Omstreden Doek op Agenda voor Haarlemse Jazzclub steekt Zander zaal in Muziek in het weekeinde Amsterdamse agenda FILMS fresco op Antiekbeurs nieuw jasje Centrums „Mussert” Q CINEMA PALACE FRANS HALS LIDO Kunst LUXOR Haarloheim ROXY STUDIO Tips De Waag -WV'jzer, 13 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1973 In en om Haarlem Muziek toneel T entoonstellingen Beverwijk Zandvoort Bollenstreek V elsen-IJmuiden W J1 h ML llr 3 uur: u.: >en de l om GEMINI-ENSEMBLE CANTORES FELISENIS f Mussert won bij verkiezingen enige aanhang die in 1935 op liep tot meer dan 8 pet. De NSB zou een kleine partij gebleven zijn, als niet de Duitsers ons land hadden bezet. Mussert zag zich als leider van het Neder landse volk en wenste geen in lijving bij Duitsland. In de eer ste jaren van de oorlog toen Hitler nog won, telde de NSB zo’n 80.000 leden. Mussert kreeg van de Nazi’s de begeerde titel, De HJC heeft mede door de concurrentie van de Haarlemse jazzcafé’s een zwakbezocht sei zoen gehad, zodat de hoop ge wettigd is dat met het terugko men van de sfeer ook het pu bliek de weg naar de club weer weet te vinden. In ieder geval is er vrijdag- onze Piet avond ee nmooie gelegenheid om de club voor de eerste keer van dit seizoen te bezoeken. De HJC biedt dan namelijk een primeur in de vorm van een optreden van het nieuwe huisorkest, de Roaring Seven Jazzband. Gast op deze avond is trom pettist Henk Leeftink die de Roaring inmiddels heeft verla ten. om zijn positie te handhaven wanstaltige compromissen. Bij de bevrijding in 1945 werd hij Op de foto een repetitie van een scène uit „Mussert” een koor van Italianen. iuseum (Kalverstr.): .Amsterdam OP HET MOMENT dat dit verhaal wordt geschreven zijn nijvere leden van de Haarlemse Jazz Club nog steeds druk in de weer om de Zanderzaal in het voormalige Elisabeth’s Gast huis (ingang Groot Heiligland) een opknapbeurt te geven. De grauw ogende zaal van vroeger heeft een vrijwel totale meta morfose ondergaan, die niet in het minst bereikt is door een nieuwe en veel prettiger aan doende kleurstelling. Ook zijn rdt er- mo- nieuwe film» 3 3 30 grote stad” 9.30-17 uur, uur, zondagen 13-17 uur. ZO HANDHAAFT Cinema Palace de Tien Geboden, een uit film-historisch oogpunt overigens belangwekkende prent:- de laatste produktie van Cecil B. De Mille). In de matinees lachen met Laurel en Hardy, terwijl voor westemliefhebbers in de nacht kogels fluiten in „Een paar dollars voor jungle”. CAFÉ De Slok, Kleine Hout straat 81 in Haarlem, start zon dagmiddag om 16 uur met jam sessions. Tenorist Rudi Brink en orkestleider Ray Kaart be horen tot de min of meer vaste session-musici in dit café. EEN EXPOSITIE van schil derijen van Tony Buytendijk en beelden van Hubert C M. van Lith wordt zaterdag om 17 uur m galerie Eijlders in Zand- voert geopend. Tot en met 30 september dagelijks gelegenheid tot bezichtiging van 13-17 uur. ONDER DF TITEL Hospita- let del Infante III laat Willem Snitker recen*° tekeningen gouaches uit Spanje van eigen hand zien. Dat gebeurt in zijn atelier „De Bleeker”, Blekers- vaartweg 18 in Heemstede. Van af zaterdag 16 uur. Mussert zal bij vele ouderen ellendige herinneringen wakker schudden aan de crisisjaren en de oorlog. Deze waterstaatsin genieur uit Gorkum werd al tamelijk jong leider van de Na tionaal Socialistische Beweging in Nederland, die gebaseerd was op de ideeën van Adolf Hitler en de zijnen en op die van Mussolini’s fascisten. Een week later, vrijdag 14 september wordt aandacht ge vraagd voor popmuziek. Tenor saxofonist Rudi Brink, onver moeibaar ijveraar voor goede jazz in het Haarlemse, treedt dan op met het Hein van der Gaag trio. Naast Van der Gaag op piano spelen in dit ensemble de bassist Han van der Poot en drummer Hans Betj es. in daardoor Franse zal worden René Ad DE STRIJD VAN Japanse militairen tegen China vormt het onderwerp van de film Karate Kolos Lee Keung, één der vele produkten uit de Hong Kong studio’s. van An- raadsman, Voor de maand oktober wor den het Jan Rath-Ernst Kluge Kwintet verwacht en voorts het Theo Loevendie Consort en de Windy City Jazz Band. DEN HAAG. De afdeling museum- zaken van het Ministerie van CRM stelt een onderzoek in naar de herkomst van het beschilderde grafgedeelte, dat is op gedoken tijdens de oude kunst- en an tiekbeurs in„Het Prinsenhof” te Delft- Het stuk, dat door een antiquair werd aangeboden voor 42 duizend gulden is afkomstig van een in 1948 uit de „St.