MVV-TRAINER ONTSLAGEN EX-AJACIED BRAAM: Limburger te groot Oefenmeester schoot tekort Eerste thuisnederlaag sinds 17 maanden FC DUNDEE IS GEMOTIVEERD Deelnemers hoofdgroep Jan Boskamp bekend op de bank SPORWBM FREM GEEN PARTIJ VOOR FC BASEL Paardekoersen Directe reportages Spelers lieten Maarten Vink vallen als baksteen i :s '68 taalde n. Moore blijft t 99 yerschil was voor een miljoen gulden aan prijzen II! O O Portisch geplaatst 'C/.J CO WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1973 16 N- EN L Geschrokken Hoogovenschaaktoernooi 6 Geen kracht j Deze lichtgewicht Singer Starlet kunt u iedere week winnen, wanneer u voor ƒ1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie voor de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie in deze krant. De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer, met de slimme „één-hands-greep” is eenvoudig te bedienen, geen inge wikkelde obstakels of constructies. Hij kan zig-zaggen en blindzo- men; maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razendsnel knopen aan. En dat is heel wat voor zo’n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde ƒ549. Als u niet wint heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor 299. eres- eden. n, sheet erd. 9 De tototips van Bram Braam zijn: er (Van onze sportredactie) Het meespelen eerst Henny op ADVERTENTIE 5 tussen Poloegajevski de 1 DUNDEE Ze deden, onafhankelijk van elkaar, beiden nogal somber, dins dagmiddag in het bejaarde, maar nog stijlvolle Queens-hotel aan Dundee’s Ne- thergate. Zowel „Spitz” Kohn in een der plaatselijke bladen geannonceerd als Herr Kohn, een niet helemaal onbegrij pelijk misverstand als zijn tegenstre ver van woensdag, manager -coach Da vie White van Dundee FC, had de nodi ge problemen. En toch is het vrijwel zeker dat FC Twente en Dundee in het eerste treffen tussen beide clubs voor de UEFA Cup zullen aantreden met dezelf de elftallen die afgelopen zaterdag voor de beide nationale competities binnen de lijnen waren. lopen erg bemoeilijkt), Epi Drost (spier blessure in een bovenbeen, overgehouden aan de interland tegen Noorwegen) en Jan Jeuring (pijnlijke wreef) tot het groepje Twentenaren dat de afgelopen dagen voortdurend extra verzorging ont ving. HILVERSUM. De NOS-radio zal vanavond in een schakelprogramma rechtstreekse reportages uitzenden van de voetbalwedstrijden om de Europa Cup 2 voor bekerwinnaars en de UEFA-cup, waarbij de Nederlandse clubs Feyenoord, Twente en NAC zijn betrokken. De NOS-televisie zal vandaag in Studio-Sport een samenvatting uitzenden van de die avond in Rotterdam gespeelde wedstrijd NACMaagdeburg. Deze samenvatting is van 22.2b tot 22.50 uur te zien op Nederland 1. UEFA Cup, en in de tegen Dundee, gericht van spelers vreemd. Tommy De vijf doelpunten van FC Basel wer- d gescoord door Balmer (2), Cubillas, Hasler en Demarmels. Er waren 8.500 toeschouwers. Olympique Marseille heeft in Luxem burg met 5-0 gewonnen van Union. Bij de rust wa- de stand 3-0. Het was de eerste wedstrijd in de eerste rande van het Uefa cup toernooi. De doelpunten werden gescoord door Kuzowski (3), Bi- gues en Hardt, üie in eigen doel schoot. Er waren 2.500 toeschouwers. 