I V Q i Q Agenda bobvishal Pleidooi in staten voor Beschikbare plaatsen in Stadsschouwburg reeds voor de helft gereserveerd Statenminderheid: waterzuivering door fabrikanten laten betalen W. Hartog benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten Wanneer koopt u bont? Bij lage temperatuur Of bij lage prijs fiets- en voetpaden Provinciale verordening aanvaard POLITIEK DEBAT OVER PROGRAM COLLEGE A EKSEPTION NAAR CANADA Stichting ijvert voor recreatieroute PROVINCIEHUIS Knip- en naaicursus in Wijk aan Duin W. HARTOG (CPN) VAN VAKBOND NAAR NIEUW SEIZOEN BIJ KUNSTKRING „VOOR ALLEN” Rooswijk wil softbalafdeling oprichten DINSDAG SEPTEMBER 1973 1 1 4 D Wasautomaten w Wie er vroeg bij is, heeft Autowrakken Grote Houtstraat 28*30 Haarlem Velsen-IJmuiden Gerhart Mostar overleden Promenade De meeste dames kopen pas bont als het koud wordt. Waarom zou je ook eerder, denkt u misschien. Wel, hierom bijvoorbeeld: Het nieuwe bont wacht niet tot het koud wordt Dat hebben wij nü al in huis. Een hele fijne collectie, mogen we wel zeggen. Veel sportieve modellen met leer zijn er bij. Zowel korte als lange als driekwart mantels. D li Woningbezetting V te de eerste keus. Wie wacht tot de grote toeloop, mist misschien al heel wat leuks. En bovendien: straks gelden de naj aars- en winterprijzen. Maar nü nog zomerbontprijzen tot en met 30 september. En dat scheelt altijd nog een heel stuk. Daarom is het wellicht toch niet zo’n gek idee om nü al naar onze bontcollectie te komen. De lage temperaturen komen vanzelf wel. Beverwijk Heemskerk ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van onze kunstredactie) ƒ13.100,-, KW 87 17.500,-. KW 145 (Van een onzer verslaggevers) 1 (Van een onzer verslaggevers) heeft ei De verordening zal gelden voor de oppervlaktewateren in heel Noord-Hol- De heer Geuzebroek (PvdA) bond het niet reële te sleutelen aan de heffingsre geling, omdat de provincie moet werken met de mogelijkheden die de wet biedt. De eigen vervuiling van de bewoners mag dan biologisch afbreekbaar zijn, stelde hij, als het massaal in het opper vlaktewater komt wil ik er niet graag meer in zwemmen. Over het bezwaar van de heer De Nie dat gezinnen met lagere inkomens en kleinere woonruim- land, met uitzondering van het boezem water van Hoogheemraadschap Rijnland, waarvoor dit waterschap met het kwali teitsbeheer zal worden belast. Hiervoor is een afzonderlijke verordening in de maak, die echter nagenoeg gelijk zal zijn aan de provinciale verordening. Over de keuze voor 3,5 inwoner per woonruimte zei de heer Van Dis, dat ook de andere provincies dit gemiddelde noordkant van het Noordzeekanaal een nieuw verkooppunt in te stellen. Dit is gevestigd in de Rabobank aan de Dorps straat in Castricum. 27 september een toneelavond, te verzor gen door het zuidelijk toneel „Globe”- Opgevoerd wordt Molière’s komedie „D« ingebeelde zieke”, met in de hoofdrollen Annet Nieuwenhuyzen en Ton Lutz. ni va to hc v« dt ec ni le m st d< 1 1 1 i 1 O k zi C n d v 1 3 t 1 Of w k< to Pi n b P P n f o Ji z s h s k r f t t P r HAARLEM. Vanavond rond 17 uur vertrekt de popgroep Ekseption voor een tournee van 12 dagen door Canada. De groep, die in Canada momenteel zeer populair is, zal concerten geven in Mon treal, Quebec, Trois Rivières, Sherbrooke en mogelijk in Toronto. Voorts staan radio- en tv-optredens op het program ma. 01 w e< g< tv h; V „1 di di v rt fl V. HAARLEM. Drs. R. de Wit (PvdA) heeft een door provinciale staten una niem gesteunde motie bij GS ingediend waarin wordt gevraagd een provinciaal rijwiel - en voetpadenplan op te stellen. GS hebben hierop nog niet gereageerd; de vergadering werd gisteren afgebroken op het moment waarop de kwestie aan de orde was en pas donderdag zal mr. Roelse zijn visie op de