KOPPELGENOOT GEWOND IN ZIEKENHUIS Vrijdag valt beslissing VERDIENDE 2-0 OVERWINNING over Lions SPARTA AAN SLAG STERK Van Deudekom ZANDVOORTMEEUWEN VERSLOEG sterk in HOOFDDORP marathon DSS kon voorsprong weer niet vasthouden 9N Paardekoersen Basketbaldistrict wil strak beleid apart is net even anders Knap combinerend Ripperda overklaste gastheer VSV Experimenteel Haarlem te sterk voor Troyes ■I donderdag SEPTEMBER 1973 27 2 start met jn fel 41 6 os de Kind de betere sprinter in Beverwijk Het compacte peloton nog volledig bij elkaar in de ronde van Beverwijk. ADVERTENTIE Sport Akademie Nauwelaerts de Agé (Van onze sportredactie) 3TW (Van een medewerker) 9.15 u. (Van onze softbalmedewerker) aar (Van onze sportredactie) GROTE VEILING TE HAARLEM i niet I jaar MT (I. BTW) W x”. jaar en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. intelligentere en modernere spel van de Haarlemmers. op: zaterdagmiddag 8 september a.s. Aanvang 14.00 uur zal in het W.K.B gebouw. Tempeliersstraat 35 8 uur ichino i van Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 13.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 12.30 uur. onyx salontafels stereo apparatuur cassette recorders draagbare radio’s Zaanse klokken bandrecorders wandornamenten g ova Film leeft. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT Vrijdagavond valt de definitieve beslissing over het lot van de Zandvoortse basketbalvereniging Li ons, die door het faillissement van sponsor Raad en Daad in financiële moeilijkhe den is geraakt. Bestuursleden van Lions zullen morgen overleg plegen met verte genwoordigers van het bondsbestuur van de basketbalbond over de te nemen maatregelen. Tot die tijd blijft men in Zandvoort hopen op redding in de vorm van een nieuwe sponsor. De Birds, die in de tweede inning nonchalant met hun scoringskansen om sprongen, kregen in de derde inning een gevoelige tik, toen Ans Kroon met een driehonkslag Petra van der Ban en Erna van Ewijk over de thuisplaat deed snel len. Een voorteffelijk op dreef zijnde Ineke Mulder wist tot aan de zesde inning de Santpoortse aanvalsdrift uit stekend in te perken. Een hit van René van der Berg en een fout op een klap van Rietje Sleeswijk werden op de val reep toch nog de inleiding tot de gelijk maker. Terrasvogels, dat toen op een hogere versnelling overschakelde, drukte al in de eerste inning van de verlenin- ging door. Met reeds twee nullen werd een serie van drie honks’a'Ten van Rietje Sleeswijk, Ludy van Mourik en Elly Zweers de basis voor de 4-2 winst. HAARLEM. Op de dinsdag gehou den jaarvergadering van het district Haarlem van de Nederlandse Basketball Bond is aan de scheidende penningmees ter, de heer J. F. Kort, het lidmaatschap TROYES Tienduizend toeschouwers waren gisteren naar het uitstekend ver lichte stadion van de Franse eerseklas- ser Troyes gekomen om de plaatselijke semiprofs in actie te zien tegen Haarlem. Veel reden tot juichen hebben zij tijdens het duel niet gehad, want duidelijk bleek dat er heel wat verschil zit tussen een Franse en Nederlandse middenmo ter. De twee doelpunten die Haarlem de Franse supporters voortoverde, en waar de plaatselijke schutters geen enkele punt tegenover konden stellen, waren een verdiende beloning voor het veel erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. Deurwaarder A. E. de Best uit Hoofddorp een partij goederen pu bliek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: van verdienste uitgereikt voor het vele en belangrijke werk, dat in de afgelopen zeven jaar door de aftredende functio naris werd verricht. 