BINTANGS Marijke Verhoef: commentaar UIT ELKAAR op grote en kleine dingen CONCERTO IN TRIPLO 2,50 INKTVIS STAAT MODEL VOOR LAIMBÖCK-TASSEN inWtwnwrf Sisi N SOOSACENDA TOP DE POP POP DERTIEN bar Floe 1945 J3 In Galerie Boumans onder redactie van Ferry Tromp LOS ANGELES IN MOULIN ROUGE wordt nu lid van de VVD r te’ A 23 VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 a -» p d &RLEM un ties erwijl cht ikelt ae naas leijn. ilaats ijde. Van Tuyllweg 4, Velsen-Z. Tel. 02550- 15424 NIET WEG TE DENKEN accessoires, in welk modebeeld dan ook, zijn onder andere tassen en handschoenen. Evenzo niet weg te cijferen binnen dit raam, is de voor ons land niet onbe langrijke Heemsteedse fabrikant en importeur Laimböck. Zijn uitstekende collecties mogen zonder meer representatief wor den genoemd en geven immer een doorsnee te zien van wat wij in een nieuw seizoen in het straatbeeld kunnen verwachten. Voor de komende herfst en win ter worden dat, naast de klas sieke effen tassen, de uitvoe ringen in twee kleuren en ver vaardigd van zachte en soepele materialen. IvA 7^'W SU 7 4 >«»IIIIIIW 9 35 iedere 1, hans wiegel onder redactie van Bé ter Maat September, en de popbeer Is los. Overal barst het van de activiteiten en concerten met als vertrouwd mid delpunt het Amsterdamse Concertge bouw. Vrijdagavond is daar een vol ledig concert van Chicago; zaterdaga vond geeft Lou van Rees er zijn „Gala of the Year” met Diana Ross en zondag komt een Amerikaan van geheel andere aard: Frank Zappa en zijn „Mothers of Invention”. 1. Rote Rosen Freddy Breek; 2. Radar Love Golden Earring; 3. Wont be be with you Dave Edmunds; 4. La Malaguena Los Angeles; 5. One is One Nick McKenzie; 6. Ay no digas Chris Montez; 7. San Tropez Vicky Leandros; 8. Ein Festival der Liebe Jurgen Marcus; 9. Hurt Bobby Vin ton; 10. Tell Laura I love her Albert West; 11. Young Love Donny Os mond; 12. Everything’s agreed Stealers Wheel; 13. Albatros Fleetwood Mac. kant een versiering van zwarte biezen en goudkleurige gespjes kreeg. Behalve deze tweekleurige tassen, die er overigens in diverse kleurstel lingen zijn, bewonderde ik prachtige exemplaren van bisonleer. Van deze leersoort zijn er trouwens fraaie sets op te bouwen met koffers, beautyca ses, bijoudozen, portemonnees en vele andere zaken. Vanavond donderdagavond dus treedt in dancing Moulin Rouge in de Haarlemse Kleine Houtstraat de groep „Los Angeles” op die deze we ken met het nummer „Malaguena” zeer hoog op alle hitlijsten genoteerd staat en getipt wordt voor een eerste plaats. De toegang tot Moulin Rouge is gratis. zijn thans zoveel goede leervervan- gende materialen, dat Laimböck niet heeft geaarzeld ook daar de leukste tassen van te laten fabriceren, wat weer tot gevolg heeft dat de keuze er niet eenvoudiger op wordt. Een der meer „huiselijke” pentekeningen van Marijke Verhoef. .AAN g >EN send kleurige voeringen, daarnaast vindt men de opvouwbare modellen, die onder de naam „pientere paraplu” met u de wereld in willen gaan. Pienter zijn ze, omdat ze werkelijk met één simpele handbeweging klaar zijn om het hemelse water op te vangen. Geloof me, ik heb dat pientere ding met de nodige argwaan bekeken en uiteraard geprobeerd. Mijn ervarin gen met die opvouwbare dingen wa ren niet al te best. Meestal was ik al kletsnat voordat ik ze open had. Maar eerlijk is eerlijk, pienter was de Kobold zeker. Net zo vlot opgestoken als mijn, altijd bij de hand hebbende, naaldparaplu. Mijnheer kan er even eens zijn voordeel mee doen. Ook voor hem is er zo’n pientere „stand by”. Nee, echt geen zorg, de klassieke in zwart en grijs blijven ook in de mode. De Bintangs zijn opnieuw uit elkaar. Vorige week werd in geza menlijk overleg besloten dat het op treden van aanstaande zaterdag op een bluesfestival in Veendam het laatste zal zijn van deze formatie. De beslissing, weet manager Henk Pen seel, is in alle pais en vree genomen; er bestonden geen rancunes of ruzies binnen de groep, maar het floppen van de single „Hey Dupes” waarvan erg veel verwacht werd, drukte de Bintangs met de neus op het feit dat deze samenstelling onvoldoende hit- potentie bezat. BEVERWIJK. Marijke Verhoef is een nog jonge grafica, die de tekentaal van deze tijd spreekt, het commentarië rend samenvoegen van fragmenten da gelijks leven tot compositaire beelden. Zjj behoort dus duidelijk tot wat