motie geven. Volgens drs. De Wit zal systematisch moeten worden nagegaan op welke wij ze oude voetpaden, kaden en jaagpaden kunnen worden benut als fiets- of wan delpad. bijvoorbeeld ter ontsluiting van het polderlandschap. MÜNCHEN. In München is za terdag de Duitse schrijver Gerhart Her mann Mostar overleden. Hij was de dag juist 72 jaar geworden. In de nazl- tijd moest Mostar het land verlaten. Zijn eerste roman „Karl Marx” die on der de titel „Der schwarze Ritter” in Duitsland was verschenen, werd door de nazi-autoriteiten verboden en de exem plaren ervan werden in het openbaar verbrand. Het nieuwe seizoen wordt dinsdag 18 september in de Velsense Stadsschouw burg ingezet met „Brasil Tropical”, een show met meer dan veertig medewer kenden en een eigen orkest. De opvoe- renden beogen hiermee door middel van amusante, erotische en melancholieke taferelen een panoramate bieden op de Afrikaanse cultuur, welke op de Latijns- Amerikaanse folklore van niet geringe invloed is geweest. Vandaar dat de show, behalve zang en muziek, ook een aantal balletten omvat, een en ander voorzien van een fleurige entourage van bonte kostuums. Aan de verkiezing ging een kort poli tiek debat vooraf, waarin de heer Rede- ker (D’66) verklaarde dat zijn fractie blanco zou stemmen, omdat zij van mening is dat er een programcollege moet komen. Hij stelde dat het stand punt van zijn fractie in dit opzicht in de afgelopen 3*/i jaar niet is veranderd. De heer Redeker zei sprakeloos te zijn over het feit dat de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid geen overleg met hem had gepleegd over de vervulling van de vacature in Gedeputeerde Staten. Hij had liever een deskundige op de plaats van mr. Proper gezien. Zijn frac tie had daarvoor een kandidaat, maar zij wilde deze niet naar voren schuiven, nu VELSEN-NOORD. Met. ingang van het nieuwe seizoen wil honkbalvereni- ging Rooswijk ook een softbalafdeling oprichten. Rooswijk, dat reeds met 5 senioren en 3 jeugdteams honkbal beoefent, is hiermee de eerste club in IJmond-Noord, die zich gaat bezig hou den met het softbal voor dames. HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben maandag de heer W. Hartog (CPN) uit Koog aan de Zaan benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten, als opvolger van mr. M. D. Proper. De heer Hartog kreeg 53 stem men. Tien Statenleden stemden blanco, elk één stem kregen de KVP’ers De Korte en Vissers. De heer De Nie pleitte voor een extra accijns op verschillende middelen, zoals wasmiddelen, omdat die een zeer groot aandeel in de vervuiling teweegbrengen. De eigen menselijke vervuiling daaren tegen is biologisch afbreekbaar en slechts een fractie van de totale veront reiniging. Mensen die geen wasautoma ten hebben zullen bij de ontworpen regeling het volle pond moeten betalen, terwijl ze minder dan anderen het water vervuilen, zo redeneerde hij. Vervolgens komt het nieuwe gezel schap van Joop Doderer en John Lan- ting vrijdag 5 oktober naar Velsen voor een opvoering van het blijspel „De grote versierder”, dinsdag 16 oktober gevolgd door de reeds geheel uitverkochte voor stelling van Wim Kan. Tenslotte wordt voor vrijdag 19 oktober de vertoning aangekondigd van de revue „Dag, dag, heerlijke lach!”, met onder meer André van Duin, Carry Tefsen, Frans van Dus- schoten en Saskia en Serge. Het eerste concert in het koetshuis van „Beeckestijn” bestaat vrijdag 12 ok tober uit een zangrecital van Elisabeth Cooymans. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Rudolf Jansen. Hij had een avontuurlijk leven achter de rug. Na onderwijzer te zijn geweest, ging deze zoon van de directeur van een evangelische muziekschool in Gerbitz op de Balkan schapen hoeden. Later werd hij correspondent van verscheidene Ber- lijnse bladen. In 1933 moest hij als jood en socialist Duitsland verlaten. Na de oorlog werd hij rechtbankverslaggever, terwijl hij voorts humoristische romans en toneelstukken schreef. ten pet zoveel zullen moeten betalen als rianter wonenden, die meer afval produ ceren, zei de heer Geuzebroek, dat hij in dat kader liever iets wilde doen aan optrekking van de lagere inkomens. Wel pleitte hij voor het terugbrengen van de heffingsgrondsslag op 3 inwoner- equivalenten. In de verordening was dat op 3,5 gesteld, gebaseerd op de gemiddel de woningbezetting. De heer Geuzebroek gaf aan dat de gemiddelde bezetting per 1 januari 3,09 was en volgens de progno ses in 1980 tot 2,78 zal zijn gedaald. Hij toonde zich er verheugd over dat alleen staande hoofdbewoners slechts één in- wonerequi valent hoeven te betalen; deze regeling was op aandrang uit statencom missies in die zin aangevuld. Gedputeerde Van Dis zei ten aanzien van de motie De Nie dat accijnsheffing bij de fabrikant van vervuilende midde len bij wet geregeld zou dienen te wor den, hetgeen een te lange procedure met zich mee zou brengen. Bovendien achtte hij zo’n heffing niet zinvol, omdat de kosten van het innen gezien de beno digde ambtenaren hoger zouden wor den dan de opbrengst aanhouden. Als Noord-Holland terug zou vallen op 3 loopt de provincie niet in de pas met de rest van Nederland. Per woning zou terugval van 3,5 op 3 neer komen op ƒ6 minder opbrengst per jaar, 15 cent per week. De heer Van Dis meldde dat Noord-Holland per 1-1-1973 2.283.000 inwoners telde en 738.000 wo ningen, hetgeen gemiddeld 3,1 opleverde als gemiddelde woningbezetting. In Am sterdam lag dat gemiddelde echter op 2,7. Als Amsterdam dat het kwali teitsbeheer in eigen hand hand houdt en de groep alleenstaanden (honderd duizend) in mindering worden gebracht op het totaal aantal inwoners, resulteert een gemiddelde woningbezetting van 3,77, ruim boven het cijfer 3,5 in de verordening. Na deze toelichting beloof de de heer Geuzebroek geen motie over het terugbrengen van de 3,5 tot 3 in te zullen dienen. Rooswijk ontving in de afgelopen maanden vele verzoeken van dames uit Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord om een softbalafdeling op te richten. De vereniging meldt, dat de kosten van deze zomersport voor senioren ongeveer 65 gaat bedragen. Junioren zullen ongeveer 40 contributie moeten betalen. Verdere inlichtingen bij mevrouw Mijman, Alk- maarseweg 517 (tel. 33420) en de heer Van Grol, Schulpweg 182 in Velsen- Noord (tel. 28874). Van huis uit, nog voor de oorlog, was de nu 62-jarige Wessel Hartog timmer man in de bouw. Sinds 1932 is hij lid van de communistische partij. In 1949 werd hij voorzitter van de intussen op geheven bouwvakbond van de Eenheids- vakcentrale (EVC) en sinds 1959 was hij verbonden aan het centrum voor een heid in de vakbeweging. In de hele na oorlogse periode, op twee zittingstermij nen, na, is die heer Hartog lid van Provinciale Staten geweest. Zijn specialisme als statenlid was de ruimtelijke ordening. Als gedeputeerde is hij de derde communist op een zetel van het college in GS in Noord-Holland. Zijn ambtstermijn loopt voorlopig tot de verkiezingen van volgend jaar. Persoon lijk verwacht hij dat er daarna een afspiegelingscollege zal blijven en hij houdt zich daarvoor beschikbaar. HAARLEM. PSP, PPR en CPN hebben gisteren in de vergadering van Provinciale Staten vergeefs getracht de heffingsregeling vervuiling oppervlakte water om te buigen. In een motie, die slechts door deze drie partijen werd gesteund, vroeg de heer De Nie (PSP) de heffing per woonruimte te vervangen door een heffing ten laste van produ centen van verontreinigende produkten, onder het motto: de vervuiler aan de bron moet betalen. Daarbij zou de hef fing uiteraard doorberekend worden in de prijs van het produkt, maar dat leek de heer De Nie rechtvaardiger dan een omslag per inwoner. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 30 uur: „Dood in Venetië". DIVERSEN Museum „Beeckesteijn’’, Rijksweg Velsen- Zuid. Diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen museum, Cutureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook na telefonische afspraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 19000. Het programma voor september en oktober vermeldt voorts voor donderdag V.l.n.r.: Commissaris van de koningin mr. F. J. Kranenburg, griffier C. Ha- rinck, gedeputeerde G. de Jong en W. Hartog. het CPN-hoofdbestuur en zijn persoon lijke standpunt daaraan ondergeschikt maakt. Mr. Goudsmit (VVD) noemde het van zelfsprekend de kandidatuur van de heer Hartog te steunen. Hij gaf in overweging aan het college van Gedeputeerde Staten wegens het vele werk een statenlid toe te voegen als secundus. De PSP wilde nu geen politiek steekspel, al had ook deze fractie bezwaren tegen een afspie gelingscollege. De, PPR stelde zich op hetzelfde standpunt. De Staten namen zonder hoofdelijke stemming de verordening verontreiniging oppervlaktewater, waarvan genoemde heffingsregeling deel uitmaakte, aan, met aantekening van de drie eerder genoemde partijen dat ze voorbehoud maakten ten aanzien van de woonruim- teheffing. Deze fracties vonden het wen selijk dat verband zou worden gelegd tussen het eigen aandeel in de vervuiling en de mogelijkheden deze te beperken (door metname minder vervuiling ople verende produkten in huis te halen). BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Frank en Eva" TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 uur tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 uur tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Marijke Verhoef; geopend tot en met 29 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. De Staten zouden gisteren ook het autowrakkenprobleem behandelen, maar dit punt werd uitgesteld tot oktober, na de mededeling van Gedeputeerde mr. Roelse, dat hij eerst de plannen van de regering met betrekking tot de invoering van statiegeld op auto’s wilde afwach ten. In de komende rijksbegroting ver wachtte hij duidelijkheid op dit punt. Mr. Reus (CHU) brak een lans voor de plannen van de Stichting Promenade Gooi-Kennemerland, die in een brief aan de staten werden ontvouwd. De stichting beoogt het totstandkomen van een pro- menade/groenstrook die meerdere groen gebieden zal verbinden vanaf het Gooi naar het Kennemerduingebied en de Waterleidingduinen. De promenade wordt in twee routes onderscheiden, de zogenoemde „grote promenade” die loopt vanaf Weesp via Abcoude, Ouderkerk aan de Amstel, Amstelveen, Bovenkerk, Halfweg, Spaarnewoude naar Bloemen- daal en Heemstede en een „kleine pro menade” via de Amstel naar Amster dam. De stichting houdt zich eveneens bezig met de bescherming en instand houding van karakteristieke dorpskernen langs genoemde route, het tegengaan van ongewenste hoogbouw en industriële ontwikkelingen. De stichting wil de plannen nader uitwerken in contact met de bevolking in het betrokken gebied (recreatieroute) en de bestuursorganen. Er is overleg geweest met op twee na alle gemeente besturen, waterschappen en de provinci ale planologische diensten van Noord- Holland en Utrecht. Het streven van de stichting houdt verband met de toene mende belangstelling voor wandelingen en fietstochten door rustige natuurgebie den. HAARLEM. De gisteren gekozen nieuwe gedeputeerde voor Noord-Hol land, W. Hartog, zal de portefeuille ge zondheidszorg van wijlen mr. Proper overnetnen en in een gesprek met de pers erkent hjj niet op dit gebied te zijn