Dit seizoen nog Zendschip heeft geen papieren, maar moet toch IJmuiden verlaten vijf toerritten PWN verkocht vorig jaar DE MACHT VAN HET KAPITAAL Ruim duizend klachten over wasserijen stand 55 miljoen m3 water i SOOSACENDA onder redactie van Ferry Tromp BINTANGS 2 CLUB 2000 TOP DE POP POP DERTIEN r Moody Blues: wereldtoernee van een topgroep Zero „For M" BB donderdag Scheybeeck van Batig saldo van f 1,2 miljoen STRAWBS HIER Zaterdagmiddag besturentoernooi 9 1 3 SEPTEMBER 19 7 3 VELSEN 1 I (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) 55 Het zendschip Radio Condor, zoals NRM MOODY BLUES en k 1. Radar Love Golden Earring; 2. Rote Rosen Freddy Breek; 3. Mala- guena Los Angeles; 4. Ay no digas Chris Montez; 5. My friend the wind Demis Roussos; 6. Angie Rolling Stones; 7. Born to be with you Dave Ed munds; 8. Tell Laura I love her Albert West; 9. Young Love Donny Os mond; 10. One is one Nick McKenzie; 11. Easy living Uriah Heep; 12. Min nie-Minnie Mouth McNeal; 13. San Tropez Vicky Leandros. die maken. dat eigen kracht kan varen. JDe Condor zijn we kwijt aan een Belgisch-Panamese firma die van plan is het schip naar Zeebrugge te laten slepen en vervolgens naar Bilbao. We proberen van alles om nog een andere wending aan deze ver koop te geven, maar nu we noodge dwongen in IJmuiden liggen wordt er hard aan ons getrokken- Ik moet wel zeggen dat de haven- en scheepsautori- teiten erg vriendelijken behulpzaam zijn geweest” BEVALLEN VAN EEN ZOON: E. van Klaveren-Bosma, C. A. Vlie- land-Essex, M. Visser-Duineveld. BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: A. J. van Triest-Teerhuis, J. J. Schol- Brouwer. OVERLEDEN: H. H. Bruisschaart, 49 jr, A. Maxlé, 72 jr, H. .W van Kaam. 51 jr. J. G. Ruurda. 61 jr, G. J. Vaneker, 78 jr. L. Gravema- ker, 69 jr, W. G. Lemmens, 48 jr, P. de Boer, 60 jr. Overigens heeft de rijkspolitie te wa ter een proces-verbaal tegen Willemsen gereed omdat hij zonder vereiste certifi caten de haven van IJmuiden uitgevaren zou zijn, toen de Condor naar IJmuiden werd gesleept. Een woordvoerder van het korps IJmuiden vertelde dat dit proces-verbaal binnenkort aan de Haar lemse justitie gezonden zal worden. De Bintangs zijn uit elkaar geval len in diverse verschillende groepen, schreven we vorige week, met uitzon dering van Rob ten Bokum en Rob van Donselaar die samen muziek gaan opnemen met de bedoeling pas na een eventuele plaat een groep te formeren. Rob en Rob delen echter mee dat ze niet van plan zijn zo lang te wachten en dat het wel degelijk in de bedoeling ligt op korte termijn een groep rond te krijgen en niet te wachten op mogelijke platen. Ook Ten Bokum-liefhebbers kunnen dus binnenkort weer „live” terecht. „Wegens de macht van het kapitaal is het concert van Redbone geannu leerd”, staat er onder het program- ma-overzicht dat Paradiso in Amster dam elke week naar belangstellenden stuurt. Een zinnetje dat nieuwsgierig maakt en niet ten onrechte. De Ameri kaanse formatie Redbone zou rond half oktober een toerneetje maken langs Paradiso en een paar Nederland se schouwburgen, maar is gezwicht voor organisator Paul Acket die de groep al volgend weekeinde en tegen meer geld concerten aanbood. dit momenteel in het Buitenspuikanaal van IJmuiden ligt afgemeerd. „Ik begrijp daar niet veel van”, zegt Willemsen. „Ik zie eigenlijk geen rede nen om mij te verbaliseren. Allereerst is het schip niet op eigen kracht naar Zandvoort gevaren, maar het is gesleept. Je hoeft dan zelfs geen kapiteinspapie- ren te hebben omdat in zo’n geval nu eenmaal geen gezagvoerder aan boord hoeft te zijn. In feite was ik een soort runner. Nee, dat proces-verbaal zie ik nog niet zitten”. Aan het lustrumtoernooi van Schey beeck nemen deel: bestuur Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, bestuur dis trict Noord-Holland en de besturen van Sarto, AMVJ, Hurley, Alliance, Schey beeck, Qui Vive, Saxenburgers, HIC, Be Fair, Reigers, Amsterdam, Alkmaar, Strawberries, Haarlem, Myra, Castricum Bloemendaal, Kraaien, FIT, Eechtrop, Rand wij kek en Magnus HAARLEM. De geschillencommis sie Chemische Wasserijen van de Neder landse Consumentenbond heeft vorig jaar 1186 klachten te behandelen gekre gen. In 823 zaken heeft deze commissie een uitspraak gedaan. In 496 gevallen werden de chemische wasserijen niet voor de schade aansprakelijk gesteld, in 277 gevallen wel. De voorzitter van de vereniging van Chemische W’asserijen in Nederland, de heer O. J. Keijser uit Haarlem zei dit dinsdag bij de opening van de eerste vaktentoonstelling „Che mische Reiniging 1973” in Nederland, die tot en met zondag in de Expohal in Hilversum wordt gehouden. 5, „We zagen het niet meer zitten”, zegt Steph Willemsen. „Aan de ene kant de inspectie die om- papieren vroeg en aan de andere kant de havendienst die ons graag weg wilde hebben”. De moeilijk heden spitste zich toe nadat de scheep vaartinspectie officieel een „bericht van aanhouding” aan Willemsen deed toeko men „wegens het ontbreken van een geldig certificaat van deugdelijkheid”. „Wij hebben de zaak van alle kanten bekeken. Het zal minstens een jaar du ren voordat we via een notaris en het kantongerecht de benodigde scheepsbrie- ven krijgen. Zo lang kunnen we niet wachten, ook de havendienst niet. We moeten gewoon weg. Er zat van ons niets anders op dan het schip voor de sloop te verkopen- Wanneer je een sloopcontract kan laten zien, stelt de inspectie verder geen eisen meer en laten ze je vertrekken. Er was boven dien nog een sleepcontract nodig, omdat de Condor geen motor heeft en niet op Popzaken doen is een moeilijke, vaak kostbare en soms riskante busi ness. Redbone populah- in ons land dankzij de single „Wounded Knee” kwam rond de eerste naar ons land voor een optreden in AVRO’s TOP- POP Festival, een gelegenheid die zo’n groep uiteraard graag aangrijpt om met meer concerten meer gem m verdienen. Afspraken werden dus al tevoren gema.mi voor ee.i to„.uve langs Paradiso en schouwburgen. In Nederland en klaar om de contracten te tekenen vond Redbone de tijd tussen Toppop (31 augustus) en de tournee (11 oktober) wel erg lang en toen Acket met aanbiedingen voor het Amsterdams Concertgebouw Groningen op 20 en 21 september kwam en bovendien meer geld bood, was de zaak snel bekeken. Redbone zegde de tournee af en koos voor Acket. Illegale of hoogst immorele zaken zijn daarmee niet gebeurd er waren tenslotte geen contracten maar het publiek is zoals zo vaak weer eens het slachtoffer. Dat moet straks in het Concertgebouw 7.50 méér betalen om Redbone te kunnen zien en horen. eigenaar opnieuw uit te de papieren niet in orde IJmuidense havendienst duidelijk dat de De heer Keijser zei, dat het aantal klachten zeker nog vijf maal zo groot zou zijn, als de geschillencommissie al gemene bekendheid genoot. De meeste klachten hebben betrekking op krimp. De stoffen, zowel van Nederland als Oost-Europese herkomst zijn in vele ^ge vallen niet tevoren knimpvrij gemaakt, waardoor relaxatiekrimp optreedt. In een groot aantal gevallen zijn de klach ten ook een gevolg van het feit, dat een etikettering op de stof ontbreekt of on juist is, waardoor de kleding bij de chemische wasserijen een verkeerde be handeling ondergaat. Er wordt thans in Europees verband gewerkt aan de ver- plichtstelling van etikettering. De laatste tijd hebben ook veel klach ten betrekking op de behandeling van suède, hetgeen volgens de heer Keijser moet worden toegeschreven aan het gro te verschil in kwaliteit van de huiden en