COMPLEX DEELS IN LAAGBOUW EN DEELS IN TWEE VERDIEPINGEN Parkeerterrein biedt plaats aan 250 auto’s IN DE VISHAL Haven Uitgeest en Limmen voor Licht gewond Garantie voor Aandacht voor jeugd bij Rapidity bij aanrijding demonstreert bij A.H. I I geldlening zwembad Lionsclubs op de bres Noordierse kinderen Heemskerk, Wereldwinkel Wijk aan Zee, Beverwijk, Castricum, Voor suède Nappa kleding HELPT NOORD-IERLAND geef ze een band - v\ V\ F TOEWIJZING Kort IJmondnieuws „AFSCHUIFSYSTEEM” BIJ WONING- VOLKSTUINDERS EXPOSEREN IN BEVERWIJK IJMUIDER COURANT V R IJ D A G 1 4 SEPTEMBER yR] 1973 4 (Van een onzer verslaggeefsters) en Wreed Acties Collectanten (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Binnenkort kan men in het Stadskantoor zien hoe Pakhoed het winkelcentrum De Bever aan de Breestraat-Bloksteeg denkt te gaan bouwen. Het Rotterdamse concern, dat samen met de Friesch-Groningse Hypotheekbank en Delta Lloyd ’t Bevercomplex van de (inmiddels peperdure) grond wil krijgen, heeft tekeningen ingediend, die als ontwerpen bij de bijlage worden gevoegd en die over een aantal dagen ter visie worden gelegd. Deze tervisielegging is nodig, omdat begin augustus de raad een voorstel aannam om de grenzen van een deel van het bestemmingsplan Stadscentrum te wij zigen. Pakhoed wilde die wijziging om het ontwerp, zoals het Rotter damse architectenbureau Gerssen dat op de tekentafel had geschetst, te kunnen realiseren. if BEVERWIJK Onder het motto „Helpt Noord-Ierland, geef ze een band” gaat in de pe riode van 8 tot en met 11 ok tober in Beverwijk en omgeving een inzamelingsactie van start om geld bijeen te krijgen voor de bekostiging van een „Chil dren’s Arts and Crafts Room” (een vrije expressie- en hobby- ruimte voor kinderen van alle gezindten) in het centraal ont- moetingsgebouw in Coorymeela, Noord-Ierland. De actie wordt georganiseerd door de Lionsclubs in Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk, Castricum, Limmen en Uitgeest in nauwe samenwer king met de Lionsclub Belfast, die ook het actiedoel heeft be paald. V en ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 1 Het aanzien van het noordelijke gedeelte van de Breestraat, zal, als volgend jaar de eerste paal wordt geslagen en het winkelcentrum ge stalte krijgt, een volledige verande- UITGEEST Een inwoner van Cas tricum is licht gewond bjj een verkeers ongeval op de provinciale weg tegen over het stationsgebouw vtn de Neder landse Spoorwegen. De man is met een hersenschudding naar zijn woning ge bracht. Labyrinth. In de Beverwijkse soos „Labyrinth” wordt zaterdagavond de En gelse oorlogsfilm „Murphy” gedraaid. Florisstraat, afgesloten door een par keerterrein waar maximaal 250 auto’s kunnen staan en een winkelapparte- ment op de hoek van de Bloksteeg en de Graaf Florisstraat. Ook de hoek van de Bloksteeg en de Breestraat laat een aantal winkels zien. Op het trottoir aan de zijde van de Bree straat komen twee cofee-shops, die, volgens de tekeningen, midden in het De grootste Speciaalzaak in SUËDE NAPPA en LEDER-KLEDING Titan Perelle, Stettin; IJmuiden, IJmuiden, J o wood, scl zie sp va Zijlstr. 29 Tel. 310766 Raaks 34 Tel. 310685 ge: ne wi eei acl be KI va be acl zij W€ jul Bo lar tin de: tot W8 VOi P. du hu aai be: me vri uu gel 5 1 I 1 k si e n n h I b a 1: t 1 Tl d 4 1 is mi B. al< lijl zal wi lec eei aa: we Co re! me PI; K. Jol all hoi veel glas is verwerkt. De winkels, de expeditie en een enorme supermarkt worden in laagbouw uitgevoerd. Pak hoed maakte in het winkelcentrum geen strikte onderverdeling, zodat tij dens de bouw altijd nog kan worden besloten om een ruimte groter of kleiner te maken. Het geheel rust op tientallen