HOEBEN VOELT BEI AANKOMEN Verrassend Velsen put inspiratie uit verlies HCK duel tegen Stormvogels hou Winst Nobels KNLTB wil geen competitie in de winter HAARLEMSE JUDOLERAAR GAF SCHOOL WEG aandacht voor wedstrijdjudo Panel s Is* 4 s VLIEG NU NAAR DE ZON ■J magneet reizen I Go Ahead EAGLES 3 Hughes: „Hij weet ook wel dat het niet om één off-day gaat” 20 I I I 1 o o ZATERDAG 1 5 SEPTEMBER 19 7 3 10 1 l e r t 1 t l c MALLORCA COSTA BRAVA 13 dagen RHODOS I september en oktober extra voordelig 3ENID0RM elke zondag vanaf 30 september 1 S Nationale-Nederlanden HAARLEM - VELOX S o d a a ra ►Haarlems Dagblad JJ ►LJmuider Courant s.v p. bet gewenste Beverwijkse Courant p Bakker, wor fair play ntvetzeksringen Hoeben: „Van Duivenbode tegen Twente ook slecht. (Van een medewerker) NAAM: ADRES: WOONPLAATS: (Van onze tennismedewerker) (Van onze sportredactie) M appartement v.a. f 366. .01 doel heeft zich Pauel ten Joop M Tweedeklasser Beverwijk krijgt na de grote nederlaag tegen debutant RCH nu opnieuw een nieuweling, namelijk VIOS. In Warmenhuizen zullen de Beverwij- Go Aheads Notermans wilde nog geen opstelling prijs geven. De Deventenaren voetballen morgen waarschijnlijk in de volgende samenstelling. Rijkens - Kolk man, Overweg, Geestman. Warnas - Van Die was ook niet sterk tegen Twente. Maar die krijgt wel een volgende kans”. Hughes echter: „Piet moet niet lullen. Als hij iets heeft dan moet hij op mij afkomen en het niet op een dergelijke manier naar buiten brengen. Hij weet net zo goed als ik dat hij niet één off day had. Hij heeft er meer op die plaats. Ik beb eens een stuk op zeven rapporten van Joop Brand doorgelezen, waarin ook stond dat Piet op die plaats niet aan de verwachtingen voldeed”. Aangezien de sterke Marijt als voor- stopper volledig aan de verwachtingen beantwoordt, kan Hughes dus kiezen uit drie vrije verdedigers. Van Duivenbode. Peijs of Hoeben. Hoeben heeft van dit drietal de zwakste papieren. Hij voelt de bui al aankomen getuige zijn opmerking na HaarlemAZ: „Ik weet ook wel dat ik tegen Feyenoord fouten heb gemaakt. Maar dat heeft Van Duivenbode ook. waarvoor ze eigenlijk zo hard trai nen. Ook bij judo moet men kunnen constateren dat er vooruitgang in zit. Daarom moet iedereen minstens eens per maand wedstrijden hebben. Dat proberen we met de Haarlemse judo- competitie op den duur te bereiken”. THEO KLÉIN JOOP PAUEL .in dienst de een en 1 1 I 8-15-22 dagen 8-15-22 dagen - j appartementen v.a. f 336. 1—22 dagen (23 sept v hotel (voll. pens.) v.a. f 507. II c 1> vri ver f Ro< Kil pl. E A Ax 1,61 E (A. ter 7,61 lak I ne’ So Hoe komt iemand tot zo’n vrijwel unieke stap? Pauel: „In de eerste plaats waren er persoonlijke redenen. Ik heb mijn acte J gehaald. Daarmee geef ik les op lagere scholen. Daar naast moest ik mijn eigen sportschool leiden en dat werd eigenlijk te veel. Ik was geen avond meer thuis”. Er was voor de toch zeer ambitieuze Pauel echter een tweede belangrijke De andere klapper is VSVADO’20, die beiden een goede start in deze afde ling hebben gemaakt, ADO won thuis met 3-2, terwijl VSV in Schagen de punten deelde. Trainer Maup Krijer: „Het elftal draait nog niet helemaal, daarom zal het erg moeilijk worden. Ik dacht dat het in deze klasse veel harder zou zijn, maar het is niet het geval, er wordt veel beter gevoetbald dan we hadden verwacht. Er moet veel rekening gehouden worden met de enorme inzet die deze ploegen tonen.” Bij VSV heeft men geen blessures, alleen maakt van Baekel zijn rentree in het eerste, en wel als middenvelder. De Kennemers gaat na de koude dou che van zondag op bezoek bij ZVV, bij hun oude oefenmeester. Een hele zware tegenstander en met een gelijkspel mag de ploeg zeer tevreden huiswaarts keren. een zege te Derdeklasser (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND Piet Hoeben is deze week door het Haarlem-bestuur op het matje geroepen naar aanleiding van enkele opmerkingen aan het adres van trainer Barry Hughes. Hoeben die zich duidelijk teleurgesteld voelde dat hij buiten het elftal was gelaten nadat hij tegen Feyenoord al na enkele minuten als vrije verdediger een kapitale blunder maakte, voelt dat zjjn vaste plaats in Haarlems eerste elftal wankelt. Afgelopen zondag speelde Theo van Duivenbode, de man die ook al de aanvoerders band van Hoeben heeft overgenomen, als libero, terwijl Hughes er ook op wacht om Gerrit Peijs (Hughes: „Hoewel Gerrit ook op het middenveld een kapitale kracht is”) als hij weer in staat is om negentig minuten voluit te spelen weer eens uit te pro beren in het centrum van de defensie. COSTA DEL SOLelke zaterdag vanaf 15 september 8-15-22 dagen elke zaterdag vanaf 22 september appartement v.a. f 319. hotel (voll. pens.) v. a. f 377 zondag 23 en 30 sept. en 7 oktober hotel (log./ontb.) v.a. f 464. hotel (half pens.) v.a. f 611. vertrek 24 september. Heenreis per vlieg tuig; terugreis per touringcar volledig pension f 376. Dames: Akrides 3Haarlem Cardinals 2 15-12; Akrides 2—Hoofddorp 3 20-26; HCK 2—HOC 3 18-23; DSS epibratos 2— Hoofddorp 2 21-36; Onze Gezellen 2— Alkmaar Guardians 2 12-28; HOC 2— Alkmaar Guardians 31-28. ‘s vlieg-touringcar-trein-privé reden. De jeugdige oefenmeester, die alle mogelijke moeite doet om het wedstrijdpeil in Kennemerland op een hoger peil te krijgen, behoort namelijk tot het uiterst kleine groep je judoleraren, dat het belang van het wedstrijdjudo niet uit het oog heeft verloren. Concentreren de meeste judoleraren zich op de recrea tieve kant van de judosport, Joop Pauel is nog steeds bereid om de jongens die verder willen komen op de prestatieladder een kans te geven. Hij vertelt: „Wanneer je als leraar voor je brood op de mat staat, dan is een wedstrijdjudoka in je school een onrendabele zaak. Wil die jongen een kans krijgen, dan moet hij extra aandacht hebben, bovendien is het dan noodzakelijk dat hij door zijn leraar begeleid wordt bij belangrijke wedstrijden die vaak op zaterdag ge houden worden. Dat houdt in dat een leraar die uren niet aan andere lessen kan besteden en dat kost hem han denvol geld. Zij hebben natuurlijk het volste recht om dat te doen, maar ik ben tot de ontdekking gekomen dat dat nooit mijn instelling zou kunnen zijn. Wanneer ik zie dat ju doka’s in de vereniging zijn die zich serieus met de wedstrijdsport bezig willen houden, dan krijgen zij alle aandacht. Het is daardoor bijvoor beeld voor mij vaak niet mogelijk om op zaterdagen lessen te geven. Er zijn al leraren uit de omgeving die wed strijd judoka’s adviseren om naar Joop Pauel te gaan. Ik zal er dan ook nooit rijk van worden, maar daar zit ik niet over in”. IJMUIDEN. Het komende weekein de staat het IJmond-amateurvoetbal in het teken van de derby. In de tweede klasse wordt de altijd weer aantrekke lijke ontmoeting VelsenStormvogels gespeeld, terwijl voor de eerste maal de ROTTERDAM. De finale Rotterdams kadertoernooi, dat gistera vond werd gespeeld in Café Electric, was een aangelegenheid tussen Gerard Klinkert en Chris Nobels. Beiden waren bij het ingaan van de laatste ronde nog ongeslagen. Het moyenne van de Am sterdammer was echter beduiden hoger, zodat voor hem „remise” voldoende was. De trekstoot vóór de aanvang van de partij won Nobels. Deze liet Klinkert voorgaan, hem daarmede de kans ontne mend in de nabeurt remise te kunnen maken. Nobels won de laatste partij (400-222) en daarmee het Rotterdamse kadertoernooi. Toledo, Arntz, De. Winkel Groenendijk en Van der Ley. Telstar is vandaag naar Hoogeveen vertrokken waar het zich zal voorberei den op de krachtmeting tegen Gronin gen. Willim heeft tegen Roda een vrij dikke knie