weer het ontbreken van etikettering. Naar het oordeel van de heer Keijser heeft de wijze, waarop in vroeger jaren door vaak wel vakbekwame mensen met slechte machines werd geknoeid, de che mische reiniging een slechte reputatie bezorgd. Wat betreft de kledinghygiëne neemt Nederland een zeer bescheiden plaats in. In Amerika wordt bovenkle ding vier maal zo vaak ter reiniging aangeboden als in Nederland, in Enge land drie maal zo vaak en in Duitsland tweemaal zo vaak. Pantalons maken in Nederland 60 percent uit van het pakket bovenkleding, dat men laat reinigen. De chemische wasserijen in Nederland heb ben, zo deelde de heer Keijser mede, een gezamenlijke omzet van honderd mil joen gulden per jaar. De laatste jaren heeft zich in de structurering van de wasserijen een belangrijke verschuiving voorgedaan van de grote bedrijven met filialen naar de kleine zelfstandige be drijven. Over 1972 werd een batig saldo van 1,2 miljoen bereikt ondanks de aan zienlijke stijging van de kosten. De ho gere inkomsten waren vooral te danken aan een stijging van de waterverkoop, tariefverhoging en uitbreiding van het aantal aansluitingen. Na aftrek van het exploitatie-overschot resteert aan niet ingelopen verliezen van voorgaande ja ren nog een bedrag van 1,3 miljoen. Tariefverhogingen zullen volgens ’t ver slag een jaarlijks terugkerend verschijn sel worden door steeds sterkere kosten stijgingen op het gebied van afschrijvin gen, rente en personeelskosten. Het aan tal personeelsleden steeg in 1972 van 697 tot 724. Begin deze maand zijn de Moody Blues in Stockholm begonnen aan een gigantische wereldtournee dit tot fe bruari 1974 zalduren: eerst Europa, dai) de Verenigde Staten en tenslotte het Verre Oosten. De tournee komt op een moment dat de groep door het Amerikaanse muziekvakblad „Record World” is gekozen als de nummer één act in de wereld, een plaats die de laatste jaren gereserveerd was voor de Stones. Aanstaande zaterdag, 15 september, geven de Moody Blues één concert in Nederland en wel in het Rotterdamse Ahoy-sportpaleis. In het voorprogramma staat Nicky James. N HAARLEM. Als eerste deelnemer» aan de rijwieltoertochten van het Haar lemse De Kampioen hebben de niet meer zo jonge Haarlemmer Giel Rusman en de jeugdige Santpoorter Hans de Goede het tot een gouden medaille we ten te brengen. Als enigen hebben zij aan alle twintig tochten meegedaan en zo kwamen zij tot het voor „goud” vereiste aantal van 750 kilometers. De medailles werden hen na aankomst van de twintigste rit door organisator Her man Neeskens uigereikt. Ook aan de vijf resterende ritten zul len Rusman en De Goede meedoen. Er konden zondag na de tocht door de Zaanstreek, waaraan 75 rijders en rijd sters deelnamen, ook vijf bronzen en vier zilveren medailles worden uitge reikt. Voor de tocht van komende zondag kan weer tussen tien en elf uur ’s mor gens gestart worden op de parkeerplaats van het Van der Aartsportpark. De rou te voert vandaar door Santpoort, langs de ruïne van Brederode, Driehuis, Sant poort, Bloemendaal, Zeeweg en bij de Kop van de Zeeweg terug naar de watertoren,waar ditmaal het eindpunt is gelegen. De afstand bedraagt 35 kilo meter. IJMUIDEN. Het radioschip Con dor zal binnenkort de haven van IJmui den uitgesleept worden op weg naar de sloper- Dat zegt eigenaar Steph Willem sen uit Haarlem. Sinds het vaartuig (een zeventien jaar oude IJslandse trawler met een lengte van vijftig meter) voor Zandvoort van zijn anker is losgeslagen hebben de moeilijkheden zich voor deze aspiraniradiopiraat opgestapeld. Aller eerst betekende ht térugslepen van de Condor naar IJmuiden 'n grote financiële tegenslag. Daarna verbood de scheepvaart inspectie de varen omdat De Met de Stones. Kinks en The Who behoren de