Vijand” Pakistan na zeven jaar weer verslagen Nederland na nemen van strafballen in eindstrijd Stuurmanloze Willem Ill-ploeg ging af in Moskou puinhoop Steenkist Geen subsidie voor Amsterdam Damesteam won van Australië Ilie Nastase uitgeschakeld KNVB4JSVRIJ IN DE ZOMER „Het was een en) ID- I I rkzJ hten ireai ZATERDAG SEPTEMBER 19 73 11 'erk Niet fraai Conditie wmen -31 26 4 wmm aar eau S pend erk ;nst Ironie - ..- India heeft voornaamste overwinning al behaald worden Ron Steens en Jeroen Zweerts bedreigen de Westduitse doelman Rott, maar die blijft ook in deze situatie aan de winnende hand. TAMINIAU (Van onze sportredactie) BERT BREEVOORD nomen (Van onze sportredactie) Amsterdam (en van Mobil OU i volksfeest het speeldorp werd bevolking STOPPER Is de ware animo er misschien nog niet? Natuurlijk was die er wel, de competitie is net twee wedstrijden op streek, ik had na de eerste resultaten graag naar FC AmsterdamMVV ge gaan, of naar FC TwentePSV, om enkele wedstrijden te noemen. Maar juist nu de honger naar de bal nog aanwezig is (en juist in het weekein de waarin de Duitse Bundesliga met grote trots kon melden dat het aantal toeschouwers vergeleken met vorig jaar weer sterk gestegen was!), moest de KNVB zo nodig een bekerronde viel me ontzettend mee.” Die overdosis conditie leidde echter niet tot een doel punt, omdat doelman Rott tot de laatste seconde van de slopende krachtmeting een onneembare barrière bleef. was bijvoorbeeld zo tijdens de Olympi sche Spelen van Mexico en München en ook in de halve finales van het eerste toernooi om de wereldbeker, twee jaar geleden in Barcelona. Geen wonder dat de 10 overwinning van vrijdagmorgen een uitzinnige vreug de in het Indiase kamp teweegbracht. Het doelpunt dat linksbinnen Govinda acht minuten voor het einde scoorde bracht de Indiërs voor het eerst sinL. lange tijd weer eens in de finale van een belangrijk toernooi, maar dat was eigenlijk niet eens het belangrijkste. De Indrukwekkend aan de kant van India was het solide en duidelijk ook op het voorkomen van strafcorners gerichte de fensieve spel. Met name Surjit Singh en Mitpal Singh groeiden naar een schitte rende vorm. Die verdedigende accurates se van de Indiërs kon toch niet voorko men dat Pakistan, dat over alle ’inies een beetje tegenviel, in totaal zes straf corners te nemen kreeg (India forceerde een even groot aantal), maar Tanvir Dar kon uitgerekend in deze wedstrijd hij ergerde er zich zichtbaar aan niet de anders zo duidelijke zuiverheid aan zijn slagen geven. De vorm die India vrijdag demonstreerde, doet vermoeden dat d e ploeg in staat is ook de tweede wereld beker (Pakistan won in Barcelona de eerste) in Aziatisch bezit te brengen. De Indiërs kunnen zich nu voor de volle 100 procent op die taak concentreren. In de zekerheid dat het belangrijkste werk inmiddels tot een goed einde is gebracht. ERK 3 .31.00 id van uur >0—16.9 jn Het was geen grootspraak van de man die na het wereldtoernooi in Amstelveen zeer waarschijnlijk zijn internationale hockeycarrière beëindigt. Coach Ab van Grimbergen: „Vanmorgen zijn de vijf mensen aangewezen die de strafballen moesten nemen (in volgorde waren dat :nd dat ng van leggen ser zal geen ploeg meer in de halve eindstrij den. De kleine Japanners, die het sinds de Olympische Spelen in 1964 blijven proberen, maar steeds zonder succes, en de Grieken beide landen schreven drie ploegen in zullen de beslissende fasen van de wedstrijden als toeschou wers moeten volgen. tot op een enkele seconde. Die krachts inspanning werd Ludwig Benecke te veel. Hij kon Johan Steenkist niet meer volgen, waardoor de boot steeds schever op de baan kwam te liggen. Australië, en later ook Groot Brittannië liepen moeiteloos langs de bijna stilliggende Ne derlanders, die