opgelopen, terwijl het ook niet zeker is of Van Essen, die nog e'eti schorsing opgelegd kan krijgen, zal spe len. Als Van Essen niet voetbalt, dan zal Rab weer een beroep doen op Hans Driesen, de man die afgelopen zondag tegen Roda niet speelde omdat hij een hotel in Amsterdam gekocht heeft, waardoor hij teveel afgeleid werd ,wat zijn spel niet ten goede kwam. Rab: „Die hotel-perikelen missen hun inwer king niet. Het is fysiek voor een voet baller een vrij ongunstig beroep. Daar om heb ik maatregelen genomen. Het is echter duidelijk dat Driesen voor Telstar een erg belangrijke speler is”. Ook mor gen ziet Rab geen aanleiding om de sterk keepende Bloem („momenteel ben ik beter van Van der Meeren”) te ver vangen. Rab weet nog niet welke opstel ling hij zal formeren. Een extra pro bleem voor hem vormt dat hij werkelijk wel veel moet wisselen om de resultaten niet al te veel geweld aan te doen. Rab: „Dit wordt een zeer spannende competi tie. Een puntenstrijd die het voetbal niet ten goede komt. Er wordt nu al minder mooi gespeeld dan vorig jaar. Ik voor spel ook dat die tendens zich voort zal zetten. Dat is voor ons een nadeel want Telstar is een elftal dat van nature voetballen wil. Als er dan voor de punten geknokt moet worden, dan heb je spelers met een goede instelling nodig. En dat is vaak een moeilijk punt voor die spelers die in de eerste plaats voet baller zijn en pas daarna aan knokken denken. Gelukkig hebben wij enkele jongere spelers die misschien niet zo geroutineerd voetballen als de gevestigde krachten maar dit wel compenseren met een goede inzet”. FC Groningen kon nog geen opstelling bekend maken. Wel zal worden gestreefd naar een circuit van overdekt A-toernooien, zoals dit ook vorige winter is gebeurd. Hope lijk zal het Haarlemse districtsbestuur zo attent zijn opnieuw Haarlem in dit circuit te laten opnemen, gezien het succes van de vorige keer. Twee thuiswedstrijden achter elkaar en ook ditmaal weer tegen een club, die door bepaalde gebeurtenissen in het recente verleden de bijzondere belangstelling heeft van de trouwe HAARLEM-supporters. Daartoe behoort niet uitsluitend de trainerswisseling, al mag men de betekenis daarvan bepaald niet ónderschatten. Bij de morgenmiddag te spelen wedstrijd echter zullen de gedachten van de voetbalfans in de eerste plaats uitgaan naar het sensationele verloop van de ont moeting met de Deventemaren op 22 oktober van het vorig jaar, toen onze roodbroeken een 2-0 achterstand in een 5-2 overwinning wisten om te zetten.... naar die onvergetelijke wedstrijd, waarin Bobby Vosmaer zijn kans greep en zich (als invaller) in drie kwartier voetbal van een vaste plaats in het eerste elftal ver zekerde. De EAGLES (j.l. zondag winnend van FC DEN HAAG) tronen nu op de vijfde plaats, maar het verschil met de veertiende bedraagt uiteindelijk slechts twee punten. Een wilskrachtig en in zichzelf gelovend HAARLEM moet in staat zijn die afstand te over bruggen De competitie voor de interregionale jeugd, waarin onze roodbroeken zich vorig seizoen onderscheidden gaat ook weer van start; om twaalf uur de eerste thuiswedstrijd Vierdeklasser Wijk aan Zee moet zich in Haarlem met Schoten gaan meten en na de forse nederlaag is het zaak om nu orde >p zaken te stellen en zich behoor lijk te revancheren. KIC gaat naar Vijf huizen om daar tegen DSOV te spelen. Deze uitwedstrijd is altijd erg lastig en de ploeg van trainer Asmussen zal zeer tevreden zijn als een gelijkspel kan worden gerealiseerd. „In vergelijking met bijvoorbeeld Amsterdam”, besluit de energieke oe fenmeester,” hebben wij in Haarlem en omstreken veel te weinig wedstrij den. De jongens lopen hier niet alleen een achterstand op, waardoor het op de districtskampioenschappen veel moeilijker voor ze wordt, maar ze weten op den duur ook niet