Debutant Bloemendaal kwam tot winst VERRASSENDE ZEGE VAN SIZO TEGEN ZUIDVOGELS Jong Haarlem schotvaardig van start parten in s Goed korfbal van Haarlem 1 Luto verrast door Deetos Zenuwen speelden De Pino’s promotieduels Atletiekjeugd geen eremetaal p Wim Brandse en Els de Jong vielen in de prijzen op Duinwijk-toernooi ■ML n IsBb jHWT' I iSwifeii ■w® 11a Hpl M MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973 18 TJmuiden Kennemerland ■Hl-O- Ml wis (Van een medewerker) de gasten het meest aanvallend (Van een medewerker) Sleeman van Jong Haarlem in een heftig duel gewikkeld m et twee Amsterdamse verdedigers. (Van onze korbalmedewerker) (Van onze tennismedewerker) invallerpartner Uitslagen halve finales en finales: Een overzicht van de finalepartijen, die gespeeld werden tijdens het tennistoernooi op Duinwijck. vooral met smash en volley de juiste maat niet vinden. Via 2-2 werd het snel 6-2 voor Wim Brandse. De tweede set vatte de Zandvoorter iets t e licht op, terwijl Meyer met sterk serveren en een nu wel goed geslagen volley het initia tief overnam en de set met 6-3 won. De derde set ging volledig gelijk op tot 5-5. Wim Brandse weer eens ouderwets goed verzorgd. T hie SA we; een sen pri, doe SC de SC zen in we en gin plu leg tw< vai ter uit I hel hoi me me de aai ma he pu str scl Hoi Art Dec De On: Rol Ovi Asl DK Wo Sp< Ov All We ZK Ov De ZK SE O. I. vot Gis wij spe lov ove Eet zak voo Sto red kar zag wei voo S stai ten' biel Voc kee stai mei sla< wie eim dat vat teei Wit lani sch was heli noo keil nu wat dru H was dwi bij nat eigs ma twi toei voo seh E afk op dit hel: ten is c I on Rs op CO) rei Ve mi v.< he mi Pt be >A sc kr gc 11 In de strijd tussen IJmuiden en Gein oord, die een sportief karakter droeg, overheersten de achterhoedes. De aan vallers kwamen er vrijwel niet door. IJmuiden was over het algemeen het meest in het offensief, maar zag geen kans om tot scoren te komen. De mooi ste scoringskans kreeg de jonge Piet Tigchelaar in de tweede helft, toen de keeper van Geinoord een hard schot van Ton Zwart niet onder controle kreeg. De inzet van Tigchelaar ging net langs de verkeerde kant van de paal. Het was en bleef 0-0. HAARLEM. Hoe hard de klap aan gekomen is bij het IJmuidense de Pino’s zal pas komende zondag moeten blijken. Regelrecht tegen alle verwachtingen in, heeft de IJmuidense ploeg de eigen aan hang bij de promotiewedstrijden in Bus- sum een grote teleurstelling bezorgd. Qua spelopvatting mocht de Pino’s zich weliswaar tot de veel sterkere ploegen rekenen, maar de zenuwen speelden de Pino’s dusdanig parten, dat twee van de drie gespeelde wedstrijden verloren gin gen. Tegen ODIZ ging men wel goed van start, maar na een 2-1 voorsprong keek de Pino’s in de laatste slagbeurt tegen De finalepartijen in B en C hebben het publiek veel te zien gegeven. In het herenenkelspel B leek districtskampioen Brandse een snelle zege te gaan behalen op de verrassend doorgestoten Wim Mey er. Laatstgenoemde kon in de eerste set Het dit jaar door Haarlem georgani seerde districten-jeugdtoernooi heeft een grote overmacht van Haarlem ten toon gespreid. Zowel het A-team als het B- negental bereikte ongeslagen de finale. Opmerkelijk was, dat juist het A-team nog de meeste moeite had de eindstrijd te bereiken. Tegen Den jHaag moest zelfs een 5-0 