Niet voldoende anima nu van start in Kijkje in de Spaanse keuken Bromfietsdieven Verengngsnieuws oiffi (öb Bïïms] CGH wordt aangehouden stichting Welkom voor internationale Markt volleybalteams Twee DEM-bestuursleden officieel GEEN FILMLIGA IN IJMOND-NOORD gehuldigd tijdens jaarberaad Peuterspeelzaal „Calimero lokaal Willem Ho vyschool SCHOOLHOOFD J. KIT BOOS OP GEMEENTEBESTUUR 99 Oude ambachten in Wijk aan Duin HOUTBEWERKINGS- CURSUS BUURTHUIS WIJK AAN DUIN Jubileumconcert Zang en Vriendschap PROGRAMMA in Prinsenhal KATHOLIEK Troubadour in VROUWENGILDE Moeilijke periode voor eerste elftal Kort IJmondnieuws Zes auto's schoven op elkaar in VVD-vergadering de Velsertunnel jongerencentrum Donkey Shot .1 IJMUIDER COURANT DINSDAG 11 SEPTEMBER 1973 6 Velsen-IJmuiden Heemskerk Verontwaardiging Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk Hifi i (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) voor Sporthal en 19. (Van een onzzer correspondent) Huijgens- st. Huijgens- N.V. (Van een onzer verslaggevers) 18 BEVERWIJK. Het Beverwijkse ge mengd koor „Zang en Vriendschap” be staat een kwart eeuw en ter gelegenheid van dit jubileum verzorgt het koor op zaterdagavond 22 september een concert in de Prinsenhal te Heemskerk. Namens het bestuur van de stichting Peuterspeelzalen Beverwijk en Omge ving dankte een woordvoerdster de le den van de oudercommissie voor het vele werk, dat aan de officiële start van de nieuwe peuterspeelzaal vooraf ge gaan. Voor inlichtingen over „Calimero” De heer Kit wenste de peuterspeel- zaalleidsters („zij krijgen de kinderen jong en onbedorven binnen, doch als ik zo les moest geven hield ik er van daag nog mee op”) alle sterkte toe. Het gewestelijk orkest voor Zuid-Hol- land zal deze avond de solisten Jennie Veeninga, Henk Smit en Robert Bruins en het jubilerende koor begeleiden. Diri gent is Bruna de Greeve. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met een eucharistie viering en een lezing van hoofdaalmoe zenier C. Geraerts getiteld „Wij en do dingen om ons heen” opent het Katho liek Vrouwengilde afdeling Beverwijk donderdag 13 september in de St. Jozef- zaal aan de Arendsweg het programma voor het seizoen 1973-1974. Geo- 14.15-15.15 O w De heer Kit bleek het in deze niet met de wethouder eens te zjjn: hjj achtte het „gelukkig dat de school in deze moeilij- BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft gisteren twee knapen, 16 en 14 jaar oud, aangehouden. De jongens heb ben bekend in Beverwijk en Zandvoort bromfietsen te hebben gestolen, waarvan de onderdelen werden doorverkocht. Eén der jongens is door de politie ter nader verhoor in verzekerde bewaring gesteld. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek- Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 14.30-17 en 19-21 u.; Kingford Smithstraat 110a: 14Ö-17 u. vestigen. Maar ook de bioscoop-eigenaan zijn niet erg happig op de liga en willen liever publiekfilms brengen. Ook de animo in IJmond-noord om een filmliga gestalte te geven is er de oorzaak van, dat Anne Janssen van de BSCR de map „filmliga” in de archieven heeft opgeslagen. „Misschien, dat die filmtoumee van de Culturele Raad nog iets kan worden. De films komen roule rend in de diverse filmliga’s in Noord- Holland en mogelijk kan dan in IJ- mond-noord van een grote zaal gebruik gemaakt worden. Ik denk bijvoorbeeld aan de zaal van de Progress-soos in Heemskerk”, zegt Anne Janssen. Vessies en G. M. van Beuningen werden herkozen. De heer Commandeur verliet het bestuur, maar was vorig jaar reeds opgevolgd door de heer J. W. van Loon, die als penningmeester reeds een jaar is ingewerkt. De heer J. A. Smit stelde zich als bestuurslid niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer H. M. van Egmond gekozen. Beide schei dende bestuursleden werden niet zonder meer naar huis gestuurd. Waarderende woorden richtte voorzitter Vessies tot beiden. Jan Smit is eigenlijk van huis uit met DEM opgegroeid. Na de periode Schram kende DEM ook de periode Smit. Ruim een kwart eeuw heeft Jan Smit DEM in al haar geledingen ge diend; van het eenvoudigste baantje tot voorzitter. De gouden DEM-speld werd hem onder luid applaus opgespeld, ter wijl hij een ligstoel in ontvangst