Zoetemelk Geen excuus V GIMONDI PROFITEERDE VAN VERTROUWEN VAN MAERTENS I Keetie van Baan nekte aspiratie Oosten viel van Van Dooyeweerd WK wielrennen op Tom Okker in de weg in cijfers vierde ronde WSSrlIlffi Middelink jaloers op Russen en Polen Eddy Merckx: „Ik viel stil, ik begrijp het niet" te vroeg aan ■J ff I fi MET JOJO BUITENZORG TWEEDE k. „Onze voorbereiding slechter dan ooit” MAANDAG 3 SEPTEMBER M> 1973 16 Sterke ploeg Schrik s - waaraan Hij kon rekenen op de hulp van een zeer sterke ploeg bovendien. Want toen hij in begin januari van Wojciech Wal- kiewicz de macht overnam, nadat zijn voorganger Lazak bij een auto-ongeluk om het leven was gekomen, handhaafde hij de strakke lijn in de training en werk, die door Lazak na overleg met de begeleidend arts Rusin was opgesteld. B tUCELONA. Met een vijfde plaats kwam Joop Zoetemelk vacht de kiste Nederlander in het wereldkampioen schap wielrennen) met een niet onaardig resultaat in de uit slag, maar bevredigend was die toch niet. Daarvoor had hij een te duidelijke nederlaag geleden. Maertens: „Eddy vroeg of ik voor hem de spurt wilde aantrekken. Ik zei ja, omdat ik op dat moment niet in mijn kansen geloofde. Door de emmers water die het publiek over ons uitgooide, kre gen mijn benen een enorme klap. M’n spieren werden stijf. Merckx zei tegen me: „Ik voel me de sterkste. Dit kan ik niet verliezen”. Daarop gaf ik hem mijn woord”. Dat het anders uitpakte dan de Neder lander zich had voorgesteld, moet, of schoon het klinkt als een flauw excuus, voornamelijk geweten worden aan de treurige conditie van de baan. De Belgen hadden vorige maand besloten dat een nieuwe sintellaag niet zou misstaan. Op zich was dit ook geen kwade greep, Voor de grote verrassing zorgde de Indiër Vijay Amritraj, die de als vierde geplaatste Australiër Rod Laver uitscha kelde (7-6, 2-6, 6-4, 2-6, 6-4) en de Zweed Björn Borg, die Arthur Ashe versloeg: 6-7, 6-4, 6-4, 6-4 I Amii gewi jes-I SJI valk niet kuni macl merl de gels, maa pioe 2-0 1 dat moe ten I Dorc Bou’ zelf 1 bert ren rope kop 1 het strij - H over nor loor niet men klas echt er hebl maa stipt moe de 1 Slui gooi de grot den kuni zijn zijn (beh succ vers ook een kom TT beps dag 4-0 de i zelfs moei spro niek Ley: staai een Brie bezv PETER HEERKENS natii heef gewi Na vijftien kilometer in de kopgroep met Eddy Merckx gereden te hebben, vloog hij uit de wielen op een van de be klimmingen die als zwaartepunten van het parcours rond de finish lagen. Er gold voor Joop Zoetemelk geen enkele ver- onschuldiging en hij deed ook geen moeite een excuus te zoeken. „Ik kwam”, zei hij, „gewoon macht te kort. Het ging de hele wedstrijd niet best. Hoe het kwam, daar heb ik geen idee van”. Nadat Joop Zoetemelk met Perurena terug was gevallen en steeds meer terrein verspeelde, kreeg hij onverwachte steun van zijn vaste knecht Gerard Vianen, die op verbluffende wijze een gat van ruim één minuut dichtfietste. Vianen, die Zoetemelk daardoor kon steunen in het behoud van de vijfde plaats. „Och, je hebt van die dagen dat het goed gaat. Ik voelde me in uitstekende conditie. Zodoende”. Verder trof Zoetemelk geen landgenoten aan zijn zijde in BRUSSEL. - Jan van Dooyeweerd heeft het zaterdag in het Belgische Sterrenbeek in het internationale kampioenschap voor vijfjarigen met Jojo Buitenzorg niet kunnen redden. Jojo kwam niet verder dan een tweede plaats achter het Zweedse paard Tim Cross, terwijl Van Dooyeweerd toch naar België was ver trokken in de vaste overtuiging de koers over 2200 meter te kunnen winnen. En de renners schikten zich, ook Rys- zard Szurkowski, drie keer winnaar van de vredeskoers (70, 71 en 73), vierde in het wereldkampioenschap