Wim Prinsen krijgt geen nieuw contract Financiën van WISO Positie Van der Meeren onzeker moeten voor oktober Problemen Hughes voor Wielerclubs duel tegen Feyenoord rond zijn rijden samen competitie Vierde plaats voor Staartjes KOERSEN NOOTDORP Haarlem naar Prestatieloop Nova Zembla Driebanden-top naar Amsterdam Stormvogels gaat door I Musterring woonbewust voor nu en later van duivenboden Laatste competitiewedstrijd van atletiek senioren DEM Frankrijk „Ik had hier veel meer knechten moeten hebben" EIGENLIJK KENT NIEMAND ONS musterrigg I-' ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 13 FQCWA Tegen Troyes lar ig- ij HOLLAND 3 m, it- ervaren machinebankwerkers en electriciëns met een voltooide MTS- of LTS-opleiding. Leeftijd v.a. 23 jaar. Wij bieden een goed basis- loon met toeslag voor eventuele 2-ploegendiensten. Aanmelden bij de heer Lenders. Interdisk B.V., Tulpenkade 1, Haarlem. Telefoon 023-31 93 80. Interdisk B.V. Voor onze grammofoon- platenfabriek zoeken wij voor onderhoud en nieuwbouw 1 U bentzeker van de nieuwste richtapparatuur en een uiterst moderne spuiterij en drooginstallatie. kan onzichtbaar en vakkundig hersteld worden door Vermeulen-Hollandia. Vakbekwame plaatwerkers bekleders en spuiters met hart voor elke auto staan daar persoonlijk voor in. EER5TEIJMUIPER MARWEZENFABRIEK KvanVEEUEN I Veirneulen-Hollandia bv. Merckx niet gelukkig met formule (Van onze sportredactie) Merckx: „Geen goede formule”. PETER HEERKENS gaat zelf (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) autoschade I ADVERTENTIE £tl 1 1 Wist U dat onze meubelshow 4000 m2 groot is, dat wij klassie ken, semi-klassieken, eiken, moderne en tienermeubelen sho wen, wij een speciaal Sleeping-house hebben ingericht met 25 modelslaapkamers en ook nog een uitgebreide kleinmeubel- afdeling hebben. Wij in onze textiel-speciaalzaak een keuze hebben uit 800 soorten tapijt en 2000 verschillende gordijnen showen en onze beddenafdeling een show op zich is. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 Haarlem Tulpenkade 1 023-31 9380 MEUBELSHOW - SLEEPINGHOUSE: GED. OUDE GRACHT 88-90-92 4000 tW AFD. WONINGTEXTIEL (TAPIJTEN - GORDIJNEN - BEDDEN) - GED. OUDE GRACHT 108-110 HAARLEM TELEFOON 023-31 38 40 (4 LIJNEN) blijft Merckx vaag als altijd voor een belangrijke koers. „In een wereldkampi oenschap”, zegt hij, „is iedereen gevaar lijk. Vooral hier, want ik vind het parcours niet zo zwaar dat er alleen met de echte klimmers rekening gehouden moet worden. Volgens mij zal het onmo gelijk zijn hier solo te rijden. Ik voorzie dat een behoorlijke kopgroep naar de meet komt”. Hiermee willen wij maar zeggen, U kent ons pas als U eens een kijkje neemt achter al onze oude gevels, waar natuurlijk de koffie klaar staat. (Van onze atlettiekmedewerker) BEVERWIJK In het komend week einde wordt in ons land de derde en tevens laatste wedstrijd van de senioren competitie van de KNATJ gehouden. De ze wedstrijden zijn vooral voor de atle tiekvereniging DEM bijzonder belang rijk, omdat zowel de damesploeg als de herenformatie zich nog kan plaatsen voor de finales, die enkele weken later worden gehouden. In de eerste klasse dames bezet DEM thans de zesde plaats op de competitieladder