Beverwijkse padvinders gingen Schaakclub Weenink f2400 voor kerngezond Noordierse kinderen Verkeerslichten Zeestraat twee slachtoffers Merrie van stal De Streng voor eigen publiek op dreef HAROLDINE EERSTE IN HEEMSKERK Totalisator boekte recordomzet Ronde eist in bij Tussenwijk vervallen SPORTPARK SCHOONENBERG TELSTAR jeugd - SPARTA jeugd Gemeente vereffent schuld aan Hoogovens „ADMIRAAL VAN KINSBERGENGROEP” BESTAAT DERTIG JAAR VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 ZATERDAG 8 SEPTEMBER 14.30 UUR Geslaagd zaalvoetbaltoernooi Vrijheid Belangstelling Festiviteiten BETER DRUKWERK BESTELLEN GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Ongeluk op Muiderlaan ik VAN RIXEL zo’n drukker Bunkercomplex Dit is UW—i ADRES voor schrijfmachines elektronische-rekenmachines kopiëer-apparaten kantoormeubilair office-supplies Alle grote wereldmerken zoals Hermes, Olivetti, Remington, Olym pia, Sanyo, Casio, Colex, AB-Dick, 3-M, Lumoprint. Alles uit voorraad leverbaar. Wij verzorgen tevens al uw druk werk in boekdruk en offset voor uiterst scherpe prijs! Snel en vak kundig. Snel-kopiëer inrichting DOESBURG VAN NIJENBURG Net even beter! - HO I ifW! M I ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) 19.- ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) Ook zo kan je naturlyk de uitslagen van de ritten noteren. die er door het om ogend boel :enzo Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden rijders. Deze kunnen zaterdag 8 septem ber vanaf 19.30 uur inschrijven in de stamhut op het padvindersterrein, van waaruit vanaf 20 uur zal worden ge start. De opbrengst van deze rally komt ten goede aan de kinderboerderij van Heliomare te Wijk aan Zee. De verkeersmaatregelen op de Tussen- wijkweg kunnen thans worden ingetrok ken, terwijl de verkeerslichteninstallatie door en voor rekening van Hoogovens zal worden verwijderd. Maar nu zal er tevens uitvoering moe ten worden gegeven aan de gemaakte afspraak inzake de overneming van de kosten van de verzwaarde straatverlich ting op de Zeestraat en dat betekent, dat de gemeente nog 28.942 aan Hoogovens moet betalen. Weenink heeft een goed seizoen gehad zonder nu bepaald op de schaakborden tot grote prestaties te zijn gekomen. Maar men heeft een kerngezonde vere niging die met 155 leden er bovendien financieel ook heel goed voorstaat. Er werden nog verschillende toelich tingen gegeven op de komende bonds- competitie en de onderlinge competitie. Deze gaat op 11 september in De Grens post beginnen. Voor de jeugd werden de aanvangstijden vastgesteld op 7 uur terwijl de seniorleden om acht uur gaan beginnen. De voorzitter bracht nog naar voren dat de nieuwe leden welkom zijn, vooral nu de competitie nog beginnen moet. Het toernooi werd gewonnen door het team van „Sport”, dat mede- finalist „Tuin” met 3-1 versloeg. Op de tweede plaats eindigde het team van Carousel, terwijl „Tuin” op de derde plaats beslag legde. zdeze del imet stikte in. lit of -176. Hoogovens heeft in juli bericht voor nemens te zijn de tijdelijke poort Tus- senwijk met ingang van 20 augustus te sluiten, omdat het ter plaatse gelegen fabrieksterrein voor andere doeleinden nodig is en thans de realisering van de Hoogovenpoorten De Caeg en Wester- hout „niet ver meer in het verschiet ligt”. BEVERWIJK. Het zaalvoetbal toernooi ten bate van de Ierse kinde ren, dat woensdag in de sporthallen van Beverwijk, Heemskerk en in het Wyk aan Zeeër Dorpshuis „De Mori aan” werd verspeeld, heeft tot nu toe een bedrag van f 2400 opgeleverd. Voordat burgemeester Bruinsma, die door de wethouders Klomp, Schippe- rus en Camfermann werd vergezeld, de prijzen uitreikte sprak een verte genwoordiger van de Lions Clubs in de