Auto’s beklad Noordh. Philharmonisch Orkest T oonkunst-concerten Vredevorstkerk in I stand Rooswijk start volgend jaar NCVB-dames weer bijeen Mode Vandaag i gratis kleurenfolder van Arabia serviezen jeugdafdeling Grootscheepse brandweeroefening in Noordzeekanaal nabij Amsterdam ZOMER- PRIJZEN DICK BARTELS O 'w f/k JiJ SHOP JERSEY tfr' *t binnenhuis llï I 8 OVERMACHT DWONG VELSER BRANDWEER NAAR HUIS TE KEREN IJMUIDEN BEVERWIJK e Talenpracticum „Dreefzigt” b.v. CONCERTSERIE 73/74 9 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 Deze week nog Bontmodehuis In Heemskerk VELSEN I t 0' HEEMSKERK h Mode is fijn combineren met rokken, blouses, pantalons, pullovers, spencers en vesten. Alles geraffineerd op elkaar afgestemd in nieuwe kleuren als camel, inktblauw, zeegroen, lila, maar ook grijs, zwart en beige. Kom gezellig rondneuzen! Denk aan Operaconcert CONCERT I PIANORECITAL door ALWIN BAR VRIJDAGAVOND 28 SEPTEMBER 1973 20.30 UUR Kaarten 7,50 p.p. Plaasbespr. dgl. tussen 10.00 en 12.00 u. en 17.00-20.00 u. Dreef 12 (bij het Houtplein). Telefoon 31.27.39. Programma o.a. Chopin, Janacek, Béla Bartók. Barteljorisstraat 27 Haarlem telefoon (023) 320618 Wagenweg 146, Haarlem U stapt voor de deur uit ^Meesterlijke vorm- gevi'ng uit Finland o.a. Kilta en Ruska in donkerbruin, blauw, geel, zwart, wit en groen. Uit voorraad leverbaar. - f a sj t I ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) .1. ADVERTENTIE Films b i de Vries, ADVERTENTIE ADVERTENTIE het ADVERTENTIE r t r GETROUWD: Cornells Rensen en Oegine Wielinga. Cornells A. Poncin en Margaretha M. de Ruijter. Laurentius H. P. Koopman en Margaretha C. Duin. OVERLEDEN: M. S. van Doorn-Oudshoorn, 53 jaar. Jan H. Bouwman, 71 jaar. Al varende werd aan boord van Rijks pont 8 de schuimwagen in gereedheid gebracht teneinde direct ingezet te kun nen worden, zodra men ter plaatse was. Dat ging helaas niet door. „Zang en Vriendschap” zaterdag a.s. in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk Aanvang 20.00 uur Julianapark 60, Haarlem, tel. 023-258391 ('t verlengde van de Cronjestraat. Afdeling klassiek en tijdloos, Raamsmgel 42, Haarlem tel. 023-315112., de nieuwe Nederlandse film „Frank en Eva”, zoals bekend gedragen door Wille- ke van Ammelrooy en Hugo Metsers. Met voor de variatie in de matinee van zondag het avonturenverhaal „Rebellen van de Groene Hel”- HEEMSKERK. Zes bewoners van de Prof. Ten Doeschatestraat in de woonwijk De Maer hebben bij de politie aangifte gedaan, dat hun bij hun wonin gen geparkeerde auto’s door onbekenden tijdens de nachtelijke uren zijn beklad met een mengsel van teer, pek en olie. Met enige moeite kon de viezigheid van de wagens worden verwijderd. De gedupeerden hebben de politie om iets meer controle gevraagd, indien dit althans te verwezenlijken is. A. Heidergott en J. A. Oud. Remco z.v. B. Smit en Y. Swart Wietske M. d.v. W. Spruit en A. D. Stoker. Michael z.v. W. J. Dam en E. C. van Beek. Patrick D. z.v. M. J. C. Bekker en R. R. Dekker. Sonja M. d.v. C. B. Rijs en E. C. Ackema. Carry zv. G. Oostdam en I. de Blauw. Jack J. z.v. J. W. van der Veen en C. C. Welboten. Marco z.v. C. Lan- genberg en C. H. Webbe. Patrick z.v. W. Heidergott en C. Kole. Sander z.v. C. M. Meervoort en J. C. Valk. Jeroen z.v. A. P. Goverde en A. M. Scheepbouwer ONDERTROUWD: Eppo H. van der Veen en Okje A. Deinum. Johannes T. Rumping en Jo hanna C. C. Welbore Louis H. van der Velden en Emma N. Mourik. VELSEN-NOORD. De afdeling Vel- sen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond die in gebouw De Meer paal aan de Banjaertstraat haar eerste seizoenbijeenkomst heeft gehouden kan zich blijkens de opkomst van de leden ook in het nieuwe verenigingsjaar weer van een