I ABRAHAM SUES: „IK GA NU MET DE REST. Tijdelijk werk? Nieuwe cursus Sociale school IJmond DAT IS QUA GEVOEL VEEL AANGENAMER” 21 ESTEL DANSSCHOOL HANNIE EN JOHN STOL LAATSTE week VAN INSCHRIJVING HOOGOVENS^* ■11 Fluoridering 1 F Commercieel Fluoridering 2 Dweilapen 1 Onverantwoordelijk Dweilapen 2 Natuuractie Vlagvertoon 1 CJP-stripboek attendeert op reductiemogelijkheden )r VRIJDAG 7 SEPTEMBER 13 1973 DRIJFZAND F ZENUWSLOPEND LATEN STIKKEN HOE STRAKS? Julianakade 16 -18 IJmuiden Telefoon (02550) 1 47 33 GERZON IN DEN HAAG Op de etalageruit de mededeling dat de zaak wegens inventarisatie is gesloten. Een meisje laat ons binnen via de achterdeur. Voor de trao hangt een bordje. „Pas op, de treden zijn glad”. Lege gangen en zalen, ontklede etalagepoppen. Op de bontafdeling zijn oudere dames achtergebleven om de telefoontjes van klanten te verwer ken. De één hangt vermoeid in de sofa en verzucht: „Hoe moet dat nou als er maandag niemand meer is?” Om het antwoord moet ze zelf ook lachen. „Ach mens, maak ie niet druk. Het leven duurt nog zo kort”. „Di recteur Sijes is een fijne man. maar hij is te laat in een verlopen troep ge douwd. Hij vecht zich dood, maar ja.Hoe moet dat straks nou: Den Haag zonder Gerzon? Dat kan toch niet”. Een klant zegt door de telefoon heel vriendelijk: komt u toch eens langs. De verkoopster: „Het regent van dat soort uitnodigingen, maar als ik die allemaal moest aflopen, zat ik geen minuut thuis. Goed bedoeld, maar Gerzon is op de fles”. De gevangene van Gerzon ROLF STALLINGA. WHI LEZERS LEZERS Vest. 3. georiën- bedoeld, (Van een onzer verslaggeefsters) K. R. OOSTERHUIS, Den Haag. PIET OEPKES. IJmuiden. ADVERTENTIE ingen over J. ZIJLSTRA, IJmuiden. F. P. M. VAN DER KRAAIJ, Zandvoort. I Hoogovens kan mannelijk personeel voor fabriekswerk in tijdelijke dienst plaatsen, minimaal 4 weken, maximaal 6 maanden. Goed salaris. Leeftijd: 18-50 jaar. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk). U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 - 94000). de herenzaak van Gerzon in de Kalverstraat in Amsterdam be gon. Sijes had verkooptalent, want na in de periode 1952-’65 Gerzon-Haarlem te hebben ge leid, werd hij directeur van alle filialen in het land. Deze topfunctie verspeelde hij toen de Nederlandse Krediet bank met Cor de Ruiter het con cern overnam en de meest lucra- Sijes zit driftig telefonerend, om fris drank vragend en een laatste Gerzon- sigaar presenterend („het spijt me, maar we zijn failliet”) in hemdsmouwen ach ter zijn bureau. Op een stoel ligt een ingelijste brief van prins Bernhard uit aanvragen binnengekomen. In die eerste tijd heeft hij het te druk gehad om over zijn eigen situatie na te denken. Dat is nu veranderd en er zijn twijfels, hoewel hij daarover niet graag praat. voor het personeel, dat daar, na de chaos van de afgelopen we ken, overigens weinig trek meer in heeft. Niet alle werknemers hebben al een ontslagvergunning in han den gekregen. Zoals de Haarlem mer Abraham Daniël Sijes (53), die als filiaalhouder in Den Haag als laatste het zinkende schip zal verlaten. Amper vijftien jaar was hij toen hij als leerling in Haarlem R. de Jager-Ruiter ■an dit aan ?oer- 00 u. 313425 WECffl 4 Na het al eerder uitgesproken faillissement is deze week dan definitief het doek gevallen over Gerzon het concern dat „uit de mode” raakte nadat de Haag se onroerend goedhandelaar Cor de Ruiter drie jaar geleden de al niet meer zo florerende etalage binnenstapte. De laatste hoop dat alsnog een koper zou opda gen, bleek ijdel te zijn. De laatste koopjes zijn zo is beslist „Vaak flitst het door je hoofd: hoe zal het straks zijn als je thuis zit. Je wilt er nog