WAARDERING VOOR LEZING PROF. LUIJPEN VérenigingsiKuws Aanrijding op Luxemburglaan Agenda Ziekendag 1973 nu Grote inbraak voor Pedagogische Academie Beverwijk start feestweek met officiële viering in Wijk aan Zee Apparatuur in Noorzeekanaalgebied registreren stikstofdioxyde opgehelderd i i Kwartaalbericht Zaanse milieudienst Met auto in sloot MARKTBERICHTEN I DINSDAG 4 SEPTEMBER 4 1973 Velsen-IJmuiden Velsen-Noord „Geloven” Heemskerk In en om Haarlem Symbolisch d n P d n Si r n Beverwijk Velsen-IJmuiden Beverwijk u I - Huijgens- Huijgens- Sporthal „IJmond”, (Van een onzer verslaggeefsters) Geo- „u- 19 U.ï en tl.! 21.15 u.: de een 3 j toe 1 1 Voetgangster gewond. Een 63-jarige voetgangster uit IJmuiden werd maan dagochtend aangereden, toen zij op het rijwielpad aan de Heerenduinweg liep. Zij is met verwondingen aan het onder been naar het ziekenhuis gebracht. het Komitee Stadsfeesten bij te staan in de organisatie van Oranje-spelen voor de lagere schooljeugd. BEVERWIJK. Rond 0.15 uur van nacht is er een botsing ontstaan tussen twee personenauto’s op de Luxemburg laan. Eén der chauffeurs moest in het Rode Kruisziekenhuis worden opgeno men. De auto’s zijn zwaar beschadigd. DINSDAG 4 SEPTEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7 - 18.30 u., op zondag van 10 - 17.30 u. r< w di v st w g' n w ir ni di di 01 e< h b R ei v V' V' d ei Cl rr h d K a d b d g h g' ir at rr g d g' d< n g' 01 m v: Hl v; rt el is u P' d d ii g 1< h c 2 1 tl 1 b P z V n g k f In he tkader van de Hinderwetver gunningen werd in het eerste kwartaal 1973 weer een aantal adviezen uitge bracht aan de deelnemende gemeenten waar het hinderwetzaken betrof. Ook werden op verzoek een zeventiental ge- luidsmetingen verricht. Het tweede thema van de lezing, door spekt met humoristische voorbeelden, sloot direct aan bij wat professor Luij- pen over het uitbannen van „vóóronder- stellingen” had gefilosofeerd. „Wat be doelt de religieuze mens met het noe men van de naam God?” Volgens de Augustijner filosoof wil de mens hier mee een „ervaring van diepte binnen en 19.00-21.30 u. tienerbibliotheek, IJmuiden-Oost, Santpoort-Noord, Wüstelaan 79, volwass., tieners en jeugd; De hoogste waarden aan zwaveldioxy- de werden gemeten in Haarlem en Hoofddorp. In het algemeen zijn de gevonden waarden lager dan die in het eerste kwartaal 1972. Dit is het gevolg van de zachte winter, waarin minder hard gestookt hoefde te worden. Toch is hiernaast ook van invloed dat door be paalde weersomstandigheden lucht verontreinigende stoffen meer verdund werden dan in vergelijkbare perioden. Immers, niet alleen de metingen van BEVERWIJK. De jaarlijkse zieken dag, die dit keer voor de 28-ste keer gehouden wordt op zaterdag 15 septem ber, wijkt op veel punten af van datge ne, wat de zieken in voorgaande jaren gewend waren. Voor de ziekendag wordt Met deze woorden opende drs. mr. F. van Kleef o.s.a., voorzitter van het KNAB-bestuur, gistermorgen in het Be- verwijkse Kennemertheater de officiële viering van het vijfenzeventig-jarig Aca- demie-bestaan. Een viering, die onder meer werd bij gewoond door burgemees ter J. G. S. Bruinsma, de staatssecretaris van verkeer en Waterstaat M. van Hul- ten (oud-Academiestudent), Velser on- derwijs-wethouder M. Roessingh, verte genwoordigers van de onderwijsbegelei dingsdienst, rijks- en gemeentelijke on derwijsinspecties, hoofden van stage scholen, Academiedirecteuren uit talloze andere steden, oud-docenten en be stuursleden. beek over een