1 1 3 1 3 1 1 3 3 1 2 2 1 ERK 11.00 d van ir 1—16.00 sn i UtrechtHaarlem PSV—AZ Aj axFeyenoord MVV—NAC De GraafschapTwente - SpartaNEC -- TelstarAmsterdam Den HaagGroningen - G. A. EaglesRoda VitesseDen Bosch CambuurFortuna SC Willem IIHeerenveen ExcelsiorW ageningen "'V LONDEN. Bobby Moore blijft toch bij West Ham United. Dit verklaarde die tevens vertelde dat Moore zelf niet om een transfer had gevraagd. De ge ruchten over een eventueel vertrek van Moore waren in de wereld gekomen nadat Derby County manager Brian Clough had laten weten sterk geïnteres seerd te zijn in de aanvoerder van West Ham. Moore was afgelopen zaterdag tegen Manchester United buiten het team ge laten. dat ik geen voldoende conditie heb. Dit geldt ook voor andere spelers. Wij heb ben trainer Vink gevraagd de trainingen te verzwaren. Maar daar is tot nu toe weinig van gekomen. Hij is bij ons overigens niet alleen kwestie van condi tie. Onze slechte resultaten vinden hun oorzaak in een complex van factoren”. BASEL. FC Basel heeft dinsdaga vond voor eigen publiek met 5-0 gewon nen van Frem Reykjavik (Ijsland). Bij de rust was de stand 2-0. Het was de eerste wedstrijd in de ronde van de Europa cup voor landskampioenen. allen, maar ik denk wel dat ze allemaal spelen”, verklaarde White. „Ze willen allemaal zo verschrikkelijk graag. In de eerste plaats omdat ze er wel degelijk van overtuigd zijn, dat er iets goedge maakt moet worden na zaterdag, dat het een vergissing is geweest. Daarnaast is het voor hen erg belangrijk in een Europees toernooi te kunnen uitkomen, zich op dit niveau te presenteren en zich in de kijker te spelen”. Niettemin zei aanvoerder Willy Bro- kamp: „Ik heb geen kracht. Ik kan individueel met een bal beduidend min der dan verleden seizoen. Mjjn balbe- handeling is slechter geworden. Ik meen MAARTEN VINK .werkeloos. het voorbereiden van spelers (conditio neel en tactisch) op wedstrijden strookte kennelijk niet met hetgeen de spelers al jaren gewend waren van George Knobel. De klachten culmineerden in een ge sprek tussen de spelers (Willy Brokamp, Frans Herben en Gerard Hoenen) en de commissie van toezicht (ing. A. Wolfs, drs. L. Stouthart en J. Pieters), een bijeenkomst die m aandagavond tevens door mr. M. Tripels werd bijgewoond. In dat gesprek kwam duidelijk naar voren dat het vertrouwen tussen trainer en spelers verdwenen was en dat de ispelers niet langer bereid bleken met Maarten Vink samen te werken. Dinsdag ochtend volgde ten huize van mr. Tri pels, een bespreking tussen trainer Vink, de commissie van toezicht en MW’s voorzitter. Alle partijen kwamen tot de conclusie dat het onder de gegeven om standigheden gewenst was de bestaande arbeidsovereenkomst te verbreken. van een andere doel man (de jonge Eddy Pasveer, ex-AZsv Aal ten en jeugdcontractant is reserve) noodzaakt FC Twente niettemin tot een ander spelpatroon, te meer omdat Dun dee fysiek erg sterk is. De linies zullen naar achteren toe versterkt worden, zo liet Kohn doorschemeren. Ook al omdat het in Europa-Cupwedstrijden gebruike lijk is dat een thuis spelende club zich in de eerste wedstrijd van een zo ruim mogelijke voorsprong probeert te voor zien. Merkwaardig daarbij is overigens, dat FC Twente in het verleden dikwijls kans zag via tegentreffers perspectief voor de return te veroveren (Dinamo Tiblisi en OFK Belgrado, beide 3-2 in het vorige seizoen). De cupwedstrijd heeft zaterdag voor Dundee een extra dimensie gekregen. Zaterdag immers kwam er voor zijn ploeg een einde aan een trotse serie. Na 17 maanden op eigen veld ongeslagen te Elftallen waarover na afloop, zowel in het Diekman-stadion als rond het Dens- park, een royale hoeveelheid blessures werd gemeld. Vandaar dat er dan ook geen definitieve opstellingen uit de bus kwamen, iets wat bij dit