Njord ge’ 'opt door Kroosduikers Z: en in EMHC-Kampong Titelprolongatie van Haarlem NEPTUNl S OVERSPEELDE WATERVLIET VOLKOMEN Hans Boesman sterkste in boeiende biljartfinale Tijdelijk werk? Zeges voor Buis en Steenvoorden HHC uitgeschakeld in bekercompetitie s aarien” WEIWEI! ESTEL HODGDVENSv j 16 17 rz* 5 11 MEH MAANDAG 17 SEPTEMBER 1973 Strijd in hockey-hoofdklas losgebrand ■a ►Umuider Courant a t gewent Beverwiikse Courant 416 Haarlem (Van onze hockeymedewerker) (Van onze waterpolomedewerker) (Van onze softbalmedewerker) Paul Litjens: Via strafbal overwinning voor Kampong gered. (Van onze korfbalmedewerker) ADVERTENTIE 8 1.22 12 1 H. Boesman, ODIN 1.35 8 11 1.20 11 7 1.22 19 6 4 M. Gaal, BCH 9 6 1.04 6 H. Brekelmans, BCS 1.02 9 6 1.08 7 4 8 J. Kroon, Frans Hals 1.03 10 4 4 Tweede klap voor HCK DSS Epibratos 5—Rac. Beverwijk 2 Boer rhoe- naast. deze deliv er te nveld ;rs te 1 54—31 54—40 48—32 24—19 competitie trokken de dames van The White Stars voor een toernooi naar Os- nabrück. De Haarlemse dames, die con ditioneel de meerdere van hun tegen standsters waren wonnen de openings wedstrijd van Kopenhagen met 55-32. huis te nemen, doch de strafworp werd gemist. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Na de verrassende ne derlaag, die HCK vrijdagavond tegen Sea Devils voor de competitie leed, heeft de nieuwbakken eersteklasser zaterdaga vond een tweede klap moeten incasse ren. In Amersfoort bleek een voordelige marge van zeven punten opgebouwd in de thuiswedstrijd niet voldoende voor het bereiken van de tweede beker ronde. Zonder de zieke Huib Jan Tijl en Jaap Buter werd een kansloze 78-51 nederlaag geleden. Tegen de full-press van de Spakenburgploeg in het kleine Amersfoortse zaaltje was de strijd in feite reeds bij de basketverwisseling ge streden. Spakenburg leidde toen reeds met 46-29 en kon in de tweede helft rustig weglopen naar een geflatteerde, doch verdiende zege. In de districts eerste klasse herstelde The Typhoons zich goed van de neder laag geleden in de bekerstrijd tegen Hoogovens kan mannelijk personeel voor fabriekswerk in tijdelijke dienst plaatsen, minimaal 4 weken, maximaal 6 maanden. Goed salaris. Leeftijd: 18-50 jaar. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk). U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 - 94000). af en aatste keer toen ihard ADO r was i een in de gela- rake- i met werd ie er meer n. In helft Bae- aan- tuatie ’20 ii wat >egen voet- t de tee ming Iwer- punt. elen- ik te sartte ilaat- >mbi- k de 5 om 4DO- sker- goede Lunst, vaar- 3 <3 A „We lat er ij ons r ge it dik veel nog V een eeld. ZWOLLE. De strijd in de hockey- hoofdklasse is losgebrand. Enkele velden hadden echter door de langdurige droog te zeer te lijden gehad en waren vrijwel onbespeelbaar. Dit was dan ook de reden dat de wedstrijd Amsterdam tegen het Eindhovense HTCC, die aanvankelijk in het Wagenerstadion zou worden ge speeld. werd omgezet en nu in het Frans Ottenstadion in Eindhoven plaatsvond- De Amsterdammers wisten de wedstrijd ondanks de omzetting toch nog met 3-4 in hun voordeel te beslissen. HAARLEM. Njord ’59 en HHC zijn zaterdagavond beide uitgeschakeld in de bekercompetitie van de KNZB. In het zwembad De Planeet ging HHC met 4-3 ten onder tegen Triton, terwijl Nord ’59 door aartsrivaal Kroosduikers met 6-4 werd geklopt. Het merkwaardige van deze wedstrijden was dat zowel Njord als HHC de tegenstanders ook al in de afgelopen competitie hadden ontmoet en toen beide in