Leven gaat op smallere voet Industriebeleid Amsterdam in discussie HEEMSKERKS OUDSTE ZONDAG 99 JAAR kreaier Caravan van gemeente werd niet afbetaald maar verkocht politierechter i i 1 I I .|W< I i 5 35 3 F 7 IJMUIDEN City Kennemer theater I BEVERWIJK Eduard Raab in de Rhönestraat Luxor Stadsschouwburg Jwfe. ai 9 30 AUGUSTUS DONDERDAG 1973 8 kreatief besig; xijn tel. 023-317183 Sloop Paarderennen Echtelieden Bank vanaf 1 oktober in het oude E.G. inschrijving vanaf 17 september :N 5 Smaak ALS IN DE KOMENDE WEKEN de blaadjes al weer van de bomen gaan vallen kunnen we in ieder geval met fraai gekleurde moccasins door dat losse bladerdek heen stappen. Die zekerheid geeft ons het Modecentrum voor Leer. Voor velen van u zal het bovendien plezierig zijn te vernemen dat de leest voor het naderende seizoen aanmerkelijk slanker is gewor den en de hakken wat hoger Fijne details, bij de mooie handschoentjes en pumps die u te wachten staan. SS Doorgereden ei b 4 Films to Hooggehakt voor laars en laarsje. soepeler nog (Van een onzer verslaggevers) F' (Van een onzer verslaggeefsters) 579 van De officier vond het schandalig dat je onder redactie van Bé ter Maat «Èfi 'officier een lage boete van 50 die ook werd opgelegd. kursussen voor kinderen, jongeren en volwassenen een en derlandse soldaat de best betaalde in Europa is. Hij veroordeelde de jongeman conform de eis. buiten met veel land en bos rondom om de flapjes regel matig te kunnen uitlaten. De heer en mevrouw Raab, op de bank in het huis van de familie Dekker in de Rhönestraat. sportieve uiterst Handschoentjes met gematigde plateauzolen en hoge hakken. ONDERWIJL draait in de matinee van zondag „Tarzan en de jungle-opstand”, waarin deze nog altijd bekende held van het oerwoud de strijd mag aanbinden met een ware machtswellusteling. Na de nodige spannende avonturen moet deze fielt tenslotte toch het onderspit weer delven tegen onze Tarzan, welke figuur ditmaal door Ron Ely wordt vertolkt. DE NIEUWE RAG£ voor de Chinese en Japanse knokfilms wordt van heden tot en met donderdagavond weer in stand gehouden door de vertoningen in het Kennemer Theater van „Wang Tu - tien stalen vingers”. Met deze film wordt de bezoekers van heden- tot en met donderdagavond niet weinig in het vooruitzicht gesteld, want wat denkt men bijvoorbeeld van „bloedige gevech ten in de trein, wreed, gewelddadig, groots en indrukwekkend”. Op de paarderennen kreeg een 41- jarige Beverwijken begin juni van een man van wie hij niet meer wist dan dat hij zijn gezicht wel eens meer had gezien voor 150 een rekenmachine aan geboden. Dat vond hij niet zo’n gekke prijs, hij dacht niet aan diefstal en kocht het apparaat. Maar: het was ge stolen. Een verbaasde verdachte: „Hoe kan ik dat nou weten. Een paar maan den daarvoor had ik ook op zo’n manier in een stationsrestauratie een tikmachine gekocht”. „Nou, als u er zo over denkt, dan zullen we u nog wel eens meer zien”, zei mr. De Groot. Repliek: „dat was vóór dit geval!” Met andere woor den: het zou hem nü niet meer gebeu ren. De officier vond het wel erg toevallig dat de rekenmachine ook al uit Bever wijk kwam- Diefstal noch opzetheling kon hij bewijzen? alleen schuldheling, de grove onvoorzichtigheid bij deze aan koop. Hij vroeg 150, die ook werd opgelegd. DE REPUTATIE van Sean Connery als James Bond, de onversaagde bestrij der van allerlei gewetenloze schurken, is nog altijd groot genoeg om zelfs bij de hervertoningen van zijn populaire films geregeld weer volle zalen te trekken. Dit geldt dus ook voor „Goldfinger”, welke reprise in City voldoende belangstelling trok om een prolongatie volledig te rechtvaardigen. Vandaar nogmaals een week James Bond en wel tot en met donderdagavond, echter behalve woens dag, omdat de Oranjevereniging „IJmui- den-West” dan in verband met de natio nale feestdag het theater voor haar le den heeft gereserveerd. DE BANDSCHOENEN IN leer en lakleer hebben de banden om de enkel en/of over de wreef. Ze zijn er, evenals de pumps, zowel in één als tweekleurige uitvoe ring. De pumps hebben voorts een dun plateauzoolt- je van vijf tot acht millime ter en een hakhoogte van vijf tot acht centimeter. Voor ontspannen winkelen of een pittige boswandeling zijn de kostelijke loafers, moccasins of molières een ideaal