J. C. Aschoff terug naar Terneuzen Miljoenennota is volgens Sportkeuring wellicht weer in Velsen SPIJKER Pluim voor Zeewijk madrid romeo odette Sanering van het scholenbestand in Velsen wordt mogelijk noodzakelijk DS’70 geflatteerd morgen gratis proefslapen metro meubel markt mee spelen Gordijnen WELLICHT FUSIES TUSSEN SCHOLEN IN MIDDEN-HMUIDEN Afdeling IJmond geïnstalleerd in Huishoudschool X Cursus „üjne keuken” wordt nu lid van de VVD VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1973 (Van een onzer verslaggevers) Zeewijk Driehuis Belangrijke bedragen SPECIALISTEN IN DEKORATIESTOFFEN Snelliusstraat 23-27, IJmuiden Telefoon 15653 Kromhoutstraat 56, IJmuiden Telefoon 17150 haarlems grootste èn goedkoopste meubelzaak houtplein 21 naast de lido ..f 44 Gordijnen spelen mee in uw wooninterieur. Door dessin en tinten geven ze uw kamers de sfeer die u verlangt. Zijn uw gordijnen aan vernieuwing toe? Kom dan kijken naar onze nieuwe kollektie. van zijn. GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? Van Tuyllweg 4, Velsen-Z. Tel. 02550- 15424 VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Gordijnen spelen zelfs een heel belangrijke rol. dacht aan scholen in het midden IJmuiden niet ondenkbaar >11 iT mireille VELSEN Moet een school ge zien worden als een centrale voor ziening in een gebied met voldoen de toeleveringsmogelijkheden, of moet een school meer een wijk- school zijn waarvan de grootte af hankelijk is van het aantal in de directe omgeving beschikbare leer lingen? Deze principiële vraag zal aan de orde komen, wanneer de gemeentelijke overheid gaat onder zoeken of tot een sanering van het scholenbestand in deze gemeente kan worden gekomen. Een fusie tussen scholen zal in voorkomende gevallen daarbij wordt vooral ge - ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) bepaalde, ADVERTENTIE de beuk inde slaapkamerprijzen ADVERTENTIE bovenbouw met spiegel 195.— ook leverbaar op 180/200 cm ADVERTENTIE I ft!-.,** I I hans wiegel *■-, ilop ief- van van •om cht. In Zeewijk wordt momenteel gebouwd aan de nieuwbouw van de kleuterschool Drie in de Pan, die nu nog is onderge bracht in drie sta-caravans in de duinen achter de flats aan de Scheyberglaan in Zeewijk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het gemeenteraadslid II. A. de Boer (christelijke partijen) heeft met betrekking tot het beëindigen van de werkzaamheden van het Bureau voor Medische Sportkeuring een aantal vra gen gericht tot het college van burge meester en wethouders s in een erd ori- res- lent iaat wit/laquè met grote bruine en paarse knoppen, ledikant 140/190 of 140/200 cm. inklusief 2 nachtkastjes: metro-beuk-prijs wit/laqué met fraaie knoppen, ledikant 140/190 of 140/200 cm. inklusief 2 nachtkastjes en 3 deurs linnenkast: metro-beuk- prijs wit/laqué met donkerbruine vakken, ledikant 140/190 of 140/200 cm. inklusief 2 nacht kastjes en 3 deurs linnenkast: metro-beuk-prijs Door het bedrijf van openbare werken wordt in nauw overleg met het school bestuur gewerkt aan plannen voor een nieuw gebouw voor de Engelmundus- school in Driehuis. Bij het opstellen van dit bouwplan betrekt het schoolbestuur het Informa tiecentrum voor Scholenbouw (I.C.S.) te Rotterdam. De gemeente hoopt uit de ervaringen die daarmee worden opge daan te kunnen beoordelen of het aan- bevelenswaardig is ook bij andere plan nen dit informatiecentrum in te schake len. Minder rooskleurig staat het er voor met de uitbreiding van de Prof. Mr. S. VisseringschooL In december 1971 werd daarvoor de ministeriële goedkeuring ontvangen, doch omdat hiervoor eerst in 1976 de benodigde financiën beschikbaar komen, zal het bouwen nog wat moeten wachten. Een direct gevolg daarvan is een blijvend tekort aan gymnastiekloka len en ook de leerlingen van de M.I.