en deze geeft nog recht op een finale-plaats. Doch vooral THOR uit Roosendaal dringt geweldig aan en deze ploeg behaalde in de tweede wedstrijd een hoger puntenaantal dan de Beverwijkse ploeg. Voor de wedstrijd in Zaandam heeft DEM echter de beschik king kunnen verkrijgen over Marjan Ackermans-Thomas. Deze oud-kampioe- ne en inmiddels trotse moeder van twee kinderen en woonachtig in Akersloot, die met ae wedstrijdsport is gestopt, was wel bereid haar club te steunen in haar streven opnieuw uit te komen in de hoofdklasse. Zij zal voor haar ploeg uitkomen op haar sterkste nummers, het hoogspringen en de 100 m. horden. Ook heeft DEM zondag de beschikking over Hennie Winkel-Oorthuis, sinds korte tijd weer lid van DEM, die op het kogelsto ten en het discuswerpen een reuze ver sterking zal betekenen. Voorts zijn Hen nie Hollebrand-Zwart en Mieke Acker mans weer beschikbaar en heeft de ploeg dermate aan kracht gewonnen dat het met o.a. Lida Kuijs, Carla Admiraal, Lida Valk, Lydia v.d. Werff, Mies La- grand en Annie Belien mogelijk moet zijn zich voor de finale te plaatsen. van de Wanneer heeft die andere jongens bijna allemaal kop man, dus kan ik niet verwachten dat ze zich voor mij opofferen. Maandag die nen we allemaal weer andere belangen”. Daarom ook weet Eddy Merckx zeker dat het straks in het heetst van de strijd nooit tot een akkoord kan komen tussen hem en zijn landgenoten. Zelfs niet met bergen francs. „Geld”, zegt Eddy Merckx, „kan geen enkele invloed uitoe fenen. Dat wereldkampioenschap is niet te betalen. Ónmogelijk”. Waar Eddy Merckx in plaats van landenploegen lie ver aan zou willen, is een competitie zoals die geldt voor de „super prestige”- prijs: verschillende wedstrijden van uit eenlopende specialiteit. Merckx: „Zo’n wereldkampioenschap zou eigenlijk uit een serie koersen voor merkenteams moeten bestaan. Dan zijn de kansen meer verdeeld en je kunt op werkelijke steun van je ploegmaats rekenen. Zoals het nu gaat, vind ik het niet juist maar ja: het is de officiële formule van de UCI en daar hebben we ons bij neer te leggen”. HAARLEM. Haarlem heeft via de bemiddeling van voetbalmakelaar Do- nenfeld een voetbalwedstrijd georgani seerd tegen de Franse eerste-divisieclub Troyes. De wedstrijd wordt woensdaga vond in Troyes, een plaats die 160 kilo meter ten zuidoosten van Parijs ligt, gespeeld. Haarlem reist op de heenweg per vliegtuig. Na afloop van de wed strijd gaat Haarlem woensdagavond naar Parijs, waarna het elftal donderdag per trein terugkeert. De tweevoudige wereldkampioen (1967 en 1971) heeft er begrip voor dat hij werd ondergebracht in een vijandig kamp, waar het door de UCI opgedrongen nationale ploegverband totaal zoek is. „Natuurlijk”, roept Merckx, „kan mijn bond renners als Verbeeck en De Vlae- minek niet passeren. Het zijn geweldige coureurs in eendaagse wedstrijden die hier alle recht hebben op hun kans. Maar het is op zich natuurlijk belache lijk dat je het hele jaar door voor een merkenteam rijdt en dan ineens in een landenploeg moet”- Over de uiterst minimale steun waarop hij zondag met maar drie ploeggenoten kan rekenen, is de Belg dan ook bijzonder slecht te spreken. „Drie man”, zegt hij sarcastisch, „is beter dan