schoeisel. De nieuwe modellen zijn behalve slank, ook hoog op de wreef en hebben fraaie garneringen van koper of brons. De jam- boreeflap (weer terug) doet je verlangen naar een va kantie op een mooi Engels een met de hulp van de gemeente ver kregen caravan maar weer verkoopt. De regeling om 25 per maand af te beta len vond hij zeer royaal, dan doe je er wel en jaar of dertig over. Hij vroeg een maand voorwaardelijk en een boete van 100. De politierechter kon zich wel daarmee verenigingen. Hij merkte op dat men deze zo langlopende „lening” toch niet serieus moet opvatten, „het is eigenlijk meer een vorm van bijstand”. Limes schoen met jamboreeflap; rechts model in twee kleuren leer. OOK IN DIT theater moest de directie in verband met de schier onverminderde Twee jongens uit Heemskerk, 18 en 19 jaar oud, gingen in juni eens kijken in een tent bij een muziekconcours in Heemskerk of er iets van hun smaak viel te halen. Dat was er: bier. En dat kon er best nog bij want ze hadden al het een en ander op. Voordat ze echter de lippen aan de schuimkraag van een vers glas konden zetten, werden ze op heterdaad betrapt. Eén van de twee ontsnapte maar was zo wijs de volgende dag zichzelf maar aan te geven. Con form de eis kregen ze een boete ƒ150 de man. Overigens zullen de familie Dekker en het echtpaar Raab de verjaardag al een paar dagen eerder vieren (donderdag), want van vrijdag af huizen de twee bejaarde mensen alleen. „Wij gaan vrij dag met vakantie,” vertelt mevrouw Dekker. „Mijn oudste dochter houdt dan ’s avonds toezicht. Och er kan echt niets verkeerd gaan.” Heemskerks’ oudste inwoner kan het gebeuren in de wereld nog best volgen. Kranten lezen gaat aan hem voorbij, maar het dagelijkse televisiejournaal verschaft hem de nodige informatie. Lo pen gaat hem erg slecht af. Als hij eenmaal in de tuin in het zonnetje is gezet, blijft hij er de gehele morgen zitten en is pas van zijn stoel te branden als er gegeten dient te worden. Eduard Raab is geboren in het plaatsje Wezel. In Dusseldorf dreef hij een kleerma ker szaak. EEN ANDERE specialist in bloed en geweld, Lee van Cleef is van vrijdag- tot en met zondagavond opnieuw in de Stadsschouwburg aan het woord en de daad. Hij speelt dan namelijk de hoofd rol in „The magnificent seven ride!”, waarin hij als Chris, de marshal van een klein stadje in het wilde westen weer eens met een bende desperado’s krijgt te maken. Ten gevolge van deze verwikke lingen wordt Chris’ jonge vrouw door de bende ontvoerd en daarna verkracht en gedood, voldoende reden voor de mar shall om een medogenloze achtervolging in te zetten. Met een aantal even veeht- en schietgrage vrienden weet hij de totale vernietiging van de schurkentroep te bewerkstelligen, waarbij aan het slot voor- de wakkere Chris weer nieuw ge luk wordt gesuggereerd. Maar daarvoor zijn dan weer heel wat doden gevallen- Voor de kinderen zag ik leuke molières en loafers van soepel leer met veelal zo mogelijk crêpe zolen. Tijdens het debat zal het conflict met het gemeentebestuur van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude en minister Gruijters van Ruimtelijke Ordening over de bestemming van de Houtrakpolder centraal staan. Voor een interpellatie van het Kabouter-raadslid Roel van Duyn over deze kwestie voelde de raad gisteren niets. „Dat zou de zoveelste ego trip van een stuntman zijn”, aldus de VVD-er Jacobse. HAARLEM. „Een overbekend ver haal", verzuchtte politierechter mr. De Groot gisteren tijdens een rechtszaak tegen een 23 jarige man uit Heemskerk. De man had van de gemeente een be drag van negenduizend gulden geleend om een stacaravan te kopen, die als zijn permanente woonplaats diende. In hele kleine beetjes kon hij dat bedrag terug betalen. Feitelijk terugbetalen deed hij niet, dat gebeurde via inhouding van de kinderbijslag. De man loopt in de ww, dus eigen inkomsten om het geld terug te betalen, waren er nauwelijks. „Een bankwerker, daar heb ik toch altijd iets anders onder verstaan”, zei mr. Bijl de Vroe tegen een 20-jarige jongeman met dit beroep uit Heemskerk. Deze had zijn beroep overdrachtelijk gebruikt, door op 4 juli in Heemskerk een ruit van een bank in te slaan. Geen geringe prestatie, de ruit was een paar vierkante meter en 8 mm dik. Hoe hij het had gedaan, wist