achterstand weggewerkt worden, maar vooral dankzij een grand-slam- homerun van Mar ja de Vries, werden de bakens tijdig verzet. Hoe sterk Haarlem voor de dag kwam bewees wel het duel tussen Haarlem B en Amsterdam, waar in de B-formatie van werpster Christian Oudendijk een 4-0 overwinning behaal de. In de finale veroverde de A-ploeg Via een hit van Marja de Vries al in de eerste inning een 2-0 voorsprong, die tot aan het einde van de aantrekkelijke wedstrijd onaangetast bleef. In de strijd om de derde plaats zegevierde Den Haag met 6-5 in de verlenging over Amster dam. HAARLEM. In de weer ingevoerde competitie voor de betaalde jeugdelftal- len is Jong Haarlem voor eigen publiek er waren zo’n 1500 kijkers met een 6-1 overwinning op de Volewijckers goed uit de startblokken gekomen. Over alle linies hadden de roodbroeken het best van het spel. Jong Telstar stuitte bij gastheer Excelsior op sterke tegen stand en bracht het dan ook niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. HAARLEM. In het zaterdagvoetbal is men reeds met de competitie begon nen en daarbij hebben de clubs uit de Haarlemse contreien het er goed afge bracht. Het in de tweede klasse weerge keerde SIZO zorgde voor een verrassing door het sterke Zuidvogels in eigen ho me met 1-0 te kloppen. IJmuiden en Geinoord kwamen niet aan het maken van doelpunten toe. In de derde klasse zegevierde Kennemerland met 2-1 over gastheer De Spartaan en verloor debu tant Halfweg thuis met 4-0 van Wierin- germeer. SAC bezorgde EVC in de vier de klasse A voor eigen publiek een 2-0 nederlaag, terwijl SMS thuis tot een 4-2 overwinning op Jong Holland kwam. De ontmoetingen VEWHoofddorp en Jong In de uitstekende herendubbelfinale wist Wim Meyer zijn revanche te krij gen. Samen met clubgenoot Noud Wey ers versloeg hij de favorieten Brandse- Pauwels (7-5, 6-4). De damesenkel gaf een gedegen, zij het enigszins saai, base line duel te zien tussen Els de Jong en Anneke Jelsma (Krommenie). De grotere vastheid en diepte van slagen bracht de overwinning bij Els de Jong (6-2 6-2). De jeugdelftallen van Excelsior en Telstar bleken vrij aardig aan elkaar gewaagd. Aan weerskanten wisten de achterhoedes de aanvallers in toom te houden en de stijd speelde zich dan ook veelal op het middenveld af. Ruud Baas en Roy van Haalem kregen scorings- kansjes voor Telstar, maar profiteerden daarvan niet. De Velser doelman Boe- zaad wist aan de andere kant met een paar goede reddingen de gastheren van scoren af te houden. Het was en bleef in dit sportieve treffen dubbelblank. Er waren zo’n 800 toeschouwers. Toen was bij Wim Meyer de kaars volledig opgebrand en Brandse rondde het karwei goed af. Het luid gesproken kommenaar op eigen missers was b(j In de stijd om een hoofdklasseplaats tussen Celeritas en Shell stelde het thuisspelende Celeretias ernstig teleur. Onder de ogen van het thuisfront ging de Haagse ploeg met zoveel veldfouten van start, dat Shell heel gemakkelijk na 4-0 kon weglopen. Hoewel Celerritas in de tweede inning nog tot 4-3 kon terug komen, bleef het initiatief aan Shell, dat in de vierde inning de strijd besliste na HEB: BrandseWeyers 6-4 6-3. Mey erPauwels 6-4 6-3. BrandseMeyer 6- 2 3-6 7-5. DEB: Jelsma-Weyers 4-6 6-4 6-2. de JongAalbers 8-6 8-6. De Jong Jelsma 6-2 6-2. HDB: Brandse Pauwels- Strijbis Haverkamp 6-3 