- Baafskerk” in Aardenburg (Zeeuws Vlaanderen) verdwenen graf. Het is het hoofdeinde; de fresco stelt de kruisigings- groep voor. Dr. T. Meijer, hoofd van genoemde afdeling van CRM, heeft, hangende het onderzoek, besloten te adviseren het stuk uit de expositie te nemen. Men veronderstelt, dat er in het verleden iets onrechtmatigs mee is gebeurd, aldus de heer Meijer. Het stuk is afkomstig uit collectie van wijlen F. Smoorenburg, die in 1948 een groot aandeel had in restau ratie van de beschilderde graven in Aar denburg. „CRIES AND WHISPERS” bleek in Studio niet commercieel genoeg om het een tweede week uit te houden. Nu tracht Studio de schade in te halen met een recht toe-recht aan gemaakte thril ler die als „The Poseidon adventure” wellicht meer volk zal trekken. Voor kinderen tenslotte „Sjors. Sjim- mie en de Gorilla” alsmede „King Kong”. VOLGENDE WEEK donder dag wordt de eerste voorstel ling gegeven van „Mussert” door toneelgroep Centrum. Dit spektakel met veel zang en dans zal in de maand septem ber nog vele malen in de Haar lemse schouwburg te zien zijn- Zaterdagmiddag kunnen be langstellenden over het stuk praten met de regisseur Peter Oosthoek, de schrijver Adriaan Venema, de dramateurgen van Centrum Hans Roduin en Carel Alphenaar en met verschillende spelers. Dat gebeurt na een openbare repetitie die om twee uur begint. De inleiding begint om half vijf. gegeven wordt door de Ameri kaanse musicus Leonard Raver. Werken van Frescobaldi, Bach en Mendelsohn zullen te beluis teren zijn op dit gratis toegan kelijke concert. Wel zal na af loop een bijdrage voor het res tauratiefonds van de Waalse Kerk worden gevraagd. DE IN HET VORIG seizoen succesvol gestarte reeks van koffieconcerten in de zaal van het landgoed Groenendaal in Heemstede heeft de KNTV er toe doen besluiten om ook dit jaar weer concerten op de zon dagmorgen te brengen. Aan staande zondag om 11 uur de opening van het nieuwe seizoen met een optreden van het Ge mini ensemble dat gevormd is rond de tweelingen uit het wel zeer muzikale gezin Van der Grinten. WORDT ER VANUIT Arnhem menteel een vloed van over ons land uitgestort, de Haarlemse bioscopen doen het nog steeds met de reprises van, in sommige gevallen, wel heel erg oude successen. HUGO METSERS’5 sexuele krachtpat serij wordt na Blue Movie in extenso uitgemeten in De La Parra’s Frank en Eva. Willeke van Ammelrooy, als Eva tegenspeelster van Metsers deelt in de artistieke malaise die deze film ken merkt. RICHARD BURTON heeft samen met Clint Eastwood een starrol in „Als ade laars vielen zij aan”. Een groep geheime agneten moeten in de Tweede Fereld- oorlog een Amerikaanse generaal uit Duitse gevangenschap bevrijden. Frans Hals vertoont voorts Het Spook van de V ampiers(nachtvoorstellingen) qua tekst, choreografie als kle ding een grote vooruitgang heeft geboekt. De knullige hu mor van het vorige seizoen heeft plaats gemaakt voor in telligent verpakt vermaak met een soms bijtende ondertoon. KEIZER TOMATOKET CHUP heet een film van de Japanse cineast Fhuji Teraya- ma die vrijdagavond om 23 uur wordt vertoond in Zero, het vroegere Electric Centre aan de Bakenessergracht. Ook zaterdagavond zal een film worden gedraaid, terwijl de reeks wordt voortgezet met Echoes of Silence (15 sept.) en Who are you killing, Elsa? van Manioa Makas (21 sept.). AANSTAANDE zaterdag gaat in de Vishal een expositie van start van werk van Tan Ver burg die tot en met 7 oktober zal duren. Verburg toont onder meer kleuretsen en beelden. De tentoonstelling is gedurende het weekeinde gratis toegankelijk. zaterdag 15 september. Dagelijks (beh. zon dag) 20.30 uur: Toneelgroep De Appel: „Peer Gynt” van Hendrik Ibsen. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 8 september Shaffyzaal 20.30 uur: Fun house Revue. 9). Woensdag en 14-16 u. vrijdag om 20.30 uur op in de Ruïne van Brederode in Sant poort. Het koor wordt begeleid door het kamerorkest Musici Feliseni en brengt cantates van Racine, Handel en Purcell, ter wijl er voorts werken zullen klinken van Orlando di Lasso en Telemann. HET VELSER vocaal ensem ble Cantores Feliseni treedt Kaffee Kantate gebracht sopraan de tenor WW»-" twwws maar verder geen enkele macht. Wel liet hij zich gebrui ken door de bezetters en sloot Het concert begint om 21.45 uur, een aanvangstijd die in het vervolg zal worden gehand haafd. Dit orkest, dat eveneens als de Limehouse Seven swingende oude stijl jazz speelt, komt in een bezetting met Cees Dollé op kornet, Derk Jan de Jong trombone en Jan van der Woord klarinet. De ritmesectie bestaat uit Henk Kuyper, ban jo, Paul Habraken, sousafoon en Henk Klijn op wasbord. Pi anist is Martin Santink, terwijl als zangeres Marianne Nauta zal optreden. programma staan werken van Marchand, Franck. Widor, Tournemire, Koechlin, en Alain, maar ook Monniken dam is vertegenwoordigd met 19 en 21.15 u.: „The (Karate Kolos Lee MISSCHIEN WAT PREUTSER maar in ieder geval veel leuker is de sex die Shirley MacLaine in Irma La Douce etaleert. Met „Vrouwen in ketenen” moeten de nachtelijke bioscoopgangers het doen. lenstreek de Haagse Schmitz bereid gevonden zaterdag een concert te verzor gen op het Adema-orgel in de St. Agathakerk te Lisse. Schmitz speelt regelmatig Frankrijk en heeft veel invloed van de componisten ondergaan. Op zijn (Houtplein). 14, and the Bad”. Keung.) 18 j. (zond. 16.15 u.). Luxor. (Gr. Houtstr. 139). 14. en 19 en 21.15 i nk en Eva". 18 j. (zond. 16.15 u.). (KI. Houtstr.). dond. 14.30, 19 en 21.30 „Vuurgevecht In Oka Corral”. 14 j. Vrljd 20 u.: „Irma La Douce”. 14 j. Vrljd. Zat. nachtvoorst. 24.00 u.: „Vrouwen in IN DE OUDE Kerk in Am sterdam verzorgt de in streek bekende musicus Kiel jr. vrijdag een orgelcon cert dat gewijd is aan Bach. Kiel speelt onder meer koraal- bewerkingen en de Passacaglia. Aanvang 20.15 uur. DE SERIE pauzeconcerten in de Waalse Kerk wordt vrijdag middag, aanvang 12.30 uur voortgezet met een concert dat BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.IS u.: „Wang Yu, tien stalen vingers.” Luxor Theater (Breestraat)19 en 21.15 u.: „Goldflnger.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer beeck, van 14 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositi» tekeningen Marijke Verhoef; geopend tot en met 29 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. MUZIEK Aula Pedagogische Akademie (Baanstraat). 20.30 u.Jubileumconcert door docenten en studenten. Bach’s 1 vervolgens door de sopraan René van Haarlem, de tenor Ad van Baasbank en de bas Bote Kui- tert. Dit zomeravondconcert vormt de afsluiting van de cul turele manifestatie Ekstavo 73. EEN UITSTEKENDE indruk heeft cabaret Tekstpierement afgelopen zaterdag in klein- kunsttheater Haarloheim. Sme- destraat 23 achtergelaten. De groep bracht de eerste uitvoe ring van het programma „Blijf zitten, waar je zit” waaruit bleek dat Tekstpierement zowel MUZIEK. Grote of St. Bavokerk. (ing. Oude Groen markt) Vrijd. 20 uur.: Orgelconcert door Charles de Woff. (improvisatie Wilhelmus.) Waalse Kerk. (Begijnhof) Vrljd. 12.30-13.15 uur.: Pauzeconcert Orgelconcert Leonard Ra ver. Toegang vrij. BIOSCOPEN Cinema Palace. (Gr. Houtstr. 111). 15.30 en 20 u.: „De Tien Geboden”, a. 1. Zat. zond, en Woen. 13.30 u.: „Laurel en Hardy” a. 1. Vrijd. en Zat. 24 u. nachtvoorst.: „Een paar dollars voor jungle”. 