hij niet meer, waarschijnlijk met zijn hand, want daar liep hij een snee op. Zo’n 23 pilsjes vormden de oorzaak van deze „baldadig heid” en zijn vergeetachtigheid nu. Hij vertelde inmiddels zijn excuses te heb ben aangeboden en een schaderegeling te hebben getroffen voor de ruit, die 1500 had gekost. Een slimme regeling, vond de politierechter: het salaris van de jongeman loopt via deze bank en auto matisch houdt men steeds een bedrag achter. In verband hiermee vroeg de belangstelling voor Sean Connery in „Goldfinger” besluiten deze film nog een week voor Beverwijk vast te houden. Eveneens tot en met donderdagavond. Alleen draait hier in de matinee van zondag ..De zeven gladiatoren van Spar ta”, welke titel duidt op de nodige strijd en romantiek tijdens de klassieke oud heid. HEEFT DIT SCHOENEN NIEUWS wellicht en diepe re achtergrond in deze tijd van aangekondigde 2 beste dingsbeperking? Moeten we met onze nieuwe schoenen en Den Uyl nu toch op een smallere leest gaan leven. Zet u schrap en wacht de Derde Dinsdag van septem ber maar af. Wat ook uit de bus moge komen, de slanke leest is zonder meer elegant. Een weinig bestedingsbeper king kan ook nog een slan kere taille opleveren. Een kleinere maat is uw voor deel! In november 1972 beviel de caravan hem echter niet meer, vooral omdat het dak lekte. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe dacht dat dat best te verhelpen was geweest „met asfaltpa- pier bijvoorbeeld”. Verdachte vertelde dat men drie keer tevergeefs een re paratie had gepoogd uit te voeren. Daarna had hij de wagen doorver kocht, en een andere gekocht, die tweeduizend gulden meer kostte. Dat betaalde hij zelf, met geleend geld, wat inhield dat hij ook daaraan weer af moest betalen. Hij stond nu terecht omdat hij de niet afbetaalde wagen van de gemeente zonder meer had doorverkocht- BIJ DE HERENSCHOEN kwamen eveneens de slan kere modellen om de hoek kijken, zeer klassiek met de zo overbekende geperforeer de neuzen. Houd echter wel in het oog dat dit verschijn sel niet betekent dat de stoere ronde neuzen voor mijnheer nu taboe zijn; ver heug u, zij blijven in het modebeeld. De boots geven hetzelfde beeld te zien: slank van leest met iets ho gere hak, dan wel fors, rond en plat. AMSTERDAM. De Amsterdamse gemeenteraad zal zich eind september buigen over de „zorgelijke” ontwikkeling van industrieterreinen in het westelijk havengebied. Uitgangspunt hiervoor is een nota van B. en W. Twee weken voorwaardelijk en 100 boete vroeg de officier tegen een 30- jarige Velsenaar, die zijn vrouw in mei zo geslagen zou hebben dat zij een bloeduitstorting en een gezwollen lip opliep. „Kunt u zich dat niet voorstellen als je anderhalf jaar in spanning leeft?”, vroeg de verdachte aan mr. De Groot. Deze: „Ik kan me alles voorstellen, maar dat mag nou eenmaal niet”. Verdachte, die liever niet wenste te praten over de achtergronden, een echtscheidingsproce dure, „nou ja, ik heb me vergeten”- De officier maakte hem er wel op attent dat hij zich begin mei ook eens op die manier had vergeten. „Dat je hand uit schiet in een ruzie kan ik me nóg voorstellen, maar niet dat je blijft slaan”, zei hij. De politierechter legde alleen de boete op, een voorwaardelijke straf leek hem overbodig, daar hij geen grote kans op recidivie zag nu de twee toch uit elkaar gaan. IN DE TWEEDE zaal van dit theater draait van heden tot en met donderdag avond „Barabas”, een bewerking naar de roman van de Nobelprijswinnaar Par Lagarkwist. Hierin wordt het niet-histo- rische verhaal behandeld van de man die dóór Pontius Pilatus op last van het volk werd vrijgelaten, nadat het voor de keuze was gesteld of Christus, dan wel Barabbas moest worden gekruisigd. WAT DE MISDADIGER met zijn nieuw verworven vrijheid doet, laat deze film nu in extenso zien. Christus blijft hem in zijn zo miraculeus herwonnen leven vervolgen en dit brengt hem na allerlei omzwervingen in Rome, waar hij het begin van het christendom en de vervolging van dit nieuwe geloof mee maakt, tot ook hij als martelaar in de arena sterft. VOOR DE REST van de week ver meldt dit programma de vertoningen van „Zweedse stewardessen" voor de nachtvoorstellingen van vrijdag- en za terdag, waarmee wellicht een enigszins vertekend beeld van de erotische