goede belangstelling voor haar activiteiten verzekerd weten. Voor me vrouw T. Vriesema-Noorddijk, presiden te, was het bij de begroeting in elk geval een hoopgevende stimulans aan gezien de 100 leden tellende afdeling wegens de toenemende verhuizingen van leden naar elders kleiner dreigt te wor den. Sjimmie en de de kinderen dus Een scène uit de film „De tien geboden”, die zowel in IJmuiden als in Beverwijk is geprolongeerd. hun trekken kunnen Het afbreken van een afsluiter kon niet direct worden geconstateerd, reden waarom men overal zocht naar de oor zaak van het niet functioneren van het kanon. Op de foto is dit onderzoek in volle gang. OOK DE Velsense Stadsschouwburg komt van vrijdag tot en met maandaga vond met een goede oude bekende en wel „The bridge on the river Kwai”, het fascinerende oorlogsdokument over de ontberingen van Engelse krijgsgevange nen bij de aanleg van de beruchte Birma-lijn. Ook al met mooie rollen van Alec Guinness en Jack Hawkins. En in de matinee van zondag gaat het hier dan weer iets onwaarschijnlijker toe, hetgeen aan de sensatiefilm „Batman en Robin” zal zijn te danken. GEBOREN: A. van ’t Geloof - Broek, d., Driehuis; A. T. M. Braam - Manshanden, z„ Vel- sen (noord); G. Vlieger - Oost, z„ Den Helder; M. P. C. Metselaar - Hollenberg, z., IJmuiden; A. P. M. Jongejan - Bem- horn, z„ Driehuis; C. H. Pointl - Schachtschabel, z., IJmuiden; C. M. Spaanderman - Postema, d., Driehuis; A. J. de Bruyn - Vlieland, IJmuiden; M. A. M. C. Handgraaf - Theissen, d., IJmui den. TENSLOTTE wilde men kennelijk in het Kennemer Theater niet voor al dit prolongeren onder doen, door voor de tweede zaal de derde vertoningsweek van „De tien geboden” aan te kondigen. In de andere zaal wordt het nieuwe weekprogramma van heden- tot en met zaterdagavond ingezet met de western „Trinity en Sartana”, welke film ook voor de tweede matinee van zondag zal worden ingezet. In de eerste voorafge gaan door „Sjors en toverring”, waarmee De data zijn 10 oktober, 14 november. 16 januari, 13 februari en 13 maart en de concerten staan achtereenvolgens in het teken van Frankrijk, Spanje-Italië, Oostenrijk, Rusland en Duitsland. •In oktober leidt Libor Pesek het or kest. Soliste is de pianiste Michèle Boeg ner. Uitgevoerd worden de T Arlésienne Suite van Bizet, het pianoconcert in G grote terst van Ravel en de symphonic in d klein van Franck. Het Spaans-Italiaanse concert in no vember wordt gedirigeerd door de nieu we dirigent van het Noordhollands Phil harmonisch Orkest André Vandernoot. Als solisten treden op Jan Wijn, piano en Jenö Nemeth, viool. Het concert begint met het zogenoem de Kerstconcert van Corelli en wordt vervolgd met Herfst en Winter uit De Jaargetijden van Vivaldi. Van De Falla worden achtereenvolgens uitgevoerd de Dansa ritual del Fuego. Noches en los jardines d’Espana en El sombrero de tres picos. De sopraan Ursula Benz is de soliste tijdens het Oostenrijk-concert, eveneens onder leiding van André Vandernoot, die ook het Rusland-concert dirigeert. Oostenrijk wordt vertegenwoordigd door Mozart met de Linzer Symfonie en drie aria’s uit Le Nozze di Figaro. Van Johann Strauss worden uitgevoerd de ouverture en twee aria’s uit Die Fleder- maus. de Pizzicato Polka en An der schonen blauen Donau. Herman Krebbers, viool, is de solist tijdens het fabruari-concert dat in het teken van Rusland staat. Op het pro gramma staan de ouverture Het leven voor de Tsaar van Glinka, het vioolcon cert van Tschaikowsky en de tweede symfonie van Borodin. Voor het Duitsland-concert is Jerzy Katlewicz als dirigent uitgenodigd. Solis te is de pianiste Christina Ortiz. Met het orkest voeren zij uit de ouverture Die Hebriden van Mendelssohn, het derde pianoconcert van Beethoven en de vier de symfonie van Schumann. De abonnementsprijs voor vijf concer ten is bepaald op 20.