DEM maakt bezwaar tegen Gedenksteen nieuwbouw St. Josephschool woningbouw Jekerstraat ingemetseld door oud-hoofdonderwijzer J, Smit Cursussen Vuurwerk Beverwiik gestolen Expositie modelbouw Expositie in Bode Kroon ROTONDE LANGS NIEUWSTRAAT VERBREED te (fe duiven wfepm KUNST en KNOEDELMARKT AMSTERDAMSTRAAT 8 SEPT. 1973 Feestconcert in Pedagogische Academie Nieuwe regelingen begraafplaats Wijk aan Zee in Beverwijk en Heemskerk naar Naarden perzische tapijten f I I Vrolijke plechtigheid aan Wijkerstraatweg Ondanks compensatie van sportveld SIGARETTEN- AUTOMAAT SURINAAMSE FOLKMUSIC IN GEKRAAKT „LABYRINTH” KT ƒ-Jj VRIJDAG 7 SEPTEMBER 9 1973 ®a LEUKE ATTRACTIES, O.A. KNOEDELPRIJSVRAAG Geopend van 10 uur 's morgens tot 6 uur "s avonds de ruijter 1 ern Z1 tap» ordt e. De tapijt. (Van onze correspondent) at 41 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) a ie J r wel wat krappe bochten. Door het weg dek ter plaatse met twee meter te ver breden hoopt men dat het verkeer deze rotonde iets soepeler kan nemen. kom genieten van de mooist denkbare kleuren pracht. Elke pers met certificaat van echtheid^3ïES®Lw\*. naakt stelt In verband met de wettelijke termijn waarbinnen het begraven moet geschie den en vaak ook om praktische redenen, dient de mogelijkheid om op zaterdag te begraven gehandhaafd te blijven. B. en W. zijn echter van mening, dat er voldoende aanleiding is om het begra ven op de zaterdagen .te beperken van acht tot twaalf uur. Een dergelijke rege ling geldt ook in de aangrenzende ge meenten. Van de zijde van de begrafenisonder nemers, die met dezelfde personeelspro blemen kampen, is eveneens op beper king van het begraven op zaterdag aan gedrongen. Op de rotonde aan het eind van de IJmuidense Lange Nieuwstraat zijn werk lieden momenteel hard aan het werk om het wegdek te verbreden. Het was de gemeente opgevallen dat het steeds Haarlem Cronjéstraat 26 Umuiden Marktplein 50 Make up voor uw woning (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Bevenvijkse poli tie heeft vannacht twee Spanjaarden, bewoners van „Casa Iberica”; aane^bo"- den die een sigarettenautomaat aan de Grote Houtweg hadden gekraakt. (Van een onzer verslaggeefsters) Het was verheugend vol in de Pedago gische Academie !n Beverwiik. ’"•’r een concert werd gegeven ter gelegen- hn'd van he* 75-iari<’ w-fbon- der J. Camfferman bood de gemeente- vlig van 7*3 verwrik a’n. een Inleiding tot een muziekavond, waar do- cen'en. studenten e" «ud-studenten hun beste beentje voorzetten. VELSEN-NOORD. „Nieuwe school, nieuwe school ben je eindelijk klaar; die ouwe keet daar (Corversiaan, red.) is helemaal gaar!” Deze noodkreet gezon gen door de scholieren van de St. Jo sephschool aan de Corversiaan was don derdagmorgen de inleiding voor het aan brengen van een gedenksteen bij de nieuwbouw van de school aan de Wij kerstraatweg door de heer J. A. II. Smit, oud-hoofdonderwijzer. Alle kinderen van de „oude” St. Jozef school waren naar de bouwplaats geko men met het onderwijzend personeel, waar zij welkom werden geheten door het bestuurslid G. Buur. Verder waren naast tal van ouders eveneens aanwezig drs. J. Mooijaart, inspecteur van het basisonderwijs, pastoor J. Th. Goudt, aannemer P. Zwart en architect Peters. In een korte toespraak herinnerde de heer Buur nog eens aan alle moeilijkhe den voor de kinderen, het personeel jen Mede met het oog op de invoering van een systeem van variabele werktijden en om het personeel in de weekeinden te ontlasten, hebben B. en W. tevens beslo ten de uren van openstelling van de begraafplaats voor bezoek iets te beper ken. Deze worden nu: op de werkdagen van 10 tot 16 uur; op zaterdag en zon en feestdagen van 11 tot 16 uur. Deze regelingen gaan in per 1 oktober aan staande. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Hoofdbode Kroon van het Heemskerkse raadhuis is uitge nodigd door de stad Naarden om deel te nemen aan het défilé van gemeente- boden ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de vestingstad. drukker wordend verkeer enigszins stag neert bij deze rotonde. Vooral vrachtwa gens, waarvan velen op weg zijn naar de vishallen, hebben moeite met de toch seerd. Niettemin heeft het bestuur van DEM bezwaar gemaakt tegen de bestem ming woondoeleinden. Naast het ver ander veld beschikbaar wordt gesteld, schrijft het bestuur in zijn bezwaar schrift, dat ook parkeeraccommodatie verloren gaat en het gebouwencomplex excentrisch komt te liggen. Voor wat de parkeeraccommodatie be treft merken B. en W. daarentegen op, dat de vereniging deze gemeentegrond zonder meer in gebruik heeft genomen en daaraan kunnen geen rechten worden ontleend. Voorts merken B. en W. op, dat het veld dat aan de voetbalvereniging be schikbaar wordt gesteld direct grenst aan haar huidige veldencomplex. Hoewel daardoor het gebouwencomplex niet ge heel centraal meer zal liggen achten B. en W. deze situatie niet zodanig be zwaarlijk, dat daarvoor een wijziging in het bestemmingsplan zou moeten wor den aangebracht. B. en W. hebben aan de rada voorgesteld het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. BEVERWIJK. De Wijk aan Zeeër kunstenaar Manuel Gonzalez exposeert zaterdag en zondag aanstaande houtsnij werken in de badplaats- De tentoonstel ling, die wordt gehouden in de expositie ruimte aan de Julianaweg 34, is beide dagen van 10 tot 21 uur geopend. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het ontwerp bestem mingsplan „Zwaansmeer 1972” heeft vanaf 14 mei gedurende een maand voor een ieder ter inzage gelegen op de ge meentesecretarie. Tegen dit besemmings- plan zijn bezwaren ingediend door de voetbalvereniging DEM. HEEMSKERK/BEVERWIJK. Dins dag 2 oktober aanstaande start de EH- BO-vereniging P. I. M. Heemskerk met een cursus ter opleiding voor het diplo ma E. H. B. O. Deze cusus wordt iedere dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in achttien wekelijkse lessen gegeven, en staat onder leiding van dr. F. Naber met als instructeur de heer Wjjdoogen. Men kan zich aanmelden bjj mej. Neuteboom, G. van Assendelftstraat 34 (tel. 32279) of bij de heer Andringa, C. Geelvinckstraat 30 (tel. 31792) te Heemskerk. In verband met het ingebruiknemen door de voetbalvereniging „Beverwijk” van haar nieuwe velden in het complex St. Aagtenbos kan DEM, die het sport veld aan de Jekerstraat in gebruik heeft, naar de mening van B- en W. volledig in haar aantal velden worden gecompen- dwijnen van een veld, waarvoor een (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zoals wij eerder reeds uitvoerig meldden opent wethou der A. F. M. van Herpen die van zater dag 8 september af de modelbouwten- toonstelling „Onze kleine wereld” in het tentoonstellingsgebouw aan de Constan- tijn Huygensstraat 99 wordt gehouden. Tot en met 29 september kan men vele interessante schaalmodellen in papier, karton, hout en blik bewonderen waar aan vaak jaren is gewerkt. Rijdende treinen in verschillende bouwschalen verlevendigen het geheel. BEVERWIJK Omwonenden meld den woensdagmiddag aan de politie, dat jongens bezig waren onderdelen van het vuurwerk aan de Büllerlaan weg te slopen, die zij achter op hun fiets mee namen. De jongens konden worden ach terhaald en moesten zelf het vuurwerk terugbrengen. Personeel van de vuur werkfabriek moest het vuurwerk op nieuw monteren. I Een avond mot amateuristisch karakter en daarom heeft het weinig zin de prestatie ’t’sch ---1 mag wel worden vastgesteld dat Jos Stam zich opnieuw een voortreffelijk fluitist toonde en Lou Tervoort in „Re flets dans l’eau” de vleugel met rijke variatie-aanslag bespeelde en dankzij veel dvnamiscbe schakeringen