van Mendrsio, winnaar van bijvoorbeeld de ronde’s van Polen en Tsjecho-Slowakije. Hij immers weet dat een voortzetting van sportieve successen automatisch een voortduren van het harde, maar gezien het Poolse staatsbestel toch zeer aantrekkelijk le ven betekende. Voor hem is de wereld blijven openstaan. Szurkowski heeft na tuurlijk weleens gedacht aan een con tract als wielerprofessional. Hij heeft gezegd het weleens te willen proberen („in de ploeg van Merckx bijvoorbeeld,” heeft hij ooit verklaard), maar voorlopig is hij content met zijn verworvenheden en zekerheden als amateur. sfessO Felice Gimondi (rechts) sprint naar de wereldtitel bij de profs. Freddy Maertens (links), Eddy Merckx (tweede van links) en Luis Ocana (juist zichtbaar rechts van Gimondi) hebben het nakijken. ik mij van wel op met twee tweede plaatsen. Via het falen van Eddy Merckx bereikte hij dan eindelijk waar hij al zo lang dicht bij was en het kostte 20.000 gulden aan premie voor landgenoten. Die moest hij volgens gemaakte af spraak in het Italiaanse kamp (waar grote eensgezindheid heerste over de steun aan elkaar) als wereldkampioen betalen. Twee miljoen lires voor de negen knechten, een miljoen voor de twee reserves (met niets doen elk 2500 gulden rijker) en een miljoen lire voor mecaniciens en begeleiders. In totaal verdienden de leden van de Italiaanse ploeg (uitgezonderd Gimondi die al zijn geld afstond) 12.500 gulden per man. De grootste financiële bijdrage kwam van de nationale bond die een bedrag van 60.000 gulden beloofde bij het behalen van een eerste plaats. op de vooravond van de wedstrijd de leden van de Belgische ploeg beloofden hem niet meer dwars te zitten dan strikt noodzakelijk. Het was de opzienbarende uitslag van een al even uniek gesprek (de laatste drie jaar is het niet voorge komen dat de Belgische renners hun plannen doorspraken) waarvan Eddy Merckx als initiatiefnemer optrad. Op dat akkoord sprak hij in de finale de jonge, (21 jaar) en veelbelovende (groot uithoudingsvermogen, vlijmscherpe eind sprint) Freddy Maertens aan en met succes. Dat opmerkelijke verzoek naar steun van buitenaf, een indicatie dat hij zich toch niet zo oppermachtig gevoeld moet hebben als hij liet voorkomen, heeft Merckx niet waar kunnen maken in een groepje, dat tegen hem kansloos leek. Van degenen die met hem op de vlucht waren geslagen (na 154 kilometer toen de eerste behoorlijke ontsnapping raak bleek) had hij Joop Zoetemelk, Battaglin en Perurena met gemak gelost. Zoete melk: „Ik kon gewoon niet op tegen zijn tempoversnellingen, Merckx bleef zo hard op kop rijden dat ik er gewoon af moest. Geen enkel excuus”. Met Luis Ocana en Felice Gimondi (geen uitblinkers in een eindsprint van deze allure) die 40 kilometer voor het einde bij de allesbeslissende slag aan zijn zijde bleven, mocht Merckx geen moeite hebben na de verzekerde steun van Freddy Maertens. Dat het toch ge beurde, in het voordeel van Gimondi, overspoelde de totaal uitgeputte Merckx (zelden sapte hij uiterlijk zo vermoeid van de fiets) met verdriet en bracht Freddy Maertens duidelijk aan het twij felen over de waarheid van de woorden die zijn landgenoot gesproken had toen er gehandeld moest worden. Zelf had Freddy Maertens de sprint met gemak kunnen winnen toen in de laatste kilometers zijn benen weer de vaart kregen die van hem zo’n kansrijke maken. De tweede plaats leverde het overtuigende bewijs. Maertens echter, en het moet hem moeite gekost hebben, hield zich aan het akkoord ook al lag zijn persoonlijke situatie anders dan toen hij trouw beloofde aan Merckx. Hij trok de sprint aan. precies zoals was afgesproken. Joop Zoetemelk heeft gisteren zijn