- met aanzienlijke redukties voor de jeugd en de beiaarden. Abonnementsverkoop vindt plaats via de BHK-competitie. De Beyerwijkse Harmonie Kapel start zaterdagavond 29 september om 20 uur in het gebouw’aan het Harmonielaantje met de onderlinge klaverjascompetitie. Rooswijk startte dit seizoen met een seniorenafdeling in Heemskerk. Het honkbalspel is aangeslagen, gezien het ledental in Heemskerk, dat momenteel uit 18 personen bestaat. Rooswijk beoe fent het honkbal op een veld, waar geen werpheuvel en slagplaat aanwezig zijn. Mogelijk, dat de actieve vereniging vol gend jaar deze noodzakelijke platen zelf gaat aanleggen. Het idee van Rooswijk om het honkbalspel in Heemskerk te propageren is aangeslagen, zo meent Chris van Grol van Rooswijk. Of er een aparte afdeling Heemskerk moet worden opgericht zal de tijd leren. GEBOREN: Jeremias M. z.v. C. J. Kraaijeveld en A. P. M. Matty. Sandra M. d.v. P. M. Beentjes en R. Castricum. Eric F. zv. F. Hartgers en C. A. M. de Groot. Marieke d.v. W. M. M. Landsdaal en A. Berkvens. Anna Chr. d.v. J. Doevendans en M. S. van der Pol. Jan E. z.v. J. Weenink en G. J. Hoogeveen. Frederik W. C. z.v. H. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ook dit jaar wordt er onder auspiciën van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeling Beverwijk en omstreken, door het Noordhollands Philharmonisch Orkest weer een reeks van vijf woensdagavond- concerten gegeven in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. OVER DE bioscoopprogramma's in de IJmond valt deze week slechts weinig nieuws te vermelden. Zo wordt in City bijvoorbeeld Cecil B. DeMille’s bijbels spektakelstuk „De tien geboden” tot en m tewoensdagavond geprolongeerd, zodat men in dit theater nogmaals de gelegen- plans-acteurs Yul Brynner te (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Honkbalvereniging Rooswijk floreert uitstekend in Heems kerk. Volgend jaar wil de Velsennoordse vereniging een jeugdafdeling stichten, die dan domicilie houdt op het sportpark aan de Oosterstreng, waar Rooswijk over een veld kan beschikken. reisbureaus Ruijs-Intraned. C. H. Moens- straat 13 in Beverwijk, ..Orion” on het Burg. Nielenplein in Heemskerk en in Uitgeest via de muziekhandel S. Hoope aan de Middelweg 90. Ook kan men zich abonneren door (20.- (of 15,- voor een 65 abonnement, of f 10.- voor een jeugdabonnement) over te schrijven op gironummer 498968 ten name van de Ned. Middenstandsbank N.V. te Bever wijk onder vermelding van „Toonkunst- abonnement”. De abonnementen wor den dan toegezonden. heid krijgt eerste plans-acteurs als Charlton Heston en Yul Brynner in mooie karakterrollen te bewonderen. Onderwijl draait hier in de matinee van zondag de thriller „Goed geschoten, Matt Helm!”, met de bekende televisie-ster Dean Martin in de hoofdrol. blusboot „Jason” als een groot nadeel. De verbinding kon alleen tot stand wor den gebracht door middel van de „Nel ly” eerst op de heenvaart en de „IJ- mond” naderhand ter plaatse van ds vermeende scheepsramp. Hieruit zal on getwijfeld voor de toekomst lering ge trokken moeten worden. Tevens is woensdagmiddag duidelijk het bewijs geleverd, dat deze wijze van inzet, met behulp van een rijkspont. zeker het snelst is, vooral als men rekent, dat de blusboot uit Amsterdam zeker een kwar tier later ter plaatse was. Voor het overige is de oefening zonder de aanwezigheid van de Velsenaren, door de andere korpsen tot een goed einde gebracht. VELSEN. De Velser brandweer werd woensdagmiddag samen met de brandweerkorpsen van Amsterdam, de Zaan en Beverwijk ingezet bij een grootscheepse oefening