6- en 12-delige cassettes zwart-wit T.V.’s platenspelers oude lampen draagbare T.V.’s stereo radio meubelen gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges Een sneller en beter spelend Halfweg nam in de eerste helft een 2-0 voor sprong op ASV Arsenal. Eerst boog Henk Bauer een voorzet van Carl van Mauw tot een treffer om en daarna werd een vrije trap van Bauer door Stolk verzilverd. Ook in de tweede helft bleef Halfweg de toon aangeven en een kwartier voor tijd werd een verre uit trap Van invaller-doelman Frits v.d. Heyden door George van Mauw tot een derde doelpunt omgebogen. Hij moest daartoe wel een snelle solorush onderne men. Jan de Haan redde ten slotte voor de gasten de eer: 3-1. Het tweede van Halfweg won met 2-1 van de Arsenal reserves. TYBB kreeg in de eerste helft van het duel met Terrasvogels vele kansen om afstand te nemen, maar daarvan werd er slechts een tien minutten voor rust door Siem Warner benut: 1-0. Zes minu ten na de hervatting kwamen de gasthe ren door een fout in de Haarlemse achterhoede weer op gelijke hoogte: 1-1. TYBB trok massaal ten aanval om als nog tot de volle winst te komen en daardoor kreeg Terrasvogels bij snelle HAARLEM De nationale feestdag is gisteren door enkele voetbalclubs uit de Haarlemse contreien benut met het spelen van de laatste oefenwedstrijden voordat de competitie begint. Ripperda beracht overigens dinsdagavond al e-m bezoek aan VSV in Velsen en kwam tot een ruime 5-1 overwinning. Over alle linies waren de oranje-witte Schalkwe kers in de meerderheid. Een goed spe lend Halfweg kwam tot een 3-1 zege op ASV Arsenal en Zandvoortmeeuwen bleef netaan met een score van 1-0 op winst tegen Hoofddorp. TYBB bracht het tegen Terrasvogels niet verder dan een 1-1 gelijkspel en dat viel enigzins tegen van de Yellows. In zijn openingswoord liet de voorzit ter van het district Haarlem, de heer A. de Zwaan, ondanks de groei van het district en de uitstekende resultaten van de landelijk spelende verenigingen ook een somber geluid horen. „Groei van de NBB en organisatievorm hebben geen gelijke tred gehouden. Een strak beleid zal een dwingende noodzaak zijn om te voorkomen, dat datgene wat thans is opgebouwd, niet in korte tijd zal worden vernietigd”. Zowel de kwestie Levi’s-Flamingo’s, als de ernstige problemen rond het voortbestaan van Raad en Daad Lions werden ter discussie gesteld. Inzake Le vi’s-Flamingo’s deelde de vergadering het door het bestuur gevoerde beleid. „Voor het bestuur is deze kwestie afge daan. Laten we lering trekken uit deze affaire die niet in het algemeen basket- ballbelang is”, aldus de voorzitter. Lucky Giants besloot in Diemen de voor deze club toch vijf succesvol vér- lonen r’-n tegen OVVO. De Diemenaren hadden deze nede’-’aag te wHon aan het r’r-hte veldspel. Weliswaar moest werper Marco Nagelkerken, die zoveel last van de warmte had dat hij zich na acht inn;r"s moest laten vervangen, acht honkslagen toestaan, maar daaruit zou geen enkel OVVO-doelpunt zjn onts’ ’■’n. ’’Is niet het Giants-veld op de beslissende ogen blikken had geblunderd. Aanvallend kon