soort ontmoe tingen overigens toch al niet erg gebrui kelijk is. Grootste vraagteeken bij FC Twente is Kalle Oranen, die anderhalve week gele den tegen Ajax een knie verdraaide en derhalve zaterdag tegen MVV verstek moest laten gaan. Kohn: „Hij heeft maandag wel weer getraind en het is me niet tegengevallen. Alleen moet de angst voor het persoonlijke duel natuur lijk wel helemaal verdwenen zijn. Een beslissing zal ik vermoedelijk pas een paar uur voor de wedstrijd nemen”. Tegen MVV stond René Notten opge steld als rechtervleugelverdediger, een positie die hem allerminst vreemd is, al maakt het natuurlijk wel verschil of dat gebeurt tegen een uiterst matige, nauwe lijks aanvallende Dundee FC. Notten, die hinder ondervindt van een gekneus de enkel, behoort daarnaast met Willem de Vries (nagelloze rechterteen, die het Het schakelprogramma begint om 19.15 uur en zal tot 22.20 uur duren. Het is te horen op Hilversum 3. De reportages beginnen om kwart over zeven met een reportage van het Zweedse Oesters tegen Feyenoord. Om half acht begint DundeeFC Twente en om half negen NACMaagdeburg. Eenzelfde schakel programma zal op 3 oktober op Hilversum 3 worden uitgezonden, wanneer de returns worden gespeeld. MAASTRICHT. Maarten Vink is geen trainer van MVV meer. Als gevolg van gerezen moeilijkheden met de spelers heeft de opvolger van George Knobel na een gesprek „op hoog niveau” zijn functie met onmid dellijke ingang neergelegd. Doelman Frans Korver, in het bezit van een trainersdiploma B zal als oefenmeester ad interim optreden. Dinsdag middag al leidde hij de training van de selectiegroep van het eerste elftal. Het bestuur van MVV ziet zich thans voor de taak gesteld op zeer korte termijn een nieuwe trainer te contracteren. De MVV-spelers waren over de wijze van trainen door Maarten Vink niet tevreden. Zij bleken van mening dat hun conditie te wensen overliet en dat die fysieke gesteld heid mede oorzaak was van de slechte resultaten die MVV in het pas teerde oefenstof, maar ook de tactische voorbereiding op de te spelen begonnen seizoen bereikte. Niet alleen de door trainer Vink (38) gehan- wedstrijden liet - volgens de spelers - te wensen over. deze deceptie niet Lambie (bovenbeen), (gekneusde ribben), Eén vervanging, vergeleken met zater dagavond, is er natuurlijk toch, maar die wissel is geen gevolg van een blessu re. In plaats van de geschorste, nu als nogal zwijgzame toeschouwer meegereis de Piet Schrijvers, zal Henny Ardesch onder de lat staan. Een Ardesch, die behalve in een paar wedstrijden met Twentes jeugdelftal met de hoofdmacht slechts één oefenpartij beleefde, waarin hij nauwelijks iets te doen kreeg. Kohn, die aan deze affaire veel denkwerk heeft besteed, hierover: „Natuurlijk zou het beter zijn geweest als Ardesch meer wedstrijden, competitiewedstrijden dan. had kunnen meedoen. Maar die competi tie blijft nog wel altijd nummer één voor ons, vooral de competitiestart, waarin de zaak op toeren moet komen. Zijn hele trainingsarbeid is op de wed strijden voor de eerste plaats die geweest”. Na Vidovic, Schlangen is Vink nu de derde trainer die in de loop der jaren bij MVV voortijdig de activiteiten als trainer moet stopzetten. Hoe de financië le aspecten van Vinks contract met MW zullen worden „verrekend” is nog een vraag. Mr. Tripels: „Er kleven nog wat juridische moeilijkheden aan. Vink wenst assistentie van zijn juridische raadsman. Ik heb hem voorgesteld con tact op te nemen met de vereniging van oefenmeesters” In