STRAKS KAARSRECHTE DUITSLANDLAAN Auto in brand Badplaats schenkt extra aandacht aan Vredesweek Reisbureau in Twee Beverwijkers kandidaat voor statenverkiezingen Opnieuw dode dieren in V ergadering VVD afdeling Heemskerk dagwinkel aan Breestraat? Geslaagden herexamens Volksdanscursus gevorderden „Dierendorp” Vragen naar ontwikkelingen rond bestemmingsplan „Neksloot” IJ 4 r v Klein incident in VVD-vergadering Sociale Zaken naar De Jansheeren Containerbestand Heemskerk moet worden uitgebreid Sans Atout HEEMSKERKSE RAADSLEDEN WENDDEN ZICH TOT COLLEGE Ph. van Groningen ere-voorzitter TEKENCURSUS EN NOORDDORP” Man brengt geroofd geld terug Statenverkiezingen op 27 maart „HEEMSKERKERDUIN WOENSDAG 1 9 SEPTEMBER 4 1973 IJMUTDER COURANT DANKZIJ ACTIVITEITEN INITIATIEFGROEP O 1 1 Inspraak l0/q$ /herpoolier/ST Dei/ Heru kerk Sz. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ffito® (fe duiven wfep® (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Burgemeester HEEMSKERK. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) Hok I (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens de afgelo pen nacht omstreeks half drie is op het kruispunt Jan van Kuikweg - Laan van Assumburg een auto van ongeveer 8 of 9 jaar oud door kortsluiting in de bedra ding in brand gevlogen. De brandweer rukte uit en doofde het vuur met schuimblussers. BEVERWIJK. De voorzitter van de bridgeclub Sans Atout, de heer Ph. van Groningen, heeft maandagavond tijdens de jaarvergadering zijn funktie definitief neergelegd. De sche^nde funktionaris. die dertig jaar lang de voorzittershamer heeft gehanteerd, is benoemd tot ere voorzitter. HEEMSKERK, ledenvergadering voor Voor verdere inlichtingen en opgave kan men contact opnemen met mevrouw C. v.d. Koppel, Boompjesven 67, Heems kerk, tel. 02510-37613. Generaal: 1. S. Voet en Zn., ger, 3. F. Daalhuizen-Plug, i en Zn., 5. K Klepper, 6. Koks Jr, 8. F. Booy. 9. J, Koom. In samenwerking met de wereldwin kel Beverwijk wordt in het weekend van 22 september en 29 september een stand ingericht op het Wijk aan Zeeër Julianaplein Deze stand is op 25 septem ber in Seevanc, op 26 en 27 september in Heliomare en op 4 oktober in Maris Stella aanwezig. Deze B-cursus omvat 10 lesavonden van elk 2 uur. De lessen worden gege ven door de gediplomeerde volksdansin- structrice mevrouw Hannie Zevenber- gen-van Kesteren. Een boekje met be schrijvingen van de aangeleerde dansen is bij de cursusprijs inbegrepen. De mu ziek van de dansen staat op één gram mofoonplaat. die apart verkrijgbaar is. De cursus start op donderdag 27 sep tember en wordt gegeven in het gym nastieklokaal van de christelijke huis houdschool aan het Moensplein. BEVERWIJK. Veel jongeren krij gen tekenlessen op school. De staf van buurthuis Wijk aan Duin aan de Wil- genaoflaan kan zich voorstellen, dat er onder deze jongeren zijn, die hierin verder willen gaan. Daarom neemt zij dit seizoen voor het eerst het initiatief een cursus tekenen en schilderen te organiseren voor 12-16 jarigen. De cur sus zal gegeven worden op vrijdagavon den van 18.30-20.30 uur. In de cursus worden de technieken van het werken met olie- en waterverf aan de hand van verschillende opdrachten behandeld. Te vens bestaat de mogelijkheid van het werken met grafiet en houtskool. De kursus staat onder leiding van de Haar lemse kunstenaar Cick de Swart. De eerste kursusavond is op 21 september. Inlichtingen en opgaven: Buurthuis