niemand. Maar ik had hier natuurlijk veel meer knechten moeten hebben. Ik draag het gewicht van de wedstrijd en dan is de steun die ik nu heb veel te weinig. Buiten die drie kan ik op niemand rekenen, want de rest zal nooit bereid zijn voor mij te werken. Dat vind ik ook wel logisch. We zitten allemaal twaalf maanden bij een baas die ons goed betaalt. In hun ploeg zijn NAPELS De Nederlandse equipe Ben Staartjes-Kees Kurpershoek is in de baai van Napels in de vijfde race van de reeks om het wereldkampioenschap zei len in de Tempestklasse op de vierde plaats geëindigd De overwinning was voor de Brit Hunt, tweede werd de Rus Mankin, die de leiding heeft in de alge mene rangschikking. Staartjes en Kur pershoek zijn hierin achtste. Zaterdag wordt de laatste race gezeild. In Barcelona tobt Eddy Merckx nog met een ander probleem dan gebrek aan knechten: een rugkwaal. De dokters schijnen er nog niet achter te zijn wat hij precies mankeert en de mening van Merkx zelf loopt uiteen van reuma tot de gevolgen van zijn val in Blois in 1969- „Die pijn”, aldus Merckx, „komt regelmatig terug, de laatste tijd steeds meer. Op dit moment heb ik er niet zoveel last van, maar ik ben er wel op ingesteld dat het zondag ineens terug komt”. Over zijn kansen in Barcelona kunnen voetballen, dan zal trainer Rab van Haarlem aan de selectie toevoegen. Ook het meevoetballen van Van der Meeren bij Telstar is dubieus. Trainer Rab vindt hem niet zo sterk op dit moment. Rab: „Ik beslis zondag pas of Paul of reserve-doelman Bloem mee doet. Van der Meeren heeft tot voor kort altijd een constante vorm vertoont. Als hij dan zoals nu opeens terug zakt, dan moet er iets aan de hand zijn. Ik dacht dat er wat moeilijkheden met zijn werk waren. Dat het voetballen en de zorg voor zijn kapperszaak hem mis schien iets teveel waren geworden. Van der Meeren beweert zelf dat dit niets met elkaar te maken heeft. Wij hebben dat op een bevredigende manier met elkaar uitgesproken. Maar Paül moet kunnen accepteren dat er concurrentie is in de vorm van een reserve-doelman als hij zelf niet optimaal draait”. De terugkeer van Tonnie Fens die vandaag in het jeugdelftal van Telstar tegen Excelsior voetbalt valt over een week of zes te verwachten. Dan zal hij zoals de zaken zich nu ontwikke len weer een volwaardig selectielid kunnen zijn. Den Haag: Thie - Mans veld, Wijngaarde, De Zoete, Korevaar - De Graaf, Kila, Busbaba - Augustsson, Bregman, Zwanenburg. BARCELONA. Wat Eddy Merckx betreft, mag de internationale wieleror ganisatie vandaag nog de formule voor het wereldkampioenschap veranderen. Het handhaven van landenploegen (een allang omstreden systeem in het van commercie bol staande beroepsrenners- wereldje) betreurt hij in alle toonaarden onder verwijzing naar wat de reglemen ten hem in Barcelona aandeden. Eddy Merckx heeft daar, in het luxueuze forensenplaatsje Castell del Fels, zijn kampement opgeslagen met slechts drie van zijn knechten uit de Molteni-ploeg: Joseph Bruyere, Jos de Schoenmaker en Jos Huysmans. Voor de rest is de Belgi sche formatie opgebouwd uit coureurs met wie hij in de koers op voortdurende voet van oorlog leeft: Roger de Vlae- minek, Walter Godefroot, Frans Ver beeck, Freddy Maertens en