niet aan denken en ik hoop niet dat ik in de WW moet lopen en iedere maand mijn geld moet halen. Daar zal ik voor knokken, want ik voel er niets voor geld te vangen van de gemeen schap. Dat lijkt me het ergste wat er is. Het is nu zaak niet meer aan Gerzon en aan al die lieve meisjes en vrouwen te denken, maar aan een nieuwe baan. Of dat nu om flesjes frisdrank of wat anders gaat, maakt me niets uit. Als je verkoper bent, kun je immers van alles verkopen. Alleen is het het moeilijkst om jezelf te verkopen”. Dat gevoel knaagt. Ook bij een ontslagen bedrijfsleider. IJMOND. De nieuwe cursus van de Gewestelijke Sociale School van het NKV in de IJmond start op donderdag 20 september in Huize Scheybeek. 1948, waarin hij het bedrijf voor de toezending van mooie sjaals bedankt. „We zitten in een krankzinnige situatie en het is te hopen dat een mens dit nooit meer zal meemaken. Ik heb wat voor het personeel proberen te doen omdat iedereen ze heeft laten stikken. Tot aan de hoogste top toe”. Moeder erg boos. Antwoord van tandarts Gelpke: „Dan hebt u zich niet gehouden aan de voorschriften”. Zo kom je er altijd uit. Als je de mensen vertelt wat fluor is wil niemand het. Zeker 99 percent hier wil geen fluor. Wie heeft het recht ons dat vergif te laten slikken, als wij niet willen. Dat heeft toch niets met democratische rechtsstaat te maken, maar dat is zuiver dictatuur. Is hij nerveus? „Een beetje wel. Eigenlijk meer geëmotioneerd. Het is ook te veel voor een mens. Het komt omdat je in een gesloten zaak zit. Dat is slopend en ik voel het als een week cellulair. Verbitterd? Dat is niet het goede woord, nee. Je werkt nu aan dingen waar normaal gesproken nie mand in een bedrijf aan toe komt. Je bent bezig met ongewone dingen en verwonderen doe je je daarom niet meer. Je bent bezig achter gesloten deu ren en dat is een vreemde gewaarwor- ring”. (Even later) „U denkt hier natuurlijk een man te vinden die steeds over de oorlog praat (Sijes is er al eens eerder in 1942 door de Duitsers „uitge zet”). Maar die tijd heeft me gehard en de situatie was toen heel wat ernstiger dan nu. Als ik me toen al niet op mijn kop liet zitten, doe ik het nu zeker niet. Er is nog plaats voor: Beginners (jongeren) alleen jongens Gehuwde- c n verloofde paren Gehuwden 40+ (beginners) speciale kursus Komt u eens met ons praten ’s avonds van 7-9 uur. 't is er gezelliger Naschrift: Natuurbescherming vraagt, net als an dere idealen, een practische en realisti sche benadering. Vrijwel ieder cadeau dat men bedenken kan is potentieel natuurvervuilend, indien er een onver antwoord gebruik van wordt gemaakt. De auto is niet uit te roeien, maar het gebruik ervan kan zodanig worden gere guleerd dat het milieu er tegen kan. Wij zouden inplaats van auto’s wel koeien of paarden cadeau willen geven, maar de practische gebruiksmogelijkheid daarvan is voor de gemiddelde mens problema tisch en bovendien zijn dat ook milieu- vervuilers, als men ze ongereguleerd hun (uitlaat) gang laat gaan! Redactie. Hoe stapt hij nu ’s morgens de deur uit? „Dat is gek, precies als anders. Ik ga altijd met de trein en ben hier meestal om kwart over acht, maar van morgen bedacht ik: nu ga ik weg, maar hoe lang nog zal ik dat op dit tijdstip doen. Het is een regelmaat geworden in je leven. Je vraagt je af wat er nu weer allemaal op je af zal komen en er is ook de gedachte: als het dan toch afgelopen is, liever vandaag dan morgen. Want natuurlijk is dit een zenuwslopende situ atie. Het heeft echter geen zin de men sen hier somber te maken. Tenslotte Het klinkt een beetje opschepperig, maar ik laat me niet kapot maken”. tieve gebouwen verkocht. Met de komst van de nieuwe