- v..O-schooI en de gemeentelijke huis houdschool zullen daarvan de nadelen ondervinden. Ook met betrekking tot het buitenge woon onderwijs wordt in Velsen al eni ge tijd aan fusie gedacht. De besprekin gen die gevoerd worden met de drie scholen voor langzaamlerende kinderen, verkeren volgens de gemeente in een vergevorderd stadium. Hoewel het nog steeds onzeker is of alle drie de partners aan de fusie zullen deelnemen, mede omdat er over de toekomstige bestuurs vorm nog geen overeenstemming bereikt is. Aan de afdeling voortgezet buitenge woon onderwijs van een van de drie scholen, de Duin en Denneschool, is aan het begin van het nieuwe schooljaar een vijfde groep verbonden. Er zullen vol gens de gemeentelijke financiënbeheer- ders belangrijke bedragen nodig zijn om deze nieuwe afdeling goed te huisvesten en van leer en hulpmiddelen te voorzien. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De DS ’70 afdeling „IJ- mond” is donderdagavond in de thee- schenkerjj van park Velserbeek officieel geïnstalleerd. Dit vond plaats in een besloten vergadering voorafgaande aan een openbare bijeenkomst, waar het woord werd gevoerd door mevrouw S. van Veenendaal, thans Kamerlid, voor heen staatssecretaris bij CRM. Alvorens zij aan het woord kwam, vernam de vergadering van de voorzitter de heer A. P. Ruften, dat de afdeling IJmond voornemens is een boekje het lifcht te doen zien, waarin, voor wat de afdeling betreft, vanuit een bepaalde filosofie stelling genomen wordt ten aanzien van een aantal belangrijke za ken. Enkele daarvan zijn de Voorhaven, het woningbouwprobleem de Visserljha- ven en het vervoer van gevaarlijke stof fen. wit/laqué met fraaie klassieke sierlijsten, ledikant 140/190 of 140/200 cm. inklusief 2 nacht kastjes en 3 deurs linnenkast metro-beuk-prijs voor de kleuterschool. De Paddestoel, doch de gemeente blijft er naar streven ook voor deze school tot nieuwbouw te komen. net college deelt hem mede, dat B. en W. kennis hebben genomen van een desbetreffende circulaire, nadat deze bij een van de sportverenigingen was opge vraagd. Vervolgens heeft het gemeente bestuur zich op de hoogte gesteld van de gang van zaken. Het college beaamt de vraag van de heer De Boer, of het juist is, dat duizen den sportbeoefenaren voor hun verplich te medische keuring nu uitsluitend zijn aangewezen op keuringsbureaus in om liggende gemeenten. B. en W. delen de mening van de vragensteller, dat dit een onhoudbare toestand is welke noch in het belang van de volksgezondheid, noch in het belang van de duizenden actieve Velsen- se sportbeoefenaren moet worden ge acht. Tot slot berichten B. en W. gaarne bereid te zijn zoveel mogelijk de tot standkoming van een nieuw bureau te bevorderen. Daarvoor zijn inmiddels al initiatieven ontwikkeld. Wel merkt het college op, dat de oprichting van een dergelijk bureau niet in de eerste plaats tot de taak van de gemeente behoort. Niettemin blijven burgemeester en wet houders ter zake actief. VELSEN. Oud-wethouder J. C. Aschoff, thans burgemeester van Ter neuzen, die zoals bekend onlangs zijn echtgenote en een kind verloor bij een verkeersongeluk in de Flevopolder, heeft met zijn dochtertje Jeanette als enige overlevenden van het ongeluk, gis teren het Sophia-ziekenhuis in Zwolle verlaten. Beiden zijn naar Terneuzen teruggekeerd. De heer Aschoff hoopt binnenkort zijn ambtelijke werkzaamhe den te kunnen hervatten. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de beschrijvings brief behorende bij de gemeentebegro ting 1974 wordt melding gemaakt van de „spontane en zeer geslaagde actie” van volwassenen en kinderen in Zeewijk om de sterke verontreiniging van de beplan- tng terug te dringen door eenmaal per maand papier, plastic en ander afval te verzamelen. Het gemeentebestuur suggereert, dat het misschien mogelijk zal zijn op de scholen de leerlingen te betrekken bij het schoonhouden van het gebouw, dat vooral om onnodige verontreiniging te gen te gaan. eerst l een jaren een sterk verminderde schoolbezetting laten zien- Een school waar in de kinderrijke periode van zo’n wijk een tekort aan lesruimten was, blijkt dan plotseling lokalen te hebben leegstaan. Vandaar dat de gemeente Vel sen zich bij de bouw van elk nieuw lokaal bezint op de toekomstwaarde daarvan. Momenteel zijn er in de ge meente op veel plaatsen leegstaande lo kalen, terwijl op andere plaatsen weer lokalen worden neergezet. Mevrouw