6-0. Weyers MeyerHesselet Loonen 6-4 3-6 7-5. Kennemerland speelde beter dan gast heer We Spartaan en kwam door Frenk Eichenberger in de eerste helft verdiend aan een 1-0 voorsprong. Hij profiteerde handig van een misverstand in de ach terhoede van de thuisclub. Na de rust liepen de Haarlemmers door Strijbis na een pass van uitblinker Eichenber ger tot 0-2 uit. Kort voor tijd konden de gastheren nog tegen scoren: 1-2. Meer stond Kennemerland hun echter niet toe. Halfweg was in de eerste helft geenszins de mindere van Wieringermeer en kreeg zelfs goede kansen om een voorsprong te nemen. Rob Klop schoot echter rake lings over en Aart v.d. Doel trof de lat. Het bleef in de eerste helft dubbelblank. Toen de gasten in de tweede helft de score openbraken, was het verweer van Halfweg gebroken en kon Wieringer meer vrij gemakkelijk tot een 0-4 over winning komen. Voor de strijd tussen Jong Hercules en ADM werd de aftrap verricht door burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk, omdat de Herculanen hun nieuwe complex aan de Aagtedijk in gebruik namen. Ze hebben dat net niet met een overwinning kunnen vieren. Vooral in de eerste helft had Jong Hercules het beste van het spel en nam door Beijeman een 1-0 voorsprong. Na de rust kreeg de strijd een rommelig en onvriendelijk karakter. In blessuretijd wist ADM de gelijkmaker te scoren: 1-1. SMS en Jong Holland kwamen tot een aardige partij voetbal. Beide ploegen tra den met enkele jongere spelers aan. Reeds in de zevende minuut kwamen de gasten fortuinlijk aan een 0-1 voor sprong doordat Leo de Blay in eigen doel schoot en broer Kees de Blay Voor de strijd tussen Haarlem en de Volewijckers lieten de twee aangewezen neutrale grensrechters verstek gaan. Beide clubs moesten daarom een lines man leveren. Arbiter Klint was wel opgekomen en floot goed. Jong Haarlem speelde beter dan de Volewijckers en kwam door Wittenberg en Sleeman aan een 2-0 voorsprong bij de rust. Tien minuten na de hervatting haalden de gasten door Schuitemaker nog wel tot 2- 1 op, maar kwamen er nadien niet meer aan te pas. De Haarlemmers beheersten de strijd volledig en nadat Wittenberg en Feteris het houtwerk hadden gerof- fen, wist Sleeman met een kopbal daarvoor had hij al enkele goede kan sen gemist de winst tot 3-1 op te schroeven. Toen de doorgebroken Feteris werd gevloerd, voltrok hij zelf vanaf de witte stip het vonnis: 4-1. Verheuvel en weer eens de goed spelende Feteris til den Haarlem naar een 6-1 overwinning. HAARLEM. Op het tennispark Duinwijck in Bloemendaal is gisteren een attractief tennistoernooi afgerond. een 5-3 achterstand aan. Wel liepen in deze laatste slagbeurt de honken vol en kon Pita Blüm de achterstand tot 5-4 terugbrengen, maar de verlossende klap bleef uit. Tegen JRC Ducks uit Boxtel hetzelfde strijdbeeld. Slagwerk van Elly de Waard en Pita Blüm zorgden voor een 2-0 voorsprong, die in de slotfase na kostbare fouten weer verloren ging. Verder dan twee runs in de laatste inning kwam de Pino’ niet. Eindstand 6- 4. IJMOND-HAARLEM. Vrijwel alle korfbalclubs uit Kennemerland hebben een goede start gehad op de eerste competitiedag van de nieuwe KNKV- competitie. Haarlem en Oosterkwartier behaalden een goede overwinning ter wijl Aurora een punt verspeelde tegen het toch zwakkere MEO. KIOS, Neptunus en Nieuw