directeur P. A. F. Perk, die naar nieuwe structuren zocht en het personeel mede-eigenaar van de failliete zaak maakte, leek het beter te gaan. Abraham Sijes heeft daar nooit in geloofd en in het verhaal hiernaast vertelt hij over zijn gevecht tegen Perk, de versla genheid van het personeel en een toekomst als WW-trekker. Ik vind het meer dan treurig dat de tandartsen van de gemee+e Vels-^ in een schrijven aan het college van Bur gemeester en Wethouders hun onge rustheid” over de huidige tendens tot afsc’-otfin® van rinor uhsnreken B. en W. hebben indertijd bij de stemming jn rU cremePri+p'rqpH lijk geschoolde tandartsvakbroeders ge- raadnleccd W*» wHo-e tandart sen zouden het het beste weten. Sijes voelt zich een gevangene, want de tent is gesloten en het enige wat hij nog kan doen, geldt zijn personeel. Hij belt stad en land af om ze elders te kunnen plaatsen. Niet zonder succes, want er zijn al meer dan honderd Uw blad gaat met een aantal andere dagbladen een Nationale Puzzelactie hou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. Prachtig Alleen, sommige prijzen doen op z’n zachtst gezegd, wat onlogisch aan: au to’s, 1000 It benzine, etc. Het moet de organisatoren van deze actie toch be kend zijn: zeer schuldig aan het bederf van ons milieu, ook en juist in de natuurgebieden, is diezelfdeauto. Namens het bestuur van D’66.afd. Julius Nyerere, president van Tanza nia heeft onlangs verklaard „De totale financiële steun die wij van andere lan den hebben gekregen was lager dan het bedrag dat wij in de sisalproduktie (sisal is een tropische natuurvezel, die het belangrijkste exportprodukt van Tanza nia was) hebben verloren door het dalen van de internationale prijzen. Met ande re woorden: ontwikkelingslanden zijn meer gebaat met redelijke prijzen voor hun exportprodukten dan met „ontwik kelingshulp” (die meestal nog met rente terugbetaald moet worden). Door de paginagrote advertentie in de landelijke dagbladen van vrijdag en za terdag jl. schaart Albert Heijn zich op onverbloemde wijze bij de groep van kapitalisten die ontwikkelingslanden slechts als zo goedkoop mogelijke grond stoffenleveranciers beschouwen. De ad vertentie gaat vergezeld van een lijst met de voornaamste landen, waar Albert Heijn inkopers werkzaam zijn. Volgens deze lijst wordt meer dan 50 pct. van de landen waar zij zo voordelig mogelijk inkoopt, gevormd door ontwikkelingslan den. Alhoewel Albert Heijn dus in grote mate afhankelijk is van deze landen, toont zij niet dat zij bereid is deze landen te helpen. Integendeel, door haar laatste maatregel laat zij zelfs duidelijk zien dat „commerciële belangen” voor haar belangrijker zijn dan het begrip vrijheid, waarmee ze ons thans koffie uit Angola wil verkopen. Wij moeten onze vrijheid misbruiken om de situatie te laten voortduren, waarin de Angole- zen en Mozambikanen hun vrijheid ont houden wordt. Want daaraan helpen wij mee door koffie te kopen waarvan een gedeelte van de opbrengst naar de Por tugese regering gaat. Zolang deze rege ring 50 pct. van haar uitgaven besteedt aan het voeren van een koloniale oorlog weiger ik dan ook om deze koffie uit Angola te kopen, tegen „een commerci eel aantrekkelijke prijs”! Ik hoop, dat door de acties van het Angola-comité en plaatselijke actiegroepen steeds meer mensen hun vrijheid gaan gebruiken om anderen te helpen in plaats van uit te buiten en mee te onderdrukken. Tijdens mijn vakantie in Drente ver bleven wij in de omgeving van een kazerne. Als het bloedheet was zag je die jongens, met volledige bepakking in de bossen en over de hei sjouwen. Als het plensde dan maakten ze, alweer be pakt en bezakt, lange marsen. Dit ter