hun race beëindigden buiten de bebakening. „Het was ronduit slecht”, gaf chef d’equipe Teun Panne- koek onomwonden toe. „Op de nationale liep het geweldig, maar hier kwam Be necke gewoon kracht tekort.” FOREST HILLS. Ilie Nastase is sinds vrijdag geen internationaal tennis kampioen van de Verenigde Staten meer. In de tweede ronde van het toer nooi in Forest Hills werd de Roemeen op sensationele wijze uitgeschakeld door de RhodeSiër Andrew Pattison: 7-6, 6-2, 3-6 en 4-6. De KNVB heeft nu 900.000 leden. Zes jaar geleden, in 1967 dus, schreef de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond het 600.000e lid in. Dat betekent dus een toename van 50 procent in zes jaar, gemiddeld 50.000.nieuwe le den per jaar. De KNVB werd op 8 december 1889 opgericht dank zij het drijven van Pim Mulier, die tien jaar eerder in 1879 HFC al had opgericht de huidige Koninklijke HFC. Toen hij HFC oprichtte was hij 14 jaar oud toen hij de Nederlandsche Voetbal en Atlethiek Bond oprichtte, was hij 24 jaar. Negen verenigingen werkten aan de oprichting van de NVAB mee. alleen HFC en HVV bestaan er nog van. In 1890 telde de KNVB (zoals ik de bond nu maar verder zal noemen) ongeveer 250 leden verspreid over zeven verenigingen. Een jaar later telde de bond 13 verenigingen, maar in 1892 waren het er weer 12. U denkt nu misschien dat dit de enige keer in de geschiedenis van de KNVB was dat het aantal verenigingen af in plaats van toenam, maar dat is Nederland had zijn moeilijkste periode in de tweede helft. In de verlengingen tekende zich het nut van de slopende oefencampagne nadrukkelijk af, want qua conditie werd West-Duitsland over vleugeld. Kranenberg daafrover: „We hadden meer lucht dan die gasten, dat AMSTELVEEN. Een doelpunt van Dorette Woltring, negen minuten na de rust gescoord, heeft het Nederlandse da mesteam in het jubileumhockeytoernooi in Amstelveen een 1-0 overwinning op Australië bezorgd. Door die overwinning behoudt Nederland een kans op de eind zege. Bovenaan bleef Engeland, dat met 3-0 van de Verenigde Staten won. Dan volgen West-Duitsland (1-0 winst op Nieuw Zeeland) en Nederland. AMSTELVEEN. De man met de reputatie als de meest koele hockeyer van het Nederlandse team brak uiteindelijk de tot het absolute kookpunt gestegen spanning. Bart Taminiau, als laatste verdediger gewend om er bij gevaarlijke situaties het hoofd bij te houden, sloeg Nederland ten koste van de tegenstander die het het meest van alle vreest, West-Duitsland, naar de eindstrijd van het toernooi om de wereldbeker. West-Duitsland nam direct de lei ding, om die niet meer af te staan. Tot 750 meter van de finish voeren de Au straliërs in tweede positie, direct gevolgd door Willem III. Groot Brittannië lag op een kleine twee lengten achter de Am sterdammers op de laatste plaats. De posities leken bij het naderen van het 1500-meter merkteken geconsolideerd. De in zeer laag tempo roeiende Neder landers gingen omhoog, passeerden Au stralië en benaderde zelfs de Duitsers Dat gebeurde tijdens een apotheose, zoals die zich nog nooit eerder bij een hockeywedstrijd in een belangrijk toer nooi heeft voorgedaan: het nemen van strafballen. Die procedure was noodza kelijk geworden, omdat Nederland en West-Duitsland in 107;I/2 minuut hockey (70 minuten normale speeltijd plus vijf verlengingen van zeveneneenhalve mi nuut) niet tot doelpunten en dus ook niet tot een beslissing waren gekomen. Bert Taminiau, die met het benutten van de laatste van een serie van vijf strafballen de ademloos meelevende toe schouwers van een wurgende onzeker heid verloste, had er geën moment aan getwijfeld dat zijn inzet doel zou tref fen. Taminiau: „Voor de wedstrijd had ik al gezegd, dat het best eens mogelijk zou kunnen zijn dat er strafballen geno men moesten