Exotische zang en dans in Stadsschouwburg Velsen ZIEKENHUISPERSONEEL INCENOMEN MET VOLLEYBALTOERNOOI Cursussen van Sportstichting Activiteiten bij Nieuwe cursus EHBO Damclub gebouw Wit-Cele kruis IJmuiden Verenigingsnieuws (fe Bwd IN DE VISHAL EN OP ZEE „Spullen rommelmarkt Ki Haven KOFFIE-CONCERT IN SANTPOORT in gevraagd Uitstapje naar Enkhuizen voor Hf in JEUGDSOOS CLUB 2000 GESTOPT „BRASIL TROPICAL” Tentoonstelling over luchtvaart Velsen-Noord 7 WOENSDAG 1 9 SEPTEMBER 19 73 Velsen-IJnuiiden Beverwijk Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) s V elsen-I Jmuiden Heemskerk Beverwijk Wijk aan Zee „WAAROM Eerste Hulp Bij Ongelukken?” Zo vraagt de Katholieke Nationale Bond voor EHBO zich op de eerste bladzijde van een folder af. Het antwoord zal voor iedereen duidelijk zijn: Er gebeuren steeds meer onge lukken. Vooral de toenemende verkeersdrukte is er de oorzaak van dat vrijwel elke straathoek een potentiële plek van ongeval kan zijn. Maar ook op het bedrijf of thuis kan elk moment iets ge beuren, waarbij kundig en on middellijk hulpverlenen erger kan voorkomen. HEEMSKERK Het onlangs in Velsen gehou den volleybaltoernooi voor zie kenhuispersoneel, waar door mi nister Irene Vorrink de prijzen voor werden uitgereikt, heeft sindsdien nationale bekendheid gekregen. Ongetwijfeld mede doordat twee van de organisa toren, Tilly van Maanen en Art.- Herweijer, respectievelijk ana liste en psychisch verpleegkun dige bij het Zeewegziekenhuis in IJmuiden-Oost in het laatste „Z.O.”-programma van de VARA door Letty Kosterman en Herman Stok in de Hilversumse studio over hun initiatief werden geïnterviewd. In en om Haarlem w w Aranda s kruimels Q Q en donderdag 19.30 radio-uitzending JAN VAN DAM u.: lessen worden gehouden De (Van onze stadsredactie) ©wiaiffe stand (Van een medewerker) u. Huijgens- Het eerste toernooi is al direct een groot succes geworden, zodat de orga nisatoren bij de gegadigde teams een selectie moesten toepassen. Voor deze eerste maal konden namelijk nog niet meer dan drie poules worden samen gesteld. Art. Herwijer is bijzonder ingeno men met de vele reacties, welke hij Vandaar die nieuwe lessen in IJ muiden. Wie ze wil volgen kan zich opgeven bij: mevrouw E. Jurna, Wil- lemsbeekweg 19, IJmuiden, mevrouw C. M. Haver, Cypressenstraat 37, IJ muiden, mevrouw H. Marten, Zeeweg 237, IJmuiden, telefoon 15345, toestel 928, en tevens op 2 oktober in het Wit-gele Kruisgebouw aan de Zee weg. PRIJZEN. In guldens: Per 1 kg: tar bot 9.36, grote tong 9.76-9.63, grootmiddel tong 9.90-9:72, kleinmiddel tong 9.89-9.50, tong één 9.64-8-64, tong twee 8.54-7.50. Per 125 kg: grote tong 230. IJmuiden; IJmuiden; IJmuiden; Trojan Tibana, Levern, Service Portice; Het was „Brasil Tropical” dat op zijn wereldtoernee zowaar ook Velsen wist te vinden. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19 - 21 u. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19 - 21 u. SANTPOORT. De nieuwe jeugdso- ciëteit Club 2000 in De Wijnman is al weer ter ziele. Er was geen belangstel ling en de initiatiefnemers hebben ver dere avonden geannuleerd. Ze zinnen op een nieuwe opzet. ONDERTROUWD: Franciscus J. G. Oorthuis en Cathari na A. M. Baltes; Willem T. Broek en Jenny E. Knap; Leonardus M. Koopman en Johanna A. de Wit; Jacob van de Bovenkamp en Maria H. van Elburg; Joannes A. Gooijer en Catharina M. Henneman; Gerard de Meijer en Maria E. de Haan; Wiggert de Jager en Euphe- mia E. M. ten Berge. Deze expositie bevat, behalve van de leden, ook inzendingen van de Koninklijke Luchtmacht en het 322ste squadron uit Leeuwarden. Dit squa dron zal niet alleen twee parachutes demonstreren, waarvan er een wordt uitgehangen, maar ook een aantal vliegattributen en onderdelen van uit rustingen. Zelf hebben de leden ge zorgd voor een groot aantal boeken, foto’s, affiches en tijdschriften op het gebied van de luchtvaart, terwijl hier voorts een informatiestand