MW-kringen wijst men erop dat Maarten Vink een „gewaarschuwd man” was en dat, in een tijd dat (semi)prof- voetballers volledig mondig zijn, een pa ternalistische oplossing van de gerezen moeilijkheden niet (meer) mogelijk was. Frans Korver, de ad-interimtrainer, zal het elftal niet op eigen houtje sa menstellen. Hij zal dit doen in nauwe samenwerking met de commissie van toezicht. Ook om dit laatste „gegeven” zal MW naarstig naar een nieuw trai ner dienen te zoeken. De spoeling is echter dun. Zeker is dat het elftal van MW een inzinking doormaakt (ook te wijten aan de noodgedwongen absentie van onder meer Jo Bonfrère en Gerard Hoenen), dat het team lijdt aan aanzien lijk vormverlies. De spelers dienen wel te beseffen dat conditie en vorm twee geheel verschillende aspecten zijn voor een (semi) profvoetballer, die lichamelijk en geestelijk een hoog rendement wil halen. De Australische tennisspeelster Evon ne Goolagong heeft een contract gete kend bij de proforganisatië WTT. o Tom Okker is na zijn zege in Seattle opgeklommen tot de vijfde plaats in het GP-klassement. Leider is Ilie Nastase. Flying Dutchman-equipe Imhoff-De Groot, die eerder buitenspel werd gezet, is weer opgenomen in de voorbereidings groep voor Montreal. In de Engelse leaque won Coventry met 1-0 van Derby County. De Spanjaard Jezus Manzaneque heeft de zevende etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Domingo Peru- rena werd leider in het algemeen klasse ment. Morgen arriveert de Rus Andreiko in Nederland voor zijn tweekamp om de wereldtitel dammen tegen Sijbrands. Het Nederlands team in de motorzes- daagse is nog steeds zonder strafpunten. Een reactie van trainer Vink op Bro- kamps uitlatingen viel dinsdag niet te ontlokken. Trainer Vink torste de „erfe nis” van George Knobel, hij droeg de last een trainer te hebben opgevolgd die met MW vooral in het voorbije seizoen opvallende prestaties bereikte. Zijn opvatting over training is duide lijk anders dan die van Knobel. Boven dien kreeg Maarten Vink niet de be schikking over Bennie Redel en Jan den Rooyen. Redel toog naar FC Boom en Jan den Rooyen deponeerde zijn voet balschoenen in de kast omdat hij (onder meer) buiten het speelveld er financieel beter van werd. Vervolgens verdween Jos Klingen (een verdediger die nu in MW’s defensie zonder meer gemist wordt) uit de selectiegroep. Hij stelde bepaalde financiële eisen, kreeg deze niet onmiddellijk ingewilligd en verscheen vervolgens niet meer op de training. Afgezien van het feit of Klin- gens eisen gerechtvaardigd waren, Jos vergat in zijn „boosheid” de contractuele verplichtingen die hem aan MVV bon den (en nog steeds binden). Het is be kend dat het MW-bestuur deze houding van Klingen niet zo maar wil accepte ren. aangekeken kunnen worden. Vink is een goeie vent en voor mij had hij nog wel even tijd mogen heb ben om te laten zien wat hij bereiken kon. Maar als Amster dammer heb ik ge merkt dat een Lim burger niet zo snel iemand accepteert en ik denk dat het ver schil tussen Knobel en Vink te groot is geweest. Dat hebben de spelers nog niet kunnen verwerken. Als mogelijke opvol- Voorzitter mr. M. Tripels: „Maarten Vink wist dat er iets broeide. Hij schrok niettemin van de aard van het onder houd maar toonde begrip voor de situa tie. Kort na afloop van het „laatste gesprek” zocht Maarten Vink in het Geusseltstadion zijn spullen bij elkaar en vertrok (om half vier) nog vóór een lid van de commissie van toezicht aan de verzamelde spelers