geruststelling van de heer J. G. de Vries, die vreest dat het „gezonde sadisme” in het Nederlandse leger verdwenen is. Het is er nog steeds, uitgezonderd op Texel misschien, bij de goedgeklede, vrolijke „kortharige” mariniers. JO KLINGERS, Haarlem. Daaraan kan ook Abraham Sijes niets meer veranderen. Tussen twee tefoon- tjes door stuurt hij een man weg, die zijn koffiezetapparaat terug wil halen. „De fiscus heeft de hele boel geregistreerd en ik ben niet van plan voor zo’n koffie- toestel de cel in te draaien”, zegt hij. Naar verluidt zouden drie studenten een vlag hebben geplant in de tuin van de minister-president, toen hij afwezig was. Met zijn vrouw en met vele ande ren woonde hij het feest bij ter ere van de koningin. Men mag zich afvragen of hier sprake is van een bedenkelijke mentaliteit of van een flauwe studen tengrap. Zeker is, dat deze handeling bij de koningin geen waardering zal ont vangen. Integendeel. Dit kan men ook niet verwachten bij een innerlijk zo beschaafde figuur. Destijds was ik „be roepshalve” betrokken bij het gooien van rookbommen tijdens het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. Ook een aangelegenheid van studenten. Er dringt zich, moreel gedacht, een verge lijking op en wel deze, dat in beide gevallen sprake is van een zielige verto ning, voortkomende uit onvolwassenheid, d.w.z. uit een gebrek aan wijsheid van jaren. Er is ook enig onderscheid: het gooien van rookbommen was een recht streekse belediging van de koninklijke familie, het „vlagvertoon” van dinsdag jl. een indirecte. W. BEIBOER, Bloemendaal Deze dynamische tijd eist veel. Er wordt van allen een kritische opstelling verwacht en opbouwende kritiek is al leen te leveren door mensen die weten waar ze over praten en die weten hoe ze hun mening naar voren kunnen brengen. Er komen vakken als maatschappij leer, discussie- en vergadertechniek, ethische vraagstukken, recht, economie en staatsinrichting aan de orde, maar niet op een schoolse manier. De voor keur wordt gegeven aan de discussie vorm. Het is evenwel niet de bedoeling gespreks- of aktiegroepen te vormen. Alle aktiviteiten zijn gericht op het vaardig maken van de cursisten in hun wijze van uitdrukken en hen bewuster te doen staan tegenover de problemen van deze maatschappij. De cursus wordt georganiseerd door de Dienst Vorming en onderwijs van het NKV. De mogelijkheid voor volwassenen om zich op eigentijdse wijze te vormen be staat reeds een aantal jaren in de IJ mond. De totale cursus is verdeeld over drie jaren. In het eerste jaar (de A- cursus) ligt het accent op maatschappe lijke en ethische vraagstukken. In het tweede jaar de (C-cursus) ligt de nadruk op de „rechtvlakken”, terwijl in het der de jaar (de C-cursus) de economie aan de orde komt. In beginsel is de cursus bedoeld voor degenen die zijn aangesloten bij een vakorganisatie van het NKV. maar ook niet-georganiseerden en gezinsleden kunnen deelnemen. Er gelden geen op leidingseisen. De nieuwe A-cursus wordt gegeven op de maandagavonden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heren M. J. Liefting, Const. Huygensstraat 86, telefono 35437, Heemskerk; H. Hommes, Strick van Linschotenstraat 57, Bever wijk en mr. H. Tobbe, Dorpsstraat 6, tel.02518-52886 in Castricum. De maatregel van 14 artsen in Meppel e.o. om weggebruikers (patiënten) niet schriftelijk te doen waarschuwen tegen de gevaren (sufheid, e.d.) van bepaalde geneesmiddelen acht ik niet juist en volstrekt niet verantwoord. De ANP WUVUA eist o.a. dat in het vervolg alle geneesmiddelen ten behoeve van de Ne derlandse en andere patiënten dienen te zijn begeleid door de nodige, nuttige en volledige schriftelijke