handte kening gezet onder een eenjarig contract bij de Franse sponsor Gan-Mercier. Zoetemelk wordt daardoor ploeggenoot van Raymond Poulidor en hij neemt Gerard Vianen en de prof wordende Amsterdamse amateur Gerrie Knetemann mee. Met de al voor Gan rijdende Cees Bal bedraagt het aantal Nederlandse coureurs in de Franse ploeg vier. De transfer van Zoetemelk wekte de nodige wrevel bij zijn huidige (Gitane-) ploegleider André Des- vages. „Ik neem nooit meer een vedette in mijn ploeg en zeker geen buitenlander” was diens reactie BARCELONA. De uitslagen van de wereldkampioenschappen op de weg zijn: Professionals: 1. Felice Gimondi (It) de 284 km in 6.31,27; 2- Freddy Maer tens (Belg) z.t.; 3. Luis Ocana (Spa) z.t.; 4. Eddy Merckx (Belg) z.t.; 5. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.47; 6. Pedro Torres (Spa) z.t.; 7. Vianen (Ned) z.t.; 8. Van Springel (Belg) zt.: 9. Roberto Poggiali (It) z.t.; 10. Regi; Ovion (Fr) z.t.; 22. Hennie Kuipe- (Ned) op 5.08; 36. Cees Bal (Ned) z.t 37. Gerben Karstens (Ned) z.t. Amateurs: 1. Ryszard Szurkovsk (Pol) de 160-897 km in 4.08.59,1 uur; 2. Stanivslav Szozda (Pol) op 31 sec.; 3. Bernard Bourreau (Fr) z.t.; 4. Verner Z? wed der brei trior van doer ven natt blee besc Nijd toch staa Niet HH( Trei ontr noT H Tes: scor nin( Birc hon Bro ovei inni niet Loe kna Wei van we sie Cos toui gen mir wai Mie sta; stri HH 11 pla vro dit wereldkampioenschap. Een deel stopte af in het peloton toen hij in de kopgroep zat, anderen (Krekels en Van der Leeuw) staakten de strijd, maar niemand had hem kunnen volgen in het halen van de eerste groep. Van der Leeuw (na 165 km uitgevallen): „Ik kreeg ma- teriaalpech. Het wisselen van fiets kostte me mijn cadans”. Jan Krekels (15 km voor het einde afgestapt): „Ik had last van een keu op m’n borst, daardoor miste ik de macht. Ik kon niet herstellen in de koersGerben Karsten, met alle andere Nederlanders de hele dag in het peloton: „Ik geloof dat ik voor een wereldkampioenschap meer etappekoersen moet rij- door steeds te kort. Bovendien had ik last van mijn maag den. Dat heb ik nog nooit gedaan en misschien kom ik daar vermoedelijk door verkeerd eten". Kees Bal: Het parcours was zwaarder dan ik dacht. Ik heb me flink vergist. Toch ben ik wel tevreden. Je eerste wereldkampioenschap uitrijden, vind ik geen slechte prestatie”. Blaudzun (Den) z.t.; 5. Matuziak (Pol) op 2.59 min.; 6. Hannus (Fin) z.t.; 7. G. Baronchelli (It) z.t.; 8. Oleknavici- us (WDld) op 3-26; 9. Hansen (Den) z.t.; 10. Peeters (Bel) z.t.; 39. Schür (Ned) op 6.26; 42. De Waal (Ned) z.t.; 57. Gevers (Ned) op 10.29. Dohmen, Knetemann en Den Hertog vielen uit. Dames: 1. Nicole van den Broeck (Belg) de 55 km en 125 m in 1.31.8,8 tut (gem. 36-266 km.u.); 2. Keetie van Tosten-Hage (Ned) z.t.; 3. Valentina 'ebrovskaja (Rusl) z.t.; 4. Christiane loemine (Belg) z.t.; 5. Ljoedmille Iroeginina (Rus) z.t.; 17. Willy fwantes (Ned) z.t.; 27. Truus van der Plaats (Ned) 1.37.55,0; 28- Bella Hage (Ned) 1.38.24,0. De triomf van Felice Gimondi kwam na zeven wereldkampioenschappen, waarvan de laatste drie zonder het be oogde succes in de kopgroep, al viel hij Deze generatie mist de klasse, de ani mo en de ambitie om te werken in de periode lang voordat het resultaat ge maakt moet worden. Zo slecht als het nu was, heb ik het nog nooit meege maakt. Bjj de voorbereiding voor de Spelen van Montreal zal ik moeten be ginnen met een nieuwe ploeg. Ik moet hopen dat die niet besmet zal worden door de mentaliteit van de topamateurs van nu. Als dat niet gebeurt, kunnen wjj Polen en Rusland, waar sinds enkele jaren het fietsen zeer serieus wordt hoop dat de KNWU mij de middelen zal aangepakt, misschien