Coerver: Evenals tegen PSV was er geen sprake van organisatie Barry Hughes aangeklaagd Geen winnaars in toto zes UEFA-jeugd verloor van Zweden (2-0) Johan Cruyff is in Spanje veel een miljoen gulden aan prijzen KI White: „Zoiets hebben wij hier nog nooit gezien” ■Ti r goedkoper uit z w O s DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 23 Spektakelstuk Counters Geladen Onderschatting Vervanger Straatlengte lof O Kracht o a 0 a - W 0 o jti- a a Onderbetaald O '"J v' *- j Twente fantastisch (Van onze speciale verslaggever) nieuwe voorsprong greep. Jan Jeuring schuift hier het tweede doelpunt langs de kansloze Dundee-doelman Allan. Feyenoord opnieuw chaotisch werkelijk Janssen ADVERTENTIE Q en ingrijpen van de1 Zweden moest de for matie van Coerver als zelden tevoren balverlies toestaan. '<W De Schotten stormden echter met alle kracht die in hun vermogen was. En te midden van dit geweld, deze krachtenslo- pende temposlag, waarin niet één Twen tenaar zijn kalmte verloor, pikte ineens Zuidema bij de middellijn de bal op. Er volgde een gave combinatie, zó uit het trainingsboekje, met Jeuring. die Allan tenslotte volledig kansloos liet. En terwijl schouwers in VAXJO - - Dit Twente is een erg goed team, wan neer zij zo spelen moet een ploeg, die hen wil verslaan niet alleen van top klasse zijn, maar ook nog de vorm van de dag hebben. Wij hadden het niet. In onze achterhoede zijn veel te veel fou ten gemaakt. Ik kan er alleen maar op hopen dat wij in Enschede niet weer zoveel blunders zullen maken. Heel Twente heeft mij verrast, hun doelman het meest. Vooral na rust onder druk was hij geweldig”. Berustte David White in de nederlaag, Spitz Kohn was ronduit gelukkig: „Alle jongens hebben fantastisch gespeeld. Deze positie kan je gewoon niet meer uit handen geven. Ieder wil ik een compliment maken al wist ik toch wel wat die jongens kun nen. Ook Henny Ardesch heeft gedaan wat ik van hem verwachtte. De spelers hebben alles volgens plan afgewerkt. Mijn gedachten uit de voorbespreking zijn werkelijkheid geworden. Ik hoopte op een goed resultaat. Het is meer geworden. Het is een best resultaat. Wij hebben die Schotten gewoon weggetikt. Als het nodig was hielden we de bal lang in de ploeg. Van tijd tot tijd kwamen wij er zeer gevaarlijk uit”. „Eigenlijk is de score te laag uitgeval len,” zei Jan Jeuring glunderend. „Als je nagaat hoe wij die Schotten hebben weggetikt en wat een kansen wij hebben gehad. We hadden er voor rust zeker al drie moeten maken en over de hele wedstrijd tenminste zes.” Kick van der Vall: „Zo goed hebben wij waarschijnlijk nog nooit gespeeld. Ik geloof dat wij qua voetbal weer wat sterker zijn dan vorig jaar. Bovendien waren de uitslagen van ons tegen Ajax en MVV een geweldige stimulans. Wij hadden zekerheid en zelf vertrouwen. Dat hebben we hier laten zien”. David White. „Ik heb nog nooit een ploeg gezien, die met zoveel kwaliteiten en klasse een uit-wedstrijd durft te voetballen. Wat zij hebben gedaan, zou normaal zijn geweest voor de thuisclub. treffen met FC Dundee al volledig had gedicteerd. Achterberg legde tevens de basis voor een imponerende triomf, die fater door twee treffers van Jan Jeuring nog duidelijker gestalte kreeg. Zo krach tig en vooral ook zo zelfverzekerd was dit FC Twente, dat het onmiddellijk, toen de Schotten kort na de rust einde lijk eens konden doordrukken en gelijk maakten, een (Van onze speciale verslaggever) VAXJO. Feyenoord hoeft zich, voorlopig althans, niet de minste zorgen te maken in het Europese cupvoetbal. Hoewel de Rotterdammers het eerste karwei voor