he+ mees terwerk van Debussy voortreffelijk tot leven liet komen. Men kon deze avond genieten van zang, [viool- en pianospel en een enthousiaste blokfluitvertolking. Helaas was de cellis te Loes Comello door ziekte verhinderd. De bezoekers toonden zich dankbaar ■oor het gebodene. Zij konden in de 'pauze de tentoonstelling van werken van [leerlingen bezichtigen cn de informatie stands bezoeken. Van de gelegenheid werd ruimschoots gebruik gemaakt. Van de Postdulvenhoudersverenlging „De ÏJmonden” (zaterdagvliegers) in IJmuiden na- men dit weekeinde 160 duiven (oud en jong) I deel aan een wedvlucht van St. Ghislain f Hornu (België) af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde met i westenwind om 7 uur. Een duif van Sj. Hels I bereikte als eerste het hok om 9.38 uur; de laatste prijsduif om 9.50 uur. De voorlopige uitslag was als volgt: Sj. Heis 1 2 8 15 18 19 20 21 23 28 32, J. Suurmond 3 5, J. v.d. Scheer 4 6 9 16 29,P.Verduin71725 31, L. Knapen 10 26, J. de Vlugt 11 14 24, H. Klinkenberg 12 13 22, G. Eyman 27, J. de I Jongh 30. BEVERWIJK. Vrijdagavond - tus sen 19.15 en 23 uur - treedt in Jongeren centrum Labyrinth „The Invaders Steel band” op, met een totaal van Surinaam se folkmusic doorspekt met Calypso, Soul en Cha-cha-cha. Zaterdagavond wordt in het jongerencentrum de film „The Magnificent Seven” vertoond. Van de Postdulvenhoudersverenlging „Snelle Wieken” in Santpoort namen dit weekeinde 97 duiven deel aan een wedvlucht van Strom- beek af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van W. Dekkers bereikte als eerste het hok om 13.53 uur- de laatste prijsduif om 14.22 uur. De uitslag was als volgt: W. Dekkers 1 8, C. v. Duijn 2 4 10 19, P. Rozemeljer 3, S. Schenk 5 13, Jac. Kuitwaard 6 12 16 17, Gebr. Pierik 7 18 21, Comb. Tegra 9 15, E. Gorter 11, J. de Jonge 14, D. ter Haar 20. Van de Postduivenhoudersverenlging „Snelle Wieken” in Santpoort namen dit weekeinde 25o duiven (jong) deel aan een wedvlucht van Strombeek af over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van C. v. Duijn bereikte als eerste het hok om 13.47 uur; de laatste prijsduif om 14.49 uur. De uitslag was als volgt: C. v. Duijn 1 34 41, Comb. Tegra 2 5 14 31, A. Tabernal 3 4 11 35, W. Dekkers 6 24 25 46, P. Rozemeljer 7 15. E. Gorter 8 16 29 48, Gebr. Pierik 9 10 38 42 4445, J. de Jonge 12, J. de Graaf 13 39, D. terHaar 17 32 36 37, C. Koks 18 19, H. Kimman 20 27, C. Korthouwer 21 43, Gebr. Sneekes 22 30 40 47, Comb. Tabo 23, J. v. Bakel 26 28, S. Schenk 33 49. Voorzien van troffel en specie brengt de de heer J. A. H. Smit de fraaie gedenk steen aan. het bestuur, voordat tot nieuwbouw kon worden overgegaan. Nadat de kinderen hun lied „nieuwe school” ten gehore hadden gebracht (het bestond overigens uit acht coupletten) nam het oud- schoolhoofd Smit de troffel ter hand om de fraaie, zwart gepolijste gedenksteen op zijn plaats te brengen in de achterge vel onder de overdekte speelplaats. De tekst op de steen luidt: „Deze gedenk steen is gelegd op 6-9-73 door de heer J. A. H. Smit, oud hoofd der school”. Als herinnering kreeg de heer Smit van aannemer Zwart een zilveren troffel aangeboden. In een toespraak stond het oud- schoolhoofd stil bij de twaalf en half jaar die hij in Velsen-Noord op de St. Josephschool heeft doorgebracht. Vooral de laatste jaren speelde bijna dagelijks de moeilijkheden rond de nieuwbouw. Zijn opvolger, de heer A. H. Jansen, wenste hij veel succes toe in Velsen- Noord met de verdere bouw van de school en de uitbouw van het onderwijs. Na het beëindigen van het officiële gedeelte vertrokken de kinderen in een vrolijke optocht. In de nabij gelegen roomskatholieke kleuterschool volgde een receptie, die druk bezocht werd. (Van een onzer verslaggeefsters) Het bestemmingsplan behelst naast een legalisering van de