Evenement op Marktplein trok drommen bezoekers Bestrijding stofhinder bij Open Huis bij Hoogovens bedrijfs- Feestelijke doopplechtigheid op brandweer zeekadetschip „Pieter Florisz van Hoogovens Engelse mijn Winkels en door kotter bedrijven opgevist gesloten strego tb'Jhi AUTOBEDRIJF E. GROEN '1 ■F; SPORTPRIJZEN O ILr Br Üi LADADEALER voor IJmuiden - Santpoort - Driehuis - Beverwijk iï COMMANDANT ARIE VAN DER VEER TIEN JAAR BIJ IJMOND-KORPS Kort IJmondnieuws Hans de Boer vindt sportkeurings- impasse onhoudbaar O 1 5 MAANDAG 3 SEPTEMBER 19 73 IJMUIDER COURANT EGMONDSTRAAT 10 - TEL. 02550- 10244-13440 - IJMUIDEN Wl 8 GEMEENTERAADSVRAGEN Vraag prijsopgave L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEN Telefoon 02550-10034 ADVERTENTIE Gezellige Velsense kunstmarkt verkocht dit jaar voor f 11.000 (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. (Van een onzer verslaggevers) Mi®» (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ra De vier vletten langszij de Pieter Flo risz. werden zaterdagmiddag door moe ders van zeekadetten onder grote be langstelling gedoopt. In hèt Zeeweg Ziekenhuis te IJmuiden zijn voor het eindexamen van de drieja rige opleiding voor operatie-assistent de volgende dames geslaagd: 1. H. Goos, 2. M. Gootjes, 3. J. Sybenga, 4. L. Vink. De bom, een Engelse contactmijn, was opgevist door de kotter Enkhuizen 7. Vrijdagavond meldde de schipper van de Enkhuizer kotter dat hij onderweg was naar IJmuiden met de bom. Het schip is buitengaats blijven liggen met zijn ge vaarlijke lading aan boord. Later op de ochtend is de bom met behulp van de Rijkspolitie te water naar Den Helder vervoerd. Ruiten vernield. Van een consump- tiekiosk aan het Pontplein in IJmuiden zijn zaterdagochtend een aantal ruiten vernield. Auto gestolen. Vanaf de Trawler- kade in IJmuiden verdween in de nacht van vrijdag op zaterdag een personenau to van het merk Simca. Het kenteken luidt: 58-68 DL. n ït VELSEN. Het gemeenteraadslid Hans de Boer (P.C.) heeft aan het College van Burgemeester en Wet houders vragen gesteld over het Bu reau Sportkeuring „Velsen”, dat zoals bekend alle werkzaamheden heeft beëindigd. De Boer vindt het een on houdbare situatie dat duizenden sport beoefenaren uit de gemeente voor hun verplichte medische keuring zijn aangewezen op keuringsbureaus in omliggende gemeenten. Hij acht dit niet in het belang van de volksge zondheid. Het raadslid vraagt het ge meentebestuur eigen initiatieven te ontwikkelen die het mogelijk maken dat het Velsense sportleven snel uit deze impasse raakt. IJMUIDEN. Het duik- en demon- tageteam van de Koninklijke Marine heeft zaterdagochtend tussen 7 en 8 uur buiten de pieren van IJmuiden een bom onklaar gemaakt. Ook de exploitant van het speciale terras had niet over belangstelling te klagen. Veel bezoekers dronken daar een glas of aten een hap. Op dit terras de opmerking gehoord van een man die tegen zijn vrouw zei: „Ik snap niet hoe die jongens aan die prijzen komen. Hier en daar een veeg en ze vragen gelijk een paar honderd pop. Je bent toch gek als je zoiets koopt. Ik ziet het er niet van af”. In zijn onmiddellijke omgeving zat daarentegen en kunstkoper die zich zielsgelukkig toonde met de aankoop van een groot olieverfschilderij en vond dat zeshonderd gulden hiervoor eigenlijk geen geld was streept door de IJmuider Harmonie die na de opening over de markt trok. Via geluidsbanden waren heel de dag mu ziek- en zangverenigingen uit Velsen te beluisteren. Lood weggesneden. Van het dak van de kleuterschool „Wildzang” in IJ muiden is de afgelopen week ruim hon derd kilo lood weggesneden door onbe kenden. VELSEN. De afdelingen Velsen-IJ- muiden van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (K.V.O.) en de Nederlandse