met knip- selboeken wordt geopend. Bovendien zal elke vijfde bezoeker enig lucht- vaartmateriaal worden aangeboden. Op deze tentoonstelling, welke tot 16 uur voor het publiek toegankelijk is, wordt ook de nodige aandacht aan de ruimtevaart besteed. Op deze wijze werd Art, Herweijer nog eens in de gelegenheid gesteld uiteen te zetten dat men met dit toernooi het volleybal ook voor zie kenhuispersoneel mogelijk heeft wil len maken. Door zijn ongeregelde werktijden kan het verplegend perso neel een bepaalde sport immers moeilijk in verenigingsverband beoe fenen, omdat training en diensturen dikwijls samenvallen. En door het organiseren van dergelijke toernooien worden nu ook voor het ziekenhuis personeel geheel nieuwe wegen geo pend. De radio-uitzending voor het „Z.O.”- programma. V.l.n.r. Tilly van Maa- nen, Art. Herweijer, Herman Stok en Letty Kosterman. Woensdag gearriveerd; Asta, Terneu- zen; Dmitry Zhloba, Rotterdam; Afrika, Point Noire; Katrin Schulte, Rotterdam: Breitenstein, Antwerpen Gasselte, Sel by; Bothnia, Harlingen, IJmuiden; Auto carrier, Dover; Sibonga, Rotterdam. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 19 kisten tong, 9 kisten tarbot en griet, 10 kisten kabeljauw, 271 kisten koolvis, 130 kisten schelvis, 24 kisten wijting, 10 kisten tong, 289 ki«ten schol, 16 kisten schar, 1 kist hake, 5.688 kisten haring, 270 kisten makreel, 13 kisten varia. UIT DEZE voorstelling bleek dat hier talrijke opvoeringen aan waren vooraf gegaan. De gehele show van exotische zang, dans en muziek verliep feilloos en met een enorme vaart, ook al omdat de optredenden zich een duidelijk waar te nemen virtuositeit hebben eigen ge maakt. Bovendien was de gehele show van een weelderige entourage voorzien, bestaande uit fraaie decors en kostuums, zodat de vele toeschouwers in dit op zicht niets te kort zijn gekomen. Daarom organiseert de afdeling IJ muiden met ingang van 16 oktober een serie van twaalf EHBO-cursussen in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Zeeweg. Onder deskundige leiding van instructeur A. Reijnen en begeleid door dokter J. van Nieuwkerk, kan deze cursus na examen leiden tot het EHBO-diploma. Woensdag vertrokken: Clione, Noord zee, IJmuiden; Nassauborg, Delfzijl, Zaandam; Staghound, Felixtowe; Frie drich Engela, Zwarte Zee. Door de leden van de afdeling Velsen-IJmuiden van de NVV-Vrou- wenbond zal dinsdag 25 september een busuitstapje naar Enkhuizen worden ondernomen. Het programma voor deze dag vermeldt een bezoek aan het Zuiderzeemuseum en een rondleiding door een banketfabriek. Het gezelschap kan omstreeks 17.30 uur op het Velserduinplein worden terugverwacht, waar men ’s morgens om 9 uur ook van is vertrokken. Het in mei uitgestelde concert van het Santpoortse Hervormd Koor, met Cees Brugman als dirigent, zal nu op woensdag 26 september worden gege ven in gebouw „Beria” aan de Patri- ciuslaan in Santpoort. Deze uitvoering wordt „koffie-concert” genoemd, om dat de bezoekers tijdens de pauze een kopje koffie zal worden geserveerd. Aan dit concert wordt medewer king verleend door het Kennemer Blaasensemble, bestaande uit Jan Schilder en Marius de Jong (cornet), Piet Kuyper (hoorn), Harro Groen man (trombone), Leo Toornvliet (eu phonium) en Cees Brugman (es-bas). Het programma voor koor en muziek- ensemble vermeldt werken van Schubert, Boekel, Frank, Robertson en Chesham. IJMUIDEN. Het tweede tiental van Damclub IJmuiden ontvangt aanstaande vrijdag 21 september het tweede tiental van B.D.C. uit Beverwijk. Het derde tiental vertrekt naar DVS te Haarlem. Beide teams komen uit in de eerste klasse van het Distrikt Kennemerland en het streven is met deze nieuwe for matie, naar de regionale hoofdklasse te promoveren. Dit is beslist nodig om voor een betere aansluiting bij het landelijke spelpeil van het eerste tiental zorg te dragen. De onderlinge competitie wordt ver speeld in drie groepen en men