Flora behaalden ook de volle winst. Haarlem leverde een goede prestatie door het sterke Hespa te pakken- Tot een kwartier na rust hield men elkaar keurig in evenwicht 5-5. Daarna kwamen Zuidvogels en SIZO legden een span nende partij voetbal op de grasmat. De gastheren waren vooral in de eerste helft meer in het offensief, maar de achterhoede van de Hillegommers met doelman Leo Lefeber, Henny Camphorst en Sjaak Ras als uitblinkers, gaf geen krimp. Aan de andere kant werd een hard schot van Bob de Jong met moeite door de keeper gekeerd. Kort na de hervatting kwam SIZO met een schot op de lat goed weg. Halverwege de tweede helft scoorde Camphorst uit een penalty Gerard Hoogkamer was gevloerd het enige en beslissende doelpunt0-1. SIZO moest daarna een fel slotoffensief van Zuidvogels doorstaan en kwam dat met geluk goed door. Hercules-ADM eindigden allebei in een 1-1 gelijkspel. Het in de vierde klasse B debuterende Bloemendaal kwam met een 3-2 zege op DZS goed uit de start blokken. (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM. De Nationale C- spelen voor de jeugd, een jaarlijks te rugkerend en door AAC in Amsterdam georganiseerd evenement, heeft wel een aantal goede prestaties maar géén ere metaal opgeleverd voor de deelnemende Haarlemse atletes- gaaf slagwerk. Werpster Winny van der Lingen en kortestop Lyda van der Horst waren voor Celeritas de grote struikel blokken. Een driehonkslag Ineke Aalbers en i 2__r__ï Doggen vertoonden in de finale gemengd dubbel een dergelijke overmacht over de dubbel Jelsma-Boddeke, dat het publiek gewoon vergat te applaudiseren voor het uitstekende tennis (6-1 6-3). De halve finale van de beide Amsterdammers te gen het gerenommeerde Zandvoortdub- bel Goos-Brandse was eignelijk meer de finale waardig (9-7 6-1), al kwam hier ook de grote kracht (voor dit B-toer- nooi) van Aalbers en Doggen tot uiting. Haarlem-junior Lex van Vugt kwam bij het hoogspringen knap weg met een zesde plaats 1.65 meter en bij het verspringen miste hij het eremetaal door als vierde te eindigen met een beste sprong van 5.63 meter. Rob Vogelsang en Ron Hoogland hielden de Holland- kleuren hoog. Eerstgenoemde liep op de 100 meter een snelle serie-tijd van 11.9 seconde. In de finale werd hij vierde in 12.1 seconde. Ron Hoogland werd vijfde bij het kogelstoten met 12.56 meter en negende bij het discuswerpen met 36.44 meter. uitslagen: 100 meter W. Salzman Haar lem 12.6 seconde; R. Stoet Holland 12.1 seconde; R. de Vries Holland 12.9 secon de; Speerwerpen: R. Hoogland 35.08 me ter. 800 meter: F. Capellen Haarlem 2.12.0 minuut. Kogelstoten: Rob Vogel sang 12.05 meter. Verspringen Irene Kruiver 4.67 meter. Discus T. Breure Atmodes 24.56 meter. 1500 meter Walter Salzman 4.29.7 minuut. De laatste wedstrijd tegen VUC werd voor de Pino’s een walk-over. Een lawi ne van runs dankzij o.a. een homerun van Annelies van der Does in de tweede inning zorgde voor een 14-0 overwin ning. In de andere poule bleef het Am sterdamse RAP ongeslagen. Voor de fi- nale-poule van komende zondag kwalifi ceerden zich naast de Pino’s en RAP nog: JRC Ducks, ODI, Zuidvogels en Schiedam. Drie ploegen zullen promove ren. De gunstigste perspectieven hebben de ongeslagen teams van RAP en ODIZ. Wil de Pino’s nog voor promotie in aanmerking komen, dan zal komende zondag van