Wijk aan Duin, tel. 24676. WIJK AAN ZEE. De Initiatiefgroep Vredesweek Wijk aan Zee is voornemens aan de vredesweekviering in de bad plaats dit jaar extra aandacht te beste den. De vredeweek onder het motto: „Vrede bij u thuis” zal dit jaar in de week van 22 tot en met 30 september worden gehouden. Ook op de scholen zal aandacht aan de vredesweek worden besteed; naast de in de lessen verwrkte informatie wordt voor de leerlingen van de hoogste klas sen van de basisscholen een filmmiddag georganiseerd. DEN HAAG Bjj het postkantoor in de Wouwermanstraat in Den Haag heeft een man gistermorgen een greep in de kas gedaan. Met het buitgemaakte geld, een bedrag van f 1200 kwam hij na zijn aanvankelijke vlucht echter weer bij het postkantoor terug. De inmiddels naar het postkantoor getogen politie kon de man aanhouden. De man had bij een loket een cheque ter verzilvering aangeboden waarvan de ingevulde naam niet klopte. Toen hij geen geld voor zijn cheque kreeg sprong hij over de balie en deed een greep in de kas. en Wethouders van Heemskerk achten het alleszins noodzakelijk, dat de voorschrif ten van het bestemmingsplan „Heems- kerkerduin en Noorddorp” worden ge wijzigd en aangepast aan de huidige inzichten en jurisprudentie. Speciaal wordt hierbij gedacht aan de voorschrif ten met betrekking tot de bestemming „Agrarische doeleinden A”, waar tuin- dersbedrijven zijn toegelaten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor het herexamen hbs-B zijn aan de Openbare Scholenge meenschap Atheneum-HAVO-MAVO ge slaagd: Gerard Bergsma, Aart Hiemstra en Rob van Hout. Voor het herexamen HAVO slaagden: Rolf Jan GreShof, Anita Komman, Ger rit Kwant, Frank Werlich en Els Woud man. (Voor het herexamen MAVO zijn de volgende kandidaten alsnog geslaagd: Ans Benschop, Anita Bouwer, Hans Bruinenberg, Ben Cappelle, Fransje de Koning, Tico Lievers, Luuk Moes en Jan Tunteler. S l Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif” in IJmuiden namen dit weekein de 49 duiven (oud) deel aan een wedvlucht van St. Ghlsl Homu af over een afstand van 231 km' De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van H. Bruynes bereikte als eerste het hok om 10.52.31 uur: de laatste prijsduif om 10.10.44 uur. De uitslag was als volgt: H. Bruynes 1 5 6 9, J. C. v.d. Bos 2 4 8 10, J. Dekker 3, H. Broek 7 Voorlopig kampioenschap natouer oude duiven: 1. J v.d Bos. 2. H. Bruynes, 3. J. Dekker. BEVERWIJK. De heren A. Klomp en A. Eiff zijn door de afdeling Bever wijk van de V.V.D. voorlopig kandidaat gesteld voor de statenverkiezingen op 27 maart. Wethouder Klomp komt op de eerste plaats en drs. Eiff op de tweede. De afdeling heeft de heer E. J. Everwijn Lange uit Bennebroek als derde kandi daat genoemd. Deze uitslag kwam na een schriftelij ke stemming over 7 personen. De heer Klomp was kandidaat gesteld door twee leden. De heren A. Eiff, J. Logger en J. Gelens stelden zichzelf kandidaat. Van de afdelingen Bennebroek, Heemstede en Velsen waren verzoeken binnengekomen tot ondersteuning van respectievelijk de heer Everwijn Lange, mr. Rutgers en mevrouw Van Heel-Monteijn. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De PTT bestudeert momenteel de lijst van kandidaat-huur- ders voor de dagwinkel in de in aan bouw zijnde telefooncentrale aan de Breestraat. Naar verluidt zou het reisbu reau Oostrom-Neckermann het hoogste huurbod voor de dagwinkel hebben ge daan. Ostrom-Neckermann zal eerdaags uit het pand aan de Velserweg, hoek Ko ningstraat moeten verdwijnen. De ge meente heeft het gebouw gekocht. HEEMSKERK. De dienst sociale zaken en huisvesting groeit uit het jasje, dat enkele jaren geleden in de vorm van een houten gebouw aan de Kerklaan gestalte kreeg. De dienst zal, als het gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg gereed is gekomen, de eerste verdieping in gebruik gaan nemen. B. en W. stellen de raad dan ook voor om vooruitlopende op de wijziging van deze voorschriften, voor een deel van het tuindersgebied een voorbereidingsbe- sluit te nemen, teneinde voor diverse gevallen op de wijziging te kunnen vooruitlopen. procedure heeft gemaakt: „Is de in spraakprocedure al op enigerlei wijze op gang gekomen en zo ja, welke organisa ties en/of instellingen zijn benaderd? Zijn de persberichten inzake dit bestem mingsplan resultaat van enigerlei vorm van inspraak? Zo nee, wat zijn de rede nen, dat de procedure tot inspraak nog niet gestart is en wat is in dit kader de samenhang met het bestemmingsplan Oosterwi j k/Zuidbroek?” Uit een kort verslag van de secretaris, de heer J. C. Docter, over de aktiviteiten in de afdeling bleek onder meer, dat het ledental gestegen was van 53 naar 104. Van dit feit maakte ook voorzitter Klomp gewag in zijn korte openingstoe spraak. Tot afgevaardigden naar de komende vergaderingen van de staten- en kamer centrale werden benoemd de heren A. W. Lindeman en J. C. Docter. De heren De Vries en Eiff werden afgevaardigd naar een buitengewone landelijke verga dering op 24 november in het Turfschip in Breda. Het gemeentebestuur van Heemskerk Wil binnenkort de doortrekking van de Duitslandlaan naar de Hoogdorperweg tot een feit verheffen. De Duitslandlaan wordt nu via een niet geasfalteerde kronkelweg met de Hoogdorperweg ver bonden. Bij de reconstructie zal de bocht in de Duitslandlaan verdwijnen en komt er een kaarsrechte verbinding met de Hoogdorperweg tot stand. Om de recon structie mogelijk te maken dient er een huisje aan de Hoogdorperweg te ver dwijnen. Zoals bekend zal de Duitsland laan mettertijd worden doorgetrokken naar de Jan Lighthartstraat, maar voor het zover is zullen de tuinders in dat gebied nog heel wat jaren achtereen kunnen oogsten. Mocht de gemeente omtrent het be stemmingsplan nog geen contacten met de woningbouwverenigingen hebben op- genomen. dan vragen de raadsleden of het college niet van mening is, dat de „inspraak procedure in het kader van het bestemmingsplan „Z. W. Neksfoot” dreigt te mislukken”. Geïnformeerd wordt of het college in dit geval bereid is op korte termijn maatregelen te ne men die er toe moeten leiden dat een „gezonde ontwikkeling van het bestem mingsplan „Z. W. Neksloot” via een voor alle betrokkenen goede kans op in spraak, wordt gewaarborgd". HEEMSKERK. Daar eind dit jaar in verband met het gereedkomen van diverse winkels in het centrum en van scholen in plan „De Die” de vraag naar containers waarschijnlijk zal gaan toenemen, stelt het Heemskerkse college van burgemeester en wethouders de raad voor een krediet van f 24.500 voor de aanschaf van achtentwintig nieuwe vuilcontainers te voteren. In Heemskerk zijn momenteel 158 duizendliter-. 