BLUNDERS VAN TENOR DOEN DEUTEKOM FALEN Schilderes wint kort geding in museum Bata stuurt ons meer- kleurig het bos L PI KvanVEELEN MARKIEZEN ZONNESCHERMEN TOIUHKEN/LUXAFLEX JALOUZ1EEN De Kipper Kids verheffen de handeling tot ritueel Norma door zwak begin beneden peil ouder worden, anders wonen serviceflat ’de Rozenburgh’ heemstede in smit helleer bvS de ridder beverwijk tel°0251cT-28060 strijbis bv 1 z V Rectificatie Hermans TONEELSCHUUR BEGINT SEIZOEN F.Vester lid van Raad voor Kunst Vil VeiTneulen-Hollandia bv. modelwoning! U kunt het zélf bekijken. Oosten Interieurverzorging nv richtte voor ons een komplete modelwoning in aan de Zandvoortselaan. Geopend woensdags en zaterdags van 14-17 uur en verder op afspraak. lii a.L. u 7 ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1973 ADVERTENTIE f FDCWA f ADVERTENTIE üTrnt Schikking n I 1 specialisten in ko.etswerk sinds 1884 Daardoor niet duurder, wel beter. Oudeweg 30, Haarlem, tel: 023-319344 kan onzichtbaar en vakkundig hersteld worden door Vermeulen-Hollandia. Vakbekwame plaatwerkers bekleders en spuiters met hart voor elke auto staan daar persoonlijk voor in. U bent zeker van de nieuwste richtapparatuur en een uiterst moderne spuiterij en drooginstallatie. fidLai. EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABR1EK hl wft' jiiii BU. autoschade A n (Van onze correspondent) ie c 'P International. Zo u wilt te combineren met bijpassende tas. (Van onze kunstredactie) 1 ADVERTENTIE inzetjes wat uit te rekken j ..LJ Jentree] SLAAPKAMER 1 11»’ wc Leren pantalonlaars met flexibele crêpezool. onder redactie van Bé ter Maat Brian Routh en Martin von Haselberg „opereren” een kip in De Kipper Kids in Sherwood Forest. e 8 HAARLEM. De heer E. Vester in Spaarndam, alsmede de heer W. Ravelli zijn tot lid benoemd van de Raad voor de Kunst. Beiden zullen zitting nemen in de afdeling muziek. Aan de heren C. J. E. Dinaux in Heerde (Geld.), A. Hamelberg in Am sterdam en H. Oosterhuis in Hem (N.-H.) is eervol ontslag verleend. BALCON 10 m* hebben weggepraat, dat de aanwezigheid van de president voldoende bleek om tot een compromis te komen. Voor de kunstenares stonden volgens de raadsvrouwe, met het oog op een expositie in Amerika volgend jaar, grote belangen op het spel. De museumdirec teur, de heer H. H. J. Heule, wenste de expositie uit te stellen omdat hij en zijn kleine staf door de historische feestweek die vorige week in de vestingstad woed de, aan het einde van hun krachten waren gebracht. De tentoonstelling zal nu toch door gaan en vanaf zondag veertien dagen duren. Het uit te oefenen toezicht door ingehuurd personeel zal door de heer Heule uit eigen middelen worden bekos tigd. De gevraagde dwangsom van 500 gulden per dag was toen van de baan en de uiterst beminnelijke rechtbankpresi dent zag zelfs af van het verhalen van gemaakte kosten. Woensdag zal hij de „schikking” met een uitspraak bekrach tigen. ref or er .al us in dir.j.m. stnjbis makelaar o g NBM adr pauwlaan 29 heemstede telef. 023-288550 rd de De •rt an I- r' w LAAT ONS DAN NU eens gaan zien wat er zoal voor u is gefabriceerd. Geen enkele zorg overigens: ieder type vrouw zal haar eigen genre kunnen vinden. De extrava gant geklede zal onmiddel lijk vallen voor de gemetali- seerde schoenen met pla teauzolen en hoge hakken in de beeldige kleuren blauw, bruin, groen en zilver. Nadat de president van de Amster damse rechtbank, mr. A. J. Borgerhoff Mulder, vrijdagochtend beide partijen had gehoord, besloot hij de zitting af te breken om zich persoonlijk in het mu seum in Naarden op de hoogte te stellen. Toen de zitting ’s middags in het Comeniusmuseum werd heropend, ble ken museumdirecteur en exposante de