achtereenvolgens RAP, Zuidvogels en Schiedam gewonnen moe ten worden. Weyers MeyerBrandse Pauwels 7-5 8- 4. GDB: Aalbers DoggenGoos Brandse 9-7 6-1, Jelsma BoddekeKoenders Goos- sens 6-1 6-3. HEC: Sibinga Mulder Huybens 6-3 6-0. T. v. DijckO.v. Dijk 6-3 6-1. Sib. Mulder—T. v. Dijck 6-4 4-6 6- 4. DEC: Krijgerde Vilder 6-3 6-4, MaitimoMes 6-3 6-4, MaitimoQrijger 7- 5 2-6 6-4. HDC: v. Dijck Westra Broek Falke 3-6 8-6 6-2. v. Dam Franc- kenHebenaar v. Meekeren 6-4 3-6 6-3. v. Dam Franckenv. Dijck Westra 6-2 7-5. DDC: Mes v. DamKoenders Koen ders 5-7 6-4 6-4. Maitimo PovelHooy Smit 6-4 6-4. Maitimo PovelMes. v. Dam 9-7 6-2. (Van onze korfbalmedewerker) Alle in de HAARLEM. Alle thuisspelende clubs hebben in de splinternieuwe KNKV-competitie hun eerste wedstrijd winnend af kunnen sluiten. Vooral Deetos leverde goed werk; het versloeg het sterke Luto met 11"9. Rohda heeft een verdiende overwin ning behaald op Blauw Wit. Binnen vijf minuten zorgde Anton Poelstra voor een 2-0 voorsprong doch Arnold Krul en Schaap brachten de stand in evenwicht. De grotere inzet van de thuisclub werd nog voor de rust uitgedrukt in doelpun ten: 5-3- Ineke v. Harlingen sloeg direct na de thee hard toe; het gevolg was een gat van drie doelpunten. Met nog tien minuten te spelen en de stand 8-7 wist Rohda beide punten in huis te houden. Nieuwkomer Fortuna heeft het lands kampioen Ons Eibernest erg moeilijk gemaakt. De wat zwaar spelende heren en de intelligent spelende dames uit Delft hadden met wat meer geluk een gelijk spelletje uit het vuur kunnen halen. V.d. Berg vond het eerst de juiste richting: 0-1. Pas na een kwartier spelen hadden de Eibers het antwoord klaar. Geheel tegen de verhouding in kwam de thuisclub op een comfortabele 4-1 voor sprong. Ongeïnteresseerd kabbelde men naar de rust: 7-5. Een fel offensief van de bezoekers bracht hen haast op gelijke voet doch op tijd wisten de geroutineer de heren van Ons Eibernest de bakens te verzetten. Ster van het veld was Joke Lupker van Fortuna, die prachtig en behendig korfbal liet zien en zelf ook drie doelpunten scoorde. De DanaïdenDie Haghe had een grillig verloop. Na 0-3, 2-4, en een 6-4 ruststand zag men een gelijkopgaande strijd tot 8-8. Vlak v®pr tijd schoot een dame de winnende treffer door de Die Haghe korf. van Mia Spaargaren kon Shell in de laatste in bracht de 8-4. Zaterdag vindt de In het C-toernooi weer 2 bekende namen: Ingrid Maitimo en Evert Jan Sibinga Mulder elk een enkel-, en een dubbelspeltitel. Vooral de herenenkel- spelfinale gaf een flitsende partij te zien waarbij de betere service en backhand van Evert Jan het wisten te winnen van de onverzettelijkheid en ijver van Ton v. Dijck (6-4, 4-6, 6-4). Ingrid Maitimo had de meeste moeite met zich zelf. Toen zij deze moeilijkheid in de derde set wist te overwinnen was het met Mar jet Krijger ook snel gebeurd (7-5, 2-6, 6-4). de Amsterdammers adem te kort waar door toch nog vrij gemakkelijk een uiterst verdiende 13-8 zege werd be haald. Oosterkwartier heeft een formidabele tweede helft gespeeld tegen KCO. De voor de rust opgelopen 8-5 achterstand werd na de rust omgezet in een 12-9 zege. Aurora heeft de volle winst op een onverklaarbare manier uit handen gege ven. Aurora leek bij 6-2 op een grote zege af te gaan. MEO kwam echter terug tot 7-7. Neptunus is tegen FIT