IJmond zijn voldoenig uit over het feit, dat in de IJmond ook een sportdag met „andere achtergronden” kon worden georganiseerd. Na de bevrijding nam hopman P. van der Esch de leiding over de groep over. De padvinders vonden onderdak in een Burgemeester Bruinsma sprak in de zaal aanwezige Noordierse kinde ren toe en overhandigde hen een aantal souveniers. Voorafgaande aan de finalestrijd hadden de kinderen als ere-gasten het vuurwerk op het ter rein aan de Büllerlaan gadegeslagen. dan vorig jaar, terwijl ook de totalisator een meeromzet had van bijna 3 mille. De totale omzet van de toto bedroeg 24.960, hetgeen een absoluut record is houten gebouw aan de zogenoemde Vin- In een weinig opwekkende omgeving Hoogovens aan de ene, grafzerken aan de kenbaan, dat zij echter na verloop van tijd voor de uitbreiding van Hoogovens (er werd een grote zoutloods neergezet) moesten ontruimen. De padvinders van de „Admiraal van Kinsbergengroep” vonden een nieuw onderkomen in een complex bunkers ten westen van de Ceutzberglaan, nabij de begraafplaats Duinrust. andere kant houdt de Beverwijkse „Admiraal van Kinsbergengroep" stand. Nu al weer bijna dertig jaar. BEVERWIJK. In 1969 zijn op ver zoek van Hoogovens door de gemeente Beverwijk tijdelijke voorzieningen ge troffen om in afwachting van het ge reedkomen van de Hoogovenpoorten De Caeg en Westerhout en mede ter ontlas ting van het verkeer over de zuidelijke toegangswegen naar en van Hoogovens, aan Hoogovens een terreinuitgang voor woon-werkverkeer toe te staan op de Tussenwijkweg. voor de kortebaandraverij. Na afloop van de draverij reikte wethouder G. Petersen in het gemeentehuis de prijzen uit. BEVERWIJK. De Schaakclub Wee nink heeft dinsdagavond haar jaarverga dering gehouden in het nieuwe clubge bouw De Grenspost aan de Van Riems- dijklaan. De leiding van deze avond berustte bij de vice-voorzitter, de heer S. Seymonsbergen. Deze nam de plaats in van de heer J. C. Muijne die na zijn benoeming als voorzitter van de Noord- hollandse schaakbond zijn activiteiten bij Weenink heeft moeten staken. Wie er in slaagde de balie van de biertent te bereiden moe' t "'•n b ’e Piet noemen. Honderden dorstlustigen (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tjjdens de Ronde van Beverwijk is woensdag een 8- jarig jongetje op de Huiderlaan aangere den door de 26-jarige wielrenner Ma thieu Pronk uit Warmenhuizen. Beiden zijn ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond, naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Pronk is in de loop van de avond naar het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Volgens de groepsleiding is de belang stelling voor de welpengroep in vergelij king tot de na-oorlogse jaren vrijwel constant gebleven. In de opbouw van de verkennersgroep valt echter wel een verschil te constateren: het schijnt dat de 12 a 13-jarigen niet meer zoveel belangstelling voor de padvinderij kun nen (of willen) opbrengen als hun na oorlogse voorgangers. Na het 25-jarig groepsjubileum bleek er een zodanige belangstelling voor een voortrekkersstam (15 tot en met 25- jarigen) te bestaan, dat tot heroprichting van de „Albert Schweitzerstam” werd besloten. Na vijf jaar is, doordat geen oudere verkenners meer naar de stam komen, het ledental echter weer zodanig gedaald dat tot opheffing zal moeten worden overgegaan. Volgens een woordvoerder van de Be verwijkse Rennersclub zou het jongetje, afkomstig uit Beverwijk, tijdens de wed strijd in een schrikreactie naar voren zijn gesprongen, waarna wielrenner Pronk hem niet meer kon ontwijken. De verwondingen van de 8-jarige Arie zijn niet bekend; Mathieu Pronk heeft naar verluid een driedubbele sleutelbeenbreuk opgelopen. De