vaartmaatschappijen zal wórden gege ven. Daarbij in de eerste matinee van zondag „Zorro kruist de degens”, waar mee een populaire filmvechter weer eens op .het witte doek wordt terugge bracht. DIT MOOIE en zinvolle verhaal kreeg een Amerikaans-Italiaanse bewerking mee, waarbij men zijn kracht vooral heeft gezocht in de spectaculaire kanten van de inhoud. Met de markante filmac teur Anthony Quinn in de mooie titel rol van de man, die zich uiteindelijk toch onder de banier van het christen dom wenst te scharen. Eduard Raab hoopt er zondag een rustige dag van te maken, want van drukte in zijn huis wil hij niets weten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Heemskerk’s oudste inwoner, de heer Eduard Raab, viert zondag 2 september zijn 99ste verjaar dag. Dertien jaar geleden kwam hij uit Düsseldorf naar Nederland om samen met zijn tachtigjarige vrouw zijn intrek te nemen bij de familie Dekker aan de Rhönestraat. Mevrouw Dekker is een stiefdochter van het echtpaar Raab. Sean Connery als James Bond met een charmante tegenspeelster in „Gold finger”, welke thriller zowel in City (Velsen) als in het Luxor Theater (Beverwijk) zal worden geprolongeerd. „Een autosloperij verkoopt, en is er niet om maar wat weg te geven”, zei mr. De Groot tegen een 20-jarige chauf feur uit Bloemendaal, momenteel dienst plichtige in Harderwijk. Deze jongeman knutselde graag aan zijn eigen auto, en had toen twee velgen met banden weg gehaald bij een sloperij in Velsen. De reden was vooral dat hij boos was op de eigenaar van dat bedrijf. De officier eiste 100 boete. Wat de jongeman nogal veel vond, gezien zijn soldij. Hier bleek dat de opvattingen van de permanente politierechter mr. Vink en zijn vervanger in deze vakantie maanden, mr. De Groot, over de hoogte van de soldij niet ver uiteen lo pen. Mr. De Groot vond ten minste ook dat je een boete van 100 best kunt betalen bij een soldij van zo’n driehon derd gulden en vrije kost en inwoning. Een „salaris” dat hij niet gek vond afsteken tegen die in de burgermaat schappij gezien alle faciliteiten- Hij zei wel eens gelezen te hebben dat de Ne- IN DE MATINEE van zondag gaat het dan beduidend amusanter toe, dank zij de fleurige tekenfilm „Kuifje en de zonnetempel”. In gezelschap van profes sor Zonnebloem, Jansen Jansens en kapitein Haddock staat onze populaire stripheld aldus weer garant voor onderhoudende middag voor jong oud. De oudste werd vrijgesproken van doorrijden na een aanrijding, want die had zich zelf bij de politie gemeld de volgende dag. Wél met het vermoeden natuurlijk dat er een onderzoek zou zijn, nu zijn kameraad ’s nachts was opge pakt. De ander werd conform de eis tot 100 boete veroordeeld. Ze kregen beiden te horen dat ze zich nog wel op de ontmoeting met de kantonrechter moes ten voorbereiden, voor de brokken die gemaakt waren, de staat van de auto, en het ontbreken van alle papieren. DE VRIJETIJDSSCHOE NEN zijn veelal uitgevoerd in zeer soepele leersoorten en voorzien van crêpe zolen, die we eveneens bij de laar zen aantreffen. De laarzen, ook slank van leest, hebben plateauzolen en liefst hoge hakken. Boots (korte laar zen) kregen een platte hak of een elegante hoge hak. Op het kleurenpalet voor herfst en winter zien we verschillende tinten bruin, zoals roest, cognac, whisky en donkerbruin, vorots vele nuances groen, donkerrood en zwart. Op 14 februari slaagden een 21-jarige man uit Hoofddorp en een 18-jarige uit Beinsdorp erin om beurtelings achter het stuur van een auto eerst in Hillegom tegen een auto te botsen, en in Haar lemmermeer tegen een verkeerspaal. Daarna reden ze door, en daarvoor ston den ze nu terecht. De auto, die ze hadden of eigenlijk niet mochten heb ben, want het was een wagen die de schoonvader van één hunner zou opha len voor de sloop ze waren hem dus iets te snel af mankeerde van alles. Niet verwonderlijk voor een sloopwagen. Bovendien ontbrak een verzekering en kenteken. Beide heren hadden ook geen rijbewijs. „En u reed in een ontzegging bovendien”, zei de politierechter tegen de jongste- Toen deze dat ontkende: „Dat was voorwaardelijk”, antwoordde mr. De Groot „bepaaldelijk niet”. Bla derend in de stukken moest hij het terugnemen: „bepaaldelijk wel”. U ff"”

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9