worden. Ik had er zo’n voorgevoel van. Toen het eenmaal zo ver was, zei ik tegen Koen Kranenberg: „Ik weet niet wat jij doet, maar die strafbal van mij gaat er gegarandeerd in.” Inplaats van een door velen verwachte reprise van de München-finale West- DuitslandPakistan komt het tot een eindstrijd NederlandIndia. Van Grim bergen: „Daar ben ik eerlijk gezegd niet ongelukkig mee. Van alle landen houdt India het meest vast aan de orthodoxe speelwijze. Dat lijkt me geen nadeel. De halve finale-wedstrijd van India en Pakistan staat op de video recorder. Daar gaan we vandaag eens rustig naar kijken. We hebben nog twee wedstrijden opgenomen van India. Een daarvan pikken we eruit en aan de hand .daarvan maken we ons strijdplan. Dat zal trouwens niet al te veel problemen geven.” En Van Grimbergen over het bereiken van de eindstrijd (voor het eerwt sinds 1952, Olympische Poelen in eerst sinds 1952, Olympische Spelen in voor de finale van een belangrijk evene ment): „Ik heb erin geloofd. Maar ik heb dat nooit hardop durven zeggen.” GETWIJFELD” vaarlijkste speler bij de Olympische kampioensformatie. Wat een erkende crack als bijvoorbeeld Baumgart gisteren tekort kwam, vergoedde Dröse met zijn gevaarlijke penetraties. Toch kon ook zijn uitstekende werk, dat zich in de verlengingen overigens al veel minder manifesteerde, niet in doelpunten wor den omgezet. De niet talrijke gevaarlijke aanvalsacties van zowel West-Duitsland als Nederland werden vrijwel in alle gevallen bekwaam gepareerd. En al snel werd duidelijk dat strafcorners de enige mogelijkheid vormden om tot scoren te komen. Maar bij die strafcorners voor Nederland afwisselend genomen door Kruize en Litjens, voor West-Duits land door Krause en Strödter bewe zen de doelverdedigers Rott en Sikking in uitnemënde vorm te verkeren. Litjens, Kruize, Frans Spits, Kranenberg en Taminiau, red.) en ik wist bij voor baat wie de laatste zou nemen. Dat moest Bert Taminiau zijn. Die heeft gewoon het minste last van zenuwen.” Om het vijftal intact te laten had Van Grimbergen bewust vervanging van een van het kwintet gedurende de wedstrijd of de vijf verlengingen voorkomen, ui teraard zolang dat kan. Van Grimber gen: „Even heb ik met de gedachte gespeeld om Frans Spits eruit te halen. Frans kreeg last van kramp, maar uit eindelijk heb ik hem toch in het veld gelaten.” MOSKOU Dat Ludwig Benecke en Johan Steenkist de halve finales van de Europese roeikampioenschappen niet haalden, daarmee zou het kleine groepje Nederlandse supporters in Moskou nog vrede kunnen hebben. Maar zeker niet met de manier waarop de stuurmanloze Willem Ill-ploeg afging. „Het was een puinhoop”, gaf Johan Steenkist toe, di rect na afloop van de race, die voor Nederland een hoopgevend verloop leek te krijgen, maar toch nog in een drama eindigde. Met de Westduitsers Alois BierI en Winfried Ringwald, de Austra liërs Timothy Konrad en Peter Shakes- pear, alsmede John Yallop en Leonard Robertson streden de Amsterdammers om drie plaatsen in de voorlaatste ronde. Beslist niet al te imponerende tegenstan ders, van wie de Duitsers dit seizoen nog het meest naam hebben gemaakt. Had Frans Spits overigens het veld verlaten, dan zou zijn plaats zijn inge- door reserve-doelman Derk Doyer. Eerder al, bij het begin van de derde verlenging vanaf dat moment Afgelopen zondag ben ik niet naar voetballen geweest, maar naar Ruig- 'oord, het spookdorp onder de rook van niet te vergeten), waar die dag met een ingewijd. Ik heb er geen spijt van gehad: er waren enkele duizenden mensen, leuke muziek, circusartiesten, er werden op een barbecue hambur gers gegrilld, nee, ik heb me uitste kend vermaakt, daar niet van. Blijft natuurlijk de vraag waarom ik niet naar het meest eigene volksfeest dat er bestaat: een voetbalwedstrijd