kosten van de voorzieningen op de Tussenwijkweg en de aanschaf van de verkeerslichteninstallatie zijn volledig voor rekening van Hoogovens genomen. Ten aanzien van de verzwaring van de openbare verlichting van de Zeestraat, welke van blijvend belang moet worden geacht, werd met het oog op financie ringsproblemen van de gemeente teen regeling getroffen, waarbij in eerste in stantie de volledige kosten 31.600) door Hoogovens zijn betaald. Daarbij is de afspraak gemaakt, dat de verlich- BEVERWIJK. Zaterdag 30 septem ber herdenkt de padvindersgroep „Admi raal van Kinsbergen”, in het derde oor logsjaar opgericht „het dertigjarig be staan. Dit feit wordt komend weekend met een kamp voor welpen en verken ners en een auto-raliy voor de ouders, de ex-groepsleden en niet-padvinders gevierd. De festiviteiten spelen zich af op het groepsterrein aan de rechterkant van de Zeestraat (richting Wijk aan Zee), op een afstand van circa honderd- vjjftig meter van de Creutzberglaan. In de zomermaanden van 1943 werd de padvindersgroep door hopman J. van den Berg gestart. De naam „Admiraal van Kinsbergen” - eertijds bewoner van huize Adrichem en leider van de plaat selijke verzetsactiviteiten in de Napoleon tische tijd - werd gekozen in overleg met de toenmalige raadshuisbode Van Uhm. Vele honderden bezoekers blijven na de koersen in het tuindf're'd"»T> nlakken en zorgen voor wat extra fleur in de nlaatselijke etablissementen waar de kroegbazen zich in het zweet rennen om de dorstigen van alcoholische dranken te voorzien. Maar die situatie is inherent aan een kermis en waarom ook niet Juweeltje Carlos werd zond°r tese" stand als derde geklasseerd. De beslis- ingsrit van Juweektn Cn-in- fogen Ko- netje Dartel kon niet doorgaan, omdat voentie don" ehn mtsc+an dermate ge blesseerd raakte dat draven onmogelijk WBS po-”ro Ir-yvznm nip vierde uit de bus. Gravin Rita W., Ek ster S en Juwelprise legden respectieve- De Duitse bezetters, die groepsactivi teiten hadden verbeten, waren er de oorzaak van dat de leden van de jonge „Admiraal van Kinsbergengroep” in het geheim bijeen moesten komen. Deze bij eenkomsten werden om beurten bij de jongens thuis gehouden of - wanneer mogelijk - in de openlucht op een afge legen duinterreintje bij de zogenoemde „nollen” ven jonkheer Boreel. Toen de jongens in de spertijd na zeven uur ’s avonds niet meer op straat mochten verschijnen, verleende de Be verwijkse politie alle medewerking door de groepsleden Ausweise met de ver melding „Franse les” ter beschikking te stellen. Met deze verklaring konden de padvinders als het ware staan en gaan waar zij wilden. Daartoe zijn op de Tussenwijkweg en op de splitsing van deze weg met de Zeestraat verkeersborden en verkeers lichteninstallaties geplaatst en is ook de openbare straatverlichting van de Zeestraat, tussen de Herculesweg en het westelijk viaduct verzwaard. uur wordt afgesloten. Onder auspiciën van de Kennemer Motor en Automobiel Club is door de voortrekkersstam voor iedereen, dus ook voor niet-padvinders, een auto-rally uitgeschreven. De in schrijving voor deze rally staat open voor onervaren en beginnende rally- Het uitreiken van de verschillende prijzen vormde een onderdeel van deze geanimeerde vergadering. Bij het punt bestuursverkiezing wilde men niet lang stilstaan. De aftredende bestuursleden stelden Zich weer herkiesbaar en werden zonder meer gekozen. Dat waren de heren J. Sinnege, R. Faber en C. Blauw. De heer S. Seymonsbergen is nu tot voorzitter benoemd. lijk beslag op de vierde, vijfde, zesde en zevende plaats. De gehele draverij heeft een zeer spannend verloop gehad, hoe wel er toch maar weinig a'thaiw niet meer dan normaal kampritten moes ten worden gelopen. Het aantal h«*a n- de bezoekers was weer ruim 400 meer De groep bestaat thans uit vierentwin tig welpen, twaalf verkenners en vier voortrekkers. Wat de leiding betreft, kan de groep versterking van zowel de wel pen- als de verkennersleiding goed ge bruiken. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de heer G. Peelen, tel. 27283. Om nog even op de jubileumactivitei ten terug te komen: voor de welpen en de verkenners wordt op het padvinders terrein een weekendkamp gehouden, dat zaterdag 8 september om 14.30 uur aanvangt en zondag 9 september rond 16 Aangezien de Zeestraat een tertiaire weg is zullen B. en W. aan het provinci ale bestuur verzoeken deze uitgaaf in aanmerking te doen komen voor een uitkering uit het wegenpotje van de provifacie. Tijdens de hongerwinter hebben de verkenners van de „Admiraal van Kins bergengroep” geholpen bij de voedseluit- deling door het scheppen van watersoep uit de gamellen. De bijeenkomsten wer den echter steeds schaarser, omdat de jongens er door hun ouders regelmatig op uit werden gestuurd om hout en eten te verzamelen. In 1953 moest de groep ook dit onder komen verlaten, waarna een nissenhut werd gebouwd. In 1960 moest deze hut wijken voor de uitbreiding van de be graafplaats: de hut werd tussen de vij ver aan de Zeestraat en de begraafplaats weer opgebouwd en wordt tot op heden door de groep nog steeds gebruikt. tingskosten door de gemeente zouden worden overgenomen, zodra de tijdelijke fabrieksuitgang Tussenwijk zou worden opgeheven. In 1944, na de slag om Arnhem, was het met die betrekkelijke vrijheid afge lopen. De Beverwijkse bevolking moest evacueren en verscheidene verkenners verhuisden naar de Zaanstreek. Tot de postdienst werd opgeheven, werden de oefeningen schriftelijk voortgezet. combineerden het nuttige (de totalisator) met het aangename (bier en de dames) en bezorgden het personeel va" de broeierige biertent hoofdpijn en zorgen van hoe snel de biervoorraad weer op peil te brengen. De totalisator incasseerde in vergelij king met vorig jaar vele duizenden gul dens meer. In de eerste omloop werd maar liefst f 15.361 ingezet: vo'gens d" jongens v?" de Harddraverij vereniging Heemskerk een kleine dried's--, •-> eerste inzet in 1972. „Heemskerk staat bekend om de grote inze 'rr' i’r> had de totalisator in Heemskerk de ■’rootsfe omzet van alle in Nederiand gehouden kortebaandraverijen”, vertelde de heer Hooghiemsfra in de „werkwa- gen” van de vereniging. Maar wat nietK aan de totalisator wordt verstrekt en onderhands door de i Kleine Houtweg 7B - Haarlem Telefoon 023 - 310 448 WMZATERDAGS GEOPEND Een beeld van de kortebaandraverijen te Heemskerk. Ivonne Hannover en Keizerin Myria snellen over de baan. Mannetje, vrouwtje, paarden en bier waren donderdagmiddag op de sfeerrijke Marquettelaan troef. Van ’s middags twee uur tot en met half zeven verkeer de bijna geheel Heemskerk in de ban van het traditionele schouwspel, waar mee het tuindersdo^n de •- mis placht op te frissen. Heemskerk kan voor d’e - den belangstellenden rekenen, donderdag d"" c"’' losse sfeer onder het lover van de Mar- quettela'vi fevn'"-''*'”" alleen de 25 viervoeters uit alle delen van de Rand'trd ogen naar zich toe, natuurlijk kwam het vrouwelijk schoon e-1 Heemskerkse laan om zich manlijk volk te laten bekijken. gokkers langs de baan uit onderlinge weddenschappen wordt opgestreken moet ook in de duizenden guldens lig gen. De kansen op ruzies zijn in dat geval natuurlijk bijzonder groot. De duizenden toeschouwers zijn er dat Haroldine, de 7-jarige bruine merrie van stal de kortebaandraverij heeft gewonnen. Tweede werd Ireland van stal Sta c Boven.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7