de nieuwe figuratie wordt genoemd, de in ternationale uiting van veel kunstenaars. In haar uitnodiging tot de expositie in Galerie Boumans schrijft ze dan ook zelf: „De dingen die mij bezighouden zijn de thema’s die ik verwerk: de kleine dingen om mij en de grote wereld daaromheen; in het kleine is het grote aanwezig”. wordt ze daardoor een moderne symbo- liste, die niet de uiterlijke realiteit tot uitdrukking brengt, maar de achterlig gende drijfveren bloot legt in realisti sche fragmenten. In dat werk is ze ook op haar best en dan kan het zowel gaan om een politiek protest als om de uit beelding van een sportgebeuren. Com mentarieert ze de „kleine dingen” in een soms wat pseudo-hulpeloze stijl, dan wordt een blad wel eens wat te kneute rig. de kleuren mokkabruin, nègre, fles- sengroen en grijs aan. VAN OUDSHER IS Laimböck be faamd vanwege zijn handschoenen. Verrassend is het dus niet dat die handwarmertjes in bijpassende tinten bij de tassen worden geleverd. Naast de klassieke drieknoopsmodellen zijn er in deze collectie plezierige auto- handschoenen en kostelijke lammy’s, doch ook een enige modieuze serie gebreide wollen handschoenen in twee kleuren. Nader gepreciseerd: er zijn zo’n twaalf tweekleurige moge lijkheden. IN DE COLLECTIE onder eigen Laimböck-label trof ik, naast fraaie leren modetassen in twee kleuren, vanzelfsprekend ook modellen aan uitgevoerd in één tint. En niet ten onrechte vinden veel dames dit laat ste praktischer. Houdt u van afwisse ling, dan zijn schouder- en handtas nu, meer dan voorheen, in één model te vangen. Bent u een principiële tegenstander van leer of vindt u het anderzijds domweg te duur, dan hoeft dat nog niet in te houden, dat u niet modieus „betast” kunt worden. Er OOK HIER DE enveloptas, althans dat is hij in dubbelgevouwen toe stand. Uitgeklapt wordt het een handtas, waarbij u de elegante hand dan door met koperbies afgewerkte handvaten kunt steken. Het forsere werk komt onder de naam Inktvis tot u .Nader bekeken valt deze naam te billijken, doch de tentakels ontbre ken. Tas Inktvis kunt u zowel van boven als opzij benaderen en is in wendig te bereiken via een rits van boven en zelfs rondom. Dat u vrijwel uw hele hebben en houden in deze praktische inktvis kunt meeslepen zal geen verwondering wekkken. Behalve zwart, treft u in de gehele collectie Zo zag ik voor u beeldige rundle- ren modellen van klein tot groot uitgevoerd in de kleuren zwart met cola-bruin. Bij de zogenoemde kkleine exemplaren moet u denken aan de vroeger zo populaire envelop tas, die overigens het verloren terrein ruimschoots heeft heroverd. Een enorme variatie is er te zien in de sector grotere tassen. Twee modellen licht ik er voor u uitreen schouder tas, lang en breed, voorzien van vele vakken en een handtas met stevig handvat en beugel, waarbij de voor- Hadden we de komst van Zappa en z’n kornuiten al uitgebreid aangekondigd, anders is dat met Chicago, een groep waar we lange tijd niets of heel weinig van gehoord hebben maar die uit het succes van haar laatste lp vol doende moed heeft gepeurd voor een Europese toernee. De formatie bestaat op het ogenblik uit de volgende zeven personen: Peter Cetera, Danny Sera- phine, Robert Lamm, Lee Loughnane, Jerry Kath, Walter Parazaider en Ja mes Pankow. Het zevental geeft vrij dagavond vanaf kwart over acht een volledig concert zónder voorprogram ma. Geen echte pop, maar wel een muzikala gebeurtenis van betekenis is het optreden van Diana Ross zaterdag avond in Amsterdam. Haar „Supre- mes” dreigen met grote snelheid in de vergetelheid te raken, maar nu Diana Ross in de film „Lady sings the blues” heeft bewezen ook nog te kunnen acteren, is de belangstelling Die vermenging van het kleine en grote blijkt inderdaad overduidelijk. In een veelheid van grafische technieken laat ze zich vertederen door een soort legpuzzel met speelgoedeendjes, maar evenzeer werkt ze met de symbolen van deze tijd, zoals helmen, geweren en schietschijven om daarmee te proteste ren tegen het geweld. Zowel „de copi- eerlust des degelijksen levens” dus als de wereldpolitiek. Marijke Verhoef blijkt niet alleen qua onderwerp een soepel absorberend talent te zijn, ze is het ook in de uitbeelding van wat haar beroert. Ze voegt op elk van haar bladen elementen bijeen, bij voorbeeld de kop van een Amerikaanse politieman en het