VRAGEN MEVR. J. H. VOS-MULLER (SCP) Verenigingsnieuws de tunnel uit Agentia I naar Arnhem en Veluwe Eenentwintighonderd gulden voor Rode Kruis-Velsen Secretaris Buijs wil naar Wormer In grote maten meebeweeg- bare fijne kleding. Chauffeur rijdt brandende auto 4 ZERK 31.00 id van ur 0—16.00 Vrouw ernstig gewond door aanrijding Honderdtachtig „Plaatwellers” n F'l 4 y I JN- EN 99 J i I JERSEY SHOP IT' 5 maandag Eerste op voordracht wordt nu lid van de VVD a 4 1 7 SEPTEMBER 197 3 UMUIDER COURANT 9 g V eisen- IJmuiden b’68 „Onhoudbare toestand” delijke TWAALFDE RALLY VAN DE J Grotere maten lijken vergeten door de modemakers. Wij nodigen u uit onze nieuwe kollektie, die is samengesteld uit de kollekties van bekende Europese huizen, eens in te zien. Tot maat 54 fijne tricot en jersey kleding, twee- en driedelige pakjes en natuurlijk ook sportieve vrije tijdskleding. Beverwijk teres- leden en n leheel cerd. Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 Heemskerk Van Velsen-IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk |gp Y" l8 Wi Jl fel*» W - I Pijpkade levensgevaarlijk (Van een onzer verslaggeefsters) Huijgens- Ge- (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- de I Zondagavond voor Ge- voor Haven 19 u.: 21.30 u.: 19 en ADVERTENTIE les SM „Hoe luidt de instructie die de ha venmeester voor het laden en lossen van schepen heeft gekregen Wordt hier ook de hand aan gehou den Indien de instructie tot gevolg heeft dat de veiligheid op de Pijpkade niet verzekerd is, welke maatregelen denkt het college dan te treffen. Hoe vaak en op welke data hebben in de afgelopen vier jaar de Inspectie van de Havenarbeid en de Arbeidsin- Friedrich Runner, Champion, Batumi; IJmuiden; Clarissa, Mevrouw Vos stelt, dat een en ander toch niet in het belang van de gemeente kan worden geacht en vraagt het college dan ook of zij bereid is aan de onhoud bare toestand op de Pijpkade een einde te maken- kelijk wordt gereduceerd; kortom het leven en werken voor bovengenoemden gevaarlijk en zuur wordt gemaakt.” SCP-raadslid mevrouw J. H. Vos-Muller: „Onhoudbare toestand op de Pijpkade”. Van Tuyllweg 4 VELSEN-Z. Tel. 02550 - 1 54 24 MAANDAG 17 SEPTEMBER Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 19- 20 u. Gena-F, Londen, IJmuiden; Betrand Hamburg; Hoen, Rotterdam; Rotterdam; La Paloma, 1 Steinbjoern, Bergen. De politie van Velsen verzoekt een ie der die inlichtingen of aanwijzingen kan verstrekken in verband met dit ongeval, contact op te nemen met het hoofdbu reau van pofitie, telefoonnummer 02550- 19019. Om tien uur werd de Gelderse hoofd stad bereikt en maakte men een korte wandeling naar de Rijnkade, waar een fraaie salonboot gereed lag om het ge zelschap gedurende een paar uur over de Rijn te vervoeren te laten genieten van prachtige vergezichten. Terug in Arnhem stonden bussen gereed om de gasten naar Sonsbeek te brengen, waar Teneinde aan deze levensgevaarlijke toestand zo snel mogelijk een einde te maken, verzoekt het raadslid het colle ge van burgemeester en wethouders, de vragen die de heer D. Koger (S.C.P.) in december 1969 omtrent „Veiligheid op de Pijkade” stelde, nog eens nauwkeurig na te lezen en hier goede nota van te nemen- Naar aanleiding van de inmid dels bijna vier jaar geleden gegeven antwoorden door het toenmalige college en de thans nog gevaarlijker toestand stelt mevrouw Vos B. en W, de volgende vragen: Deze rally was gebaseerd op het spor tieve element, waar zowel ervaren rij ders als beginnelingen aan konden deel nemen, met indeling in verschillende klassen. De rit over ongeveer honderd kilometer startte aan de Minister Van Houtenlaan en via de zuidzijde van IJ- muidens haven en Heerenduinweg naar de eerste tijdcontrole bij Westerveld te rijden, uiteraard niet zonder de in het programma opgenomen bijzondere opga- (Van een onzer verslaggevers) snelste tijd rijden, de B-klassers op een na de snelste tijd en de C-klassers op de snelste wijze. Tijdens de prijsuitreiking kon voorzit ter S. Wolthuizen van „De Rijmonders” het nettoresultaat van 2100 onder en thousiaste bijval aan de heer