scherpe kanten van de zaak al zover te AMSTERDAM. Het is spijtig voor iedereen, voor de toehoorders, voor de medewerkenden en voor de Neder landse Opera Stichting, dat de voorstel ling van „Norma", de eerste in het nieuwe seizoen, bijna volledig de mist is ingegaan. NA ARDEN. De Amsterdamse schil deres Machteld Kuypers heeft vrijdag middag een uniek, want in een museum gehouden, kort geding gewonnen. De ju ridisch adviseur van de Beroepsvereni ging van Beeldende Kunstenaars, me vrouw mr. D. F. M. Twaalfhoven, had dit spoed eisende geding voor haar cliën te aangespannen omdat deze te elfder ure van de directeur van het Comeniusmu seum in Naarden de telegrafische mede deling kreeg dat haar expositie die daar zaterdag zou worden geopend geen door gang kon vinden. In de loop van haar aria herstelde zij zich wel, maar zij kwam niet verder dan een soort plichtmatig uitzingen van haar partij. Het was pijnlijk dat zij zonder applaus het toneel moest verlaten. Het publiek bleef beleefd wachten tot het naspel van het orkest afgelopen was. Het zwakke applaus dat toen even opflakkerde, ging als een nachtkaars uit. In de laatste scènes van de eerste acte ging Christina Deutekom steeds beter zingen en haar duet met Adalgisa kwam goed tot zijn recht. In de laatste acte was Christina grandioos en had vrijwel ie dereen zich hersteld van het ongelukkige begin, behalve Comacchio die volkomen uitgeput was. ONZE PUPILLEN WOR DEN voor de winter even eens goed geschoeid en ge laarsd. Ook zij kunnen zich verheugen in alle modieuze snufjes die de volwassenen zijn toebedeeld. In hun col lectie derhalve uitvoeringen in twee of meerdere kleuren en crêpezolen. vindt men ook nog een aan tal uitbundige tinten. De zenuwen van de solisten waren gisteravond blijkbaar zo sterk gespannen, dat de een na de ander blunderde. Het begon met de matige entree van Arnold van Mill, gevolgd door Renato Comacchio die totaal uit vorm was. De falende inzet van Van Mill, die als opperhoofd van de Druïden rondliep met een potsierlijke hoofdtooi, is nog te begrijpen, omdat hij de eerste was die zijn mond open moest doen. Het falen van de tenor in de glansrol van Pollione, echter, is niet goed te praten. Vrijwel al zijn inzetten waren te laag en zijn hoge noten waren nog veel lager. Het is onbegrijpelijk want Ranato Co macchio heeft toch een behoorlijke staat van dienst. Het was duidelijk dat Christina Deu tekom totaal uit haar doen was gebracht WOONKA 32 m5 r itTW.i -.n>u ?i ri‘- 3 T» jT.r j Uit de Batalure-collectie een zwarte lakschoen met dunne Chroomleren pump met opgelegde broque-bies van Bata plateauzool en een hak van zeven centimeter. OP WELKE VOET u ook leeft of de komende herfst en winter wellicht wilt gaan leven, bij Bata en Bata Internatio nal kunt u, hoe dan ook. alle kanten op. Schoeisel van syn thetisch materiaal koopt u al voor ongeveer 29 gulden en gevoerd met leer voor om en nabjj de 35 gulden. De leren schoenen beginnen zich aan te prijzen rond de 40 gulden en kunnen dan, gezien kwaliteit en uitvoering, in geld omgezet lekker aantippelen. Dit ter inleiding voor de prys- bewusten onder u. 5 'XI'.jX - Herenloafer met bolle neus, plateauzool en hoge hak. Het bovenwerk is van leervervangend materiaal. met zeer „moeie” voeten. Het wil me voorkomen dat ze in de hierboven omschre ven collectie wel het een en ander kunnen aantreffen, waardoor ze weer wat opge wekter door het leven hup pelen. succes. Laten wij hopen dat het in Amsterdam ook zo gaat. S. H. Moolenijzer Servicekosten f 260.- per maand. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550-1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550-1 12 02 «h i Ten slotte wordt de ganse familie het herfstige bos in gestuurd met Bata’s inmid dels befaamd geworden bug gy’s. Voor mevrouw is hier bij voor het eerst een enkel- laarsje. De buggy’s van mijnheer zijn voorzien van grove nonchalante stiksels. Het merendeel heeft crêpe zolen en naast de klassieke kleuren zwart en bruin, <i: KEUKEN 9m2 OMDAT DE MODE thans in wat rustiger banen is ge leid en de elegantie weer alle kansen krijgt het verlo ren terrein te herwinnen is, binnen dit kader, de Batalu- re collectie zeer goed in te passen. Mooie, eigenlijk tijd loze schoenen met hakhoog- ten van vijf tot zeven centi meter. Denk nu niet direct wat saai, want naast de ef fen modellen zijn er schoe nen in twee kleuren of in mat-lakleer combinatie. Vooral in laatstgenoemde serie zijn er fraaie modellen met bijpassende tassen, zo dat u althans wat dit betreft een verfijnd geheel kunt op bouwen. HAARLEM. De gisteren in onze krant gepubliceerde recensie over het nieuwe boek van W. F. Hermans, Het Evangelie van O. Dapper Dapper, door onze medewerker Hans Van Straten, be hoeft enige correctie. De achtste alinea, beginnend met „Om streeks 1950.komt te vervallen. Hier voor in de plaats dient te worden gele zen: Een echte schrijver van grotesken is natuurlijk ook Belcampo. Er zou trou wens een aardige bloemlezing van Ne derlandse grotesken zijn samen te stel len, als men voorts denkt aan Willem Frederik Hermans („De kat Kilo” en „Leeuw in interieur” uit de bundel Moedwil en misverstand), Harry Mulisch (Het mirakel), Remco Campert („Het meisje met de baard”). Hans Andreus, Olga Rodenko, C. Budding, en nu weer de grens over Gust Gils. HAARLEM. Vanuit een hok zagen twee mannen zich een weg naar een met een paar takken aangegeven bos. Daar omhangen ze het naakte lijf met een gewaad van bananen en, opgediept uit een wc-pot, een krans van saucijsjes. Voortdurend zijn ze in de weer met het plegen van kleine, haast onbenullige handelingen. Een doek wordt neergela ten en weer opgetrokken. Een arm, die later aan een roomblank beboezemde vrouw blijkt toe te behoren, wordt flink gewassen en „gestoomd”. Een koffertje wordt uitgepakt, twee poppetjes op tafel neergezet. Een kip, rozig en bloot, wordt in mootjes gesneden en in plastic ver pakt. Onder het vertonen van lichtbeel den en het afdraaien van een geluids band verdwijnt het zwijgzame duo. De decors waren indrukwekkend, maar wel zeer ouderwets. Het koor liep er nogal haveloos bij maar heeft zich goed van zijn taak gekweten, wat het zingen vetreft, actie was er in het geheel niet. Het was een ongelukkige voorstel ling, die nog veel te lang duurde ook. De geschiedenis herhaalt zich.de premiè re in 1831 in Milaan was een fiasco, maar desondanks is „Norma” een be roemde opera geworden. De tweede voorstelling in Milaan was een groot Vooral omdat Christina Deutekom nu eindelijk na vijf jaar weer in de Amsterdamse Stadsschouwburg zong. Het had zo’n prachtig begin kun nen zijn van het drukbezette speelplan '73-’74, maar helaas het heeft niet mo gen zijn. OP HET WINTERSE grondgebied komen we spor tieve laarzen met crêpezolen tegen, maar ook kuitlaarsjes met diverse hakhoogten. De ze laarsjes zien we ook weer in de fijnste kleurcombina ties. Bijzonder leuk en zeer soepel vond ik de nappa le ren loafers in twee of meer dere kleuren met als versie ringen streepjes of speelse figuurtjes. de maatschappij, ieder klasse zal zich wel terugvinden bij de Kipper Kids. Om een zekere anonimiteit te bereiken heb ben ze daarom witte badmutsjes of ope- rakapjes op. Het einde komt als een verrassing. De vrouw blijft achter als de twee mannen haar ontdaan hebben van enkele goede ren en stil verdwenen zijn. De projectie van beeld en geluid gaat echter