informaties o.m. ter voorkoming van mogelijke ernstige ongevallen bij het gebruik. Een persoon lijke mondelinge voorlichting zonder meer door de arts is in dit geval geen oplossing van het probleem van de ver keersveiligheid en is bovendien oncon troleerbaar bijvoorbeeld door een me disch tuchtcollege. Realisering van ons goede doel leidt niet tot vermeende pa niek of verwarring bij patiënten, wel tot minder frustraties en veel minder slacht offers en tot beter persoonlijk welzijn sociale gerechtigheid en bijgevolg tot meer dankbaarheid. De algemene nood zakelijke schriftelijke en directe voor lichting aan patiënten inzake alle voor te schrijven medicamenten staat in feite de medische behandeling (op zich) im mers geenszins in de weg. Evenals in andere landen zullen de schriftelijke en volledige gebruiksaanwijzingen enz. bij ieder medicijn de grote verantwoorde lijkheden van de arts en van de apothe ker en diens personeel veel minder zwaar maken. Met nauwelijks ingehouden woede vertelt hij over het „levensgevaarlijke optimisme” van algemeen directeur Perk, die maar niet naar de oudere stafleden wilde luisteren, doch zich in Utrecht liet adviseren door jonge vrou wen (Smalend) „Ja, de lievelingetjes van Perk”. Sijes haalt het knipsel te voor schijn van een VN-interview, waarin de Gerzon-directeur zegt: „Het is voor mij nog steeds een ondoorzichtige troep. Toen ik in 1971 in het bedrijf stapte, was het eigendom van de Zwitserse firma Difora. Dat was een naamloze vennootschap en nu, die zijn in Zwitser land al heel lang naamloos”. Commen taar Sijes: „Als je na zoveel jaar nog niet weet wat zich in je bedrijf afspeelt, moet je als directeurtje wel begrijpen dat je op drijfzand staat en je bedrijf gegarandeerd naar de knoppen gaat”. Het heeft hem niet verrast dat hij van zijn „tweede tehuis” afstand heeft moe ten doen. „We hebben het beslist zien aankomen en aan het bed van een stervende zit je te wachten op de dood. Bij Gerzon was dat zo”. e opzenden xdnumrotf 1 postzfpf' Na acht jaar fluoridering in de ge meente Velsen zijn de kindergebitten nog even slecht als in de Zaanstreek met zuiver water. Hoe durven de tand artsen van IJmuiden burgemeester en wethouders verzoeken met fluoridering door te gaan nu een groep Engelse geleerden na tien jaar onderzoek heeft bewezen dat fluor weinig voor tandbe derf helpt en dat de schade aan de gezondheid van de massa veel groter is dan het voordeel van het tandbederf. Zegt dat de heren niets? Alle landen om ons heen wijzen het af, omdat de nevenverschijnselen soms zeer kwaadaardig zijn. In de steden van Amerika, die met fluoridering zijn ge staakt, is botkanker ontstaan door fluor- gebruik. Die mensen lijden vreselijke pijnen. Wij hebben hier ook al één geval met botkanker. Moeten er nog meer bijkomen? Kort geleden las ik in een tijdschrift „Op aanraden van een tandarts kreeg haar dochtertje fluortabletten met het gevolg: bruine strepen op de tanden. 4. De heer De Vries zal zich in zijn rechtse overtuiging wat af ergeren aan dit soort zaken; 5. Als de heer De Vries eens leert te nuanceren, voelt hij zich wellicht wat beter tot zolang alle sterkte! D. F. VOS, Haarlem Op het ingezonden stukje van de heer J. G. de Vries in uw blad van 31 augustus zou ik kortheidshalve het vol gende willen opmerken: 1. Er is hier kennelijk een ex-militair aan het woord en blijkbaar één van het kaliber uit gelukkig vervlo gen tijden, die zo graag nog wat te zeggen zouden hebben; 2. De frisse vrolijke marinejongens zijn keurig gekleed en gekapt en vormen een schil contrast met de langharige landmachters, welke laatsten er bo vendien nog als apen plegen uit te zien: Uiteraard zijn