hoopt voor januari klaar te zijn met deze wedstrijden, waarna een selectie zal plaatsvinden en een aanvang gemaakt kan worden met de wedstrijden om het clubkampioenschap. Per 40 kg: hake 146, kleine leng 78, tarbot 248-126, griet 208-80, kabeljauw één 141, kabeljauw twee 116, kabeljauw drie 96-84, kabejauw vier 106-84, kabel jauw vijf 65-54, koolvis één 53, koolvis twee 55, koolvis drie 56-50, koolviB vier 57-47, schol één 100-68, schol twee 90-72, schol drie 94-67, schol vier 88-64, schel vis één 90, schelvis twee 90-78, schelvis drie 100-70, schelvis vier 80-65, wijting drie 80-65, makreel één 43, makreel twee 36.80-25, makreel drie 17.60, haring één 41.20-22, haring twee 21, schar 76-61, schartong 88-72. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 9 - 12 en 13.30 - 15.30 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van-19 - 20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: 14 - 17.30 en 19 - 21 u. De in februari van dit jaar in Velsen-Noord opderichte luchtvaart- club „The Flying Dutchman” houdt zaterdag 29 september in alle bene denruimten van het buurthuis „De Mel” a an de Geelvinckstraat haar eerste openbare tentoonstelling. Deze zal om 11.30 uur worden geopend, direct daarop gevolgd door de verto ning van een serie dia’s over de dit jaar op Deelen gehouden nationale lüchtvaartshow. Om 12 uur begint dan een doorlopende filmvoorstelling, te verzorgen door de heer A. J. de Mots van het ministerie van Defensie uit Den Haag. na toernooi en mocht ontvangen. Zoals een uit Den Haag, waarbij hem is gebleken dat voor gevangenispersoneel in feite de zelfde problemen gelden. Hij is hier door nog enthousiaster geworden en heeft zich dan ook stellig voorgeno men dit toernooi volgend jaar te herhalen. Daarbij staat hem zelfs een provinciaal toernooi voor ogen, waar bij dan uiteindelijk door middel van een finale ’n landelijk winnend team zou kunnen worden aangewezen. Wij zullen hier dus ongetwijfeld nog nader van horen. GETROUWD: Snijders eh Johanna Brink; Paulus A. Olsthoorn en Petronel- la M. Roozen; Edgard D. Ottenhof en Mieke Nagel; Cornells Fr. Lith en Pie- temella C. Bakker; Jacob G. Smit en Geertruida C. Vroege; Henrj Krijnen en Teitje G. Kerkhof. Kleuterleidster. B. en W. van Heemskerk verlenen eervol ontslag aan mevrouw W. E. Groenendaal-Nifeboer als hoofdleidster van de openbare kleuter school „Kleuterland”. Mevrouw Groe- nendaal gaat de school met ingang van 6 oktober a.s. verlaten. VELSEN. Als ik mij wel herinner was het bij de kunstkring „Voor allen” de laatste jaren gewoonte geworden het nieuwe toneelseizoen door „De Hoofd stad Operette” te laten inluiden met een fleurige operettevertoning. Deze fleur werd dinsdagavond in de Velsense Stadsschouwburg gecontinueerd, zij het dan ook dat hier nu een uitheems gezel schap verantwoordelijk voor is geweest. VOLGENS HET programma werd met deze show beoogd het publiek een pano rama te bieden op de Latijns-Ameri- kaanse folklore, welke zo sterk onder de Afrikaanse invloed heeft gestaan. In de ze opzet is „Brasil Tropical” stellig ge slaagd, omdat de grote finale „Carnaval in Brazilië” wordt voorbereid door scènes met slaven, medicijnmannen en schijngevechten, welke elementen dan later weer in dit populaire Braziliaanse volksfeest kunnen worden teruggevon den. Wel was het jammer dat men voor deze show ook de mogelijkheden van de westerse geluidstechniek had ontdekt, om hier vervolgens een volkomen ver keerd gebruik van te maken. Met als resultaat een permanente overdosering van decibels, dikwijls afschuwelijk om te beluisteren en waarmee het spontane karakter van exotische zang en muziek voortdurend afbreuk werd gedaan. Het geen niet wegneemt dat het toch een interessante en kleurrijke voorstelling is geweest, welke bij het publiek veel waardering mocht ondervinden. Vooral toen tegen het einde de assis tentie van een aantal toeschouwers werd ingeroepen, zodat de show met een fees telijke happening kon worden beëindigd. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Amstelstroom, Shoreham: Frederic Hughes, Rochford; Autoroute, Londen; Delian Leto, Rostock; Duns- cansby Head, Oxelosund; Berwald, Igge- sund, Zaandam; Sargodha, Abidjan; Martha Friessecke, Londen, IJmuiden; Bielsko, Terneuzen, IJmuiden; Donge- borg, Merikarvia, Beverwijk; Baltiskil 57, Leningrad; Levern, Londen. IJmui den; Dutches of Holland; Noordzee (proefvaart, IJmuiden; Vigsness, Simons- vik, IJmuiden; Rottneros, Rotterdam, IJ muiden; Tor Anglia. Gothenborg; Joan C, Whitby, IJmuiden; Muelenberg, Vlaardingen; Astrid Bramming, Goole, IJmuiden; Bilstein, Kemi, Zaandam; Cli one. Noordzee, IJmuiden. IJMUIDEN. De cursus „Algemene Basis Opleiding" georganiseerd door de Velser Sport Stichting op twaalf achter eenvolgende donderdagavonden, te be ginnen 20 september aanstaande, is in middels al geheel volgeboekt. Het totaal aantal aanmeldingen van binnen en buiten de gemeente Velsen bedroeg bijna vijftig, zodat de Velser Sport Stichting, in overleg met de Ne derlandse Sport Federatie met succes getracht heeft dit najaar nog een tweede ABO-cursus te houden. op dinsdagavonden en duren van 20 tot 22 uur. De opleiding is aanmerkelijk vereenvoudigd en belangrijk versneld, zodat twaalf lessen nu voldoende zijn om de cursist op te leiden voor het eenheidsdiploma, waardoor de bezit ter ervan ook meer inzicht zal krij gen in het ontstaan van ongelukken. Het voorkomen daarvan zal door dit inzicht ook gemakkelijker worden. GEBOREN: Leonardus H. A„ z.v. H. Basstra en S. A. M. Schudmacher; Lesley L„ z.v. H. L. Poetoehena en A. Bisschop; Tijmen, z.v. T. S. de Boer en M. J. Smit; Barbara, d.v. M. Zwaan en C. van der Horst; Christina M„ d.v. J. E. Hittinger en R. M. Goeman; Maria J. A. A., d.v. N.. J. de Wit en W. P. M. Paalvast; Henricus, z.v. H. Meyland en M. G. Brand; Eduardus J., z.v. L. Fraci en E. C. Wijers; Tanja, d.v. E. A. Kraakman en D. J. J. de Graaf; Jeroen, z.v. D J Alberts en E. D. Strijers; Franciscus P. J., z.v. J. M. Weel en A. G. M. Knook; Tanja E., v.d. E. A. Roelofs en L. Pluim; Mare, d.v. J. H. Goossens en M. van de Stadt; Martijn, z.v. B. Muskee en M. H. de Winter. Zaterdag 29 september zal in Oud- Velsen de bekende jaarmarkt weer worden gehouden, waarvan de gehele opbrengst is bestemd voor het restau ratiefonds van de Engelmunduskerk. Zoals gewoonlijk heeft het bestuur van de jongerensociëteit „De Ark” zich belast met het organiseren van de zogenoemde „rommelmarkt”, waarvoor men nog allerlei bruikbare artikelen kan gebruiken. Zij die me nen dergelijke „spullen” voor dit doel beschikbaar te kunnen stellen, wordt verzocht zich voor zaterdag 22 sep tember aan te melden bij Jaap Groe- neboom (telefoon 12458) of Hugo Brink (telefoon 13272). Een en ander wordt dan van huis opgehaald. Verantwoordelijkheid dragen we allemaal voor onze medemens. Ieder mens is altijd in meer of mindere mate afhankelijk van de anderen. Dit geldt in het bijzonder voor de mens, die door een ongeval in nood ver keert. Dan kan hij zichzelf niet hel pen. maar is hij helemaal afhankelijk van anderen. Dan zijn de anderen verantwoordelijk voor hem!” staat er terecht in de folder. Deze tweede cursus zal aanvangen op maandagavond 1 oktober en de cursus duur is ook hier totaal dertig uur, ver deeld over twaalf achtereenvolgende maandagavonden. Aangezien er momenteel nog maar maximaal tien cursisten kunnen worden toegelaten, verzoekt de Velser Sport Stichting kandidaten zich onverwijld op te geven bij de secretaris van de VSS, de heer H. Bakker, Lorentzstraat 40 te IJmuiden, onder telefoonnummer 13551. De cursusavonden duren van 19.30 tot 22.00 uur in de dépendance van de Willem de Zwijgermavo aan de Plata nenstraat te IJmuiden-Oost. De kosten bedragen 35,terwijl de kosten voor de verplichte aanschaf van literatuur f 12,50 zijn. Er zijn geen