Rik van Linden. Zij zullen eerder samenspannen tegen Merckx dan dat ze hem het ge noegen van een volgend groot succes gunnen. MABK'.EZEN'ZONNESCWERMCN mtUIKEN/LUXAnXX JALOUZIÉEN Even verder, op de sintelbaan van Elzenhagen in Amsterdam-Noord, komt de herenploeg van DEM uit in de laatste competitiewedstrijd voor de tweede klasse. (Van onze sportredactie) BARCELONA. Uiterlijk 1 oktober wil sportmanager Ton Vissers de finan ciële basis gevonden hebben voor de nieuwe profschaatsgroep WISO (World Ice Skating Organisation), die met Jan Klok als voorzitter van de stichting betere tijden hoopt te beleven dan de ISSL. Hoeveel geld daar precies mee gemoeid is, weet de voor wielerzaken in specialisten in koetswerk sinds 1884 Daardoor niet duurder, wel beter. Oudeweg 30, Haarlem, tel: 023-3193 44 NOOTDORP De uitslagen van de draverijen, die vrijdagavond werden ge houden in Nootdorp, zijn: Katwijk-prijs, eerste afdeling (afstand 2000 meter): 1. King Olivier (R. Pools) 2.59,1, 1.29,6, 2. Kado, 3. Karl Dear. Toto: winnend 13,90, plaats 4,10, 5,20, 3,40, koppel 24.60, trio 1014.10. Leiden-prijs (2000 meter): 1. Life Pigh H (H. Pools) 2.51.0, 1.25.5, 2. Kwiek van Agfa, 3. Kora Marijke. Toto: winnend 10.30, plaats 1.80, 3.00, 1.60, koppel 26.60, trio 252.70. Noordwijk-prijs (afstand 2000 meter): 1. Killing Feet (J. van Dooyeweerd), 2. Klavertjevier (buiten weddenschappen), 3. Lord Entreprise, Toto: winnend 1.80, plaats 1.40, 1.90, koppel 4. Wassenaar-prijs (afstand 2400 meter): 1. Johan A (A. Post) 3.30.0, 1.27.5, 2. Juno Buitenzorg, 3. Jacobijntje S. Toto: winnend 11.60, plaats 3.20, 2, 3.10, koppel 16.90, trio 322.50. Zoeterwoude-prijs (afstand 2000 me ter): 1. Ideal Prise (C. Hetteling) 2.50.0, 1.25,0, 2. Isodore, 3. El Cid d’Aster, Toto: winnend 4.60, plaats 1.50, 4.30, 2.20, kop pel 7.20. Leiderdorpprijs (afstand 2380 meter) 1. Fleetwood (J. Duivenvoorden) 3.20.0, 1.24.0, 2. Ideal Dear, 3. Ideal Buitenzorg. Toto: winnend 6.30, plaats 3.40, 1.80, 1.90, koppel 13.90, trio 114.90. Hazerswoude-prijs (afstand 2000 me ter): 1. Ico R (W. Duivenvoorden) 2.51.0, 1.25,5, 2. Ina Z., 3. Indiana Hanover, Toto: winnend 7.40, plaats 2.60, 1.80, koppel 11.10. Woubrugge-prijs (afstand 2000 meter): 1. Karper K (J. v. d. Broek) 2.55.6, 1.27,8; 2. Kimberly Kid J., 3. Katja, toto: Win nend 7.70, plaats 2.10, 1.40, 1.80, koppel 9.80, trio 65.20. Katwijk-prijs, tweede afdeling (af stand 2000 meter): 1. Lady Charlotte (G. Kleyweg) 3.03,0, 1.31,5, 2. Lady Wilkes, 3. Lloyd Buitenzorg. Toto: winnend 8.10, plaats 2.10, 1.30, koppel 6.30. Totalisato- romzet: ƒ143.060. AMSTERDAM Zoals ieder jaar wordt ook dit jaar weer het Europese biljartseizoen geopend met het internati onale dnebandentoernooi om de „Coupe Iwan Simonis”, zo genoemd naar de bekende biljartlakenfabrikant Simonis in Verviers (België). Het is het enige toer nooi voorkomende op de wedstrijdkalen- der van de Confédération Europeènne de Billard) Europese Biljartbond). Dit toer nooi wordt van 27 tot en met 30 septem ber gespeeld in het Frans Otten-stadion te Amsterdam (naast het Olympisch Sta dion) onder leiding van het bestuur van het district Amsterdam van de KNBB. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de Europese driebanden-top, te we ten: wereldkampioen Raymond Ceule- mans en zijn grote rivaal Ludo Dielis, beiden België; Johan Scherz, de eeuwige tweede, Oostenrijk; R. Dufetelle, Frank rijk; Peder Thögersen, Denemarken; en E. Rudolph Duitsland. Nederland wordt op dit toernooi vertegenwoordigd door de nationale titelhouder Jan Doggen en Rini van Bracht. De aanvangstijden zijn dagelijks om 13.30 en 19.30 uur. Telstar speelt evenals Haarlem mor gen een uitwedstrijd. Volgende week spelen beide teams Haarlem zelfs te gen AZ tegelijkertijd thuis. Een na delige gang van zaken. Vooral voor de Velsenaren. Daarom zal er Telstar mor gen veel aan gelegen zijn in het Haagse Zuiderpark minstens één punt mee naar Velsen te nemen. Het meespelen van Jonker is bij Telstar onzeker. Als hij vanwege een lichte liesblessure niet zal Barcelona neergestreken Vissers niet, maar om te beginnen heeft hij in elk geval 240.000 nodig als bankgarantie voor de salarissen, die per schaatser (ook Ard Schenk) zijn vastgesteld op 15.000 gulden. Voorlopig heeft de hele oude ISSL-groep, op Jos Valentijn (niet naar een begin deze week geheimgehouden bespreking gekomen) en Neil Blanchford (onbereikbaar wegens verhuizing) na, toegezegd met de WISO in zee te gaan op basis van een uniforme honorering, 25 procent van de eventuele winst en een wedstrijdenserie van elf, waarmee een totale begroting van 2,2 miljoen gulden is gemoeid. Alleen over de verdeling van het prijzengeld waren de 16 in het Limburgse Arcen vergaderende schaat sers het niet eens met hun toekomstige bazen. De als manager aangetrokken Ton Vissers, die de organisatie en coördinatie gaat voeren: „Dat was een redelijk be zwaar. Bij onze voorbereidingen waren we uitgegaan van gelijke bedragen per onderdeel, maar daar maakten de rijders bezwaar tegen. Ze vonden dat de 10 kilometer een hogere beloning moet krijgen dan de 500 meter, en daar heb ben we alle begrip voor. Er wordt nu aan een andere regeling gewerkt”. Met name op dit punt („en nog wat kleinere technische zaken van onderge schikt belang”, aldus Ton Vissers) strui kelde het voornemen van de WISO- leiders (Klok, Barel, Admiraal en Vis sers) om de schaatsers meteen een con tract te laten aangaan. Die overeenkom sten waren geheel voorbereid en teken gereed, maar door uit de discussie naar voren gekomen noodzakelijke wijzigin gen kon het nog niet tot een definitief akkoord komen. bouw aan de Boezemkade in Spaarndam, waar men zich tot een kwartier voor het vertrek nog kan aanmelden. Voor de jeugd tot, en met vijftien jaar is de afstand vier kilometer en voor de ouder en 7,5 kilometer. Iedereen die de loop binnen zeventig minuten volbrengt, krijgt een fraai uitgevoerde medaille. Men kan zich ook vooraf opgeven bij penningmeester P. Nooy, Kerklaan 2, Spaarndam (tel. 371065). Voor de drie eerst aankomenden in de categoriën: dames, heren, veteranen (ou der dan 36 jaar) en jeugd, zijn door de Commissie Koninginnedag extra medail les in het vooruitzicht gestéld. SPAARNDAM. Door de IJsclub Nova Zembla uit Spaarndam wordt op de nationale feestdag van woensdag 5 september ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van koningin Juliana, een grote prestatieloop door de Velserbroek- polder