pilaren. BEVERWIJK. De opvang, begelei ding en training van de jeugdleden gaat een belangrijke plaats innemen in het beleid van de tafeltennisvereniging „Ra pidity” voor het komende seizoen. Dit besluit is genomen op de goed bezochte algemene ledenvergadering in het club gebouw aan de Eenhoornlaan. Het bestuur heeft voor de realisering hiervan een aantal plannen uitgewerkt, waaraan de leden hun goedkeuring heb ben gehecht en hun medewerking heb ben toegezegd. Zo wordt naast de be staande A-selectietraining voor de top- spelers een jeugdselectietraining inge steld alsmede een algemene j eugdtrai- ning. Verder wordt het deelnemen aan toenooien geaktiveerd door het verlenen van bepaalde faciliteiten aan de deelne mers. Een aantal topspelers gaat zich belasten met de aktieve jeugdtraining. Voor de teams, die in de jeugdcompetitie gaan uitkomen, worden mentoren aange steld voor de begeleiding en coaching. Bij de bestuursverkiezing werd voor zitter J. P. Zuiderwijk in zijn funktie herkozen. Ook de overige periodiek af tredende bestuursleden werden herbe noemd. Een voorstel uit de vergadering Langzamerhand rees bij de organi satoren van het vakantiecomité het besef, dat zo’n vakantie alléén geen oplossing betekent: „Als we niet kun nen zorgen voor begeleiding van de kinderen nadat ze uit Holland terug gekomen zjjn, is de vakantie die wy ze geven eigenlijk erg wreed. We laten ze een mooi, fijn, rustig land zien en gooien ze daarna weer terug in de ellende". (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op verzoek van en kele raadsleden - een motie van de heer Dijkman Dulkes (PPR) hoefde niet in stemming te worden gebracht hebben burgemeester en wethouders van Bever wijk een adres van de heer L. M. Merz uit Amsterdam tegen een geweigerde woonvergunning doorverwezen naar de commissie voor beroeps- en bezwaar schriften. In eerste instantie had het college de raad voorgesteld, de adressant er van in kennis te stellen dat hij zich voor een eventuele herziening van de gemeentelijke beslissing tot de burgelij ke rechter kon wenden, maar tegen deze procedure bestonden in de raad nogal wat bezwaren. De Lionsclub Zeist nam deze woor den van een vakantie-organisator ter harte en haalde, via een groots opge zette envelop-collecte, bijna f 40.000 op. Van dit geld werden twee mini- busjes gekocht, waarmee de Noord- ierse kinderen nu uit hun protestante en katholieke wijken worden gehaald en naar de gemeenschappelijke „play ground” (speelweiden) worden ge bracht. Ook de Raad van Kerken in gemeenten collectes worden gehou den, waarvoor nog talrijke collectan ten worden gezocht. Men kan zich opgeven bij ir. H. van Buuren, Wa rande 17 te Beverwijk (tel. 02510- 26740), bij de heer A. van Doorn, Weth. Zonneveldstraat 27, Uitgeest (tel. 02513-12876), de heer J. P. Kloes, Burg. Mooystraat 21, Castricum (tel. 02518-59004), pastoor F. E. J. van Dinteren, Piet Heinlaan 67, Castricum (tel. 02518-52210) en bij de heer L. C. A. van Kuijk, Rijksstraatweg 33, Haarlem-Noord (tel. 023-256361). UK 70 2500, 16000, „De Noordierse kinderen”, aldus de IJmondiale Lionsclub, „haten elkaar (nog) niet. Bij de volwassenen schijnt de haat al zover te zijn ingevreten, dat daar niet veel meer te helpen valt. Maar voor de kinderen is er nog hoop: als men ze maar bij elkaar brengt, als men ze maar kan aanto nen dat een protestants kind in niets van een katholiek leeftijdsgenootje verschilt”. Een Heemskerkse automobiliste kwam uit de richting Akersloot en nam de linkse bocht naar de spoorwegovergang iets te ruim. Zij kwam daardoor in de berm terecht. Om uit de moeilijkheden te geraken, stuurde de vrouw scherp naar links maar vergat daarbij gas terug te nemen. Via