg zei ons dat we konden kopen voor 2,5 miljoen, maar daar hadden we geen geld u p j

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5