gem. afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van A. J. Busman bereikte als eerste het hok om 14.25.02 uur, de laatste prijsduif om 14.45.00 uur. Uitslag: Hok Busman 1 7 8, D. Koffeman 2, A. Voetman 3 10 11, F. Piers 4 9, J. Kraaye- noord 5 6. IJMOND. De Zaanse Commissie voor de Hygiëne van het milieu meldt in het verslag eerste kwartaal 1973 dat in het Noordzeekanaalgebied een meetnet wordt opgezet voor het registreren van stikstofdioxyde en ozon. Apparatuur is thans opgesteld op vyf punten en wel in Beverwijk Zaandam, Haarlem, Amster dam en Badhoevedorp. Op al deze pun ten wordt stikstofdioxyde gemeten, in Amsterdam en Zaandam bovendien nog stikstofdioxyde. Dit meetnet komt tot stand in het kader van de Centrale Coördinatie Commissie, waarin deskun digen uit een aantal gemeenten uit het Noordzeekanaalgebied zitting hebben. DINSDAG 4 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19 - 21.30 u. Van de Postduivenhoudersvereniglng „Oran je Nassau" in IJmuiden namen dit weekeinde 50 duiven deel aan een wedvlucht van Strom- beek (jonge duiven) af over een afstand van 176 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur Een duif van J. Boekweg bereikte als eerste het hok om 14.8-08 uur; de laatste prijsduif om 15.14.10 uur. De uitslag was als volgt: J. Boekweg 1 3 6 8, Brasschaat 2 5 7, H. de Weers 4, A. de Waard 6 9, Groen 10. Uitslag oude duiven: P. Groen 13 45 20, P. Groen 1, J. Boekweg 2 3 9, J. Mantje 4, A. de Waard 5, J. v. Sikkelerus 6 7, A. Vosse 8. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK „Wat rechtvaardigt nu deze officiële viering van het vijfenzeventig-jarig Academie-bestaan, zou men zich kunnen afvragen. Misschien alleen al de wetenschap, dat we dit jubileum vandaag nog kun nen vieren. We hebben nu dan wel niet zoveel radio- en televisie-belang- stelling gekregen als vier jaar geleden en dat hoeft ook niet maar toch zouden we van de vernieuwingen die in de afgelopen jaren „nolens volens” tot stand zijn gekomen, voor geen prijs meer afstand willen doen. Ik hoop en wens dan ook, dat de Beverwijkse Academie ook in de komende landelijke structuur-veranderingen in de onderwijzersopleidingen een actieve rol mag blijven spelen en tevens wil ik aantekenen dat geen en kele academie, waar ook in Nederland, zijn opvoedende taak mag vergeten. Vooral voor onderwijzers die van een Katholieke Academie afstuderen, bestaan er duidelijke verantwoordelijkheden, niet in de laatste plaats met betrekking tot de katechese”. In Heemskerk, Santpoort, Westzaan en Zaandam staan regenmeters opgesteld. Het opgevangen hemelwater wordt on derzocht op de hoeveelheid stof en ande re verbindingen en elementen. Ook de zuurgraad van het water en de hoeveel heid neerslag wordt gemeten. Deze me tingen worden nog maar sinds korte tijd verricht. Toch is het volgende over de resultaten op te merken. Op een tiental punten wordt het lood- gehalte in standaardrook gemeten. Deze stof wordt grotendeels veroorzaakt door het gemotoriseerde verkeer. De gevonden waarden lagen in het algemeen de helft De dag begint met een plechtige eu charistieviering met preek om half tien. D,e zang wordt hierbij verzorgd door het parochiëel zangkoor van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad. Dit tijdstip van half tien is gekozen om alle zieken in staat te stellen op tijd aanwezig te zijn. Na koffie met gebak en een ruime gelegenheid om met elkaar en met de dames van de Zonnebloem gezellig te praten in de recreatiezaal volgt om 12 uur de