W. Sepp voorzitter van de afdeling IJmuiden- Velsen van het Rode Kruis overhandi gen. Ook bedankte hij alle medewerken den en in het bijzonder mejuffrouw Van Nieuwkoop, waarna op zijn beurt de heer Sepp voor de belangrijke bijdrage aan het belangrijke werk van het Rode Kruis zijn grote erkentelijkheid betuig de. Zondag gearriveerd: Tibana, Sandfor- den; Ilse Wulff, Gothenburg; Mathilde, Halmstad; Queensland, Thames; Torjan Service, Cont Plat. IJmuiden; Bogota, Monrovia; Okko Tom Brook, Par; Jacob Becker, Antwerpen, IJmuiden; Borussia, Bremen; sib Titan-Edith Holst, Noord zee, IJmuiden; Schedebore. Mantyluogö, Zaandam; John Petersen, Hamburg; Ma- tti VELSEN. Door het deelnemen van 145 equipes aan de twaalfde autopuzzel- rit van De Rijmonders ten bate van de afdeling IJmuiden-Velsen van het Rode Kruis zaterdag bij prachtige weers omstandigheden gehouden kon deze afdeling zondagavond in gebouw „De Schouw” tijdens een feestelijke prijsuit reiking als nettoresultaat een bedrag van 2100 ter hand worden gesteld. k spectie toezicht gehouden op het werk aan de Pijpkade Is het college met de vragenstelster van mening dat het wenselijk is dat de politie dagelijks intensief op de Pijpkade patrouilleert en de stand van zaken rapporteert aan het Hoofd van de poli tie tevens voorzitter van de verkeers- commissie opdat tijdig maatregelen kunnen worden genomen als de veilig heid van de burgers dit vereist”. Mevrouw Vos komt tenslotte tot de conclusie, dat „niemand zal betwisten dat de haven gebruikt dient te worden, ook voor het lossen van hout. Zij vraagt zich echter af, of het college zich ooit heeft gerealiseerd, dat „met het toestaan van huizenhoge stapels hout op de gehe le Pijpkade de daar gevestigde andere industrieën in hun werk worden belem merd; voor de bij deze industrieën wer kende personeelsleden door de onveilig heid, het lawaai (milieuverontreiniging) en het ontnemen van enig uitzicht voor eigen gebouw de arbeidsvreugd aanmer- „Last Show ven. Over Driehuis-Zuid, Santpoort en Bloemendaal reed men naar de Waar- derpolder in Haarlem, waar bij de twee de tijdcontrole de gebruikelijke erwten soep werd genuttigd. Over de Hofgeest en een speciaal traject werd naar Vel- sen-Zuid de startplaats weer terugge vonden. In „De Schouw” bestond zoals ge woonlijk grote belangstelling voor de prijsuitreiking, die werd ingeleid door mejuffrouw A. C. van Nieuwkoop, de organisatrice, die het wegens verscheide ne ziektegevallen van mede-organisato- ren vrijwel alleen moest doen. In de heer B. Maas vond zij echter een prima assistent bij het uitzetten van het toch niet gemakkelijke parcours, dat aan de hand van een serie dia’s de deelnemers- (sters) nog eens werd vertoond. Voor de verschillende klassen was bovendien nog een moeilijkheids!actor toegevoegd. De Vertrokken op zaterdag; Apsheron, Zwarte Zee; Brinda, IJmuiden, Poole; Apsheron, Zwarte Zee; Doninence, Gainsborough; Bourgonie, Oslo; Rixta Oldendorff, Golf v Mexico; Scaldis, Noordzee, IJmuiden; Ariel, Mocamades, IJmuiden; Tor Hollandia. Gothenburg; Rolf Behrmann, Londen: Basalt, Flixbo- rough; Joan-C, Whitby, IJmuiden; Sethi- abuhdi, Hull; An Fighter, Bergen; Saint Didier, Rotterdam; Khasiella, Rotter dam; Brunhild. Hamburg; Scheldelloyd- Duinkerken; Regina Magna, Lissabon; Lalavallabh. Emden; Jointyne, Whitby, IJmuiden; Valiant. Londen. IJmuiden. De auto, die bestuurd werd door een 42-jarige man uit Velsen, werd zo zwaar beschadigd, dat de brandweer er aan te pas moest komen om een vrouw, die naast de bestuurder zat met snijbranders te bevrijden. De vrouw werd in zeer zorgwekkende toestand door de Onge vallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Later op de avond werd zij per ambulance met politiebegeleiding naar het Academisch ziekenhuis te Lei den gebracht. Aangekomen in IJmuiden op vrijdag; Mor Leixous, Londen; Sangstadt. Lulea, IJmuiden; Trouphead, Gent; Granoe, Hamina; Jointyn, Londen, Ymu den: Amstelstroom, Shoreham; Patrica Mit chell, Londen; Willy Smits, Milos, IJmui den; Usaramo, Kribi; Audrey Johanna, Lerwick; Bree Helle, Archangel; Alert, Dagenham; Longavi, Bremen; Joan C, Whitby, IJmuiden; Titan Sevise. Cont Plat, IJmuiden; Post Challinger, Klaipe da. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- straat). Expositie modelbouw; geopend tot en met 29 september op werkdagen van 19 tot 21.30 uur, op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. VELSEN-NOORD. Het bestuur van de personeelsvereniging „De Plaat- wellerij” in Velsen-Noord, dat donder dag voor de oud-gedienden een prachtige boottocht heeft gehouden, zorgde zater dag weer voor een exclusieve extra- treinreis naar Arnhem, waarvoor de honderdtachtig deelnemers(sters) zich op verschillende instapstations in de IJ- mond bij het gezelschap konden voegen. Om acht uur ’s morgens werd van Be verwijk vertrokken. Tijdens de vlotte treinreis, die zich al direct kenmerkte door een prima stemming, mede wegens het mooie weer, kregen de gasten koffie met een broodje aangeboden. Aangekomen op zaterdag: Scaldis, Noordzee, IJmuiden; An Fighter, Rotter dam; Boy Mathiessen, Flixborough; Ba salt, Flixborough; Bencairn, Londen; Hondsbosch, Boston, Chesterbrook, Leith; Tor Hollandia, Irnmingham; Elbe, Shoreham; Vechtstroom, Hull; William Flint, Maldom, IJmuiden, Zaanstroom, Felixtowe; Levern, Poole, IJmuiden; Are Frieseke, Duinkerken; Elbe Ore, Monro via, IJmuiden; Paarse Tulp, Bremen, IJ muiden; Jean-E, Londen; Hermann-He lene. Kopenhagen; Siegfried Lehmann, Flixborough; Tor Anglia, Gothenburg; Rochester; Martha Frieseke, IJmuiden; Betrand Delmas, Hoen, Rotterdam; Mistral, La Paloma, Noordzee; een heerlijke koffietafel uitnodigend wachtte waarna men enige tijd in het mooie park kon vertoeven. Velen wisten niet dat Sonsbeek zulk een prachtig wandelpark bezit. Van hieruit trok men per bus naar de „Hoge Veluwe” en werden bezoeken ge bracht aan het bekende Kröller-Müller- museum en de uitspanning de „Koperen Kop”. Met een rondrit over de Veluwe en de Veluwezoom met prachtige herfst tinten werd Arnhem weer bereikt en vond men in het „Haarhuis” opnieuw gezelligheid bij een uitgebreid diner- dansant. Hier was het de heer G. Bos, voorzit ter van „De Plaatwellerij” die in een korte toespraak de directie van Stork- Plaatwellerij dankte voor haar bijdrage aan deze tocht. Vervolgens vroeg hij aandacht voor de komende activiteiten van de personeelsvereniging, waarvan de eerste voor vrijdag 21 september een bezoek met wedstrijd aan het bowling centrum in Heemskerk vermeldt. Rond elf uur arriveerden de plaatwel- lers, zeer voldaan over deze geslaagde tocht, zaterdagavond op de verschillende plaatsen van vertrek. Zondag vertrokken: Tor Anglia, Go thenburg; Lawanti, Kaapstad; Amstel stroom, Shoreham; Cartagena De Indias, Le Havre; Levern, Londen, IJmuiden; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; El Pampero, Narvik; Trojan-Service. Cont Plat, IJmuiden; Penquer, Detroit, IJmui den: Sangstad. Rotterdam, IJmuiden; Paarse Tulp, Rekkefjord, IJmuiden; Ge na-F, Rochester, IJmuiden; Vechtstroom, Huil; Zaanstroom, Felixtowe; William Flint, Odense, IJmuiden; Erik, Bremen; Johan-Person-Sleep, Gothenburg; Elbe, Oxeloesund, IJmuiden; Jacob Becker, Snlvesborg, IJmuiden: Thea-K, Middels- fart. Gealarmeerd door de directeur van een aan de Pijpkade gevestigde industrie heeft het raadslid sinds eind augustus regelmatig soms enkele malen per dag het industrieterrein en de haven bezocht om zich een juist beeld van de bestaande situatie te kunnen vormen. Daarbij is het mevrouw Vos opgevallen dat de door de continu lossende schepen aangevoerde houtpartijen, ondanks enor me activiteit, niet snel genoeg kunnen worden verwerkt en afgevoerd, waar door houtstapels ontstaan. Deze houtsta pels enerzijds en de gebouwen van de aan de Pijpkade gevestigde industrieën anderzijds, belemmeren het vrachtver keer (vorkheftrucks en vrachtwagens) ernstig. Voorts constateerde mevrouw Vos regelmatig dat de doorgang van Pijpkade naar Randweg met houtstapels was versperd waardoor om de ver keerschaos compleet te maken auto mobilisten gedwongen werden tussen het hout hun wagens te keren. Het ongeval dat de Amersfoortse chauffeur overige week overkwam acht mevrouw Vos dan ook een betreurenswaardig feit dat „da gelijks ieder, die zich op de Pijpkade bevindt, kan overkomen”. maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, teï- 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend van 9 - 12 en 13.30 - 15.30 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 19 - 20 u. Bodega Bellevue, Breestraat. 