toelatingseisen, alleen is er een minimumleeftijd van zestien jaar ingesteld voor deelname aan deze cursus. Gezien het enorme tekort aan vol doende geschoold kader doet de Velser Sport Stichting een beroep op de bestu ren van de Velser sportverenigingen om te trachten één of meerdere van hun leden geplaatst te krijgen op bovenge noemde ABO-cursus. Inlichtingen wor den desgewenst verstrekt door de secre taris, alsmede de heren G. J. Timmer mans, P. C. Hooftlaan 50 te Driehuis, telefoon 15696 en J. de Jong Meeuwen laan 17 te IJmuiden, telefoon 16458. OVERLEDEN: Adriana A. Seijsener,- wed. van Veldhuis, 75 jaar. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u., op zaterdag en zondag 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19.30 u.: „De tien geboden”, 20 u.: „Wie is bang voor Virginia Woolf’’. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Frank en Eva”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie tekeningen van Marijke Verhoef; geopend tot en met 29 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Siegfried Lehmann, Flixborough; Du chess of Holland, Noordzee, IJmuiden; Mobil Lübchen, Napels; Canada, Great Yarmouth; Willy Smits, Rotterdam, IJ muiden; Coral Meandra, Sluiskil, IJmui den; Arabella, Cadiz) Quieensland, Lon den; Harma, Rotterdam, Velsen; Boreas, Hamburg; Okkotonbrook, Par; Vlistborg, Delfzijl; Hondsbosch, Boston, Zaandam; Reind, Oxelesund, IJmuiden; Audrey Jo hanna, Lerwick; Hoan, Kopenhagen; Autoroute, Rotterdam; Amstelstroom, Shoreham; Brinio, Terneuzen; Mathilde, Trollhattan, IJmuiden; La Paloma, Vlaardingen; Kano Ralm, Gent; Mara thon, Paramaribo; Steinbjörn, Antwer pen; Jean E, Londen; Markab, Delfzijl; Frivald, Fredericia, IJmuiden; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Frederic Hughes, Great Yarmouth; Gazelle, Lon den, Zaandam; Zaanstroom, Felixtowe; Nereus, Bremen ;Hamnoe, Kemi, Velsen; Leidang, Dusevik. Londen, Cont.plat, Kathe Marie, Hamburg, Velsen. BIOSCOPEN City Theater, woensdag uur: „De tien geboden.” DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zutd, diverse stijlkamers, dagelijk te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur- ook donderdag van 20 tot 22 uur: andere dagen en tijden na telefonische afspraak 02510-94159. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-Zuid. donderdag 20- 22 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romei nen in Velsen” WOENSDAG 19 SEPTEMBER Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19 - 20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Aan de dinsdagmarkt werden de vol gende besommingen gemaakt: KW 123 f51.500,-, KW 153 f30.800,-, VL 90 f27.700,-, HA 70 f4.330,-, VD 9 f 1.420,-, VD 15 f 1.780,-, VD 25 f2.260,-, YE 25 f940,-, IJM 15 f740.-, IJM 23 f2.490,-, IJM 200 f 14.400,-. Spanvitisers: KW 44 KW 85 f72.000,-, UK 78 UK 107 3.860,-; UK 196 UK 234 2080.-. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huijgens- straat). Expositie modelbouw: geopend tot en met 29 september op werkdagen van 19 tot 21.30 uur. on zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. good and the bad”, 18j. Donderdag 14, 19 en „Zeen man”, 18 j. :z\ 14. 19 en 21.15 (KI. Houstr.) 14.30 en 20 u.: „Irma la 19 en 21.15 SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15u Toneel groep Centrum met „Mussert”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Donderdag 15u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 2o u.: „De tien geboden”, a. 1. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „The organization”, 14 j. Donderdag 19 en 21.15 u.„Turks fruit”. 