Agenda G I ban 5 velen worden de dupe Advocate gelooft niet in onschuld bij keuze naam van sportblad Kick Wan Chun ligt nog op Bakkumse strand ELEGANT” Verenigingsnieuws otffi (fe [ktart Modehuis S( had bezoek jongeren Contactdag werkende BC „Velsen” Steunt de WD,wordt nu lid K Bii „I 1 o tóp B UITGEVERIJ OBERON: EEN PITTIGE NAAM MET MANNELIJKE LETTERS I I BERGINGSPOGINGEN GAAN DOOR Be Proces verbaal voor bedrijf voor opslag gevaarlijke stof Eksklusieve stoffen ■g» Dl DINSDAG 1 8 SEPTEMBER 1973 4 Velsen-IJmuiden Weerbericht F Merkenbureau Onbeschaamd f Last lezf ziei lag' mir Beverwijk v mal vrij Ve] per va der opi Denk aan Operaconcert Zaterdag a.s. Wijk aan Zee 5 ker het 9 .Wiegel over de politieke situatie KIJK NED.1, 20.20 uur Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Velsen-IJmuiden per giro/bankf 27.-J Haarlems Dagblad 1 ►Umuider Courant *«k^BBW*ntt*^Beverwijkse Courant i i - I - V o ~"”erpost2w< 416 Haarlem Heemskerk 1 1 - qpB ,1 A i p (Van een onzer verslaggeefsters) Sporthal Huijgens- -■ x 5 ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) S ADVERTENTIE NAAM: ADRES: WOONPLAATS: i i Duitse. Hij wees vooral op het slechte papier dat binnenin wordt gebruikt. BAKKUM. „De „Wan Chun”, Chinese vrachtvaarder, die tijdens woedende novemberstorm vorig aanwezig geweest - sloegen het spel van zand en water stilzwijgend gade. Ook zondagmiddag maakten de bergers geen gebruik van het door de wind opge zweepte water: niets wees op op handen zijnde pogingen de „Wan Chun” varende te krijgen. De omstreden koppen. De „k" van Kick is forser, de „i” torst de voetbal. IJMOND. Evangelie en Industrie en Bedrijfsapostolaat organiseren zaterdag 29 september een contactdag voor wer kende jongeren, die begint met de verto ning van enkele korte filmpjes. Daarna wordt een voettocht door de duinen gemaakt, waarbij in groepjes ge praat wordt over het thema „Vogelvrij”. DINSDAG 18 SEPTEMBER Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Bodega Bellevue, Breestraat. 20 u. ver gadering VVD. MO’ al i lijk ble tal reg het wel zal „ZANG EN VRIENDSCHAP” in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk AANVANG 20.00 uur WOENSDAG 19 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 en 19-21 u. ZIJLSTRAAT 95 t.o. STADHUIS Haute Couture Kleding naar maat Knippatronen naar maat pasklaar FRANSE COUPE Wei v i f r r e h d r ti g' h b v s d b t t: r Zaterdagmiddag was er een verhoogde activiteit rondom het schip merkbaar: een zandzuiger wierp aan de hellende kant van de vrachtvaarder een soort piertje op, dat rond 17.30 uur door het opkomende water weer werd verslonden. Circa tweehonderd belangstellenden - velen van hen waren ook ’s morgens de de novemberstorm vorig jaar hoog op het strand van Bakkum werd geworpen, is geen centimeter verscho ven. Ondanks uitlatingen van de Haar lemse berger Arnold Elferink (momen teel niet voor commentaar bereikbaar) zijn tijdens de hoogwaterstanden van de afgelopen dagen ook geen pogingen on dernomen het schip vlot te krijgen. V.V. D. Koninginnegracht 57 Den Haag, tel: 070-604803 ^antwoordnummer 1877 Den Haag(geen postzegel nodig) Mr. Roessel inventariseerde de bezwa ren van Kicker: de kleur van de kop is vaak identiek, er zijn rubrieken die bijna het zelfde zijn („Weerbericht” bij Kicker, werd „hoe staat de barometer” bij Kick), de naam en het lettertype die werden nagebootst, of waar men op zijn minst tegen aanleunt. Dat sticht ver warring meende zij. Een voorbeeld: een lezer van Kicker bezocht Nederland, kocht Kick hier en schreef Kicker of er nog meer van die speciale uitgaven van het blad in andere landen waren. Kort om: velen verkeerden in de veronder stelling dat Kick in licentie van Kicker werd verspreid- De advocate stelde dat uitgever en makers ook moeilijk in het blad te vinden waren. Het woord „onbeschaamdheid” werd in de dagvaarding gebezigd in verband met „het klakkeloos overnemen van een gehele opzet voor inhoud en lay-out” wat volgens Olympia Verlag in nr. 26 gebeurde: het competitienummer. Kick zou daarin hetzelfde als Kicker gedaan hebben: op één pagina een foto van het elftal, op de andere ertegneover een beschrijving ervan. De advocate conclu deerde tot oneerlijke mededinging, een onrechtmatige daad. De boswachters, werkzaam in de dui nen, zien het schip liever vandaag dan morgen vertrekken. „Je hebt er meer last dan gemak van”, meldde één hun ner, „op de