bouwwerken welke met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet tot stand zijn geko men, een aanpassing van de voorschrif ten aan de nieuwe wetgeving, zodat het mogelijk wordt aan redelijke verlangens een stedebouwkundig aanvaardbare op lossing te komen. In het onderhavige gebied ligt aan de Jekerstraat een perceel grond waarop nog gebouwd kan worden. Op grond van onderzoekingen is aan bedoeld terrein de bestemming van „woondoeleinden” gege ven. Teneinde deze bestemming op korte termijn te kunnen realiseren zal het daar liggende sportveld dienen te ver dwijnen. BEVERWIJK. De gewone uren van begraven op de begraafplaats Duinrust zijn op zaterdag evenals op andere werkdagen van acht tot half drie. Dat levert sinds de invoering van de vijf daagse werkweek evenwel problemen op. Het dienst doen op zaterdag betekent voor het personeel ondanks een geldelij ke tegemoetkoming een extra belasting en voor de gemeente brengt het ook extra kosten mee. Ook de Katholieke Vereniging voor EHBO „Gerardus Majella” te Beverwijk start op maandag 24 september weer een E.H.B.O.-cursus voor beginners. De cur sus, die circa vier maanden in beslag zal nemen, staat onder leiding van dr. Schu macher, die wordt geassisteerd door me vrouw Van der Veer en de heer Van Erp. De lessen worden gegeven in een der lokalen van de Pedagogische Acade mie aan de Baanstraat 72a. Voor inlich tingen en opgaven kan men zich wenden tot mevrouw Van der Veer, Irenestraat 5 te Beverwijk (tel. 26863) of tot me vrouw Zoetmulder, Abbenven 62, Heemskerk (tel. 37216). Van de Postdulvenhoudersvereniglng „Ons Genoegen” in Beverwijk namen dit weekein de 210 duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek (België) af over een afstand van 177 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van Gebroeders Stet bereikte als eerste het hok om 13.53.48 uur; de laatste prijsduif om 15.01.00 uur. Het slechte weer met regen, broeierige lucht en aflandige wind heeft voor slechts viervijfde deel van de meegegeven vogels de thuishaven in zicht gebracht. Een flink aantal duiven was maandagmiddag nog niet terugge keerd. zodat veel vogels vermoedelijk door de zee zijn aangetrokken en als verloren moeten worden beschouwd. De uitslag was als volgt: Gebroeders Stet 1 4 7 10 13 27 38 41, L. Veldt 2 3 9 11 31 3942, J. Kramers 5 25 29 30, J. Weststrate 6, A. Hoogman 8 16, A. Kuilman 12 32 40, P. Kuil 14 15 33, A. Langendijk 17 20 37, H. de Weers 18 28, B. Dekker 19 26. G Weel 21, A. van Son 22, C. Baltus 23, J. van Zutphen 24, W. van Wijk 34, A. C. Kuilman 35, Fr. de Roos 36. Van de Postdulvenhoudersvereniglng „De Reisduif" in Beverwijk namen dit weekeinde 355 duiven deel aan een wedvlucht van Strombeek (België) af over een afstand van 178 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van A. Six bereikte als eerste het hok om 14.03.22 uur; de laatste prijsduif om 14.59.17 uur. Voor de liefhebbers heeft deze vlucht flink verlies ingehouden, aangezien gerekend moet worden op het feit, dat wegens de slechte weersomstandigheden, broeierige warmte en aflandige wind zeker een vijfde deel van de meegegeven vogels niet was teruggekeerd. Liefhebber Castricum miste maandagmiddag nog ziin beste vlieger. De uitslag was als volgt: A. Six 1 21 41 51, Th. de Winter 2 3 15 18 53 64. J. Welp 4 9 20 23, S. van der Wal 5 33 63, B.vanVuuren6 14 35 37 39 60. C. Castricum 7 8 10 12 29 44 4955 56 61 69 70, K. van der Reep 11 13,J.Durgel7 34 52 66 67 G Grapendaal 16 24 26, J. Peereboom 19 32 40. W. de Smet 22 58 H. Schipper 25 28 62. G. Visser 27 46, C. van der Aar 30 4765,J. van Zutphen 31, Jac. van der Mey 36 42 43, R Langedijk 38 48 68. H. Pruimbom 45 59, N. Dekker 50. P. Luyt 54, J. van Roon 57. I.'FA’ s; I fr nt L :ua.rthngpW iSl tal -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9