een verkeersgeleider schoot zij naar de linkerrijbaan waar zij op de personenauto van een inwoner van Castricum botste. De beide auto’s werden totaal vernield. Pakhoed toont ontwerp van winkelcentrum „De Bever” In de uiterste noord-west punt van het centrum, pal tegen de nieuwe Peperstraat (de bestaande Peperstraat wordt langs het winkelcentrum door getrokken naar de Graaf Florisstraat) komt het uit twee verdiepingen be staande warenhuis. Achter dit waren huis is de expeditie gedacht. Het winkelcentrum wordt aan de oostzij de, dus aan de zijde van de Graaf Coorymeel is een reeds bestaand buitencentrum aan de noordkust van Noord-Ierland dat alhoewel op protestants christelijke basis gesticht regelmatig groepen van elke rich ting of geloof uit de geteisterde ste den ontvangt. Tachtig procent van de bezokers zjjn kinderen. Het centrale gebouw, waarvoor de Lions in de IJmond geld willen gaan inzamelen, zal ongeveer 40 bij 25 meter groot worden en uitzien over zee. De reali satie van het gebouw gaat circa 40.000 pond (plus minus 250.000 gul den) kosten. Wethouder Schipperus stelde, dat de heer Merz in het streven van B. en W. de beschikbare woningen in Beverwijk allereerst toe te wijzen aan diegenen, die economisch aan de gemeente zijn gebon den. Beverwijk telt 1200 woningzoeken den een duidelijk „randgeval” is. De heer Merz, zo werd betoogd, werkt in zijn functie als vertegenwoordiger in geheel Kennemerland: hij zou dus even goed in Heemskerk of Santpoort kunnen gaan wonen. Een duidelijke noodzaak voor vestiging in Beverwijk is in zijn geval, zo meende men, niet aanwezig. De heer Dijkman Dulkes vond deze motivering berusten op een „afschuifsy steem”. „Elke gemeente in Kennemerland kan zijn verzoek op deze grondwet af wijzen en dan kan de man wel in de Noordzee gaan zitten”. Namens de PPR en een lid van de PvdA-fractie diende hij een motie in waarin het college werd verzocht het adres in handen te stellen van de commissie beroeps- en bezwaar schriften en de adressant niet naa de burgerlijke rechter te verwijzen. Bij monde van burgemeester Bruinsma nam het college deze suggestie over. „straat-groen" komen te staan omgeven worden door terrasjes. In de periode van 8 tot en met 11 oktober zullen in de deelnemende Men kan zijn bijdrage ook per postgiro overmaken en wel op postre kening 47.09.42 van de Rabobank te Heemskerk of postrekening 49.89.68 van de Nederlandse Middenstands Bank te Beverwijk, onder vermelding van „Actie Noord-Ierland”. „In Nederland”, zo vervolgen de actievoerders, „verzorgt de Stichting Hulp Noord-Ierland drie weekse va kantieperiodes voor kinderen en soms bejaarden van alle gezindten uit Noord-Ierland in de Nederlandse samenleving. Kapelle, Alkmaar, Den Helder, Geertruidenberg, De Kempen, Waalre, Sneek, Joure, Schiedam: dit zijn de plaatsen waar regelmatig groepen Noordierse kinderen in de gemeenschap worden opgenomen. Maar na drie weken moeten die kin deren weer naar huis. Terug naar geteisterde steden als Belfast en Lon donderry; naar de geblindeerde hui zen; naar de verlaten straten; naar de gewapende soldaten en de opge jaagde terroristen op de straathoe ken”. tot uitbreiding van het bestuur resul teerde in de benoeming van de heren F. Schram en W. van de Winden, die zich onder andere intensief met de jeugdza ken gaan bezighouden. De jaarstukken over het seizoen 1972/1973 en de begro ting voor het komende seizoen werden door de vergadering goedgekeurd.. Het voorstel van het bestuur om de senio rencontributie met 1 en de junioren contributie met 50 per maand te ver hogen werd met algemene stemmen aanvaard. Ten aanzien van de problematiek rond het clubhuis bracht de voorzitter verslag