18 j. Lldo (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u „The gOOu aïlu the 1 21.15 u.: „Hoe vang Ik Luxor (Gr. Houstr.) „Frank en Eva”, 18 j. Roxy Douce”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, „Duel”, 14 j TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Permanente tentoonstelling van Hals’ mees terwerken en Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Geopend ma. t. m. za. 10-17 u„ zon 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne), tentoonstelling tekeningen van Jacobus van Looy. Permenen- te tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw, tekeningen uit de Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, fossielen enz. Open dinsdag tot en met za. 10-12.30 en 14-17 u. 1ste zond v. d. maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid Geopend di. t. e. m. za. 10-12.30 en 14-17 u. Zon 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Uitleenkunst met kooptegoed. Eigentijdse Nederlandse schilderijen, grafiek, wandkleden, kleinplastiek. In het keldertje Expositie van fotograaf Ted Dobson onder het motto: „Kijk naar je elge”. Geopend dl. tot en met vrijd. 13-17 u. zat. 11-17 u. en dond. avond van 20-22 uur. Vishal (Gr Markt). Kleurenetsen en beelden van Jan Verburg. Geopend dag. 10-17 u zond. 13-17 u. Tot en met 8 oktober. Vleeshal (Gr. Markt). Werk van twintig Haarlemse kunstenaars Dag. geopend 10-17 u. zond. 13-17 u„ t. m. 8 okt. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart). Tot 1 oktober de schatkamer van oude religieuze kunst. Dag. 10.30-12 u. en 14 30-16.30 uur. Cruquiusmuseum (Ringvaart bij Heemstede), Oude Hollandse molens, maquette waterstand oud stoomgemaal enz. Geopend ma. tot en met vrij. 9-17 u„ za. 9-12 u„ zo. gesloten. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Kleine Houtstraat). Tentoonstelling van religieuze voorwerpen. Geopend dinsdag, donderdag en zaterdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat). Wandkleden van mevrouw Irene van de Mer- we Geopend di. 1. t. m. zat. 9-18 uur. Tot en met 28 september. Galerie Mare, (Wolstr. 18). Permanente ex positie beelden v. Nic. Jonk, gouaches van Ans Wortel Joop v. d. Broek, John Verberk en Mare Jonk. Geopend di. tot en met zat. 11- 17 u„ zo. 14-18 u. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Aquarellen en etsen van Jozef Steib. Geopend maandag t. m. zat. 10-17 uur, t. m. 2» september Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Recente tekeningen en gouache» uit Spanje van Willem Snitker. Geopend ma.. di„ woe. 9-17 u„ za. 14-17 uur. WOENSDAG 1» SEPTEMBER Velserbad, 21.30-22.30 uur: gemengd zwem men. Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale bibli otheek 10-12.30 u. en 14.3O-17.3o u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96. IJmuiden-Oost 15.30-17.30 uur; filiaal Wlj- kerstraatweg 177, Velsen-Noord 19-21.30 uur, filiaal Zeewijkplein IJmuiden-West, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaamestraat 4, IJmuiden. 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alco holisme. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in cultureel centrum. Moerbergplantsoen 2. IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden-Oost. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Velserbad, 6.30-8, 12.15-13.15 en 16.45-18 gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen. Centrale bibli otheek 14.30-17.30 en 19.00-21.30 u Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30-17.30 u„ filiaal VSant- poort-Noord, Wijste laan 79. volwass.. tieners en jeugd; 14.30-17.30 u„ filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177 idem, 14.30-17.30 filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein idem 14.30L117.30. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 20 uur: repetitie Christel ke oratoriumvereniging „IJmuiden.” Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur: Jo van Dijk met Donau-Delta film voor het NIVON DONDERDAG 20 SEPTEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geo pend op werkdagen 10-12.30 en 14-17 u., op zaterdag en zondag 10-12 en 14-17 u. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. klaver jassen. A •••w

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7