mocht nemen om eens uit te rusten van alle DEM-beslommeringen. De heer De Zwa ger sprak namens de Ned. Katholieke Sport Federatie en hij prees het vele werk dat beide heren voor de sport en met name voor de Katholieke sport hebben gedaan. De heer Smit kreeg een onderscheiding in zilver en de heer Commandeur werd de NKS-speld opge speld. Reeds eerder was de scheidende penningmeester bij DEM vereerd met een insigne. Nu kreeg hij een drietal boekwerken aangeboden. De rondvraag gaf nog een verlengstukje aan deze vlot verlopen vergadering. BEVERWIJK. De jaarvergadering die de voetbalvereniging DEM vorige week in haar kantine De Boog hield heeft geen uur geduurd. In dat tijdsbe stek werden ook nog twee verdienstelij ke DEM-leden gehuldigd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zes personenauto’s scho- HEEMSKERK. In het jongerencen trum Donkey Shot treedt zaterdagavond troubadour Jan van Rhenen op. Voor de regelmatige bezoekers van het centrum geen onbekende, want Van Rhenen trad reeds tweemaal in Donkey Shot op. Wethouder Schipperus onderhoudt zich met de peuters van „Calimero": „Geen enkel probleem”, aldus de wethouder, „ik heb er thuis ook een paar”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Buitenlandse gerech ten komen steeds meer in de belangstel ling te staan en vormen een uitbreiding van de culinaire mogelijkheden van de Nederlandse keuken. Ook zijn de ingre diënten voor deze gerechten tegenwoor dig in de winkels en op de markten te verkrijgen. Een lekkere en interessante groep bin nen al deze nieuwe gerechten zijn de verworvenheden van de Spaanse keuken. Een korte cursus (4 lessen) in de Spaanse kookkunst wordt gegeven in Buurthuis Wijk aan Duin op 17 september en 1, 15 en 29 oktober. De cursus staat onder leiding van de heer Cabida Rivera, die de deelne(e)m(st)ers de fijne kneepjes van de zuidelijke kookkunst zal leren. Ook heren, die zich voor het koken van iets bijzonders interesseren zijn van har te welkom. Nadere inlichtingen en opga ven voor deze cursus: Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2c, Beverwijk, tel. 24676. (Van een onzer correspondenten) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De kans, dat er in IJmond-noord een filmliga komt is ui terst gering. Toen Anne Janssen van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad haar plannen met de filmliga op tafel legde kreeg ze van diverse personen te horen, dat Beverwijk en Heemskerk te klein voor een dergelijke filmclub zou den zijn. Eind september hoopt de „Stichting Culturele Groep Heemskerk” haar activiteiten voor de komende winter en zomerperiode (het Toer-In gebeu ren) kenbaar te kunnen maken. De CGH, die voor het winterseizoen van de Stichting Progress de beschikking heeft gekregen over de barruimte in de sociëteit aan de C. Huygensstraat 97, wil onder meer cabaret-, jazz- en toneelavonden gaan presenteren. Na een weekje gisterenmorgen in één van de Willem Voor dinsdag 18 september staat een excursie naar de bloemenveiling te Aals meer en een bezoek aan de kwekerij van de hr. Maarssen op het programma. Dinsdag 9 oktober wordt een koffie ochtend gehouden in de nieuwe leesbi bliotheek aan de Kerkstraat, met rond leiding door de directeur. Mevrouw F. van Sluijs-Bijl houdt maandag 22 okto ber in de St. Jozefzaal een lezing over het boek „Boerin in Frankrijk” van Wil den Hollander. De firma’s Vertinden en Moné verzorgen dinsdag 6 november in Heizen Scheybeeck een mode- en tassen- show, terwijl de leden op 22 november in de Jozefzaal een beschouwing kunnen bij wonen over het onderwerp „Sober heid. Een stap achteruitEen stap vóóruit!" De kerstavond is gepland op donderdag 20 december, eveneens in de Jozefzaal. Voor 1974 staan op het programma een reisbeschrijving met dia’s, een bon- te-avond, een verdiepingsdag, een jaar vergadering (in april) terwijl in mei ter afsluiting van het verenigingsseizoen een grote voorj aarsexcursie wordt gehouden. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 10 september aan de Bever wijkse veilingen waren alsvolgt. Groen ten: andijvie 12-44, bloemkool 20-45, bospeen 20-82, breekpeen 14-26, bleeksel derij 1-15, groene kool 16-27, komkom mer 15-45, knollen 32-36, prei 51-83, postelein 61-107, pronkbonen 65-165, sla 6-23, spinazie 18-105, sperciebonen 100- 190, snijbonen 180-310, tomaten 42-85, uien 26-42, waspeen 15-51. Bloemen: an jer 8-27, trosanjer 120-190, anthurium 40-220, aster 20-65, chrysant 40-110, chrysant (jaarrond) 60-100, chrysant (per stuk) 15-30, fresia 40-200, gerbera 16-46, gladiool 60-150, iris 10-45, lelie (per tak) 20-140, lelie (per kelk) 10-18, liatrus 50- 130, nerine 30-60, roos 10-27, babyroos 4- 12, statice 80-110, tulp (per stuk) 22-56. Planten: achmea 450, begonia 40-75. co leus 45, cyclamen 90-350, hedera 40-65, kalanchoe 40-85, potchrysant 26-45, paulia 40-90. kan men op de openingsochtenden in de Hovy-school terecht, of kan men zich wenden tot mevrouw E.J. Broek, Munni- kenweg 38, telefoon 27227. Men dient er echter wel rekening mee te houden dat de kinderen niet onmiddellijk kunnen worden geplaatst: er bestaat al een wachtlijst. Dinsdag 11 september Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. Woensdag 12 september Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 u. Woensdag 12 september Openbare bibliotheek- De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 u. Voorzitter W. Vessies was enigszins teleurgesteld over het bezoek van de leden aan deze vergadering. „Met een ledenbestand van meer dan 1300 leden mogen er toch wel meer dan een vijftig tal op de jaarvergadering komen”. In het kort liet de voorzitter het afgelopen jaar de revue passeren met onder meer de viering van het 50-jarig bestaan. Ook de bouwploeg heeft niet stilgezeten. Het kader heeft met een enorme inzet veel werk verzet. Tijdelijk heeft men nu de beschikking over vijf sportvelden, maar ,men zal straks weer voor de woningbouw moe ten wijken. Een korte blik in de toe komst werpend voorzag de voorzitter vooral voor het eerste elftal een moeilij ke periode. De overzichtelijke jaarverslagen van secretaris A. C. Hoogeboom en penning meester A. H. Commandeur waren bij alle leden thuis bezorgd. Er was geen voorste] tot contributieverhoging en de jaarverslagen gingen vlot onder de ha mer door. De bestuursverkiezing leverde ook geen problemeh op. De heren W. Geen spreekuur. Burgemeester H. Nie- len van Heemskerk is verhinderd woensdag spreekuur te houden. Geldlening. Daar het de Sportfondsenbad-Beverwijk niet is ge lukt op de vrije kapitaalmarkt een geld lening te sluiten stellen B. en W. van Beverwijk de raad voor de rente en aflossing van een geldlening te garande ren tot ten hoogste ƒ1.900.00. De op brengst van de lening is bestemd voor financierig van de kosten van het bui tenbad (zeven ton) en de nog open staande schuld van het overdekte bad (1,2 miljoen). Bovendien is het van de IJmond naar Amsterdam of Haarlem een kwartier rijden en die geografische afstand is tegenwoordig snel overbrugd. In Am sterdam, Haarlem, Alkmaar en Den Hel der functioneren al vele jaren achtereen filmliga’s, waar de cinefiele Noordhol- landers films kunnen bekijken, die van wege hun opzet of controversiële inhoud normaliter niet in de grote bioscopen draaien. Anne Janssen lanceerde een jaar gele den het idee van een IJmond-filmliga en kreeg de weinige cinefielen in Beverwijk en Heemskerk mee om het plan nader uit te werken. Uit gesprekken met de Culturele Raad van Noord-Holland is nu gebleken, dat óók de raad een filmliga in de IJmond niet ziet zitten. Misschien dat een zogenoemde filmtournee wel mogelijkheden biedt, aldus Anne Jans sen. In IJmond-noord is geen zaal te vin den, waar een IJmond-filmliga goed kan functioneren, dus blijven de bestaande filmtheaters over om er de liga in te BEVERWIJK. In de Beverwijkse sporthal werden gisteravond en worden vanavond en woensdag voorwedstrijden gespeeld om de Europese kampioenschap pen jeugdvolleybal. Zondagmiddag arriveerden in de sport hal de teams van Finland, Oostenrijk en België, die hier om de negentiende, twintigste en eenentwintigste plaats in de finale spelen. De aanwezigen moesten geruime tijd op de vertegenwoordigers uit Oostenrijk wachten. Maar toen die er waren heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma een woord van welkom gesproken. De bur gemeester stelde het op hoge prijs, dat ook de Beverwijkse sporthal was aange wezen voor deze Europese wedstrijden en hij wees er op dat de plaatselijke vereniging Phoenix - Aral veel voorbe reidend werk heeft gedaan. De burge meester uitte de wens dat velen dit sportgebeuren in de Beverwijkse sport hal zullen volgen. De volleyballers ver blijven deze dagen in Wijk aan Zee. ven maandagochtend in de westelijke buis van de Velsertunnel op elkaar als een harmonika, doordat de eerste twee auto’s in het rijtje moesten afremmen. Twee van de auto’s werden zwaar beschadigd, één ervan moest de tunnel worden uitgesleept. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Centrale Bibliotheek Velsen, Centrale bibibliotheek, Plein 1945, volwassenen en tieners: 14.30-17.30 u. en 19.00-21.30 u. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, jeugd en tieners: 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort-Noord, Wüstelaan 79. Volwassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, volwasse nen, tieners en jeugd: 14-30-17.30 uur, Zeewijk, Zeewijkplein IJmuiden. Vol wassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1. Spreekuur volgens afspraak. Velserbad, Briniostraat: 6.30-8, 14-15.15 en 21.30-22 uur: gemengd zwemmen. HEEMSKERK. De Culturele Groep Heemskerk wordt een stich ting. Onder aanvoering van voorzitter Ben Hoogendijk wordt momenteel de laatste hand aan de opstelling van de statuten gelegd, waarna men de stichtingsacte volgende week bij een notaris wil laten passeren. Dinsdag 11 september Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening Van 19-20 u. Rode Kruisgebouw, Dellaertlaan. 20 u. afscheid van G. Wagter. Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den- 20 u. start wintercompetitie huisschaakkampioenschap Weenink. Verenigingsgebouw, Prinsesselaan 20 u. filmclub IJmond Dubbel Acht. Woensdag 12 september Sportfondsenbad. Kuikensweg. pend van 7-10, 12.30-13.45 en u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geooend voor hulpverlening van 14-17 en 19-20 u. BEVERWIJK. Dinsdagavond september houdt de afdeling Beverwijk van de VVD in de benedenzaal van Bellevue de algemene ledenvergadering, die om 20 uur begint. De Beverwijkse leden gaan zich o.a. bezig houden met het stellen van voorlopige kandidaten voor de Provinciale Statenverkiezingen op 27 maart 1974. ke periode van zijn bestaan voor de vestiging van een peuterspeelzaal was uitgekozen”. Verontwaardigd was de heer Kit over berichten, als zou in zijn school mettertijd een tijdelijk politiebu reau worden gevestigd: „Ik betreur de huidige houding van het gemeentebe stuur, die niet eerst de betrokkenen van haar plannen op de hoogte stelt. In deze tijd van anti-reclame zie ik het van start gaan van een peuterspeelzaal bin nen deze school dan ook als een licht puntje”. BEVERWIJK, „proefdraaien” is der achterste lokalen Hovy-basisschool aan de Schans de peu terspeelzaal „Calimero” officieel van start gegaan. De peuterspeelzaal, opge richt door de stichting Peuterspeelzalen Beverwijk en Omgeving die ook de peu terspeelzalen aan de Laan van Blois en in het Wijk aan Zeeër Dorpshuis „De Moriaan” beheert, biedt ruimte aan tweeëntwintig twee- tot vierjarigen. „Calimero” is - onder leiding van me vrouw A. Mul-de Jong - voorlopig vier ochtenden per week van 9 tot 11.30 uur geopend. In zijn openingsspeechje regel matig onderbroken door een krijsende „piasbrigade” uitte wethouder P. J. Schipperus namens het college van B. en W. grote waardering voor het door de nog jonge Stichting verzette werk. Tal loze vrijwilligers en leden van de ouder commissie hebben wekenlang hun vrije tijd opgeofferd om van het klaslokaal een werkelijke speelzaal (compleet met zandbak, fonteintjes en speelhoekjes) te maken, waarin de kleintjes zich thuis kunnen voelen. En een enkele uitzonde ring daargelaten (zo’n eerste ochtend zonder moeder is natuurlijk nooit leuk.bleken de ukkies zich in het van gezellige gordijntjes voorziene lo kaal dan ook opperbest te vermaken. „Het werk van de Stichting”, aldus wethouder Schipperus die met grote te genwoordigheid van geest enkele kinder- neusjes voor overstroming had behoed, „voorziet in een dringende behoefte. Over de opzet van ’t peuterspeelzalenwerk heb ik diverse malen, in tegenwoordigheid van de chef van gemeentelijke afdeling on