weer inhalen. Ik geven om voor de huidige ploeg junioren wat meer te doen. Ik ben verschrikke lijk jaloers om de mogeljkheden die de coaches in landen ais Polen en Rusland hebben.” BARCELONA Joop Middelink, de coach van de Nederlandse amateurweg- renners is verschrikkelijk jaloers op zijn collega's uit Oosteuropese landen. Van iedereen weet hij wellicht het best wat er gedaan zou moeten worden, maar hij heeft niet de mogelijkheid om de maatregelen te treffen die kunnen voor komen dat Nederland als wielernatie bij de wegamateurs volledig wegzakt in het niets. Na het verdwijnen van Kuiper en Priem in het laatste jaar, bleef van zijn beproefde ploeg Fedor den Hertog als enige grote over. En daarmee ontstond een situatie die Middelink enigszins boven het hoofd is gegroeid. Den Hertog heeft een zeer persoonlijke instelling. Een mentaliteit die een coach geregeld tot wanhoop brengt, maar die voor de wielrenner Den Hertog niet fnuikend is, omdat zijn per soonlijkheid en zijn ambitie hem een plaats onder de grootsten garanderen. Het probleem is echter dat de jongeren Den Hertog gaan imiteren zonder een Fedor te zijn. Middelink wil harde maatregelen, maar kan die niet nemen zonder het risico te lopen al zijn renners kwijt te raken. De wielerwereld valt op dit moment uiteen in twee blokken. De amateurs uit het westen, die voornamelijk rijden om professional te worden en op voorhand Dat zijn gevallen verschrikkelijk erger. Ik ben heilig plan om de nieuwe generatie ver te houden van de huidige groep amateurs, maar als er van de ouderen één sterke blijft, kan ik hem niet buiten sluiten ook al ontbreekt naar mijn mening veel aan zijn totale voorbereiding. „Wij kunen er niets aan doen, en zeker niets veranderen,” stelde ont goochelde Joop Middelink na het kampi oenschap. De Poolse discipline is ons vreemd. En die jongens luisteren naar hun coach, omdat ze moeten luisteren. Ze hebben ook nog de ambitie om bij wijze van spreken hun stuur op te eten. Bij onS echter komt Fedor den Hertog in een rode zwembroek aan tafel. Twee jaar geleden zou ik hem weggestuurd hebben. In de huidige situatie kan dat niet meer. De geest in de ploeg zou dan helemaal weg zijn. Mijn greep op de renners is minder geworden. Wat Fedor doet doen de anderen ook. Fedor zegt: ik wil op banden van 195 gram rijden in dit kampioenschap. Al roep ik dan uit, je moet 220 nemen, want van banden weet ik werkelijk alles af; hij vertrekt toch op 195. Dwingen kan ik hem niet. Dat heeft geen zin, die man denkt op 195 beter af te zijn, maar hij rijdt wel lek in de eerste ronde. „Maar ineens," aldus Maertens, „zag ik Eddy stilvallen. Ik schrok me rot en ik ben meteen m’n eigen kans gegaan". Te laat. Felice Gimondi: „Ik had natuurlijk in de gaten wat er tussen Merckx en Maer tens speelde, daarom koos ik hun wiel. Ik zag dat Merckx niet op snelheid kwam en het was gebeurd.” Maertens: „Ik ging even rechtop zitten en ineens flitste Gimondi langs me heen. Die had ik nooit verwacht”. Hennie Kuiper: „Dat het parcours zo lastig was. verraste me. Maar ja, als ik naga dat zelfs een man als Zoetemelk in elkaar plofte, dan hoef ik niet op mezelf te mopperen. Ik wilde per se het einde halen en dat is me gelukt, zodat ik zeker niet teleurgesteld ben”. ZOETEMELK: vorm was er niet. FOREST HILLS. Tom Okker heeft zich in het toernooi van Forest Hills geplaatst voor de vierde ronde van het herenenkelspel. Okker won in vier sets van de Amerikaan Brian Gottfried: 6-4, 3-6, 6-3 en 6-4. In het herendubbelspel plaatste Okker zich met de Amerikaan Marty Riessen voor de achtste finale Het duo won met 6-3 6-0 van het Japans-Amerikaanse koppel Kamiwazu- mi-Gonzales. Het ergste