29 zevenhonderdvijftigliter-, en 1 vijfhon- derdlitercontainers aanwezig, waarvan constant tweehonderd stuks bij diverse gebruikers uitstaan. Ten behoeve van de voorbereiding van wegreconstructies, herbestratingswerk- zaamheden en aanleg van wegen en parkeervoorzieningen verzoekt het colle ge de raad een krediet van f 16.650 (600 manuren a f 27,75) beschikbaar te stel len. Een krediet van bijna f 24.000 wordt de gemeenteraad verzocht beschikbaar te stellen voor de aanleg van individuele verwarmingsinstallaties in woningwet woningen aan de Bartokstraat, de Belli- nistraat, de Bizetstraat, de Elbestraat, Huibert Pootstraat en de Lessestraat. DEN HAAG. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat op dinsdag 27 maart de verkiezingen voor de nieuwe Provinciale Staten zul len worden gehouden. De gemeenteraadsverkiezingen zullen dinsdag 29 mei plaatsvinden. De slui tingsdata voor de kandidaatstelling zijn respectievelijk maandag 12 februari en maandag 16 april. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse raadsleden J. C. Verhoeven (onafhanke lijk), M. J. de Groot (PvdA-fractievoor- zitter) en ir. J, P. Kroon (PPR) hebben het college van burgemeester en wet houders schriftelijk vragen gesteld ten aanzien van de ontwikkelingen rond het bestemmingsplan „Z. W. Neksloot”. De vragen zijn vooral ingegeven door de bij de drie raadsleden levende vrees, dat de inspraakprocedure rond *t bestemmings plan zal mislukken. „Welke instellingen of organisaties”, zo willen de raadsleden weten, „hebben het college om principe uitspraken verzocht of zij al dan niet in Heemskerk kunnen bouwen; welke instellingen of organisa ties hebben een voor hen positieve prin cipe uitspraak van het college verkregen; voor welke instellingen of organisaties hebben deze uitspraken betrekking op het bestemmingsplan „Z. W. Neksloot”?” Tevens informeren de raadsleden of voor het bestemmingsplan ^Z. W. Nek- Het oudste lid van de vereniging, de heer G. C. H. Tabak, die tevens een van de mede-oprichters is, sprak de schei dende voorzitter met veel waardering toe. Hij memoreerde onder meer de vele aktiviteiten van de heer Van Groningen zoals de organisatie van de bekende aardbeiendrives in de oude groentevei ling aan de Breestraat. Ook de terug gang van het ledental van 100 tot 30 door oorzaken als de o pkomst van de televisie en de toenemende emigratie werd door toedoen van de heer Van Groningen een halt toegeroepen. Door zijn inspanning steeg het ledental weer tot 60. De heer Tabak overhandigde aan de scheidende voorzitter een geschenk onder couvert. De benoeming van de heer van Groningen tot ere-voorzitter ontlokte de leden een daverend annlaus. De behandeling van de jaaroverzichten van secretaris en penningmeester namen niet veel tijd in beslag. Ook de bestuurs verkiezing leverde weinig problemen op. De heer P. Roos werd herkozen. In de vakature van mevrouw A. Kluft werd voorzien door de benoeming van me vrouw N. Luvendiik-Verton. Met een toepasselijk woord overhan digde voorzitter Van Groningen de prij zen aan de winnaars van het seizoen 1972-1973. In groep 1 werd het koppel J. KoolJ. Beer' Onnaar. In groei 2 ein digde het paar W. van den E nk—B. Rahussen als eersten. Het duo Th. Ei- kingJ. Bierman eindigde in groep 3 op de eerste plaats. In de bondscompetitie eindigden J. Beentjes en N. Plezier als eersten en werden P. Roos en F. Koster tweede; beiden promoveerden naar de hoofdklasse. Op kerkelijk gebied ontwikkelt de Ini tiatiefgroep de volgende activiteiten: za terdagavond 22 september om 19.15 uur een thematische viering verzorgt door de liturgiegroep in de St. Odulfus- kerk, voorganger