Giants geen vuist maken. In totaal sloeg men slechts vier honkslagen. Het wielerfeest in Beverwijk werd ingezet met een race voor nieuwelingen en daarin toonde Stef Kuiper uit Blok- IJMUIDEN. Ruim zestigduizend toeschouwers hebben onder minder gun stige weersomstandigheden in Enschedo de grote strijd in de internationale Ma rathonloop over ruim tweeënveertig ki lometer gevolgd, waaraan niet minder dan tweehonderd atleten, onder wie veef cracks uit het buitenland deelnamen. Deze marathon betekende voor drie SU- OMI-leden Jan van Acker, Gerard Herm- sen en Jan van Deudekom uit IJmui- den tussen de vele cracks een uitdaging, waarin laatstgenoemde zeer succesvol was en als zevende Nederlander in 2 uur 43 min 55 seconden de eindstreep pas seerde na op de laatste drie kilometer verscheidene Engelse cracks te zijn voorbijgelopen. Een knap combinerend Ripperda over klaste gastheer VSV volledig en kwam door doelpunten van Boonders (2x) en Kroonsberg aan een 0-3 voorsprong. Leen Voet wist nog voor rust tegen te scoren: 1-3. Ook in de tweede helft bleef Ripperda de beter spelende ploeg en liep toen door goals van Van Tongeren en weer Kroonsberg tot 1-5 uit. De nieuwe aanwinsten Boonders (Haarlem), Kroonsberg (DCO) en Van Tongeren (Telstar) ontpopten zich bij Ripperda als goede afmakers. Het belooft veel goeds voor de competitie. door Hughes zijn „normale” achterhoede in ere moest herstellen. De tweede ver andering gold Boshard, die voor het eerst na zijn kuitbeenblessure weer meespeelde en na een uur voetbal voor alle zekerheid het veld ruimde voor Pépé Fernandez. Op het middenveld debuteerde jeugd speler Henny van der Aar, die een uitstekende indruk achterliet. Opvallend sterk was verder het optreden van doel man Lelieveld, die de Franse schutters, zo ze de weg naar zijn domein wisten te vinden, geen schijn van kans gaf. BEVERWIJK. Na spannende strijd is de ronde van Beverwijk, die woens dagmiddag door de Beverwijkse renners club Kennemerland op een parcours aan de Galgeweg in het centrum van de stad werd verreden, op naam gekomen van de steeds meer op de voorgrond treden de Jos de Kind uit Den Helder. Samen met „good old” Wim van Dok had hij zich van Ruud Hallen Rens Bakker en Nico Hendriks ontdaan. Dit vijftal had het tot een ronde voorsprong gebracht. In het beslissende sprintje had De Kind met Van Dok geen enkele moeite. Voor Mathé Pronk uit Warmenhuizen, waar mee Jos de Kind op de Alkmaarse wielerbaan veel succes behaalde in de koppelkoersen, verliep het in deze ronde minder best, want hij kwam door de overstekende negenjarige Arie van Beer de ten val en moest met een hersen schudding en gebroken sleutelbeen in het Rode Kruisziekenhuis worden opge nomen. Dit ongeval was de enige disso nant in een sportief verlopen ronde, waarvoor zeer veel belangstelling be stond. WASSENAAR. De uitslagen van de woensdag gehouden koersen op Duindigt zijn: Paleis ’t Loo-prijs (afstand 2140 m): 1. Laguna Star (r. v.d. Lubbe} 2.58.8 1.23.6, 2. Lissy, 3. Lenteprijs B. Toto wlnn ƒ2,80, plaats 1,30, 2.10, 2,90, koppel f 4,20. trio 176,20. Drakesteyn-prljs (afstand 204o m): 1. Jellina P (W. Duivenvoorden) 2.51.0, 1.23.8, 2. Jo Roodnoot, 3. Jumilla. Toto winn 2,20, plaats 2, 1,50, koppel 3,20 Jollymont-prijs (afstand 1800 m): 1. Dauphi ne (A. Treanor) 1.57.5, 2. Ronald, 3. Yvancka. Toto winn 