meedeelde dat Maarten Vink van zijn functie ontheven was. PORTOROZ. De Hongaarse groot meester Lajos Portisch heeft zich in de Joegoslavische plaats Portoroz geplaatst voor het kandidatentoernooi schaken. Portisch won zijn afgebroken partij te gen de Rus Poloegajevski. „Nu Frans Korver de training tijdelijk heeft overgenomen verwacht ik dat er zondag wel enkele duizenden toeschou wers meer zullen komen dan wanneer er niets gebeurd zou zijn. Het bestuur moest een beslissing nemen want zo kon het niet langer. Je kijkt uiteindelijk toch naar de resultaten; als we nu maar re gelmatig een puntje hadden gepakt had de zaak nog even VAEXJOE. Jan Boskamp, Feyen- oord’s middenvelder, zal er vanavond, wanneer zijn club in Vaexjoe tegen Oesters IF aan het Uefa- Cuptoernooi begint, niet bij zijn. Gistermiddag, kort na aankomst in het 60.000 inwoners tellende Vaexjoe, deelde Wiel Coerver de trainer van Feyenoord zijn mid denvelder mee dat hij niet opgesteld zal worden. „De wedstrijd tegen Oesters is een uitstekende voorbereiding op het veel belangrijkere duel van zondag te gen Ajax”, aldus Coerver. „Ik wil dan ook graag spelen met de ploeg, die in het Olympisch Stadion tegen Ajax uit komt. Dat is de beste test, die wij ons hadden kunnen wensen”. In de plaats van Boskamp, die wegens een kopstoot, welke hij zaterdag aan René v.d. Kerk hof uitdeelde, een schorsing van waar schijnlijk twee wedstrijden boven het hoofd hangt, speelt Wim Rijsbergen. Dinsdag, in het begin van de avond, bij een training bleek dat Rijsbergen vrij wel geen hinder meer ondervind van zijn enkelblessure. zijn gebleven, moest Dundee FC weer een nederlaag (0-1) toestaan. En uitgere kend ook nog tegen stadgenoot en aarts rivaal Dundee United. Een forse lijst al dan niet ernstig geblesseerde was aan Duncan Gemmell Bobby Wilson (gekwetste knie), Gordon Wallace (dijbeen) en Bobby Ford (enkel), Op Wallace na allen uit het achterste deel van de ploeg, kwamen niet onge schonden uit het treffen met de United te voorschijn. ..Honderd procent fit zijn ze geen van MVV-voorzitter mr. Max Tripels: „De tactische besprekingen waren minimaal en dus nauwelijks toereikend voor de eredivisie”. Voor zijn komst naar MW. waar hij tot het eind van het seizoen onder contract staat, trainde Maarten Vink gedurende vijf jaren het eerste- divisieteam Wageningen. Bij herhaling drongen de MW-spelers bij Vink op een hardere training aan. Maarten Vink voelde er niet veel voor. Zijn opvatting over training, over De partij tussen Poloegajevski en diens landgenoot Geiler eindigde in re mise. Poloegajevski en Geiler moeten nu beslissen wie Portisch mag vergezellen. Beide spelers komen nog tegen Portisch uit. De stand is: 1. Portisch 4Vz uit 6; 2. Poloegajevski 3 uit 7; 3. Geiler 21/z uit 7. MAASTRICHT. De gisteren ontslagen trainer/coach Maarten Vink was aan het begin van het pas vtff competitie dagen tellende seizoen niet de enige vreemde eend in de Maastrichtse bijt. MVV haalde bij Sparta de jonge Cor Pot weg, de opvolger voor de naar België uitge weken Redel, terwijl Ajacied Bram Braam als het ware van plaats verwisselde met George Knobel. De 21-jarige Amsterdammer tekende bij MVV een (full prof) contract voor twee jaar omdat hjj vast in een eredivisie-elftal wilde staan. Bij Ajax kon hij die garantie niet krijgen en daarom verkoos Braam het romantische Vrijthof boven de chaotische Dam. Chaos is een sterk woord voor de toestand die de laatste weken bij MVV is ontstaan, maar romantisch was