gespecialiseerd. Maar, zo relativeerde hij, uiteindelijk is iedereen voor een zo goed mogelijke gezonheidszorg en waarom zou je dit werk er alleen als directeur van een ziekenhuis goed af kunnen brengen. Ik krijg de beschikking over goede ambtenaren en kan de materie vanuit mijn eigen ervaringen benaderen. Zo zie ik de noodzaak wat te doen aan de gezondheidszorg in de eerste lijn in het noorden van de provincie, waar een tekort aan tandartsen en huisartsen is. In de motie stond voorts dat evenals voor het woon-werkverkeer voor het recreatieverkeer en selectief autogebruik mogelijk moet worden gemaakt en dat daarom het openbaar vervoer faciliteiten moet krijgen voor de verbindingen met grote concentratiepunten van de open luchtrecreatie. De motie werd ingediend tijdens de discussie over het meerjaren plan 1973 - 1977 openluchtrecreatievoor zieningen Noord-Holland. In de staten waren verschillende woordvoeders niet zo best te spreken over de als vrij toevallig ervaren priori teitenkeus. Men wilde de rangorde meer zien als momentopname dan richtlijn voor toekomstig beleid. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Binnenkort begint in Buurthuis Wijk aan Duin weer een naaicursus. De cursus beoogt begin ners op het gebied van het zelf kleding maken de helpende hand te bieden. De deelneemsters kunnen ieder hun eigen patroon en stof meenemen. Een deskundige docente zal hen helpen bij het knippen, rijgen en naaien, en even tueel als het nodig is het patroon enigs zins te veranderen. Mocht er bij de deelneemsters de behoefte bestaan een lesprogramma te volgen, dan is dit eveneens mogelijk na overleg met de docente. De cursus zal gehouden worden op donderdagmiddagen van 13.30-15.30 uur. Ook zij, die zelf niet over een naaimachine beschikken, kun nen zich voor deze cursus opgeven, want in het buurthuis zijn een aantal electri- sche naaimachines aanwezig. Een snelle opgave is gezien het be perkte aantal plaatsen wel wenselijk. Nadere inlichtingen en opgaven: Buurt huis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2c, Beverwijk, tel. 24676. VELSEN Voor de drieëntwintig voorstellingen welke door de kunstkring „Voor Allen” voor het komende winter seizoen werden geprogrammeerd, zijn in de Velsense Stadsschouwburg in totaal 15.755 plaatsen beschikbaar. Door middel van bestelde abonnementen is van dit aantal reeds meer dan de helft (8726) gereserveerd, met als uitschieters de voorstellingen van Wim Kan. Jasperina de Jong, „Die lustige Witwe” (De Hoofd stad Operette), „Vrouw zoekt moord- vent” en de musical „Wat een planeet”, welke totaal zijn uitverkocht. Een groot deel van deze reserveringen is afkomstig uit Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Akersloot, Heiloo, Nieuwe Niedorp, Zuid-Scharwoude, Schagen en Alkmaar, zodat het bestuur van de kunstkring heeft besloten voor de de PvdA zich afzijdig hield. Hij vond dat met de PvdA-fractie in deze samen stelling niet langer te werken is, omdat deze fractie naar zijn mening gekozen heeft voor een verouderde politiek. De factor deskundigheid hoeft blijkbaar geen rol meer te spelen bij de vorming van het college van Gedeputeerde Staten, aldus de heer Redeker. De heer Van der Knoop (PvdA) ver klaarde dat zijn fractie het niet juist achtte wijziging te brengen in de politie ke samenstelling van het college, toen hierin een vacature was ontstaan door niet-politieke oorzaak. Deze opstelling heeft volgens hem geen consequenties voor het standpunt volgend jaar als een nieuw college van G. S. zal worden gekozen. Hij memoreerde dat de PvdA in 1970 gestalte had willen geven aan een programcollege. Hij vroeg zich af waarom hij een beroep op D’66 had moeten doen. Volgens hem kende de heer Redeker zijn telefoonnummer en had deze zelf contact kunnen