Haarlem wel tot winst wisten te komen. De jeugdploeg van HPC ging tegen LZ ’86 met 5-3 kopje onder, terwijl DWR in Beverwijk voor de B-competitie een verdiende 6-1 over winning op VZV boekte. Een half uur lang heeft Watervliet gelijke tred kunnen houden met Nep- tunus, daarna was er voor de club van Roos geen houden meer aan. De Neptu- nusploeg bleek gewoon veel sterker te zijn, meer inhoud te hebben, zowel tech nisch als taktisch. Overigens werden de bezoekers bijgestaan door coach Joopv. v. Dijk (vorig jaar nog spelend lid van de club en vroeger ook spelend lid geweest van Watervliet). Bea Bron gaf middels een strafworp haar ploeg een 0-1 voor sprong. Marjan Koper deed dat teniet, ook een strafworp was daarvoor nodig. Piet v.d. Gaag vond ook de nieuwe strafworp afstand een goede afstand: 1- 2. Janny v.d. Wag forceerde een straf worp, Nico Meyland benutte hem: 2-2. Ook het vijfde doelpunt werd geboren Standen III B. Neptunus 3-5, A’dam Zuid, Juko 3-4; De Oosthoek 3-3, SKV, Watervliet 2-2, Fit 3-2, KCS 3-0. IIIC KIOS 3-6, HKC, O Nassau 3-4, DKV, Rapid 3-3, DTS, V en V 3-2, KVO 3-0. Boesman daarentegen had al eerder duidelijk blijk gegeven over een ijzer sterke mentaliteit te bezitten door uit een verloren positie terug te komen. In de slotpartij nam Van Egmond al gauw een flinke voorsprong, die uitgroeide tot 16 caramboles in de negentiende beurt. De stand was toen 34-18 voor Van Egtnond. Boesman bleef echter onver stoord doorvechten en had daarmee suc ces, want in vier beurten wist hij de achterstand weg te werken. Door deze explosie van Boesman werd Van Eg mond aangeslagen e n hij raakte zijn zekerheid kwijt. Boesman wist daar een dankbaar gebruik van te maken. Het werd toch weer spannend, want Van Egmond kreeg, toen Boesman een paar keer miste zijn zelfvertrouwen te rug. Gelijk-op gingen de beide rivalen op de finish af, die in de vierendertigste beurt met slechts twee caramboles ver schil het eerst door Boesman werd be reikt. Hans Boesman kampioen en Cees van Egmond tweede, met als troost dat hij als enige van de acht finalisten promoveerde naar de vierde klas. Voor deze slotpartij had Van Eeken zich verzekerd van de derde plaats door met duidelijk verschil (50-38) Boogaart te verslaan. De einduitslag luidt (punten, moyenne en serie): 5 L. Boogaart, Hof van Holland 2 C. v. Egmond, Vriendenkring, 3 H. v. Eeken, 1939-Bloemendaal 7 C. Heinsbergen, De Houtpoort uit een strafworp. Simon Blanken schoot raak, 2-3. Jan Aberson schoot eindelijk eens een gewoon doelpunt door de korf en dat betekende gelijk de genadeklap voor Watervliet. Nog voor rust vergrootte Neptunus de voorsprong door doelpun ten van Anneke Barents en weer Bea Bron. Henk Stam schoot voor Watervliet nog een strafworp in waardoor de rust aanbrak met de stand 3-6. Na rust een steeds verder uitlopend Neptunus wat goed door ging. Eerst konden Kees v. Doesburg en Bert Koopman (5-7) Water vliet nog redelijk in de buurt houden. Steeds was het een ander die een doel punt maakte; dat maakt een ploeg zo sterk. Neptunus staat dan ook alleen op kop. DKV heeft Rapid enigszins onderschat. Nog nooit heeft de ploeg uit Haarlem DKV kunnen verontrusten. Er lag dan ook enige matheid in het spel. Vooral de eerste aanval liet het er lelijk bij zitten. Pas in de achtste minuut van de tweede helft kon Henk Drost de gelijkmaker door de mand werpen. Rapid had hier voor reeds drie strafworpen gemist en 0- 1 gescoord. De tweede opstelling van de ploegen hadden goed gezien