handoplegging en zegening van de zieken door de priesters van de deelnemende parochies. Tijdens deze handoplegging worden er gezangen uit gevoerd door een koor uit Wijk aan Zee. ’s Middags om 1 uur wordt een lichte maaltijd gebruikt, waarna de zieken een uurtje gaan rusten. Om twee begint er een ontspanningsprogramma, dat wordt onderbroken door een theepauze. De sluiting van de ziekendag en het af scheid hebben plaats omstreeks 4 uur. dit maal gebruik gemaakt van de kapel en de recreatiezaal in het revalidatiecen trum Heliomare in Wijk aan Zee. Ook het programma is aangepast om het onderling kontakt beter mogelijk te ma ken. Het revalidatiecentrum in Wijk aan Zee is gekozen, omdat de Goede Raad- kerk gedurende de maand september lager dan die in het eerste kwartaal 1972. Omdat aangenomen kan worden dat het verkeer niet de helft minder intensief is geweest, zijn ook nier de weersomstandigheden debet aan het ge vonden beeld. De laagst gemiddelde waarden werden gevonden op het meet punt in Castricum; de hoogste op het meetpunt in Koog aan de Zaan. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 3 september aan de Beverwijk se veilingen waren als volgt: Groenten: aardbeien 85-105; andijvie 25 42; bloem kool 20-45; breekpeen 10-26; bospeen 38- 87: bleekselderij 20-27; groene kool 18- 30: komkommer 15-52: knollen 22-38; prei 51-77; postelein 36-54: pronkbenen 35-85; rabarber 30-48; rode kool 12-23; radijs 8-21: sla 6-21: spinazie 6-34: sper- ciebonen 100-220: snijbonen 130-240: to maten 70-80: uien 25-42: wasneen 13-38. Bloemen: anjer 10-41: trosanjer 100-210; anthuritim 70-220: aster 40-60: chrvsant 500; chrysant (jaarrond) 60-110: chrysant (per stuk) 45: fresia 80-315: gerbera 18- 42: gladiool 50-180: iris 10-70: lelie (per tak) 3u-125: liatrus 40-120: nerine 40-70; orchidee 20-335; roos 10-32; babyroos 4- 16; statice 115. Planten: achmea 540; begonia 40-170; cyclamen 180-420; poin settia 70-100; Gloxinia 200-280; geranium 50; hertshoorn 240; kalanchoe 60-120; potchrysant 20-45; st. paulia 70-120. zwaveldioxyde tonen dit beeld, hetzelfde is het geval met de metingen van stan daardrook. Drs. T. J. M. Ettema, Academie-direc- teur, verhaalde uit de kweekschoolhisto- rie: in 1897 in Hoorn van start gegaan, vestigde de Academie zich reeds in 1906 blijvend in een nieuwbouwpand aan de Beverwijkse Baanstraat. Het motief voor deze (overigens door ruimtegebrek ge dwongen) verhuizing naar juist het lan delijke tuindersstadje Beverwijk was de „gezondere omgeving” en de gewenste verbetering in de „zedelijke situatie”- Overigens zijn er aan het einde van de negentiende eeuw in Nederland méér Pedagogische Academies (toen nog kweekscholen) opgericht: de heer Ette ma kon zijn toehoorders meedelen dat de Academie in Bergen kortelings tot de ontdekking was gekomen dat het „offi cieuze” jubileum (in 1897 met drie vrou welijke leerlingen van start gegaan, ont ving de school twee jaar later pas de of ficiële goedkeuring) onopgemerkt was ge passeerd. Waarmee de leerlingen tevens een „aardig fesetje”, door de neus werd geboord. DINSDAG 4 SEPTEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Vredevorstkerk. Laan der Nederlan den. 20 u. jaarvergadering schaakclub Weenink. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op werkdagen van 10 - 12.30 en 14 - 17 u.; op zaterdag en zondag van 10-12 en 14 - 17 u. Progresss-ocitëeit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Cor-show. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Ge opend op werkdagen en zaterdag van 7 - 18.30 u., op zondag van 10 - 17.30 u. Kinderboerderij, Vrijburg. Geopend op werkdagen van 10 - 12.30 en 14 - 17 u., op zaterdag en zondag van 10 - 12 en 14 - 17 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. zijn existentie” meedelen. „Wat de reli gieuze mens meedeelt over „God” „God geeft mij een kind” bijvoorbeeld zijn geen platte beschrijvingen van de werkelijkheid, maar symbolische, mythische vertellingen: hij heeft een aparte taal nodig om de diepte van zijn ervaringen te kunnen suggereren”. Professor Luijpen waarschuwde in de ze oo ktegen de tendens, van alle we tenschappelijk bewijzen te verlangen. „Wanneer ik aan iemand meedeel: ik geloof in de opstanding van Jezus Chris tus, en hij mij antwoordt: „Ja, dat klopt. Christus is inderdaad aan het kruis ge nageld, en als Hij al niet direct is gestorven, dan moet Hij wel zijn gestikt in Zijn bladergraf. Kort daarna, ik kan dat wetenschappelijk bewijzen, heeft ie mand beantwoordend aan zijn signale ment door Palestina gewandeld: ik ge loof dus ook in de opstanding van Christus” dan zeg ik: jij gelooft in niets. De symbolische beschrijvingen moeten niet worden verward met platte beschrijvingen van de werkelijkheid: de ze mythen zijn bedoeld om de diepte in het menselijk bestaan aan te geven”. CASTRICUM. Een inwoner van Heemskerk en een vrouw uit Heemstede zijn in de nacht van maandag op dins dag omstreeks halftwee gewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op de provinciale weg Uitgeest-Limmen ter hoogte van kilometerpaal 18.3. Beiden zijn naar het Centraal-ziekenhuis in Alkmaar gebracht. Door tot nu toe onbekende oorzaak geraakte de auto, waarin de Heemskerker met zijn passagiere zaten, van de weg en kwam met de wielen omhoog in een sloot. De vrouw liep hoofdletsel op. De man kon na behande ling in het ziekenhuis naar zijn woning terugkeren. Na de rede van professor Luipen, met ovationeel applaus ontvangen door leer lingen, studenten, docenten en genodig den, werden de festiviteiten in het Aca- demie-gebouw voortgezet. Met een drankje en hapje kon men de tentoon stelling van werkstukken, vervaardigd door studenen en docenten, bekijken of een bezoek brengen aan het audio-visue- le centrum. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif’’ in IJmuiden namen dit weekein de 123 duiven (jongen) deel aan een wed vlucht van Strombeek af over een afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van H. Bruynes bereikte als eerste het hok om 13.58.04 uur; de laatste prijsduif om 14.55.23 uur. De uitslag was als volgt: H. Bruynes 1 8, J. Vis 2 5, P. de Bot 3 9 14 22, J. C. v.d.Bos 4 10 16 21, Gebr. De Vries 6 24, Jansen 7 12, H. Broek 11, J. Jellema 13 18 19 23, J. Dekker 15 20, P. Griekspoor 17 25. Van de postduivenhoudersvereniging „IJ muiden” in IJmuiden namen dit weekeinde 55 duiven deel aan de wedvlucht vAnuit Strom- Aan de hand van een vertelling van Heinrich Heine belichtte filosoof Luijpen het eerste thema, de eeuwige vooronder stellingen: Geleerde mannen, verwikkeld in een hevig theologisch debat, passeren een boom waarin een nachtegaal het hoogste lied zingt. Wanneer bij de ge leerden („het geloof is een ernstige zaak”) de gedachte opkomt, dat de dui vel mogelijk in de vogel is gevaren om hun debat te kunnen verstoren, ver dwijnt de vogel. Diezelfde nacht, zo wil de vertelling, zijn de geleerden een „schrikkelijke dood" gestorven. „Wanneer het geloof wordt geredu ceerd tot „ja” of „nee” oordelende zin nen (artikelen), dan heeft noch het „ja” noch het „nee” meer enige betekenis. Het al dan niet Katholiek zijn wordt niet bepaald door het zich in positieve of negatieve zin uitspreken tegen een ge loof in Maria’s Onbevlekte Ontvangenis, tegen de onfeilbaarheid van de Paus. Het gaat in deze om andere waarden. Al in de eerste jaren van het Christendom werd door het spreken over bijbelse zaken aan bepaalde gebeurtenissen een miraculeus tintje verleend: alles wat menselijk is blijft immers in leven door de taal”, aldus professor Luijpen. City theater, dinsdag 20 uur: James Bond in „Goldfinger” (geprolongeerd); woensdag, ge reserveerd voor Oranjevereniging „IJmuiden- West”. donderdag 20 uur: „The wild bunch.” DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid. Diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. In het Noordelijk Koetshuis expositie van werk van Jan van Herwijnen. Pieter Vermeulen museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend, van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Sportpark „Schoonenberg”, woensdag 20.30 uur: taptoe met show door zeven muziek korpsen. voor velen van de zieken ietwat te koud is, terwijl het door de indeling vaak moeilijk is om onderling tot een prettig kontakt te komen. De kapel en de recre atiezaal van Heliomare daarentegen be schikken op de eerste plaats over een accommodatie, die geheel op de zieken is afgestemd. Bovendien heerst er een heerlijke temperatuur. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” in IJmuiden namen dit weekein de 85 duiven (oud) deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van J. C. v.d. Bos bereikte als eerste het hok om 13.43.59 uur; de laatste prijsduif om 14.39.33 uur. De uitslag was als volgt: J. C. v.d. Bos 1 4 11 13 17, H. Broek 2. P. de Bot 3 7 14 15. H. Bruynes 5 8 12. Woudhuizen 6. Joh. Swart 9 16. R. Wielart Jr 10. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62), Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: wisse lende expositie van moderne kunst uit eigen bezit van het museum tot en met 9 sept. Iedere zaterdagavond extra geopend van 20.30 tot 22.30 u. tot en met 8 sept. Zondag 13-17 u. ma. tot en met za. 10-17 uur. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy. Permanen te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met zaterdag 10-17 u. Ie zondag van de maand 13-17 u. Bisschoppeijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend dl tot en met za. 10-12.30 en 14-17 u. Stichting Beeldende kunst (Gedempte Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek, Geopend di. tot en met vrljd. 13-17 u. za. 11-17 u. en don. avond 20-22 u. Cruqulusmuseum (Ringvaart bij Heemstede). Oude Hollandse molens, maquette waterstad, oud stoomgemaal enz. Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u. za 9-12 u. zon. gesloten. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Tot 1 okt. de schatkamer van oude religieuze kunst. Geopend van ma. tot en met vrij. 9-17 u. za. 9-12 en 14-17 u. De Preekstoel (Ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze kunst. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Kunst voor U(Warmoesstraat). Wandkleden van mevrouw Irene van de Mer- we. Geopend di. t.m. zat. 9-18 uur. Tot en met 28 sept. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Aquarellen en etsen van Jozef Stelb. Geopend maand, t.m. zat. 10-17 uur t.m. 29 september Galerie Mare (Wolstr. 