het UEFA-toernooi begon nen met een duidelijke onderschatting van haar tegenstander Oesters in de Zuidzweedse stad Vaxjo, en al in de derde minuut de schande van een ach terstand moesten incasseren, rolde Fey enoord in de slotfase ten slotte de moe dige. maar volledig uitgeputte Zweden nog moeiteloos op. Met een 31 zege voor Feyenoord bleef een ontgoocheld Oesters zonder enige illusie voor het vervolg, over veertien dagen in Rotter dam, achter. Toch is de slag in Vaxjo niet in alle opzichten bevredigend verlo pen voor de Rotterdammers, die vaak chaotisch speelden, elkaar te vaak in de combinaties niet konden vinden en die vooral ook te weinig flitsende snelheid in hun spel konden brengen. Nu Bos kamp niet beschikbaar kan zijn voor de slag tegen Ajax hij zal een week geschorst worden na de kopstoot tegen Willy van de Kerkhof in het duel met PSV bracht trainer Wiel Coerver Wim Rijsbergen binnen de lijnen, waar door Schneider naar het centrum van de defensie schoof en Theo de Jong weer op het middenveld opereerde. Maatge vend voor het vaderlandse voetbal was de wedstrijd van gisteravond niet, maar de vaak zwakke prestaties van de Rot terdammers in de strijd van gisteravond doet Feyenoord zonder twijfel toch niet optimistisch stemmen voor de wedstrijd van zondag tegen Ajax. Dat Oesters conditioneel een straat lengte te kort kwam bij de afgetrainfle profs van Feyenoord, werd in de laatste 20 minuten steeds duidelijker. Een uitge putte Harry Bild werd weliswaar uit het team gehaald voor de frisse Karl Gun nar Bjorklund, maar de flitsende snel heid was nu volkomen uit de Zweedse linies verdwenen. Steeds meer gaten vie len in de Zweedse afweer en het was volkomen terecht dat een door Ressel gelanceerde Van Hanegem in de 30e minuut de op het verkeerde been gelok te doelman Hagberg met een hard schot in de verste hoek verraste: 12. Oesters, naar adem snakkend, zich steeds trager bewegend, wankelde nu op de rand van de afgrond en vrijwel definitief werden de moedige Zweden in deze eerste ronde uit de UEFA-cup gestoten toen Wery in de laatste minuut uit een voorzet van Kristensen de bal via de handen van doelman Hagberg met een kringelende kopbal in de netten liet dwarrelen: 13. ^xxx^xvkV-x-. Een geïnspireerd spelend Oesters sloeg keer op keer met harde counters toe, waarbij vooral de vleugelverdedigers Bild en international Bjorn Andersson levensgevaarlijk mee opkwamen. Zo be reikte middenvelder Lindenroth met een strakke pass de op rechts vrij sprin tende Andersson, die kogelhard diago naal op het doel schoot, waar Treytel de grootste moeite had de bal onder contro le te krijgen. Uit een voorzet van Harry Bild kopte de lange Svensson rakelings over de lat en uit een pass van Svensson schoot Harry Bild op zijn beurt luttele centimeters over de lat. Kortom: Feyen oord mocht niet ontevreden zijn dat het tenslotte met slechts een 10-ach- terstand de kleedkamers mocht opzoe ken. Wiel Coerver was des duivels. „Ik heb uitgeroepen”, zo bekende hij „nou Snoe ten jullie eens goed luisteren. Jullie zijn zeker drie klassen beter rriaar laat dat voor den donder nu ook eens zien. Het de (slechts) 12.000 toe- Denspark een spektakel- Feyenoord hoet zich, zullen vergeten, zullen zij niet hebben beseft wat in het Nederlandse kamp en bij de kleine groep hartstochtelijk mee levende supporters toen al een duidelij ke zaak was. Dat de overwinnaar van deze turbulente avond zijn beste wed strijd speelde zolang FC Twente naar de Jaarbeurs-, Runners Up- of UEFA-cup meedingt. Het was niet de verdienste van een paar uitblinkers, hoewel met name Frans Thijssen in de eerste Euro pese ontmoeting uit zijn nog jonge car- w Een komplete slaapkamer t.w.v. 2.500.