hoe het niet moest. Zodoende gooide men de eerste de beste bal die in de aanval van Rapid kwam, door de korf: 1-2. De tweede aanval van DKV liet zich ook niet onbetuigd. Met een prachtige doorloop- bal maakte Gijs Jaspers op zijn beurt direct gelijk. Toch hernam Rapid binnen het half uur de leiding (2-4). Weer stond de eerste aanval van DKV voor de korf. Pas in de veertigste minuut schoot Henk Drost van afstand 3-4 door de korf. Wil de Groot-Bosch kwam deze fase van de wedstrijd ongelukkig in botsing en moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. (op twee plaatsen haar sleutel been gebroken). Een overtreding van een Rapiddame die bij herhaling gebeurde werd één minuut voor tijd af gestraft met een strafschop. Henk Drost zijn zenuwen waren tegen deze klus opge wassen. Koelbloedig gooide hij raak. Twintig seconden voor tijd kreeg Rapid alsnog de kans de volle winst mee naar Nadat Karei van Nimwegen in Wijk bij Duurstede een hele tijd solo had gereden en op vijf kilometer van de finish werd ingelopen, sprong Henk Buis weg en hij bleef buiten schot. De zuiver voor zijn plezier fietsende Buis is al 21 jaar lang actief in de sport op twee wielen en aan zijn derde seizoen bij de oudgedienden bezig. Piet Steenvoorden werd in Wijk bij Duurstede dus tweede, terwijl de Haarlemmers Freek Cornelis- se en Aad v.d. Hulst als vijfde en negende eindigden. In Hilversum werd zondag een koers voor veteranen gehouden rond het her stellingsoord Eemeroord. Twaalf renners met een uitstekend doelpunt: 2-4. De Eindhovenaren kwamen nog even sterk terug. Uit een strafcorner, opnieuw inge kogeld door Vredegoor, stond Huib Christis op de juiste plaats om de terug springende bal vijf minuten voor het eindsignaal van dichtbij in te tikken: 3- 4. In deze stand kwam geen verandering meer en zodoende kwam de overwinning verdiend bij de Amsterdammers terecht. EMHC—Kampongrust 0-0. Eindstand 0-1. In een met grote inzet gespeelde felle wedstrijd moest door de scheids rechter maar liefst drie keer de gele kaart en vier keer het groene papiertje worden getoond. Door eerstgenoemde kaarten moesten twee Kampongspelers en een Eindhovenaar voor vijf minuten op non-actief buiten de lijnen. De Utrechtenaren beslisten in dit gelijkop- gaande duel met een gelukkig doelpunt deze wedstrijd in hun voordeel. Deze treffer ontstond tien minuten in de tweede helft- Uit een, volgens een aantal toeschouwers ten onrechte toegekende strafcorner, door Paul Litjens hard inge kogeld, sprong de val via de stick van een EMHC-verdediger omhoog, waarna doelman Gerard Paats in een reflex met een slaande beweging stopte. De strafbal, hieruit ontstaan, werd door Paul Litjens op heuphoogte en onhoudbaar voor doel man Jan Willem Buy verzilverd: 0-1. EMHC kreeg in de slotperiode tijdens een felle scrimmage voor het Utrechtse doel nog een schitterende kans op de gelijkmaker, maar door even te lang treuzelen kon de Kampongverdediging de aanval met vereende krachten toch nog afslaan. Het bleef 0-1. Paul Kok als Bert Sluis voorkwam meer treffers. Kroosduikers profiteerde daarna van een meerderheid weer via Ron Sluis maar ook nu bracht Koen Sohl met een keihard schot de spanning te rug. Versteeg maakte toen met een om haal aan alle onzekerheid een einde en zorgde met een omhaal voor 4-6. DWR ontmoette in Beverwijk weinig tegenstand van een bijzonder pover ope rerend VZV-jeugdteam, dat zo spelend nog wel eens zou kunnen degraderen naar de C-competitie. De Haarlemse ploeg was over alle linies dan het ram melende VZV, dat door toedoen van Aart Peek, Jan Verdel (2x), Lody Flap per en Marcel Pennarts (2x), naar een overtuigende 6-1 nederlaag werd ge speeld. s Heemskerk heeft in de uitwedstrijd tegen Aurora 3 met 0-2, 1-3 en 3-5 voorgestaan. Toch verloor het nog met 6-5- Vooral het wat oudere dameszestal van Aurora buitte haar routine en raffi nement meesterlijk uit. V. d. Geld schoot maar liefst viermaal raak. Andries de Boer eenmaal. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM.De finale van het dis- trictskampioenschap vijfde klas libre, die werd gehouden in Café Kennemerland, was op de laatste dag een aangelegen heid tussen Cees van Egmond (Vrien denkring) en Hans Boesman (ODIN), Van Egmond, van de eerste dag af aan de leiding en nog steeds ongeslagen, met daarnaast het hoogste moyenne, was duidelijk favoriet voor de titel. Tegen de organiserende vereniging Osnabrück was de spanning te snij den. Met minimaal verschil sloten de Sterren ook deze wedstrijd winnend af, 59-58. In de beslissende wedstrijd moest ook de Heidelberger SK de kracht van The White Stars ondervinden. Met 63-45 zegevierden de toernooiwinnaars, die in Roos de Vries, Nel van der Burg en Nora Witmans hun productiefste speel sters hadden. Mede door het ontbreken van Levi’s-Flamingo’s en Typsoos Lions waren de Haarlemse successen in het Lew-Lake-toernooi gering. Tetra Devils, dat achter AMVJ op de tweede plaats eindigde liet bij de junioren desalniette min een goede indruk achter. Het duel tussen HHC en Triton was meer spannend dan mooi. Beide ploegen speelden voortdurend met een midvoor op de 2-meter, zodat vrij weinig werd gezwommen. Triton kwam het eerst aan een treffer, toen een vrije worp via de midvoor snel werd genomen en een inzwemmende medespeler Frans Lud- ding kon verrassen. HHC deed in het zelfde kwart via Van Veen iets terug, maar zag de achterstand in de tweede spelperiode via 1-2 tot 1-3 uitgroeien. De Haarlemmers kwamen via een goed door Peter Schoberer ingeschoten strafworp terug tot 2-3, maar een verdedigingsfout kostte opnieuw een treffer, 2-4. In het laatste spelgedeelte liep HHC nog in tot 3-4 en kreeg Schoberer vervolgens op nieuw een strafworp. Hij schoot de bal echter tegen de snel reagerende Triton- keeper aan en daarmee was de laatste kans op een gelijkspel verkeken. De grote uitblinker in het bekerduel tussen Njord ’59 en het Westzaanse Kroosduikers was invaller-doelman Paul Kok bij de Haarlemmers. Kok grabbelde soms fabelachtig het ene na het andere Kroosduikers-schot van de lijn en be hoedde zijn ploeg duidelijk voor een nederlaag met dubbele cijfers. Kroosdui kers kwam via een door Versteeg inge schoten strafworp op 1-0, maar door toedoen van de weer zeer strijdbare Koen Sohl werd het in het tweede speldeel 1-1. Toen de directe tegenstan der van Sohl vervolgens voor een mi nuut de kant op moest, doelpuntte Sohl uit de meerderheid via een fraaie com binatie met Daan Kramer voor de twee de maal. Kroosduikers kwam terug door een schitterende boogbal van Ron Sluis en slaagde erin via dezelfde speler in het derde spelkwart tot 4-2 uit te lopen. Njord kwam in het spannende laatste speldeel door toedoen van de van een nieuwe meerderheid gebruik makende Adrie van Excel tot 4-3 terug. Beide ploegen kregen toen enkele fraaie kan sen, maar goed doelmanswerk van zowel Exercitia. Tegen Alkmaar Guardians speelden Geert de Vries en Ed Baas een hoofdrol. Ed Baas heerste onder de eigen