meer Ook Van Duivenbode, die het op grond van zijn routine en inzicht op die plaats nog jaren vol kan houden, heeft verklaard dat hij er wel wat voor voelt om in de toekomst als vrije verdediger voor Haarlem te gaan spelen. Hughes: „Ja, maar hem heb ik toch liever als linksback. We hebben natuurlijk de pech dat Hesseling voorlopig is wegge vallen door zijn blessure. Die zou ook als linksback kunnen spelen evenals Günther de Haan. Die blessures hebben ons tot nu toe toch al genoeg ellende bezorgd. Wij hebben deze competitie nog niet met ons sterkste elftal kunnen spe len. Misschien dat ik morgen weer over Peijs en Boszhard kan beschikken, maar het is de vraag of het verantwoord is om ze nu al negentig minuten te laten voetballen. Daarom heb ik ook nu een selectie samengesteld”, Hughes heeft duidelijk grote plannen als het elftal compleet is. Afgelopen zondag benaderde hij dat weer op de typische Hughes- manier toen hij opmerkte: „Het is nog steeds niet zoals het geweest is. Ik hoop dat ik er over enkele weken weer wat toiletten bij moet laten bouwen. Voor de elftallen die het in hun broek doen als zij de hekken van het Haarlem-stadion zullen zien. Als we eerst maar weer compleet zijn. Dan gaan we punten pakken”. HAARLEM. Akrides heeft vrijdag avond de reeks bekersuccessen van de Haarlemse ploegen voortgezet. Niet meer dan zes minuten had Akrides nodig om de handicap van tien punten tegen OSC weg te werken. Ondanks het opvallend goede spel van Hans Meyer kon Akrides de greep op het Utrechtse spel niet vasthouden. Een wat teleurgesteld Akri des kon halverweg de kleekamer opzoe ken met een 40-24 voorsprong. Akrides. dat aanvankelijk ook in de tweede helft het lengtevoordeel slecht uitbuitte, kwam pas in de slotfase weer op dreef. Jos Meyer (12-12), Cor Haver (6-8) en Hans van der Bruggen (0-8) zorgden er toen voor, dat de thuisclub toch nog kon weglopen tot 78-49. Een overwinning, die zonder twijfel voldoen de zal zijn voor het bereiken van de tweede ronde. In de districts eerste klasse zorgde Sea Devils voor een opmerkelijke prestatie door het favoriete HCK heel duidelijk terug te wijzen. De ploeg uit Castricum. die pas vlak voor de wedstrijd in de Kennemer-Sporthal arriveerde, vormde niet alleen een grotere eenheid, maar beschikte ook over een beter schot. Voor al Theo Mohrs (10-10) en Jan Bloemen- daal (4-6) stuwden hun ploeg in de tweede helft via een 20-12 ruststand naar een 62-37 overwinning. Voor HCK kwam alleen Henk Snel (6-6) in de dubbele cijfers. In de twee andere duels uit deze klasse bleef Antilopen met 46- 21 ruim aan de winnende hand tegen Racing Beverwijk. HOC had geen enkele moeite met Cronjé-Shots. Ron Henstra (4-0) werd door de HOC-defensie uitste kend aan banden gelegd. Dries Leth daarentegen was aan HOC-zijde weer de ongrijpbare aanvalsspits, die voor zijn productie van 14-11 Cronjé-Shots al in de eerste helft de genadeslag toebracht. Na 28-14 bij de basketwisseling zette HOC met 54-35 de eerste schreden op weg naar een hoge klassering. De overige uitslagen zijn: Heren: BV Haarlem 4—DSS Epibratos 4 23-28; Onze Gezellen 2—Antilopen 3 22-38; The Typhoon 2—Onze Gezellen 20-24; DSS Epibratos 2—Haarlem Cardi nals 3 40-29; Akrides 5HCK 3 54-7; Akrides 2Haarlem Cardinals 2 20-60; Akrides 3Exercitia 3 39-30; Akrides 4—Sea Devils 3 32-28; Akrides 6—The Typhoons 3 28-35. kers goed op hun tellen moeten passen om niet weer verrast te worden. DEM ontvangt Alkmaarse Boys en na de uit stekende prestatie tegen DWV, is de mogelijkheid om nu tot komen beslist aanwezig. VVB gaat in een thuiswedstrijd tegen Zaanlandia proberen de ongelukkige ne derlaag van afgelopen zondag ongedaan te maken. Daar de eerste punten in deze zware afdeling wel eens zwaar kunnen gaan tellen, is men natuurlijk zeer ge brand op een