in zijn meest pijnlijke mo ment uit een carrière die strak staat van succes, bleek Eddy Merckx toen nog niet gehad te hebben. Dat gebeurde in de kelder van het aan de finish grenzende zwembadeómplex waar de dopingcontro le werd uitgevoerd. Daar beschuldigde Freddy Maertens hem onder bedekte termen van vals vertrouwen toen Eddy Merckx hem bij de schouders vatte en met verstikte stem bekende: „Het spijt me Freddy”. De repliek van zijn opoffe ringsgezinde landgenoot kwam als een zweepslag aan. „Eddy," sprak Freddy Maertens stroef, „waarom hebt ge niet gezegd dat ge het niet aan zoudt kun nen?” Daarop, het was de climax van de afgang die de zo veel gelauwerdde Belg in Barcelona met z’n vierde plaats be leefde, barste Eddy Merckx los in een huilbui. Daarvan bij gekomen, bleef hij zijn reconstructie in mitrailleurtempo repete ren: „Ik snap er niets van, ik snap er niets van. Ineens viel ik stil. Het ging gewoon niet”. En dat terwijl hij in het belangrijkste stadium van het wereld- kampioenschp toen hij met Luis Ocana, Felice Gimondi en Freddy Maertens op de eindstreep aanging, zijn landgenoot bezworen had zich zoals altijd heer en meester te voelen. Hij durfde het voor stel van een knechtenrol te doen omdat (Van onze sportredactie) BARCELONA. Waar Felice Gimondi (over een paar weken 31 jaar) stond als nieuwe wereldkampioen wielrennen bjj de profs, had eigenlijk Freddy Maertens thuis gehoord. Dat het er niet van kwam, lag aan het feit dat hjj zich in een zwak mo ment verkocht aan Eddy Merckx. HU de absoluut snelste man in de kopgroep van vier die het wereldkampioenschap besliste sloot dat binnen de Belgische ploeg tevoren zo onwaarschijnlijk lijkende akkoord omdat zijn benen blokkeerden door kramp. „Ik beloofde”, onthulde Freddy Maertens toen het allemaal achter de rug was. „dat i kde sprint voor hem zou aantrekken”. Verzekerd van die gunst en een ideale positie aan het wiel, faalde Eddy Merckx echter zoals hij het nog nooit deed in een belangrijke finale. Pal na de finish sloeg hij, zich bewust van de schande die over zijn roem was gevallen, de rechterhand ten teken van wanhoop tegen het voorhoofd. BARCELONA. „In België rijden wij haar geregeld uit de wielen en hier wordt ze nota bene wereldkampioene”. Er bleek flink wat teleurstelling uit deze uitspraak van Keetie van Oosten-Hage. Haar tweede zilveren medaille tijdens de wereldkampioenschappen. verkregen door aan het wiel van de 25-jarige Belgische Nicole van den Broeck over de eindstreep te gaan van de wegwedstrijd, was een magere troost. Het was begrijpelijk dat de 24-jarige Zeeuwse huisvrouw deze zilveren me daille, haar vijfde in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen ontgoocheld bekeek. De Belgische melkboerin Nicole van den Broeck uit Aalst, kampioene van haar land in 1969, 1970 en 1973, had namelijk een volstrekt afwachtende race gereden en niet één keer geprobeerd iets bij te dragen tot de ontwikkeling van de strijd. De deceptie voor de Nederlandse kampioene was des te groter doordat zij de Belgische ook nog eens de titel in de schoot had geworpen door veel te vroeg „aan te gaan” in de eindsprint. De ontknoping in de strijd der dames was in wezen even simpel als de koers zelf, die alleen door een aanval van Keetje van Oosten halverwege niet ont aardde in een eenvoudige afvalwedstrijd. De pogingen van de Zeeuwe leidden tot een minimale voorsprong en een kort stondig bestaan van een klein kopgroep- je. De sterkste zeventien dames gingen zusterlijk de laatste ronde in, geani meerd door Willy Kwantes. „Ik dacht, vertelde de Zaanse rijdster, „laat ik eens proberen hoe fit de anderen nog zijn. Die anderen gingen echter mee en