Van Veenendaal gaf in het tweede gedeelte van de avond in het kort weer, wat DS ’70 vindt van de miljoenennota en de Troonrede. Daarbij merkte zij allereerst op, dat al voordat het kabinet Den Uyl van start ging, van de daken werd geschreeuwd, dat dit kabinet binnen drie maanden voor een radicale verandering zou zorg dragen. „Welnu” zo meende mevrouw Van Veenendaal, „er is nagenoeg niets veranderd. Alle andere kabinetten had den dezelfde doelstellingen voor ogen. Het enige wat gewijzigd is, is de taal in de Troonrede”. Verder kenmerkt de Troonrede zich door opmerkingen als: „de regering” „Wil” „zal” „doet”. Alsof er gqen parle ment is. Ook de woorden van NW- voorzitter Wim Kok zouden diezelfde gedachte ademen. „De vakbeweging is uiteraard belangrijk, maar het parle ment regeert en niet de vakbeweging” - benadrukte de spreekster, die vervolgens aan de hand van haar eigen vroegere ervaringen heeft moeten vaststellen, dat het huidige kabinet de welzijnsvoorzie ningen kennelijk alleen maar bij CRM ziet. Overigens zijn tal van daar aange- kondigde voorstellen naar haar oordeel niet nieuw. Verder herinnerde zij aan de opmerkingen van het schaduwkabinet destijds, dat men de huurharmonisatie en -liberalisatie zou terugdraaien. „Men heeft echter er niet bij stilgestaan, dat er een wet ligt, welke niet in drie maanden veranderd kan worden”, zo merkte zij op Naar het oordeel van spreekster is de rijksbegroting niet alleen geflatteerd, maar ook niet betrouwbaar en evenmin solide. De revaluatie van de gulden brengt daarnaast het gevaar met zich van grotere werkloosheid, met daaraan verbonden enorme kosten voor de bestrij ding daarvan. Mèvrouw Van Veenendaal zei in die begroting gemist te hebben een verbete ring van het politieapparaat en maatre gelen om tot meer veiligheid voor de burgers te komen. Wel is bekend ge maakt, dat men de vrijheidsstraffen wil beperken. De aanwezigen vernamen tot slot, dat de fractie van DS ’70 in de Kamer samen met enige deskundigen uit de partij druk bezig zijn met het uitwerken van alternatieve maatregelen en plannen welke op 9 oktober ter tafel zullen komen. Hierna ontstond nog geruime tijd een levendige discussie, waarin van de zijde van de leden werd aangedrongen er toch vooral voor te zorgen, dat DS ’70 bijzon der duidelijk naar voren komt met al hetgeen men wenst te veranderen en te verbeteren. De groei naar volwassenheid brengt met zich mee dat bepaalde, x kinderrijke wijken na verloop van aantal jaren een (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De R.K. Huishoud school „L.I.A.” aan de Beverwijkse Schouwenaarstraat organiseert een twaalf lesavonden omvattende cursus „fijne keuken”. De cursus gaat donder dagavond 27 september van start en duurt van 19.30 tot 22 uur. Men kan zich schriftelijk of telefonisch (02510- 34678) aanmelden. Met name in Zeewijk, waar nu veel jonge gezinnen een woning gevonden hebben, wordt momenteel gebouwd aan een permanent gebouw voor de kleuter school Drie in de Pan. Gewacht wordt voorts op de realisering van de plannen voor een tweede openbare basisschool in Zeewijk, welke in verband met de inte gratie van het kleuter- en basisonderwijs, practisch één geheel zal gaan vormen met de kleuterschool Drie in de Pan bij het Zeewijkpiein. Verder wordt voor het kleuteronder wijs in Zeewijk gewacht op de uitvoe ring van de plannen voor de bouw van een Protestant Christelijke school als mede een Rooms Katholieke school. Met de bouw van de Protestant Christelijke school, nu ondergebracht in de Kruis- bergschool kan binnenkort worden be gonnen, omdat de financiering daarvan rond is. Vervanging van het noodgebouw aan de Keetberglaan, waarin de R.K. Kleuterschool gevestigd is, door een per- mament gebouw wordt eveneens noodza kelijk geacht. Een ambtelijke commissie heeft zich beraden over enige verbouwingsmodellen i 'K? ook leverbaar 180/200 cm ook leverbaar op 180/200 cm bovenbouw met spiegel 195. toilettafel 3 delige spiegel ook leverbaar op 180/200 cm 239. '«IM» II I» toilettafel 3 delige spiegel 249.—

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9