20.20, plaats ƒ2, 1,20, 1,30, koppel 30,30, trio f 389,80 Huis ten Bosch-prijs (afstand 1600 M(1. Kei Buitenzorg (P, Koppejan) 2.10.0, 1.21.3., 2. Kabbes du Bois, 3. Kephalus P. Toto winn 12,30, plaats 4,10, 2,60, koppel 331,40. Paleis Noordeinde-prijs (afstand 2040 m.): 1. Gay (C. Laarman) 2.46.3, 1.21.5, 2. Junior, 3. Kwik Hanover. Toto winn f 7., plaats 1,40, 1,20, 1,40, koppel 13,30. Goude Droom-prijs (afstand ca 1350 m.) Ren: 1. Jock (D. Weiss) 1.21.9, 2. Osarieta, 3. White dover. Toto winn. f 3. plaats 2,40, 3,20, koppel 15,20. HAARLEM. Voor DSS en Terras vogels behoort de softbalcompetitie tot het verleden. Onder ideale omstandighe den slaagde DSS er voor een talrijk publiek weer niet in een snel verkregen voorsprong vast te houden. V'oor de ploeg van coach Piet de Nieuwe moet dit seizoen dan ook wel als een nacht merrie de geschiedenis ingaan. Blessures van Simone Tullenaar en Ans Kroon waren in dit laatste treffen een extra handicap voor DSS. Bij Terrasvogels, waar Wil Janssen definitief uit de ploeg lijkt verdwenen, was het werpen op nieuw toevertrouwd aan Annelies Tesse- laar. Troyes, dat in het afgelopen weekend de competitiewedstrijd tegen Metz met 2-0 won, bleek naar Nederlandse maat staven een ploeg met een vrij antieke spelopvatting. Het belangrijke midden veld werd vrijwel overgeslagen, terwijl de gastheren talrijke keren met open ogen in de Haarlemse buitenspelval lie pen. De equipe van Barry Hughes maakte daar dankbaar gebruik van. In de 20e minuut bracht Bobby Vosmaer het ver schil ook op het scorebord tot uiting. Een vrije trap schoot hij over het muurtje direct in de linkerbovenhoek: 1-0. De beste kans aan Franse zijde bestond uit een knal op de lat in de 33e minuut. Tien minuten later was het opnieuw Vosmaer, die het tweede Haar lemse doelpunt inluidde. Oog in oog met de Franse doelman werd hij door Troyes goalie onderuit gehaald. Een actie die de arbiter terecht met een penalty bestraf te. Van den Berg nam het schot voor zijn rekening: 2-0. Ir de tweede helft had Haarlem wei nig moeite om de voorsprong vast te houden. Minutenlang kon de bal in de ploeg werden gehouden zonder dat er Franse benen aan te pas kwamen. Barry Hughes gebruikte het laatste half uurtje voor een tweetal wissels in zijn experi mentele elftal. Hij stuurde Hoeben het veld in voor Cardno, die als linksback stond opgesteld. Hoeben was aanvankelijk uit de ploeg gelaten, terwijl Van Duivenbode als ausputzer optrad. Cardrio voldeed echter niet helemaal an de verwachting, waar- ook «n uw stad een zaak van de gelaarsde kat voor aparte schoenenmensen inlichting 020 - 220950 uitvallen nog goede scoringskansen. Doelman 'Ed Whenes wist een nederlaag voor de Yellows te voorkomen. De re serves van TYBB kwamen tot een 5-2 overwinning op het tweede van Terrasvo gels. STANDEN: poule A: Sparta 26-38, Feyenoord 28-32 °8-‘’a TT\W 26-11: poule B: Raak Nico's OV VO 27-27, ADO 28-25, Storks 27-12. Ook debutant ADO sloot op deze dag de competitie af. De Hagenaars zegevierden hierin met 10-2 over stadgenoot wotam Storks, dat’’e-de-^d wel erg slecht voor de dag kwam. Twaalf honkslagen tegen en 7 veldten ten tonen toch wel duidelijk de zwakte aan van de ploeg, die zich met Orwo- HCAW zal moeten meten in de strijd om het behoud van het hoofdklasser- schap. Bloemendaal 1916, UW 19-11, de Pin- guins 