de verhouding tussen bestuur, spelers en Vink allerminst. Na de opzienbarend sterke start van vorig jaar is de club van voorzitter Tripels ditmaal opzienba rend zwak begonnen. De beide thuiswedstrijden gingen verloren (voor heen gold de Geusselt als een schier onneembaar bastion) en alleen van debutant Roda weid in Kerkrade - weinig overtuigend - gewonnen. NAC, onmiddellijk na de Maastrichtenaren op de alleronderste plaats, is zon dag de volgende gast. Rechterverdediger Braam heeft er goede hoop op: ger zijn al de namen gevallen van Canj els, Van der Hart en Cas- tenmiller. In mijn ogen moet de trainer aan drie eisen vol doen: hij moet goeie oefenstof hebben, een prima zijn en organisator vooral een grote persoonlijkheid zijn. Waarmee ik niet wil zeggen dat Vink dat allemaal niet had, ik trek het beslist niet in het persoonlijke vlak. We gaan gewoon weer opnieuw beginnen.” Ardesch: Voor het Schrijvers’ plaats. De uitslagen van de dins- Hilversum gehouden koersen (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Op dit moment is reeds een aantal deelnemers voor de grootmeestergroep van het 36-ste Hoogo- venschaaktournooi bekend. Het zijn Ghi- tescu (Roemenië); Langeweg (Neder land), Planic (Joegoslavië), Pomar (Spanje), Quinteros (Argentinië), Ree (Nederland). Verder zijn uitgenodigd: Donner (Ne derland), Enklaar (Nederland), Kavalek (USA), Panno (Argentinië), Portisch (Hongarije), Taimanow (USSR), Tal (USSR) en eventueel de Nederlandse kampioen. Overigens is de deelname van Portisch onzeker omdat hij zich vrijwel zeker kwalificeert voor de kandidaten- strijd welke kort na het Hoogovfentour- nooi worden gehouden. In zijn plaats zal dan de Joegoslaaf Ljubojevic deelnemen. Het 36-ste Hoogovenschaaktournooi wordt van 14 januari tot en met 2 februari 1974 in Wijk aan Zee gehouden. HILVERSUM dagavond in zijn: Volkswagenprijs 2000 m: 1. Karolijn Thar (J. Verhoeve) 2.48,3 1.24,2, 2. Keizerin, 3. Jokke brok. Toto: winn 4.00 pl. 4,50 2,50 2,40 kopp 21.90 342.40. Volvoprijs 2040 m: 1. Joyce (D. Suykerbuyk) 2.51,1 1.23,9 2. Horse L, 3. Henri van Wendy. Toto: winn 3,00 pl. 1,80 2,50 kopp 8,50. Zastavaprijs 2000 m: 1. Imke Way (J Leeuw) 2.46.3 1.23,2 2. Jelle du Bois, 3. King Westlandia. Toto: winn. 1,00 pl. 1,60 1,20 1,30 kopp 18,90 trio 117,10. Vauxhallprljs (le afdeling) 2000 m: 1. Lola Hollandla (G. van Eykelenborg) 2.48.9 1.24.5, 2. Lexy Hollandia. 3. Leo Buitenzorg. Toto: winn 3,30 pl 1.40 2,10 1,70 kopp 5,60 VW Porscheprijs 2040 m: 1. Ido Hanover (M. van Leeuwen) 2.49,2 1.22,9 2. Ironie, 3. Gregori us. Toto: Winn 2,20 pl. 1,40 1,40 3,80 kopp 4,70 107,90. H. van Wickevoort Crommelin Memorial 2450 m: 1. Kolja T (A. Harmsen) 3.18,1 1.21,7 2. Lento H. 3. Kaptein Sister B. Toto: 45.50. Wartburgprijs, eerste afdeling 1600 m: 1 Kamiel (S. van Leeuwen) 2.10.7. 1.21.7. 2. Jamaica Boy 3. Jos N. en Jerolimo (dead heat). Tot: Winn 4.60 pl 1.90 2.50. 1.50-1.40. kop 10.30, trio 4-6-8 244.90 en 4-6-12: 218. Vauxhallprljs, tweede afdeling 2000 m: 1. Lucie Roodnoot (J. Wagenaar) 2 47.2 1.23.6. 2. Lovita. 3. Jacob B. Toto: Winn 2.00. pl 1.40. 2.10, kop 4.70. Wartburgiaprijs, tweede afdeling 1600 m: 1 Kwikzilver (C. Hetteling) 2.09.3 1.20.8, 2. Judy. 3. Juwell Brewer. Toto: Winn: 14.30. pl 3.80. 4 80, 18.00 kop 12.40, trio 9.885,80. Triumphprijs 2440 m: 1. Klara Bond 3.33.7, 1.27,6 2. Lord Carlos. 3. Leone BE. Toto: winn 6.60. pl. 2.10, 1.40, kopp 6.90. Totalisatoromzet: 389.097,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17