in de laatste klim stelde Willy Kwantes zich in dienst van Keetie van Oosten. Zij baande de weg voor de Nederlandse nummer één naar het hoogste punt, waar de sprint begon. Nicole van den Broeck, die zich anderhalf uur had ge spaard, gooide alles op de laatste drie honderd meter. Keetie van Oosten nam te vlug kop over en maakte de sprint erg gemakkelijk voor de Belgische, die al ver voor de streep zeker was van de ■egenboogtrui. vaak al willen profiteren, met name in Nederland, van de verworvenheden van de profs; het geld. Dat gaat ten koste van de voorbereiding op de evenementen, waar de faam van de coureur moet worden gevestigd. Aan de andere kant staan de Oosteuropese landen, met Polen en Rusland als meest sprekende voor beelden, waar voor de renner een plaats in de selectiegroep al de garantie is voor een beter maatschappelijk bestaan. Het levert maatschappelijk voordelen op, die vrijwel iedereen stimuleren om alles te geven ten einde maar bij die selectie te komen. De bijna 27-jarige wereldkampioen Ryszard Szurkowski bijvoorbeeld werd van een simpele chauffeur een bevoorrecht kantoorbe diende. Stanislav Szozda, nog getalen- teerder waarschijnlijk, kan zoveel als hij wil vrij krijgen van zijn boerenwerk. Tadeusz Mytinik, feitelijk matroos, kent de laatste jaren de zee alleen van an sichtkaarten. Dat trio beheerste het Poolse kampioenschap, gewonnen door Szozda. De kampioen zegde daarop toe zich bij de strijd om de wereldtitel te zullen inzetten ten gunste van zijn ploeggenoot Szurkowski, die inderdaad van begin tot eind op de volledige steun van ieder uit het Poolse zestal kon rekenen. maar omdat het de afgelopen weken niet of nauwelijks heeft geregend, was de baan buitengewoon rul en ongelijk. Jojo Buitenzorg is daar zeer gevoelig voor. Het paard voelt zich het best in zijn element op een „biljartlaken” en daarvan was in Sterrebeek geen sprake. Al na vijftig meter sprong Jojo in de fout. De Nederlandse favoriet viel terug naar een van de laatste plaatsen in het twaalf dravers sterke veld. Na een halve ronde was Van Dooyeweerd weer terug in het voorste gelid, maar toen herhaal de zich de vrees van elke pikeur: Jojo ging weer in de fout. Met veel kracht begon Jojo aan een nieuwe opmars. In de laatste bocht lag de draver derde achter de Zweden Tim Cross en Tom Brunnby. In de eindsprint had Jojo onvoldoende lucht over om beide te overvleugelen. Meer dan een tweede plaats, nog altijd goed voor 12.5000 gulden, zat er niet in. Joke met Buck Leeman werd zesde. Van Dooye weerd was uiteraard na afloop niet te vreden, ofschoon het resultaat onder de ze omstandigheden niet slecht was. Van Dooyeweerd: „Die Tim Cross is een pri ma paard, maar in normale omstandig heden hoeft Jojo zeker niet voor hem onder te doen.” Binnen de e igen grenzen boekte de Franse hengst Aiglon met de Limburger Sjeng Hendrickx op de sulky een mooie overwinning in de strijd om de Assen- prijs. Aiglon, die zich weinig happy voelt in een compact veld, trok er vroeg tussenuit en lang na één ronde al vijftien tot twintig meter voor. Maar op de laatste meters was de puf eruit en werd het een zeer benauwde overwinning vóór Fletcher D en Gay Rodney. De fameuze Franse merrie Une de Mal, gemend door Jean-Rene Gougeon heeft zaterdagavond in New York de race om de Challende Cup gewonnen. De Franse draver verdiende 15.000 dollar voor zijn eigenaar. Het was een schitte rende revanch voor Une de Mai. Met een voorsprong van tweeëneenhalve lengte versloeg zij de Amerikaanse paarden Spartan Hanover en Delmonica Hanover, die een week eerder in de international trot sneller waren geweest. ww.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 16