- is één van de weekhoofdprijzen in de Puzzel- aktie t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. die u voor ƒ1,- kunt winnen. Deze fantastische slaapkamer is een geschenk van B V. Meubelfabriek RUVA, Varsse- veld. In de slotfase van dit zinderend duel zou de voor Gray ingevallen Pringle een waarschuwing krijgen, nadat hij Zuide- ma had neergelegd. Laatstgenoemde kwam een kwartier voor tijd in het veld als vervanger van Pahlplatz. die, op de grond liggend door Gemmefl aan het hoofd geraakt werd, wat hem een open gehaalde wenkbrauw kostte. Op dat mo ment leidde FC Twente al met 12. Het zware offensief van Dundee had in de tiende minuut toch de gelijkmaker opge leverd. Invaller-doelman Ardesch, die naarmate de strijd vorderde steeds meer te doen kreeg en zijn toch wel bijzonder moeilijke taak voortreffelijk vervulde, had juist een schot van Gemmell afge weerd, toen Lambie de baf weer voor trok en Steward inschoot. Wellicht had Ardesch ook die poging kunnen verijde len, als hij niet door Drost gehinderd was. Ardesch: „Epi dacht dat die ba! naast zou gaan. Door de beweging die hij maakte om er niet aan te komen, duwde hij mij uit positie”. Terwijl Dun dee duidelijk opleefde en nog nasmulde van de gelijkmaker, bleek FC Twente allerminst geschokt. Vrijwel meteen vond aan de andere kant Van der Valf de vrije ruimte. Zijn schot trof een paal, maar met een handige draaibeweging speelde Jeuring zich vrij, waarna Allan kansloos was. Ongetwijfeld: ieder greintje onder schatting was met deze voltreffer wel uit de Rotterdamse linies weggevaagd, maar nu werden de Rotterdammers lan ge tijd slachtoffer van een andere emo tie: nervositeit. Meer dan zaterdagavond in de eerste helft tegen PSV verzandde het Feyenoord-spel in chaos. De fel tackelende Zweden gaven de Rotterdam mers geen moment gelegenheid tot vloei end samenspel te komen. Door uiterst onnauwkeurig plaatsen en door het forse Niet de gehaaide, geschoolde fullprofs uit Nederland, maar de onderbetaalde semi-profs van Oesters begonnen met een bruisend offensief. De trage Feyen- oorders bleken niet of nauwelijks in staat een sluitende defensie te organise ren tegen de steeds weer aanrollende Zweedse aanvalsgolven, die vooral geleid werden door ex-Feyenoorder Harry Bild (36) en de 28-jarige Tommy Svensson, die van 1971 tot 1973 uitkwam voor de Belgische topploeg Standard Luik. - c Tot mateloze vreugde van de ruim 15.000 Zweedse toeschouwers, ging Feyen oord al in de derde minuut neer na een verwoestende voltreffer van de Zweden. Door deze bres in de Rotterdamse defen sie was er even volstrekte chaos in de achterste lijn van Feyenoord. In een benijdenswaardige eenzaamheid kon Per Olof Bild, de opkomende linkervleugel- verdediger van Oesters, op links de Rot terdamse verdediging binnendringen en met een strakke pass bereikte hij Tom my Svensson, die echter zwaar op de huid werd gezeten door Vos, die ten slotte in eigen doel schoot: 01. P». is een schande om hier te verliezen of zelfs maar gelijk te spelen”. Coerver, die dit duel aanvankelijk als een oefenpartij voor Ajax beschouwde, schrok hevig. Coerver: „Ze liepen weer net als tegen PSV als dollen door el kaar. Er was in het geheel geen sprake van organisatie in de verdediging. Die Harry Bild heeft met zijn 36 jaar geen tegenstander gezien. Hij kon doen wat hij wilde. Ook Willem van Hanegem bleef door de onzekerheid in de ploeg te veel achter hangen en kon dus te weinig steun geven aan