uit over de stand van zaken alsmede over de plannen tot verbetering van de accommodatie. Voor de uitbreiding van het gebouw met een douche- en wasge legenheid is inmiddels bij het college van B. en W. vergunning aangevraagd. IJMUIDEN. Donderdag arriveerden in IJmuiden: Athenia Victoria, Point a Pierre; Zaanstroom, Felixtowe; Georgina V Everard, Erith; Cartagena De Indias. Rotterdam; Queensland, Thames; Rolf Behramnn, Londen; Bourgonje, Char- lesburg, Velsen; Jacoby Turm, Cont- plat, IJmuiden; Markborg, Hudikval, Zaandam; Erik, Bremen; Cape Grafton, Hamburg; Kappa Victory, Middlesbo rough: Tor Dania. Gothenburg; Nordkyn, Flixborough; Nijkerk. Bremen; Valiant, Seaham: Rusalka, Stettin, IJmuiden; Saint Didier, Le Havre; Dominence, Gainsborough ;Thea-K, Fur. i De opzet van de volkstuintjes is de laatste jaren aan veranderingen onder hevig: werden vroeger vooral groenten voor eigen gebruik gekweekt, tegen woordig reserveren meer en meer ama- teurtuinders een steeds groter deel van hun grondgebied voor de kweek van bloemen, plahten en fruitsoorten. Deze ontwikkeling zal ook op de expositie merkbaar zijn: in zeven afdelingen (waaronder een jeugdafdeling) strijden de inzenders om de hoogste eer. Naast de officiële juryhonoreringen kan ook het publiek tijdens de tentoonstellings- dagen zijn stem via enquêteformulieren uitbrengen: de inzender die de meeste bezoekers-stemmen verwerft wordt be loond met een extra prijs. Bij deze twee voorbeelden willen de IJmondiale Lionsclubs niet achter blijven: men zocht contact met de zusterorganisaties in Zeist en Belfast en besloot tot een soortgelijk opgezet te collecte waarvan de opbrengst ten goede moeten komen aan de kinderen van alle gezindten. De Li onsclub Belfast garandeerde deze wens en stelde als actie-doel de be kostiging van de „Children’s Arts and Crafts Room” voor. De teamsamenstelling voor de compe titie, die volgende week begint, werd eveneens goedgekeurd. Rapidity gaat met één herenteam deelnemen in de landelijke promotiehoofdklasse. Tevens komen één damesteam, negen heren teams en drie juniorenteams uit in de afdelingscompetitie. Tenslotte werd be sloten de clubkampioenschappen op zon dag 16 december te houden. Vrijdag vertrokken: Margarita Chan- dris, Bremerhaven; Ciudad de Manizales, Le Havre; Tor Dania, Gothenburg. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De volkstuindersve- reniging Beverwijk organiseert komend weekeinde haar jaarlijkse tentoonstelling „Alles wat groeit en bloeit.” De tentoon stelling, die in vrije-tijdscentrum „De Slof” aan het Raamveld wordt gehou den, wordt zaterdagmorgen om 10 uur door wethouder A. Klomp geopend. „De zwervers” verlenen muzikale medewer king. De gratis toegankelijke expositie is zaterdag en zondag van 10 tot 22 uur geopend. ring ondergaan. De gehele noordwest gevel van het deels in laagbouw en deels in twee verdiepingen uitgevoer de winkelcentrum bestaat uit strakke compartimenten, waarin bijzonder BEVERWIJK. De gemeentelijke garantie voor een door de n. v. Sport- fondsenbad aan te gane geldlening is donderdagavond tijdens de openbare raadsvergadering verstrekt, met dien verstande dat over dit onderwerp op korte termijn een bespreking met de raad van beheer van het sportfondsen- bad zal plaatshebben. Over dit agendapunt ontstond nogal wat verwarring. De heer M. F. Menist van de PvdA wilde het voorstel zelfs nog amanderen, omdat naar zijn mening de voorzitter van de commissie van financiën een onjuiste informatie zou hebben verstrekt door te suggereren als zou deze bespreking reeds hebben plaatsgehad. Omdat deze voorzitter van de finan ciële commissie, wethouder P. J. Sigon niet aanwezig was, stelde wethouder P. J. Schipperus voor het voorstel van de agenda af te voeren om dit gesprek dan alsnog te hebben. Na enig geharrewar werd besloten de garantie toch te verlenen, omdat dit geen absolute binding inhield. Sneek voelde zich aangesproken: in juni werd met één actie een totaalbe drag van f 45.000 bij elkaar gebracht, welk geld werd bestemd voor de zogenoemde „vrijplaatsen”; op het platteland gesitueerde combinaties van een kinderboerderij, een jeugd herberg en een cultureel centrum. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Joel Robin-Jet Barge, Contplat; Nina, Belfast; Haarlem; Melusine, Cleveland; Titan Service, Contplat; Perelle, Belfast; Zaandam, Stettin; Gena-F, IJmuiden, Rochester; Gembria, Bremen; Surveon, Le Havre; Vechtstroom, Huil; Albert-S, Rendsburg; Canis, Rotterdam; Ochakov, Zwarte Zee; Memel, Dagenham; Ilias, Rotterdam; Rijnborg, Beverwijk, Delf zijl; Kamerad, IJmuiden, Noerresundby; Romer. Bremen; Nordfonn, Terneuzen; Simo, Antwerpen; Zaanstroom, Felixto we; Odin, Narvik; Are Friesecke, Duin kerken; Barok, Bremen; Star Kariboo, Velsen, Skirea; Bras, Hamburg; Germa Lord, Manchester; Erik, Bremen; Queensland. Londen; Leonidas, Cadiz; Marjan, Huil; Markborg, Zaandam, Sta de; Yewarch, Londen; Nordkyn, Flixbo rough; Siegfried Lehmann, Flixborough; Jacoby Turm, IJmuiden, Cont Plat. Vrijdag gearriveerd: Brinda, Delfzijl, IJmuiden; Diorit, Flixborough; Diamand, Trader, Dordrecht; Regina Magna, Ko penhagen; Akademik Pavlov, Rouen, Velsen; Brunhild, Archangel; Alca, Klai peda. De foto (boven) laat de noord-west gevel van het winkelcentrum De Be ver zien. De driehoeken boven de gevel maken onderdeel uit van de luifel boven het trottoir van de Breestraat. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd in IJmuiden aangevoerd: 56 kisten tarbot en griet, 101 kisten kabel jauw, 690 kisten koolvis, 182 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 1530 kisten schol, 95 kisten schar, 1548 kisten ha ring, 1235 kisten makreel, 80 kisten pil chards, 135 kisten varia en 3.850 tongen. Prijzen. In guldens. Per 1 kg: grote tong 10.41-9.61, gr.m. tong 10.34-9.75, kl.m.tong 10.30-9.28, tong één 10.29-8.93, tong twee 8.35-7.45, tarbot 9.44-9.00. Per 40 kg: haai 43-12,50, horsmakreel 12.50-11, tongschar 122-101, rode poon 67, poontjes 15, bot 20-17, steenbolk 37-31, harders 120, hake 156, pilchards 23.30-17, tarbot 255-136, griet 199-88, kabeljauw één 106, kabeljauw twee 138-100, kabel jauw drie 134-128, kabeljauw vier 134- 98, kabeljauw vijf 102-60, koolvis drie 60-55, koolvis vier 45-33, schelvis twee 83-61, schelvis drie 85-65, schelvis vier 41-22, schol een 77-69, schol twee 78-63, schol drie 100-64, schol vier 75-59, wij ting drie 79-49, schar 72-33, haring één 48.80-20.40, makreel één 64-44.80, ma kreel twee 47.40-18.40, makreel drie 19- 17.20. Besommingen van donderdag: KW 34 ƒ51.000, KW 187 4000, SCH 81 55.000, IJM 9 ƒ55.000, IJM11 ƒ21.000, GO 2 10.000, GO 21 14.000, GO 24 f 12.00, GO 43 10.000. UK 70 2500, UK 148 f 5600, UK 245 16000. VD 9 1300, VD 15 1400, VD 25 1600, VD 46 4800, WR69 14.000 WR71 1100, WR 75 1600, WR 93 800, WR 244 700, e Vsö 1800, IJM 15 1900, IJM 23 1500, ZL 6 1900. Spanvissers: UK 141 en UK 271 27.000. UK 78 en UK 107 f 9000, UK 196 en UK 234 1500. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Medewerkers van de Wereldwinkel in Heemskerk gaan zaterdag posten bij Albert Heijn vanwe ge de Angola-koffie. Men beoogt geen boycot en men zal zich niet in de zaak ophouden. De be doeling is buiten stencils uit te reiken en naar aanleiding daarvan eventueel te praten met de klanten over het kopen van Angola-koffie.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4