20 u. le denvergadering VVD. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14 - 17.30 u-; Amstelstraat 44: 15 - 17.30 u. pend op werkdagen van 10 - 12.30 en 14 - 17 u., op zaterdag en zondag van 10 - 12 en 14 - 17 u. Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. postzegel club. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. NVV- vrouwenbond. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7: 19 - 21 u. DINSDAG 18 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. opend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u„ op zaterdag en zondag 10 - 1? en 14 - 17 u. Dam, Ruijsdaelstraat- 20 u. schietvere niging. Zandkraai, Handelstraat. 20 u. kienen. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. disc-jockey-wedstrijd. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 15.30 - 17.30 u- BIOSCOPEN City-Theater. Maandag en dinsdag 19.30: „De tien geboden” Stadsschouwburg, Mandag 20 tango in Paris”, „Brasil Tropical”. DIVERSEN Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10-12 en van 14-17 uur, zondags alleen van 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en elke donderdag van 12 tot 13.30 uur en van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, tel. 19000. good and the bad”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14, „Frank en Eva”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, „Irma la Douce”, 14 j. Studio (Gr; Markt). 14.15, 19 Woensdag 14 15 u. gorilla”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van Hals’ mees terwerken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Geopend ma, t.m. za. 10- 17 u„ zon. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne), tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy. Permanen te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met za. 10-12.30 en 14-17 u. 1ste zond. v. d. maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend di. t.e.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zon. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek. In het keldertje Expositie van fotograaf Ted Dobson onder het motto: „Kijk naar je eige”. Geopend di. tot en met vrijd 13-17 u. zat. 11-17 u. en dond. avond van 20-22 uur. Vishal (Gr. Markt). Kleurenetsen en beelden van Jan Verburg. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. Tot en met 8 oktober. Vleeshal (Gr. Markt). Werk van twintig Haarlemse kunstenaars Dag. geopend 10-17 u., zond. 13-17 u„ t.m. 8 okt. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Dag. 10.30-12 u. en 14.30-16.30 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemstede), Oude Hollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 u zo. gesloten. DINSDAG 18 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19 - 21.30 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19.30 u.: „D« tien geboden”; 20 u.„Wie is er bang voor Virgina Woolf”. Luxor Theater (Breestraat), 19 en 21.15 u „Frank en Eva”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2), Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122’). Expositie tekeningen van Marijke Verhoef; geopend tot en met 29 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Mussent” MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dinsdag 2o u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30 en 20 u.: „De tien geboden”, a.l. Woensdag 13.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein. 19 en 21.15 u.: „The organization” 14 j. Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15 u.: „The en 21.15 rathon. Hamburg; Brinio, Par; Erik, Bremen; Anna von Bar gen, Sagunto, IJ muiden; Friedrich Engels, Steely Runner, Sagunto, World Champion, Sangata; Vestervik; Nereus, Takoradi; Nordkyn, Flixborough; Ruth Dieter, Gryvon, Zaandam; Harma, Gothenburg, Velsen; Annette, Mantyluoto; Holland, Terschel ling; Roerborg, Par; Eloquence, Gainsbo rough; Emsland, Noordzee, Velsen; Kano Palm, West Afrika. IJMUIDEN. Zondagavond even voor tien uur reed op de Hafkade een donkerblauwe personenauto met flinke snelheid tegen een aanhangwagen die tegen de vishallen geparkeerd stond. MAANDAG 17 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan- Geo- Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek- Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19- 21 u. DINSDAG 18 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Mandag 20 uur: dinsdag 20.15 uur: HALFWEG. Gemeentesecretaris J. P. C. Buijs staat nr. 1 op de aanbeveling om benoemd te worden in gelijke func tie te Wormer, de gemeente die bij de vorming van Zaanstad zelfstandig blijft. B. en W. van Wormer zijn echter verdeeld. De meerderheid wenst de heer Buijs, de minderheid de heer P. J. Baas, gemeentesecretaris van Warmond, die nr. 2 is. Totaal waren er 13 sollicitanten. en 21.15 u.s „The commissaris en het lichte meisje”, 18 j. -- „Sjors, Sjimmie en de Vertrokken op vrijdag: Roelof Hol- werda, Harlingen, IJmuiden; Acmaea, Stockholm; Marietta Bolten, Helsinki, Zaandam; Diorit, Flixborough; Otto, Aarhus; Georgina Everard, Londen; Else G, Rotterdam; Alca, Harlingen; Rusalka, Kingslyn, IJmuiden; Palimedes, Curasao; Torjan Service, IJmuiden, Cont Plat; Diamond Trader, Belfast; Holsatia, Ant werpen; Stolt Pasadena, Hamburg; Gise la Flint, Rotterdam; Troup Head, Flix borough; Hamilton Sleigh, Perzische Golf; Kristina, Delfzijl; Worthing, Lon den; Clarebrook, Zaandam, Delfzijl; Granoe, Helsinki. VELSEN. Een 21-jarige man uit Sassenheim moet de schrik van zijn leven gehad hebben, toen hij zaterdaga vond plotseling van onder zijn dashboard vlammen zag lekken. De man reed toen met zijn personenauto in de westbuis van de Velsertunnel, behield zijn tegenwoor digheid van geest en reed met de grootst mogelijke snelheid de tunnel uit. Toen parkeerde hij de wagen aan de kant van de weg, waar deze geheel uitbrandde. De brandweer heeft het vuur tenslotte ge blust. De man kwam verder met schrik vrij. BEVERWIJK Naar aanleiding van publikaties rond het ongeval, dat een 24- jarige Amersfoortse chauffeur vrjjdag jongstleden op de Pijpkade overkwam de man werd bjj het lossen van zijn vrachtwagen bedolven onder een stapel hout heeft mevrouw J. H. Vos-Muller (SCP) het Beverwjjkse college van Burgemeester en Wethouders schriftelijke vragen gesteld over de „levensgevaarlijke toestand op de Pijpkade”. MAANDAG 17 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 19-21.30 uur. De Ri ng, 19.30-21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. DINSDAG 18 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijk en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102 IJmuiden, tel. 10715. Openbare Bibliotheek Vefsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek. Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost. 15.30-17.30 u. filiaal Wijkerstraatweg 177 Velsen-Noord, 19-21.30 u.; filiaal Zee- wijkplein, IJmuiden-West 19-21.30 u. PTT-gebouw. Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- Oost. Sporthal „Zeewijk”, 18-23 uur: Bad mintonclub „IJmond”. Gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, 19.30-21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining boksvereniging „Manly Sport”. De uitslagen waren: A-kiasse: 1. H. van Doeswijk-P. C. Nijssen 296 straf- punten, 2. H. van Schie-J. Freijzer 468, 3. H. van den Braak-R. Granada 500. B- klasse: 1. M. Ponte-E. Ponte 429, 2. J. Jacobs-J. Ploeger 496, 3. A. Bouman- mevrouw Bouman 513. C-klasse: 1. heer en mevrouw De Bruin 540, 2. W. Wiers ma- H. F. Theunis 592, 3. mevrouw Wolring-heer Wolring 626. Aan alle eerstgeplaatste equipes werd een fraaie vouwfiets als bijzondere prijs uitgereikt, terwijl een radio-cassettere- corder nog op een startnummer werd uitgeloot. O --"Ka# 1 s HL ;S F - -1 ‘JTM i s 4,ï s s ss j ff SS-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5