zoeken. Hij betreurde het dat D’66 meende niet meer met zijn fractie te kunnen werken. Drs. De Korte (KVP) deelde mee dat de confessionelen geen wijziging willen in de samenstelling van ’n afspiegelings college. Eén lid zou uit gemoedsbezwa ren niet op een CPN’er stemmen. De heer Vriend (Boerenpartij) wilde de kandidatuur van de heer Hartog niet steunen, omdat deze naar zijn mening te strak vast houdt aan de richtlijnen van TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- •traat). Expositie modelbouw: geopend tot en met 29 september. al bleven verschillende kotters toch lig gen voor de maandagmarkt, boekte over het algemeen goede resultaten. Met een doorzettende tendens naar wat grotere tongvangsten, enkele kotters voerden zelfs vangsten aan boven de 3000 kilo, liepen de tongprijzen over het algemeen iets terug, maar bleven toch variëren tussen de f 8,- en f 9,- per kilogram gemiddeld. Deze geringe teruggang in prijs wordt grotendeels veroorzaakt door de aanmer kelijk toegenomen aanvoer van de klienste soort tong. Met door verschillende kotters toch nog zeer belangrijke scholaanvoeren, die zeer prijshoudend bleven, van rond de goed f70,- voor de drie grote soorten en goed f 50,- voor de kleinste soort, kon den dan ook goede besommingen worden gemaakt, die voor de grote kotters va rieerden tussen de ruim f20.000,- tot de hoogste besommer die voor een aanvoer van 6.302 kg. vis, waarvan 3.515 kg. tong met een gemiddelde prijs van f8,96 per kg., voor een totaalbedrag van ruim f 37.600,-. IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werden te IJMUIDEN aangevoerd: 19.000 kg tong; 142 kisten tarbot en griet, 1775 kisten kabeljauw, 26 kisten koolvis, 778 kisten schelvis, 1417 kisten wijting, 2052 kisten schol, 170 kisten schar, 6173 kisten haring, 348 kisten makreel, 68 kisten diversen. Prijzen, in guldens: Per 1 kg: grote tong 10.24-9.75, groot- middel tong 9.80 - 9.64; kleinmiddel tong 9.57 - 9.16, tong één 8.62 - 8.26, tong twee 7.45 - 7.13, tarbot 9.74- 9.33. Per stuk: kreeften 23. Per 40 kg: tongschar 118-72, tarbot 262-122, griet 176-80, kabeljauw één 142- 120, kabeljauw twee 146-114, kabeljauw drie 140-96, kabeljauw vier 134-106, ka beljauw vijf 92-48, schelvis één 78-70, schelvis twee 78-54, schelvis drie 65-50, schelvis vier 60-54, koolvis Vier 38, schol één 88-68, schol twee 86-72, schol drie 75-62, schol vier 67-53, haring één 28.80- 20, 40, haring drie 16.80, makreel één 46, makreel twee 36.80-20.80, makreel drie 18.40, schar 48, wijting drie 62-38, wij ting vier 42-36. Besommingen. Aan de maandagmarkt werden de volgende besommingen ge maakt: KW 11 16.000,-, K W15 5.400, -, KW 29 21.000,-, KW 49 1.000,- KW 51 f 21.600,-, KW 55 9.800,-, KW 80 ƒ13.100,-, KW 87 ƒ13.90,- KW 88 f 18.800,-, KW 113 13.700,- KW 121 f - ƒ23.000,-, KW 149/ 19.000,-, KW 150 19.000,-, KW 152 18.900,-, KW 187 15.700,-, KW 197 f 11.200, -, KW 205 f 7.000,-, KW 214 26.400, -, KW 217 11.900,-, KW 221 23.200, -, KW 226 10.700,- KW 213 11.200, - KW 210 7.700,-, KW 209 f 2.600,-, KW 185 11.800,- KW 174 17.000,-, KW 127 9.600.-, KW 106 19.300,-, KW 4 f 12.600,-, KW 4 12.600,- SCH 256 15.Ö00,-, VL 7 23.500,-, IJM 18 27.000,-, IJM 44 14.100,-, IJM 154 19.000,-, IJM 4 10.700,-, WR 45 12.000-, WR 50 f 7.600.-. DEN HELDER. Door de op maan dag gehouden vlaggetjesdag te Den Oe ver en de nationale feestdag op woens dag was het voor verschillende van de kleine kotters, met name die uit Den Over, een gebroken visweek. Hierdoor werden uiteraard de aanvoe ren van deze vloot, die anders gedurende de laatste weken alle dagen voor een gezellige aanvoerdrukte zorgde, nadelig beïnvloed. De grote vloot, die er over het alge meen een normale visweek van maakte,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4