vreemdste tijden waren mensen door de duinenrij rond in de hoop het schip te kunnen zien vertrek ken.” Gezien de verwachte sterkte (Dene marken is een land waar de badminton sport no. 1 staat) van de Deense spelers stelde de B.C. Velsen haar teams samen, uit haar beste jeugd- en adspirant-senio- ren. De resultaten waren verrassend. Vrijwel alle partijen werden gewonnen door de teams van de B.C. Velsen. Met name de Deense trainer was onder de indruk van het niveau waarop bij Vel sen badminton wordt gespeeld in verge lijking tot enkele jaren geleden. Met name ging de waardering van de Denen uit naar de trainer van de B.C. Velsen Oddij Mallant. De sportuitwisseling werd zaterdaga vond besloten met een feestavond in sporthal Zeewijk. Het geheel was voor het bestuur van de B.C. Hérning aanlei ding om B.C. Velsen uit te nodigen voor een 5-daags tegenbezoek rond Pasen vol gend jaar. Tegenspeler Kick 65.000 exemplaren, erover: een Jubileumcollecte. In de herden kingsdienst, die onlangs ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Juliana werd gehouden in de Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat, bracht de collecte, bestemd voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, 375,- op. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19.30 u.: „De tien geboden", 20 u.: „Wie Is bang voor Virginia Woolf’’. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „Frank en Eva”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17 30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Marijke Verhoef: geopend tot en met 20 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN Museum „Beeckesteijn”, Rijksweg Velsen Zuid. Diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks (behalve zaterdag en zondag) geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur: donderdag ook van 20 tot 22 uur; andere dagen en tijden na telefonische afspraak 02510-94159 Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur; telefoon 1900.0 WOENSDAG 19 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 u. Hu» wiegel Vrijdagmiddag vertelde een der perso neelsleden van de Haarlemse berger dat de „Wan Chun” voorlopig wel op het strand zou blijven zitten: „Allemaal sprookjes. Dat schip komt nog niet vlot. Misschien over een paar dagen, maar dit weekeinde nog niet”. Desondanks werd er ’s middags nog hard gewerkt rondom het schip, dat door de aprilorkaan nog verder in de richting van de duinerij was gestuwd. Zaterdagmorgen vroeg - om 5.02 uur was het vloed - moesten enige tientallen kleumende belangstel lenden onverrichter zake huiswaarts ke ren: er kwam wat rook uit de pijp van het schip, maar verder gebeurde er dan ook totaal niets. DINSDAG 18 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15. u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 14-17 en 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: 14.30-17 en 19-21 u.; Kingford Smithstraat 110a: 14.30-17 u. Het kabinet-Den Uyl presenteert de rekening: Werknemers, zelfstandigen, middengroepen, wat U ook bent: HET KABINET TREFT U. Er is geen sprake van zuinig beleid. U krijgt nög hogere belastingen. Autorijden wordt veel duurder, bijna onbetaalbaar voor een doorsnee gezin. Sparen en hard werken voor het eigen huis -een vurige liberale wens- wordt gestraft. Den Uyl gaat uw eigen huis onrechtvaardig belasten. KVP en ARP moesten zo nodig, zij hielpen Den Uyl in het zadel. U ziet nu het resultaat. Het moet én het kan ook anders. De WD hoopt ook op U. Maakt ons sterk in onze strijd. *OfWer Na een gezamenlijke maaltijd wordt er een feest met een deejee georgani seerd voor de deelnemers. De dag is alleen bestemd voor wer kende jongeren. Zij kunnen zich opge ven bij Paul Clement, Zeestraat 92, tel. 27934 in Beverwijk of bij C. Rustemey- er, Roos en Beeklaan 11, Santpoort, B. v. d. Schans, Kennemerlandstraat 44, Heemskerk of bij het vormingscentrum „Alfons Ariëns”, Heirweg 2 in Velsen- Noord. Graag vóór 20 september. Deze dag is bedoeld voor jongeren tussen vijftien en eenentwintig jaar, maar voor enkele gevallen kunnen uitzonderingen worden gemaakt. Mr- Hüffer merkte namens Oberon op dat de naam Kick bij een merkenbureau is gedeponeerd, dat daar geen verzet tegen was, en dat het „merk” beschermd was. Een procedure op dit punt zou echter een mogelijkheid zijn, zei hij, maar dat viel buiten het in dit kort geding gestelde, evenals trouwens de au teurswet. Wel