gehouden. Iedere sportman of trimmer mag daaraan meedoen. De start is woensdag- morgen om elf uur bij het speeltuinge- IJMUIDEN De wedstrijd Stormvo gelsZVV gaat morgen toch door. Er is wel een gemeenteverbod om op grasvel den te voetballen maar dit geldt niet voor competitiewedstrijden. Het duel wordt gespeeld op Zeewijk. HAARLEM. Door de wielerclubs De Kampioen (Haarlem), De Bataaf (Halfweg), DTS (Zaandam) en Kenne- merland (Beverwijk) wordt over vier zondagen een gezamenlijke competitie gehouden. Vooral voor de renners, die vrijwel geen kans krijgen om open koersen te rijden, is dit een mooie gele genheid om hun krachten eens in breder verband te meten. Er worden twee ritten in het Van der Aartsportpark te Haarlem-Noord verre den en twee op het Kinheimparcours in Zwanenburg. De eerste rit wordt reeds komende zondag verreden in het Van der Aartsportpark. Om negen uur star ten de aspiranten, daarna komen om kwart voor tien de nieuwelingen aan de beurt en om half elf vertrekken de overige categoriën. Men hoopt van de samenwerkende clubs dat het initiatief bij de renners aanslaat en zij in groten getale opkomen. HAARLEM—IJMOND. Uitgerekend voor Haarlems grote krachtmeting in de Kuip tegen Feyenoord weet trainer Bar ry Hughes nog niet of hij over enkele belangrijke voetballers kan beschikken die hij zo broodnodig heeft om een uitgekiend concept tegen de Rotterdam mers te hanteren. Dries Boszhard kampt nog steeds met een herstellende spier blessure, terwijl het ook niet zeker is of Hughes kan beschikken over Tonnie Nieuwenhuis (grote teen-blessure). Hug hes: „Het komt erg beroerd uit, want je wilt naar Feyenoord natuurlijk met je sterkste opstelling”. Een extra handicap voor Haarïem voor de tegen Feyenoord zo belangrijke slag om het middenveld is dat ook Gerrit Peijs niet beschikbaar is. Een achiilespees-ontsteking heeft Peijs zeker voor twee weken uitgescha keld. Ook daarom gaat Haarlem, dat afgelopen zondag nog een uitstekende oefenwedstrijd speelde, tegen Feyenoord een erg lastige wedstrijd tegemoet. Fey enoord - Treytel - Wery, Schneider, De Jong, Vos - Boskamp, Jansen, Van Ha- negem - Ressel, Schoenmaker, Kristen sen. BARCELONA. De Canada-Dry- ploegleiding (manager Ton Vissers en ploegleider Florent van Vaerenbergh) zal het grootste deel van de Nederlandse renners die dit jaar voor deze sponsor reden, handhaven. Met uitzondering van Wim Prinsen krijgen alle leden van de kerngroep een nieuw contract: Jan Kre kels, Theo van der Leeuw, Matthieu Pustjens, Wim Kelleners, Ben Koken, Jo Vranken en Jo van Pol. Gedurende de Tour de France was Ton Vissers door de matige prestaties van zijn coureurs heel wat minder toeschietelijk, maar de nood heeft hem nu gedreven. De UCI-regle- menten nalevend moet hij aan nationale coureurs het dubbele aantal buitenlanders contracteren, doorgaat, wat de bedoeling is, Canada-Dry 20 Nederlanders nodig om dat Vissers en Van Vaerenbergh naast de zes al gecontracteerde buitenlanders (de Belgen Van Springel, Pintens, Van Roosbroeck, Benaets en Dierickx en de Luxemburger Gilson) er nog vier wil aantrekken, waarmee de ploeg het op zienbarende totaal van 30 leden tellen.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13