Katholieke Ondernemers Vereniging (N.K.O.V.) vestigen er bij de leden nog even de aandacht op dat winkels en bedrijven op woensdag 5 september de de gehele dag gesloten zullen zijn. Voorts wordt hun geadviseerd op deze nationale feestdag de vlag uit te steken. Alcohol gebruikt. De bestuurder van een personenauto, een inwoner van Velsen, ramde in de nacht van zaterdag op zondag in de rechterberm van de Hagelingerweg in Santpoort twee lan taarnpalen en een boompje. De man had alcohol gebruikt, volgens de politie. IJMUIDEN.Op de zevende Velsense kunstmarkt is zaterdag door de vijfenze ventig deelnemende artiesten voor een bedrag van elfduizend gulden verkocht. In vergelijking met vorig jaar een da ling. Toen werd namelijk voor duizend gulden meer omgezet. Toch toonden de organisatoren zich bij het sluiten van de markt bijzonder tevreden, vooral omdat toch een niet geringe som geld overge dragen kon worden aan de Algemene Hulpdienst Velsen. Deze organisatie mocht dit jaar de bekende „tien percent voor een goed doel” in ontvangst nemen, nog altijd een bedrag van elfhonderd gulden. Om half elf zaterdagmorgen werd de kunstmarkt geopend door wethouder Van de Werff van kunstzaken. Na een vrolijke introductie van de IJmuider Harmonie spoorde hij zijn toehoorders aan de gewone dingen des levens zoals de wekelijkse wasbeurt van de auto en het al of niet aanschaffen van een kleurentelevisie volgens hem nu een maal zijn, te vergeten. „Er zijn zoveel meer waarden die ons leven inhoud en fleur kunnen geven”, sprak de wethou der, die hiertoe zeker d e kunst wilde rekenen. Hij sprak de hoop uit dat op de kunstmarkt veel verkocht zou worden, niet alleen ter erkenning van de kunste naars, maar ook ter ondersteuning van een goed doel, het werk van de Algeme ne Hulpdienst Velsen. Na zijn openingstoespraak maakte de wethouder een rondgang langs de vele kraampjes, waarbij hij voor de gemeente Velsen verschillende kunstwerken aan kocht. Ook Hoogovens kocht zoals elk jaar in, een dankbare taak die werd verricht door directeur jhr. B. de Jonge. Het is heel de zaterdag druk geweest op het Marktplein. Drommen kijklusti- gen slenterden langs de stalletjes, die een verscheidenheid aan kunstvoorwer pen lieten zien. Schilderijen, etsen, teke ningen. Er waren veel plastieken, kunst- naaldwerk, batik, sieraden en keramiek. Sommige kunstenaars hadden het wat moeilijk door de harde wind met het vastzetten van hun objecten. Het weer was overigens weinig traditioneel. Want is andere jaren de zon trouwe klant van de Velsense kunstmarkt, dit jaar dreig den donkere wolken met regen, die gé lukkig uitbleef. Veel aandacht trok ook de dubbeldeks van de Stichting Kreater, waar elk kind welkom was om wat te tekenen of te boetseren. Ook bij de stand van de buurthuizen waren veel jongens en meisjes te vinden. Het feestelijk karak ter van de kunstmarkt werd onder- Vernielingen. Bij personenauto’s in de Stationsweg en de J. Kostelijklaan in Velsen zijn vernielingen gepleegd. Er werden buitenspiegels, antennes en schijnwerpers kapot gemaakt. Bovendien heeft Hoogovens Gedepu teerde Staten van Noord-Holland mee gedeeld dat dit plan past in het gehele programma on lange termijn om stot en stankoverlast te bestrijden. Dit pro gramma is door Hoogovens in samen werking met de Werkgroep Milieuhygië ne IJmond (een ambtelijke werkgroep waarin vertegenwoordigers zitten van de provincie, het rijk en de drie IJmond- gemeenten) opgesteld; het zal waar schijnlijk tegen 1976 geheel gerealiseerd zijn. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land willen in het raam van deze plannen het grote aantal Hinderwetsvergunnin- gen dat Hoogovens heeft vervangen door twee nieuwe vergunningen: één op grond van de Wet inzake de luchtver ontreiniging en één Hinderwetsvergun- ning. Hoogovens zal de aanvragen voor die vergunningen, die het hele bedrijf omvatten,begin 1975 bij gedeputeerde staten indienen. In die aanvragen moe ten in elk geval de belangrijkste hinder- bronnen voorkomen. Aanstaande woensdag zal het veertig jaar geleden zijn dat de bedrijfsbrandweer van Hoogovens werd opgericht. De toenmalige veiligheidsinge- nieur Spies vormde een brandweerkern van vijftien personen, een eerste aanzet voor wat nu een zeer goed functione rend brandweerapparaat van Hoogovens is. juweliers horlogers Ter gelegenheid van dit veertigjarig bestaan zal zaterdag aanstaande voor personeelsleden van Hoogovens een Open Huis worden gehouden in de voor malige buizengieterij. Daar is een ten toonstelling ingericht van oud en mo dern brandweermaterieel. Buiten zijn er brandweerdemonstraties. De expositie is te bezichtigen van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het feestterrein is te bereiken via de hoofdingang. Een dezer dagen zal bovendien aan het personeel van Hoogovens een her- denkingsboekje worden toegezonden waarin heel de gescheidenis van de be drijfsbrandweer wordt verhaald. Het boekje is verlucht met diverse foto’s, waarvan vele even oud zijn als de bedrijfsbrandweer zelf. Wethouder Van der Werf luidt de kunst markt in. IJMOND. In de afgelopen maanden zijn bij de provincie Noord-Holland een groot aantal klachten binnengekomen over bovenmatige stofhinder veroorzaakt door Hoogovens. Vooral Wijk aan Zee heeft veel stofoverlast. In contacten daarna met Hoogovens heeft de provin cie de garantie gevraagd en gekregen dat die hinder vóór het volgend zomer seizoen aanmerkelijk zal verminderen. Hoogovens streeft ernaar de apparatuur ter bep^'king van de stofemissies de eerste helft van 1974 in werking te hebben. IJMUIDEN. Op het schip „Pieter Florisz” bij het zeekadetkorps IJmond was het zaterdagmiddag groot feest, vanwege het heugelijke feit dat maarj liefst vier vletten tegelijk werden ge doopt. De boten hadden eigenlijk nog nooit een naam gekregen, hetgeen vooral bij wedstrijdvaren moeilijkheden ver oorzaakte. Vandaar dat commandant Arie van der Veer besloot de vletten te laten dopen, een taak die hij wilde laten verrichten door vier moeders van zeeka detten. Veel ouders waren naar de Pieter Florisz gekomen om deze plechtigheid bij te wonen. Het voltallig korps stond aan dek aangetreden. Commandant Van der Veer schetste de vele activiteiten van het korps en benadrukte nog eens de internationale contacten die de zee kadetten uit de IJmond met andere korpsen hebben. In dit verband wees hij nog eens op het Engelse korps uit Ken dal dat deze zomer nog op bezoek was in IJmuiden. De commandant vond het niet meer dan een logische zaak dat de eerste vlet „Kendal” werd gedoopt. Aan mevrouw C. M. Hof viel de eer te beurt de boot te dopen, waarbij echter de champagnefles niet stuk wilde gaan. Toen het kostelijke vocht tenslotte door toedoen van een van de zeekadetten langs de boeg stroomde, was het applaus des te harder. Maar ook bij het dopen van de „Hel- ga” door mevrouw A. Duijn en van de „Tonijn” door mevrouw W. G. van der Plas toonden de flessen champagne een hardnekkige stevigheid. Alleen bij de Ingrid” die door mevrouw A. C. Buur een behouden vaart werd toegewenst, lukte het dopen in één keer. Na de doopplechtigheid werd het feit herdacht dat commendant Van der Veer tien jaar geleden werd aangesteld. Hij werd waarderend toegesproken door voorzitter A. K de Vries, oud-voorzitter T. van Drimmelen en le officier J, de Wilde. Het feest op de Pieter Florisz werd daarna besloten met een gezellig samenzijn. F i, £1 7 ,r>il Kunst kijken, keuren, soms kopen.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5