gezicht van Angela Davis achter een schietschijf. Je zou zo’n blad kunnen zien als een politieke prent, maar in de meeste gevallen komt Ze daar in artistieke zin bovenuit door een grote fantasierijkheid. In eigenlijke zin HERFST EN WINTER betekent eveneens regen en sneeuw. Een vrij wel onmisbaar accessoire in die natte omstandigheden is dan de paraplu voor een droog onderkomen. Laimböck staat thans voor het merk Kobold. Zijn er de vertrouwde naald- paraplu’s, soms voorzien van verras- BEPALEN WE ONS eerst tot het onovertroffen Duitse merk Gold Pfeil. Nu aanzienlijk duurder gewor den door de prijsstijgingen en de re valuatie van de mark. Daar tegenover staat evenwel een voortreffelijk pro- dukt, zó fraai van vormgeving en materiaal, dat de oprechte liefhebster daar graag wat extra’s voor over heeft. Chicago. voor haar zang en voordracht groter dan ooit. De film, waarin Diana de rol speelt van Billie Holiday, een legendarische Amerikaanse negerzan- geres, is deze maand in Nederland in première gegaan. Drie concerten in één weekend dus, maar september biedt nog meer. Zon dagavond 16 september komer The Strawbs in de nieuwe bezetting met Stealers Wheel drummer Rod Coom- bes; donderdagavond 20 september treedt Lou Reed op met zijn groep en in het voorprogramma Alquin; zater- in het voorprogramma Alyuin; zater dagavond 15 september spelen de Moody Blues in het Ahoy sportpaleis in Rotterdam en zondagavond 30 september tenslotte staat Don Mclean in het Amsterdams Concertgebouw. Kaarten voor het Concertgebouw zijn vanaf een week vóór het concert verkrijgbaar aan de kassa’s en bij de plaatselijke VW bespreekbureaus. Het uiteengaan van de groep heeft overigens de afgelopen weken een golf van activiteiten tot gevolg gehad waaruit al één nieuwe groep is ont staan en, naar het zich laat aanzien, nog verschillende zullen volgen. Vol gens Henk Penseel is er een kans dat de naam Bintangs ook in de toekomst blijft bestaan. Aad Hooft loopt rond met plannen om samen met Ronald Krom, Charles van der Steegh, de oude Bintangs-zanger Gus Pleines en een nieuwe gitarist terug te keren naar de blues waarmee de Bintangs groot zijn geworden. Zeker is deze zaak echter nog niet. Wel rond is een nieuwe formatie die veel weg heeft van de oude Panda: Arti Kraayeveld, Rob Kruis man, Peter de Leeuwe, Jaap van Eyck. De naam is nog niet bekend, maar de heren zijn al druk aan het repeteren en willen zo spoedig moge lijk aan de slag. Daarmee lijken alle Bintangs onder dak met uitzondering van Robbie van Donselaar en Rob ten Bokum, een muzikaal goed op elkaar afgestemd duo dat plannen heeft om sameh banden te gaan ma ken en die aan te bieden aan platen maatschappijen. Pas als hun muziek is geaccepteerd willen de twee erover gaan denken om een groep te forme ren. Uit de collectie van Gold Pfeil rundleren tassen uitgevoerd in colabruin met zwart. De Laimböck-handschoenen zijn vervaardigd van varkensleer. Drie modellen die Laimböck onder eigen label brengt. De Kobold-naaldparaplu heeft een verrassende voering MMMHBH Hl Tas Inktvis (links) wordt geflarkeerd door de pientere paraplu. De tas onder aan de foto kan worden verwijd dooi de ritsen opzij te openen. De daarbij af- gebeelde lammy’s trotseren de felste winterkou. TIOLI, Nrd. Schalkwijkerweg 93, zaterdag: zanger, gitarist Paul Mar sel je. ’t Turfschip, Turfschip 3a„ zater dag: koffiebar met zangduo Luc en Kees. ZERO, Bakenessergracht 8-10, vrij dag: Japanse dansgroep Eiko en Ko- ma met aansluitend de Japanse film „Keizer Tomato Ketchup” over een machtsovername door twaalfjarigen; zaterdag: popgroep Willow en Elvis- Presley-western „The Flaming Star”. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, donderdag: LOS ANGELES; iedere avond: bar-dancing-disco. Can-Can, Stoofsteeg •avond: bar-dancing-disco. Voom-Voom, Spaarnwouderstr. 61, vr., zat. en zo.: bar-dancing-disco. El Tora, EVNH-gebouw, Engeland- laan, vr.av. en zo.mi.: disco. ’t Plein, Balkanplein 4, iedere avond plus vr.mi., za.mi. en zo.mi. open; maandag dicht. s Deining, Ripperdastr. 13a, wo., do. en vr.: theehuis. Riverside, Spaarne 91, wo.: aanloop; vr.: soos; zat.: discobar. Paradiso, Weteringschans, Amster dam, vrijdag: Engelse popgroep Tra vis; zaterdag: Ralph McTell (Streets of London) en Sweet Smoke. X ‘'l'j «we#

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23