de aanval”. rière naar een nauwelijks overtrefbare vorm groeide. Dit FC Twente vormde een zo complete eenheid, die behalve tech nisch uiterst gaaf voetbal, een nog nooit in deze mate vertoonde strijdlust de monstreerde, dat Dundee’s manager Da vid White na afloop slechts kon stame len: „It’s over. Dit is de beste ploeg die we hier ooit gezien hebben”. En toch zijn tal van respectabele clubs FC Twente voorgegaan. Tot AC Milan, FC Köln, Sporting Lissabon, Anderlecht en Leeds United toe. En wat nog meer zegt, zij slaagden er geen van alle in deze Schotten in hun eigen Denspark te ver- laan. 0 -X-x-xx^. x-^xx-s DUNDEE Ooit heeft Eddie Achter berg eens in een belangrijke wedstrijd vlak voor een leeg doel gestaan. Met de bal, die hij, zoals dat heet, maar voor het „infeggen” had. En toch duwde hij de ronde kogel naast, waardoor FC Twente het duel op Koninginnedag 1969 tegen Ajax niet won en, zij het ook weer niet alleen daardoor, zijn laat ste kans op het landskampioenschap uit handen gaf. Woensdagavond, in de hel van Dundee, gaapte er tussen Eddie Achterberg en weer zo’n verlaten doel, een afstand van wel 50 meter. Met zo hier en daar ook nog een verdwaalde tegenstander. Maar bijna vanaf de mid denlijn vond de Twentse middenvelder, eigenlijk tot veler verrassing in de op stelling verschenen, de kalmte en de koelbloedigheid om de bal met een grote boog naar die witte rechthoek te sturen, een rechthoek die van zó ver ontzettend klein moet zijn geweest. En het lukte. Met dat formidabele doelpunt effectueerde de Enschedese formatie niet alleen de op merkelijke overheersing waarmee zij gedurende het eerste halfuur van dit Een werkelijk geladen Feyenoord kwam derhalve nade rust opnieuw op het tapijt en nauwelijks waren er 60 seconden verstreken of de onderneming was al weer in evenwicht. Op rechts trok Theo de Jong de bal voor het doel en een volkomen vrijstaande Willem van Hanegem had niet de minste moeite het net met een keiharde kopstoot te vin den: 11. Even bleef Feyenoord drukken en na een razendsnelle 12 tussen Ressel en Kristensen knalde Van Hanegem de bal rakelings over de kruising van paal en lat. Niettemin was het onmiskenbaar dat de Rotterdammers daarna meenden het spel wel in handen te hebben dat gaf de nog lang niet leeggestreden Zweden op nieuw de gelegenheid zich enkele malen tomeloos in de aanval te werpen. Bild en Svensson kregen bij dat tussentijdse Oesters-offensief redelijke kansen, maar konden steeds de juiste richting niet vinden. SKÖDE. Het Nederlandse UEFA- jeugdelftal heeft woensdagavond in Skövde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden met 0-2 verloren. De rust stand was 1-0 door een treffer van Peter Dahlqvist in de lOe minuut. In de 65e minuut verhoogde Anders Holmqvist de score. De beste Nederlandse spelers wa ren Verhart, Toet, Bosman en Swanen- burg. Er waren 1819 toeschouwers. (Van onze sportredactie) DEVENTER. Theo Janssen, ex- administrateur van Go Ahead Eagles, heeft via zijn advokaat mr. A. Fefiez een klacht wegens smaad ingediend bij de officier van justitie in Haarlem tegen Haarlem-trainer Barry Hughes. Janssen, die per 1 mei ontslag heeft genomen bij de Eagles, voelt zich gegriefd door de uitlating van Hughes vorige week gedaan tegenover het voetbalweekblad Voetbal Internatio nal Goal. Hughes liet zich in dit weekblad in weinig vleiende bewoor dingen over Jansen uit en zei over hem: „Janssen is dag in dag uit bezig ’eweest om mij af te kammen. Hij slijmde met het bestuur en vertelde allerlei leugens over mij. Hij betaalde premies soms te laat uit of wist niets