overwinning. Reisbureau De Magneet B.V.: Haarlem, Barteljorisstraat 25, tel. 023 - 321140 Gen. Cronjéstraat 125, tel. 023 - 263563 Heemstede, Binnenweg 187, tel. 023 - 287281 Beverwijk, Begijnenstraat 21, tel 02510 - 28691 Magneet-boekingskantoren Bloemendaal, Reisbureau Europa, Bloemendaalseweg 74 Santpoort, Reisbureau Europa, Hoofdstraat 179 HAARLEM. Het komt niet vaak voor dat een eigen baas zijn bedrijf vrijwillig en zonder een enke le vergoeding van de hand doet, om vervolgens zelf in dienst van dezelfde onderneming te treden. En toch is dat precies wat judoleraar Joop Pauel uit Haarlem gedaan heeft. Als afgestu deerde van het CIOS nam hij vier jaar geleden een judoclubje over met zestig leden. In vier seizoenen bouw de hij die uit tot een forse organisatie waar ruim driehonderd mensen we kelijks komen judoën, trimmen, con- ditietrainen enz. Alles bij elkaar voor een full-proftrainer meer dan een dagtaak. Desondanks besloot Joop Paul om zjjn school voor aanvang van het vijfde seizoen, dat deze maand van start gaat, om te zetten in een vereniging waarin het bestuur het voor het zeggen heeft. Het enige dat de Haarlemmer daarvoor in de plaats eiste was een vijfjarig contract als trainer bij de club, die eens in de vorm van een school (in de judowe- reld kent men scholen, zelfstandige bedrijven die door een leraar geleid worden en verenigingen, geleid door een bestuur, dat een trainer in dienst kan nemen) zjjn eigendom was. streekderby tussen de derde klassers VSV en ADO’20 plaatsvindt. De heer Heilig, elftalbegeleider van Stormvogels over het doel van zondag: „In voorgaan de jaren hebben we altijd vrij veel moeite gehad. Het geeft de spelers van Velsen grote inspiratie als zij tegen ons uitkomen. Op papier zijn we misschien iets sterker, maar voor dit duel zegt dat helemaal niets. Daarbij hebben we enke le blessures, onder anders Zeilmaker en Glas. Ik verwacht een grote inzet van Velsen en voor het publiek hoop ik op een sportief gebeuren, Stormvogels geef ik toch een kleine kans op de eindzege.” U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. cy per maand, per kwitantie f 9.30 0 per kwartaal, per giro/bankf 27.-* aankruiwn. gesteld het judo in Haarlem en om geving op een hoger plan te brengen. Sinds de teruggang van de eens zo roemruchte Ken Am Ju-club is het wedstrijdjudo in Zuid-Kennemerland op een laag pitje blijven staan. Pauel: „Dat wijt ik voor een groot deel aan de activiteiten van de vele kleine clubjes, bijvoorbeeld de speeltuinver enigingen, waar meestal door ongedi plomeerde judoka’s les wordt gege ven. De talentvolle jongens die daar lid van blijven zijn eigenlijk voor de wedstrijdsport verloren, omdat hun opleiding in de meeste gevallen ver achter blijft. Dat kan ïk goed merken als er een judoka van zo’n club overkomt naar ons.” Als werknemer in dienst van de club is Joop Pauel (24 jaar) verlost van een massa administratieve rompslomp, waardoor hij meer tijd heeft gekregen voor zijn passie: het Haarlemse wedstrijdjudo. In z’n eent je probeert hij de gebrekkige belang stelling van de bondsofficials voor het plaatselijke en regionale gebeuren enigszins te compenseren middels een teamcompetitie voor jeugdploegen uit Haarlem en omgeving. In het derde seizoen, dat nu voor de deur staat, hoopt hij op een uitbreiding tot twaalf teams. HAARLEM Het bestuur van KNLTB heeft aan de hand van rapport van de commissie Competitie toernooien, besloten komende winter geen competitie te organiseren. Uit de enquête onder de hoofdklasse verenigingen bleek nl. dat er van de 12 in aanmerking komende teams (heren en dames apart) er negen wel interesse hadden, waarbij echter slechts twee konden beschikken over een voldoende accommodatie. van het '’lint». jJlluiiu' -

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10