basket, terwijl Geert de Vries ongrijp baar was en dankzij een uitstekend schot achtentwintig punten wist te sco ren. Bij de basketverwisseling leidde The Typhoons al met 38-17. In de tweede helft stoeide Typhoons met zijn tegen stander. Kansloos ging Alkmaar Guardi ans met 87-40 ten onder. De uitslagen van zaterdagavond zijn: HOC 2DSS Espiratos 5135 Hoofddorp 3SDO 32 31 DSS Epibratos 5—Rac. Beverwijk 2 2—0 BV Haarlem 5Lisse 3 2237 HCK 4—HOC 4 37—31 Cronjé Shots 2-Alkm. Guardians 2 2327 Levi’s-Flamingo’s 2Exercitia 2 Hoofddorp 2Sea Devils 2 BV Haarlem 3—De Halve Maen HCKOnze Gezellen Ter voorbereiding op de naderende In het felle duel EMHCKampong moest door de leiding maar liefst vier keer de groene kaart en driemaal de gele kaart worden getoond. Het hoofd- veld van Nijmegen was door de droogte eveneens moeilijk bespeelbaar, reden waarom er bij beide ploegen Nijmegen en GCHC weinig balcontrole viel te constateren. Droog was ook het veld van Schaerweyde te Zeist, waar Hattem on danks een veldoverwicht niet verder dan 0-0 kwam. In een gelijkopgaande wedstrijd waar bij veel publiek haar belangstelling toonde werd bij Nep-Venlo in de eerste helft niet gescoord. Tien minuten in de tweede helft nam Venlo een voorsprong, indirect uit een strafcorner. De hieruit van een verdediger terugspringende bal werd door Marcel Kosman opnieuw in getikt: 0-1. Tien minuten voor het eind signaal was het Hans van Bavel, die uit een soortgelijke situatie, maar nu voor NEP, intikte: 1-1. In de slotperiode werd de ploeg uit Boxtel wel sterker, maar het bleef 1-1. HTCCAmsterdam: rust 1-2- Eind stand 3-4. In deze doelpuntrijke wed strijd waren de Amsterdammers over wegend sterker en wisten met uitste kend opgezette aanvallen vier treffers te plaatsen. De Eindhovenaren stelden hier drie treffers, alle uit strafcorners ge scoord, tegenover. Na ongeveer tien mi nuten nam Amsterdam,, na een goede aanval, een 0-1 voorsprong door Wouter van de Berg. Even daarna was het Paul Lunter die zijn ploeg op 0-2 bracht. In de 18e minuut bracht Maike Vredegoor zijn ploeg HTCC uit een strafcorner tot 2-1 terug. Na de hervatting was het internatio nal Frans Spits die hard inkogelde: 1-3. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft was het opnieuw uit een strafcor ner dat Vredegoor doel trof: 2-3- De van HIC overgekomen linksbuiten Jan Boel- ma begon zijn debuut bij Amsterdam Sprookjestijden met vier uur training per dag WALDNIEL. De Westduitse arts Ernst van Aaken, een erkende specialist op het gebied van de training, vooral voor de lange afstand, is van mening dat de tijden op de nummers van 800 t.m. 10.000 en de marathon aanmerkelijk scherper kunnen worden. In het Duitse vaktijdschrift „Conditi on” stelt Van Aaken in een artikel „looptraining van de toekomst”, dat ate- leten tenminste vier uur per dag zullen moeten trainen en dagelijks veertig kilo meter lopen. IJMOND. Er stonden twee streek- derby’s dit weekeinde op het program ma. In III B moest de wedstrijd Water- vliet-Neptunus uitslag geven wie alleen aan kop zou gaan. De 5-12 overwinning van het IJmuidense Neptunus spreekt voor zich. In III C moest DKV aantre den tegen het dit jaar sterk spelende Rapid uit Haarlem Noord. De uitslag werd 4-4 en gezien het spelverloop mo gen de DKV’ers daar erg blij om zijn. Heemskerk leed haar derde achtereen volgende nederlaag. U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. C} per maand, per kwitantie f 9.30 O per kwartaal, per giro/bank f 27.