van extra premies. Ook tussen de bestuurders zat-ie te stoken. Dat werkte allemaal door op de spelers. Die wisten ook niet meer waar zij aan toe waren. Jarenlang heeft die onrust bij Go Ahead ge bracht en ik ben ervan overtuigd dat hij Fadrhonc indertijd ook heeft weg gewerkt. Eén troost heb ik in ieder geval: Ik heb ervoor gezorgd dat hij eruit vloog”, aldus de Haarlem-oefen- meester tijdens het interview. Mr. Fefiez vertelde gisteravond nogal geschokt te zijn door de uitla tingen van Hughes. Hij is naast raadsman ook bestuurslid van Go Ahead Eagles en zegt op de hoogte te zijn van de achtergronden van deze affaire. Hughes echter: „Het inter view is correct overgekomen. Ik neem er ook niet één woord van terug. Ik maak mij ook geen zorgen over die aanklacht. Ik heb zoveel met die Janssen meegemaakt. Het is be gonnen toen hij grote verhalen over mij vertelde in de Twentse Courant waarin ik werd afgeschilderd als de grote schlemiel en boosdoener die verantwoordelijk was waarom het zo slecht ging met Go Ahead. Ik heb gewoon gewacht op een gelegenheid om hem terug te pakken. Dat is in het interview gebeurd. Als hij wil beginnen dan begin ik ook. Desnoods voor de rechter. Ik heb tot nu toe nog niets gehoord maar ik wil mijn verhaal ook nog wel eens voor de rechtbank vertellen”. O «-sc i i S: «R "WWhMMwUh. Uitblinker Wim van Hanegem (10) luidt hier het Feyenoord-herstel in Zweden in. Zijn kopstoot is onbereikbaar voor de Oesters-defensie en betekent 11. Van Hane gem was de grote uitblinker bij Feyenoord over wie Wiel Coerver bedacht: „Willem speelde weer als de wereldklassevoetballer van enkele seizoenen geleden”. DEN HAAG. Dé uitslag sporttoto no. 6 Aantal deelnemers 477.909. Inleg ƒ1.026.278. Prijzenbedrag 434.115. Ie prijs, geen winnaars, het bedrag van de le prijs wordt gelijkelijk verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs, 31 winnaars, die elk 5.251,30 bruto ontvangen. 3e prijs, 407 winnaars, die elk 399,90 ontvangen. De premie ten bedrage van 108.528 wordt na het verstrijken van de recla- metermijn op woensdag 10 oktober bij loting toegewezen aan een der le prijs winnaars. De trekking voor de premie van toto 3 had tot resultaat, dat deze premie ten deel viel aan de houder van formulier no. t 0514613. Hij ontvangt nu aan prijs en premie in totaal bruto 108.717. De juist ingevulde kolom voor toto zeven luidt als volgt: 1-1-3-1-2- 1-3-3-2-1-2-2-1 De cijfers van sporttoto no. 7 Aantal deelnemers 272.023. Inleg ƒ486.834. Prijzenbedrag 205.930. le, 2e, 3e prijs en premie elk 51.482. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Johan Cruyff zal in Spanje aanzienlijk minder belasting hoeven te betalen over zijn verdien sten dan in Nederland. De Neder landse regering kan daaraan niets veranderen. Dat blijkt uit het ant woord van staatssecretaris Van der Stee van financiën op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid van Gorcum (PPR), die de minister ge vraagd had een gelijk belastingtarief te bewerkstelligen voor Nederlandse voetballers binnen en buiten onze landsgrenzen. Zoiets is volgens de staatssecretaris alleen mogelijk als belastingheffing zou geschieden op basis van nationaliteit, wat niet ge bruikelijk is. Zou men in Nederland een dergelijk wetsvoorstel aannemen en dan niet alleen voor beroeps voetballers dan zou dat nog wei nig zin hebben, meent hij, omdat Nederland in tal van internationale verdragen ter vermijding van dubbele belastingheffing andere afspraken heeft gemaakt. V.- .l o..:....-...-../ in ir ns W

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23