ben gegaan? Om de eenvoudige reden dat het programma me niet aanlokte. Ik ben van goeden wille, maar om nu naar HoofddorpHeerenveen te gaan, naar IJsselmeervogelsPEC Zwolle of zelfs naar VolendamDe Vole- wijckers voor de eerste ronde van de bekercompetitie.... nou nee. „NIET (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN De datum 31 au gustus 1973 zal in de archieven van de Indiase hockeybond ongetwijfeld van een gouden randje worden voorzien. Ze ven jaar was het geleden dat de Indiërs voor de laatste maal kans hadden gezien hun erfvijand Pakistan te vloeren. Op die wedstrijd, de finale van het hockey- toernooi van de Aziatische Spelen in Bangkok volgde een reeks van voor India inktzwarte jaren, waarin Pakistan in de onderlinge prestigeduels voortdu rend als winnaar uit de bus kwam. Dat AMSTERDAM. De financiële situa tie van de profvoetbalclub FC Amster dam blijft zeer precair. Vrijdagmiddag heeft het gemeentebestuur van Amster dam, bij monde van wethouder Verhey van sportzaken, doen weten dat FC Amsterdam geen subsidie zal krijgen. De club had gevraagd om een bedrag van 400.000 gulden, waarmee de gemeente een bijdrage zou kunnen leveren in het delgen van de schulden van DWS en Blauw Wit, die in juni 1972 samensmol ten tot FC Amsterdam. De gemeente heeft echter onoverkomelijke bezwaren tegen de structuur van het bestuur van FC Amsterdam „doordat de twee voor naamste schuldeisers van DWS en Blauw Wit vooraanstaande figuren zijn in het bestuur van de Stichting FC Amster dam, is de club in feite eigendom ge worden van deze twee mensen. In een dergelijke situatie achten wij het onjuist gemeenschapsgelden beschikbaar te stel len”, aldus de heer Verhey. procent van KNVB-lid was. geenszins het geval. In 1895 telde de KNVB 27 verenigingen, in 1896 nog maar 26. In 1900 waren het er 57, in 1901 nog maar 51. In 1914 waren het er 149, in. 1915 nog maar 137. Tussen 1916 en 1918 daalde -het aantal ver enigingen van 165 via 162 naar 158. Kennelijk speelde de oorlog toen een rol, want ook tussen 1941 (2099 verenigingen) en 1944 (1991 verenigin gen) daalde het aantal met liefst 108 stuks. Ook was er weer even een merkwaardige daling tussen 1953 (3170) en 1954 (3113), en nog merk waardiger was misschien de daling van 4580 in 1961 via 4467 in 1962 naar 4380 in 1963. Ook in 1966 was er weer zo’n kleine daling, hoewel het aantal leden toen omhoog ging. Maar ook het aantal leden is sinds 1890, toen de KNVB ongeveer 250 leden telde: zeven keer gedaald van het ene jaar op het andere, dus het feit dat de KNVB nu het 900.000e lid heeft kunnen inschrijven, wil nog helemaal niet zeggen dat het ledental nooit inzinkingen heeft gekend. Negenhon- frustrerende nederlagenreeks tegen de Pakistani was tot staan gebracht en wie de verhoudingen tussen beide landen niet alleen wat het hockey betreft een beetje kent, weet dat een dergelijk wapenfeit boven alles gaat. Zowel van Indische als van Pakistaanse zijde was voor en tijdens het toernooi om de wereldbeker al meer dan eens verklaard dat „het winnen van de wereldbeker niet het belangrijkste was, maar wel het winnen van één wedstrijd”. En het viel bij die gelegenheden niet moeilijk te raden welke tegenstander werd bedoeld. De overwinning van de Indiërs, die in steeds betere vorm komen, maar hun fabelachtige technische vaardigheid on voldoende vergezeld laten gaan van pro- duktiviteit, was zonder enige twijfel ver diend. Hun triomf had al in een veel eerder stadium van de strijd tot stand kunnen komen, maar in de openingsfase miste Chand Singh een paar goede mo gelijkheden en in de tweede minuut na rust faalde Harmik Singh zelfs toen hij een strafbal mocht nemen, toegekend nadat de Pakistaanse verdediger Tanvir Dar de bal na een door Surjit Singh genomen