-^ ►Haarlems Dagblad (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Oud-stayerkampioen Henk Buis (38) uit Vijfhuizen bracht het zaterdag in Wijk bij Duurstede tot zijn eerste zege van dit seizoen bij de vetera nen. In het zicht van de finish was hij ontsnapt en bleef met honderd meter voorsprong aan de winnende hand. De Heemsteedse favoriet Piet Steenvoorden moest zich tevreden stellen met het winnen van de spurt om de tweede plaats. Hij nam zondag in Hilversum alweer revanche en bracht het daar tot zijn 21ste zege. OOSTERHOUT. Het jaarlijkse dls- trictentoernooi softbal heeft andermaal aangetoond, h oe groot het verschil in softbalpeil tussen Haarlem en de rest van Nederland nog is. Haarlem, dat evenals Amsterdam en Den Haag niet kon beschikken over de speelsters uit de B-selectie, die deze week in Italië ver blijven, bleek echter aan kracht geens zins ingeboet te hebben. In verdedigend opzicht bleken de bei de Haarlemse werpsters Ineke Mulder en Marian van Ginhoven vrijwel onaan tastbaar. In vtff wedstrijden wisten slechts veertien tegenspeelsters tot de honken door te dringen. Het scoren van runs tegen de sterke Haarlemse defensie bleek echter een te grote opgave. Door het wegblijven van het Noorden, moest Haarlem in de voorronde twee keer uitkomen tegen Den Haag en Oost-Bra- bant. Op het werpen van Ineke Mulder moest Brabant twee keer met respec tievelijk 15-0 en 11-0 het verlies accep teren. Tegen Den Haag ondervond de forma tie van coach Teun van der Berg meer tegenstand. De grotere slagkracht was ook hier echter beslissend. Overwinnin gen van 7-0 en 6-0 deden Haarlem in de finale aantreaen tegen Noord-Holland, dat verrassend Amsterdam had uitge schakeld. Op de rake klappen van aan- voerdster Conny Broere, René van der Berg, Ema van Ewijk en Rietje Slees- wijk moest Noord-Holland het antwoord volledig schuldig blijven. via een 14-0 zege continueerde Haarlem het distric tenkampioenschap op een wijze, die on danks de geringe tegenstand toch impo nerend mag heten. In de strijd om het heren-softbalkam- pioenschap van Nederland is titelhouder Terrasvogels thuis tegen de Amsterdam se kampioen de Geuzen voortreffelijk van start gegaan. De Geuzen dat welis waar weinig ontzag had voor de worpen van werper Dick Dortmundt, strandde op het goede Santpoortse veldspel, dat slechts twee keer misgreep. Alleen in de vierde inning wisten de Amsterdammers te scoren. Een homerun van catcher Smink droeg toen bij tot een serie van vier runs, die de al in de eerste inning opgelopen achterstand tot 6-4 reduceer de. Terrasvogels antwoordde met een driehonkslag van Willem Pauw, dat de voorsprong direct weer opvoerde tot 9-4. Fataal werd de vijfde inning voor de Geuzen. Twaalf Santpoortse spelers ver schenen in het slagperk en bepaalden de eindstand op 16-4. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: weg na een inleidende demarrage van Henk Buis en acht van hen wisten het tot een ronde voorsprong te brengen. Toen de Belg Carpentier in de voorlaat ste ronde ontsnapte, wipte Piet Steen voorden met hem mee en in het sprintje bleef de Heemstedenaar met een paar lengtes verschil op winst. De Haarlem mers Freek Cornelisse en Aad v.d. Hulst werden zesde en zevende, terwijl Henk Buis als achtste finishte. De sprint is nu eenmaal niet het sterkste wapen van de Vijfhuizenaar. Een manco dat hem in zijn lange wielerloopbaan al vele keren parten heeft gespeeld. nc/er Postzegel

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17