18-7, EDO 19-6. Aanstaande zaterdag kan in Heemste de de laatste beslissing ten aanzien van de degradatie vallen. Slaagt de Pinguins er niet in de volle winst tegen Onze Gezellen te grijpen, dan is de laatste hoop op behoud verloren. EDO-Bloe- mendaal (zondag om vijf uur) en HHC- Vodo SC (zaterdagmiddag om vijf uur) zijn duels, die louter van belang zijn voor de statistieken. Bij Bloemendaal neemt Inge Gerritse na veertien jaar afscheid van de actieve wedstrijdsport. Indien de weergoden meewerken en verrassingen uitblijven kunnen het ko mende weekend alle promotiegegadigden naar de landelijke competitie bekend worden. De Pino’s reist naar Bussum om daar RAP, Zuidvogels en Schiedam te bekampen. De nog aanwezige theoreti sche promotiekans zal door de IJmui- dense dames alleen gerealiseerd kunnen worden, als alle wedstrijden gewonnen worden. ker zich de sterkste. Daarna kwamen de A-liefhebbers aan bod en van hen wis ten Hans Egberts, Jan de Drijver en Cor Olsthoorn het tot een ronde voorsprong te brengen. In de eindsprint trok Egberts aan het langste eind- Een race voor oud- renners leverde winst op voor Piet Vleesman. Na verschillende schermutselingen om de vele premies wisten Jos de Kind, Wim van Dok, Ruud Haller, Rens Bak ker en Nico Hendriks halverwege de strijd van de amateurs te ontsnappen en zij brachten het tot een ronde voor sprong. Toen de Kind en Van Dok er opnieuw vandoor gingen, moesten de In Rotterdam toonde Sparta ook nu weer aanvallend op de goede weg te z S’".c f da S' - drift was deze fcer stad"cv-,-' - ?n- oord. d”t met ”-6 ten '-v Verheugend voor Sparta was hierbij, dat de twaalf honkslagen, die het deze keer p-oduceerde, over een groot aantal slag mensen waren verdeeld. Minder tevre den was men bij Sparta over de beide werpers. Van den Mark en TNjth. die e'k vijf honkslagen tegen kregen en samen 1 -ndien negen keer vier wijd wegga ven. 1.23.6, 2. inn f 5,10. Vooruitlopend op deze beslissing ver trok Jim McCargo, één van de twee Amerikaanse spelers die Lions al voor het nieuwe seizoen had aangetrokken, gistermorgen reeds naar de Verenigde Staten. Hij zal daar op korte termijn in het huwelijk treden. Mocht Lions op het laatste nippertje toch nog aan liquidatie ontsnappen, dan komt McCargo na zijn huwelijk naar Zandvoort terug. Hij bracht door die resultaat het SUO- MI-clubrecord met maar liesft 9 min. 14 sec. naar omlaag. Omdat Van Acker na 25 kilometer in moeilijkheden kwam en Van Deudekom trachtte hem te helpen door zijn tempo terug te nemen zou de IJmuidenaar zeker nog een aantal minu ten meer winst hebben kunnen maken. Desondanks weerden Van Acker en Herm- sen zich goed, al moest eerstgenoemde na 30 kilometer uitvallen omdat hij zich niet geheel fit voelde. Jammer voor Van Deudekom of eigenlijk voor beiden aan gezien dez eatleten van dezelfde klasse zijn en. op langere afstanden elkaar aanvullen door beurtelings kop te lopen. Hermsen bleek nog altijd last van een blessure te hebben, doch kon over zijn tijd 3 uur en 22 min. toch nog te vreden zijn. Door deze marathonloop heeft Jan van Deudekom zich geschaard onder de beste Nederlandse marathonlopers aange zien de derde Nederlander op dit lange traject slechts drie minuten sneller was gebleken. Ongeveer vier maanden lang heeft deze SUOMI-aleet zich op de ma rathonloop voorbereid met een serieus uitgevoerd traningsschema van gemid deld tweehonderd kilometer per week. Daarom is de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat SUOMI binnen niet al te lange tijd met Van Deudekom en Van Acker zal kunnen beschikken over twee super- lange afstandlopers van meer dan natio nale klasse. HAARLEM De comnetitieleider van de honkbalbond heeft de nationale fe'Mjd?'