strafcorner uit het doel sloeg. Harmik Singh maakte van de unieke mogelijkheid om de score te openen een simpel rollertje, dat door doelman Per- vaiz Munir zonder enige moeite uit de linkerhoek kon worden getrapt. Het was reeds de derde misser uit een strafbal van de Indiërs in dit toernooi. zou een doelpunt de wedstrijd onmiddel lijk hebben beslist was Ron Steens namelijk al vervangen door Wouter Leefers en een totaal van twee wissel spelers is bij hockey het maximaal toe laatbare kwantum. Van Grimbergen: „Ik durfde niet het risico te nemen om in zo’n belangrijke wedstrijd geen reserve- doelman op de bank te hebben (West- Duitsland nam dat risico wel, red.). Maar Derk Doyer zou gewoon als veldspeler hebben kunnen fungeren. Hij had al zijn spullen daarvoor bij zich. Derk is, dat weten waarschijnlijk maar weinigen, een heel verdienstelijke aanvaller als dat nodig is.” Tot die ingreep behoefde Van Grim bergen dus niet over te gaan, al ver baasde het wel dat hij 85 minuten, tot na de tweede verlenging dus, wachtte alvorens een eerste wissel toe te passen. Met name de eerder dit toernooi zo bewierookte aanvaller Ron Steens draai de stroef en het zelfde gold voor linkerverdediger Koen Kranenberg, hoe wel die zich tijdens de verlengingen heel De uitslagen: NederlandAustralië 1- 0, BelgiëFrankrijk 3-1, West Duits landNieuw-Zeeland 1-0, Engeland Verenigde Staten 3-0. De ironie wilde overigens dat Frans Spits de enige van het Nederlandse vijf tal was die zijn strafbal naast het doel van de wonderbaarlijk goede Westduitse goalie Wolfgang Rott schoof. Maar Spits hoewel zeer ontstemd over zijn mis ser kon zich tenslotte troosten met de gedachte dat voor hem Strödter (naast) en Seifert (wiens inzet door de ook al voortreffelijk in vorm zijnde Maarten Sikking werd gestopt) die mis ser in voor Nederland positieve zin had den gecompenseerd en dat Taminiau niet faalde op het moment dat hij de beslis sing kon forceren. derdduizend leden op een totale be volking van ongeveer 13 miljoen is overigens schrikbarend veel. Neder land is daarmee het dichtstbevolkte voetballersland gebleven, wat het trouwens al enige jaren was: per 1000 inwoners heeft Nederland het groot ste aantal voetballers in de hele we reld. Van alle Nederlanders, baby’s en ouden-van-dagen, meisjes en invali den inbegrepen, is dus 6,8 procent lid van de KNVB’ Vijf jaar geleden, in 1968, was dat nog maar 4,9 procent (als ik rekening hou ook met de kleinere bevolking), in 1963 was het 4,3 procent en in 1958 iets minder dan 4,2 procent. Springen we terug naar 1950, dan zien we dat toen bij een bevolking van 10,2 mil joen nog maar 3,2 procent KNVB-lid was. In 1940 was het nog maar 1,4 procent en in 1930 niet meer dan 0,5 procent.' In 1920 ten slotte, toen Ne derland 6,9 miljoen inwoners telde (ongeveer de helft dus van tegen woordig) had de KNVB 18.158 leden dat wil dus zeggen dat toen maar 0,26 ,al zou China heel Japan met zijn ruim 100 miljoen inwoners veroveren en de beste voetballers van Nippon aan zijn eigen elftal toevoegen, dan nóg zou Chipan niet kunnen winnen van Nederland! Rara, hoe kan dat? En ook: rara, hoe komt het dan dat Ijsland omgekeerd niet van Neder land kan winnen? Onder de goede oplossers wordt een fraai doelpunt verloot... de hele Sinds de bevolking dus verdubbeld is (in iets meer dan een halve eeuw) is het percentage dat lid is van de KNVB gestegen van 0,2.6 naar 6,8! Hoogst opmerkelijke getal len, dunkt me, omdat we een aanwas van leden weliswaar normaal zouden vinden omdat nu eenmaal ook de bevolking groeit. Maar dat de aanwas ook percentsgewijs zo groot zou zijn inlassen! Zeer ten detrimente van de toeloop, vrees ik, je kan de gang er beter een beetje inhouden, vooral in het begin. Waarom zou dat gedaan zijn, zo’n bekerronde