pater J. den Ouden en zondag 23 september om 10 uur een themadienst in de Ned. Hervormde Kerk, voorganger da. A. Goudsmit-Aal- bers. Het onderwerp „inspraakprocedure” aansnijdend vragen de drie raadsleden of de gemeente met de gemeenschaps raad al afspraken over de te volgen Van de Postduivenhoudersvereniging ..De Bonte Duif” in IJmuiden namen dit weekein de 65 duiven (jonge) deel aan een wedvlucht van St. Ghisl Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van J. C. v.d. Bos bereikte als eerste het hok om 10.57.11 uur; de laatste prijsduif om 11.16.26 uur. De uitslag was als volgt: J C. vd. Bos 1 2 5 7 8 9 11 13, J. Jellema 3 12, J. Dekker 4, P. de Bot 6 10. Voorlopige uitslag kampioenschap 2de tour jonge duiven: 1. J. C. v.d. Bos, 2. J. Jellema, 3. J. Dekker Kampioen Generaal: 1. J. C. v.d. Bos. 2. P. de Bot. 3. J. Dekker. Van de Postduivenhoudersvereniging „Oran je Nassau” in IJmuiden namen dit weekeinde 36 jonge duiven en 16 oude duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghlslain af over een afstand van pl.m. 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van P. Groen bereikte als eerste het hok om 10.58 24 uur: de laatste prijsduif om 11.33.07 uur. De uitslag was als volgt: P. Groen jong 1, J. Boekweg jong 2 3 7 8, oud 1 3 4, J. V. Sikkelerus oud 2, A. de Waard long 4 5. F. Brusschaart jong 6. naar, 5. W Zn., 7. F. Booy, 8. A. v.d. Schotvanger 10. K. Klepper. Totaal jonge duiven le en 2de tour: 1. s. Voet en Zn 2. A. Warnaar, 3 F. Daalhuizen- Plug, 4. F. Booy. 5. A. J. Ham, 6. P. Schotvanger, 7. K. Klepper, 8. C, Zwanenburg en Zn., 9. A. Schotvanger. 10. W A. Rolvink. “;i., 2. P. Schotvan- ,g, 4. C. Zwanenburg A. Warnaar, 7 C. M. Wijker. 10. J. uuae auiven navlucht: 1. H. Boddeke. 2. S. Voet en Zn., 3. C Zwanenburg en Zn. 4. J. sloot” een nota van uitgangspunten is opgesteld en indien dit het geval is want deze uitgangspunten behelzen. In dien geen nota van uitgangspunten is opgesteld willen de raadsleden weten of het college de opstelling hiervan niet wenselijk acht. Voorts vraagt men of het college niet van mening is, dat „de uitgangspunten het beleid bepalen en juist daardoor door de raad dienen te worden vastgesteld”, „Is er ten aanzien van het bestem mingsplan al contact geweest met de plaatselijke woningbouwverenigingen en de S. E. W. over de soort woningen (huur of koop) en het type woning dat gedacht is”, vervolgen de raadsleden, „en welke werkzaamheden zijn reeds ver richt inzake de ontwikkeling van dit bestemmingsplan?” Hinderwetvergunningen. De ge meente Heemskerk heeft alle pluim veehouderijen in de gemeente (zes stuks) uitgenodigd een aanvraag voor een nieu we hinderwetvergunning in te dlneen. Het gaat hier om bedrijven, die beroeps matig pluimvee houden. Degene die be zwaar heeft tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan een in de na bijheid gelegen pluimveebedrijf kan zich tot het gemeentebestuur wenden. Bij de beraadslagingen over de voor gestelde kandidaten, welke besprekingen reglementair niet door de betreffende mensen werden bij gewoond, bleek, dat de leden er weinig voor voelden met een lijst van 7 kandidaten te komen. Una niem werd besloten dit aantal tot 3 te beperken. Een schriftelijke stemming bepaalde de bovengenoemde volgorde. Hoewel de stemming, welke ook werd bijgewoond door de secretaresse van de statencentrale, mevrouw H. M. W. Mar kerink, volkomen correct geschiedde, protesteerde