wilde hij nog wat verge lijkingen maken van andere „merken” van bladen waar nooit problemen waren geweest: Motor, naam van bladen in vele landen, Spiegel en Der Spiegel, Nieuwe Revue en Neue Revue. Hij gaf even een kijkje in de keuken van het ontstaan van de naam Kick. Men wilde een nieuw, actueler blad maken, dan het op achtergrond en meer op de jeugd georiënteerde „1-0”. De naam „Kick” werd gevonden in het „pit tige” zoals de heer Hüffer zei, het krachtige wat in het woord ligt besloten, een trap, een schop. Daarvoor werd toen TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- straat). Expositie modelbouw, geopend tot en met 29 september op werkdagen van 19 tot 21.30 uur, op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. HAARLEM- „De kwaliteit van Kick is veel hoger, we hoeven echt geen leentjebuur te spelen bij het Duitse Kicker”. Aldus de Amsterdamse advo caat mr- H. J. F. M. Hüffer gisteren in de kamer van de president van de Haarlemse rechtbank, mr. Schimmelpe- ninck, waar hij de aanval van het Duit se sportblad Kicker op het Nederlandse Kick moest pareren. De Duitse uitgeverij van Kicker, Olympia Verlag uit Neuren berg liet in dit kort geding bij monde van de ook uit Amsterdam afkomstige advocate mr. M. I. Roessel weten niet gesteld te zijn op de manier waarop het voormalige sportblad „1-0” sinds een half jaar onder de naam „Kick” draait. De bezwaren betroffen de vrijwel iden tieke namen, de typografisch sterke overeenkomsten van lettertype in de naam en identieke inhoud en lay-out met name waar dit één speciaal num mer aan het begin van de competitie betrof. In het kort geding eiste de Duitse uitgeverij van de uitgeverij van Kick, Oberon BV (onderdeel van het VNU- concern) de naam Kick te laten vallen en ook qua inhoud en opmaak Kicker niet na te bootsen, dit op straffe van een dwangsom van DM 10.000. ons er echt niet voor”. Hij vroeg zich tenslotte af waarin Olympia Verlag schade kan hebben. De markt hier is dezelfde als die van Kick. „Sport inte resseert velen, maar weinigen zijn zo voetbalgek dat ze ook nog eens belang stelling hebben voor het buitenlandse voetbal. Kicker is alleen voor de Duitser hier”. Misschien, opperde hij, is men in Duitsland bang voor gevolgen op de Duitse markt van een samenwerking van VNU en een Engels concern. Mr. Roessel over die schade: „Omdat we het pas kort weten is de schade nog niet bekend. Kicker is één der meest gezaghebbende sporttijdschriften, dat naar vele landen gaat. Daarom bestaat de angst dat men denkt: als dit kan in Nederland, kan het elders ook. En dat is een carte blanche voor de uitgeverswe reld die zich de moeite van het verzin nen van nieuwe titels dan niet meer hoeft te geven”. De uitspraak is maandag 24 september om twee uur. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen van 10-12.30 en 14- 17 u., op zaterdag en zondag van 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: 14- 17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: 14.30-17 u. Mr. Hüffer merkte verder op dat het bewuste „nummer 26”, het „competitie nummer” niet meer dan een normale voortzetting van de lijn.’ bij „1-0” was geweest. Het woord „onbeschaamd” klonk hem onaangenaam in de oren. Het editorial (naam redactie, uitgever e,d.) was er wel, al stond het soms op verschillende pagina’s, en was het een enkele keer weggevallen. „We schamen HAARLEM. Een opsporingsambte naar van de dienst milieuhygiëne van de provincie Noord-Holland heeft proces verbaal opgemaakt tegen de b. v. Ruba- tex in Weesp wegens het ontbreken van vergunningen voor de opslag van acryl- nitryl. Het bedrijf gebruikt de gevaarlij ke stof bij de vervaardiging van kunst stoffen (polymeren). Het proces -verbaal is opgemaakt in opdracht van de hoofd- ingenieur-directeur van de provinciale waterstaat. Bovendien zullen gedeputeerde staten van Noord-Holland en burgemeester en wethouders van Weesp maatregelen ne men op het administratief-rechtelijke vlak, aldus een verklaring. G. S. hebben Rubatex 28 augustus opgedragen binnen veertien dagen een hinderwetvergunning en een vergunning op grond van de wet op de luchtverontreiniging aan te vragen bij het college. Het bedrijf heeft dit nog niet gedaan. door iemand een forse, mannelijke letter gevonden, waarvan de „k” nog wat tech nisch werd bijgeschaafd, en de „i” aan gepast met het voetballetje erop, als punt. Mr. Roessel: „Als al die mensen zo prat gaan op hun produkt dan kan het er bij mij niet in dat dat het werk van één man is geweest, en dat men niet in zijn achterhoofd het beeld van Kicker had”. Over de naam Kick zei ze: „In onze jeugd dachten we bij Kick aan voetbal, ja, maar de jeugd van tegen woordig denkt dan eerder aan drugs. Ze geloofde niet erg in die pure on schuld van Oberon. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 19.3# uur: „De tien geboden”. Stadsschouwburg, 10.15 uur: „Brasil tropi cal”. Voorlopig lijkt daar echter nog geen kans op. Alleen tijdens hoogwater komt de voorsteven van de vrachtvaarder met water in aanraking: bij eb kan men zonder gevaar voor natte voeten rond de steven van het schip lopen. Berger El- frink’s plannen blijven voorlopig in duisternis gehuld: wie weet waagt hij deze week nog een kansje. De‘ herfst stormen zullen het vlottrekken van het schip zeker niet vergemakkelijken. DINSDAG 18 SEPTEMBER. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, nr. 8-12, 10-12.30 u. (volwassenen). Voor tieners: 14.30- 17.30 u. Centr. Jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg 96, 15.30-17.30 u. Santpoort-Noord: volw. tieners en jeugd 14.30- 17.30 u. Fil. Velsen-Noord: volw. en tieners: 19.00-21.30; jeugd 19.00-20.30 Zeewijkplein: volwassenen, tieners en jeugd: 19.00-21.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordsstraat 102, IJ- muiden, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1, spreekuur van 9.30-12.30 uur. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1, spreekuur volgens afspraak. Telefoon 12464. Boksvereniging „Manly Sport”, gym zaal Moerberg. Comitéschool, Kerkstraat 19.30- 21.30 uur: boksen en fysieke krachttraining. Badmintonclub „IJmond” „Zeewijk”: 18-23 uur. Velserbad, Briniostraat: 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Centrale Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, volwassenen en tieners: 14.30-17.30 u. en 19.00-21.30 u. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96- jeugd en tieners: 14.30- 17.30 uur. Filiaal Santpoort-Noord, Wüstelaan 79. Volwassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, volwasse nen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 uur, Zeewijk, Zeewijkplein IJmuiden. Vol wassenen, tieners en jeugd: 14.30-17.30 u. Federatie Bejaardenzorg. Abeelen- straat 1. Spreekuur volgens afspraak. Velserbad, Briniostraat: 6.30-8, 14-15.15 en 21.30-22 uur: gemengd zwemmen. VELSEN. Afgelopen weekeinde heeft er een sportuitwisseling plaats ge vonden tussen de B.C. Velsen en de uit Denemarken afkomstige B.C. Herning. Onder de 30 spelers bevond zich de Deense jeugdkampioene Lotte Göttsche. Vrijdag maakte het gezelschap een tour door Noord-Holland vergezeld van enke le bestuursleden van de B.C. Velsen. Bezocht werden de Kaasmarkt, Volen dam en Amsterdam. Zaterdag werden de wedstrijden gespeeld. Het kort geding betekende stapels kleurige tijdschriften op de tafel voor president en griffier. Gele „Kicks”, gele Kickers, maar ook weer rode Kickers. „U mag ze houden” zei mr- Hüffer vriendelijk tegen de president. Deze liet merken er toch ook niet een bijzonder overmatige belangstelling voor te heb ben. Kicker is een Duits sportblad met een oplage van zo’n 280 a 290.000 exem plaren over de hele wereld. Volgens de cijfers van verspreider van Ditmar in ons land gaan er steeds zo’n 1400 exem plaren naar Nederland waarvan er 750 worden verkocht. Tijdens het toeristen seizoen wat meer: 2500 komen hier, tweeduizend worden er verkocht- Het blad bestaat sinds ’47 en heet sinds 1968 Kicker. Tegenspeler Kick heeft een oplage van 65.000 exemplaren. Trots praatte mr. Hüffer erover: een omzet van 600 miljoen bij Oberon, een uitge breide techniek, een grote staf „het ligt toch niet voor de hand dat we dan een formule van een ander blad overne men”. Een blad dat zijns inziens heel wat minder kwaliteit heeft (kost DM 1, terwijl Kick op ƒ1,25 komt), dan het U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. 0 per maand, *t per kwitantie f 9.30 0 per kwartaal, ar* DINSDAG 18 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u, op zaterdag en zondag 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. disc-j ockey-wedstrij d. Dam, Ruysdaelstraat. 20 u. schietvere niging. Zandkraai, Handelstraat. 20 u. kienen. h '9^ V H - ïf> v4* -'--fit 't i. BT»-- - «Sis •ofi

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4