al meteen na twee competitiewedstrijden? Kenne lijk alleen om Ajax een pleziertje te doen. Ajax wou per se in Cadiz deelnemen aan het Carranza-toernooi dat niet alleen hoge gages aan de optredende artiesten biedt, maar ook zulke prachtig-barokke bekers ter grootte van een Sint-bernardshond aan de winnaar uitreikt (ik heb er een stuk of drie zien staan in de zilversmederij van Real Madrid), dat Ajax zijn bestuurskamer ervoor zal hebben moeten laten uitbreken. Dat Aegir in het miniveld van acht ingeschreven achten te weinig klasse heeft, werd in de enige herkansing dui delijk aangetoond. Vier van de zes ploe gen haalden de eindstrijd van zondag. De Groningers hebben geen moment kans gehad zich bij die eerste vier boten te scharen. Oost-Duitsland, de Sovjet-Unie en West-Duitsland, de oude grootmachten in de roeiwereld, zijn na twintig voor- wedstrijden en zeventien herkansingen nog in alle nummers van de Europese kampioenschappen vertegenwoordigd. Oost-Duitsland bevestigde in dit toernooi zijn reputatie door opnieuw in alle ze ven gevallen de halve finales te berei ken door overwinningen in de series- Van de 29 landen die vertegenwoordigd zijn in Moskou, hebben er slechts twee ondanks het ontstaan van zoveel nieuwe sporten in de tussentijd (honkbal, basketbal, volleybal, zaal handbal, zeilen) zullen slechts weini gen bevroed hebben, hoop ik. En nu ik toch bezig ben: Ijsland telt 200.000 inwoners naar het schijnt. Nederland ruim 13 miljoen, dat bete kent dat Nederland 65-maal zoveel inwoners en redelijkerwijs gesproken ook 65-maal zoveel voetbaltalent in de gelederen moet hebben dan Ijs land, dat nog minder inwoners heeft dan Zeeland, dat bij mijn beste we ten alleen Frans de Munck aan het interlandvoetbal heeft geschonken. Is het wonder dat Nederland dan van Ijsland kan winnen? Als er een land bestond met 65-maal zoveel inwoners als Nederland, dus met 845 miljoen inwoners, dan zou het ook met 50 en 81 van Nederland winnen. Maar zo’n land bestaat niet, zelfs China telt hooguit 800 miljoen mensen, Vonde ling even niet meegerekend. En wat is nu het allergekste van alles? Zelfs ’knap herstelde en in die periode over een voorbeeldige conditie bleek te be schikken. Daarom had Ajax de KNVB ver zocht om uitstel te verlenen voor de competitiewedstrijd die het op 26 au gustus zou moeten spelen, de andere clubs vonden het echter onzin (meten met twee maten, gelijke monniken gelijke kappen, een recht, twee aver echt, enz. enz.), en omdat ook de KNVB (denk aan Meuleman in de Cruyff-affaire) een hekel heeft aan het meten met twee maten, werd het handigheidje verzonnen van die inge laste bekercompetitie. De eredivisie hoefde daarin nog niet aan te treden (een soort ijsvrij midden in de zo mer), dus Ajax kon een wettig heen komen zoeken naar Cadiz. Voetbal - ik heb dat al zo vaak gezegd - is een kwestie van elkaar de bal toespelen.... De halve finale tussen Nederland en West-Duitsland, waarvoor het Wagener- stadion vol was gelopen (7500 toeschou wers) was zeker niet de fraaiste wed strijd van het wereldtoernooi. Wel, maar dat laat zich met een climax zoals die zich gisteren voordeed gemakkelijk ra den, de meest spectaculaire. Van Grimbergen: „Veel bewegen en consequent dekken waren de voornaam ste facetten in deze wedstrijd Dat was te voorzien. Erg goed was het spel van beide kanten inderdaad niet, maar de spanning en de inzet hebben wel alles vergoed, dacht ik.” Over conse quent dekken gesproken: dat gebeurde van Nederlandse zijde met name tijdens de officiële speeltijd te weinig ten op zichte van de Westduitse middenvelder Dröse, vorig jaar tijdens het Olympische toernooi in München een van de beste spelers. Juist Dröse was veruit dé ge- le el

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11