in het Noordzee kanaal. Een oefening waarbij tal van boten en een rijkspont werden ingescha keld. Het gold hier een pseudobrandend motortankschip de „Oefo” van 30.000 ton voorgesteld door een dekschuit. De lading olie zou in brand geraakt zijn, waarna het schip aan de noordzijde van het Noordzeekanaal, nabij de Amerika- haven aan de grond was gelopen. En daar lag dan ook de dekschuit. Stil en verlaten en uiteraard niet brandend. Met uitzondering van de onderscheide ne staven der brandweerkorpsen, was niemand van het brandweerpersoneel op de hoogte gesteld. Wel echter het perso neel van Rijkspont 8, dat met deze pont om 12 uur ligplaats had gekozen bij Buitenhuizen, waarheen de Velser brandweer gedirigeerd zou worden en op dat tijdstip aan boord zou gaan. De leiding was in handen van de Amster damse brandweer, welke echter eerst om twee uur het alarm deed uitgaan. De Velser brandweerwagen (het rijks- waterstaatvoertuig, uitgerust met schuim- en waterkanon) en de comman- dowagen welke werden ingezet, reden zeven minuten later de pont op, welke direct uitvoer. Dertien minuten daarna was men ter plaatse. Vrijwel tegelijk met het vaartuig „IJmond” van Rijks waterstaat, dat eveneens met een water kanon is uitgerust. De werkboot „Nelly” bevond zich in hun gezelschap. Aan de walkant stond inmiddels een uit de Zaan afkomstige brandweerauto opgesteld. Al varende was de schuimwagen in gereed heid gebracht om direct schuim te kun nen geven, doch helaas is het bij deze opzet alleen gebleven. Toen men het schuimkanon in werking wilde stellen, brak een afsluiter af, hetgeen voor de Velsense brandweermannen het einde van de oefening betekende. Een Amsterdamse brandweerauto werd toen naar Buitenhuizen gezonden, waar Rijkspont 8 de Velsenaren aan wal zette en de Amsterdammers aan boord nam. Bepaald nutteloos is deze oefening echter niet geweest, want nu ook bleek het ontbreken van een directe communi catie tussen pont en de onderweg zijnde IN HET Beverwijkse Luxor theater eveneens een prolongatie, ditmaal van OVERLEDEN: M. E. Ormel, 77 jr„ weduwe van: J. P. Schallig, Driehuis; W. J. Molenaar, 88 jr„ echtgenoot van: C. A. Nijman, Sant poort; H. G. van Schinkel, 73 jr„ wedu we van: C. M. Boon, Driehuis; P. A. P. Smit, 72 jr., echtgenoot van: C. J. de Vries, Santpoort; G. van Rosmalen, 68 jr., echtgenoot van: C. H. de Vries, IJmuiden. Voor deze eerste bijeenkomst was ma joor De Wee van het Leger des Heils uit Beverwijk uitgenodigd iets over het werk van het leger te vertellen. Als gevolg van een ontvangen brief van het comité anti-fluoridering in Vel- sen kreeg dit onderwerp, in kort bestek, de aandacht. In de brief was het verzoek gedaan de aanstaande vergadering van het comité in Velsens stadhuis te bezoe ken. Verder was van bondswege gevraagd naar belangstelling voor het volgen van een politieke cursus, die dan gezamenlijk zou worden voorbereid met andere vrouwenbewegingen uit de omgeving. Ook hierover was een summiere discus sie, waaruit bleek dat men hiervoor weinig ambities heeft. Het uitgebreide jaarprogramma van de afdeling Velsen-Noord van de NCVB, dat wij reeds zaterdag plaatsten, werd nog eens extra onder de aandacht ge bracht. weer eens aan komen. VOOR DE rest nog twee films met een moderne dosis sex en erotiek. De eerste daarvan, „De sex-detectiven” is bestemd voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag, terwijl „Sexgenot (en)” van zondag- tot en met woensdag avond kan worden ondergaan of beke ken. Het verhuurkantoor hoopt het be zoek te stimuleren met slagzinnen als „Een erotisch hoogtepunt” en „Werkend voor een call-girlorganisatie, waar zij de vreemdste lusten bevredigt”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9