? a.angeg-epen -”n een besche'd-h inhaalprogramma te doen verspelen. De ven Net pnb’’''’- w-- bij de drie vastgestelde wedstrijden miniem, omda;’ alle beslissingen ;n «je hoo^dklv-se inmiddels gevallen zijn en de wedstrij den derhalve als verplichte nummers konden en ook werden beschouwd. Tegen Onze Gezellen heeft EDO tot aan de derde Onze Gezellenslagbeurt kunnen hopen op een gunstig resultaat. Een 2-0 voorsprong ging nog in dezelfde inning verloren na een lawine van honkslagen met als hoogtepunt een drie honkslag van Tineke van der Wiel. Een driehonkslag van Marga Vrenegoor. die de score in de vijfde inning naar 8-2 tilde, brak de laatste weerstand van EDO- Via een 10-4 zege verzekerde Onze Gezellen zich vrijwel zeker van de vijf de plaats op de ranglijst. Stand: HHC 21-38, Terrasvogels 22-35, DSS 22-26, Vodo SC 21-23, Onze Gezellen 19-18, Wintertennis op onze open Mateco banen, event, met instructie, jeugd wintercursus, onder toezicht, 6 maanden 45, Badminton overdag en ’s avonds met in structie. speciale jeugdclubs na schooltijd. Heren Conditietraining Verhuur van tennisbanen en sport zaal. Sauna Dames do.ochtend en di.- en wo.-avond. Heren ma. en zat.ochtend, ma.- do.- en vrijd.-avond. 10 baden 60, Bloemendaalseweg 152, Overveen, tel. 023 - 265521. drie andere aanvoerders het antwoord op deze charge schuldig blijven. De veel jongere Jos de Kind had in de beslissen de eindsprint met de 33-jarige Wim van Dok geen moeite. Uitslagen Amateurs: 1. J. de Kind, Den Helder, de 90 km. in 2.17.24; 2. W. van Dok. Grootebroek; 3. R. Haller, Alkmaar; 4. R. Bakker, Berkhout, 5. N. Hendriks, Heemskerk; 6. D. Zeeman, Oudkarspel; 7. B. Brouwer, Velsen-Noord; 8. P. Slikker, Broek op Langendijk; 9. D. Baas, Oudkarspel: 10. N. Alles, Alkmaar. A-llef hebbers: 1. H. Egberts. Zutphen- 2. J. den Drijver, Haarlem; 3. C. Olsthoorn, Schie dam: 4. Henny van Leeuwen, Haarlem; 5. Chr. Duyker. Beverwijk. Nieuwelingen: 1. S. Kuiper, Blokker; 2. A. Aupers, Purmerend; 3. T. Gase, Landsmeer; 4. H. Wlgleven, Den Haag; 5. J. Exalto, IJmui- den. Oud-renners: 1. P. Vleesman, Beverwijk; 2. J. Timmer, Velsen-Noord; 3. A. Beentjes. Heemskerk; 4. K. Slot, Alkmaar; 5. B. Raats, Amsterdam. K.N.H. en R.V.-prijs (Afstand 2140 m): 1. Jaspis du Bois (R. v.d Lubbe) 2.52.8, 1.20.7, 2. Ironie, 3. Henriette Signal. Toto winn 2,80, plaats 1.10, 1,50, 1,90 koppel 3,90, trio 44,40 Jock-prijs (afstand ca. 2000 m): Ren: 1. Aquinaldo (R. Wetemans) 2.09.9, 2, Quick Tor, 3. Arkelshof Rose. Toto winn f 10,50, plaats 3,70, 2,60, koppel 20,30. Paleis op de Dam-prijs (afstand 2140 m): 1. Indiana Hanover (B. Schwarz) 2.57.2, Ivan Braun, 3. Gerardus O. Toto wii plaats 1,20, 1,10, 1,30 koppel 5,40, trio 32,40 Paleis Soestdijk-prijs (afstand 2540 m): 1. Limbus Hanover (T Kooyman) 3.36.8, 1.25.4. 2. Karson, 3. Lord Rodney H. Toto winn 2,50, plaats 1,70, 5,60, koppel 18 Totalisator-omzet 395.233. j» sU-U'

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 27