soldaten van de Land macht als boven, en door de heer De Vries bedoeld, links teerd. moeten ze solliciteren en daarom pro beer ik ze optimistisch te houden”. „Het krankzinnige is dat er nog klan ten opbellen om te zeggen hoe erg ze het vinden voor Gerzon en het perso neel. Dan denk je, dat wordt een leuk gesprek, maar dan vragen ze: wanneer kunnen we de koopjes bij jullie halen? Dat komt hard aan, maar ja: de doden zijn ook snel vergeten. Daar moet je alleen een beetje aan wennen”. Hoe heeft zijn zoon op het ontslag gereageerd? „Hij is begaan met het lot van zijn vader, maar hij heeft er wel vertrouwen in dat het weer lukt. Als dat niet gebeurt, zou hij wel voor me zorgen, zei hij. Ik hoop dat dat nooit nodig zal zijn”. Hoe ziet hij zijn situatie zelf? (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De Stichtine Cultureel Jongeren Paspoort heeft een stripboekje het licht doen zien, getiteld Mr Knbaret in de creatie van „Jan Lui en de Flauwe Kuituur” om jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 25 jaar te attenderen op de mogelijkheid tot het verkri’--n een culturele reductiekaar* Met CJP-paspoort kunnen de houders in het 'algemeen voor de halve prijs theater- en concertgebeurtenissen bezoeken. Voorts worden op deze kaart op de toegangsbe wijzen voor musea en de abonnements prijzen van week- en maandbladen re ducties verleend CJP-houders krijgen elke maand het tijdschrift „Plug” thuisgestuurd, waarin een maandprogramma met alle informa tie over voorstellingen in de nrorWie Noord-Holland is opgenomen. Het CJP- pasnoort is o^’^’-igenc in heel nd. steeds voor een termijn van 1 jaar, geldig Men knn het n’^noor1 a- ■rnoen bij de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Velserweg 2 (tel 27647). bij de Stichting Gemeenschapsraad Heemskerk, Kerkweg 47 (Tel 3«’7’’0) of bit de werk groep CJP Noord-Holland. Postbus 163, IJmuiden, tel. 02550-16941. Nn. na circa +ien iaar van fluor en evenzoveel jaren van wetenschappelijk (4 r>r*7npU ic U TT—*- ’oa onderzoekingen als een vernietigende EtClVH +rröcln^-.^ TT’I-jjqt» T’-s-TVl-f O" vaarlijk. Verder is door het hoogste voor fluoridering weggemaaid: fluoride- piprf Icj r»mvö('+’’ATv ‘-'■pv, Inop strijd tegen fluor, de stemmen aan kracht winnen en de tandartsen ongerust. In plaats dat H^zp IrUrOPcl pre svrp komen op ons advies terug, stop met de ■fUm" E pf If r’Ool prA«„1 1-M»p dachten, willen ze de toestand laten werk zouden krijgen. Daarom moet ie dereen. van jong tot oud, van deze vergirommel drinken Als de tandartsen het eenvoudicro werk dnnr tenten lieten doen en het gebitten ma- Irpn dOPT' >0 lieten uitvoeren in eigen beheer van (Jp7p ^ppR'nl n n qpp /4<rn -rn.-4or) 70 bof een stuk rustiger krijgen. Het is nu de tijd om bij de gemeente protest aan te tekenen. Wat voor reacties heeft hij gekregen? „In mijn privé-omgeving wist men allang wat er aan de hand was. Maar wat me driekwart jaar geleden óver kwam, was nog veel erger. Ik was er twee dagen ziek van. Dat was toen een firma uit Essen op het punt stond de zaak over te nemen en ik volgens Perk ontslagen moest worden omdat ik te duur was. Het was een pijnlijke zaak dat ze daar uitgerekend een jood voor namen, die al eens eerder voor de Mof fen op de vlucht was gegaan. Die affaire is toen niet doorgegaan en ik ben terug gekomen. Maar als je zo thuis komt, zeggen je kennissen: wat erg voor je. Maar tevens denken ze: wellicht heeft die kerel gestolen, want anders zetten ze je na 38 jaar niet op straat. Dat is een afschuwelijke gewaarwording. Het ver schil met toen is, dat ik nu met de rest ga. Dat is qua gevoel veel aangenamer”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13