14 jr Frans Hals. (Frans Halspleln). 19 en 21.30 u.: „Als adelaars vielen zij aan”. 14 j. Vrljd. zat. nachtvoorst. 23.30 - ’- - Vampiers”. 18 j. Lido. Good TRADITIONALS, eigen werk en Ierse folk worden zaterdag avond in folktaveeme De Waag gespeeld door de forma tie Cromlead 2, zoals bekend de begeleidingsgroep van Clife Dunn. tal van voorzieningen aange bracht die het bijwonen van de jazzconcerten aantrekkelijker maken. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Dagelijks geopend 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. ■itedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Geo pend maandag t.m. vrijdag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur. zaterdag 9.30-17 uur, zondag 13- 17 uur. Museum Fodor (Keizersgracht): Tot en met 9 september Affiches van Amsterdamse grafi sche ontwerpers (uit eigen collectie). Geo pend dagelijks 9 30-17 lur, zondagen 13-17 uur. Amsterdams Historisch T.e.m. 30 septembei Amsterdam - die (1578-1795). Geopend dagelijks donderdag bovendien 19-21.30 Oudheidkamer (huize Schey- Velserweg 2). Geopend op woensdag tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 de vrij recente Toccata nr. II. Aanvang 20.15 uur. ONDER AUSPICIËN van de Orgelkring Haarlem en omge ving concerteert de organist Charles de Wolff vrijdagavond om 20 uur in de Grote of St. Bavokerk. Composities van Cor Kee, Franok, Liszt, Reger en Joh. Seb. Bach staan op het programma, dat in het teken zal staan van het 25-jarige re geringsjubileum van koningin Juliana. „Het spook van de HOEWEL DE CONCERTEN met het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest nog moeten beginnen, is er in het komende weekeinde op muzikaal gebied voldoende te genieten. Aller eerst heeft de Orgelkring Bol de Haagse Jan u.: „Frank en Eva”. Roxy. u. 14.30 en en ketenen”. 18 j. Studio. (Gr. Markt). 14.14, en 19 en 21.15 u.: „Sjors en Sjimmie en de Gorilla”, a. 1. Zond. gearresteerd, berecht, ter dood veroordeeld wegens landver raad en gefusilleerd. Tekstpierement geeft een tweede try-out on 8 september, terwijl volgende weel zaterdag voo~’onig voor het laatst in Haarloheim wordt opgetreden. Warm aanbevolen. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Vrijdag 7 september, gr. zaal 20.15 uur: Chicago. Za terdag 8 september, gr. zaal 21 uur: Gala of the year. Diana Ross. Zondag 9 september, gr. zaal 16 en 20.30 uur: Frank Zappa and the Mothers of Invention. Stadsschouwburg (Leidseplein)Donderdag 6, vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 septem ber, 20.15 uur: Hoofdstad Operette: „Die lustige Wltwe”. Maandag 10 en dinsdag 11 september: gesloten. Woensdag 12 septem ber: 20.15 uur: Hoofdstad Operette: ..Die Lustige Witwe”. Carré (Amstel) Dagelijks (beh. zondag en maandag) 20 uur: Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.) T.e.m. 30 september, 20.15 uur (beh.maan- dag) Toneelgroep Podium met „De Cirkel”. Comedie van W. Somerset Maugham. Klein Bellevue (Leldsekade)Iedere avond (beh. maandag) vanaf 22 uur: Late Night Performance „Live Jazz”, door het Arnold Klos trio, m.m.v. Loeki Knol. Theater „De Brakke Grond” (Nes): T.e.m. De eerste sessions-avond heeft plaats op 81 september terwijl de maand wordt beslo ten met een oude-stijl avond op de 28e. De Harbour Jazz Band, net teruggekeerd van een tournee door de DDR laat twee nieuwe gezichten zien, te weten trompettist-zanger Ernst Mette- man en bassist Bob van Oven. ex-Dutch Swing College Band. ,,OJU13 Cll ujuunuc en uv uvniiu x. 11.00 u.: „King Kong”, a. 1. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62.) Per manente tentoonstelling van Hals’ meester werken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabinet: wisse lende expositie van moderne kunst uit eigen bezit van het museum tot en met 9 sept. Iedere zaterdagmorgen extra geopend van 20.30 tot 22.30 u. Tot en met 8 sept. Zondag 13- 17 u„ ma. tot en met za. 10-17 u. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy. Permanen te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met za. 10-12.30 en 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend dl. tot en met za. 10-12.30 en 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek. Geopend di. tot en met vrljd. 13-17, zat. 11-17 u. en dond. avond van 20-22 uur. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leldsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Geopend van ma. tot en met vrijd. 9-17 u., za. 9-12 en 14-17 u. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemstede). Oude Hollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 u„ zo. gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galérie Kunst voor U (Warmoesstraat). Wandkleden van mevrouw Irene van de Mer- we. Geopend di. t. m. zat. 9-18 uur. Tot en met 28 september. Galerie Mare (Wolstr 18). Permanente expo sitie beelden v. Nic. Jonk, gouaches van Ans Wortel, Joop v. d. Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend di tot en met zat. 11-17 u„ zo. 14-18 u. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat). Wandkleden van mevrouw Irene van de Mer- we. Geopend di. t. m. zat. 9-18 uur. tot en met 28 september. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Aquarellen en etsen van Jozef Steib. Geopend maand, tm. zat. 10-17 uur t. m. 29 september. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2). Ten toonstelling realisten: Auke Tadema (Heem stede), olieverven Willem Buys, tekeningen: Rosy Andrews, keramiek. Geopend dind. t. m. zat. 13-18 u„ dond. tot 21.30 zond. 13.30-16.30, maand, gesl. Tot en met 16 september. DIVERSEN. Wijkcentrum Europawjjk (Laan gers 5). Spreekuur sociaal dinsdag 10-13 u. en vrijdag 14-16 u. De Waag (Spaarne 29). Geopend woensdag, donderdag en zondag 20-21 uur. Elke derde donderdag v. d. maand litteraire werkwinkel. Stadspuzzeltocht van VVV Him. (Stations plein). Dag. geopend 9-21 u.. zo. 11-11.30 en 17-20 u. Rondvaart Hemmes (Gasthuissingel bij de Houtbrug, tel. 310504-334810). Afvaarten 10, 12, 14 en 16 uur. ’s Avonds door Groenendaal en 'Haarlem. Stadskweektuin (Kleverlaan I 14-16 uur, za. en zo. 10-12 u. bloemen- en plantenshow kassen. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge- lenzangseweg bij Oase), tentoonstelling pro jecten „Flora in de duinen” en „Het leven en werken van de bij”, t.m. oktober. Elke zondag 13 uur: natuurwandeling onder lei ding van een gids. Geopend elke zo. 10-16 uur. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak t. o. Watertoren Zeeweg, Overveen). Dagelijks geopend 9-17.30 en zo. 9-12 u. Haarlem Bowling (Orionweg 440). Geopend ma. t. m. vrij. 13-02 u. zat. en zo. 11.30-02 u. Zat. en zo. jeugdbowlen 11.30-13.30. Mldgetgolfbaan Oosterhoutlaan, Haarlem). Dag. geopend za. 10-13 uur, gratis midgetgol- ven voor kinderen tot en met 15 jaar. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace Zandvoort). Dag. show om 10.30,12, 14 en 16 uur, ’s avonds om 21 u. op dinsdag, vrijdag en zaterdag. Bowlingcentrum (Burg. v. Fenemapleln), Dag. geopend 16-01 en zo. 14-01 uur Linnaeushof (Bennebroek). Park met speel tuin en andere attracties. Dag. geopend van 9- 18 uur. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 uur: „The wild bunch”; vrijdag 20 uur: „The mechanic.” Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „A clock work orange". DIVERSEN Museum „Beeckesteijn”, Rijksweg Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 1’ uur; vrijdag 19.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159 Of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-Dorp, donderdag 20- 22 uur: tentoonstelling „Flevum op de Romei nen in Velsen.” Santpoort, Ruïne van Brederode, vrijdag 20.30 uur: concert dubbelkwartet „Cantores Feliseni.” c 0. -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13