de heer Gelens na het be kend worden van de uitslag tegen de gang van zaken, omdat naar zijn mening deze uitslag al bij voorbaat zou hebben vastgestaan. Een verklaring van me vrouw Markerink, dat alles wel correct was gegaan, accepteerde hij niet, omdat „zij de achtergronden niet kende”. Op emotionele wijze trachtte de heer Gelens een door hem van te voren geschreven brief voorgelezen te krijgen. Voorzitter A. Klomp besloot echter na overleg met de leden deze brief op de eerstvolgende vergadering als ingekomen stuk te be handelen. Tevens zei de heer Klomp over deze kwestie geen discussie te wil len. d"iven. "‘vlucht: 1. H. Boddeke, Wijker. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” in IJmuiden namen dit weekein de 209 jonge duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif vah A. Warnaar bereikte als eerste het hok om 10.54.49 uur: de laatste prijsduif om 11.13.23 uur. De uitslag was als volgt: A. Warnaar 1 26 27 32. Gebr. Boender 2 7 12 17 39, C. Zwanenburg en Zn. 3 10 3 37 40, F. Booy 4 11 24 30, S Voet en Zn. 5 6 15 19 23 28 36. F. Daalhuizen- Plug 8 9 25, A. v.d. Zee 13 22 35 41, P. Schotvanger 14 16 20, W. A. Rolvink 18 29, A. J. Ham 21 38. K. Klepper 31 42, J. Wijker 34. Van de Postduivenhoudersvereniging „De IJmonden” (zaterdagvliegers) in IJmuiden na men dit weekeinde 112 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 231 km De lossing van de duiven geschiedde zonder wind om 7.20 uur. Een duif van Sj. Heis bereikte evenals vorige week als eerste het hok om 10.44 uur; de laatste prijsduif om 11.01 uur. De voorlopige uitslag was als volgt: Sj. Heis 1 2 5 8 9 10 11 13 15 21 22 23, J. Suurmond 3 17, J. de Vlugt 4 14, P. Verduin 6, Mevr. Waal-v. Opbergen 7 12, H. Klinkenberg 16, J V. d. Scheer 18 20. J. de Jongh 19. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nu de verschillende volksdansverenigingen in Beverwijk, Ca- stricum, Heemskerk en Uitgeest al weer enige tijd geleden zijn gestart, waar over mevrouw M. Krop, Laan van Blois 138, Beverwijk, tel. 02510-24487 inlichtin gen kan verstrekken, wordt er door de NEVO (Nederlandse volksdansvereni ging) wederom een speciale cursus geor ganiseerd voor hen, die geen lid van een dergelijke vereniging zijn maar toch graag willen volksdansen. Nadat tijdens het afgelopen seizoen drie cursussen werden gegeven voor hen, die nog niets van volksdansen afwisten, is de nu geplande B-cursus internationa le dansen (uit Roemenië, Joegoslavië en Israël) bestemd voor de iets meer gevor derden. Ook zij, die al eens eerder gedanst hebben zijn van harte welkom evenals onderwijzend personeel en jeugdleiders, die hun repertoire willen uitbreiden. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger" in IJmuiden namen dit weekein de 28 oude duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van H. Boddeke bereikte als eerste het hok om 10 56.57 uur; de laatste prijsduif om 11.12.36 uur. De uitslag was als volgt: H. Boddeke 1 2, S. Voet en Zn. 3 S. C. Zwanenburg en Zn 4, A. Schotvanger 6. Kampioenschappen (officieus). 