goed van start gegaan. De combinaties liepen niet alle maal even soepel, maar het schot van de heren bleek nog zuiver. FIT is een fana tiek ploeg je dat keihard doorgaat, maar Neptunus bleek te geroutineerd om nog in gevaar te komen: 4-9. KIOS deelde bij DKV een rake klap uit. Het toch zeker niet slecht spelende DKV werd overklast door de Vennepers. Van meet af aan nam KIOS het heft in handen. Nienke Tiesinga opende de sco re. Tegen de wind in schoot een DKV-er de gelijkmaker door de korf. Een leuke drlehoekscombinatie werd bekwaam af gerond door Franka Blauw. Een super snelle combinatie werd ook met een doelpunt afgerond. Hulsbos schoot strak raak. KIOS ging door. Jan Tiesinga scoorde 1-4 en van afstand 1-5- Na rust hetzelfde spelbeeld, een veel feller KIOS met in de aanval meer inhoud. Nienke Tiesinga kwam vrij door maar werd ge blokkeerd door een heer. Jongeneel schoot de strafworp raak. De eindstand werd bepaald op 1-7. Nieuw Flora heeft veel moeite gehad met Oosterpark dat een 0-2 voorsprong nam. Toch won de thuisclub tenslotte met 5-3. Rapid heeft een knappe wed strijd gespeeld tegen Oranje Nassau. Men moest echter toch de volle winst uit handen geven. Oranje-Nassau liep in de laatste vijf minuten uit tot 9-7. Heemskerk heeft het lelijk laten zit ten tegen het toch veel zwakkere DSO. Een ietwat ongelukkige opstelling is wellicht mede de oorzaak van de onno dige 3-2 nederlaag. De Oosthoek speel de niet zo’n goede wedstrijd. Het Hille- gomse SDO heeft het niet kunnen bol werken tegen de reserves van De Oost hoek, 3-1, ning niet verontrusten en eindstand op return in Amsterdam plaats. verschalkte. Teun Tates en Bas Nieuw koop deden daarna de winstkansen in het voordeel van SMS keren: 2-1. Nadat Jong Holland in de tweede helft weer langszij (2-2) was gekomen, kwam SMS door twee goals van Nieuwkoop waarmee hij voor een hattrick zorgde tot een 4-2 overwinning. De streek- derby tussen VEW en Hoofddorp was aan de matige kant. Over het algemeen waren de gasten het meest aanvallend en zij konden tien minuten voor rust een 0-1 voorsprong nemen. Een misver standje tussen Masbergen en keeper Van Rooyen werd door Jan den Ouden af ge straft. In de tweede helft kreeg VEW wat meer vat op het spel en kwam door Wim de Vos aan de gelijkmaker: 1-1. Op het kleine en hobbelige veld van EVC voelde SAC zich niet best thuis. Deson danks speelden de Haarlemmers toch beter dan de thuisclub en namen door Roswinkel een 0-1 voorsprong. Tien mi nuten voor het eindsignaal stelde Hans Dammers met een tweede treffer de zege veilig: 0-2. En dat was gezien het technisch beter spel volkomen verdiend. Meteen na de aftrap van Bloemen- daal-DZS kon het thuisfront al juichend opveren voor een doelpunt van Egbert Boontje: 1-0. Vijf minuten voor rust trok Rinia de score weer recht: 1-1. Kort na de hervatting kreeg de thuis club een penalty toegewezen en die werd door John v.d. Smissen benut: 2-1. Het was opnieuw Rinia die de balans in evenwicht bracht: 2-2. Met steun van de harde wind was DZS in de tweede helft iets sterker, maar toch kwam Bloemen daal tien minuten voor tijd door een goal van Jaap de Vries na een pass van Boontje tot de volle winst: 3-2. Een goed begin dus van de debuteren de „whites.” ijjjf ■WW' uhijf •tja- WW ‘8

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 18