18) Zomertentoonstel- ling met werken van Kees van Dongen, Herbert, Chagall en Kees Max tevens collec tie bodemvondsten tot en met 5 september. Permanente expositie beelden van Nic Jonk, gouaches van Ans Wortel, Joop v.d. Broek, John Verbeerk en Mare Jonk. Geopend dl tot en met za. 10-17 u. zo. 14-18 u Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2). Ten toonstelling realisten Auke Tadema oliever ven. Willem Buys - tekeningen Rosy .An drews keramiek. Geopend dinsd. t.m. zat. 13-18 u. dond. tot 21.30 u. zondag 13.30-16.30 u. maand, gesl. Tot en met 16 sept. In Heemskerk blijkt de hoeveelheid fluoride hoger te liggen dan de op andere meetpunten. Op alle vier punten is begin april een hoog chloride (zoutge halte waargenomen. Hiervoor is de storm verantwoordelijk die toen woedde. Verstoven zeewater kwam toen ver het land in. In Zaandam blijkt de zuurgraad van het water in het algemeen hoger dan op andere meetpunten. Er is nog een te korte tijd gemeten om hieraan reeds consequenties te verbinden. Het zeewater is in deze wintermaan den bemonsterd in IJmuiden tegenover paal 58, verder ook nog in IJmuiden tussen de pieren en in Wijk aan Zee tegenover paal 52. Vergeleken bij vorig onderzoeken zijn geen noemenswaardige verschillen gebleken. kerstraatweg 177 idem, 14.30-17.30, filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein idem 14.30-17.30. Cultureel Centrum. Moerbergplant soen, 20 uur; repetitie christelijke orato- riumvereniging „IJmuiden.” (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De inbraak bij radiozaak van Neele aan de Bachstraat in april van dit jaar is opgelost. De dader is een 29-jarige Amsterdammer, die bij een inbraak in Amstelveen op heterdaad werd betrept. De Amsterdammer gaf tijdens verhoor toe de kraak bij de Heemskerk se radiozaak, waarbij voor een waarde van 40 mille werd gestolen, te hebben gezet met een plaatsgenoot. Ook bekende de Amsterdammer een inbraak bij een supermarkt aan de Debora Bakelaan- Hier werd 2.000,- en een grote partij sigaretten ontvreemd. De buit van de inbraak in de radio zaak werd doorverkocht aan een Am sterdamse heler, die bekend is bij de politie. Ook de sigaretten werden in klinkende munt omgezet. Een onachtzaamheid, waarvan de Pe dagogische Academie in Beverwijk blij kens de bijeenkomst was gevrijwaard. Hoogtepunt van de officiële jubileum viering gistermorgen vormde de magi strale lezing van prof. dr. W. Luijpen o.s.a. over „De zin van geloven” waarin hij twee thema’s aansneed: aan welke voorwaarden moet een katholiek al dan niet voldoen (de vooronderstellingen: een Katholiek gelooft dat.en wat bedoelt een religieuze mens met het noemen van de naam „God”. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” in IJmuiden namen dit weekeinde 73 oude duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 176 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van A. Schotvanger bereikte als eerste het hok om 13.57.14 uur; de laatste prijsduif om 14.28.23 uur. De uitslag was als volgt: A. Schotvanger 1, S. Voet en Zn. 2 5 10 12 14, H. J. Broek 3 7 15, J. Wijker 4, C. Zwanenburg en Zn. 6 13, H. Boddeke 8 9, J. Minneboo 11. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” in IJmuiden namen dit weekein de 264 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 176 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van Gebr. Boender bereik te als eerste het hok om 13.57.31 uur; de laatste prijsduif om 14.47.23 uur. De uitslag was als volgt: Gebr. Boender 1 5 17 32 34, A. Schotvanger 2 18 48, F. Daalhui- zen-Plug 3 4 10 20 35, A. v.d. Zee 6 16 19 27 49, A. J. Ham 7 29 42, A. Warnaar 8 9 22 25 28 43, S. Voet en Zn 11 12 26 31, W. A. Rolvink 13 15 39 40 52, C. Zwanenburg en Zn 14 21, F.Booy 23 30 44 50, P. Schotvanger 24 41 53, J. Wijker 33 37 38 46 47. K. Klepper 36 45, J. Koorn 51. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. Socitëeit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14-17.30 en 19-21 u. DINSDAG 4 SEPTEMBER Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, nr. 8-12, 10-12.30 u. (volwassenen). Voor tieners: 14.30- 17.30 u. Centr. Jeugd- en tienerbiblio theek. Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 u. Santpoort-Noord: volwassenen, tieners en jeugd 14.30-17.30 u. Fil. Velsen- Noord: volw. en tieners: 19.00-21.30; jeugd: 19.00-20.30; Zeewijkplein: volwas senen, tieners en jeugd: 19.00-21.30 uur. Openluchtbad De Heerenduinen, geo pend van 10 tot 18 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordusstraat 102, IJ muiden, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, Abeelen- straat 1, spreekuur volgens afspraak. Telefoon 12464. Boksvereniging „Manly Sport”, Gym zaal Meerberg. Comitéschool, Kerkstraat 19.30- 21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining. Badmintonclub „Zeewijk”: 18-23 uur. Velserbad, Briniostraat: 6.30-8, 12.15- 13.25, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Velserbad, 6.30-8, 12.15-13.15 en 16.45- 18 u. gemengd zwemmen. Openluchtbad De Heerenduinen, van 10 tot 18 uur geopend. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 14.30-17.30 Centrale jeugd- en Willemsbeekweg 96, 14.30- 17.30 u., filiaal VV usieiaciii vwxwaoo., vivuvxl. j 14.30-17.30 u., filiaal Velsen-Noord, Wij- MUZIEK Grote of St. Bavokerk. (Ingang Oude Groenmarkt). Dln. 20 uur: orgelconcert door Klaas Bolt (toegang vrij). Dond. 15 u: orgel concert door Plet Kee. Concertgebouw. (Lange Begijnestraat). Woens. 20 u.: Jublleum-Operaconcert Centrum Comité Koninginnedag m.m.v. Cristine Deute- kom en NPO-orkest o.l.v Renato Sabbioni. BIOSCOPEN Cinema Palace (Grote Houtstr.) 15.30 en 20u.: „De tien geboden”, a.l. Woensd. 13.30 u.: „De held van de Rodeo” a.l. Frans Hals, (Frans Halspleln) 19 en 21.30 u.: „Vrouwen die het niet zo nauw nemen”, 18 J. Lido (Houtplein), 14, 19 en 21.15 u.: „De blinde scherpschutter", 14j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.15 „Frank en Eva”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Vuurgevecht in Oka Corral”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en „Schreeuw zonder antwoord”, 18 j. (Behalve woensd. 14.15). Woensd. 14.15 u.: „Ptpi gaat van boord”, a.l BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Dinsdag en woensdag 19 en 21.15 u.i „Wang Yu. tien stalen vingers”. Luxor Theater (Breestraat). Dinsdag en woensdag 19 en 21.15 u.: „Goldfinger'. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2) .Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen Marijje Verhoef; geopend tot en met 29 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. MUZIEK Grote Kerk (Kerkstraat. Woensdag 20 u.t jubileumconcert door 5 Beverwijkse koren. In de tot aula omgevormde ex-Academie kapel werd de officiële viering, na de toesprakenreeks in het Kennemertheater, door docenten, studenten en genodigden voortgezet. Tijdens de ’s middags gehou den bestuursvergadering werden drie nieuwe leden, door een uit alle school- geledingen samengestelde commissie voorgedragen, benoemd. Tevens stelden

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4