door. Maar met het verdwijnen van de twee ligt ook de handeling stil. Als de bezoe kers uit arren moede opstaan en de zaal hebben verlaten is de voorstelling, de grootste handeling dus, ten einde. De toeschouwers maken het slot, door hun aanwezigheid kan de voorstelling tot in de lengte der dagen doorgaan, maar zijn .wórdt het ze eenmaal vertrokken, dan is ook de handeling niet meer. Hoé ernstig ook bezig' de Kipper Kids zijn een welkome aanvulling op het meer serieuze toneelaanbod. CEES STRAUS. door dit ongelukkige begin. De eerste frase die zij zingen moet is een onbege leid recitativo, daar kwam zij zonder stoornissen doorheen, doch de aanroep tot de maangodin „Casta Diva” was hoogst onzeker. Al deze handelingen worden uitge voerd door de Kipper Kids. Een gezel schapje uit Londen dat gisteravond met ..De Kipper Kids in Sherwood Forest” het nieuwe seizoen in de Toneelschuur opende. De Kipper Kids verheffen de hande ling tot ritueel door haar met groot gebaar, veel zorgvuldigheid en nadruk kelijkheid uit te voeren. Befaamd is in dit verband nog steeds hun thee-ceremo- nie van vorig jaar, toen de Kipper Kids voor de eerste maal in de Schuur kwa men. De handelingen hebben steeds een ge woon, alledaags thema tot onderwerp. Maar omdat ze met zoveel nadruk, veel zorg ook, worden uitgevoerd, verliest het gewone .zijn alledaagsheid en als het ware tot religie verheven. De Kipper Kids trokken er hun mooiste kostuums Voor aan: hun naaktheid, slechts bedekt door wat fruit en vlees, goed voor een leeftocht door het bos. Er is nauwelijks een vorm van onder linge conversatie. Een enkele zin of een vaag gebaar en de twee begrijpen elkaar volkomen. De handelingen zijn niet toe te schrijven aan een bepaalde groep in fe® H r AFGAANDE OP HET weinig bemoedigende dage lijkse geslof om me heen, zijn er kennelijk nog bijzon der veel „jonge” mensen VOOR DE HEREN ZIJN er twee mogelijkheden, het zij de traditionele modellen met slanke leest in effen kleuren, dan wel de sportie ve stoere schoenen met stik- seis, hogere hakken en soms f enorme bulldog neuzen. In het sportieve genre eveneens kleurcombinaties in het bo venleer en soepele crêpezo len om je schrap te zetten. Het eeuwige geploeter om in de laars te komen, hetgeen veelal gepaard ging met minder parlementaire kre- ten. behoort nu tot het ver leden. Mijnheer heeft nu al leen nog maar de elastieke inzetjes wat uit te rekken en hup, zijn been glijdt in het lederen omhulsel als een mes door de boter. -*ï’ vL - Arnold van MUI en Cristina Deutekom in de opera Norma. l’ffiliHf Dat kan: aan de Zandvoortselaan in Heemstede in serviceflat De Rozenburgh' (tegenover station NS). U houdt uw eigen vrijheid: zelf koken wanneer u zin heeft, of anders op de door gewenste tijden een maaltijd gebruiken in uw woning. U kunt ook eten in het petit restaurant'.Zin in gezelligheid? In de rekreatieruimte (met biljart en bar) kunt u andere mensen ontmoeten. ’De Rozenburgh' heeft uitstekende servicemogelijkheden: een verpleegkundig geschoold direktrice, een huismeester en 2 assistentes voor de huishouding staan tot uw beschikking. De flats zijn degelijk gebouwd en bijzonder goed afgewerkt. Thermopane (dubbele) beglazing; hardhouten ramen en kozijnen, aluminium schuifwand naar zonnebalkon.en een vloerkonstruktie met een perfekte geluidsisolatie.Royale kunststof keuken, Pallas-2000 Per vertrek afzonderlijk regelbare verwarming en nog veel meer aantrekkelijke voorzieningen. Dat is serviceflat De Rozenburgh' Een brochure met alle gegevens ligt voor u klaar. Als u even belt sturen wij die graag aan u op. Koopsom: vanaf f 122.500,-v.o.n. HAL SLAAWG2J 10m2' a. K J

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7