2de tour jon ge duiven: 1. S. Voet en Zn.. 2. Gebr. Boender, 3 F. Daalhuizen-Plug, 4. A. War- A. Rolvink, 6. C. Zwanenburg en Zee. 9. P. HEEMSKERK. De kinderboer derij „Dierendorp” aan de Vrijburgt- laan is niet bijster gelukkig met de dieren, die in het fraaie complex zijn „gestationeerd”. Overleed een maand geleden de beroemde ezel „Raiffie” nu lieten een schaap en een geit het leven. Een trieste geschiedenis, die, volgens dierenarts Omloo uit Heems kerk, voorkomen had kunnen wor den. Bezoekers willen nog ai te graag de dieren te eten gbven en dat kan het voorkomen, dat er zich tussen de etenswaren bedorven voedsel bevindt. Ook plastic zakjes behoren tot de „smakelijke” hapjes, die leiden tot maagaandoeningen bij de dieren van „Dierendorp”. Het gemeentebestuur w|ist er nogmaals op, dat het voede ren van de dieren niet verboden is, maar nadrukkelijk wordt afgewezen. Drie dode dieren is al meer dan genoeg, zo meente het college. Van de PV „IJmuiden” te IJmuiden deden een klein aantal duiven mee aan de laatste wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu over een afstand van 231 km. De lossing geschiedde om 8 uur. Een duif van A. J. Busman bereikte als eerste het hok om 10-53-52 uur. Laatste prijs duif 11-07-40 De uitslag was als volgt. Hok Busman 1-2-3. Kampioenschap 1973 Generaal. 1- Hok Busman 20483 pnt.; 2. F. Piers 17957 pnt.: 3. A. Voetman 14135 pnt.; 4. P. Hoekstra en Zn. 11032 pnt.: 5. P. A. A. van Dongen 10943 pnt. Alle aangewezen kampioenschappen Busman. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” in Beverwijk namen dit weekeinde 165 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van C. van der Reep bereikte als eerste het hok. De uitslag was als volgt: C. van der Reep 1 4 8 10 21, Th. de Winter 2 9 14 25, G. Grapendaal 3 20. C. Castrlcum 5 11 15 18 19 24 27 29 32 33 34, H. Pruimboom 6 7 12 16 28. B. van vuuren 13 17 35, J. Durge 22 23, J. Peereboom 26. A. Six 31, G Visser 30. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen” in Beverwijk namen dit weekein de 100 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van A. Kuilman bereikte als eerste het hok om 10.55.42 uur: de laatste prijsduif om 11.19.33 uur. De uitslag was als volgt: A. Kuilman 1, Gebroeders Stet 2 18 19, G. Weel 3 11 15. J. Kramers 4 6 7. A. Langendijk 5 9 12. J. van Zutphen 8, C. Baltus 10 17, A. C. Kuilman 13, A Hoogman 14 20, H. de Weers 16. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” in Santpoort namen dit weekeinde 50 duiven (oude) deel aan een wedvlucht van St. Ghislain over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van W. Dekkers bereikte als eerste het hok om 10.50.44 uur; de laatste prijsduif om 11.12- uur. De uitslag was als volgt: W. Dekkers 13 7, c. v. Duljn 2 4, S. Schenk 5 6, J. de Jonge 8, Gebr. Plerik C. Koks 10. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” in Santpoort namen dit weekeinde 115 duiven (jonge) deel aan een wedvlucht van St. Ghislain af over een afstand van 220 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van W. Dekkers bereikte als eerste het hok om 10.48 38 uur; de laatste prijsduif om 11.12.- uur. De uitslag was als volgt: W. Dekkers 1. A.. Tabemal 2 3 5 11 14, D. ter Haar 4 10 16, .J de Jonge 6 18 24 Gebr. Perik 7 8 9 17, C. Koks 12, E. Gorter 13, C. Korthouwer 15 21. P. Rozemeijer 19 20 22, Comb. Tabo 23. Zanol'll'»pi -zóo u. tal tkoa» 17-oo-u, De eerstvolgende van de Volkspartij Vrijheid en Democratie, afdeling Heemskerk, wordt gehouden op maan dag 24 september, aanvangende om acht uur, in de kleine Vrijburchtzaal van de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan. Op de agenda staan naast de gebrui kelijke punten de verkiezingen voor pro vinciale staten en gemeenteraad.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4