derwijs de heer J. Ham, met het stich tingsbestuur van gedachten gewisseld. Het verheugt mij dan ook u te kunnen meedelen dat het college van burge meester en wethouders de raad in okto ber zullen voorstellen een deel van uw activiteiten op bescheiden schaal te sub sidiëren”. De heer Schipperus beëindig de zijn toespraak met een woord van lof voor schoolhoofd J. Kit die „eerder last dan gemak van het peuterspeelzaalwerk zou hebben. BEVERWIJK. De oude ambachten worden steeds meer onderwerp van ac tieve ontspanning. Vele mensen willen iets niet meer kant en klaar kopen, maar zelf maken. Eén van deze ambachten, die de laatste tijd weer in de belangstelling komen te staan, is weven. De eenvoudig ste vorm van weven is het weven van banden, die gebruikt worden ter versie ring van kleding of als stropdas. Een ander decoratieve weeftechniek is het ringweven, vooral toegepast als wand versiering. Sinds het vorige seizoen organiseert buurthuis Wijk aan Duin een kursus weven voor beginners, waarin al deze technieken worden behandeld. Voor hen die interesse hebben organiseert het buurthuis ook een kursus op zestig cen timeter brede weefgetouwen. Op deze weefgetouwen is het mogelijk lappen te weven om kleding e. d. van te maken. De cursus weven voor beginners wordt gehouden op donderdagavonden van 19.30-21.30 uur. De kursus voor gevor derden wordt gehouden op woensdag avonden van 19.30-21.330 u. Opgaven en inlichtingen bij: Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2c, tel. 24676. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Hoewel er steeds meer kunststoffen worden gebruikt, zijn de meeste van onze meubels nog gewoon van hout. Met hout zijn echter ook andere dingen te doen dan alleen het maken van kastjes, stoelen en tafels. Hout is door betrekkelijke zachtheid een zeer geschikt materiaal voor het maken van luxe gebruiksartikelen, zoals k’as planken, schalen en kruidenrekjes. Buurthuis Wijk aan Duin organiseert dit jaar een combinatie - cursus, waarin alle bovengenoemde mogeliikbeden *'ö- een gebracht zijn. De cursus kan om schreven worden met „werken met hout en het maken van kleine meubels”. De cursus is vooral gericht op het zelf bezig zijn met een werkstuk. De cursus leider kan, waar nodig, hulp bieden. Tevens zijn de meeste gereedschappen in het buurthuis aanwezig. Ten aanzien van luxe-gebruiksartikelen is bijvoorbeeld mogelijk: het vervaardigen van kande laars en schalen (draaien), het met de holle beitel uit hout hakken van schol »n (gutsen), en het maken van mozaïken van verschillende houtsoorten of met gebrand hout (initarsio). Ten aanzien van meubels is in ver band met de beschikbare (werk) ruimte alleen het maken van kleineere meubel stukken als stoelen, (bij zet) tafeltjes, kruidenrekjes en kastjes mogelijk De cursus wordt op de maandagavonden van 1930 tot 21.30 uur in het buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan 2c gege ven, waar men ook voor inlichtingen terecht kan (tel. 24676). DINSDAG 11 september Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, nr. 8-12, 10-12.30 u. (volwassenen). Voor tieners: 14.30- 17.30 u. Centr. Jeugd- en tienerbiblio theek, Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 u. Santpoort-Noord: volw. tieners en jeugd 14-30-17.30 u. Fil. Velsen-Noord: volw. en tieners: 19.00-21.30; jeugd 19.00-20.30 Zeewijkplein: volwassenen, tieners en jeugd: 19.00-21.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordusstraat 102, IJ muiden, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, Abeelen- straat 1, spreekuur volgens afspraak. Telefoon 12464. Boksvereniging „Manly Sport”, gym zaal Moerberg. Comitéschool, Kerkstraat 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining. Badmintonclub „IJmond” „Zeewijk”: 18-23 uur. Velserbad. Briniostraat: 6-30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Dinsdag 10 september Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14 - 17 u.; op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Cor-show. Woensdag 12 september Kinderboerderij, Vrijburglaan- Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u; Ruijsdaelstraat 7; 14.30-17 u. ;'iW’l'- iïiii’P: f ■- ir o

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7