Moody Blues tot het ex clusieve groepje Engelse Wereld- topgroepen die de in de jaren zestig opgebouwde faam nog altijd zonder inzinkingen weten te handhaven. De groep kreeg sinds de oprichting in 1964 ettelijke gouden platen, de afgelopen jaren voor „Seventh So journ en „Days of Future Passed”. De bezetting: Mike Pinder (melotron, piano, orgel, cello, gitaar en harp), Justin Hayward (gitaar, piano, orgel, siter en melotron), Graeme Edge (drums, tabla, tympani en gitaar), John Lodge (basgitaar, gitaar, cello en piano) en Ray Thomas (fluit, sax, harmonica en piccolo). Ook in Nederland dit weekeinde zijn de Strawbs, die zondagavond ’6 sentember in het Amc+e-rlamc Con certgebouw optreden. Sinds het ver- De Weyman, jarenlang Santpoorts middelpunt van een nogal roerig pop- gebeuren, is een andere weg ingesla gen. Zaterdagavond wordt in de vroe gere zaal „Club 2000” geopend, die zich ten doel stelt de rock- en pop muziek uit Haarlem en omgeving weer onder het publiek te brengen, ervan uitgaande dat de jeugd zo langzamerhand genoeg krijgt van dis cotheken. Zaterdag speelt Dead Dog’s Eye in Club 2000, op de hoek Hoofdstraat- Wiistelaan in Santpoort. trek van de formidabele organist Rick Wakeman naar Yes heeft de groep voor velen aantrekkelijkheid verloren, al geldt dat gezien de huidi ge Europese en komende Amerikaanse tournee lang niet voor iedereen. En dat ondanks het feit dat de groep drie maanden geleden totaal uit el kaar viel door het vertrek van John Ford, Richard Hudson en Blue Wea ver. Dave Cousins en Dave Lambert veegden de scherven bij elkaar en waren zo gelukkig behalve Chas Cronk op bas en John Hawken (pia no, synthesizer, melotron) ook Rod Coombes te pakken te krijgen, de oude drummer van Stealers Wheel en een befaamd arrangeur die verant woordelijk is vooi’ het nieuwe geluid van de Strawbs; eenvoudig. De eerste maanden waren moeilijk omdat de nieuwelingen de oude nummers moesten spelen (exclusief „Part of the Union” dat iedereen té ver de keel uithing), maar keiharde repetities hebben zo langzamerhand voor een nieuw repertoire gezorgd. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland le verde vorig jaar ruim 55 miljoen kubie ke meter water af aan 270.609 klanten. Het leidingnet werd uitgebreid tot een lengte van 5398 kilometer. Er werden in 1972 in de hoofdleidingen 1306 lekken geregistreerd. Het PWN infiltreerde vo rig jaar bijna 23 miljoen kubieke meter rivierwater in de duinen tegen bijna 19 miljoen in 1972. Ten noorden van het Noordzeekanaalgebied werd bijna 43 miljoen kubieke meter water onttrokken en de duinwaterwinning werd beperkt tot bijna 7 miljoen kubieke meter. Aldus enkele cijfers uit het jaarverslag 1972 van het PWN. Gememoreerd wordt dat de minister van Verkeer en Waterstaat nu het IJsselmeer heeft aangewezen als bron voor de drinkwatervoorziening van Noord-Holland. Hoewel het teleurstel lend wordt genoemd dat hij de voorkeur van het PWN voor het Amsterdam- Rijnkanaal niet heeft gevolgd, is een deugdelijke drinkwatervoorziening uit het IJsselmeer ook zeer wel mogelijk. Wel wordt hierbij aangetekend dat zo wel bij onttrekking aan IJsselmeer als aan het Amsterdam-Rijnkanaal terug dringen van de vervuiling van de Rijn bittere noodzaak is. De aan de IJsselmeerwaterontrekking verbonden kosten zullen door de aanleg van een spaarbekken en zinkers naar het vasteland aanzielinjk hoger zijn dan bij onttrekking aan het Amsterdam- Rijnkanaal. De minister heeft hiervoor geen financiële compensatie willen ge-, ven. Het ligt in het voornemen hiertegen protest aan te tekenen en verder de nodige stappen te ondernemen. Ook over het gebied ten zuiden van het Noordzeekanaal wordt bezorgdheid uitgesproken. Een studie over de oplos sing van de drinkwaterproblemen aldaar werd in het verband van de Werkgroep Watervoorziening Zuid-Kennemerland opgezet. De mogelijkheid tot onttrekking van water aan de Westeinderplas werd onderzocht en door het PWN vooralsnog afgewezen op grond van onvoldoende waarborgen dat het aan kwalitatieve en kwantitatieven normen zou voldoen. De fluortoevoeging door de gemeente Amsterdam had tot gevolg dat het PWN aan zijn afnemers in de Haarlemmer meer, Aalsmeer, Uithoorn en omstreken de gelegenheid is gaan bieden ongefluo rideerd water te betrekken, eerst uit waterwagens en na verloop van tijd door middel van jerrycans bij een ze- ventiental vaste afhaaladressen. Per -dag werden in het gefluorideerde gebied 600 tot 1000 jerrycans afgenomen. Zero. Bakenessergracht 8, zaterdag 21 uur: R B groep „For M”; 23.Q0 uur: Echoes of Silence (film) Toegang gratis. Niet-leden 1. HJC, Groot Heiligland 47, vrijdag: Ruud Brink en trio Hein van der Gaag. Paradiso, Weteringschans Amster dam, donderdag: Highway Band (Alkmaar) en Good Evening (Amster dam); vrijdag: Thin Lizzy, Engelse heavy-rock; zaterdag: PFM, italiaanse hard rock met jazz invloeden; zeer succesvol in Engeland. TIOLI, geb. Njord, NRD Schalk- wijkerweg, zaterdag: discosoos. Moulin Rouge, Kleine Houtstraat, donderdag: gratis levende muziek; ie dere avond: bar-dancing-disco. Can-Can, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Voom-Voom, Spaarnwouderstr. 61, vr., zat. en zo.: bar-dancing-disco. El Tora, EVNH-gebouw Engeland- laan, vr.av. en zo.mi.: discosoos. ’t Plein, Balkanplein 4, iedere avond plus vr.mi., za.mi. en zo.mi. open. Maandag dicht. Deining, Ripperdastr. 13a, wo„ do. en vr.: theehuis. Riverside, Spaarne 91, wo.: soos; vr.: aanloop, za.: discobar. PEN, Kanaalstr. 257, IJmuiden, za terdag: levende muziek. Youth for Christ, Turfsteeg 2a, zat.: koffiebar met New Generation. Royal Flush, wijkcentrum Meer wijk, Bernadottelaan, zaterdag: groep Incantation en disco Albatros. Club 2000, De Weyman, Santpoort, zaterdag: opening met Dead Dog’s Eye. waren. maakte daarentegen Condor niet langer in het Buitenspuika naal kon blijven liggen. Hoewel de Condor door de verkoop vrijwel verloren lijkt, is Willemsen niet van plan zijn ideeën voor een nieuwe Nederlandse radiopiraat op te geven. Hij zegt dat inmiddels wordt uitgekeken raar een nieuw vaartuig. Alle andere voorbereidingen vinden normaal door gang. Zo zegt hij er in geslaagd te zijn voldoende adverteerders te vinden die een exploiratie van het schip mogelijk maken- Adverteerders in de zin van mensen en instellingen die niet commerciële reclame willen Willemsen gelooft namelijk dat hij zendtijd kan verhuren aan een categorie klanten die vroeger bij de Hiro of Radio Capitol terecht kon. Ook gaat de op bouw van de 500 Watt-zender door, waarmee Willemsen zijn programma's hoopt uit te zenden. Wanneer dit zal zijn, laat hij nog in het ongewisse- „Condor” wellicht verkocht voor sloop Zaterdagavond aanstaande speelt in Zero op de Bakenessergracht de Leid- se formatie „For M”. De bezetting van orgel, bas, drums, slide-gitaar en zang zorgt in dit geval voor een rythm blues repertoire waarvan de groep zelf meent dat het „hard, swin gend en direkt is, zonder mystiek gepiel en andere zijstraten”. Ruig werk klaarblijkelijk met behalve ei gen nummers veel muzikale arbeid van heren als Bo Diddley en Chuck Berry. Leden van Zero mogen het gratis aanhoren; niet-leden betalen één piek. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdag van half twaalf tot ongeveer half vijf ’s middags is hockeyvereniging Scheybeeck de gast van 24 besturen van hockeyverenigingen uit Noord-Holland, die ingeschreven hebben voor het besturentoernooi. "C-f” xt

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9